
Sl@YeR [ Pretorianin ]
Co lepsze?
No dobra kasy nie chce tracic duzo.Wole se ciuchy kupic :P.Co lepsze
gecube r 9550xt czy radeon 9600pro?
Powiedzcie jaka jest najlepsza firma dla tego drugiego
Mozna cos z niego wycisnac?
A moze jest cos lepszego w tej cenie?
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
W tej cenie? Lepiej jest kupić dwie butelki dobrej Tequilli .
Adam9870 [ Steady - Habitue ]
radeon 9600pro
alexej [ Piwny Mędrzec ]
9550 chyba tanszy jest i można go podkręcic do 9600
Sl@YeR [ Pretorianin ]
ale bez krecenia :D.A jak 9600 pro to jaka firma jest godna uwagi?
Sl@YeR [ Pretorianin ]
up

Mati176 [ Rekrut ]
Saphire oraz Gigabyte (drozszy...) Ja mam Radka 9600PRO Saphire i jestem bardzo zadowolony ;)
Zarek00 [ Konsul ]
Zależy ile chcesz wydać na kartę. 9600 pro wacha się od 350 do 550 zl. Za 420 mozna miec GeForce 6600 256 MB, który obsługuje pixel shader i vertex shader 3.0 i jest wydajniejszy od 9600pro.

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Sl@YeR --> spójrz na moją konfigurację! Polecam 9550 XT jestem z niego bardzo zadowolony, a z pewnością chodzi szyybciej od 9600 Pro (chociażby ze względu na taktowania), chłodzenie także ma bardzo dobre. Polecam z czystym sumieniem!
Smoleń [ Konsul ]
Barthez x ---> z tego co mi wiadomo to 9550 xt jest taktowane 400/500. 9600 pro jest taktowane 400/600 więc gdzie tu masz chodzenie szybciej ze względu na taktowanie?? Nie gadaj, że 9550 xt jest szybsze od 9600 pro bo to są bajki.
ponizej masz link z grafiką i taktowaniem

Barthez x [ Generał b4rtez ]
No i to jest dokłądnie ta karta jaką posiadam (jest dość ciężka) A maksymalne ma 450/550 :-) Chipa ma takiego jak 9600 XT (RV360). A np. porównaj sobie ta kartę z tym R9800 SE...Albo z tym 9600 i spójrz sobie na cenę...
https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12433

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Sorry za drugiego posta. Lepiej chyba kupić kartę najlepszą ze swojej grupy niż jakiegoś przeciętniaka z kalsy wyżej, który i tak jest gorszy...

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Ja polecam 9550 XT bo to dobra rzecz i na pewno wystarczy na długo!

wysiu [ ]
Wiemy, juz to pisales.
techi [ Legend ]
Nie kupuj R 9550 bez wentylatora;]
Ja czekam na wentyl do vga od wczoraj:( Głupi kurier:(
Barthez x [ Generał b4rtez ]
wysiu--> wiem, trochę przesadziłem z tymi postami ;-) Sorry
techi --> Ten GeCube ma bardzo duży wentylator wraz z radiatorami, które chłodzą pamięci, właściwie to ten wentylator zasłania całą kartę ;-)
Sl@YeR [ Pretorianin ]
To jak?Ja bym byl bardziej przekonany do 9600 pro.Cos nazwa 9550 kojarzy mi sie z podkrecaniem...bleee
Pamir [ Generaďż˝ ]
9600pro, 9550 zostanie ci 20zł w kieszeni a po podkręceniu będzie sie grzał niemiłosiernie... bez sensu... lepiej kupić odrazu 9600pro i sie nie bawić bo nie warto za mała różnica w kasie...
POzdrowienia Pamir
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
matko ludzie w jakim swiecie wy zyjecie ... i z jakimi cenami :) ja pol roku temu dalem za ASUS 9600pro BOX 2,8ns 128MB 299zł +przesylka (allegro ) nowka!!!
teraz bym sie 5 razy zastanowil czy dac za nią 270zł powiedzmy a wy tu mowicie ze za tego nendznego gecube 9550XT oplaca sie dac 370zł ???
za 300zł idzie dostac PELNE 9500pro 128MB 8x1
za 370zł 9700/pro
ostatnio skladalem zestaw i za 390zł kupilem Herkules 9700pro 2,8ns SAMSUNG
moze nie super okazja ale wkoncu Hercules (370zł byl 9700pro bulid by Ati z silencerem )
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=56193780

Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD.. --> czemu mówisz, że 9550XT jest nędzny? Nie grałeś na nim więc nie wiesz :-\ To nie jest zwykły 9550. Wkońcu dostał w benchmarku 5 gwiazdek więc na pewno nie za ładny wentylator. Przeczytaj sobi trochę o tym GeCube'ie, a dowiesz sie, że pod względem wydajności jest tak samo jak z 9600, a nawet przewyższa 9600 Pro, a do tego jest na chipsecie RV360 stosowanym w R9600XT! Miałem przedtem GF MX420 i miałem w benchmarku 2001 troche powyżej 4000 pkt, a teram mam powyżej 10000! I to o czym już wspomniałem, a co znajduje się powyżej - zajrzyjcie na te linki, które podałem powyżej a zobaczycie taktowania różnych kart i ich ceny. A zresztą popatrzcie też na inne karty i porównajcie je z tym 9550 XT. To jest bardzo dobra karta! Pozdrawiam!

hazard [ Pretorianin ]
Mozesz sobie nawet kupic radeona 9200 i go podkrecic do 9600

Sl@YeR [ Pretorianin ]
<<<-------hazard
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
Barthez x <-- nie bądz smieszny :) i nie ucz mnie o sprzecie bo dosc gleboko w nim siedze
gecube 9550XT byl fajny jakis rok temu kiedy to po pierwsze byl montowany z memkami 2.8ns 2gie w tej cenie nie bylo nic lepszego do kupienia / po trzeciez 9600pro byl sporo drozszy / nie bylo ABITA 9550 u-guru /mial taktowanie 450/550
dzisiaj jest przewaznie z 3.6 /4ns pamieciami kreci sie okropnie / jest drogi w porownaiu z tym co potrafi ( taktowania 400/500 czyli jest SPORO SLABSZY od 9600pro 400/600
wogle jestem ciekawy czy wiesz na czym polega roznica miedzy RV350 a RV360 :)....
jak juz mowilem na dzien dzisiejszy kupownie tego kastrata (w stosunku do 9600pro) jest bez sensu jeszcze za tą kase... <lol2> wiec nie polecaj ja komus tylko dla tego zeby siebie podbudowac :) moze kiedy ja kupiles byla dobra:) ale nie dzis!!!
BTW. ja w 2001SE ma 14300pkt na 9600pro @ 530/720 w 2003 4,4k .... na R 8500 mialem 11.5k :) wiec sie nie masz raczej czym chwalic ...
i to wszystko na JIUHB 1700+ lekko @
Sl@YeR [ Pretorianin ]
No a z jakiej firmy?
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
kup to
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=59565196
napewno nie stracisz i se pograsz jakis czas.. karta ma wydajnosc 9600XT bez zadnego krecenia.. jesli wysupasz dodatkowe 70-80zł to idzie znalesc za to r 9700/9700pro
Bili [ Generaďż˝ ]
Barthez x ---> Ten radeon starczy na dlugo? Zwariowales? Moj R9800SE@R9800PRO ledwo daje rady nowym gierkom wiec nie wciskaj mu kitu...
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
bili :) kazdy ma inne wymagania...co do gier:) jednemu 1024x max detale AA/AF nie wystarcza drogi sie 800x600 medium zadowala calkowiecie... pojecie "dobra karta" jest wzgleda bo nawet 6800ULTRA/x850PE idzie dzisiaj zadlawic....
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
edit : pozatym od tego jak chodzą gry zalezy jeszcze procek i pamieci :) ja przeszedlem prawie calego far cry na wery hige na moim 9600pro @ 530/780 :) i nienarzekalem na plynoosc ( fakt do luxusu czyili 60fps brakowalo ale 35-45 przewaznie bylo
blood [ Killing Is My Business ]
Barthez x - 10000 pkt na 2001 ? super .. ja na gfti4200 mialem 12800

