GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Speedwaya czar [cz.42] - XIII kolejka Ekstra i I ligi

16.07.2005
23:12
[1]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Speedwaya czar [cz.42] - XIII kolejka Ekstra i I ligi

Witam wszystkich sympatyków speedwaya w nowym wątku, przeznaczonym tej dyscyplinie sportowej. Nadchodząca kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie, może nie ze względu na mecze, które mają się w niej odbyć, ale na kalkulacje klubów przed zbliżającym się końcem sezonu zasadniczego. Niektóre mogą wyjść z założenia, że lepiej zająć niższe miejsce. Dywagacje te są spowodowane nowym systemem rozgrywania play-off'ów. Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem jest chyba mecz we Wrocławiu, gdzie tamtejszy WTS podejmie Drużynowego Mistrza Polski z Tarnowa. Jak się okazuje, wrocławscy działacze wybrali najmniej prawdopodobny wariant i do meczu przystąpią z Hansem Andersenem w składzie! Tarnowianie przyjadą z kolei ze swym najnowszym nabytkiem w postaci Scotta Nicholsa. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że ostatnim klubem Scottiego w polskiej lidze był... Atlas Wrocław. Ciekawie zapowiadają się też potyczki w Toruniu i Częstochowie, gdzie gospodarze będą starali się wywalczyć po 3 punkty na gościach odpowiednio z Leszna i Bydgoszczy. Ostatnia potyczka to mecz w Gdańsku, gdzie tamtejszy Lotos zmierzy się praktycznie o piertruszkę z ostatnim w tabeli ZKŻ-em.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apator Toruń - Unia Leszno godz. 17:30

Już w najbliższą niedzielę 17 lipca na stadionie w Toruniu dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania pomiędzy miejscową drużyną Apatora Adriany a Unią Leszno. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17.30.

Niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco przynajmniej z kilku powodów. Ten najważniejszy, to walka nie o dwa, a o trzy ligowe punkty. Wszystko dzięki tegorocznemu regulaminowi, który mówi, iż drużyna, która w dwumeczu okaże się lepsza zdobędzie punkt bonusowy. Pierwszy mecz wygrali leszczynianie różnicą dwunastu punktów. Teoretycznie, przy tak wyrównanej lidze, zawodnicy Unii nie powinni zaprzepaścić szansy i powinni wyjechać z Torunia z bonusem. Jednak jak powszechnie wiadomo to jest sport i wszystko może się zdarzyć. Aktualnie leszczynianie zajmują piąte miejsce, które gwarantuje walkę w rundzie play-off. „Bykom” z pewnością przydałyby się kolejne ligowe punkty, gdyż wyższa lokata po rundzie zasadniczej zmniejsza ryzyko „wpadnięcia” w ćwierćfinałach na któregoś z tuzów ekstraligi: Unię Tarnów bądź Włókniarza Częstochowa. Faworytem spotkania jest jednak zespół Apatora, który obecnie jest liderem rozgrywek. Chcąc obronić miejsce w pierwszej dwójce, które daje możliwość występu bezpośrednio w półfinałach play-off, drużyna „Aniołów” musi ten mecz wygrać i to różnicą większa niż dwanaście „oczek”. Czy to zadanie uda się podopiecznym Jana Ząbka? A może to leszczynianie okażą się drużyną lepszą? O tym przekonamy się już w niedziele wieczorem.

Goście przyjadą do Torunia w swoim obecnie najmocniejszym zestawieniu z Leigh Adamsem i Krzysztofem Kasprzakiem na czele. Plotki głosiły, iż Australijczyk być może nie wystąpi w meczu przeciwko Apatorowi po tym jak w tygodniu uległ wypadkowi w lidze brytyjskiej. Leigh wystąpił jednak ostatnimi czasy w Elite League zdobywając 13 punktów plus bonus dla swojego zespołu, tym samym uciął wszelkie spekulacje na temat jego zdrowia. Mocnym ogniwem leszczynian w niedzielnej potyczce powinien być także Damian Baliński, który jako „fighter” może bardzo wiele zdziałać, nawet na torze przeciwnika. Wielką niewiadomą jest występ drugiej linii Unii: Jacka Rempały, Adama Skórnickiego i Łukasza Jankowskiego. Teoretycznie owa trójka ustępuje nieco drugiej linii Apatora, jednak nie jest bez szans w potyczce z rywalami z grodu Kopernika. Pod nieobecność Roberta Kasprzaka - zawieszenie na pół roku za kopnięcie na torze Rune Holty – „Byki” mają zmniejszone pole manewru odnośnie wprowadzania z rezerwy Krzysztofa Kasprzaka, jednego z liderów drużyny. Jeśli jednak wszystko zagra, a drużyna leszczyńska będzie monolitem, który już niejednokrotnie udawało się utworzyć w tym sezonie, mecz może być bardzo ciekawy i emocjonujący do samego końca.

Torunianie po raz kolejny wystąpią bez swojego najlepszego juniora, Karola Ząbika, który cały czas leczy kontuzję pękniętej kości piszczelowej. W miejsce „Ząbka” wstawiane będzie zastępstwo zawodnika, które sprawdziło się już w tym roku w toruńskiej ekipie. Niepodważalnym liderem zespołu jest Jason Crump, człowiek, na którego torunianie mogą zawsze liczyć. Toruńscy działacze oraz fani czarnego sportu mogą z pewnością liczyć także na Wiesława Jagusia, który po kłopotach sprzętowych wydaje się wracać do wysokiej formy. Jak zawsze zagadką jest występ toruńskiej drugiej linii w osobach Andy Smitha i Mariusza Puszakowskiego. Po zwyżce formy i udanych występach w Gdańsku oraz na własnym torze przeciwko ZKŻ-towi, obaj torunianie dość blado wypadli podczas ostatnich derbów Pomorza, zdobywając mniejszą niż pierwotnie planowano zdobycz punktową. Wszyscy w Toruniu mają jednak nadzieję, że mecz z Polonią był tylko wypadkiem przy pracy, a „Kieszonkowa rakietka” i „Puzon” pokażą, na co ich stać na własnym torze. Wiele zależeć będzie także od postawy Marcina Jagusia i Adriana Miedzińskiego. „Miedziak” przeplata lepsze starty z gorszymi jednak na własnym torze jest zawsze bardzo groźny. Czy „Anioły” zaprezentują się w niedzielę tak jak w meczu przeciwko Kronopolowi Zielona Góra i dość gładko wygrają z zespołem z Leszna, czy zdobędą punkt bonusowy? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy już niebawem.

Historia pierwszoligowych potyczek toruńsko-leszczyńskich jest bardzo długa i sięga roku 1976, kiedy to torunianie awansowali do najwyższej klasy rozgrywek. O tamtej pory obie drużyny na toruńskim torze spotkały się 25 razy i do dziś 18 razy wygrywali gospodarze, 6-krotnie leszczynianie, a raz padł remis. Drużyna Unii Leszno po raz ostatni wygrała w Toruniu w roku 1990 w stosunku 48:42. W obecnym sezonie obie drużyny rywalizowały już w pierwszej rundzie rozgrywek, a miało to miejsce 10 kwitnia w Lesznie, gdzie padł wynik 51:39 dla gospodarzy.

Apator Adriana Toruń – Unia Leszno

Stadion im. Mariana Rose przy ulicy Broniewskiego w Toruniu. Rozpoczęcie meczu - godzina 17.30


Unia Leszno:
1. L. Adams
2. A. Skórnicki
3. D. Baliński
4. Ł. Jankowski
5. J. Rempała
6. N. Kościuch
7. K. Kasprzak

Apator Adriana:
9. J. Crump
10. K. Ząbik
11. M. Puszakowski
12. A. Smith
13. W. Jaguś
14. M. Jaguś
15. A. Miedziński

Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz godz. 17:00

Częstochowskich kibiców w najbliższą niedzielę czeka wspaniałe widowisko, a wszyscy Ci którzy zdecydują się przyjść na stadion na pewno nie pożałują. Do Częstochowy przyjeżdża aspirująca w tegorocznych rozgrywkach do jednego z medali i sąsiadująca w tabeli z Włókniarzem bydgoska Polonia.Nie będzie to mecz o przysłowiową "pietruchę". Tegoroczna Polonia to drużyna, która walczy wszędzie tam gdzie występuje, nie odpuszczając wyjazdowych meczy jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Zresztą można się o tym przekonać spoglądając w tabelę ekstraligi i miejsce bydgoszczan. Czwarta lokata to skutek między innymi dobrej postawy w meczach wyjazdowych oraz świetna dyspozycja w meczach "u siebie" gdzie drużyna z Gryfem na plastronie nie doznała jeszcze porażki, pokonując choćby w kwietniowym pojedynku Włókniarza 50:40.

