GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pikieta LPR pod ambasadą Białorusi

27.07.2005
23:34
[1]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Pikieta LPR pod ambasadą Białorusi

"Liderzy LPR i grupa Młodzieży Wszechpolskiej w środę wieczorem pikietują pod ambasadą Białorusi w Warszawie.
Europoseł Ligi Wojciech Wierzejski zapowiedział, że protestujący nie odejdą spod ambasady dopóki władze białoruskie nie wypuszczą zatrzymanej w środę wieczorem przewodniczącej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys.

"Wydarzenia na Białorusi są dramatyczne, skandaliczne i wołają o pomstę do nieba" - podkreślił eurodeputowany. "Małemu dyktatorowi - jak nazwał prezydenta Aleksandra Łukaszenkę - wydaje się, że może w sercu Europy prześladować Polaków". "Ale świat i Polska mu na to nie pozwolą" - zapowiedział.


Na zywo mozna ogladac to w TVN24. O ile LPR i MW to nie moja bajka, to w tej sytuacji w pelni popieram ta pikiete. Tylko nurtuje mnie co innego, czy ci, ktorzy niedawno maszerowali w obronie wolnosci gejow i lesbijek (halo ain ;)) pojda teraz pikietowac w imie wolnosci Polakow przesladowanych na Bialorusi? ;)

27.07.2005
23:36
[2]

Dagger [ Legend ]

Liga Przyjaciół Rosji tak z dobrego serca manifestuje?

27.07.2005
23:37
smile
[3]

micpl187 [ Generał ]

Mnie ciekawi czy ci, którzy pikietują w obronie Polaków na Białorusi pójdą maszerować w imię wolności gejów i lesbijek.

27.07.2005
23:37
[4]

LooZ^ [ be free like a bird ]

A czy politycy ida do wladzy z dobrego serca?

27.07.2005
23:39
smile
[5]

micpl187 [ Generał ]

Looz ---> Lech Kaczyński tak.

27.07.2005
23:40
smile
[6]

Dagger [ Legend ]

==>LooZ^
Tak więc już po 4 postach udało nam się ustalić że prawa Polaków na Białorusi nie są powodem manifestacji ani zapewne tego wątku :)

Lubie taki konstruktywny dialog.

27.07.2005
23:41
smile
[7]

bialy kot [ Generał ]

Tylko nurtuje mnie co innego, czy ci, ktorzy niedawno maszerowali w obronie wolnosci gejow i lesbijek (halo ain ;)) pojda teraz pikietowac w imie wolnosci Polakow przesladowanych na Bialorusi? ;)

Kufel piwa na "nie", libertyni-kosmopolici maja zapewne w glebokim powazaniu kwestie narodowosci ;)

27.07.2005
23:42
smile
[8]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Oj Dagger, ty ciagle to samo :) Dla ciebie, kiedy tylko jest to tobie wygodne, swiat jest czarno-bialy, kiedy nie do konca, pelen jest barw :) Manifestowanie w ochronie Polakow nie idzie w sprzecznosci z promowaniem swojej partii. Sek w tym, ze ty to wiesz, wiec po co to pisze? ;)

27.07.2005
23:44
[9]

Mortan [ ]

Ciekawe ciekawe, kiedys jak sie buryzlem ze akcja zbierania krwi pod szyldem pewnej mlodziezowki to nietakt, to sie wszyscy dziwili o co mi chodzi, a teraz nagle nie ma nic o tym ze skoro robia cos dla dobra innych to mozna przymknac oko na ich cel polityczny. A taka pani Jaruga Kutz i inni ktorzy byli na paradzie to tez byli tam z przekonan czy z innych celów ;-)

27.07.2005
23:45
[10]

Dagger [ Legend ]

==>LooZ^
To akurat ma znaczenie - sam zresztą na ten aspekt wpadłeś formułując swoje pytanie w pierwszym poście :)

Czy pikieta zorganizowana przez MW i LPR zyska ponadpartyjne poparcie?

27.07.2005
23:45
smile
[11]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Mortan : Chcieli manifestowac swoje uczucia :)

Dagger :
"Czy pikieta zorganizowana przez MW i LPR zyska ponadpartyjne poparcie?"
LPR super to rozegralo, wypada tylko zalowac ze np. mlodziezowka PO nie jest tak zorganizowana ;) (w 2 godziny zebrali ludzi, flagi) Teraz w kazdej sytuacji LPR wygra, jesli przylacza sie inni, oni zostana tak czy siak uznani za tychktorzy to rozpoczeli, jak inni sie nie przylacza, zostana uznani za jedynych ktorzy troszcza sie o Polakow za granica.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-07-27 23:45:58]

27.07.2005
23:55
[12]

reds23 [ redsov ]

"hej, to znowu my, mlodziez wszechpolska pod ambasade wysylamy autokar, jada same konkrety: dwoch karatekow, jeden judoka... "

czego to sie nie robi aby zyskac w sondazach ...
chociaz ten jestem przeciwny temu co dzialo i dzieje sie na bialorusi ...