Stachu_PL [ Pretorianin ]
Zdecydowanie 9550, sąsiad kupił nowke na allegro za 230 zł (z kosztem przysyłki) i kupił jakis wentylator do niej ze miał bardzo dobre chłodzenie i ją podkręciłtak ze jest lepsza nawet od kart za 500 zł, Takowanie ma na niej ponad 500 a rdzeń 450 MASAKRA mojim zdaniem, początkowy jej rdzen byl cos kolo 300 i taktowanie tez o wiele mniejsze niz koncowy wynik podkręcenie POLECAM 9500
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
450/500 to nie jest wysoko i (slabiej jak 9600pro) jak juz karta z takimi taktami jest lepsza od kart za 300zł
9500pro oferuje wydajnosc bez krecenia na poziomie 9600XT wiec warto jednak dolozyc tymbardziej ze 290zł to nie jest duzo
Sl@YeR [ Pretorianin ]
No a technologie?
Sl@YeR [ Pretorianin ]
Gadacie miedzy soba a nie odpowiadacie na moje pytania. :/
1. jaka firma r 9600 pro?
pecet007 [ INSERT COIN ]
Sapphire
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
technologie?? przeciez i 9500pro i 9600pro obslugują dx 9.0 ps 2.0 zadnych roznic technologicznych nie ma.....
z tym ze wydajniejszy i tanszy jest 9500pro z allegro
co do frimy jesli bys sie zdecydowal na 9600pro to TYLKO PELNY z taktowaniami 400/600
HIS/sapphire/Gigabyte/Asus i za nie wiece jak 300zł

Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD.. --> kartę kupiłem miesiąc temu, jestem z niej bardoz zadowolony, kastratem ne jest bo to jest bardz ("bardzo") wyrośnięty 9550, a nie maciupki 9600 :-)
"taktowania 400/500 czyli jest SPORO SLABSZY od 9600pro 400/600"
maks. ma 450/550, a poza tym w prawie wszystkich 9600 jakie szukałem za ok. 450 zł. taktowania są śłabsze od tego 9550 XT...
Mów sobie co chcesz, ale ja jestem z tej karty bardzo zadowolony i na pewno nie zamienię się na R9600, żadnego! A jak ktoś szuka dobrej karty to nih kupi 7800 SLI i "chyba" wszystko mu pójdzie...
Sl@YeR [ Pretorianin ]
A r 9600 pro czasem nie obsluguje ps 2.1 ?

wysiu [ ]
Barthez x --> Moj wujek tez kiedys jezdzil maluchem, i twardo twierdzil, ze nic lepszego nie chce, bo i tak nie potrzebuje jezdzic szybciej, niz 120km/h.
Arxel [ SperMan ]
a nielepiej dolozyc jeszcze troszeczke wiecej i kupic R9800pro :D
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
o tak Barthez x twierdzi ze lepiej miec malucha w wersji delux niz punto S :D:D:D
"aks. ma 450/550, a poza tym w prawie wszystkich 9600 jakie szukałem za ok. 450 zł. taktowania są śłabsze od tego 9550 XT... "
chlopie MAX taktowanie to mozesz podrecicc albo nie a jak podkrecisz do dopiero wydajnosc bedziesz mail na poziomie 9600pro zwyklego ...
i gdzie ty widziesz te radeona 9600pro za 450zł :D w jaki m swiecie ty stary zyjesz<lol2> gigabyte w sklepie widzialem za 370zł i to i tak strasznie drogo za tą karte... powtarzam ja za swojego asusa dalem 300zł a leci mi 530/780 i gdzie ty i ta twoja karta z tymi swoimi max 450/550 :)
zresztą juz pisalem gecube spartolil teraz te karty kiedys byly dobre bo mialy lepsze pamieci i nic lepszego w tej cenie nie szlo kupic na dzisiaj to jest chlan za tą kase!!!
jak juz pisalem 9500pro za 290zł i sie schowaj z tym calym 9550XT bo sie zle robi ;]