Główna siła uderzeniowa niedzielnej drużyny przyjezdnej to lubiany i dobrze znany w Częstochowie Szwed Andreas Jonsson, reprezentant Polski w zbliżającym się Drużynowym Pucharze Świata Piotr Protasiewicz, będący w doskonałej w tym roku formie Robert Sawina oraz junior Krystian Klecha. Ten ostatni chociażby na torze we Wrocławiu pokazał, że potrafi być silnym punktem drużyny zdobywając osiem punktów.

Jeśli kilka punktów dorzucą Jacek Krzyżaniak i Michał Robacki to bydgoszczanie śmiało powalczyć mogą o zwycięstwo w spotkaniu.

Goście nie będą mieli łatwego zadania, bowiem gospodarze w ostatnim ligowym meczu w Lesznie pokazali, że są w wysokiej formie. Wspaniały występ zaliczył Australijczyk Ryan Sullivan, który był "ojcem" tego wywalczonego "potem i krwią " zwycięstwa. W leszczyńskim meczu swoją wysoką formę zaakcentował również młodzieżowiec Włókniarza Mateusz Szczepaniak, który niestety po bardzo poważnym upadku w zawodach w Tarnowie nie zaprezentuje się w niedzielę swojej publiczności. Nie to jest teraz jednak najważniejsze, a to kiedy Mateusz Szczepaniak dojdzie do pełni sprawności. Wobec takiego obrotu spraw swoją szansę dostaną Michał Ciura i Przemysław Dądela. Nie ma co ukrywać, że bieg młodzieżowców będzie prawdziwym sprawdzianem szczególnie dla bardziej doświadczonego w spotkaniach ligowych Ciury, a zadania nie będzie miał łatwego bo Krystian Klecha to uczestnik tegorocznej finałowej batalii o Mistrzostwo Świata Juniorów.

Jak zawsze kibice mogą liczyć na wyjątkowo bojowego Rune Holtę i skutecznego Walaska. Niewiadomą pozostaje ciągle dyspozycja Sławomira Drabika, który w Lesznie był jedynym niegrającym ogniwem częstochowskiego Włókniarza.

Pojedynki Rune Holty i Andreasa Jonssona będą zapewne ozdobą niedzielnego spotkania, bo zawodnicy Ci znani są z niezwykle ofensywnego stylu jazdy, który kibice speedwaya uwielbiają. Nie można zapominać o pojedynkach Ryana Sullivana z liderem drużyny Piotrem Protasiewiczem. Walka w niedzielę toczyła się będzie nie tylko o zwycięstwo, ale także o punkt bonusowy, a jak już sie chyba kibice zdążyli przyzwyczaić mecze o trzy punkty należą do niezwykle ciekawych widowisk.

Zawodnicy stworzą zapewne wspaniałe widowisko i mieli będą do tego wspaniałą okazję, bo zarząd klubu zadbał o ich bezpieczeństwo i na torze przy ul. Olsztyńskiej zamontowane zostały dmuchane bandy produkcji Toniego Briggsa.

Wszystkich fanów oczekujących wspaniałego żużlowego widowiska zapraszamy na stadion w niedzielę na godzinę 17.

Przypuszczalne składy

Złomrex Włókniarz
9. Ryan Sullivan
10. Sławomir Drabik
11. Grzegorz Walasek
12. Sebastian Ułamek
13. Rune Holta
14. Michał Ciura
15. Przemysław Dądela

BTŻ Budlex Polonia
1. Andreas Jonsson
2. Jacek Krzyżaniak
3. Robert Sawina
4. Michał Robacki
5. Piotr Protasiewicz
6. Krzysztof Buczkowski
7. Krystian Klecha

Atlas Wrocław - Unia Tarnów godz. 17:00, transmisja w Polsat Sport

To będzie najważniejszy mecz w jakim przyszło startować żużlowcom Atlasu w dotychczas rozegranych 12 kolejkach żużlowej Ekstraligi. Do Wrocławia przyjeżdża Unia Tarnów, której pokonanie bądź nie zagwarantuje ekipie z Dolnego Śląska udział w play off , lub przy niekorzystnych rozstrzygnięciach w innych spotkaniach walkę o byt w najwyższej klasie rozgrywkowej.Rozgrywki części zasadniczej żużlowej Ekstraligi wchodzą w decydująca fazę. Do rozegrania pozostały zaledwie 2. kolejki a sytuacja w tabeli powoduje, że każdy mecz toczyć się będzie o wysoką stawkę. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę we Wrocławiu, gdzie Atlas zmierzy się z Unią Tarnów. Mecz ten ma duże znaczenie zwłaszcza dla ekipy z Dolnego Śląska, która aby awansować do 6. zespołów walczących w dalszej części sezonu o Drużynowe Mistrzostwo Polski musi wygrać.

W obecnej chwili ekipa trenera Marka Cieślaka zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli i ma 5 punktów przewagi nad 7. Lotosem Gdańsk. Jeśli w niedzielę Atlas ulegnie Unii, a w meczu Lotos – ZKŻ Zielona Góra lepsi okażą się gdańszczanie inkasując przy okazji punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu przewaga wrocławian stopnieje do zaledwie 2. punktów i o ostatecznych pozycjach w tabeli rozstrzygać będzie ostatnia kolejka. W niej to Atlas zmierzy się na wyjeździe z Unią Leszno, a Lotos w Bydgoszczy z Polonią. Jakie wyniki padną w tych spotkaniach ? Trudno wyrokować, ale jedno jest pewne, że gdyby doszło do realizacji scenariusza, w którym Atlas przegrywa w niedzielę z Unią Tarnów i w ostatniej kolejce, co jest wielce prawdopodobne z Unią Leszno, gdańszczanie zrobią wszystko aby wygrać w Bydgoszczy i na finiszu wyprzedzić żużlowców z Wrocławia zajmując 6. miejsce w tabeli gwarantujące pozostanie w Ekstralidze oraz walkę o medale. Dlatego Atlas MUSI w niedzielę pokonać Unie Tarnów.

Nie będzie to zadanie łatwe, nie ukrywa tego trener ekipy z Wrocławia Marek Cieślak – Sytuację w tabeli mamy taką, że my ten mecz musimy wygrać, żeby nie oglądać się na innych i zapewnić sobie awans do paly off. Unia Tarnów nie jest łatwym przeciwnikiem, choć na torze we Wrocławiu ostatnio jej zawodnikom się nie wiedzie. To w końcu Drużynowy Mistrz Polski, który ma w składzie Tomasza Golloba – zawodnika, o osiągnięciach którego nie trzeba chyba nikomu mówić i świetnych juniorów, którzy są w stanie powalczyć z każdym. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że wygramy. Równo musi pojechać cała drużyna i każdy z zawodników powinien przywozić punkty. Starannie się do tego pojedynku przygotowujemy, stąd min. wspólny trening z Intarem Ostrów Wlkp.

Pewnym handicapem dla Atlasu może się okazać absencja w niedzielnym pojedynku stranieri Unii Tony Rickardssona. Szwed narzeka na potłuczenia, których doznał po upadku w jednym z wyścigów ostatniego Grand Prix w Pradze i w meczu z Atlasem na pewno nie wystąpi. Jego miejsce zajmie bardzo dobrze znany we Wrocławiu Scott Nicholls. Anglik reprezentował barwy klubu z Dolnego Śląska w latach 2001 – 2003. Choć w rozgrywkach ligi angielskiej i szwedzkiej Nicholls prezentuje się bardzo dobrze, jego postawa we Wrocławiu jest dużą niewiadomą.

Nie najlepiej ze zdrowiem jest także w drużynie Atlasa. Na potłuczenia narzeka Jarosław Hampel, który podobnie jak Rickardsson uczestniczył w feralnym upadku w GP Czech. To głownie od postawy „Małego” zależeć będzie przebieg meczu z Unią Tarnów. Kreowany na lidera Atlasu Hampel powinien swoją postawą pchnąć zespół do walki i zdobyć jak na lidera przystało powyżej 10 punktów, a zadanie przed nim trudne gdyż będzie się musiał zmierzyć z samym Tomaszem Gollobem. Co prawda w rozgrywkach Grand Prix, gdzie obaj żużlowcy startują Hampel jest góra i zdecydowanie lepiej wypada w starciu najlepszych zawodników na świecie, o tyle w rozgrywkach ligi polskiej lepiej prezentuje się Gollob. Kto tym razem okaże się lepszy ?

