GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gwiezdne Wojny i nie tylko - FORUM SENATU REPUBLIKI #45

18.06.2005
13:16
smile
[1]

Lim [ Senator ]

Gwiezdne Wojny i nie tylko - FORUM SENATU REPUBLIKI #45

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Senat Republiki był miejscem spotkań przedstawicieli gatunków, ras i narodów zamieszkujacych układu planetarne ze wszystkich zakątków poznanego Wszechświata. Korzystając z tak znakomitego przykładu zbieramy się tu po raz CZTERDZIESTY PIĄTY by prowadzić rozmowy na temat wspaniałych Star Wars oraz wszystkiego co się z nimi wiąże.

Pozwolicie że przypomnę Wam historię Galaktycznego Senatu. Stara Republika łączyła niezliczone układy gwiezdne. Tysięce lat wcześniej mieszkańcy galaktyki toczyli ze sobą długie i krwawe wojny. Dopiero potężni rycerze Jedi - strażnicy mistycznej potęgi zwanej Mocą zdołali zaprowadzić pośród nich pokój i sprawiedliwość. Pod przewodnictwem Senatu Galaktycznego cywilizacje rozwijały się a Republika rosła w siłę, osiągając szczyty potęgi. Lecz ceną wygodnego trybu życia była słabość. Instytucje rządowe zaczęła ogarniać korupcja i rozprężenie a liczebność Jedi zmalała do zaledwie kilku tysięcy. Wówczas załamała się równowaga Mocy - nadszedł czas wielkich zmian. Potężny lord Sith Darth Sidious wprowadził w życie ostatnią fazę planu swojego zakonu - planu który Sithowie realizowali skrycie od tysięcy lat i którego celem było przejęcie całkowitej władzy w Galaktyce. Na przeszkodzie w jego realizacji stali jednak rycerze Jedi - podstępny Sith postanowił więc ich zniszczyć. Sidious wykorzystując swoje zdolności zyskał ogromne wpływy w słabnącej Republice. Pod przybranym imieniem Palpatine zdołał dzięki intrygom zapewnić sobie zaszczytną funkcję Kanclerza który będac politykiem silnym i pozornie prawym miał byc nadzieją na powrót ładu i praworządności.
Uzyskawszy tak wielką władzę przystąpił do realizacji swojego planu. Posługując się przywódcą ruchu Separatystów - renegatem Jedi - Hrabią Dooku , podstępnie wplątał Republikę w wyniszczającą Wojnę Klonów która wybuchła pomiędzy Separtystami na czele których stał Dooku a armią republiki wspieraną przez rycerzy Jedi. Ze zmagań tych Republika wyszła pozornie zwycięsko, lecz Jedi ponieśli w tych walkach straty tak wielkie że Sith Sidious mógł wreszcie otwarcie przeciw nim wystąpić. Tak więc przy pomocy armii klonów nad którą przejął całkowitą kontrolę oraz co ważniejsze wskutek zdrady najpotężniejszego spośród Jedi Anakina Skywalkera - zakon został zniszczony a nieomal wszyscy rycerze Jedi zginęli. Kiedy wreszcie Sith uporał się ze swoimi odwiecznymi adwersarzami ogłosił powstanie Galaktycznego Imperium opierającego swą siłę na armii klonów i nowopowstałej Flocie Imperium. Nastąpił mroczny czas chaosu i nowego konfliktu ponieważ okrutne rządy tyrana spowodowały wybuch Rebelii. Były to zmagania zacięte i krwawe. Sojusz Galaktyczny był bliski klęski lecz dzięki męstwu powstańców a przede wszystkim bohaterskiej postawie ostatniego spośród Jedi - syna Dartha Vadera , rebelianci zdołali pokonać Imperium i przywrócić ład i porządek w galaktyce. Postawa Luka Skywalkera ma tak wielkie znaczenie gdyż dokonał on w najważniejszej chwili swojego życia wlaściwego wyboru. Wyboru którego nie potrafił dokonać jego ojciec Anakin. Darth Vader zdradził zniszczył Jedi i Republikę ale jego jego syn pomimo pokus ciemnej strony przywrócił równowagę MOCY. Stało się tak jak glosiła przepowiednia - Skywalker był wybrańcem. Wydaje sie że dla galaktyki nastały szczęśliwe czasy spokoju i prosperity. Będzie tak ponieważ rządy sprawują obecnie ludzie rozsądni i uczciwi oraz zapewne dlatego ze nad przestrzeganiem prawa czuwają nowe pokolenia rycerzy Jedi - jednakże walka nie skończyła się jeszcze i nadal trwa - Ciemna Strona jest wciaż bardzo silna...

