
eros [ Konsul ]
Zestaw za 2000
Skoro juz sie co poniektorzy rozhulali z tymi zestawami koputerowymi, to moze i ja sie spytam. Potrzebuje kompletny komputer w cenie do 2 000 zlotych. Przeznaczenie - do wszystkiego, nie musi byc kosmicznie podkrecony (zreszta za te cene to byloby raczej ciezkie), ale chcialbym zeby chodzil przyzwoicie i zebym nie mial z nim pozniej wiekszych problemow.
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
z monitorem?

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
Jak z monitorem to cięźko będzie ;-/

eros [ Konsul ]
gamesarea_pl --> tak z monitorem. Zwykla siedemnastka moze byc...
Adam9870 [ Steady - Habitue ]
wasnie
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
jak bez monitorka to proponuje :Barton@2500+, 1024 ram, 80gb i geforce 6600GT powinno wytarczyć

vien [ łowca pip ]
zakladalem taki watek pare dni temu, z niego sie może czegoś dowiesz
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
jak z monitorem to:
celeron D 2.53, 512mb, 40gb, geforce 5600, no i monitor
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
Nie kupujcie sempronów kicha totalna!!!!!!!!!!!!

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
A o zasilaczy chyba ktos tu zapomnina ;-/
vien [ łowca pip ]
gamesarea_pl ---> uzasadnij może bo takie hasła do mnie np nie trafiają
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
350w, no jeszcze dochodzi dvd najlepiej w tych czasach wypalara, ale za 200 tysiaki to dobregfo pieca nie kupisz, bynajmniej jeśli chcesz grać w najnowsze gierki z przyjemnością
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
Po pierwsze sempron 2600 = athlon XP 1800
Po drugie cholernie się grzeją!
eros [ Konsul ]
To moze napisze co sam zmajstrowalem ????
Ja sie tam co prawda na tym nie znam, ale i tak wiem wiecej niz miesiac temu ;)

