
Herr Pietrus [ Nowy stopień! ]
Rodzinna kampania wyborcza...
Widać ją od kilkunastu dni, ale do załozenia wątku coś pchneło mnie ostatecznie właśnie dzisiaj... Chciałbym was zapytać co sądzicie na temat rodzinnych reklam naszych polityków - Tusk chwalący sie swoja rodziną, Kaczyński na bilboard'ach...
Czy nie wydaje się wam, ze doychczasowa kampania pokazuje- przynajmniej po części - jakie jest polskie społeczeństwo? Jaka jest inteligencja wyborców, którzy patrzą na to, który poltyk/która partia ładniej wyglada i ma bardziej oryginalna kampanię, a nie interesuje ich program wyborczy? Można chyba wyciągnąć takie wnioski, bo kampania musi sie podobać zdecydowanej większości społeczeństwa...a o planach poszczególnych kandydatów/partii nie ma w niej na razie ani słowa...
A chyba najwyższy czas zacząć obiecywać gruszki na wierzbie :-)

techi [ Legend ]
Ale trzeba przyznać, że Tusk ma ładną córkę;]
Barthez x [ Generał b4rtez ]
Aż się chce głosować ;-) Ale moim zdaniem Tus powinien wygrać te wybory :-) Komunistom mówimy NIE ;-)

p_e_p_s_i [ Legend ]
dla mnie to jest zwyczajne posłużenie się swoją rodziną - obrzydliwe. ale wszyscy znamy przysłowie ,,po trupach do celu"

Herr Pietrus [ Nowy stopień! ]
No tak.. Ale syn się chyba dziewczynom nie podoba :-D Za bardzo podobny do tatusia ;-)

Bobuch [ Kalesony Boga Wojny ]
techi masz rację :) Barthez tez ma racje ;) bo co to za prezydent taki Kaczyński?? prezydent ma reprezentować kraj, a prezydenta postury Kaczynskiego raczej nie bedzie traktowany zbyt poważnie...
Herr Pietrus [ Nowy stopień! ]
A poza tym w kontekście tysięcy afer to przechwalanie się Tuska wlasnę rodzinę i sprawiedlwościę kolejnych jej pokoleń brzmi co najmniej głupio... Nawet jeśli sam Tusk jest "czysty"

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Bobuch --> wydaje mi się tez, że duet Tusk & RoKITA zdziałają o wiele więcej...Platforma też coś pewniie zrobi, a przynajmniej więcej niż pozostałe partie i kandydaci.
Herr Pietrus [ Nowy stopień! ]
Barthez x --- > to jest najgorsze ;-) Tak czy inaczej nie masz praktycznie wyboru jak tylko głosować na PO... Tylko ten Tusk... Ale z drugiej strony jesli prezydent wywodziłby sie z rządzącej partii, może władza byłaby silniejsza... Tylko czy to dobrze, gdy panowie znudzeni obywatelska postawą zapragną sie nieco wzbogacić w mniej legalny sposób?
Zreszta - tak naprawdę to nie znam - i chyba nie zna nikt - programu PO ani żadnej innej jparti Dokładnego. A skoro te wybory są takie wazne, poznanie obietnic poltyków powinno byc obowiązkiem wyborcy ( nawet jeśli nic z nich nie wyniknie :-))