18.06.2005
13:19
smile
[2]

Lim [ Senator ]

Po tradycyjnym wstępniaku kilka spraw organizacyjnych
Rozmawiamy tu o Star Wars oraz tym co się z nimi wiąże więc o filmach , książkach , grach , komiksach, gadżetach , muzyce filmowej - czyli tym wszystkim co każdy fan SW zna dobrze i co bliskie jest jego sercu. W tym wątku możesz również znaleźć ciekawych rozmówców na temat Science Ficton w książce i filmie. Wszelkie tematy związane z szerzej pojętą fantastyką są również mile widziane. Prosimy natomiast o poszanowanie odmiennych gustów i preferencji oraz powstrzymywanie się od nerwowych i zbyt emocjonalnych wypowiedzi.
Zapraszamy do korzystania z Holonetowych połączeń do następujących miejsc www.theforce.net oraz www.gwiezdne-wojny.pl

Wspominaliśmy w poprzednich częściach o różnych aspektach zwiazanych z fabułą Zemsty Sithów.
To temat na długie miesiące rozmów ale już dzisiaj spróbujmy (wstępnie lub dogłąbnie) zastanowić się nad tym , jak to mozliwe że :
1. Ostoja demokracji pozwoliła by Imperium narodziło się w burzy oklasków , wspomniałem w poprzedniej części zadziwiająco różne reakcje prymitywnych Wookich i światłych Senatorów na atak wymierzony w Jedi ...
oraz
2. Jak to możliwe, że obrońcy pokoju i sprawiedliwości w ciągu jednej nocy zostali wyjęci spod prawa, przy aplauzie Senatu i obojętności większości mieszkańców galaktyki. Czy naprawdę tak niewiele zrobili dla nich przez tysiące lat spokoju i prosperity republiki ?
Bez wyjaśnienia pierwszego nie w pełni zrozumiemy to drugie i ...na odwrót ;)
Zapraszam do dyskusji nad zadanymi tu pytaniami, oraz do rozmów na wszelkie tematy związane z Gwiezdną Sagą :)

18.06.2005
14:03
smile
[3]

Lim [ Senator ]

Da_Mastach ---> Napisy filmowe dla filmu charakterystycznym czynnikiem są - i niech tak zostanie .
Choć to pomysł skądinąd ciekawy i powrócimy do niego jeszcze. Sprawa zmiany wstępniaka na dowolny w każdej części wątku... hymmm - ten nasz stał już klasyczny i jeśli przyjdzie nam do głowy zgodnie z nastrojami co chwili zmieniać nasze CREDO przez wstępniak wyrażone, wątek zmieni się w karczmę do której będziemy zaglądać wołając przy wejściu o browar ... to przenośnia ale wiadomo chyba co mam myśli ;)
Jeśli drobne (i podchwytliwe) pytanie skąd w naszym wstępniaku słowo prosperity nie tworzy maleńkiej nawet burzy mózgów to czas nowego wstępniaka nie nadszedł jeszcze jak sądzę . Kiedyś zastanawialiśmy się z Waterhousem i senatorami którzy poginęli gdzieś w otchłani galaktyki nad wstępniakiem pisanym z punktu widzenia Sithówi Imperiali - cóż plany planami ale zwolennicy imperium są na chwilę obecną jakby RIP :)

Następna sprawa - spotkanie w czasie wakacji (kto je ma - ten ma;) )
Pięknie to planować ale przeszkody są dwie
1. Lokalizacja
2. Lokal
Lokalizacja, czyli zaproponowana Warszawa - nic dziwnego w tym że padła taka propozycja bo wielu z nas tam właśnie ma swoje kwatery, obawiam się jednak że chęci/czasu może zabraknąć tym którzy mieszkają kilkaset kilometrów od Warszawy.
Teraz Lokal - jeśli Warszawa wydaje się dobrą lokalizacją to sam lokal ( mieszkanko Juzia) takim pewnym punktem planu już nie jest. Po pierwsze Juzio mieszka w Pruszkowie nie Warszawie a po drugie jest stosunkowo świeżo upieczonym panem młodym i nie wiemy jak na taki najazd zareaguje jego lepsza połowa. Ponoć to baaardzo silna kobieta ;)
Mamy (z Juziem, Olivierem, itd) pewne doświadczenie w organizowaniu takich spotkań. Zapewniam że do tego jest wymaganych kilka ważnych czyników : chęci, czas, lokal z dala od prywatnych mieszkań (żon, sąsiadów,itp) i niestety pieniądze ;)
Na browarku można spotkać się w jakiejś kafejce ale maraton filmowy połączony z wielogodzinnym spożywaniem trunków rozweselających musi mieć zaplecze socjalne (lodówka) i turystyczne (świeże powietrze i choćby śpiwory)
Reasumując, ktoś (np. Ja) może wynająć na weekend maleńki w miarę tani domek gdzieś w okolicy Tatooine, dostarczyć sprzęt - czyli TV, DVD a może nawet wzmacniacz i głośniki. Pozostaje tylko kwestia czy komuś starczy chęci, czasu i pieniędzy by do tatooine zawitać. Cała impreza nie była by droga gdyby nie ceny przejazdów/dojazdów skutecznie odstraszające do dalekich podróży...czekam na Wasze uwagi i propozycje .

