Dagger [ Legend ]
Nareszcie UOKIK bierze się za Neostradę i abonament telefoniczny
Wreszcie ktoś zauważył że Telekomuna zmusza do płacenia abonamentu telefonicznego posiadaczy Neo.
SlowEx [ Pretorianin ]
ja juz od paru miesiecy jestem szczesliwym NIE oposiadaczaem telefonu stacjinarnego , pff teelfon lezy i trzeba placic pffff ale interes , mam komore i za to co place moge se wydzownic pfff stacjonarki to juz przezytek
Dagger [ Legend ]
Jeśli doprowadzą tą sprawę do końca to dla Telekomuny będzie to oznaczało niezły odpływ abonentów tel. stacjonarnej. Inna sprawa że pewnie będą to sobie chcieli odbić z abonamentu Neo.
URTiP oczywiście siedzi cicho w tej sprawie chociaż to tak naprawdę jego działka.
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Nareszcie. Znajomy chciał założyć neostradę, ale telekomuna powiedziała mu, że ma za tani abonament. Założy za to łącze w sieci osiedlowej, połowę ceny neo, 2x większa szybkość i brak limitów.
Ja nie mam stacjonarnego od lat, i nie tęsknię.

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]
"TP SA ma jeszcze jeden argument na rzecz "pakietowego" sprzedawania Neostrady, w połączeniu z abonamentem za tradycyjne usługi telefoniczne. Tym argumentem są statystyki: na blisko 900 tys. użytkowników Neostrady tylko 26 tys. osób (3,5 proc.) nie wykonało żadnego połączenia telefonicznego w sieci TP SA. - Jeżeli już ktoś ma tę Neostradę, to zazwyczaj także dzwoni - mówi Górska."
Tak... oni zawsze znajda wytlumaczenie... a o tym, ze Neostrady nie mozna miec przy najtanszym abonamencie zapomnieli powiedziec?

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
I przestańcie nazywać to gówno "narodowym operatorem".

Maff [ Generaďż˝ ]
francuska szmata :)

Dagger [ Legend ]
Z komentarzy też się można ciekawych rzeczy dowiedzieć :)
A ja mam jedno z dwoch ostatnich w swoim okregu SDI i czekam ile mi zabuli
Tepsa za nie? Etap namow i pogrozek (oraz kilkadziesiat kilogramow "reklamy"
ktorej nie zamawialem) przezylem. Teraz tylko mnie strasza lub kusza "nowymi
promocjami" przez reklamowe firmy telefoniczne. W swietle Umowy SDI
("poprawki" nie przyjalem do wiadomosci kazda proba "odlaczenia" mnie bez
negocjacji i odszkodowania skonczy sie w sadzie powszechnym.
A tam ich szanse na ich wygrana sa rowne zeru. Zaplaca nie tylko mi ale i
budzetowi - koszty postepowania.
Dlaczego naiwnie oddawaliscie im za darmo? Kolega jest eks abonentem
Centertela (analogowego). Za rezygnacje z tego otrzymal od TP SA czek na
10 tys zl (netto). Trzeba czytac umowy uwaznie.

***Half-Life*** [ Generaďż˝ ]
Lepiej by zajęli się pasieniem owiec na halach :)
VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]
to żeby kupić neo bez abonamnetu to jedno, powinni się wziąć praktycznie za to żeby inni operatorzy mogli oferować net po drucie tepy

