GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Iron Maiden "Piece Of Mind" część IV

27.07.2005
18:19
smile
[1]

CHESTER80 [ Legend ]

Iron Maiden "Piece Of Mind" część IV

W tym wątku wybieramy ulubiony kawałek z czwartej płyty Iron Maiden czyli z "Piece Of Mind". Głosujemy do godzin wieczornych dnia jutrzejszego, czyli do czwartkowego wieczora. W wątku tym możemy także podzielić się swoimi przemyśleniami o zespole i poszczególnych płytach. Ciekawe dyskusje mile widziane.

Poprzednia płyta wyniosła Iron Maiden na szczyt, nagranie jej następczyni było zadaniem niezwykle trudnym, zespół pokazał jednak że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, "Piece Of Mind" to kolejna znakomita i klasyczna już płyta "dziewicy", Steve Harris do dziś jest z niej w 100% zadowolony. Od tej płyty mamy do czynienia z najlepszym, klasycznym składem grupy, do zespołu doszedł genialny i niezwykle zabawny perkusista, Nicko McBrain, który swą klasę i mocne uderzenie, pokazał już w pierwszym utworze na tej płycie. Album ukazał się w sklepach 16 maja 1983 roku. Singlem promującym był kawałek "Flight Of Icarus". Zespół pokazał na płycie swoje poczucie humoru, umieszczając przed kawałkiem "Still Life", tajemniczo brzmiący monolog perkusisty, jego sens można było zrozumieć jedynie słuchając monologu od tyłu. Był to prztyczek w nos dla tych którzy oskarżali zespół o satanizm po zapoznaniu się z "The Number Of The Beast".

Głosujemy i dyskutujemy !

01: Where Eagles Dare
02: Revelations
03: Flight Of Icarus
04: Die With Your Boots On
05: The Trooper
06: Still Life
07: Quest For Fire
08: Sun And Steel
09: To Tame A Land


---------------------------------------------------------

Wyniki poprzednich głosowań forumowiczów:

Iron Maiden - "Phantom Of The Opera"
Killers - "Wrathchild"
The Number Of The Beast - "Hallowed Be Thy Name"

Poprzednie odcinki naszej sondy znajdziesz wpisując w wyszukiwarce hasło: "iron maiden" :)

27.07.2005
18:27
smile
[2]

CHESTER80 [ Legend ]

Głosuję na "Where Eagles Dare". Uwielbiam książke, uwielbiam film, uwielbiam piosenkę :)

I jeszcze ciekawostka dotycząca "To Tame A Land" opartego na słynnej powieści sci-fi "Diuna".

Ta piosenka dotyczy jednego pana, który napisał książkę science-fiction zatytułowaną "Diuna". Jest amerykaninem i nazywa się Frank Herbert. Jak się okazuje pan Herbert jest, co tu dużo mówić, zwykłym chujem... A to dlatego, że stwierdził między innymi, że jeśli nazwiemy ten utwór "Diuna" to on poda nas do sądu, powstrzyma ukazanie się płyty i takie tam nieprzyjemne rzeczy... Więc musieliśmy zmienić tytuł na "Ujarzmić Ziemię"

Bruce Dickinson, Sztokholm 5 czerwca 1983

27.07.2005
18:30
[3]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Zdecydowanie The Trooper.

27.07.2005
18:33
smile
[4]

M'q [ Schattenjäger ]

The Trooper

27.07.2005
18:36
smile
[5]

CHESTER80 [ Legend ]

No tak, The Trooper oczywiście wygra, ale stwarzajmy chociaż pozory zaskoczenia :)

Recenzja albumu z portalu "rockmetal.pl"

Po wielkim sukcesie "The Number Of The Beast" Iron Maiden stanęli przed trudnym zadaniem - nagrać płytę, która dorówna poprzedniczce. "Piece Of Mind" ukazała się rok po Liczbie Bestii i w moim odczuciu nie tylko jej dorównała, ale nawet ją przebiła. Nowy człowiek z pałeczkami, czyli Nicko McBrain, okazał się strzałem w dziesiątkę, co pokazuje znakomicie już na samym początku płyty. Jego wspaniała gra, znakomite solówki Dave'a i Adriana, pulsujący bas Steva i nieprawdopodobny wokal Bruce'a powodują, iż dziewięć nagrań, które można znaleźć na "Piece..." jest bez wyjątku znakomite. Żeby nie być gołosłownym i nie utrzymywać nikogo w niepewności...