xmajorx [ Paper Master ]
techi --> masz rację, ale za to żonę ma tragiczną :P
Barthez x [ Generał b4rtez ]
Herr Pietrus --> wczoraj mówili o tym w Wydarzeniach ;-) Zaden kandydat nie przedstawił jeszcze swojego programu wyborczego...:-/
garfield_junior [ Generaďż˝ ]
Herr Pietrus - "A chyba najwyższy czas zacząć obiecywać gruszki na wierzbie :-)"
A widział ty spot wyborczy PiSu? To aż śmieszne jest, całość przepełniona obietnicami(zliwkidujemy bezrobocie itd)... a na końcu gnuśny Kaczor :D Sorka, ale prezydent ma być reprezentacyjny, a jeśli o prezencje chodzi najlepiej wypada Cimoszewicz(znany w świecie, były minister spraw zagranicznych, zna języki, dobra prezencja). Kaczor to gnuśny kareł, a Tusk mimo że uczciwy itd jakoś gorzej się prezentuje od cimosza. Co innego wybory parlamentarne, tutaj głosowałbym na partie która chce jak najbardziej zredukować socjalizm w Polsce(PO).
garfield_junior [ Generaďż˝ ]
Herr Pietrus - Czy nie wydaje się wam, ze doychczasowa kampania pokazuje- przynajmniej po części - jakie jest polskie społeczeństwo? Jaka jest inteligencja wyborców, którzy patrzą na to, który poltyk/która partia ładniej wyglada i ma bardziej oryginalna kampanię, a nie interesuje ich program wyborczy?
A w innych krajach niby jak jest? Czy myślisz że Amerykańce wybrali ponownie Busha za program wyborczy? Akurat program lepszy miał Kerry(nie jest tajemnicą że za Busha system podatkowy kuleje). Bush zaczął wojne, i Bush skończy wojne - przynajmniej tak myśleli wyborcy. Także to nei jest 'inteligencja polskiego społeczeństwa' bo we wszystkich niemal demokracjach wybiera się na podstawie innych wartości niż program wyborczy(wogóle wątpie żeby sporo osób zapoznywało się z takowymi).

Barthez x [ Generał b4rtez ]
garfield_junior --> no tak, ale prezydent nie ma chodzić na wybiegi, tylko ma dbać o Państwo. A Cimoszewicz - komunista :-/
Barthez x [ Generał b4rtez ]
garfield_junior --> z tym Bushem to też racja, lepiej ktoś kto w tym siedzi i wie o co chodzi, niech kontynuuje i skończy to co zaczął...
p_e_p_s_i [ Legend ]
Barthez ---> a ile Ty masz kurwa lat, żeby się o komunizmie wypowiadać? żyłeś w tamtych czasach? wiesz jak było? 89 przy Twojej ksywce od mejla mówi wystarczająco dużo... wiesz w ogóle co znaczy słowo ,,komunista"? nie wydaje mi się...

Barthez x [ Generał b4rtez ]
p_e_p_s_i --> akurat szlifowałem ten temat w szkole i bardzo dużo wiem...Stanie w kolejkach, SB, kartki, całkowity brak produktów, zadłużenia i spłacanie ich, zupełne opóźnienie rozwoju społecznego i wiele więcej to chyba nic fajnego. Jest demokracja a nie rządy totalitarne... :-/ Z całym szacunkiem.