eJay [ Gladiator ]
Mam nadzieje, ze kiedys przyjdzie taki dzien, ze Neo pocaluje Chello w D:) A panowie z TP SA obudzą sie w szambie:P
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
gladius ---> Też bym nie tęsknił, gdybym miał np. jakikolwiek wybór. A tak jestem skazany na Neostradę, gdyż na mojej wiosce, 3 kilometry od Tarnowa (miasta mającego 130 tysięcy mieszkańców) można założyć oprócz Neo tylko radio. Taki też był plan na początku, ale miły pan w firmie powiedział: Wie pan, my to możemy panu założyć, umowa jest na 2 lata, ale ja nie wiem czy to będzie działać...
Rozumiem, że TP próbuje każdym możliwym sposobem wyciągnąć pieniądze, ale z drugiej strony nie przesadzajmy - dla niektórych z nas to jedyna sensowna alternatywa. Mam Neostradę od kwietnia i odpukać - do tej pory żadnego problemu. Nawet jakiegoś bonusa dostałem, bo zamówiłem NEO 512, a komputer pokazuje mi, że jest NEO 640. :)
Dagger [ Legend ]
==>U.V. Impaler
Co nie zmienia faktu że płacisz więcej o abonament telefoniczny i nie masz wyboru - nie możesz zrezygnować.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Dagger ---> Nie mogę zrezygnować, ale z punktu widzenia formalnego i tak nie mogę z tym nic zrobić. Niech się dobierają do tego odpowiednie służby publiczne i próbują coś wskórać. Płacę ponad 100 złotych za NEO miesięcznie ale przynajmniej mam pewność, że z pierwszą lepszą wichurą nie przestanie mi działać sieć, za którą płaciłbym złotych pięćdziesiąt.
W kraju, gdzie zmiana adresu w nowym dowodzie osobistym kosztuje mnie 30 złotych (a robiłem to w ciągu jednego miesiąca dwukrotnie) nic mnie już nie zdziwi - to, że telekomunikacyjny moloch ze mnie zdziera ile wlezie tym bardziej.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-05 12:42:07]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Nawet jakiegoś bonusa dostałem, bo zamówiłem NEO 512, a komputer pokazuje mi, że jest NEO 640. :)
To nie bonus, tylko karta Lucenta na centrali, która o ile dobrze pamiętam, pokazuje u klienta synchro z narzutem ;o) De facto i tak masz 512, a przynajmniej powinieneś mieć ;oP
Swoją drogą gdzie się nie zadzwoni, to trzeba bulić za abonament telefoniczny, jeśli chce się korzystać z netu, a przynajmniej było tak jeszcze jakiś czas temu, gdy dzwoniłem po operatorach. Jedynie kablówki nie każą bulić, choć odbijają to sobie na wyższym abonamencie ;o)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-05 12:49:52]

Buli [ Centurion ]
U.V. Impaler ---> Niestety nie łódź się z tym bonusem. Komp pokazuje Ci przy połączeniu, że masz 640 ale te 640 jest w warstwie sprzętowej. W warstwie protokołu IP jest 512. Ja osobiście mam w domu NEO+ 640 i przy połączeniu pokazuje mi 768. Ehhh... w sumie szkoda, że tak jest ;)
Dagger [ Legend ]
==>U.V. Impaler
Wybacz ale nie będę chwalił TP SA tylko dlatego że gdzieś doprowadzili sieć ;)))
Robią to we własnym interesie.
==>Paudyn
Tylko że w wypadku kablówek masz możliwość wyboru - narzut nie jest duży (10 zł różnicy chyba) a i co do kablówki nie będziesz miał alternetywy (z reguły jest jedna - więc tylko pytanie czy ktoś chce mieć dostęp do kablówki). Natomiast w epoce komórek dla TPSA to oczywista alternetywa.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Dagger ---> No wiesz, jestem daleki od "ochów" i "achów", ale po prostu nie narzekam. :)
[edit]
A co do tego "bonusu". Niewdzięczni, zniszczyliście moje wyobrażenie o lukach w systemie. A taki byłem zadowolony hehe :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-05 12:54:13]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Dagger :::> Kablówka kosztuje u mnie (Aster) 55,99. Internet na czysto to koszt 141,01 zaś dia posiadaczy abonamentu basic - 118 zeta. W ofercie zintegrowanej (obie opcje) płaci się w sumie 173,99. Jak widzisz są pewne różnice. Z jednej strony jest ona widoczna pomiędzy samymi abonamentami netowymi (23 zeta), z drugiej można zaoszczędzić na ofercie zintegrowanej. Każdy sam może sobie przekalkulować, co mu się opłaca.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-05 13:00:49]
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Ja place 238 PLN za aster 1mbit + tv pakiet rozszerzony + anal+