
manioQ [ Legionista ]
przegrzewanie
ostatnio pisałem o przegrzewaniu sie kompa https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4044184&N=1
ktoś poradził mi żebym sprawdził temperature zaraz po przegrzaniu, sprawdziłem,tem.wynosi 64oC. niewiem czy to norma co moge zrobić aby komp sie tak szybko nie nagrzewał, jest jakis program do kontrolowania temperatury? pozdrawaim
garfield_junior [ Generaďż˝ ]
ale 64'C czego? Procesora, czy we wnętrzu obudowy(w co wątpie :P) ?
-=]o[=- [ ZamulatoR ]
po co założyłeś nowy wątek jak mogłeś pisać w tamtym? :)
myśle że ta temperatura to za dużo nawet na athlona (palomino itd..).. zacznij od przeczyszczenia radiatora na procku. może wymień wiatrak nalepszy, zmień paste termoprzewodzącą... jest wiele możliwości obniżenia temperatury....
manioQ [ Legionista ]
przeczysciłem radiator,wszystko, temperatura procesora 64oC
-=]o[=- [ ZamulatoR ]
a próbowałeś lepszego wiatraka?
w ogóle napisz jaką maszkonfiguracje sprzętu (procesor, płyta gł. itp...)
manioQ [ Legionista ]
mam płyte gł asus a7n8x-x , proc amd athlon 2400+xp, ge force fx 5200 64mb, 768 ram ddr,
la fessée [ je ne taime plus ]
... ja miałem dokładnie taki sam problem od kilku tygodni, również poczyściłem, itd. . Dziś go rozwiązałem ... wyłączyłem oprogramowanie ATI dla mej karty graficznej i z 70 - 72 stopni celcjusza, teraz grając mam wartości 44 - 48 stopni C. Jak masz Radeona 9550 lub podobnego z oprogramowaniem ATI, to już masz problem rozwiązany ;)
o linku zapomniałem :
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4045864&N=1
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-08-02 00:25:19]