Mati176 [ Rekrut ]
"A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści,
I ci starzy, i ci młodzi - jak związkowcy zawodowi."
Sorki za OT ;)
garfield_junior [ Generaďż˝ ]
barthez ---> a wymień mi prosze ja ciebie jakiś epizod z życia Cimosza w którym szkodziłby Polsce i Polakom, a? Z resztą Kwach też do PZPR należał, też komuch, a prezydentem był dobry(tzn. spełniał podstawową role prezydenta: reprezentacyjną). A tak btw uważam że Cimosz dużo lepiej będzie dbał o państwo aniżeli jakiś Kaczyński czy inny Lepper...
stary1970 [ Generaďż˝ ]
Ja tam jestem za Cimoszewiczem, moim zdaniem jest najlepszym kandydatem na prezydenta, wie co robi...
eros [ Konsul ]
garfield_junior --> Nie opowiadaj glupot z tym Cimoszka. On sam wywodzi sie z tej wlasnie rodzinnej tradycji komuszej, ktorej zaprzeczeniem sa rodziny Kaczek czy Tuska. Poza tym kto powiedzial, ze Kwasniewski dbal i dba o panstwo? Jak na razie dobrze widze tylko, ze dba ale o rozgrywki wewnatrzkomusze i wlasne interesy. Cimoszko nie bedzie inny, zreszta nie darmo Kwasniewska jest szefem jego sztabu wyborczego. Jak bym mial wybor miedzy Lepperem a Cimoszenka to niestety musialbym wybrac Leppera (albo szybko emigrowac).
P.S. Kwas i reprezentacja... to juz tyle razy bylo o tej kontuzji goleni, ze az sie niedobrze robi.
komorowy [ Pretorianin ]
Barthez x --> A Cimoszewicz - komunista
Niech sobie będzie jaki chce, ale inteligencji ma w małym palcu więcej niż wszyscy inni razem wzięci. Kaczyński odpada od razu na starcie i tylko ktoś po lobotomii mógłby na niego głosować. Pokazał jak kierował stolicą, to już dla inteligetnych ludzi wystarczy. Inwestycje za jego panowania stanęły, nie wybudował żadnego mieszkania komunalnego (a chwali się, że wybuduje 3mln mieszkań jak zostanie prezydentem - jak widać żartować to umie), ale za to muzea to potrafi budować, że ho ho. Co z tego, że kosztują po 20-30mln zł, co z tego, że za tą kasę można byłoby postawić kilkaset mieszkań komunalnych. Co z tego, że otwarte muzeum na drugi dzień zamykają, bo jego otwarcie było bezprawne. Liczy się, że on jest zadowolony. Plan kaczora to jedynie pobożne życzenia i same bzdury. Nie da się go fizycznie zrealizować (podobnie jak plan Leppera zwiększenia zasiłkó do 800zł), ale takie hasła porywają niewykształcony i wystraszony naród, który nie rozumie, że są to jedynie populistyczne bzdury nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Zresztą już udowodnił, jak potrafi dbać o Warszawę, na stanowiska sadzając znajomków, którzy są nieudacznikami. Wejdź na stronę, którą podałem, tam masz dokładny spis wszystkich kompromitacji jakich się dopuścił.
Cimoszewicz jest jedynym rozsądnym wyborem. Poza tym on jeden nie jest umoczony w żadną aferę. Kaczor jest podejrzany o związki z Fozz, nierozliczenie poprzedniej partii i aferą Telegrafu. O Giertychu NIE pisało, że był miał związki z przekrętem Banku Spółdzielczego. Lepper to wiadomo, przy nim pospolici bandyci to wzór cnót i moralności. Reszta kandydatów jest wybitnie oderwana od rzeczywistości, a już na pewno nie mają pojęcia o polityce.

Barthez x [ Generał b4rtez ]
eros --> no właśnie. Prezydent nie powinien być tylko reprezentantem Panstwa, ale przede wszystkim powinien o nie dbać i zapewnić godne w nim życie...(a nie puchnąć w oczach ;-)
komorowy --> a nic nie powiedziałeś o Tusku...Nie powiem, że Cimoszewicz jest gorszym wyborem od Leppera, albo jakiegoś tam Stana Tymińskiego, albo kobiety, która bierze udział w tych wyborach, bo ta knie jest. Każdy ma własne zdanie, ale moim zdaniem Donald Tusk i PO na czele z Rokitą coś w tym kraju zrobią. Oczywiście nie zabraniam Ci mieć własnego zdania, że Cimoszewicz to jedyny rozsądny kandydat bo i Ty i pewnie wiele innych osób tak uważa. I powiem jeszcze jedno. Nie mogę brać udziału w wyborach, bo mam 16 lat, ale gdybym brał to na pewno głosowałbym na tuska, bo martwię się i o siebie i o cały kraj...