"Where Eagles Dare" - zainspirowana filmem pod tym samym tytułem, po polsku - "Tylko dla orłów". Utwór rozpoczyna odzywająca się kanonadą perkusja, która zresztą przez całe nagranie jest znakomita. Do tego pulsujący bas i ciężkie riffy powodują, iż nawet bez efektów specjalnych - serii karabinowych w tle - byłoby wiadomo, że przenieśliśmy się na front. No i oczywiście jak zawsze niesamowity głos Bruce'a, który śpiewa potężnie i znakomicie uzupełnia bojową atmosferę tej piosenki, którą uważam za jedno z najlepszych nagrań w historii Ironów.

"Revelations" - znakomity początek, gdy dynamiczne gitary przeplatają się ze wspaniałą sekcją. Klimat i tempo tej kompozycji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nastrojowa pierwsza zwrotka, potem równie delikatne gitary, przyspieszenie i całkowicie zaskakujące zwolnienie - w rolach głównych cudowna, subtelna gitara i przepełniony smutkiem głos Bruce'a. Ostry refren z rozdzierającymi riffami znakomicie kontrastuje ze znacznie spokojniejszymi zwrotkami. Niesamowita jest też współpraca gitar po rzuceniu przez Bruce'a hasła "Go!". Nagranie kończy się jeszcze bardziej nastrojowo niż się zaczyna, a już przejmujące "It is you..." rzuca na kolana. I jak wyżej: jedno z najlepszych w historii.

"Flight Of Icarus" - to drugi singiel, jaki wyszedł z tej płyty i naprawdę bardzo dobre nagranie. Ma bardzo dobry tekst, znakomity bas i świetną solówkę, ale uważam, iż nie jest to najlepszy kawałek na tym albumie. Jest świetny, ale nie genialny, a przecież utworó genialnych tu nie brakuje, więc można było wybrać coś lepszego na reprezentanta płyty - bo przecież takie zadanie ma singiel.

"Die With Your Boots On" - piosenka ma piekielnie dynamiczne otwarcie i dokładnie taka sama jest przez cały czas trwania - 5:22 min. Tego kawałka nie da się po prostu słuchać spokojnie, niesie ze sobą potężną dawkę mocy. Do tego ma naprawdę świetny tekst i jak zwykle niesamowity wokal. Szczególnie warty wspomnienia jest fragment, gdy Bruce wyrzuca z siebie "They die... with your boots on...".

"The Trooper" - znowu mamy wojnę, choć tym razem nie II Wojnę Światową, tylko Wojnę Krymską. Rozpoczyna się jednym z najlepszych riffów, jakie kiedykolwiek zagrali Ironi, który momentalnie rozpruwa słuchacza. Pełen wściekłości wokal z przeciągłym "Oooh!" i znakomicie oddającym nastrój walki tekst oraz galopująca perkusja powodują, iż jest to kolejny jasny punkt płyty.

"Still Life" - kawałek wręcz ociekający psychopatycznym klimatem - znakomity tekst w równie znakomitej oprawie. Nastrojowy początek z przeciągłą gitarą i spokojnym wokalem zmienia się już po pierwszej zwrotce. Ostry riff i pełen pasji głos Bruce'a, który wyśpiewując przeciągłe "Nightmares...", powoduje, że ciarki przechodzą po plecach. Na specjalną uwagę zasługuje też Steve, który niesamowicie zasuwa tu na basie.

"Quest For Fire" - tu również można doszukiwać się inspiracja książkowo-filmowej. Istnieje książka "Walka o ogień" J.H. Rosny'ego, której tytuł i treść pasują do tej piosenki - z tym, że jest to tylko mój pomysł, na oficjalną informacje potwierdzającą to nie trafiłem. Muzycznie bardzo mi się podoba - ma wprost genialny bas i charakteryzuje się znakomitą współpracą Dave'a i Adriana. Tekst wprawdzie nie dorównuje muzyce - tym, co mnie razi, jest jego dosłowność - ale Bruce wlał w niego tyle uczucia, że po prostu znów trzeba napisać: świetne.