27.07.2005
23:56
smile
[13]

reds23 [ redsov ]

znow te literowki ...
przepraszam :p

27.07.2005
23:57
[14]

Vader [ Senator ]

Tylko nurtuje mnie co innego, czy ci, ktorzy niedawno maszerowali w obronie wolnosci gejow i lesbijek (halo ain ;)) pojda teraz pikietowac w imie wolnosci Polakow przesladowanych na Bialorusi? ;)

Można by pójść, czemu nie.

Tylko nurtuje mnie, kiedy wielcy przeciwnicy gejów i lesbijek (hello everyone), zaczną organizować parady, w obronie moralności i normalności, przeciw np: brzydkim słowom w filmach, (pozostawiając nam jedynie wolnośc w sferze gospodarczej, by w każdej innej narzucić nam swój chory dyktat.)

27.07.2005
23:57
[15]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

są ofiary w ludziach i interweniuje pogotowie - patrz info w linku na oficjalnej stronie LPR

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-07-27 23:58:32]

27.07.2005
23:58
[16]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : A moglibysmy tego nie sprowadzac jednak do dywagacji jak faszystowskim trzeba byc ugrupowaniem, zeby nie popierac gejow? ;)

28.07.2005
00:01
[17]

Vader [ Senator ]

LooZ^: Moglibyśmy, choć przyznam: pytanie które sformułowałeś jest całkiem ciekawe :-)

P.S "Nie popierac", jakie to piekne, dyplomatyczne określenie-wybieg :-)

28.07.2005
00:06
smile
[18]

Deser [ neurodeser ]

tu tez zapewne protestowali :)
populiści

28.07.2005
00:10
smile
[19]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Nie jestem w temacie. W telewizji widze, że w końcu pozwalniano zatrzymanych polaków, ale czy to zasługa LPR?

Jeśli tak to z jednej strony się ciesze, bo skutek na Białorusi jest odpowiedni, a z drugiej strony nie pasuje mi to, że ta banda faszystów zyska tym uznanie :|

28.07.2005
00:10
[20]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : Okreslenie-wybieg? Myslisz, ze moj prostolinijny, (tfu-tfu) konserwatywny umysl bylby w stanie sformulowac takie okreslenia? ;)

Dobra, czas spac, mam nadzieje, ze rano nie dostane rozkazu mobilizacyjnego ;)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-07-28 00:09:54]

28.07.2005
00:13
smile
[21]

Dagger [ Legend ]

==>Hamil_Hamster
Wiesz polityka to sztuka zdobycia władzy - doszli do porozumienia: Łukaszenko ich zwalnia i w zamian dostaje 1-sze miejsce na warszawskiej liście LPR ;)))

28.07.2005
00:24
[22]

Dagger [ Legend ]

A tutaj jeszcze o konsekwentnej inaczej polityce LPR w tej sprawie:

Białoruska kampania LPR

Dominik Uhlig, wbs 23-05-2005, ostatnia aktualizacja 23-05-2005 19:24

Czy lider LPR chce pomóc zagrożonemu przez reżim Łukaszenki Związkowi Polaków, czy ratować jego byłego szefa, posądzanego o uległość wobec tego reżimu?

Poseł Roman Giertych jest szefem sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą. W piątek zapowiedział, że pojedzie na Białoruś, by spotkać się z zarządem Związku Polaków wybranym na marcowym zjeździe tej organizacji, unieważnionym przez białoruskie władze.

- Mam obowiązek zrobić taki gest. Chcę, aby Polacy wiedzieli, że Polska jest z nimi - tłumaczył wczoraj w Radiu ZET i oburzał się, że wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz nie chciał wydać mu paszportu dyplomatycznego.

Nałęcz na to przypomniał, że komisje spraw zagranicznych i łączności z Polakami za granicą ustaliły, że na Białoruś pojedzie cała delegacja. - Nie można czekać dziesięciu dni. Trwa okupacja siedziby Związku w Grodnie, a działacze boją się zajęcia gmachu przez milicję - przekonywał Giertych.

Poparł go Jan Rokita (PO). - Szef właściwej sejmowej komisji, kimkolwiek by nie był, ma prawo i obowiązek dostać paszport dyplomatyczny i pojechać na Białoruś - mówił.