eros [ Konsul ]
komorowy ---> Z ta inteligencja bym nie przesadzal. Arogancji za to ma w malym palcu tyle co pozostali kandydaci razem wzieci. To na pewno. Widac to bylo w czasie ostatniego przesluchania. Pokazal sie wtedy od naprawde "dobrej strony", rowniez prawniczej. Po prostu szkoda slow - jak ktos to ogladal i jeszcze chce na niego glosowac to droga wolna...
Sinic [ ]
Najsmieszniejsze w tym wszystkim sa te wszystkie napuszone rozmowy o sprawiedwilych, uczciwy i innych komunistach. Tak jakby cale to nasze spoleczenstwo bylo juz tak przesiakniete papka telewizyjna, ze nie potrafi samodzielnie myslec. Jacy komunisci, jacy "demokraci"? Kto tu jest niby taki uczciwy. wszystkie obecne nazwiska "uczciwych" politykow przewijaja sie od poczatku lat dziewiecdziesiatych. Co jakis czas ktorys z tych "politykow" znika, po zbyt duzej iosci afer z jego udzialem, i wreszcie wraca zakladajac nowa partie. Partia ta oczywiscie nie jest zwiazana z dawnymi skorumpowanymi ukladami, tworza ja wylacznie ludzie uczicwy i dbajacy jedynie o dobro spoleczenstwa. Cykl sie powtarza od kilkunastu lat i za kazdym razie pelen sukces....
Komunisci... lool, niektorzy naprawde lykaja wszystko co uslysza w TV bezkrytycznie. Za kilka lat obecni sprawiedliwi beda odchodzic po aferach. Obecni li "komunisci" stana sie dobrymi i beda przejmowali wladze po swoich skorumpowanych poprzednikach celem uzdrowienia wrescie sytuacji. Po kilku latach znow stana sie zlymi komunistami i beda ustepowac na rzecz uczicwych demokratow prowadzacych nas wreszcie w dobrym kierunku. Tak sie sklada ze w 89 to ja wkraczalem w swoj wiek wyborczy. Od tego czasu obserwuje tych "politykow", jak sie zmieniaja i od nowa oszukuja wszystkich naiwniakow. Poszukajcie sobie dawnych doniesien prasowych. Kilkanascie lat temu po kraju krazyl, w odniesieniu do dawnego serialu dla dzieci, zart o dwoch braciszkach, "o dwoch takich co ukradli.. ". Pojawiam sie i znikam, i znow lykaja ;) Kolo sie zamyka, zawsze ci sami je tworza. Straszni "komunisci" - dobrzy "socjalisci/skorumpowani prawicowcy-jedyni uczciwi demokraci.... Wszelka nadzieje stracilem przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Gdy partia majaca szanse na calkowite zwyciestwo w wyborach i osiagniecie bezwzglednej wiekszosci w parlamencie na kilka dni przed glosowaniem nagle zmienia swoj program wyborczy oglaszajac projekty kilku ustaw zmierzajacych do opadatkowania nowych pozycji. Spowodowalo to powszechna panike i odejscie wyborcow. Ostatecznie wygrali, jednak "opozycja" dostala troche stoklow. Jak i kto co komu obiecal nie wiem i nigdy zapewne sie nie dowiemy. Jednak to jest fenomenalny kraj, partia ktora nie chce wygrac wyborow ;)
Zapraszam obecnych kilkunastolatkow do dyskusji za lat kilka. Trzeba to kolo samemu przezyc, by widziec w jakim bagnie jestesmy ;)

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Ale chyba każdy ma prawo mieć własne zdanie (?) Nawet jeśli jeszcze nie może głosować. To, że nie mogę głosować to nie znaczy, że jestem zupełnie zielony w sprawach polityki. fakt, że nie mam może aż takiego doświadzenia jak niektórzy i fakt, że (prawie?) wszyscy politycy coś mają pod paznokciami i coś tam kręcą. Ale Tusk moim zdaniem jest OK. Pozdrawiam!