(w dole lineczek do poprzedniej części obrad senatu)

18.06.2005
14:24
[4]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Hmm, no to faktycznie problem jest wiekszy niz mi sie wydawalo... Dodatkowo bezczelnie nie zapytalem o to samego Juzia :-))) Ale coz, nie ma go w Senacie ostatnio, wiec by mial niespodzianke ;-))

Jesli chodzi o spotkania gdzies daleko poza Warszawa, to ja mam z kolei problem, bo nie mam za bardzo bezposredniego transportu, jakim bylby samochod. Orientacje w terenie mam raczej slaba, wiec samemu tluc sie pociagiem, to tak nie za bardzo (dochodzi do tego jeszcze kwestia, ze nigdy Was na oczy nie widzialem :-)). No i jesli by sie mialo odbyc w innym miejscu, to mialbym problem z pogodzeniem tego z moimi planami wakacyjnymi.

Ciezka sprawa z tym zlotem :-) I nigdy bym nie przypuszczal, ze zona moze byc w takiej kwestii problemem :-)))

Pozdrawiam

P.S. Viti ----> To zapraszam Cie w takim razie na trojsenatorowy zlot na pokazie Starej Trylogii w Iluzjonie na poczatku lipca :-)

18.06.2005
14:51
[5]

Lim [ Senator ]

Da_Mastach ---> To nie jest problem jeśli wszystkie z czynników które wymieniłem nastąpią po sobie lub jednocześnie (heh)
Przykład - kilka osób wsiada do pociągu z biletami do Tatooine a tam są odbierani i przewożeni przez kogoś kro ma transport(er) .
Spotykamy się (np. ze wspomnianym Juziem i Olivierem) średnio 2 razy do roku w kilkunastu chłopa w dwu różnych miejscach polski
południe: ślesin koło koło Konina, ośrodek wypoczynkowy kopalni, hehe
i północ: prywatny domek letniskowy rodziny Sławkka - Niesiołowice koło Kościerzyny
Ludzie robią tam marsz - a raczej zjazd gwiaździsty i jeszcze nikt po drodze nie zaginął a część wiary jeździ pociągami (bo to dla...taniej?!)
Na fotce typowy obrazek - FrL, KG/W jeszcze trzeźwi na zlocie .
Zapewniam że takie 2-3 dniowe zloty są do zorganizowania i dostarczają masę atrakcji - spotkania z ludźmi, rozmowy, alkohol, grile, wymiana ,,doświadczeń'' itd.

18.06.2005
14:51
[6]

eJay [ Gladiator ]

esli chodzi o spotkania gdzies daleko poza Warszawa, to ja mam z kolei problem, bo nie mam za bardzo bezposredniego transportu, jakim bylby samochod. Orientacje w terenie mam raczej slaba, wiec samemu tluc sie pociagiem, to tak nie za bardzo (dochodzi do tego jeszcze kwestia, ze nigdy Was na oczy nie widzialem :-)). No i jesli by sie mialo odbyc w innym miejscu, to mialbym problem z pogodzeniem tego z moimi planami wakacyjnymi.

Znam ten bol:) Jestem ze Szczecina i wlasnie powyzsze argumenty przemawiaja za brakiem mojej osobym na zlocie, a wierzcie mi, bardzo chcialbym byc na takim meetingu z Ruby Briels:) Ja niestety odpadam w przedbiegach.

18.06.2005
15:15
smile
[7]

Lim [ Senator ]

eJay ---> do mojego rodzinnego tatooine masz ,,tylko'' +\- 250 km a do Warszawy skromne 500 km ;)

18.06.2005
15:20
[8]

eJay [ Gladiator ]

Lim-------->Tylko zeby Tatooine nie zmienilo sie na Mustafar:)

Poznan???

19.06.2005
01:06
smile
[9]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

W Warszawie bede od 30 lipca- więc 31 możemy się spotkać na piwie :D

19.06.2005
12:50
[10]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Da_Mastah -> Jak dostanę informację odpowiednio wcześniej to czemu nie. Tylko jak to będzie SE to raczej podziękuję.

19.06.2005
13:51
smile
[11]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Viti ---> No to dostajesz juz zaproszenie w takim razie :-)) Oczywiscie bedzie to pokaz OOT, wiec Han strzela pierwszy!!! Zadne tam Specjalne Edycje :-)) Prawdziwe swieto dla fanow. Tylko jeszcze z HopkinZem sledzimy caly czas Bastion, bo oni staraja sie przynosic nowe wiesci na temat tego maratonu. Na razie wiadomo, ze bedzie on 2-go lub 9-go lipca (w gre wchodzi tylko sobota). Chyba nie mozna niestety rezerwowac biletow, bo ktos napisal, ze w Iluzjonie bilety kupuje sie tylko w dniu seansu, wiec prawdopodobnie trzeba sie bedzie udac tam odpowiednio wczesnie celem zdobycia miejsca w kolejce przed fanami, ktorzy beda spoza Warszawy...

