gereg [ zajebisty stopień ]
Zakup laptopa m.in. do Photoshopa - potrzebna pomoc
potrzebuuje pilnie zakupic lapa, na ktorym bedzie smigalo kilka progsow biurowych. zdecydowanie najbardziej wymagajaca aplikacja, ktora bedzie na nim odpalana, jest tytulowy Photoshop.
jakie to ustrojstwo ma wymagania?
czy lap
https://arest.pl/index.php?inc=produkt&back=notebooki&ID=3483&katid=48&grupa=426
mu podola? martwi mnie grafika z pamiecia wydzielana z ramu.
interesuje mnie ten lap ze wzgledu na cene oraz dostepnosc w mediamarkt. z pewnych przyczyn wlasnie tam musi on zostac zakupiony,
jakies inne propozycje?
SlowEx [ Pretorianin ]
moim zdaniem to procek z 3 ghz i 1 gb ramu to pdostawa
gereg [ zajebisty stopień ]
tak... bo procki 3 giga to standard w laptopach... ;-)
gereg [ zajebisty stopień ]
i jeszcze jedno.
WAZNE
jesli chodzi o photoshopa, to bedzie on wykorzystywany do hobbistycznej obrobki zdjec. wiec bez przegiec...
halski88 [ Ciasteczkowy Potwór ]
Laptop dla grafika ? Nie lepiej PCta z dużym monitorem ;)
hugo [ v4 ]
Pracuje z photoshopem na Laptopie acra z Athlonem 2800+ i 512MB ramu i działa mi bez zarzutu.
Logadin [ People Can Fly ]
gereg - PS = RAM, słabsza grafika i procek. Ale ram to podstawa. U mnie przy 2GB potrafi dalej przymulić przy większych plikach - o pracy przy 512mb nie było mowy pow fotki 1200x700
halski88 [ Ciasteczkowy Potwór ]
aha. Nie odświeżyłem :) To co innego, myślałem, że jesteś profesjonalstą, co zarabia na tym :)

soze [ sick off it all ]
"jesli chodzi o photoshopa, to bedzie on wykorzystywany do hobbistycznej obrobki zdjec"
jesli nie tiffy i rawki kilkusetmegowe to smiało:))
spokojnie ci wystarczy
Regis [ ]
Laptop i grafika sie chyba lekko wykluczaja... Juz sam ekran jest nie taki jak powinien... Nieco karkolomne poloczenie, musze przyznac :P
Regis [ ]
aha - nie odswiezylem strony - jak nie jestes profesjonalista, to pol biedy ;)
Logadin [ People Can Fly ]
soze - dokładnie :) Zależy jakie mają to być zdjęcia i jak wiele chcesz z nimi zrobić.
halski88 - znam ludzi zawodowo strugających na laptopach (tzn w domu pracują na normlanym sprzęcie, poza nim na laptopie).
gereg [ zajebisty stopień ]
to co grafa nie wadzi? tu mozna ramu dolozyc
neXus [ Fallen Angel ]
Jeśli do Photoshopa to najważniejsa jest pamięć i procesor. Karta graficzna - moze być nawet GF 2 - ważne by dobrze wyświetlała 2D.