GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

komputer z monitorem do 2000 - ocencie zestaw

01.08.2005
20:18
smile
[1]

vien [ łowca pip ]

komputer z monitorem do 2000 - ocencie zestaw

mam za zadanie złożyć cały zestaw komputerowy za 2000 zł po krótkim przemyśleniu wykombinowałem coś takiego:

Klawiatura BTC 5107 US PS/2 19.00
Myszy A4-TECH MSW-35 Mini PS/2 13.00
Głośniki Creative SoundWorks SBS-240 BOX 37.00
Stacja dysków FDD 1,44MB 3,5" 35.00
Pamięć RAM DDR 512MB PC-400 TwinMos CL 2.5 227.00
Napędy optyczne DVD LiteON (16/48) bulk + soft 80.00
Procesor AMD Sempron 2600+ bulk (Socket A) 275.00
Płyta główna Abit NF7-SL (v2.0) element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 227.00
Wentylator procesora Gigabyte Neon Cooler 7 (ED721-FC) 35.10
Karta graficzna Radeon Microstar 9550 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX 244.00
Dysk twardy IDE/SATA Hitachi DeskStar 7K80 (HDS728080PLAT20) 80 GB 229.00
Obudowa Codegen 6044 Midi ATX 300W C9 srebrny 124.00
Monitor cyfrowy 17" Samsung SyncMaster 793 DF biały 409.00
Razem brutto: 1954.10 zł
Razem netto: 1601.78 zł

co sądzicie o tej konfiguracji? co można zmienić żeby wyszło lepiej?
wiem że obudowa z zasilaczem jest tragiczna... może zamiast tego kupie jakieś pudło bez zasilacza i do tego jakiegoś fortrona 300 albo 350W o ile bedzie na warszawskiej gieldzie

tylko prosze bez tekstów "dołuż troche i kup lepszy" bo komputer jest nie dla mnie a ja musze tez troche na nim zarobić, nawet minimalnie ale zebym wiedzial, ze nie robie tego za frajer :)


PS byćmoże ten post jest zupełnie nie po polsku ale jestem juz zmeczony przeglądaniem cenników i nie chce mi sie wiecej myslec ;P

01.08.2005
20:31
[2]

.:VeGo:. [ Dragon ]

moze byc, ale ja bym zmienil procesor!! zamaist Semprona jakis Bartonik

01.08.2005
20:34
smile
[3]

iNfiNity! [ 760Li ]

radka weź Gigabyta - lepiej się kręci

do tego Fortrona 350W możesz zamówić z allegro - są po 52 zł

01.08.2005
20:36
[4]

Kumavan [ child of KoRn ]

A ja zamiast tej grafiki wziąłbym Radeona 9550 Gigabyte, ze względu na ciszę. Te małe wiatraczki na grafice po roku zamieniają się w suszarki. Poza tym, Gigabyte to porządna firma, a cena taka sama.

01.08.2005
20:39
[5]

Adam9870 [ Steady - Habitue ]

nawet dobry zestwik

01.08.2005
20:49
[6]

Kumavan [ child of KoRn ]

Adam9870 ---> to nie Ciebie ktoś niedawno opierdzielił za masowe posty tego ^^ typu? "Raczej tak", "raczej nie", "imho dobry", "imho zły". Jeśli tak to skończ ze statsiarstwem, bo to wnerwia ludzi. Sorry za zjebkę.

01.08.2005
20:52
[7]

Adam9870 [ Steady - Habitue ]

Kumavan - Jak ci się nie podobają moje posty to masz problemik!

01.08.2005
20:56
smile
[8]

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]

Leprzego zestawu do 2000zł nie złożysz no chyba że jakąś minimalną część ;-/ Nie inwestował bym w coś takiego dozbierał bym kasy i kupił coś bardziej przyszłościowego ;-/

01.08.2005
20:58
smile
[9]

W_O_D_Z_U [ SpamMajster ]

Adam ----> jak ty się nie spodobasz Soulowi to ty będziesz miał problemik


Vien -----> Tak jak większośc polecam Radka 9550 Gigabite'a , poszukaj na allegro czy nie kupisz taniej a sprzedaj po cenach sklepowych :)

01.08.2005
21:03
smile
[10]

Kumavan [ child of KoRn ]

@Adam9870
Chyba jednak nie czytałeś tamtej zjebki. What a pity :)
I żaden problemik. Sam sobie budujesz opinię.