Takze licze na Twoja obecnosc Viti! :-)

Pozdrawiam

19.06.2005
15:56
[12]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Da_Mastah -> To ja idę. Dawno juz nie oglądałem tej najpierwszej wersji, nietkniętej ręką komerchy. ;)

20.06.2005
09:07
smile
[13]

eJay [ Gladiator ]

Razem ze znajomym wybralismy najgorsze sceny ROTS i do tego argumenty, ktore przemawiaja wlasnie za takim wyborem:) Jednoczesnie chcialbym osiwadczyc, ze dalej Zemste Sithow uwazam za film dobry, jednak w paru miejscach obniza on loty do okolic Mrocznego Widma:)

Scena nr. 1 - Padme mowi Anakinowi o ciazy, przy czym slowa "What we gonna do?" brzmia jak z ust 15-latki, ktora przypadkowo zaszla w ciaze ze swoim 14-letnim chlopakiem:)

20.06.2005
09:08
smile
[14]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 2

Palpatine zabijajacy Mistrzow Jedi w zenujacy dla nich sposob. Wygladali tak jakby po raz pierwszy trzymali miecz w dloniach i nie wiedzieli co z nim zrobic...

20.06.2005
09:10
smile
[15]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 3

Nacpany Anakin sprzedajacy sie jak tania...ekhmm slaby Jedi:) Nibyscena ok, ale 10 sekund tego ujecia to popis niedolnosci Lucasa i pojscie na skroty:) A wystarczyl tekst "Pomoz mi ocalic Padme, a ja zabije Separatystow":)

20.06.2005
09:12
smile
[16]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 4

Padme na Mustafar - to moglabyc najlepsza scena ROTS, a dzieki niej jest jedna z gorszych, zaluje, ze Obi Wan wczesniej nie wyszedl na ladowisko:) - "Anakin, you are breaking my heart!". Dzieki Anakin, ze ja udusiles, przynajmniej akcja sie rozkreca:)

20.06.2005
09:13
smile
[17]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 5

"Czy Anakin jest cały?" - mowi samo za siebie, poprostu komizm:)

20.06.2005
09:14
smile
[18]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 6

Nooooooo!!!! Moglo byc pieknie, George jednym tekstem w scenariuszu zepsul niesamowita atmosfere sceny.

20.06.2005
09:15
smile
[19]

eJay [ Gladiator ]

Scena nr. 7 (ostatnia)

Najgorsze 5 sekund w calym filmie. Czemu? A no wlasnie dlatego:)

20.06.2005
09:31
[20]

Ptosio [ Legionista ]

Od...czepcie się od łuków! To, że nie potrafią mówić w Basicu i że większość z nich nie widzi potrzeby opuszczania swojej ojczystej planety nie znaczy, że są prymitywni i głupi.

20.06.2005
10:20
smile
[21]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

No eJay wreszcie otworzyl oczy i mam nadzieje, ze sie zacznie nawracac :-))

Ja dodalbym jeszcze scene pojedynku Palpa z Macem, bo po pierwsze jest strasznie krotki, McDiarmid spal na zajeciach z szermierki w akademii teatralnej, no i kulminacja tej sceny, czyli Mace traci reke, Palp nagle ze smutnego robi sie komicznie wesoly i zaczyna przedrzezniac Mace'a fundujac mu przy okazji lot nad Coruscant.

Kolejna scena: Anakin odnajduje Younglingow w Swiatyni. Dziecko z silnym angielskim akcentem i krzywa buzia wychodzi z kryjowki i teoretycznie majac byc smutnym i przestraszonym ukazuje widzowi niezwykla umiejetnosc mowienia dokladnie jednym tonem glosu (!!!) cala swoja kwestie (myslalem, ze Natalie Portman jedynie w tym filmie nie umie ukazywac emocji).

Kolejna scena (troche nie po kolei lece, ale juz trudno): Scena bitwy nad Coruscant. Powiem tak: Ile razy ogladam ten film, to podoba mi sie w tej scenie tylko jedno ujecie (jak konczy sie crawl i kamera zjezdza na statek; wtedy fajny bass leci z glosnikow). A dalej to to nawet nie jest emocjonujace i zajmuje miejsce w filmie, ktory mial wyjasnic wszystko.

Walka Obi-Wana z Grievousem. No co to w ogole mialo byc ten Grievous? :-P Nic nie wnosil do fabuly poza tym, ze niekumaci widzowie po smierci Dooku nadal mysleli, ze Palp jest po dobrej stronie. No, ale jesli mowic o samej walce, to juz pojedynek Obi-Wana z Vaderem w ANH byl bardziej dramatyczny, mimo tych drewnianych kijkow, przez ktore nie mogli uderzac mocno. A tu mamy gre komputerowa i pseudoemocjonujace popisy kaskaderskie rowniez z komputera.

