GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Błąd podczas uruchamiania Laptopa!

03.08.2005
22:58
[1]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Błąd podczas uruchamiania Laptopa!

Po restarcie Lapa Winda nie chce sie uruchomic. Pasek ladowania systemu przewija sie kawalek a pozneij pojawie sie błąd, który znika szybciej niż się pojawił (czyt. nie można go odczytać) Co zrobić by uruchomić Lapa?

03.08.2005
23:06
[2]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Błąd ten wyskakuje bodajże na Blue Screenie

03.08.2005
23:11
[3]

@@@ [ Generaďż˝ ]

jesli nie wiemy jaki to blad, to nic poza reinstallem nie przychodzi mi do glowy

03.08.2005
23:12
[4]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

To jak w takim razie zreinstallować system?

03.08.2005
23:17
smile
[5]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

zabootuj z płytki z systemem i odpal instalatora...

reinstall powinien sie dokonać :)

03.08.2005
23:21
[6]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Gdy wsadzam płytke i wchodze w bios przez F12 to widze 4 opcje:
Removable Dev.
CD/DVD
Hard Drive
Realtek

Gdy wchodze w 1 i 4 to jest anpisane że Media test failure, Reebot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.
a gdy wchodze w 2 i 3 to się ponownie uruchamia lecz bez efektu.

PS. W opcji 1 i 4 używa PCI Fast Ethernet Controller v2.13 <-- To chyba przez kabel?

03.08.2005
23:27
[7]

Egzorcysta21 [ Pretorianin ]

poszukaj opcje boot device priroryty ustaw jako 1 cd/dvd a jako 2 dysk
sformatuj dysk i zaistaluj jeszcze raz system jezeli to niepomoze byc moze dysk masz walniety

03.08.2005
23:35
[8]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Ustawiam Boot Device Priority: 1 CD/DVD ||| 2 Hard Drive
Pozniej nic sie nie dzieje wiec wchodze w opcje bootowania przez F12 i mam do wyboru CD/DVD i Hard Driv. Obojetnie co wybiore to uruchamia sie bez rezultatów.
Błąd pierwszy raz wystąpił po "ręcznym" zrestartowaniu gdy system sprawdzał błędy.
What can i do?

03.08.2005
23:43
[9]

Egzorcysta21 [ Pretorianin ]

a sprubuj z dyskietki startowej sformatowac dysk tylko ustaw floppa jako 1

03.08.2005
23:45
[10]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Ale nie mam na lapie FDD :(

03.08.2005
23:56
[11]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

a jesteś pewien ze twoja płytka z systemem jest bootowalna?

jak mozesz to sprawdź to na zaykłym PCcie.

04.08.2005
00:01
[12]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Nie moge teraz sprawdzic, ale na pewno mam bo z tej plyty robilem poprzednio na PC.

04.08.2005
00:21
[13]

konioz [ Konsul ]

Mondragon ---> moj kumpel mial identyczny blad. Na nasze mozliwosci nic a nic sie nie dalo zrobic bo jest to jakies uszkodzenie dysku (moze i ktos potrafi ale nawet pod Linuxem kumpel nic nie zdzialal).
Opcja bylo wrzucenie dysku do innego kompa i sformatowanie go, potem instalacja windowsa, a nastepnie programy do naprawy dyskow - nie pamietam nazwy ale chyba firmy Segate? one oddzielaly uszkodzone czesci i cos dalo sie zdzialac, jescze byly jakies do regeneracji prgramy. Szkoda, ze nie pamietam nazw ale moze to cos pomoze. Chyba na bank te programy byl Segate'a wiec moze na stronie sa...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.