Czy Atlas Wygra z Unią i zagwarantuje sobie udział w play off ? Czy Hampel przejmie pałeczkę najlepszego żużlowca Polski od Tomasz a Golloba ? Czy Scott Nicholls skutecznie zastąpi Tony Rickardssona ? Przekonamy się w niedzielę, początek spotkania Atlas Wrocław – Unia Tarnów zaplanowano na godz. 17.00

Unia Tarnów:

1. Scott Nicholls
2. Stanisław Burza
3. Jacek Gollob
4. Grzegorz Rempała
5. Tomasz Gollob
6. Marcin Rempała
7. Janusz Kołodziej

WTS Atlas Wrocław:

9. Krzysztof Słaboń
10. Hans Andersen
11. Tomasz Gapiński
12. Piotr Świderski
13. Jarosław Hampel
14. Ronnie Jamroży
15. Mariusz Pacholak

Lotos Gdańsk - ZKŻ Zielona Góra godz. 19:00

W najbliższą niedzielę o 19.00 na stadionie w Gdańsku rozpocznie się mecz pomiędzy Lotosem a ZKŻ Kronopol Zielona Góra. Gdańszczanie teoretycznie zachowali szansę na zajęcie szóstego miejsca w tabeli, tym samym unikając walki barażowej o utrzymanie w ekstralidze

Gdyby Lotos zainkasował w meczu z Kronopolem trzy punkty a WTS przegrał we Wrocławiu z Unią Tarnów gdańszczanie musieliby jeszcze przynajmniej zremisować w ostatniej kolejce w Bydgoszczy.

Drużyna Lotosu i jej kibice z pewnością wierzą w taki optymistyczny wariant. Oba zespoły zapowiadają występ w najsilniejszych składach. Ze strony Kronopolu pojedzie Nicki Pedersen , natomiast Lotosu Bjarne Pedersen. Zatem jutrzejsze zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Gdańszczanie są zmotywowani i wierzą w sukces , zawodnicy z Zielonej Góry z pewnością nie oddadzą łatwo zwycięstwa. W składzie ZKŻ – u mogą zajść zmiany. Pod numerem drugim został zgłoszony Robert Kessler , nie jest wykluczone , że w jego miejsce zobaczymy Krzysztofa Stojanowskiego. Zawodnik ten dobrze zna gdański tor ponieważ w ubiegłym roku startował w Lotosie.

ZKŻ Zielona Góra
1. Nicki Pedersen
2. Robert Kessler
3. Mariusz Staszewski
4. Piotr Świst
5. Rafał Okoniewski
6. Alan Marcinkowski
7. Zbigniew Suchecki

Lotos Gdańsk
9. Tomasz Bajerski
10. Tomasz Chrzanowski
11. Robert Kościecha
12. Krzysztof Jabłoński
13. Bjarne Pedersen
14. Sławomir Dąbrowski
15. Mirosław Jabłoński

Mars Gorzów - Intar Ostrów godz. 17:00

Po trzech tygodniach przerwy ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza zawodnicy Mars RTV AGD Gorzów stoczą kolejny bój o ligowe punkty. Tym razem podopieczni Stanisława Chomskiego podejmować będą żużlowców Intaru Dartom Ostrów.

Przerwa była dość długa, jednak kibice w Gorzowie liczą, iż niedzielne spotkanie przyniesie wiele emocji i oczekiwania będą wynagrodzone. Obie drużyny mają w tym sezonie podobne cele, zająć jak najwyższe miejsce przed rundą play-off, by później włączyć się do walki o awans do ekstraligi. Obecnie drużyna Mars RTV AGD Gorzów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli 1 ligi, natomiast niedzielni rywale gorzowian zajmują czwartą lokatę. Jednak ostrowianie tracą do „Stalowców” tylko trzy „oczka”, co przy nawet minimalnej wygranej w niedziele oznacza wyprzedzenie gorzowian w tabeli.

Jednak wygrać z ekipą Mars RTV AGD Gorzów na torze im. Edwarda Jancarza nie jest łatwo. W dotychczasowych spotkaniach 1 ligowych w tym sezonie żadnej drużynie nie udała się ta sztuka, choć blisko byli zarówno zawodnicy GTŻ-u Grudziądz (46:44), jak i żużlowcy RKM-u Rybnik (47:43). Choć należy także przypomnieć, że w obu tych spotkaniach nie wystąpił Anglik – Mark Loram.

W niedzielnym spotkaniu jednak zabraknąć może jednego z krajowych liderów gorzowskiej Stali – Pawła Hliba. Popularny „Hlipek” we wtorkowym spotkaniu szwedzkiej Elitserien: Kaparna – Vargarna, doznał kontuzji ręki. W drugim swoim starcie Hlib upadł na tor, rozcinając sobie rękę. Jak się okazało kontuzja była dość poważna, ostatecznie zszyto rękę i założono opatrunek gipsowy. O tym czy zawodnik wystąpi w niedziele będzie wiadomo w sobotę, kiedy wychowanek gorzowskiej Stali uda się na zdjęcie opatrunku.


Jeżeli Paweł Hlib nie będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu z pewnością w składzie gorzowskiej Stali znajdą się dwaj juniorzy Michał Rajkowski i Kamil Brzozowski. Nie zabraknie seniorów: Piotra Palucha, Jarosława Łukaszewskiego, Krzysztofa Pecyny i Roberta Flisa. Pierwsi trzej zawodnicy prezentują równą i dobrą formę, niestety w przypadku popularnego „Roberto” ciężko o dobre wyniki. Kibice w Gorzowie liczą na powrót Flis z tamtego sezonu, w którym zdobywał punkty w tych biegach w których powinien. W przypadku absencji Pawła Hliba punkty zarówno Flisa jak i Rajkowskiego będą gorzowianom bardzo potrzebne. W ekipie gospodarzy nie zabraknie także Anglika – Marka Lorama, który z spotkania na spotkanie zdobywa więcej „oczek”.

Drużyna Intaru Dartom Ostrów do Gorzowa przybywa w prawie najmocniejszym zestawieniu, w awizowanym składzie brakuje Piotra Dyma, jednak z powodu kontuzji, którą odniósł Artur Pietrzyk w spotkaniu sparingowym z pewnością Dym wystąpi w niedziele. Mimo braku Pietrzyka skład seniorski drużyny z Ostrowa prezentuje się bardzo dobrze. Michał Szczepaniak, Piotr Dym, Mariusz Węgrzyk czy Tomasz Jędrzejak to zawodnicy doświadczeni, którzy prezentują wysoką dyspozycje. W ekipie gości obcokrajowcem będzie Peter Karlsson.

Sponsorem niedzielnego spotkania w Gorzowie jest firma BEKO, która ufundowała nagrody na zawody o łącznej wartości 10.000 zł.


Składy:

KM Intar Dartom Ostrów
1. Michał Szczepaniak
2. Artur Pietrzyk
3. Mariusz Węgrzyk
4. Tomasz Jędrzejak
5. Peter Karlsson
6. Sebastian Brucheiser
7. -

Mars RTV AGD Gorzów
9. Mark Loram
10. Jarosław Łukaszewski
11. Krzysztof Pecyna
12. Robert Flis
13. Piotr Paluch
14. Michał Rajkowski
15. –

KSŻ Krosno - RKM Rybnik godz. 17:00

Już w najbliższą niedzielę na torze w Krośnie rozegrany zostanie mecz o mistrzostwo pierwszej ligi, w który miejscowy KSŻ podejmował będzie drużynę RKM-u Rybnik. Początek zawodów o godzinie 17.00.

Gospodarze niedzielnego spotkania do tej pory na swoim koncie zgromadzili siedem punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Ostatni mecz ligowy krośnianie rozegrali w Ostrowie, gdzie ulegli tamtejszemu Intarowi Dartom w stosunku 62-28.

Z kolei ekipa z Rybnika zdobyła dwadzieścia trzy „oczka” i jest wiceliderem rozgrywek. W ostatnim swoim spotkaniu „Rekiny” na własnym torze w meczu na szczycie pierwszej ligi pokonały team z Gorzowa 50-40.

KSŻ do tego spotkania przystąpi w krajowym zestawieniu. Ze względów finansowych powołania na mecz nie otrzymał Matej Ferjan. Słoweniec wystąpi w Lublinie w ostatnim meczu „Wilków” w rundzie zasadniczej. Trener Andrzej Maroszek skład na pojedynek z „Rekinami” ustalił po piątkowym treningu punktowany, w którym KSŻ podejmował węgierski Hajdu Volan Debreczyn.

Goście niedzielnego spotkania do Krosna zawitają z Rosjaninem Renatem Gafurowem w składzie.

Ostatni mecz pomiędzy obiema ekipami rozegrany został w 1999 roku, wtedy to zwycięstwo odnieśli rybniczanie, którzy pokonali krośnian w stosunku 55-35.