W ogole ile razy ogladam ten film, to denerwuje mnie montaz. Z calym szacunkiem do Bena Burtta, ktory mam nadzieje odnajdzie sie w Pixarze, powinien sie zajac wylacznie dzwiekiem. Widac prawie w co drugim ujeciu, ze ILM wykorzystalo swoja opatentowana technike uzywania cyfrowych kaskaderow, ale chyba byli z terminem pod kreska, bo za kazdym razem (procz sceny zeskoku Dooku i salta Palpa) gdy mamy jakas akrobacje, to wpierw widzimy ja z odpowiedniego dystansu (pewnie zeby sie nie domyslic, ze mamy do czynienia z CGI) i nastepnie szybki montaz i przeskok do ujecia juz z prawdziwym aktorem, ktory gral na planie. Co za ripoff :-P

Pozdrawiam

20.06.2005
10:29
smile
[22]

eJay [ Gladiator ]

Da_Mastah------->Nie nawrocisz mnie, film mi sie podoba:) Problem CGI nie zostanie rozwiazany przez najblizsze 10 lat:) Wygenerowanie czlowieka jest najtrudniejszym z molziwych zadan we wspolczesnej animacji. O wiele lepiej wygenerowac jaszurke na ktorej rodeo mial Obi Wan, niz homo sapiens - poprostu wiemy jak on ma wygladac i jak sie ruszac. Na www.film.org.pl byl ostatnio ciekawy artykul o tym. A bitwa na Coruscant BARDZO mi sie podoba, bo jest....spokojna. Nie chcialem jakies glupiej nawalanki, bo to mam w ostatnich filmach batalistycznych. Chcialem wlasnie, aby akcja umiejscowiona byla w srodku, z bohaterami.

O montazu juz pisalem gdzies wczesniej - jest dyskotekowy:) Nie podoba mi sie i basta:) Ktos, kto montowal film musial uzywac chyba Movie Makera do tego:)

20.06.2005
10:44
[23]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Ludzie z ILM pewnie mogliby dopracowac te sceny, co by zaowocowalo poprawa montazu, ale jak znam zycie, to byli pod kreska z terminem, bo Lucas chcial film akurat na 19. maja (zeby kontynuowac tradycje majowych premier zapewne), albo po prostu mowil "It's good", "It's perfect", zeby isc dalej. Co z tego mamy? Jak sie przyjrzec blizej w sporej ilosci scen na Coruscant, to mamy z przodu popis i demonstracje mozliwosci programu Maya (imponujaca notabene), a dalej departament graficzny juz chyba nie mial wspomnianego czasu, bo jest normalny obraz namalowany w Painterze, albo Photoshopie i zostawiony (zadnej animacji, co pozbawia realizmu). Nie obrazilbym sie na Lucasa, gdyby zamierzal wypuscic film w grudniu np. a nie maju (oczywiscie, jesli wiazaloby sie to ze zdecydowana poprawa jakosci filmu).

Pozdrawiam

20.06.2005
10:55
[24]

Nowszy [ Legionista ]

Mam takie małe pytanie dlaczego w trzecim epizodze imperatorowi zmarszczyła sie morde gdy dostał błyskawicą a w 6 epizodzie jak luck dostawał błyskawicami to nic mu nie było???

20.06.2005
11:01
[25]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

"Czy anakin jest cały?" - jest tylko po polsku. Normalnie ona pyta "is Anakin all right?" albo coś takiego, więc ładunek komizmu jest zdecydowanie niższy.

Nowszy - Imperatorowi gębę ze złości wykrzywiło.

20.06.2005
11:05
[26]

Nowszy [ Legionista ]

ze złości???
Dlaczego wykrzywiło mu gebe ze złości, przecież to bez sensu

20.06.2005
11:08
[27]

eJay [ Gladiator ]

gladius-------->Tak czy siak tekst jest bezsensownie dodany...

Nowszy----->W EIII Windu skontrowal uderzenie na twarz Palpatine'a, byc moze z rozdwojona sila, bardziej intensywniej. W EVI cala Moc poszla na cale cialo Luke'a i go jedynie przysmazylo.

20.06.2005
13:15
[28]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

A ja mysle, ze Lucas zorientowal sie, ze jakos musi Imperatora doprowadzic do stanu, w jakim widzimy go w ROTJ, wiec zrobil dwuznacznie, zeby ludzie tacy jak my mieli o czym dyskutowac, a i tak do niczego nie dojsc. Jak juz mowilem cala ta scena - w koncu punkt kulminacyjny calej Sagi - zamiast wyjsc prawdziwie i dramatycznie, to wyszla komicznie i malo przekonywujaco (jak to napisal raz waterhouse) "obrazajac inteligencje widza".

Bla, bla, bla... W koncu po wymianie kilku zdan dojdziemy do tego, ze Palp byl zdeformowany przez Ciemna Strone Mocy i przy okazji przez to, ze zostal potraktowany piorunem.

Dzisiaj obejrzalem juz po raz ktorys ROTS na komputerze i musze powiedziec, ze ten film jest nudny. Takze oficjalnie bojkotuje Prequele. Jedyne, co uznam za czesc fabuly, to przepowiednia o Wybrancu. Cala reszte swej wiedzy opre na EU.

Aha, jeszcze jedna sprawa. Ktos tu sie kiedys ze mna klocil o to, ze Ki Adi Mundi nie dal rady 6 klonom, podczas gdy jakis Padawan (grany przez syna Lucasa) wycial (policzylem dzisiaj na zwolnionym tempie) bagatela... 7 klonow, w porywach do osmiu. :-P Swietnie, to juz nawet widowiskowych scen walki z uzyciem komputerow Lucas nie umial dopracowac. Zamiast tego musimy ogladac Padme jak czesze sobie wlosy, albo wymuszone-prosto-z-serca-wypowiedzi Anakina o tym, jaka to ona jest piekna.