piniusz [ Generaďż˝ ]
Sinic--> Cieszę się, że są jeszcze ludzie na tym świecie. Pozwól, że uścisnę ci rękę. Już się bałem, że na forum udzielają się tylko prowokatorzy.
eros [ Konsul ]
sinic --> Nie tylko Ty zyles w czasach komuny. Nie wszyscy, ktorzy pamietaja lata przed 89' oswoili sie z komunistami i nie wszyscy potrafili sie nabrac na ich hasla. A to, ze Ty juz masz dosc tych politycznych spektakli to Twoja sprawa.
Sinic [ ]
Barthez x -->
Masz przyklad obecny zwiazany z pilka nozna, jesli sie ta dyscyplina interesujesz. Tamta afera zatacza coraz szersze kregi i nie widac konca. Coraz to nowe osoby sie pojawiaja i praktycznie jest juz udowodnione ze nie ma tam osob uczciwych. Sa jedynie takie, nieliczni bardzo, ktore osobiscie nie braly udzialu w przekretach "jedynie" je akceptujac.
Na tyle dlugo zyje w tym kraju by wiedziec ze taka praktyka jest czyms codziennym i ze wlasciwie jest to cos bardzo logicznego. W jaki sposob dzialajac czy pracujac w grupie osob przez iles tam lat masz szanse nie eejsc w obowiazujace tam uklady? Musialbys byc kompletnym ignorantem i doslownie debilem by nic nie zwuazyc chociazby. A uklady sie tworzy od najnizszego szczebla. Nie jestes w stanie zajsc wysoko nie nawiazyujac ukladow, zobowiazac, wzajemnych zaleznosci. tak to dziala, nie odnosi sie zreszta tylko do naszego kraju. A Tusk, inaczej kaczor Donald (tez postac z bajki dla dzieci mimochodem :)) nie jest nikim nowym w swiecie polityki, zreszta tak jak i diabelek Rokita. Oni przez jakis czas tez ucichli. Z jakich powodow to sam sie domysl ;)
erton [ Pretorianin ]
Czy nie wydaje się wam, ze doychczasowa kampania pokazuje- przynajmniej po części - jakie jest polskie społeczeństwo? Jaka jest inteligencja wyborców, którzy patrzą na to, który poltyk/która partia ładniej wyglada i ma bardziej oryginalna kampanię, a nie interesuje ich program wyborczy? Można chyba wyciągnąć takie wnioski, bo kampania musi sie podobać zdecydowanej większości społeczeństwa...a o planach poszczególnych kandydatów/partii nie ma w niej na razie ani słowa...
A dlaczego coca-cola zamiast opowiadac o tym jaki ich napoj jest pyszny reklamuja po prostu MARKE bez zadnych konkretnych argumentow nawet. Widocznie jakies tam badania pokazaly, ze wyborcy obecnie zwracaja uwage na zycie rodzinne. Kampania prezydencka przestala byc wymiana pogladow typu "panie, ja jestem za legalizacja eutanazji" "a ja przeciw" i koniec programu. To jest po prostu marketing, trzeba sie wypromowac, sprawic ze ludzie zaczna cie lubic, bedziesz im sie dobrze kojarzyl, jako czlowiek madry, dobry, uczciwy. Program wyborczy malo kogo interesuje. I to nie pokazuje jacy sa Polacy tylko ludzie ogolnie bo tak dziala nasza psychika.

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Sinic --> no racja, ale nie ma kogoś kto nie był jakoś szczególnie wdoczny w życiu politycznym. Tymiński - na tego kolesia będzie głosować odsetek procenta, a najbardziej prawdopodobny kandydat na prezydenta to właśnie Tusk, Cimoszewicz, Borowski...
Sinic [ ]
eros -->
nalezy czytac ze zrozumieniem, to jest bardzo przydatne ;)
Nigdy i nigdzie nie napisalem ze kocham komunistow. Te czasy byly nie za ciekawe i nie chcialbym znow wstawac o 4 rano by stac przez 3 godziny w kolejce celem kupienia chleba. Czy tez stac godzinami w kolejce by kupic raz w roku pol arbuza czy kilka bananow.
Jednak obecna papka wyborcza traktuje wyraz "komunista" jako chwyt na wyborcow. I zareczam ci ze za kilka lat juz nie bedzie komunistow. Ci ludzie beda wtedy znow nadzieja kraju. To sie powtarza.... Bedziesz sie nabieral na ich hasla poniewaz bedziesz mial dosc tych skorumpowanych politykow rzadzacych krajem. A lewica bedzie wtedy w opozycji.
Komunisci - solidaruchy: dzialaja od kilkunastu lat razem zmieniajac sie co kilka lat przy zlobie i ciagnac ile sie da. Ze sa ludzie ktorzy jeszcze w to wierza to sie im wciaz udaje. Korzystaja z prostej prawdy. Pamiec ludzka jest ulotna. A pamiec mas praktycznie czyms co nie istnieje. Od tego sa odpowidni ludzie by powiedziec kiedy co ma byc zrobione, kiedy trzeba juz "zniknac", kiedy mozna znow wskoczyc na scene...