Giertych jedzie łączyć stary i nowy zarząd

- Chcę doprowadzić do kompromisu wewnątrz ZPB. Pani Anżelika Borys jest demokratycznie wybraną szefową Związku i tak ma zostać. Ale zarząd składa się z kilku osób i tu można szukać kompromisu - wyjaśniał w piątek "Gazecie". Jego zdaniem sytuację da się rozwiązać, dokooptując do nowego zarządu przedstawicieli starych władz ZPB.

- Ten wyjazd może być bardzo szkodliwy. ZPB ma teraz powszechnie znane i szanowane władze. A Giertych chce je godzić z ludźmi z byłego zarządu, na usługach reżimu Łukaszenki. Nic dobrego z tego nie wyniknie - mówi Mariusz Kamiński (PiS), członek sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.

I dodaje: - Komisja nie udzieliła mu mandatu do takiego wyjazdu. Giertych reprezentuje tylko siebie i swoje ugrupowanie, które ma specyficzny stosunek do spraw wschodnich. LPR nie czuje żadnej potrzeby wprowadzania demokratycznych zmian na Białorusi. ZPB kierowany przez osoby takie jak poprzedni prezes Tadeusz Kruczkowski, uległe wobec reżimu, doskonale odpowiada wizji LPR funkcjonowania polskiej mniejszości na Wschodzie.

Pomysł Giertycha krytykuje też Tadeusz Gawin, twórca ZPB i poprzednik Kruczkowskiego na stanowisku szefa Związku. - Nie wiem, czy ktokolwiek z kierownictwa ZPB będzie w ogóle chciał rozmawiać z Kruczkowskim, po tym jak skompromitował się, mówiąc w białoruskiej telewizji, że polscy działacze ZPB przygotowują kolejną kolorową rewolucję. Od dwóch lat działacze Związku wysyłali pisma o tym, co się dzieje, również do Sejmu. Ale poseł Giertych nawet nie rozmawiał ze stroną, która ma inne poglądy niż Kruczkowski.

Polski MSZ usiłował bezskutecznie w piątek odwieść Giertycha od wyjazdu w tej chwili.

Na pomoc Kruczkowskiemu?

Działacze polonijni podkreślają szczególnie dobre stosunki między Giertychem i Kruczkowskim. Na początku ubiegłego roku lider LPR miał nawet telefonować do polskiej ambasady w Mińsku. Domagał się, by polscy dyplomaci nie kontaktowali się z Tadeuszem Gawinem - skonfliktowanym z Kruczkowskim.

Jak się dowiedziała "Gazeta" od polityków LPR, Giertych nie zamierza jednak spotkać się osobiście z Kruczkowskim. Chce jedynie przez Anżelikę Borys przekazać mu list z wezwaniem, aby nie obrażał się na demokrację - czyli uznał porażkę. Ale nie zrezygnuje też z namawiania przewodniczącej ZPB do kompromisu z ludźmi Kruczkowskiego, bo - jego zdaniem - konflikt w Związku służy Łukaszence.

Sam Kruczkowski uważa się za ofiarę zwolenników wciągania ZPB w politykę przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi na Białorusi. Wczoraj mówił "Gazecie", że miał dobre stosunki z polskim parlamentem, z komisją łączności z Polakami: - Zgadzali się ze mną, że Związek nie powinien być włączony w politykę. Wiadomo, że rządy Łukaszenki nie są demokratyczne, ale ich zmiana nie należy do Związku Polaków.

A jak ocenia misję szefa LPR nowa szefowa ZPB? - Stare władze się skompromitowały, oblały brudem polską dyplomację, Polaków i Polskę. Jeśli poseł Giertych uważa, że jest możliwość mediacji, to tylko może zaszkodzić swojej karierze politycznej - mówiła nam wczoraj Anżelika Borys.

28.07.2005
00:43
smile
[23]

Chupacabra [ Senator ]

no, widac LPR znalazla sobie wkoncu jakis prawdziwych wrogow, jak dla mnie nie przeszkadza, ze akurat ambasade bialorusi gnebia :)

28.07.2005
01:03
[24]

Dagger [ Legend ]

Ciekawe czy już zakończyli imprezkę?

Z siedziby Związku Polaków na Białorusi w Grodnie białoruska milicja i KGB usunęły w środę wieczorem kilkunastu działaczy. Zatrzymano około 10 osób, w tym przewodniczącą ZPB Andżelikę Borys i dwóch dziennikarzy "Gazety". Po przesłuchaniach wszystkich zatrzymanych wypuszczono

28.07.2005
11:19
[25]

Dagger [ Legend ]

MSZ zareagował dosyć ostro - wycofaniem ambasadora na konsultacje.

W tej sytuacji jedno jest przykre - w gruncie rzeczy nie mamy wyjścia i musimy się zachowywać jak nam Łukaszenko zagra, a on jak widać woli otwartą wojnę i wroga zewnętrznego.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.