Pozdrawiam

20.06.2005
13:21
smile
[29]

eJay [ Gladiator ]

Dzisiaj obejrzalem juz po raz ktorys ROTS na komputerze i musze powiedziec, ze ten film jest nudny. Takze oficjalnie bojkotuje Prequele. Jedyne, co uznam za czesc fabuly, to przepowiednia o Wybrancu. Cala reszte swej wiedzy opre na EU.

Ja oficjalnie bojkotuje EI i EII, bo EIII w pewnym sensie sprostal moim oczekiwaniom.


BTW. Masz celne oko lobuzie:> Dokladnie 8 klonow poszlo sie walic przy akcji syna Dzordza:) Tylko, ze klony byly w tym momencie zaskoczone i pierwszych 3-4 padlo szybko i bezbolesnie. Ki Adi Mundi mial za plecami swoich zamachowcow, a ze byl leszczem to nie mogl wiele poradzic:)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-20 13:24:05]

20.06.2005
13:49
[30]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

eJay ----> Ale oni go zabili, jak byl przodem do nich! :-)) No niewazne... :-)

Masz czarnuchu, kup sobie :-)

Pozdrawiam

20.06.2005
14:05
smile
[31]

eJay [ Gladiator ]

Da_Mastah-------->Wyraznie napisalem, ze Mundi to leszcz:) Jak jedna dlonia macha mieczem to tak niestety sie konczy. Od zawsze go nie lubilem:) Aha i fajny link, ale moglbys sie ogolic, bo przypominasz Chewiego:D

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-20 14:04:31]

20.06.2005
20:37
[32]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

A mi się pojedynek Palpatina z Windu podobał. Widać zupełnie inny styl walki Palpatina - bardziej pchnięcia niz cięcia mieczem. Bardziej mi sie podobał ten pojedynek niż bezsensowne popisy Maula w EI.

20.06.2005
20:38
[33]

Solymr [ Komandor ]

viti------->ale windu i tak najlepiej wypadł ;P

20.06.2005
20:58
smile
[34]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

solymr - ...bo on wypada dosłownie i to podwójnie - bo przez okno i z gry :D

21.06.2005
01:14
smile
[35]

Lim [ Senator ]

Znakomita dyskusja panowie - zawsze można dla odmiany porozmawiać o tym co się NIE PODOBA zamiast na temat tego co w RotS jest wyśmienite a nawet piękne . Chętnie odniosę się do Waszych uwag jutro :)
Da_Mastah ---> Dzisiaj obejrzalem juz po raz ktorys ROTS na komputerze i musze powiedziec, ze ten film jest nudny. Takze oficjalnie bojkotuje Prequele. Jedyne, co uznam za czesc fabuly, to przepowiednia o Wybrancu. Cala reszte swej wiedzy opre na EU.
... a myślałem że nieocenionego Warda nic mi nie zastąpi ;)

21.06.2005
09:38
smile
[36]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

"... a myślałem że nieocenionego Warda nic mi nie zastąpi ;)"

Nie za bardzo rozumiem Lim. :-)

Pozdrawiam

21.06.2005
10:52
smile
[37]

Lim [ Senator ]

Da_Mastah ----> a wydaje mie się, że wiesz to doskonale - Ward również prezentował tezy równie ciekawe co kontrowersyjne ;)
Do ,,zobaczenia'' za kilka(naście) długich chwil, wracam do zajęć :)

21.06.2005
17:59
smile
[38]

eJay [ Gladiator ]

Z przyczyn niezależnych ode mnie, maraton filmowy "Noc z Gwiezdnymi wojnami" nie odbędzie się. Filmoteka Narodowa jak narazie, nie jest zainteresowana zorganizowaniem takiej imprezy w kinie Iluzjon. Jako powód podano, że na pewno będzie niska frekwencja (źródło: czatowcy) i ilość sprzedanych biletów na pojedyńcze seanse, oraz że jest to okres wakacyjny i nie mają gwarancji finansowej. Filmoteka, zastanowi się nad zorganizowaniem podobnej imprezy po okresie wakacyjnym, np. w październiku lub w listopadzie.

Ich chyba ostro pomigało:/ Mnie i tak by tam nie bylo, ale zal mi fanow, ze musza poczekac tyle czasu:/

21.06.2005
18:28
[39]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Jakie zjeby, to niech w ogóle zamkną kino na okres wakacyjny. Dziwne że w takim Multikinie wyświetlaja film dla 5 osób na sali. Powinni im zwrócić za bilety i zaprosić wieczorem gdy będzie więcej osób. Podejście jak za komuny.