"Sun And Steel" - piosenka o legendarnym japońskim samuraju, który, jak można wywnioskować z tekstu, w dość młodym wieku zaczął machać (i to skutecznie!) mieczem. Bardzo żywiołowe i energetyzujące nagranie. Galopująca perkusja, znakomity bas i gitary oraz rozrywające "Animal supreme" Bruce'a - czy coś jeszcze trzeba dodawać?

"To Tame A Land" - zaczęło się filmowo-książkowo i tak też się kończy. Piosenka wiąże się z "Diuną" autorstwa Franka Herberta, który jednak nie wyraził zgody, by to nagranie zatytułować tak, jak książkę, gdyż... nie lubi metalu. No cóż... W każdym razie jest to najdłuższe nagranie na płycie (7:26) i w związku z tym także najbardziej rozbudowane. Jak zwykle wszystko jest świetne: współpraca gitar, sekcja i niesamowity Bruce. Jeszcze tylko mała uwaga o tekście. Nie jest on w żadnym razie zły, ale nie da się ukryć, że jeśli ktoś nie czytał Diuny, to może pomyśleć, że to jakiś szyfr: aż roi się od różnych Mua Dibów i Gom Jabbarów. Ale z drugiej strony może to kogoś skłoni do sięgnięcia po tę książkę, co zresztą szczerze polecam (i tym sposobem Dziewica propaguje czytanie he, he...).

Mogę na zakończenie tylko stwierdzić, że jest to jedna z moich trzech ulubionych płyt Iron Maiden. Jest znakomita pod każdym względem: od tytułu, przez okładkę z wyłysiałym Eddiem po lobotomii, szarpiącym się w "pokoju bez klamek", aż po znakomite teksty i oczywiście fantastyczną muzykę.

autor: Tomasz "YtseMan" Wącławski
subiektywna ocena: 10/10

27.07.2005
18:40
[6]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

To Tame A Land.

Mój hymn, siłą rzeczy ;oP

27.07.2005
18:42
[7]

kurtt [ metal up your ass ]


The Trooper tylko to znam z tej płyty :))

27.07.2005
18:47
[8]

Alcar [ Centurion ]

I kolejna płytka. Tym razem stawiam na To Tame A Land Co prawda nie jestem zwolennikiem takiego streszczania literatury w formie muzycznej (podkreślam "streszczania", a nie "opierania się na literaturze") to jednak sam utwór wypada najlepiej z wszystkich na Piece Of Mind.

27.07.2005
18:49
smile
[9]

Mortan [ ]

Revelations

27.07.2005
18:54
[10]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

Revelations

27.07.2005
18:56
smile
[11]

CHESTER80 [ Legend ]

Ostatni utwór jest istotnie genialny (tak samo zresztą jak książka). Z tej płytki lubię też Revelations i oczywiście Troopera, ale ten za bardzo mi się "osłuchał" i mam go chwilowo dość :)

The Trooper - 3
To Tame A Land - 2
Revelations - 2
Where Eagles Dare - 1

27.07.2005
19:45
[12]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

ZgReDeK ==> Łojezu, a mało to zespołów wyprzedza technicznie twoich Judasow? Człowieku, czy tylko nieskazitelnie technicznie zespoły moga sie podobac? A jesli chodzi o komercje to zgadzam sie, i bardzo sie z tego ciesze. Ciesze sie, ze Ironi co jakis czas coś wydaja

Uh nie sposob wyliczyc tych wszystkich wydawcnictw: Beast of B Sides, Best Of Eddy, King Edvard IV. Best of Iron Maiden i Bog wie co jeszcze. chyba tylko Manowar nie ustepuje im miejsce w ilosci wydawnictw :(

A co do techniki gitarzystow JP. Posluchaj prosze chociazby Painkillera, i sam osbie odpowiedz na pytanie ile to zespolow technicznie wyprzeda judaszow :)


Mortan [ ] https://www.ironmaiden.com

Muzycznie najwyzej to stoi jazz i muzyka powazna, reszta to syf komercha niewarte słuchania


