GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Konfiguracja kompa

05.08.2005
09:37
smile
[1]

radykal [ Konsul ]

Konfiguracja kompa

Zanierzam zminiec kmpa na cos nowszego i bardziej przystosowanego do obecnych planów i przyszłych zastosowań

Nie jestem fanem podkrecania i w załozeniu komp ma chodzic 2-3 lata - cena i tu jest spore ograniczenie 2500 to maksimum maximorum optymalnie ok 2000 PLN za te kase Mercedesa E class to nie kupie i nie oczekuje cudów ...

Moja proponowana konfiguracja

Płyta ASUS K8N4-E Deluxe ( musi miec FireWire i ASUS - warunek konieczny )
Procek AMD SEMPERON 2600 BOX ( Socket 754 )
2 x 512 Kingston ( 1 GB jest waruniem konicznym )
Segate 160 GB SATA ( duzy dysk warunke konieczny 200 to juz zbytek łaski - preferuje Segate )
LG 4163B ( wersja BOX z oprogramownaiem )
Obudowa Modecom z zasilaczem 350W
WinFAst 2000 - karta TV ( taka karta musi byc - grafa z VIVO jest tansza ale słabsza )
Grafika ATI X550 Saphire
Klawiatura + Mysz ( PS2 )
Całosc kosztowałby mnie ok 2350

Zastanawialem sie nad ciut mocniejsztym prockiem Semperon 2800 BOX
I karta grafiki ATI X600Pro ( Saphire ) w tedy cena jest 2500

W Socket A nie chce sie pakować , w przy 939 dla Asusa cięzko znaleśc płyte w FireWire i zmiescic sie w przedziale cenowym

Pytanie czy roznica miedzy Sempronem 2600 a 2800 jest az tak istotna ( i zauwazalna )
I to samo dotyczy grafiki X550 a X600Pro ( czy róznica miedzy nimi jest az tak istotna )
zawsze moge w pożniejszym czasie rozważyc zmiane grafiki na cos lepszego złacze jest PCI-E wiec niebedzie z tym propblemu ( poaz ew kosztami )

Jakies rozsądne uwagi co do konfiguracji

05.08.2005
10:05
[2]

hohner111 [ załamany życiem ]

zamiast semprona weź Athlona 64 2800+, naprawde się opłaci :)

05.08.2005
10:13
[3]

Adam9870 [ Steady - Habitue ]

Ja bym proponowal 1x1024 zamiast 2x512

05.08.2005
10:40
[4]

hohner111 [ załamany życiem ]

tez racja...:)

05.08.2005
10:56
[5]

hohner111 [ załamany życiem ]

Ja bym zlozyl cos takiego:

Athlon 64 2800+ OEM - 396zł
cooler: AC SIlencer Ultra 64TC - 32zł
ASUS K8V Deluxe - 309zł
1024DDR Goodram - 465zł
Hitachi DeskStar 160GB SATA - 369zł
LG 4163B - 199zł
WInfast 2000 - 150zł (?)
Obudowa - 99zł
zasilacz: Modecom 350GTF - 99zł
Gigabyte GF6200 (programowo na 6600) 128MB 128bit. - 289zł

Razem: 2407zł i masz kase na klawiature i mysze dosc dobrej klasy :) nie takie po 10zł :)

05.08.2005
11:15
smile
[6]

Barthez x [ Generał b4rtez ]

hohner111 --> zamiast tych RAMów GoodRam, lepsze byłyby Kingstony za 430 zł., a karte graficzną zamienił na GF 6600, a nie 6200 (6200 jest za słaby do tego kompa, lepszy byłby 6600).

05.08.2005
11:16
[7]

..ReD.. [ Generaďż˝ ]

jesli socket 754 to 1x1024
jesl 939 to 2x512


za 2k zlozylem ostatnio

a64 2800+ BOX s 754
ASUS K8N
512DDR twin mos
160GB Segate 8mb cecha
DVDRW LG
Hercules 9700pro
Fortron 350W + obudowa



mysle ze warto dolozyc do 939 bo juz lepiej sprawa z kreceniem wyglada:)

05.08.2005
11:51
[8]

hohner111 [ załamany życiem ]

Barthez - dlatego pisalem ze programowo na 6600...roznica w cenie 200zł jest a to duzo...a co do ramów to racja Kingstony, tansze o 50zł około.