21.06.2005
19:36
smile
[40]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Kurna! Tylko niech to potem zrobia w tym listopadzie, albo pazdzierniku, bez fuszerki! :-/// Faktycznie pracuja tam jakies postpeerelowskie pały!!! :-/// Taaa, w wakacje na pewno nikt nie przyjdzie, szczegolnie ludzie spoza Warszawy... :-P

Pozdrawiam

22.06.2005
09:45
[41]

Lim [ Senator ]

Może jednak spotkamy się gdzieś/kiedyś skoro warszawskie kino ,,wypina'' się na Fanów ;)

Panowie! Wiecie zapewne o konkursie na najlepsze zdjęcie z premiery w Kinepolis Poznaniu .
Mam pytanie - czy macie JAKIEKOLWIEK fotki z premiery Zemstu Sithów ?

22.06.2005
09:56
smile
[42]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Pamietam, ze garett mial tego od groma, ale cos go nie ma ostatnio... PELL chyba tez tu kiedys wrzucal jakies foty, ale nie jestem pewien. Zreszta tez go nie ma :-(

Pozdrawiam

22.06.2005
10:56
smile
[43]

Lim [ Senator ]

Da_Mastah ---> Garret ma fotki...właśnie z Kinepolis. ciekawi mie czy ktoś ma jakiekolwiek forki...
a co do ludzi - przychodzą, wychodzą, wracają ;)
Pora roku i nadchodząca fala lenistwa wakacyjnego spowodowała, że np. w znakomitym wątku CC#86 zrobiłęm wpis z okazji lądowania w normandii a następny ciekawy nastąpił 22 czerca z ,,okazji'' rocznicy ataku niemien na ZSRR - tam można powiedzieć że ludzie zaginęli ;)

a oto jedna z moich fotek z multikina, szkrab z prawej to mój syn . Świetlne miecze (mieczyki raczej) nie były naszą własnością .
pamiętam pytanie kierowane do atrakcyjnych hostess :
- aaam , za kogo jesteście przebranne ?
- za postać z filmu ale dokładnie nie wiem ...a jaki to film (hehe)

22.06.2005
11:27
smile
[44]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Lim ----> Hehe, to wyslij do nich jakies fotki z Multikina i powiedz, ze to z Kinepolis, moze nikt sie nie kapnie, bo podobnie wygladaja :-))) A ile lat ma Padawan? Wyglada mi na jakies 13, to piwo pewnie juz pije :-)

Pozdrawiam

22.06.2005
11:29
smile
[45]

Lim [ Senator ]

...ale również ciekawiło mnie (i nie tylko mnie) za kogo przebrane były mroczne postacie o marsowych obliczach straszące dzieci przy wejściu do kina .
Chciałem kiedyś podchwytliwie zapytać Was o to
alee - nie zapytałem bowiem zagadka nie ma rozwiązania :)
Nawet sami ,,przebierańcy'' nie wiedzieli nic na ten temat .

22.06.2005
11:43
[46]

Lim [ Senator ]

heh
ma jakieś (liczę) 10 lat
a fotki frankiemu może wyślę :)

23.06.2005
21:05
smile
[47]

Lim [ Senator ]

Znalazłem na naszym forum (zagubiony) lineczek do sympatycznego flesha , czy ktoś jeszcze tego nie widział ?
Wczoraj miałem na obiad zupkę więc filmik ma pewien specyficzny smaczek ...botwinki ;)