KSŻ Krosno – RKM Rybnik godzina 17.00:

KSŻ Krosno:

9. Tomasz Łukaszewicz
10. Łukasz Szmid
11. Janusz Ślączka
12. Łukasz Golonka
13. Rafał Wilk
14. Piotr Prucnal
15. Jakub Śpiewanek

RKM Rybnik:

1. Zbigniew Czerwiński
2. Roman Povazhny
3. Rafał Szombierski
4. Łukasz Romanek
5. Renat Gafurov
6. Patryk Pawlaszczyk
7. Wojciech Druchniak

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin wątku żużlowego ,,Speedwaya czar":

1. Każdy uczestnik upoważniony jest do kibicowania własnej drużynie, komentowania meczów oraz kulturalnych rozmów na tematy żużlowe.
2. Każdy uczestnik może wypowiedzieć się w sprawie regulaminu oraz innych spraw technicznych, jak np. logo itp.
3. Żaden uczestnik nie ma prawa przeklinać (w ekstremalnych przypadkach dopuszcza się przeklinanie z cenzurą, ale i to niezwykle rzadko) oraz bezpodstawnie obrażać czyjejś drużyny czy zawodnika. Mile widziana jest natomiast konstruktywna krytyka.
4. Każdy uczestnik zobligowany jest do wypowiadania się na temat, zwięźle i najlepiej w jednym poście (nie statsować!!!)
5. Każdy uczestnik może założyć nowy wątek, jednak najlepiej, aby czyniła to jedna osoba, wyznaczona na cały sezon przez pozostałych. Wątek zakłada się przy okazji SGP lub nowej kolejki ligowej. Tytuł wątku jest jasno sprecyzowany: „Speedwaya czar [cz.xy] - Okazja”
6. Typowanie wyników:
6a. idealnie trafiony wynik - 10 pkt. *
1-5 pkt. różnicy - 6 pkt. (z prawidłowym wskazaniem zwycięzcy)
6-10 pkt. różnicy - 3 pkt.
pow. 10 pkt różnicy - 1 pkt.
Zawodnik, który zdobył w danym meczu najwięcej punktów - 5 pkt.

Punktacji tej podlegają mecze Ekstraligi i I ligi.
*przy wyniku niepełnym, podciągamy go na korzyść typującego
6b. W przypadku turnieju SGP uczestnicy typują zawodnika i zdobywają tyle punktów do klasyfikacji, ile wytypowany przez nich żużlowiec na danych zawodach.
6c. W przypadku turniejów okazjonalnych, jak np. Kryterium Asów, Finał IMP, Złoty Kask o typowaniu przypomina twórca wątku (p_e_p_s_i) lub inny użytkownik. Użytkownicy otrzymują tyle punktów, ile wytypowany przez nich zawodnik po pięciu biegach (bez biegów dodatkowych).
6d. Wszyscy mają prawo do weryfikacji wyniku, wglądu w obliczenia, których dokonuje twórca wątku (p_e_p_s_i).
6e. Typowanie zostanie uznane tylko w przypadku, jeśli użytkownik jasno określi, że to jest właśnie jego typ. Wszelkie sytuacje sporne podlegają decyzji ogółu, a decyduje większość głosów.
6f. Wszystkie mecze należy wytypować do godziny rozpoczęcia się pierwszego z nich w danej kolejce („godzinie zero” podlegają również mecze pierwszoligowe).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ranking ogólny:

1.Beaverus - 432
2.Osacz - 422
3.Alex - 414
4.pepsi - 409
5.Mama pepsi - 403
6.limoniada - 392
7.cronotrigger - 366
8.dave - 352
9.Tomus - 281
10.Pszczoła - 274
11.jacus -220
12.Maciej - 52
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ranking quizowy:
1. pepsi - 33 pkt
2. Alex - 22 pkt
3. Cronotrigger - 18 pkt
4. Beaverus - 13 pkt
5. Pszczoła - 10 pkt
6. Tomus665 - 5 pkt
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki:
https://www.menadzer.website.pl/ - Manager Żużlowy 3.1 i starsze
https://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=4 - nasz pomocniczy site do wstępniaków :)
www.zuzel.interia.pl - drugi pomocniczy link do wstępniaków :)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3935256&N=1 - link do poprzedniego wątku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Lista stałych bywalców wątku:
- Pszczoła [Wybrzeże Gdańsk]
- Alex [Unia Leszno]
- Tomus [Unia Leszno]
- Cronotrigger [Wybrzeże Gdańsk]
- Osacz [ZKŻ Zielona Góra]
- Hola [RKM Rybnik]
- Beaverus [Unia Tarnów]
- Jacus [Unia Leszno]
- Maciej [Intar Ostrów]
- Mama pepsi [Polonia Bydgoszcz]
- Limoniada [Apator Toruń]
- pepsi [Polonia Bydgoszcz]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejność typowania meczów:

Toruń - Leszno
Częstochowa - Bydgoszcz
Wrocław - Tarnów
Gdańsk - Zielona Góra
Gorzów - Ostrów
Krosno - Rybnik

16.07.2005
23:13
[2]

p_e_p_s_i [ Legend ]

jeszcze typy z poprzedniego wątku:

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

16.07.2005
23:18
smile
[3]

Kyahn [ Kibic ]

Mam pytanie jak wygląda sprawa z bandami ?
Teraz głośno na temat band pneumatycznych, w Polsce mają je trzy kluby, czy takie bandy są rzeczywiście dużo bezpieczniejsze ?
Jak wygląda sprawa na innych torach, z czego są robione tamtejsze bandy ?
Widziałem wypadek Szczepańskiego (albo Szczepaniaka - jakoś tak) i wyglądało to strasznie,
mimo że ponoć jakby nie pneumatyczna banda byłoby jeszcze gorzej.
Żużel oglądam od czasu do czasu i żaden ze mnie spec - stąd moje pytanie.

16.07.2005
23:29
[4]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

kyahn --> to jest bardzo dobra rzecz dzieki takim bandom jeszcze zyją Krzysztof Kasprzak i "kamikadze" holta. Gdyby nie te bandy to nie wiem czy jeszcze na tym świecie byli by Krzychu i holta

16.07.2005
23:33
[5]

Kyahn [ Kibic ]

Alex ----> ok, ale w czym te bandy są lepsze ?

16.07.2005
23:37
[6]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Kayhn ---> bandy dmuchane to swego rodzaju balon. są sprężyste i co za tym idzie bezpieczniejsze, z tego względu, że przecież lepiej zaryć z impetem w balon niż w stalowe ogrodzenie, lub drewnianą bandę, nieprawdaż? :)

16.07.2005
23:39
[7]

Kyahn [ Kibic ]

pepsi ----> czyli na innych torach te bandy są z drewna ? Ja myślałem że tam chociaż jakieś opony są.

16.07.2005
23:51
smile
[8]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

kyahn ---> nie nie ma zadnych opon jedynie jest duza luka na pierwszym łukie. Np w moim miescie jest metalowa siatka na bandach na wirazach ale teraz sa juz dmuchawce:)

17.07.2005
00:13
[9]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Kayhn ---> w Bydgoszczy jest siatka ze sprężynowymi amortyzatorami, ale już wkrótce będą dmuchane bandy (na play-off)

17.07.2005
09:29
[10]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Zostałem poproszony przez jacusia abym obstawił jego typy tak wiec zaczynam:

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

17.07.2005
10:51
[11]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

ciekawy jestem czy wroclaw da rade Tarnowianom na swoim torze i zagwarantuje sobie udzial w play off.
Lotos - lotos pewnie wygra i zainkasuje 3 pkt w meczy z ZKZ ale baraze maja pewne bo w cuda za bardzo nie wierze tymbardziej ze finansowo sa w dolku.
w toruniu leszno szans nie ma ale 12 pkt zaliczki z pierwszego meczu powinny wystarczyc. Ptk bonusowy wedlug mnie pojedzie do leszna

w czestochowie Holta pewnie poprowadzi swoich do zwyciestwa. Budlex w tym sezone mierzy wysoko ale jak bedzie przekoanmy sie wieczorem.

17.07.2005
10:54
[12]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

17.07.2005
11:05
[13]

p_e_p_s_i [ Legend ]

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

17.07.2005
12:21
[14]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński


cronochcial zeby za niego obstawic wiec obstawiam tak jak ja zeby nie bylo :)

17.07.2005
12:29
[15]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

ja koło 16 obstawie :) bo do 17 mozna obstawiac :)

17.07.2005
14:02
[16]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

a ja dzis sobie zagralem na "buk. dalem ze tarnow wygra i postawilem calkiem niezla sumke. po za tym postawilem tak : ZKZ jesli przgera wyzej niz 13 pkt to przegrywam. Bydgoszcz nie mzoe przegrac wiecej niz 9 a leszno wyzej niz 8.
nie wiem czy cos z tego zrozumiecie ale 3majcie kciuki :)

17.07.2005
14:05
[17]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> kupon masz w plecy ...

Wrocław pojedzie Tarnów ... Gdańsk rozpierniczy Zielonke .... Toruń będzie miał bonus ... a Czewa z Bydzią więcej niż 10 :]

17.07.2005
14:11
[18]

Tomus665 [ Senator ]

Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov

17.07.2005
14:15
[19]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

tomus - tak wroclaw z tym andresenem wygra z tarnowem :) smieszne

17.07.2005
14:17
[20]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> Nie wiem czy wiesz , ale w Tarnowie jedzie Nicholls ... Jest to jego pierwszy start na Polskich torach a nigdy Scott wiele punktów w Polsce nie robił ... jeżeli zrobi 9-12 w 6 startach to będzie dobrze jak na Niego ...