No to chyba oczywiscie :)


05: The Trooper

Ta plyta to poczatek majdenowej patatajni :)

27.07.2005
19:48
[13]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Zgredek :::> Ja tam wolę Painkillera w wersji Death`u ;oP

27.07.2005
20:23
[14]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Paudyn --> szkoda tylko ze czak smeisznie skrzecz skopal tym cover szczerze mowiac :)

27.07.2005
20:25
[15]

melkora [ Generał ]

Revelations

27.07.2005
20:35
[16]

Da5id. [ Snufkin ]

Zgredek ==
Uh nie sposob wyliczyc tych wszystkich wydawcnictw: Beast of B Sides, Best Of Eddy, King Edvard IV. Best of Iron Maiden i Bog wie co jeszcze. chyba tylko Manowar nie ustepuje im miejsce w ilosci wydawnictw :( [i/]
Przeszkadza ci to? W czym? Bo ja sie cholernie ciesze z tego faktu.

A co do techniki gitarzystow JP. Posluchaj prosze chociazby Painkillera, i sam osbie odpowiedz na pytanie ile to zespolow technicznie wyprzeda judaszow :)
Słuchałem, dalej mysle, ze jest wiele takich kapel ;]

27.07.2005
21:00
[17]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Zgredek :::> Cover jest urzymany w takim samym klimacie, jak reszta płyty. Generalnie na niej Chuck zmienił nieco wokal na bardziej skrzeczący, niż ryczący ;o) Mi się jednak podoba. Odmiana, która wcale nie razi, a wręcz przeciwnie.

27.07.2005
21:00
[18]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Da5id ==> oo ciekawe jakich :)? podaj pare przykladow to sie zastanowie :)


Zgredek ==
Uh nie sposob wyliczyc tych wszystkich wydawcnictw: Beast of B Sides, Best Of Eddy, King Edvard IV. Best of Iron Maiden i Bog wie co jeszcze. chyba tylko Manowar nie ustepuje im miejsce w ilosci wydawnictw :( [i/]
Przeszkadza ci to? W czym? Bo ja sie cholernie ciesze z tego faktu.


Wydawanie wkolko tego samego nazywa sie oszukiwaniem fanow i wyludzaniem od nich kasy. Nie ma w tym nic pozytywnego, tymbardziej ze ostatnie plytki studyjne obydwoch tych kapel nie sa zbyt dobre

27.07.2005
21:09
[19]

qweks [ The Believer ]

Where eagles dare fajny wtep i jeszcze fajniejsze zakonczenie.

27.07.2005
21:35
[20]

Da5id. [ Snufkin ]

ZgReDeK ==> A po co? Nie chodzi mi o to, zeby sie z toba licytowac, chce tylko zebys zrozumial jedna rzecz. Pierdoli mnie to, czy kapela jest technicznie dobra czy zla - dla mnie liczy sie muzyka. Tylko i wylacznie, a poziom technicznego zaawansowania gitarzystow ma sie bardzo czesto do niej nijak ;).

A druga sprawa - po pierwsze Ironi nie wydaja w kolko tego samego. Przez ostatnie 25 lat wydali 3 koncertowki i dwa "the best of'y" (nie liczac gry Ed Hunter), to tak duzo? Nie wydaje mi sie. Poza tym jakie wyludzanie? Ktos cie zmusza do kupowania tego, czy jak?

27.07.2005
21:39
[21]

Rewolucjonista [ Konsul ]

The Trooper. Bardziej motoryczne niz Where Eagels Dare :)

27.07.2005
21:55
smile
[22]

Madril [ I Want To Believe ]

ZgReDeK --> Składanki Maiden są 2: Best of the Beast (w tym jeden nowy utwór i cudowna koncertówka Afraid To Shoot Strangers, których nie ma nigdzie indziej) i Edward the Great. Best Of The B'Sides wchodzi w skład Eddie's Archive, które skierowane jest tylko do fanów (a jak ktoś jest fanem i śpi na kasie to kupi coś nawet dla nowego obrazka... :P ); poza tym sa to utwory ze stron B singli i ja się bardzo cieszę, że coś takiego wyszło, bo stare single raczej tanie nie są (ale pewnie kiedyś kupię, jak już będę bogaty i nie będę miał co z kasą robić ;) ).

