GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zasilacz - pilne

29.07.2005
21:40
[1]

Drackula [ Bloody Rider ]

Zasilacz - pilne

Uszeregujcie mi prosze te firmy od najlepszej do najgorszej. Musze szybko zamowic nowy zasilacz.

Antec
Tagan
topower
coolermaster
thermaltake

Jesli macie nazwe jakies firmy lepszej od tych podanych tez podajcie.

29.07.2005
22:27
[2]

Vasago [ spamer ]

1)Antec + Topower P6
2)Tagan+ reszta Topowerow
3)Reszta

Z topowych masz jeszcze OCZ (to samo co TopowerP6), PC Power and Cooling i lepsze Enermaxy.

30.07.2005
00:48
smile
[3]

b166er [ Konsul ]

chieftec moze gdzies tam jeszcze

30.07.2005
00:52
[4]

Drackula [ Bloody Rider ]

Dzieki, myslalem ze Tagan jest lepszy Anteca, ba myslalem ze nawet Thermltake jest od niego lepszy.

30.07.2005
12:25
[5]

Vasago [ spamer ]

Tagan to produkty Topowera, ale najnowsza i najlepsza seria, czyli wspomniana P6, nie ma u Tagana swojego odpowiednika. Przynajmniej poki co. A Chieftec to juz w ogole klasa srednia. Jezeli nie jestes wyczynowym overclockerem, to mozesz spokojnie brac cos z Topowera czy Tagana, bo te zasilacze sa znacznie tansze niz Antec. Ja mam Enermaxa i tez bardzo polecam. Od Ciefteca, ktorego mialem wczesniej dziela ten zasilacz lata swietlne (zeby to zobrazowac-Chieftec mial 18A na lini 12V, a moj Enerek ma 33A-cos jakby zamienic Fiata Stilo na Ferrari 430).

PS
Coolermaster i TT nie robia wlasnych zasilaczy. TT bierze je chyba od Sirteca. Nie wiem jak CM. W kazdym razie zdne z nich nie maja szczegolnie dobrych recenzji. Niech te firmy zajma sie tym co im wychodzi najlepiej, czyli obudowami i chlodzeniem ;)

30.07.2005
12:28
smile
[6]

alien75 [ Konsul ]

Mam Chiefec 420 W DF i jest THE BEST !!!!!
Bierz tego nie pożałujesz.

31.07.2005
21:27
[7]

Drackula [ Bloody Rider ]

Ten zasilacz bedzie dobry? Wydaje mie sie ze z tego zakresy mocy chyba nie ma konkurencji. No chyba ze jakies specjalistyczne PSU.

31.07.2005
21:44
[8]

Vasago [ spamer ]

Powyzej pewnego poziomu juz wlasciwie wszystko jedno co kupisz, chyba, ze chcesz zasilac ogniwa Peltiera, itd. Zakladam, ze nie chcesz, wiec bedzie jak najbardziej OK, bo Antec jest z pewnoscia powyzej tego poziomu. Zaskakuje mnie tylko, ze brakuje tu tak podstawowych informacji jak amperaze poszczegolnych lini i ich maksymalne obciazenia.

31.07.2005
21:55
[9]

Drackula [ Bloody Rider ]

no wiesz, to tylko sklep, ale zajrzyj tutaj i powiedz czy jest ok?

31.07.2005
22:13
[10]

Vasago [ spamer ]

Na pierwszej stronie sa dane, o ktore mi chodzilo. Jest mocny. Napewno nie ma co porownywac z Chiftekami. Natomist troche mnie przeraza poziom halasu pod wiekszymi obciazeniami. Co prawda testowany zasilacz nie ma slowa Quite w nazwie, ale na moje krzywe oko to ten sam.

Ja bym jeszcze rozwazyl ten (mam troszke starszy model i jest swietny)

https://www.microdirect.co.uk/ProductInfo.aspx?ProductID=10005&GroupID=9

Oprocz swietnej wydajnosci ma ten plus, ze obroty wentylatorow sa regulowane recznie. Ostrzegam tylko przed inna seria - Coolergiant. Tamte maja dodatkowa turbine,ktora ponoc wyje jak diabli.

Nie mniej Antec to ta sama (bardzo wysoka) polka i jestem przekonany, ze bedziesz zadowolony z kazdego z nich

31.07.2005
22:13
smile
[11]

Vasago [ spamer ]

Troche to wyszlo nieczytelnie, bo dorzucilem jeszcze tekst o Enermaxie. Oczywiscie na pierwszej stronie testu z linka.

31.07.2005
22:31
[12]

Drackula [ Bloody Rider ]

Dzieki, musze teraz troche poczytac, bo niby Enermax jest cichszy w srodkowym zakresie mocy, ciekawe jak jak te dane by sie prezentowaly po pol roku uzytkowania. No niby Enermax ma 100000 Godzin zywotnosci do 80000 Anteca ale to juz i tak abstrakcja. No iw tabelkach niby Enermax jest zdeczko mocniejszy w mocy. Ciezki wybor.

31.07.2005
22:33
[13]

sehhs [ Soul Master ]

Podobno najlepszy jest Antec, ale i najdroższy. Później jest oczywiście Topower z serią P6.

31.07.2005
22:37
[14]

Vasago [ spamer ]

Enermax jest w ogole cichszy bo kreci wentylami tak szybko jak mu pozwolisz ;) U mnie do 1/3 skali praktycznie go nie slychac, a takie obroty wystarcza nawet przy kataowaniu mocno kreconego kompa.

