GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z Word 2000/XP i drukarkami sieciowymi...

09.07.2005
12:22
smile
[1]

hugo [ v4 ]

Problem z Word 2000/XP i drukarkami sieciowymi...

Otóż, mam sobie standardowy pakiet Office XP, a w nim MS Word'a XP. Pakiet ten jest zainstalowany na laptopie, który posiada radiową kartę sieciową i łączy się naprzemian z dwiema sieciami, jedną w domu, drugą w pracy (łączy się automatycznie, obie sieci są identycznie skonfigfurowane i nie podłączenie do nich nie wymaga ingerencji użytkownika). W pracy mam drukarkę HP (modelu dokładnie nie pamiętam, kombajn jakiś) udostępnioną sieciowo, podobnie w domu, w sieci, także widnieje drukarka HP (model photosmart 7260), zrobione to jest tak, abym zarówno w domu jak i w pracy mógł drukować dokumenty na aktywnej drukarce... I wszystko działa pięknie i sprawnie, ale pod warunkiem że drukarkę aktywną w danej chwili w sieci ustawię jako domyślną. Jeżeli np. siedziałem sobie w pracy i drukarką domyślną była drukarka w pracy i wrócę do domu, nie przestawię "domyślności" drukarek i włącze Word'a to wyskoczy mi komunikat o błędzie worda (standardowy z opcjami wyślij raport błędów/nie wysyłaj, Program word.exe wykonał nieprawidłową operację, bla bla bla), który w szczegółach ma wymieniony plik sterownika drukarki. Jeśli ustawie domową drukarkę jako domyślną wszystko działa bezprobelmowo. Niemniej jednak problem ten jest cholernie irytujący.

Ktoś miał podobny problem?

A, jak w tytule wątku widać ten sam problem tyczy się MS Word 2000.
Jeśli to komuś pomoże to system operacyjny laptopa to Windows XP Home.

09.07.2005
12:25
[2]

wysiu [ ]

Wlasciwie to jakiego rozwiazania bys oczekiwal? Przestawiaj 'domyslnosc' drukarek, albo w wordzie wybieraj na ktora ma drukowac.

09.07.2005
12:28
[3]

hugo [ v4 ]

Takiego które usunęło by konieczność przestawiania drukarek. Wybieranie drukarki w wordzie nie wchodzi w grę, bo jeśli tylko ustawiona na domyśłną jest inna drukarka niż aktualna sieciowa, word wywala błąd i nie daje mi nawet otworzyć dokumentu. Po prostu jeśli nie przestawie drukarki nie będe w stanie niczego w wordzie zrobić.

09.07.2005
16:17
[4]

hugo [ v4 ]

^^ UP ^^
#1

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.