17.07.2005
14:25
[21]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

tomus - a od kiedy to nicholss jest w tarnowie zakontraktowany ?
alex - jednak mialem racje jesli to prawda.

17.07.2005
14:32
[22]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> od piątku wieczora ...

Unia Tarnów:

1. Scott Nicholls
2. Stanisław Burza
3. Jacek Gollob
4. Grzegorz Rempała
5. Tomasz Gollob
6. Marcin Rempała
7. Janusz Kołodziej

WTS Atlas Wrocław:

9. Krzysztof Słaboń
10. Hans Andersen
11. Tomasz Gapiński
12. Piotr Świderski
13. Jarosław Hampel
14. Ronnie Jamroży
15. Mariusz Pacholak

17.07.2005
14:34
[23]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

to rzeczywiscie kupon w dupe.....

17.07.2005
14:42
[24]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

limoniada:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Tomus
Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov


tomus dodawaj sie do listy bo bedzie latwiej liczyc :D

17.07.2005
14:44
[25]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

a co do Unii Tarnów to Nicholls jest nieoficajlnie od wtorku-srody, w piatek tylko GKSŻ mialo go zatwierdzić co też zrobiło,
unia dzis jezdzi takze prawdopodobnie bez S.Burzy ktory ma peknieta kosc
wiec sklad moze wygladac tak :

Unia Tarnów:

1. Scott Nicholls
2. Janusz Kołodziej/Marcin Rempała
3. Jacek Gollob
4. Grzegorz Rempała
5. Tomasz Gollob
6. K. Zielinski
7. Janusz Kołodziej/Marcin Rempała

Za Kamila pewnie bedzie jezdzil rezerwowy, ale to narazie spekulacje :D

17.07.2005
14:45
[26]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

i sorry za 3 posta jakby ktos chcial zobaczyc a nie widział Wypadku M.Szczepaniaka to link :

17.07.2005
14:53
smile
[27]

Tomus665 [ Senator ]

Beaverus --> nie statsuj ;P bo powiem Soulowi i Cie złapioł ;P

Apropo meczu tak czy siak czy ze Staszkiem czy bez macie w rure :]

A to , że Scott ma z Wami podpisać konrakt było wiadomo już dawno , ale oficjalnie jest od piątku wieczora tak jak pisałem ... btw nie wiem czy wiecie ale Pietrzyk ma kontuzje i nie jedzie w meczu Ostrowa ...

17.07.2005
14:54
[28]

Tomus665 [ Senator ]

konrakt = kontrakt

17.07.2005
15:05
[29]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

a wlasnie co z nim jest ? Wypadek ogladam po raz kolejny i dalej dreszcze mnie przechodza. Gdyby nie te dmuchawce........

17.07.2005
15:13
smile
[30]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> Stan Mateusza jest bardzo poważny " Jak poinformowali lekarze zawodnik doznał obrażeń twarzoczaszki oraz wstrząśnienia mózgu. Poddany został reanimacji. Odzyskał świadomość, reaguje na polecenia lekarzy. Na szczęście nie doznał urazu kręgosłupa " Gdyby tam był płot to by go prawdodpodnie już z Nami nie było tak jak Krzycha i Holty ... W tym wypadku jednak wyszedł troszke brak jeszcze doświadczenie u Mateusza , gdyby puścił motocykl przed siebie i wpadł na dmuchawce to by się znalazł pod nimi a nie poleciał jak z katapulty , ale to są ułamki sekund ... Coś Panowie ten rok jest pechowy jeżeli chodzi o kontuzje ... Najpierw Okoń , później Dobrucki następnie Ułamek a skończywszy na asach takich jak Tony i Jason czy też Leigh ... Jedynym którego omija to jest ten , który to najczęściej powoduje czyli Nicki ... Ale i jego spotka kiedyś kara oby tylko nie ostatnia ..

17.07.2005
16:10
[31]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Oto moje typy:

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Tomus
Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov

Alex2150
Toruń - Leszno 47-43 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 51:39 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

17.07.2005
16:11
smile
[32]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Widze że "ktos" w końcu sie pojawił na necie

17.07.2005
16:34
[33]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Tomus
Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov

Alex2150
Toruń - Leszno 47-43 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 51:39 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

Mama pepsi
Toruń - Leszno 50:40 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sullivan
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 51:39 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

17.07.2005
16:49
smile
[34]

Osacz [ ony ]

limoniada
Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Tomus
Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov

Alex2150
Toruń - Leszno 47-43 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 51:39 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

Mama pepsi
Toruń - Leszno 50:40 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sullivan
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 51:39 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Osacz
Toruń - Leszno 48-42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49-41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47-43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 51-39 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 48-42 Karlsson
Krosno - Rybnik 38-52 Czerwinski


Alex co Ty znowu ferment siejesz i lemoniade ucinasz? :P

tuż przed prezentacją uffff

17.07.2005
17:01
[35]

maciej_ [ Konsul ]

limoniada
Toruń-Leszno 51:39 Crump
Częstochowa-Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław-Tarnów 47:43 Hampel
Gdańsk-Zielona Góra 54:36 B.Pederssen
Gorzów-Ostrów 47:43 P.Karlson
Krosno-Rybnik 41:49 Chromik

Pszczoła:
Toruń - Leszno 49:41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 52:38 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 53:37 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 49:41 Karlsson
Krosno - Rybnik 36-54 Chromik

Jacus:
Toruń - Leszno 44:46 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 Sullivan
Wrocław - Tarnów 44:46 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 40-50 Chromik

dave
Toruń - Leszno 49-41 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 54:36 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

pepsi:
Toruń - Leszno 48:42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 48:42 Karlsson
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwiński

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

cronotrigger
Toruń - Leszno 48:42 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan
Wrocław - Tarnów 43:47 J.Hampel
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Tomus
Toruń - Leszno 53:37 Adams
Częstochowa - Bydgoszcz 51:39 PePe
Wrocław - Tarnów 50:40 Tomek G
Gdańsk - Zielona Góra 55:35 Nicki
Gorzów - Ostrów 54:36 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Gafurov

Alex2150
Toruń - Leszno 47-43 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen
Gorzów - Ostrów 51:39 Karlsson
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski

Mama pepsi
Toruń - Leszno 50:40 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sullivan
Wrocław - Tarnów 47:43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 51:39 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 50:40 Karlsson
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński

Osacz
Toruń - Leszno 48-42 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 49-41 Sawina
Wrocław - Tarnów 47-43 T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 51-39 N. Pedersen
Gorzów - Ostrów 48-42 Karlsson
Krosno - Rybnik 38-52 Czerwinski

Maciej
Torun - Leszno 50:40 Crump
Częstochowa - Bydgoszcz 47:43 Sulivan
Woclaw - Tarnów 46:44 Rickardsson
Gdansk - Zielona Gora 52:38 B.Pedersen
Gorzow - Ostrow 44:46 Karlsson (trzeba wierzyć w swoją drużynę:))
Krosno - Rybnik 35:55 Czerwinski

17.07.2005
17:35
[36]

p_e_p_s_i [ Legend ]

uznajemy? :)

ale jaja, Polonia prowadzi :D Sawka i Jonsson fenomenalni, nienajgorzej Robak i Krzyżak, widać, że walczą, szkoda, że Robak mial defekt :/

17.07.2005
18:04
smile
[37]

p_e_p_s_i [ Legend ]

kuuuuuuuurde... 3 defekty na punktowanych pozycjach Polonistów :/:/:/ a były szanse na zwycięstwo... z takimi maszynami to nawet bonusa nie odrobimy :(

17.07.2005
18:06
[38]

Osacz [ ony ]

jaka fala? myślisz że moje radyjko odbierze?

17.07.2005
18:06
[39]

Tomus665 [ Senator ]

6f. Wszystkie mecze należy wytypować do godziny rozpoczęcia się pierwszego z nich w danej kolejce („godzinie zero” podlegają również mecze pierwszoligowe).

17.07.2005
18:29
smile
[40]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

tomus ---> to jest dawno nieaktualne juz


NOrmalnie jestem pod wrazenie mjazdy Unii Leszno
Adams 9 w 3 startach
Kiler 6 w 2 startach
Krzychu 9 w 3 startach:)

17.07.2005
18:30
[41]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Ktos nawet mówił ze nie wywiozą tez nawet bonusa z Torunia a wynika z tego ze wywiozą

17.07.2005
18:46
smile
[42]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Norbert Kościuch 2
Mariusz Puszakowski
zmiana: Jason Crump 0
Jacek Rempała 3
Andy Smith 1

to wynik 10 biegu Jackie wygrywa z Kościuchem i do tego Crumpa pojechali <lol>

17.07.2005
19:00
[43]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Poloooooooooooooooooooonia Bydgoszcz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ależ Jonsson wyjaśnił ten ostatni wyścig!!!! takich emocji już dawno nie przeżyłem!!!! Holta won z polskich stron! jak wywiózł naszych to myślałem, że go zabije, a potem sam sie prawie wywalił kutafon norweski kamikadze! bydgoska końcówka, mam łzy w oczach!