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
eros ---> radze ci dozbierać jeszcze 500zł albo 1000zł i w tedy kupisz coś bardziej przyszłościowego ;)
vien [ łowca pip ]
ojejej
athlon 1800+ = 1533 MHz (11,5 * 133MHz)
sempron 2600+ = 1833 MHz (11 * 166 MHz)
wiec nie to samo
cholernie tzn? bo ja slyszalem opinie ze mozna z nich wycisnac jeszcze troche, na 2100 MHz większość idzie na przyzwoitym chłodzeniu
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
Więc komputer dla gracza z monitorem by Komputronik.pl:
WD Caviar XL 80 GB WD800BB = 225,-
Creative SoundWorks SBS-240 BOX = 37,-
Radeon Microstar 9550 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX = 244,-
Klawiatura Logitech Deluxe Access = 77,-
17" NEC AccuSync 72VM silver-black = 1059,-
A4-TECH Navigator Opto BW-5UP = 40,-
Samsung DVD+/-RW TS-H552U/RSWL bulk white + soft = 199,-
Intel Celeron D330 2.66 GHz BOX = 345,- z VAT
+ płyta główna oj chyba ci nie starczy...
eros [ Konsul ]
karpiu --> wiesz jakbym mogl to bym sie nie pytal. Chce cos konkretnie za te cene. Juz pisze co pozbieralem z roznych tam sklepow. Tylko znajde...
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
Dobra może tak aż się nie grzeją ale proszę przetestuj go jakimś pożądnym benchmariem i porównaj z innymi procesorami... Wyniki nie są dobre...
eros [ Konsul ]
karta graficzna: Radeon 9550 GV-R955128D 128MB 128bit - 250/400 MHz (Gigabyte) = 229 zl
dysk: WD Caviar 120 GB WD1200BB Serial ATA = 286,81 zl
mysz: A4-TECH Opto 315 BW-35UP optyczna = 35 zl
pamiec: DDRAM 512MB 3200 PC400 KingMax = 162 zl
procesor: AMD Sempron 2800 (BOX) = 297 zl
wiatrak pod procesor: Spire KestrelKing II SP708B3 = 36 zl
plyta glowna: Asus K8V Deluxe/SE Via K8T800 = 296 zl
monitor: 17" SAMSUNG SyncMaster 793S = 370 zl
klawiatura: Samsung WIN`98 PS/2 = 22 zl
obudowa: Tracer TRO 585 Focus long 350W z USB = 131 zl
listwa: Ever Standard 3.0 m czarna = 29,71 zl
nagrywarka CD: LITEON SOHR-5238S BOX - 52x32x52x = 94,39 zl
Co prawda juz slyszalem, ze semprony to shit, a RAM nie zabija marka, ale cos trzeba bylo za te cene wymyslec. No...
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
No dobry zestaw ale jabym trochę zmniejszych sobie dysk a kupił nagrywarkę dvd wkońcu nagrać za jednym razem 4.7 gb danych to już coś...
eros [ Konsul ]
Nagrywarka DVD: Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1673S / DRW-3S167 bulk = 178 zl
gamesarea_pl [ Pretorianin ]
No i jest dobrze...
hohner111 [ załamany życiem ]
LEPSZEGO CHYBA SIE ZLOZYC NIE DA...ALBO I DA...;)
Procesor: A64 2800+ BOX - 475zł
Płyta: Soltek K8AV2-R1L - 251zł
Ram: KingMax 512DDR 400Mhz - 162zł
Grafa: R9550 128MB - 219zł
Obudowa + zasilacz: Tracer 400W - 125zł
DVD+RW: LG 4163B - 199zł
Monitor: Samsung 793s - 359zł
HDD: WD 80GB - 225zł
Razem: 2015zł + klawiatura + mysz = max 2050zł :)
zylla [ Pretorianin ]
tyljko gdzie ty ramy kupisz 190 za 512 to teraz minimum wiem bo się rozglądam a sam kupuje :p tylko bez dysku i monitoru
hohner111 [ załamany życiem ]
https://allegro.pl/show_item.php?item=59787911 ---> tu...=P

Bigkangoo [ Generaďż˝ ]
Zacząłem składać, ale cena trochę przekroczy 2000 zł, jeśli nie masz trochę więcej kasy, to bierz tą konfigurację co podał Hohner.
Ceny z komputronika.
Klawiatura - Classica AK21S - USB -19.00 zł
Pamięć - DDR 512MB PC-400 OEM CL 2.5 - 210.00 zł
Płyta Główna - Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 + SATA bulk - 268.00 zł
Procesor - AMD Athlon 64 2800+ bulk + Spire KestrelLing V - 519.00 zł
Dysk Twardy - Samsung SpinPoint 80 GB SP0812C (7200) Serial ATA - 253.00 zł
Monitor - 17" Samsung SyncMaster 793s TCO`03 - 359.00 zł
Karta Graficzna - Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) - 235.00 zł
Nagrywarka - Sony DVD+/-RW DW-Q28A bulk white + Nero - 194.00 zł
Obudowa + Zasilacz - Tracer TRO-616 Aurora Black +LED 350W - 125.00 zł
Mysz - Mediatech Optyczna MT-1013B niebieska 28.71 zł
Cena razem: 2210.71 zł

eros [ Konsul ]
Hohner,Bigkangoo ---> Ok panowie, wszystko ladnie, ale jakbyscie mogli do tych Waszych propozycji jeszcze napisac skad takie cenniki to juz wszystko byloby git :)

eros [ Konsul ]
Bigkangoo --> sorry za przeoczenie, ten monitor Samsunga tez przeoczylem, trza bedzie okulary zmienic. Dzieki :)
Lutz [ Konsul ]
sprawdz sobie proline tani i solidny, dostawa pod drzwi przy tej kwocie za friko
P.S.
Tanszy niz komputronik
N2 [ negroz ]
W proline sa czasami problemy z gwarancją, pomyśl nad Arestem (arest.pl)