W USA wyszło (albo niedługo wyjdzie, nie pamiętam) The Essential Iron Maiden czy coś takiego, ale to kompletnie inna sprawa...

A swoją drogą robisz wrażenie zapatrzonego w Judas Priest, jak w obrazek. Są też tacy w przypadku Maiden. Bardzo lubię Painkillera, ale Judasi wysiadają technicznie przy chociażby Dream Theater... :P

Pisząc ten post nie miałem zamiaru wdawać się w "flame'owanie", które IMHO się tutaj odbywa. Chciałem wyjaśnić tylko kilka nieścisłości.

27.07.2005
22:06
[23]

GBreal.II [ Konsul ]

A ja powiem tak:

03: Flight of Icarus

27.07.2005
22:16
smile
[24]

Da5id. [ Snufkin ]

Madril ==> Dream Theater Judasow zjada na sniadanie ;). Do tego co powiedziałeś chcialem tylko dodać, że:
- Eddie's Archive wyszło w bardzo limitowanej wersji, teraz nie można już tego dostać
- The Essential Iron Maiden bedzie nalezalo do serii skladanek, ktore wydaje jakas amerykanska wytwornia, wiec nie jest to wymysl Maiden

Dziekuje za uwage.

Aha - glosuje na "To tame a Land"

27.07.2005
22:21
smile
[25]

Wybor [ Battlefield 2 ]

The Trooper

27.07.2005
22:39
[26]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Madril ==> Dream Theater Judasow zjada na sniadanie ;)

technicznie to se moga :-D szkoda ze muzyka troche slabsza :)

Absolutnie nie jestem zapatrzony w JP jak w obrazek :)

Da5id. [ Generał ] https://da5idmeier.deviantart.com

ZgReDeK ==> A po co? Nie chodzi mi o to, zeby sie z toba licytowac, chce tylko zebys zrozumial jedna rzecz. Pierdoli mnie to, czy kapela jest technicznie dobra czy zla - dla mnie liczy sie muzyka. Tylko i wylacznie, a poziom technicznego zaawansowania gitarzystow ma sie bardzo czesto do niej nijak ;).


Mysle wlasnie ze technika to istotna czesc muzyki i znaczaca wplywa na odbior. Zreszta za swietna technika idzie jakosc muzyki - przedewszystkich riffy no i solowki

27.07.2005
22:43
[27]

War [ krieg ]

Nie znam za dobrze tej płyty :(. Głosuje jednak na:

05: The Trooper

27.07.2005
22:49
smile
[28]

Madril [ I Want To Believe ]

Da5id. --> Sprawa Essential... - Właśnie dlatego napisałem, że to inna sprawa... :P Ale dobrze, że wyjaśniłeś.

ZgReDeK --> Ja akurat Dream Theater lubię... :) Co do obrazka - na mnie takie wrażenie wywarłeś... Wg. mnie, jak się komuś podoba Ich Troje, to jego sprawa, byle nie starał się narzucać swojego zdania innym... :)

Wracając do tematu wątku, na PoM wszystkie utwory są dobre i róznie to u mnie jest z tym ulubionym. N achwilę obecną jest to, pewnie Was zdziwię, Quest For Fire... :)

27.07.2005
22:51
[29]

la fessée [ je ne taime plus ]

03: Flight Of Icarus

27.07.2005
23:04
smile
[30]

Da5id. [ Snufkin ]

ZgReDeK ==> Smieszysz mnie koleś.
Najpierw piszesz o DT: technicznie to se moga :-D szkoda ze muzyka troche slabsza :)
A później: za swietna technika idzie jakosc muzyki

:D

27.07.2005
23:17
smile
[31]

CHESTER80 [ Legend ]

Jeżeli chodzi o "de best ofy" to nie jest tak źle z Iron Maiden, pierwszego składaka wydali przecież dopiero w 96' po wydaniu 10 płyt, wiele zespołów wydaje takie składaki dużo wcześniej. Do tej pierwszej składanki (Best Of The Beast) mam gigantyczny sentyment, do dziś mam to na kasecie, która ledwo zipie, tak jest "zsłuchana" :) Katowałem tą składankę całymi latami, dopiero później dorobiłem się płytek. To był mój pierwszy kontakt ze starszymi utworami IM. Bo w moim przypadku, wszystko zaczęło się od najsłabszej płyty Maidenów (V11) ale o tym przy okazji omawiania tejże.