eros [ Konsul ]
Sinic--> Nigdzie nie napisalem, ze kochasz.
Pamietam tez troche jakie to byly czasy, wiec nie musisz mim tego mowic.
Postkomunizm nie jest chwytem reklamowym, mimo, ze media przedstawiaja nam wszystko przkrojone do Ziemkiewiczowego Polaka, ktory niewiele rozumie.
Za kilka lat nie bedzie komunistow bo wymra, w tej chwili mamy na scenie politycznej karierowiczow, ktorzy wykorzystali dobry moment zeby sie ustawic. Prawdziwi komunisci jak Jaruzelko juz nie rzadza. Dlatego tez pisze komuchy, a nie postkomunisci - to skrot myslowy.
Nie sadze, zeby za kilka lat narod potrzebowal komuchow w ich obecnym ksztalcie, staroustrojowych. Przy dobrych wiatrach przynajmniej paru z tego orszaku bedzie siedziec w pierdlu, mam nadzieje.
Prawica jak i lewica robila przekrety, miala interesy z mafia itd, ale zawsze posredniczyli w tym lewacy i zawsze zbierali z tego zysk.
Sinic [ ]
Postkomunizm nie jest chwytem reklamowym, mimo, ze media przedstawiaja nam wszystko przkrojone do Ziemkiewiczowego Polaka, ktory niewiele rozumie.
>>>jest przykrojone do takiego Polaka ... i jest chwytem reklamowym :)
Za kilka lat nie bedzie komunistow bo wymra, w tej chwili mamy na scenie politycznej karierowiczow, ktorzy wykorzystali dobry moment zeby sie ustawic
>>> juz dawno wymarli ;) teraz sa wlasnie tylko tacy karierowicze. I mnie nie interesuje skad ktory z nich sie wywodzi. Wspolpracuja ze soba i na zmiane nas obrabiaja. Opcje polityczne sa tylko dla mas, by myslaly ze cos sie zmienia...
Nie sadze, zeby za kilka lat narod potrzebowal komuchow w ich obecnym ksztalcie, staroustrojowych. Przy dobrych wiatrach przynajmniej paru z tego orszaku bedzie siedziec w pierdlu, mam nadzieje
>>> sa zawsze potrzebni. Sa w lewicy ludzie bedacy w "starych" strukturach, sa i mlodzi ktorzy maja niewiele lub nic ze starymi wspolnego. I nie ma to znaczenia. Teraz, za lat kilka, kilka lat temu, zawsze sa, beda i byli potrzebni. Musze byc rzadem na ktory mozna zrzucic wine, musza byc opozycja ktora przejmie wladze i na ktora mozna zrzucic wine. Dziala ten cyrk juz dosc dlugo bardzo dobrze i raczej nikt go nie bedzie zmienial. Nikogo naprawde nie interesuja opcje polityczne. Dopoki beda ludzie reagujace na slowo komjunista bedzie to slowo wykorzystywane. Przez te kilkanascie lat kraj ten zostal zdezorganizowany w stopniu na jaki nigdy by sobie komunisci nie pozwolili. Oni mogli zrzucac na imperialistow, czego nikt nie "lykal". Ale teraz mamy komunistow, i bez problemu mozna im wszystko przypisac. Nigdy chyba nie bylo takiej korupcji jak teraz, takiego rozpasania wladz. Kiedys komunista musial sie jednak hamowac. Inaczej jakis sekretarz na niego wskoczyl i konczyl jego kariere. Teraz nikt im nic nie zrobi i sa calkowicie bezkarni. Kraj jest zaadluzony w stopniu dalece wykraczajacym poza to co zrobilo PZPR. Nawet nie wspominajac zadluzenia wewnetrzengo, ktore jest juz chyba wrecz astronomiczne. Firmy warte miliardy sprzedaje sie za miliony. Prezesy przeskakuja miedzy przedsiebiorstwami po kolei doprowadzajac je do bankructwa i rozsprzedajac je. Nikt nad tym nie panuje i nikogo to nie interesuje.
Prawica jak i lewica robila przekrety, miala interesy z mafia itd, ale zawsze posredniczyli w tym lewacy i zawsze zbierali z tego zysk.
>>> chcialbys tych lewakow sadzac. Uwazasz ze ci dzielni prawicowcy dlatego zeszli na zla droge bo ci zli, niedobrzy komuchowie ich na zla droge sprowadzili...? ;P To sa dobrzey ludzie w sumie, tylko mieli zle dziecinstwo (komuchow ;))