W_O_D_Z_U ---> jakie wsparcie :] dzienx :)

01.08.2005
21:27
smile
[11]

vien [ łowca pip ]

a te gigabyte'y mają tylko pasywne chłodzenie, tak? bo ja bym go od razu "fabrycznie" ;P podkręcił troche, żeby komputer miał troche więcej polotu w grach a ta karta od msi na komputroniku miala całkiem dobre komentarze.... jeszcze sie bede musiał zastanowić, może na giełdzie wpadnie w oko coś jeszcze innego

zamawianie z allegro niestety odpada, bo nie bardzo moge czekać aż mi to przyślą no chyba, że jakoś sie dogadam z "klientem" :)

dzięki za komentarze

01.08.2005
21:32
[12]

Kumavan [ child of KoRn ]

Ten Gigabyte świetnie się kręci, ale bez dodatkowego chłodzenia ani rusz. Plusy są takie, że w standardowej opcji msz ciszę, a do podkręcania sam wybierasz sobie wiatrak i radiatorki. Minus to wyższy koszt łączny.

01.08.2005
22:24
[13]

minius [ Generaďż˝ ]

Na Twoim miejscu zmodyfikowałbym w tym zestawie jedynie procek i poszukał na giełdzie czy Allegro jakiegoś mocnego AMD XP+\Semprony to shit. Zaś te wycofane (za cholerę nie wiem czemu) AMD XP+ nie dość, ze miały lepszy cache, to podkręcało się je rewelacyjnie. Nawet z AMD 1800 XP+ można było wycisnąć dużo więcej niż z SEMPRONA 2600.

01.08.2005
22:46
smile
[14]

vien [ łowca pip ]

tylko bartony miały lepsze cache bo semproty to stare dobre Thoroughbred-B czyli to samo co AthlonyXP wczesniejszych serii ze zmienioną magistralą na 166 czyli takie znowu dużo wolniejsze nie są a na bartona obawiam się, że mogłoby nie starczyć mi kapitału ale zobaczymy... ceny brałem z komputronika to myślę, że na giełdzie powinno być sporo taniej

zapomniałem napisać najważniejszego:
komputer ten ma służyć do internetu, mp3 i filmów na dvd

01.08.2005
22:51
[15]

blood [ Killing Is My Business ]

a nie lepiej athlona 64 ?

01.08.2005
23:00
smile
[16]

vien [ łowca pip ]

blood --> no pewnie, że lepiej, tylko za co reszte kupie?

05.08.2005
22:14
[17]

zylla [ Pretorianin ]

za athlona 64 z 500 zł zapłacisz ale zależy na jakim sokecie jak na 939 to z 600

05.08.2005
22:39
[18]

vien [ łowca pip ]

500 zl to 1/4 calej kasy jaka mam na kompa wiec za duzo
gdybym mial do wydania 4000 1/4 ceny na procka moglaby byc zaakceptowana ale nie przy 2000

05.08.2005
22:41
[19]

golmann [ ogame ]

a monitor lcd ?????????????

05.08.2005
23:20
[20]

Bigkangoo [ Generaďż˝ ]

Musi być 2000, czy +/- 200 zł ?

05.08.2005
23:24
smile
[21]

endrzi®reloaded [ Konsul ]

tak jak wyzej zmien radka na GIGABYTE ja tego mam i chodzi COOL - proporcjonalnie do ceny :)

05.08.2005
23:38
[22]

vien [ łowca pip ]

monitor zwykly a cena moze byc co najwyzej -200 pln ;]
no radka moze i zmienie ale wolalbym takiego, ktorego mozna troche podkrecic a ten gigabyte ma pasywne chlodzenie tylko z tego co wiem

05.08.2005
23:38
[23]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

nawet pasywny da sie troche podkrecic

06.08.2005
00:01
smile
[24]

endrzi®reloaded [ Konsul ]

pasywne lepiej, przeciez zawsze po podkreceniu mozesz zalozyc na to latwo coolerka jakiegos a jesli karta ma jush swoje chlodzenie i ja skrecisz to musisz zdjac oryginalny wiatrak i zalozyc inny
a to wiecej czasu :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.