GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy są tu fani Infected Mushroom?

09.07.2005
21:28
smile
[1]

inff [ Pretorianin ]

Czy są tu fani Infected Mushroom?

jak w temacie...

09.07.2005
21:47
smile
[2]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

jaki to rodzaj muzyki? jakieś stronki polecasz?

09.07.2005
21:51
smile
[3]

.:Jj:. [ The Force ]

Dobre pytanie.. Jaki to zespół? Nie słyszałem jeszcze..

09.07.2005
22:09
smile
[4]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

psychotrance :)
Nienajgorsze, ale bardziej przepadam za ambientem... np Aural Planet :)

09.07.2005
22:36
smile
[5]

inff [ Pretorianin ]

Infected Mushroom, duo z Izraela, to Erez Aizen i Amit Duvdevani (znany jako Duvdev).

Erez urodził się w 1980 i miał klasyczne, muzyczne podłoże. Nauczył się grać na organach w wieku 4 lat i zaczął bawić się muzyką oraz komputerami, kiedy miał lat 11. Rozpoczął pracę nad muzyką w starym domu swojej babci za pomocą impulse tracker'a, który wpadł w jego ręce przez przypadek. Erez nie miał pojęcia, że muzyka ktorą tworzył, to w rzeczywistości psytrance, nazywał ją po prostu impulse music.

W wieku lat 15 Erez został członkiem legendarnej grupy Shva Shidapu. Wydał 3 albumy i przebojowe kawałki pod ich nazwami. Kiedy nie pracował z Duvdevem, wydawał również utwory solo pod nazwą I-Zen.

Duvdev, urodzony w 1974, miał podobne podłoże muzyczne. Grał na pianinie przez 9 lat, zanim wykonał zwrot w kierunku new wave/punk rock. Grał na klawiszach i pisał większość materiałow dla lokalnej grupy niedaleko Haifa o nazwie Enzyme. Jedna z band, w której Duvdev grał nosiła nazwę Infected Mushroom. W 1991, tydzień przed pójściem do armii, Duvdev poszedł na pierwsze psytrance'owe party. To doświadczenie zmieniło jego życie, od tej pory myślał tylko o muzyce psytrance. Po spędzeniu roku w Indiach podjął decyzję, że sam zacznie tworzyć muzę. Pracował z Roy'em, członkiem Shidapu, nad 4 kawałkami, ale nigdy ich nie wydano. Zaraz potem rozpoczął współpracę z Erez'em. We dwójkę wydali wiele utworów jako Shidapu i Duvdev, jednak bardziej w wesołym stylu. Dalej zaczęli eksperymentować z głębszymi dźwiękami, perkusją i mocnym beat'em, już jako Infected Mushroom.

Izraelskie duo podbiło świat psytrance'u. Ich album The Gathering z 1999 był najbardziej okupowanym, pierwszym krokiem w stronę cieżkiego psychedelic trance'u. Kolejny Classical Mushroom to zwrot ku klasycznym akcentom, niepowtarzalny majstersztyk. Z kolei BP Empire pokazuje nową szkołę, zupełnie inne inspiracje. Converting Vegetarians jest najbardziej ludzki, oferuje praktycznie każdy rodzaj wspólczesnej muzyki elektronicznej, oczywiście przyprawionej grzybowym sosem. IM The SuperVisor to powrót do korzeni, w nowym stylu. Zapraszam na stronę: www.infected-mushroom.net
text bz ><

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.