17.07.2005
19:05
smile
[44]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

pepsi ----> gratulacje:) A my prowadzimy w Toruniu i coraz blizej bonusa i zwyciestwa:)

17.07.2005
19:35
[45]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

3 pkt jadą do Leszna

Tomuś ---> ty niedowiarku. !!!!!! Mówiłes że dostanąa tu masz przykład !!!

17.07.2005
19:37
[46]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Toruń to wioska, sialalala, Polonia jeszcze może mieć lidera na koniec!

17.07.2005
19:53
smile
[47]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

teraz tylko liczyc ze wygra LOTOS z ZKŻ :)

17.07.2005
20:03
[48]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Osacz ---> Ty kurde, jak mogłeś za mną wszystko wytypować?! :D ja to sobie zapamiętam, ale powiem jedno - mamy lidera :P
czekam jeszcze na Gdańsk i wrzucam punktacje

17.07.2005
20:05
smile
[49]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

pepsi ----> mówie ci ludzie z Zielonej to kserokopiarki <lol> zawsze skopiują to samo

17.07.2005
20:27
[50]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

Brawo Leszno i Bydgoszcz piekne zwyciestwa !!

17.07.2005
20:31
smile
[51]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Tak jeżdzącego Kilera leszcze nie widziałem !!!! Tak sie ciesze ze prawie z krzesła zleciałem:]

17.07.2005
20:49
smile
[52]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

pepsi ----> czekamy na ranking:D

17.07.2005
21:26
[53]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Ranking:

1. pepsi - 45
- kserOsacz (:P) - 45
3. Mama pepsi - 37
4. Limoniada - 32
5. Dave - 30
6. Alex - 27
7. Tomus - 26
8. Beaverus - 20
- Cronotrigger - 20
10. Jacus - 18
11. Pszczoła - 15

Klasyfikacja ogólna:

1.Osacz - 467
2.pepsi - 454
3.Beaverus - 452
4.Alex - 441
5.Mama pepsi - 440
6.limoniada - 424
7.cronotrigger - 386
8.dave - 382
9.Tomus - 307
10.Pszczoła - 289
11.jacus -238
12.Maciej - 52

Osacz ---> jeszcze jedno ksero i zostaniesz zdyskwalifikowany :P

17.07.2005
22:23
[54]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

tradycja jest ze 1 mecz nie siada i to ten za 100 euro. .........pije bo chce :) ZKZ

17.07.2005
22:42
[55]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

dziwie sie tej dzisiejszej kolejce. szczerze mowaic wierzylem w ZKZ, Trudno i szkoda tych pieniedzy. Pedersen zdobyl polowe pkt dla ZKZ. No paranoja. Leca do I ligi i niech juz nie robia zamieszania.
w czestochowie to musialo byc ciekawie. sawina i Jonson wygral mecz a holta zrobil swoje. Chyba sie tym nie przejmuje ze czestochowa przegrala.sullivan daremny i to na tyle

wroclaw - co tu duzo mowic - nonus trafia do tarnowa. nicholls udanie zadebiutowal.
Jelsi chodzi o torun to 2 zawodnikow iestety meczu nie wygra. Po za tym daremni to oni byli zawsze. Leszno ma medal i tego pewien jestem :)

17.07.2005
22:44
smile
[56]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

noo ale spadlem z 1 miejsca :(

17.07.2005
22:45
[57]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

aha co do I ligi to sie nie wypowiadam ale odkad sie nie interesuje speedwayem w Rybniku na dobre im to wychodzi.
Team z rybnika mimo iz jezdzil w krosnie na brawa zasluzyl. 4 zawodnikow a w zasadzie 6 wygralo spotkanie roznica 41 pkt. Moze uda sie awansowac - kto wie ?
w tym sezonie moze sie skusze na jakis mecz przy ul Gliwickiej. w kazdym badz razie brawo chlopcy, ciekawe kiedy zaczniecie przegrywac ?

17.07.2005
22:48
[58]

Tomus665 [ Senator ]

" jeżeli zrobi 9-12 w 6 startach to będzie dobrze jak na Niego " moje słowa z dzisiaj i ile Scotti zrobił ?? Chyba 11 jeżeli się nie mylę ... a więc rewelacja to nie była ... mecz przegrali dzięki juniorom ... ale nie można od nich wymagać co mecz 8-10 pkt .. Każdemu zdarzają się słabsze występy ...

17.07.2005
22:52
[59]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Dave ---> że niby Leszno ma pewny medal? mam spore wątpliwości, że się dostaną do czołowej czwórki, a jeśli już im się to uda, to wróżę im najwyżej czwarte miejsce (Alex, Tomus, Jacus ---> no offence :)

17.07.2005
23:31
[60]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

pspsi - a niby kto ma miec brazowy medal.. Torun ? ten zespol to leci w huj* co roku. Tarnow I bydgoszcz o zloto a wroclaw i Leszno o braz. Gdansk w barazach, ZKZ degradacja a czestochowa i torun bezpieczna strefa utrzymania. Tak ja to widze

17.07.2005
23:32
[61]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

troche mi sie to pojebalo, ale to dlatego ze za duzo pije.....

18.07.2005
00:08
[62]

p_e_p_s_i [ Legend ]

oczywiście, że Częstochowa. jeśli spotka się w półfinale z Tarnowem to będziemy mieli przedwczesny finał. fakt, Toruń i Leszno to drużyny, które powinny walczyć o 4. miejsce, trzecia Bydgoszcz, szósty Wrocław - ja tak bym to widział. ale wobec play-offów może być zupełnie inaczej.

18.07.2005
09:32
[63]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Mnie to sie niepodoba system tych rozgrywek i reformy jakie co roku maja miejsce. w zeszlym roku byly play offy, kazdy z kazdym i to bylo fajne. Fakt ze pkt bonusowy to fajna sprawa ale jakis sytsem pucharowy - dla mnie to jest beznadziejne i za duzo kombinowania w tym PZW

18.07.2005
09:34
[64]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Mała poprawka, gdyż okazało się, że Crump ma 13+1 przy 14 punktach Kilera. sorry za pomyłkę, nie zauważyłem wcześniej bonusa

1. pepsi - 50
- kserOsacz (:P) - 50
3. Mama pepsi - 42
4. Limoniada - 37
5. Dave - 35
6. Alex - 32
7. Tomus - 26
8. Jacus - 23
9. Beaverus - 20
- Cronotrigger - 20
- Pszczoła - 20

Klasyfikacja ogólna:

1.Osacz - 472
2.pepsi - 459
3.Beaverus - 452
4.Alex - 446
5.Mama pepsi - 445
6.limoniada - 429
7.dave - 387
8.cronotrigger - 386
9.Tomus - 307
10.Pszczoła - 294
11.jacus - 243
12.Maciej - 52

Dave ---> pierwsze ostrzeżenie za przeklinanie. przypominam, że Crono ma już dwa na swoim koncie a ja jedno :P

18.07.2005
09:35
[65]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Dave ---> taki system jest może mniej sprawiedliwy, ale za to bardziej widowiskowy moim zdaniem...

18.07.2005
09:43
[66]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

pepsi napisz mi tzn rozpisz dlaczego mam 20 pkt cos mi nie pasuje :)

18.07.2005
09:53
[67]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Beaverus
Toruń - Leszno 48:42 Adams - 0, bo wygrało Leszno, 0, bo Crump i Kiler
Częstochowa - Bydgoszcz 50:40 Sulivan 0, bo wygrała POLONIA (:D), 0 bo Sawina
Wrocław - Tarnów 43:47 S.Nicholls 0, bo wygrał Wrocek, 0, bo T. Gollob
Gdańsk - Zielona Góra 49:41 N. Pedersen 1, bo 14 pkt. różnicy, 5 za Pedersena (razem 6)
Gorzów - Ostrów 52:38 Karlsson 3, bo 10 pkt. różnicy, 5, za Karlssona (razem 14)
Krosno - Rybnik 39:51 Czerwiński 1, bo duuużo ponad 10 pkt różnicy ;) 5 za Czerwińskiego (razem 20)

18.07.2005
09:59
[68]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

aa juz wiem moja pomylka :D
oj to typowanie mi nie wyszlo calkowicie :)

18.07.2005
10:01
[69]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

pepsi - a gdzie ja przeklinalem, jesli nawet to pewnie w formie zartu.....