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Arxel --> najlepiej dołożyć troche i kupić X700 albo X600 :-)
wysiu --> czyli twierdzisz, że ta karta jest taka słaba (no skoro w teście benchmarka dostała 5 gwiazdek to naprawdę musi z nią być bardzo źle ;-)? Tylko dlaczego jest ona wydajniejsza od niejednego 9600 Pro ? już nawet nie chce mi się wiele mówic, bo będę się tylko powtarzał ;-)
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
jakm cudem jest wydajniejsza z taktowaniem 400/500 skoro 9600pro ma 400/600 :)
chyba ze porownojesz z jakims kastratem EZ/lite a nie o takich mowimy
to tak jak bvys pisal ze punto 1.1 55KM jest szybsze od 1.2 75KM
Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD..--> "jak juz pisalem 9500pro za 290zł i sie schowaj z tym calym 9550XT bo sie zle robi"
O tak, 9500 Pro bedzie najlepszym wyjściem :-/
I tak zamierzam sobie tę kartę wymienic, ale za ok. 2-3 LATA! Wówczas kupię albo 6600GT albo jakiegoś R X700. Ale i tak w tym czasie na pewno nie będę narzekał na mojego GeCube'a ;-)
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
BTW. ale zes teraz zaswiecil Barthez x X600/pro to wlasnie 9600/pro tylko ze na PCI-E.... od ktorego wlasnie mowisz ze jest szybszy niby 9550XT
Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD..--> Co Ty z tym Punto tak się uparłeś??? ;-)
Porównaj sobie to:
https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15635
...i to:
https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13362
Jest chyba różnica, prawda? W cenie także, ale te 100 zł. opłaca się na tego X600...
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
stary widze ciezko do ciebie dotrzec
mowilem o prowowniau pelnego 9600pro z X600pro
a nie kastrata 400/500 z x600XT
ty widze masz swoj swiat
Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD.. --> nie tylko ja...:-/
Ale twierdzisz, że np. lepiej kupić takiego 9600 Pro, niż jakiegoś X600? Albo tymbardziej takiego 9600 Pro niz 9550 XT?
Wejdź na www.benchmark.pl - recenzje - w wyszukiwarce Lista kategorii: Karty graficzne, Pokaż producenta sprzętu gigacube, nagrodzone gwiazdkami: 5 i przeczytaj recenzję...
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
stary ja ciagle mowie o pelnym 9600pro 400/600 x 600pro to nic innego jak wlasnie 9600pro na PCI-E ..... mowic jak do slupa zresztaa za 9600pro nie warto dawac wiecej jak 300zł (pelnego) a juz wogole nie wspominajac o 9550XT .........
a 5 gwiazdek to ta karta miala kiedys juz o tym pisalem kilka razy ;/kiedys byl to dobry wybór za tą cene( te karty byly jeszcze na lepszych pamieciach) ale napewno nie dzis i nie za tą kase!!!!
Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD.. --> ale żeby była jasność, ja nie mówię, że ten 9550 XT to jest szczyt techniki i najlepsza karta na świecie...Możliwe, że 9600 Pro jest lepszy, a inny 9600 Pro jest gorszy od tego 9550 XT. Ale np. dlaczego w tym teście na wykresie 9550 XT przewyższa 9600 albo się z nim równa?
Sl@YeR [ Pretorianin ]
Hmm pobijecie sie jeszcze? ;]
Aby miec pelnego 9600 pro to musze go kupic z 400\600?
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
ty piszesz o zwyklym 9600 chyba ;] a nie o pelnym 9600 pro zreszta kaoncze juz boto nie ma juz sensu

Barthez x [ Generał b4rtez ]
Sl@YeR --> zadaj to pytanie specjaliście od 9600 Pro ;-) Każdy wie swoje i ma doświadczenie z inną karta, jakby zupełnie był powód do takiej burzliwej dyskusji :-/ Jeżeli większość uważa, że lepszy jest 9600 to kup sobie właśnie takiego...

Barthez x [ Generał b4rtez ]
..ReD.. --> zwijamy się z tąd ;-) Pozdro for you! :-)

Sl@YeR [ Pretorianin ]
A znacie jakies inne forum co by mi mogli ludzie odpowiedziec na moje pytanie?Bo widze ze jakies pytanie odnosnie karty graf. wyprowadza tutaj wojne wiec nie warto :/
..ReD.. [ Generaďż˝ ]
forum.tweak.pl
tylko prosze Cie wez sie za lektóre wątkow i czytaj a nie zadawaj pytania:) takich watkow jest tam pelno
Sl@YeR [ Pretorianin ]
aha oki spoko :P
Paps :)
I pozdro

k2o [ Konsul ]
Moim zdaniem radeon 9600pro. To jest bardzo dobra firma.:)
Arxel [ SperMan ]
a ja bede kupowal cos podobnego \/\/
https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7058
Punks Not Dead [ niszczyć stereotypy ]
radeon 9600pro