
MGS_Saladin [ ]
Karta graficzna - dobry okres na polowanie
--1--
zastanawiam się nad R.9800pro i ok. 650zł i tak lata mi obok karta o 100 zł tańsza 9800se
PRO ---> https://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=1747
SE ---> https://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2080
mam pytanie czy dużo bym stracił jak bym wzioł SE? wiem że PRO jest lepszy od GF6600GT ale czy 9800SE też? nieinteresuje mnie podkręcanie chce mieć stabilną karte na 4 lata
--2--
no i czy opłaca się teraz kupować? teraz wychodzą nowe technologie czy będą miały jakiś wpływ na to czy ceny spadną? czy to będzie kwestia kilku tygodni czy miesięcy?
--3--
A kiedy ATI wystawi alternatywe do GF7800
--4--
i kedy będą karty dla segmentu średniego? czyli takie GF5600 czy R9600 tylko w nowym wydaniu
--5--
co byście polecili mi ze stajni GF o wydajności 9800pro lub większej tylko cena niemoże przeskoczyć 650zł? jest wogule taka opcja?
--6--
na co powinienem zwarcać uwagę biorąc 9800pro? te karty się rużnią jedna ma takie taktowanie inna ma więcej pamięci jakich kart powinienem unikać i na co powinienem postawić przedewszystkim
sory za kupe błędów mam nadzieje że czytelnie jako tako napisałem licze na wasze rady

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Co do 1, to nie lepiej trochę dołożyć te 100 - 200 zł. i kupić GF 6600 GT. Moim zdaniem do ok. 600 zł. najlepsze są Radeony, a powyżej GeForce'y...

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
Na 4lata <lol> buhahaha to wymień se płyte na PCI-E to możemy pogadać <lol> buhahaha

MGS_Saladin [ ]
karpiu_87 ---> a co z tym że 4 lata? jak niebęde jej podkręcał to będe działał na niej te 4 lata! to co karty na PCI mają dłuższą żywotność że tak się nabijasz?
Barthez x ---> ehhhhhhhhhh
hohner111 [ załamany życiem ]
P9800PRO lepszy od 6600GT BLAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA !!!!!!!!!!!!
R9800SE jest conajmniej 2x wolniejszy bo ma 4 potoki...
1. duzo bys stracil...lol...6600gt wolniejszy od 9800pro eeech...
2. miesiecy...
3. za pare miesiecy...
4. już są...GF6600 i X700PRO...
5. GF6600GT z allegro...
6. na 256bit i 128MB pamięci 256bit. i tyle, taktowania 380/680 o ile się nie myle...
hohner111 [ załamany życiem ]
MGS_Saladin ---> 4 lata na 1 karcie? typu R9800PRO...? powodzenia...chyba ze bedziesz za te 4 lata gra w 320x240 w minimum...=P

Smoleń [ Konsul ]
karpiu_87 --> loloem to możesz być Ty. Po pierwsze skąd wiesz, że karta ma służyć do grania. Bo jeżeli nie to spokojnie wystarczy i na dłużej. Po drugie, nawet jeżeli do grania to nie wszystkie gry są strasznie wymagające. Po trzecie, chyba, że jesteś alfą i omegą to będziesz wiedział lepiej
co do tematu, jeżeli 9800 pro to tylko i wyłącznie 256 bitowa, np. taka:
MGS_Saladin [ ]
hohner111 ---> a nawet :] moge grać jestem przystosowany do takich warunków :>
ad1 - wykresik
ad4 - w zasadzie chodzi mi o technologie wyżej
ad5 - nienie żadne allegro
MGS_Saladin [ ]
narazie mam Athlon 2600 2x512mb 400mhz i GF2MX400
w zasadzie jedyną grę którą będe grał przez najbliże 4 lata to Unreal Turnament z roku 99 i licze że ta karta będzie odpowiednia do tej gry, pracuje na bardzo olbrzymich mapach i tworze nowe i chce mieć wydajny sprzęt do tego
nieod dziś wiadomo że nawet GF6800GT niesprostał by wymaganiom tej gry przy pełnych detalach ale niebęde aż tak wymagający chce po prostu żeby to wszystko lepiej działało i działało te 4 lata
hohner111 [ załamany życiem ]
MGS_Saladin --- czowieku porownujesz 6600 do R9800PRO a nie 6600GT do 9800PRO...6600GT jest duuzo szybsze od 6600 i tak samo szybsze od 9800PRO...
hohner111 [ załamany życiem ]
To czemu mi moj stary 6800LE w 1280x1024 FSAAx2 i Anizox4 ciagnol UT w max detalach na olbrzymich mapach okolo 50-60fps ??
MGS_Saladin [ ]
hohner111 ---> widze że niepracowałeś na dużych mapach :] , mianowicie GF 6600 to sory żeczywiście niezauwarzyłem uszło mi to mojej uwadze, czyli GF6600 GT jest szybszy od R9800pro to jaką wydajność on osiąga ma ktoś jakiś wykres wydajności tych 2 kart ?

shabso [ Trane ]
MGS_Saladin -----> Tak radeon 9800 pro bedzie ci wystarczal i nie musi byc koniecznie 256 tylko 128 to nie daje wielkiej roznicy w 3d ,tym bardziej w UT .
A co do 6600GT to karta około 1,5 raza lepsza od 9800 pro !!
MGS_Saladin [ ]
aha czyli chyba się skusze na zwykłe 6600 tylko zastanawiam się która z kart na wykresie jest w cenniku niby karty podobne do siebie ale różnią się ponad 200zł
karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
Ta ci styka : GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Zwykłe 6600 to szrot, karta która w wielu (jak nie w większości) grach jest 2x wolniejsza od r9800 Pro. Naprawde nie wiem co tu porównywać.
Shabso - Ale ześ przywalił z tym 128bit...nie skomentuje tego, obrażanie ludzi na forach dyskusyjnych nie sprawia mi radości :)
Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
MGS_Saladin - Weź zmień sklep, bo za 650zł to możesz dostać GF6600 GT ( a przynajmniej MSI Diamond który choć nie nazywa się GT to tak naprawde nim jest, z lekko obniżonymi zegarami).
R9800 Pro to dobra karta, ale za jakieś 500-550zł. Poszukaj w takim np. esc.pl albo na allegro idą ostatnio świetne Herculesy 9800 Pro za troche ponad 500zł.