31.07.2005
22:41
[15]

..ReD.. [ Generaďż˝ ]

starsze szefy 360SF/DF 420 były dobre ale pare lat do tylu !!! na dzis mają znacznie za slabą linie 12V a dzisiejszy sprzet (a64/nowe p4 i plyty pod nie ) biorą wlasnie v-core z tej lini dlatego minimum na dzisiaj to 20A przy nowym komputerze


dla osob bez kasy chcacych zakupic poządny zasilacz polecam fortrona 350W z allegro 49zł lub delte 350W (chieftec) tez za 50zł kawal pozadnych zasilek szczegolnie fortron 28A na 3,3V 30A na 5 V i 19,5A na 12V

31.07.2005
22:47
smile
[16]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

co mowicie na ten Topower(link)? mam fundusze do ok. 200zl i chyba nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym do mojego kompa(AthlonXP 2000+, Radek 9600xt, 256ram, GA-7VAX, dysk, CD-RW i DVD-RW, kilka urzadzen na PCI i USB)...

31.07.2005
22:59
smile
[17]

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]

Nie lepiej ten ;)

31.07.2005
23:04
[18]

Vasago [ spamer ]

I niby w czym ten chiftec jest lepszy? Poza tym i tak oba nie maja cienia szans z tym.

31.07.2005
23:04
[19]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

jesli chodzi o Chiefteci to myslalem o tym z linku, ale w moim watku na ten temat wiekszosc Forumowiczow mowila ze lepszy Topower, a 400-420W mi nie potrzebne...

31.07.2005
23:12
[20]

Drackula [ Bloody Rider ]

a tak wygladaja tranzystory w zasilaczu, ktory powodowal wylanczanie kompa , ktore bylo opisane przeze mnie w moim innym watku. Widac wyraznie jeden z zoltym denkiem oraz specznialy, oraz inny specznialy takze.

31.07.2005
23:14
[21]

Vasago [ spamer ]

Wszystko fajnie, poza tym, ze to sa kondensatory ;)

31.07.2005
23:15
[22]

Drackula [ Bloody Rider ]

no tak nawet nie zdazylem sie poprawic a juz mi blad wytknal :p

31.07.2005
23:17
[23]

Vasago [ spamer ]

Wybacz, takie studia ;)

31.07.2005
23:19
[24]

Drackula [ Bloody Rider ]

Najlepsze jest to ze ten zasilacz wciaz bardzo ladnie trzyma poszczegolne napiecia i dopiero jak drugi taki sam podlaczylem to sie poprawilo, no coz 2 i pol roku wytrzymal.

31.07.2005
23:20
[25]

Drackula [ Bloody Rider ]

spoko, slepia mi sie lepia juz a przed opoblikowaniem jeszcze pokazywalem je dziewczynie i mowilem o tych kondensatorach.

01.08.2005
13:27
[26]

Drackula [ Bloody Rider ]

No i zamowilem tego Enermaxa 485. Dlugo sie zastanawialem, ktory wziasc, w zasdzie roznice po miedzy nimi tylko kosmetyczne. Szale przechylilo to ze testowany Enermax 475 mial wydajnosc 82% czyli najwyzsza z testowanych.

04.08.2005
11:22
[27]

Drackula [ Bloody Rider ]

Vasago----> moze tu zajrzysz wiec : Wtyczka ATX w tym Enermaxie ma jeden kabelek mniej, nie ma tego bialego, czy nie bedzie to w czyms przeszkadzalo w pracy kompa? Oprocz tego zasilacz wydaje z siebie w stanie wylaczenia kompa taki dziwny cichy niski skrzyp, twoj tez tak ma? Na metr od kompa tego nie sluchac ale jak sie zblizyc to tak.

PS. Teraz najglosniejszym elementem w kompie jest HDD.

04.08.2005
11:32
[28]

Vasago [ spamer ]

Nie przeszkadza. To zdaje sie bylo, ktores z minusowych, do niczego nie przydatnych w obecnych kompach, napiec. Nie przypominam sobie zeby moj wydawal jakis dzwiek po wylaczeniu, ale nie ma w tym nic niepokojacego. W koncu nie jest odciety od pradu i czeka na wlaczenie.
Mam nadzieje, ze mimo tego dzwieku jestes zadowolony ;)

04.08.2005
11:48
[29]

Vasago [ spamer ]

Wylaczylem kompa, zeby osluchac zasilacz ;) Slychac, ze plynie przez niego prad, ale trzeba w tym celu rozplaszczyc ucho na jego wentylu wylotowym.

04.08.2005
12:16
[30]

winner [ Generaďż˝ ]

Antec może i jest najlepszy ale najgłośniejszy :) więc Topower P6 pozostaje, no może jeszcze Tagan

04.08.2005
12:25
[31]

Drackula [ Bloody Rider ]

Vasago----> no oprocz tego dziweku to zadowolony jestem. Mam strasznei ciche mieszkanie i slychac to ustronstwo, musze wylanczac zasilacz :p. Dzwiek jest podobny jak kiedys transformator wydawal mi na laborce, wiec moze i to jest cos takiego. Oprocz tego jak go wlanczam to takie podwojne glosniejsze przelaczenie slychac. Zwracam na to uwage bo poprzednio nigdy w zadnym kompie takiego czegos nie uwidzialem.

Zasilacz ma w cholere kabli , tyle ze w mojej budzie sie nie mieszcza, tak wiec zostaly podwiazane obok :p

Wienner----> a moze wez tego co ja kupilem, dalem za niego 65 funtow.

04.08.2005
12:27
[32]

winner [ Generaďż˝ ]

wybór zapadł zaraz jade do Angeli ;) po Topower-a P6 420W, myśle że dobrze wybrałem chciałem Antec-a ale wszędzie piszą że jest b.głośny więc odpada.

04.08.2005
12:30
[33]

Vasago [ spamer ]

To pstrykniecie na starcie, to cecha calej serii Noisetaker.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.