RED - z tego co wyczytalem w 1 poscie tokomp raczej nie bedzie podkrecany :)

05.08.2005
12:19
[9]

radykal [ Konsul ]

Hohner 111 napisałes

Ja bym zlozyl cos takiego:

Athlon 64 2800+ OEM - 396zł
cooler: AC SIlencer Ultra 64TC - 32zł
ASUS K8V Deluxe - 309zł
1024DDR Goodram - 465zł
Hitachi DeskStar 160GB SATA - 369zł
LG 4163B - 199zł
WInfast 2000 - 150zł (?)
Obudowa - 99zł
zasilacz: Modecom 350GTF - 99zł
Gigabyte GF6200 (programowo na 6600) 128MB 128bit. - 289zł

Razem: 2407zł i masz kase na klawiature i mysze dosc dobrej klasy :) nie takie po 10zł :)

Warunkiem koniecznym jest aby płyta ASUS-a miala FireWire - a ten model nie wiem czy ma ...
Dysk za teka cena mam Segate SATA 160GB - wiec nie mam powodu zmieniac na Hitachi
Tak jak pisalem płyta ASUSA z Fire Wire pood 939 byla juz sporo droższa ...

Jezeli pamieci niepracuja w dual chanelu to moze byc sensowna zmiana 2 x 512 na 1 GB ???

Moje glowne pytania dotyczyło róznic miedzy Semperonem ( pod s 754 ) 2600 - 2800 czy róznica w cenie rekompensuje wzrost wydajnosci
Oraz pytanie dotyczylo Karty grafiki - czy róznica w cenie rekompensuje wzrost wydajnosci pomiedzy ( X550 a X600Pro )

05.08.2005
12:31
[10]

radykal [ Konsul ]

Wg cen sklepu komputronik
ASUS pod 939 z FireWire ( ok 470 za A8V-E deluxe )
AMD Atlon 64 3000 + BoX ( ok 640 )
całosc daje ok 1100
Socket 754 ( w tym samym zródle komputronik z Fire Wire) daje kwote przy ASUS K8N4 E deluxe ok 380 PLN
Atlon 2800 Box + ok 510 ( Atlon 64 ) a Semperon 2800 + BOX ok 310
may tutaj
900 PLN ( dla AMD64 ) lub 700 dla ( Semperona )

05.08.2005
12:32
[11]

Azazell22 [ Generaďż˝ ]

Gigabyte GF6200 (programowo na 6600) 128MB 128bit. - 289zł

oszalales?? to beznadziejna karta;/ niech facet sobie lepiej kupi

Athlon 64 Venice 3000 939 socket
plyte np asus 400zl pod 939
2 x 512mb ram
obudowa 100zl
zasilacz chieftec 160zl 360W
karta juz lepiej x600 pro lub wyzsza i ma okolo 2 tys

05.08.2005
12:36
[12]

Azazell22 [ Generaďż˝ ]

ja zaplacilem za athlon 64 , gigabyte plyte, ramy 512 , x 600pro okolo 1600zl ... z zasilka

oczwicsie x600pro to niejest impon ujace ale zmienie sobie niedlugo na lepsza

odrazu mowie ci bierz Socket 939 athlony sie lepiej kręcą i roznica w cenach nie wielka i nawet nie mys o kupnie gf 6200 do 300zl to sa bardzo slabe karty .. jak juz to gf 6200 sa dobre po 400 ileś zl

05.08.2005
12:41
smile
[13]

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]

ZObacz ta płyta też ma FireWire

05.08.2005
13:26
[14]

MGS_Saladin [ ]

1x1024
a na duala niejest lepsze 2 kostki :>

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.