GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z inetem...

04.08.2005
23:31
smile
[1]

Bdx [ Senator ]

Problem z inetem...

Sytuacja wyglada tak:
Internet mam 'z kablówki', na modemie Thompson TCM420. Podłączony do kompa kablem USB. Siadam do kompa i wchodzę do inetu..Odpalam google, czekam...czekam - blad. Odpalam forum, czekam..czekam - blad. Blad to typowa plansza 'nie znaleziono strony'... Restartuje modem, dostaję spowrotem swoje IP, maske i brame..wszystko niby ok ale strony się nie ładują. No właśnie... 99% stron, bo np. onet i WP wchodzą tak jak zawsze.
Wątek ten tworzę z laptopa podłączonego do tego samego modemu kablem USB.
Przeinstalowałem nawet system na desktopie i ciągle powtarza się ta sama sytuacja którą opisałem wyżej..

Jakieś pomysły??
Thx!

04.08.2005
23:35
smile
[2]

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]

Jakiś wirusik ;-/

04.08.2005
23:36
[3]

aikikaisensei [ Senator ]

Coś pewnie masz z DNSami nie tak. Utwórz nowe połaczenie sieciowe i zainstaluj inną przeglądarkę.

04.08.2005
23:37
[4]

arthe[16] [ breakdance ]

Możliwe, że na serwerze przypisany jest tylko jeden MAC adress twojej karty sieciowej na Laptopie a nie na kompie. Ewentualnie źle skonfiugorowane DNSy

04.08.2005
23:41
smile
[5]

Bdx [ Senator ]

karpiu - mało prawdopodobne, skanowałem system przed i po reinstalacji systemu..

aikikaisensei - wiesz, też przeszło mi to prze głowę, ALE, zawsze po instalacji systemu musiałem zainstalowa tylko modem i wszystko chodziło jak trzeba. Poza tym, dzisiaj rano wszystko działało..po południu już nie.

Pierwsza zagwózdka komputerowa z którą nie mogę sobie da rady :/

04.08.2005
23:43
[6]

Bdx [ Senator ]

arthe[16] - wcześniej przełączałem sobie kabelek między dwoma sprzętami dowoli.. teraz działa tylko na laptoku.

04.08.2005
23:44
smile
[7]

Bdx [ Senator ]

Najśmieszniejsze jest to, że onet i wirtualna pl działają, ale forum np już nie

04.08.2005
23:45
[8]

arthe[16] [ breakdance ]

bdx =>
kliknij START/URUCHOM i wpisz CMD otworzy ci sę Tryb MS-DOS i wpisz PING WWW.WP.PL i sprwadzisz jeżeli odibera wiadomości z servera to masz wirusa na 100% na windzie a jeżeli nie to masz źle skonfigurowaną kartę sieciową.

04.08.2005
23:46
[9]

arthe[16] [ breakdance ]

bdx => a nie masz jakiegos ativira zjebanego, może on ci blokuje dostęp do innych stron czy też w ustawieniach IE zmienic dostęp do neta.

04.08.2005
23:47
[10]

arthe[16] [ breakdance ]

co do mojej pierwszej wypowdzieci to poprawka jeżeli odibera = jeżeli NIE odbiera a po drugie wpisz zamiast www.wp.pl inne strony, które nie chodzą

04.08.2005
23:50
[11]

Bdx [ Senator ]

arthe - pingowałem onet - odpowiada normalnie, gryonline juz nie. a antywira mam AntiVir firmy H+BEDV, nigdy mnie nie zawiodl btw. tak jak pisalem - zawsze po instalacji systemu wystarczalo zainstalowac stery od modemu i utworzone polaczenie dzialalo na automatycznych ustawieniach...

04.08.2005
23:52
[12]

arthe[16] [ breakdance ]

wyłącz tego antivira... jak nie pomoże weź zrób nowe połączenie

04.08.2005
23:52
[13]

Bdx [ Senator ]

arthe - thx, robilem to juz wczesniej bo wiem mniej wiecej o co w tym wszystkim biega :) myslalem, ze moze mial ktos podobny problem i wpadnie tu zaraz z odpowiedzia na tacy :)

poczekamy zobaczymy..ja w miedzy czasie sprobuje jeszczed powalczyc, chociaz nie wiem z ktorej strony juz uderzyc :/

04.08.2005
23:57
[14]

arthe[16] [ breakdance ]

jak masz zapasową kartę sieciową to sprwadź, jak to nie pomoże to ja już nie wiem, ale ewdietnie widać, że to błąd na w windzie, no ale cóż więc nie pomoge ;-) bo nie potrafie ;p

05.08.2005
00:03
[15]

Bdx [ Senator ]

wpisalem sobie proxy ( czego nigdy wczesniej nie musialem robic ) i inet dziala, wolno ale dziala.
thx arthe za odpowiedzi. Pokombinuje dalej bo ciekawy jestem 'o so chozi'..

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.