The Trooper - 7
To Tame A Land - 3
Revelations - 3
Flight Of Icarus - 2
Quest For Fire - 1
Where Eagles Dare - 1

27.07.2005
23:34
[32]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Da5id --> no widocznie nie zrozumniles mnie do konca albo ja to niewyraznie napisalem :)
chodzi mi oto ze DT sa swietnymi technikami tylko ze stali sie rzemieslnikami, ktorzy wszystko wykonuja z perfekcyjna doskonaloscia co oczywiscie nalezy zaliczyc in minus

Zreszta za swietna technika idzie jakosc muzyki - przedewszystkich riffy no i solowki oczywiscie nie zawsze


tak lepiej?

28.07.2005
00:38
smile
[33]

Madril [ I Want To Believe ]

ZgReDeK --> Gubisz się, i to bardzo, w tym co piszesz... :)

28.07.2005
00:40
[34]

blood [ Killing Is My Business ]

znowu kur* nowa moda na forum :F ciekawe kiedy wam sie znudzi i ile zespolow jeszcze :F

28.07.2005
00:47
[35]

Rewolucjonista [ Konsul ]

blood > no jeszcze musimy klasyke ded metalu przerobic, razem z nowom falom traszu z 94... zadna moda, pewnie po tych 2 ankietach sie skonczy :)

28.07.2005
00:53
smile
[36]

CHESTER80 [ Legend ]

blood --> Mamy jeszcze kilka zespołów na liście, oto ona:

AC/DC
Slayer
Rainbow
Dio
Judas Priest
Queensryche
Guns N' Roses
Megadeth
Black Sabbath
Ozzy Osbourne
W.A.S.P.
Helloween
Van Halen
Accept
Motorhead
Anthrax
King Diamond
Testament
Rammstein
Death
Sepultura
Mercyful Fate
Deep Purple
Venom
Iced Earth
Hammerfall
Overkill
Kiss
Exodus
Pantera
In Flames
Manowar

Do świąt chyba zdążymy...

28.07.2005
00:55
[37]

Rewolucjonista [ Konsul ]

Czesio > Co to za jakies trv ? I gdzie masz kyuss i qosta ?

28.07.2005
00:57
smile
[38]

CHESTER80 [ Legend ]

Rewo --> Co to znaczy "trv" ? A o Kyuss zwyczajnie zapomniałem :) A w ogóle to był dowcip :)

28.07.2005
01:00
[39]

kasztaneczuszek [ mały kasztanek ]

CHESTER80 ---> nie cała lista zespołów mi pasuje:) ale jest kilka wiec bede sie mial gdzie udzielac:P

28.07.2005
01:16
[40]

dacar [ Cult ]

03: Flight Of Icarus :)

28.07.2005
01:19
[41]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Madril [ I Want To Believe ]

ZgReDeK --> Gubisz się, i to bardzo, w tym co piszesz... :)


bo gram w Battlefielda i przypadkowo cos skrobnalem :) nie poprawiajac ncizego

28.07.2005
01:19
[42]

Rewolucjonista [ Konsul ]

Czesio > Z tego co mi sie wydaje to trv = tr00 a wiec jedy sluszny grim necro nazi black metal ;p

28.07.2005
09:37
[43]

CHESTER80 [ Legend ]

The Trooper - 7
To Tame A Land - 3
Revelations - 3
Flight Of Icarus - 3
Quest For Fire - 1
Where Eagles Dare - 1

28.07.2005
09:41
[44]

elemeledudek [ Generał ]

Cholercia, część trzecia mi przeleciała. Coś to za szybko idzie.