eros [ Konsul ]
sinic -->Nie chce mi sie teraz klocic, bo mam prace. Widze jednak, ze roznica miedzy nami nie tkwi w odmiennym zdaniu ale innym spojrzeniu na te same rzeczy. Rowniez Ty tak jak media probujesz przykroic sobie moje stanowisko do wlasnych wyobrazen ;)
Sinic [ ]
eros -->
Klocic sie nie mam zamiaru :0 A poglady kazdy moze miec swoje, a przynajmniej powinen moc miec ;) W kazdym razie ja, obserwujac to co sie dzieje i majac swoje doswiadczenia, dawno przestalem wierzyc ze ktokolwiek z kimkolwiek sie w parlamencie kloci. Wszystko jest zalatwiane za kulisami, tam sa uklady i ustawia sie wzajemne zaleznosci. Po prostu nie wyobrazam sobie by biorac udzial w zlodziejskim procederze mozna bylo to robic nie nawiazujac porozumienia ze wszystkimi zainteresowanymi. Amerykanska mafia zrozumiala to juz w latach 30. Nasza ta lekcje zapewne w pelni pojela i nie bedzie sie rozszarpywac w sytuacji gdy zlob jest wystarczajaco duzy dla wszystkich zainteresowanych. To tyle ;)
Imix [ Konsul ]
Odnosnie pierwszego posta i ksztaltu kampanii itd.
Jest cos takiego jak centralna strategia perswazji (rzeczowe argumenty) i strategia peryferyjna (niescisle info, sugestie itp). Ta pierwsza dziala skuteczniej gdy ludzie sa skupieni na komunikacie, ta druga odwrotnie. Dlatego tez stosuja takie reklamy - pelne banalow, bo ludzie i tak w wiekszosci nie skupiaja sie na reklamie, a politykow nie lubia na tyle ze nie chce im sie nawet na nich patrzec wiec takie spoty dadza wiecej, bo latwiej jest utrwalic takiemu nieuwazajacemu proste haselko np prezydent tusk czlowiek z zasadami niz zrozumiec o co mu chodzi jesliby mowil o swoim programie i sposobach na jego realizacje.
Mysle, ze bedzie 2 tura i wtedy beda w tv konfrontacje kandydatow, bedzie czas walki na programy i argumenty. Teraz sa wakacje i ludzie chca odpoczac, od polityki tez.
Inna sprawa, ze w Polsce prezydentowi program jest niezbyt potrzebny, bo nie ma on wielkich mozliwosci odnosnie polityki wewnetrznej. Moze niewiele wiec jaki on moze miec program...
Odnosnie calej dyskusji... Sinc masz duzo racji w tym co piszesz... Wszyscy ci ludzie juz mieli swoje 5 minut, wyszlo im srednio i teraz ma byc ich wielki come back.
Bartez masz prawo sie wypowiadac, napewno swoje przeczytales, ale ja chociaz nie jestem wiele od ciebie starszy, bo raptem 4 lata wiem, ze na wiedzy czerpanej z ksiazek nie mozna sie opierac w 100%, tym bardziej na ksiazkach takich jak podreczniki do historii z gimnazjum czy liceum. Na studiach juz jest troche inaczej, jest sznsa poznac zagadnienie z roznych stron. Nie wiem skad czerpiesz wiedze, ale nie wyrabiaj sobie takiej czy innej opinii na podstawie tylko jednej czy dwoch ksiazek. Staraj sie porozmawiac z ludzmi, wiecej czytac i przedewszystkim myslec. Radze tez nie uzywac pochopnie slow takich jak totalitaryzm i komunizm, bo z tego co wyzej przeczytalem to ci to nie wychodzi.
[sorry musze isc na obiad bo mi wystygnie, jak nie dokonczylem watku to napisze jak zjem:P]