18.07.2005
10:23
[70]

p_e_p_s_i [ Legend ]

dave_iserlohn [ Konsul ] https://www.gry-online.pl/forum_user_info.asp?ID=93864

pspsi - a niby kto ma miec brazowy medal.. Torun ? ten zespol to leci w [tutaj] co roku. Tarnow I bydgoszcz o zloto a wroclaw i Leszno o braz. Gdansk w barazach, ZKZ degradacja a czestochowa i torun bezpieczna strefa utrzymania. Tak ja to widze

dave_iserlohn [ Konsul ] https://www.gry-online.pl/forum_user_info.asp?ID=93864

troche mi sie to [i tutaj], ale to dlatego ze za duzo pije.....

Beaverus ---> zdarza się :)

18.07.2005
10:29
[71]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

pepsi - przperaszam ze w twojej karczmie klnalem, jzu trzezwy jetsem :)
po za tym wiesz czemu , 100 euro :)

18.07.2005
12:57
smile
[72]

Osacz [ ony ]

kserOsacz :P :P :P :( smie zauwazyc ze jednak najlepszym zawodnikiem nie byl Sawka a Jonsson!! Tak więc cheatpepsi :P :P i kserOsacz mają mniej 5pkt :P ha!!!!!!! :P

18.07.2005
14:35
[73]

p_e_p_s_i [ Legend ]

pieprzona relacja z SF... nic sie z niej nie da wyczytać :/ chodźcie napiszemy jakąś petycje, żeby przywrócili stary układ, co?

1. pepsi - 45
- kserOsacz (:P) - 45
3. Mama pepsi - 42
4. Limoniada - 37
5. Dave - 35
6. Alex - 32
7. Tomus - 26
8. Jacus - 23
9. Beaverus - 20
- Cronotrigger - 20
- Pszczoła - 20

Klasyfikacja ogólna:

1.Osacz - 467
2.pepsi - 454
3.Beaverus - 452
4.Alex - 446
5.Mama pepsi - 445
6.limoniada - 429
7.dave - 387
8.cronotrigger - 386
9.Tomus - 307
10.Pszczoła - 294
11.jacus - 243
12.Maciej - 52

18.07.2005
15:06
[74]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

nie jedzcie ludzie do Gorzowa.Posobno zero organizacji i nie ludzie a zwierzeta chodza na stadion.Nie wiem jak na sektor gosci moga wejsc ludzie z Gorzowa. powinna za to byc kara finansowa i degradacja do II ligi

18.07.2005
15:17
[75]

Tomus665 [ Senator ]

dave_iserlohn --> byłem w Gorzowie kiedy jeszcze startowali w Ekstralidze ... Rzeczywiście wyjazd tam jest równoznaczy z horrorem ... z Leszna wtedy jechała spora grupa jak to bywało ( W końcu o mistrza walczyliśmy ) mecz przebiegał w spokojnej miłej atmosferze od czasu do czas jakieś okrzyki tylko byłu rzucane .. najgorsze zaczęło się kiedy ok 10 kiboli smarki ( 15-18 lat ) wlecieli na nasz sektor i zaczęli robić dym ... wjechała ochrona i jakoś ich porozdzielali z naszymi ... Ale to był początek całej zabawy ... Meczy wygraliśmy dość wysoko chyba 56:34 ... Najlepsze zaczęło się po 13 biegu jak zacżęli bić rodzinke z Leszna , która kulturalnie dopinogwała byki ... Zaczęła się zadyma jakich mało .. lali się obok parkingu a policja stała i patrzyła ( Ci to zawsze mają w porach ) ..
Gorzów .. Zielona Góra wyjazdy do tych dwóch miast kończą się zadymami ;) Najlepszy wyjazd na jakim byłem a zjeździłem cały sezon był do Częśtochowy i Piły ... w Częstochowie nie wiek jakim cudem poznałem całkiem fajną dziewczyne ;) a Piła jak wiadomo kameralny stadion i typowo piknikowa atmosfera ... rodzinki ... dzieci ... aż miło by ... doping my swoich oni swoich .. rzadko kiedy jakie przekleństwa leciały ... jednak najgorszy wyjazd na jakim byłem to nie wspomniany Gorzów ani Zielona Góra ... tylko OSTRÓW wszystko zaczęło się od śmierci Rifa i za to nas obwiniają .. na początku wszystko pięknie ładnie kulturka i w ogóle .. ech ale pod koniec meczu przed stadionem czekała grupa 30-40 świrów z łańcuchami maczetami i czym tylko się dało w dłoniach ... Jakoś mi się nic nie stało chyba mam szczęście co do wyjazdów ;)

18.07.2005
15:33
smile
[76]

Osacz [ ony ]

lol nie chce dolewać oliwy do ognia ale gdzie ostatnio w ekstralidze najwiecej zadym było? no gdzie? w Lesznie :P wyjazd tam to dopiero rosyjska ruletka :P i to już od kilku lat...

18.07.2005
15:38
[77]

Tomus665 [ Senator ]

Osacz --> oj nie dolewaj ;) bo już i tak na wojennej ścieżce od dawna jesteśmy ... W Lesznie zadymy hmm a kto prowokuje ?? Kto rzuca ławkami ?? Jeżeli mnie cholercia pamięć nie myli to ZKŻ ..

18.07.2005
16:01
[78]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

A ja myslalem ze to Rybnika na calej mapie Polski nie nawidza. Szkoda by bylo gdyby na zuzlu lali sie tak czesto jak na stadionach soccer

18.07.2005
16:11
[79]

p_e_p_s_i [ Legend ]

ja tam chuligaństwo zawsze kojarzyłem z trzema miastami: Toruń (no ale to wiadomo, derby ;), Gdańsk i Leszno. pamiętam, jak kiedyś czekałem przed stadionem na kumpla i akurat kibice z Leszna wysiadali z autokaru. wszyscy narąbani, jeden sie nawet przewrócił. nasi szalikowcy na nich wystartowali, a ci spieprzyli spowrotem do autokaru ;) wszystkich takich drechów bym wytępił najchętniej...

18.07.2005
16:30
[80]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

pepsi - ty sie lepiej za tepienie dresow nie bierz :)

18.07.2005
16:45
[81]

p_e_p_s_i [ Legend ]

ja mógłbym być cooperative albo strateg :D

19.07.2005
13:06
smile
[82]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

pepsi ---> i jak janie mam ciebie krytykować zmieniasz co chwila ranking :] podlicz mi pkt jeszcze raz tak jak beaverusowi:]

19.07.2005
14:09
[83]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Alex ---> pretensje miej do SF, bo błędów w obliczeniach nie ma, tylko bonusy było ciężko wyłapać

Alex2150
Toruń - Leszno 47-43 Crump 0 +5
Częstochowa - Bydgoszcz 49:41 Holta 0 + 0 (5)
Wrocław - Tarnów 47:43 Rickardsson 10 + 0 (15)
Gdańsk - Zielona Góra 52:38 B.Pedersen 3+0 (18)
Gorzów - Ostrów 51:39 Karlsson 3 + 5 (26)
Krosno - Rybnik 39-51 Czerwisnski 1 + 5 (32)

19.07.2005
14:25
[84]

Kyahn [ Kibic ]

Ja zawsze myślałem, że na meczach żużlowych jest spokój, proszę a tu taka niespodzianka...

19.07.2005
14:43
[85]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

wedlug mnie pepsi powinienes wprowadzic nowe zasady dot pktacji. Ale i tak zrobisz jak chcesz.

19.07.2005
15:00
[86]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Kayhn ---> wszędzie znajdą się ludzie (albo zwierzęta) mający nierówno pod kopułą...
Dave ---> już mam nawet pewne plany co do tego, ale wprowadzę to w przyszłym sezonie.

19.07.2005
21:02
[87]

Pszczoła [ Wybrzeże Gdańsk 4ever ]

zawsze sie znajdzie jakis palant co rzuci kamieniem albo jakims innym przedmiotem tak jest i bedzie w zeszlym roko bylem na wyjezdziew Grudziadzu to ze stadionu do auta taksowka wracalem bo inaczej to by sie ciezko skonczylo :P hehe :P

20.07.2005
13:53
[88]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

no niestety tak sie juz zdarza ze jakiegos debila nie interesuje to co na torze a to co na trybunach
i oby takich bylo jak najmniej

20.07.2005
22:55
[89]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

Lepiej dla Rybnika bedzie jak zajma 2 miejsce w tabeli wiec nie wiem jak potoczy sie w niedziele spotkanie. mAx prawdopodobnie nie pojedzie bo lezy polamany wiec mecz starci na atrakcyjnosci. Zastanawiam sie czy pojsc bo jak to powiedzial Pespi, z klubem sie jest na dobre i na zle [ pomimow szystko oczywiscie )...........hmmmmmm, sam nie wiem co o tym myslec

20.07.2005
23:50
[90]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

chlopie ja w Tarnowie chodze na kazdy zuzel !
srebrny kask, zawody mlodziezowe, a dlaczego bo kocham ten sport, i nie wazne ze nie jedzie ten , bedzie lepsze widowisko

21.07.2005
11:56
[91]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

i jak ? :)

21.07.2005
11:59
[92]

Tomus665 [ Senator ]

Beaverus --> ładne ... tylko inny kolor tła ...