Die With Your Boots On

28.07.2005
09:50
smile
[45]

Da5id. [ Snufkin ]

ZgReDeK ==> Oj gubisz sie, gubisz :). Riffy i solowki to ja akurat wole Ironow :)

28.07.2005
12:31
[46]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Da5id --> noto to juz tylko kwestia gustu co kto lubi :)

28.07.2005
12:34
[47]

Pichtowy [ Konsul ]

The Trooper

Za porywajacy riff; A slyszal ktos ten utwor w wersji dokaka? "Zagrany" caly "na gebach".
Bardzo trudny wybor jesli chodzi o ta plyte, jak dla mnie to kopalnia hiciorow.

28.07.2005
12:49
[48]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Dokaka to kultowy projekt. Ale kij z The Trooper. Angel of Death Slayera to dopiero coś.

28.07.2005
13:08
smile
[49]

Da5id. [ Snufkin ]

ZgReDeK ==> Dokladnie :)

28.07.2005
14:54
smile
[50]

Madril [ I Want To Believe ]

Wreszcie ZgReDeK powiedziałeś coś mądrego... :P

28.07.2005
15:34
[51]

kamyk_samuraj [ Generał ]

03: Flight Of Icarus

właśnie leci wersja z Live After Death u monie :)

28.07.2005
15:51
smile
[52]

volve16 [ Konsul ]

03: Flight Of Icarus

Ja zaspałem z tym wątkiem i zaponmialem wczesniej zaglosować:) Dobrze, że teraz mi sie przypomnialo:)

28.07.2005
15:59
[53]

CHESTER80 [ Legend ]

The Trooper - 8
Flight Of Icarus - 5
To Tame A Land - 3
Revelations - 3
Quest For Fire - 1
Where Eagles Dare - 1
Die With Your Boots On - 1

Przypominam że każdy nowy wątek o płycie zaczyna się około 18:30 i kończy tak samo dnia następnego. Macie 24h na głosowanie i gadanie :)

28.07.2005
16:22
smile
[54]

konioz [ Konsul ]

Revelations

<------ Madril

28.07.2005
16:26
smile
[55]

Mortan [ ]

1. Moge głosowac za ronna ? On by wybrał revelations ? ;-)
2. Chester pozwolisz komusz innemu ( przykładowo mnie ) zalozyc watek o SSOASS ? ;-)

28.07.2005
16:45
smile
[56]

CHESTER80 [ Legend ]

Mortan --> Oczywiście, wzbudzasz zaufanie więc wspaniałomyślnie udzielam Ci pozwolenia :) Czyżby 7soa7s było twoim ulubionym albumem ? To moja ulubiona płyta i miałem już nawet przygotowany wstępniak ale odpuszczę sobie, trzeba się dzielić z innymi :)

28.07.2005
17:14
smile
[57]

Madril [ I Want To Believe ]

konioz --> Ten uśmiech do posta o mądrości, czy mojego utworu jest? :D

28.07.2005
17:27
smile
[58]

Mortan [ ]

Chester --> Oprocz pierwszej to SSOASS to moja ulubiona :)

28.07.2005
17:29
smile
[59]

konioz [ Konsul ]

Madril ---> do madrosci oczywiscie:)

28.07.2005
17:35
smile
[60]

CHESTER80 [ Legend ]

Mortan --> W takim razie nie mogę się doczekać dyskusji o naszej ulubionej płycie.
Dodałem oczywiście głos ronna na Rewelations, z tego co pamiętam ronn to wielki fan IM, apropo, gdzie on jest ? :)

The Trooper - 8
Flight Of Icarus - 5
Revelations - 5
To Tame A Land - 3
Quest For Fire - 1
Where Eagles Dare - 1
Die With Your Boots On - 1

28.07.2005
17:37
smile
[61]

Mortan [ ]

Na jakiejs farmie w Szkocji :) Od 5 sierpnia bedzie mial dostep do netu wiec załapie sie na koncówke ;-)

28.07.2005
17:53
[62]

qweks [ The Believer ]

U.V. -> tto jest ten co propaguje kupno plyt :/

28.07.2005
18:19
smile
[63]

CHESTER80 [ Legend ]

Zgodnie z przewidywaniami, zwyciężył utwór The Trooper, ale tym razem nie było miażdzącej przewagi nad innymi kawałkami.

Za chwilkę następna część.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.