21.07.2005
11:59
[93]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

no dobra ale jaki ?

21.07.2005
12:01
smile
[94]

Osacz [ ony ]

Dokładnie jak już mówiłem kiedyś RKM gratulujemy kibica :P
Ja przykładowo byłem wczoraj na 2 turniejach (sic!) (przełożyli z wtorku bo toru nie doprowadzili do ładu po ulewie mimo że słonko potem grzało niemiłosiernie) i te wczorajsze zawody miały wszystko oprócz poważnych upadków na szczęście, a walka w finałowym biegu Brzozowskiego z Marcinkowskim powodowała że aż ręce same do klaskania się składały (to już chyba trzeci raz gdy obaj spotykają się na torze i się tasują jak wariaty jakieś :D widać że chyba się polubili szczególnie na torze :D)

21.07.2005
12:02
smile
[95]

Osacz [ ony ]

proponuję żółto-biało-niebieski :D tak ślicznie będzie :D :)

21.07.2005
12:07
[96]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

osacz - tak tylko ciebie nigdy tak zarzad i klub nie wyculal. po za tym za duzo tego zeby o tym rozmawiac. Gdybys rok temu widzial co dzialo sie w rybniku sam bys sie na nich wqrwil. Nie zamierzalem chodizc na alkoholikow zlodziei i cwaniakow. mowa a zawodnikach bo o zarzadzie nie wspomne. W tymroku jest inaczej ale to w koncu I liga....zobaczymy

21.07.2005
12:09
smile
[97]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

takie tlo czy inny rodzaj nie wiem :D

21.07.2005
12:09
[98]

Osacz [ ony ]

hmm wypić po zawodach każdy może, a w trakcie przecież są próby alkomatowe? złapałeś kogoś za rękę na alkoholizowaniu się ponad normę?

21.07.2005
12:10
[99]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

o o obrazek byl za duzy

21.07.2005
12:12
[100]

Osacz [ ony ]

super!!! może jeszcze trochę czerwonych i zielonych smug dodaj żeby było wrażenie że jakiś żużlowczyk jedzie szybko i reklamy się rozmazują.

21.07.2005
12:13
smile
[101]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

a to pozniej zrobie bo musze wyjsc narazie :D

21.07.2005
12:22
[102]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

a takie nie robi ?

21.07.2005
12:22
[103]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

o o znowu :[

21.07.2005
12:24
[104]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

no dobra ostanie i ide :D

21.07.2005
12:32
[105]

Osacz [ ony ]

robi robi - ale te wyższe lepsze, nie te bliżej mojego postu

21.07.2005
12:57
[106]

Osacz [ ony ]

a te drugie to rozmazany Ricki? :D

21.07.2005
15:25
[107]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

tak to Ricki
nastepna wersja niech ktos inny sie tez wypowie

22.07.2005
00:23
smile
[108]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

po dzisiejszych polfinalach imp znamy juz cala stawke ktora bedzie walczyc o Indywidualne mistrzostwo polski na torze w tarnowie 15 sierpnia sa to :

Janusz Kołodziej - Unia Tarnów
Marcin Rempała - Unia Tarnów
Grzegorz Rempała - Unia Tarnów
Jacek Gollob - Unia Tarnów
Tomasz Gollob - Unia Tarnów
Jacek Rempała - Unia Leszno
Krzysztof Kasprzak - Unia Leszno
Damian Baliński - Unia Leszno
Grzegorz Walasek - Złomrex Włókniarz Częstochowa
Sebastian Ułamek - Złomrex Włókniarz Częstochowa
Rune Holta - Złomrex Włókniarz Częstochowa
Piotr Paluch - Mars RTV AGD Gorzów
Robert Kościecha - Lotos Gdańsk
Piotr Świderski - Atlas Wrocław
Piotr Protasiewicz - Budlex Polonia Bydgoszcz
Tomasz Jędrzejak - Intar Dartom Ostrów

zapowiadaja sie ciekawe zawody przy sztucznym swietle :D

22.07.2005
11:49
[109]

Pszczoła [ Wybrzeże Gdańsk 4ever ]

obojętnie które logo :P mi się tam wszytskie podobają :)

22.07.2005
18:49
[110]

p_e_p_s_i [ Legend ]

bleh, nie zgadzam się na Rickardssona w tle :P niech będzie jakiś Polak: Gollob, Hampel na przykład... nie mówiąc już o Protasiewiczu ;D

22.07.2005
19:08
[111]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

Bedzie Gollob pozniej zrobie :D

22.07.2005
19:22
[112]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

o juz :D

22.07.2005
20:06
smile
[113]

p_e_p_s_i [ Legend ]

o, git :) tylko, że niedługo będziesz musiał zmieniać jeden (a może nawet dwa? :) z herbów klubów

22.07.2005
20:34
[114]

p_e_p_s_i [ Legend ]

wiesz co Beaverus... jednak mi sie nie podoba :D zielone tło jest takie nijakie... najlepiej by było, jakby w tle był tor żużlowy, a nie trawa. taka moja sugestia

22.07.2005
22:37
[115]

Osacz [ ony ]

pepsi ----> pytanko - co bedziemy typowac z zaplecza ekstraklasy bo wiesz weekend i tradycyjny wyjazd sie szykuje :P

Beaverus---> nie słuchaj się pepsi'ego, jak to będzie wyglądać jak trawy stadionowej nie będzie widać? :D

22.07.2005
23:30
[116]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Grudziądz - Gorzów
Rybnik - Rzeszów

Osacz ---> ale zielony jest be :P

23.07.2005
01:50
[117]

Osacz [ ony ]

i znowu w ciemno nie znając składów przypuszczalnych :

Osacz
Grudziądz - Gorzów 43-47 Staszek
Rybnik - Rzeszów 56-34 Kuciapa
unia t. - apator 52-38 Crump
unia l. - atlas 52-38 Adams
zkz - zlomrex 41-49 Sullivan
budlex - lotos 51-39 Kosciecha

23.07.2005
09:32
smile
[118]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Osacz ---> no, przynajmniej nie będziesz kopiował moich typów :D

23.07.2005
11:21
[119]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

jak sie ciesze ze Torun spadnie na 3 miejsce po jutzrejszym spotkaniu z Tarnowem. 41 pkt to oni w zyciu nie zdobeda i do tego w tarnowie. Tydzien temu pokazali jak sie jedzi i kostzem tego beda walczyc o polfinal w ktorym odpadna.

Rybnik chyba zmienil zdanie i maja chec awansowac do ekstraligi.Jutro marma dostanie baty do 30 i to nie bedzie szlagier. Jada bez 3 podstawowoych zawodnikow a w rybniku wszyscy maja szczyt formy. wszystko wskazuje na to ze Rybnik zajmie I miejsce po sezonie zasadniczym i z tej pozycji przystapi do play off.
Pytaniem tylko jest jaki kurs bedzie na rybnik u bukmacherow :) ????

23.07.2005
13:28
smile
[120]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

pepsi post z : 21.07.2005 | 15:25 , tam masz brazowe tło i nie jest to Rickardsson :)

23.07.2005
15:46
[121]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Beaverus ---> a kto to jest? :)

23.07.2005
16:06
[122]

dave_iserlohn [ hola 6108 ]

W rybniku na nasz 12 tysieczny stadion brak biletow. Nie wiem czy ta informacja jest ptwierdzona czy co ale nie dziwie sie. Jutro Rzeszow dostanie baty do 30, kibice beda szalec z radosci. Mam mieszane uczucia co do rkm-u

23.07.2005
18:54
smile
[123]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

pepsi - a moze lepiej nie wiedziec bedzie anonimowy, tyle co powiem to polski zawodnik,

23.07.2005
19:19
[124]

p_e_p_s_i [ Legend ]

pfff, pewnie Kołodziej, albo jakiś inny z Tarnowa. stronniczość ;)

robie nowy wątek...

23.07.2005
19:28
smile
[125]

ALEX2150 [ Visca el Barça ]

Witam wszyskich fanów speedweya po małym okresie nieobecności narazie nie bede sie udzielał za duzo poniewaz mam problemy od 2 dni :(

23.07.2005
19:48
[126]

p_e_p_s_i [ Legend ]

Alex ---> :(

nowy wątek:

23.07.2005
19:49
[127]

p_e_p_s_i [ Legend ]

lol :D

23.07.2005
19:54
smile
[128]

limoniada [ Legionista ]

witam podaje wyniki
leszno wroclaw 47 43 adams
tarnow torun 49 41 t.gollob
zkz czestochowa 44 46 walasek
bydgoszcz gdansk 45 45 pepe
rkm rzeszow 50 40 gafurow
gtz mars 47 43 knapp
powodzenia pryskam nad morze

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.