Ciekawy news na temat filmowych cytatów kwestii wszechczasów :)
Amerykański Instytut Filmowy stworzył listę 100 najsłynniejszych filmowych cytatów wszech czasów. Na pierwszym miejscu uplasowała się kwestia "Frankly, my dear, I don't give a damn", którą w przeboju "Przeminęło z wiatrem" wygłosił Clark Gable. Ostatnie słowa Rhetta Butlera do Scarlett O'Hara (Vivien Leigh) pokonały między innymi kwestie z filmów "Ojciec chrzestny" i "Na nabrzeżach".
Listę stworzyło tysiąc pięćset osób zajmujących się branżą medialną. Sto najsłynniejszych filmowych cytatów wyłoniono z czterystu zgłoszonych do rywalizacji.
Układając listę jurorzy kierowali się między innymi wpływem filmowych kwestii na mowę potoczną.
Kwestie z filmów "Ojciec chrzestny" i "Na nabrzeżach" - które zajęły, odpowiednio - drugą i trzecią pozycję na liście - wygłosił Marlon Brando.
"I'm going to make him an offer he can't refuse" ("Ojciec chrzestny") oraz "You don't understand! I coulda had class. I coulda been a contender. I could've been somebody, instead of a bum, which is what I am" ("Na nabrzeżach") wyprzedziły w zestawieniu naiwne wyznanie Judy Garland wygłoszone w "Czarnoksiężniku z Krainy Oz" - "Toto, I've got a feeling we're not in Kansas anymore".
Na liście znalazły się także słowa, które Humphrey Bogart wypowiedział do Ingrid Bergman w kultowej "Casablance": "Here's looking at you, kid".
Kwestia zajęła miejsce piąte, jednak w "Casablance" padło jeszcze kilka innych ważnych słów. Na liście znalazły się bowiem także kwestie: "Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship" (pozycja 20.), "We'll always have Paris" (miejsce 43.), "Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine" (pozycja 67.), "Play it, Sam. Play As Time Goes By" (miejsce 28.).
Także w triumfatorze zestawienia, filmie "Przeminęło z wiatrem", znalazło się kilka innych kwestii, które - zdaniem jurorów - zasłużyły na znalezienie się w setce najsłynniejszych filmowych cytatów wszech czasów.
Stwierdzeniu Scarlett O'Hara "After all, tomorrow is another day" przypadła w udziale pozycja 31., a słowom bohaterki "As God is my witness, I'll never be hungry again" - miejsce 59.
Najstarszą kwestią, jaka znalazła się na liście, były słowa z pierwszego filmu dźwiękowego - "Wait a minute, wait a minute. You ain't heard nothin' yet" wygłoszone przez Ala Jolsona w filmie "Śpiewak jazzbandu" (pozycja 71.).
Najmłodsze kwestia to stwierdzenie "My precious", które w przeboju "Dwie Wieże" wyszeptał Andy Serkis (miejsce 85.).
Na liście znalazło się kilka kwestii z dzieł fantastyczno-naukowych, między innymi słowa "May the Force be with you" wygłoszone przez Harrisona Forda w "Gwiezdnych wojnach" (pozycja 8.).
Stwierdzenie Arnolda Schwarzeneggera "I'll be back" z "Terminatora" zajęło miejsce 37.
A mały E.T. ze zwrotem "E.T. phone home" uplasował się na pozycji 15.
John Belushi i jego kwestia "Toga! Toga!" z filmu "Menażeria" znaleźli się na miejscu 82. zestawienia, natomiast Cuba Gooding Jr. z okrzykiem "Show me the money!" ("Jerry Maguire") uplasowali się na pozycji 25.
W zestawieniu znalazły się także kwestie przyprawiające kinomanów o dreszcze przerażenia, między innymi słynne słowa Jacka Nicholsona "Here's Johnny!" z klasycznego "Lśnienia" (miejsce 68.) oraz szept Haley'a Joela Osmenta - "I see dead people" z "Szóstego zmysłu" (pozycja 44.)
Patrick Swayze i kwestia "Nobody puts Baby in a corner" wygłoszona w przeboju "Dirty Dancing" zajęli miejsce 98. w rankingu.
Słowa "I'll get you, my pretty, and your little dog too!" Margaret Hamilton z filmu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" uplasowali się na pozycji 99., natomiast okrzyk "I'm king of the world!" Leonardo DiCaprio z przeboju "Titanic" znalazł się na ostatnim miejscu zestawienia.

23.06.2005
22:42
[48]

Solymr [ Komandor ]

lim------>bardzo ciekawy njus :D
zamierzam se w wakacje (czyli juz jutro)przeczytac jakas ksiazke SW, co radzicie?? interesuje mnie raczej okres OT i dalej

pozdro

24.06.2005
00:17
smile
[49]

Lim [ Senator ]

Polecam obowiązkową i na czasie lekturę: Zemstę sithów .
Książka jest niezwykle ciekawym uzupełnieniem filmu
Kupiłem ją szkrabowi za świadectwo z paskiem (?) które przyniesie jutro ...a więc sam jeszcze nie czytałem ;)
Służę plikiem txt - niestety tylko w języku angielskim.

Oto fragment polskiego przekładu, przeczytajcie go - zapewniam że warto .

24.06.2005
11:46
[50]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

Solmyr---->trylogia Thrawna. Polecam również Cienie Imperium - książka ma niezły klimat (dzieje się między ESB a ROTJ)

24.06.2005
13:34
[51]

Solymr [ Komandor ]

waterhouse---->swietnie bo akurat mam ta ksiazke(konkretniej moj brat) :P

24.06.2005
14:10
smile
[52]

cycu2003 [ Senator ]

Lim---> polecam tą książkę. Skończyłem ją czytać wczoraj. W niej moża wszystko na spokojnie sie dowiedzieć a nie jak w filmie obejrzysz sie i już po filmie. Początek troche za bardzo przedłużony ale potem już jest ok. Brakowało mi tylko zabicie Shak Ti (czy jakoś tak), ale np. o Delegacji 2000 było sporo i innych wątkach nie pojawiających sie w filmie

24.06.2005
20:07
[53]

Solymr [ Komandor ]

chcialem Wam rowniez przypomniec ze juz w niedziele o 18.00 na discovery channel bedzie leciec program o wynazkach ze SW z swiecie realnym, i o wplywie Sw na obecna technike, bedzie tez wywiad z GL :P

25.06.2005
15:02
smile
[54]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

Pytanie do Senatorów z Warszawy (choć nie tylko): od 31 lipca do 31 sierpnia będe w tym mieście mieszkał - i bardzo chciałbym zorganizować senackie spotkanie. Jaka data będzie Wam najbardziej odpowiadać?

25.06.2005
16:03
smile
[55]

Lim [ Senator ]

Waterhouse ---> przewiduję, że nie raz będziesz maił okazję się spotkać na
''warszawskim posiedzieniu senatu'' ;)

Jadę dzisiaj za miasto za zakrapiane mocno urodziny, do domu wracam jutro po południu, kiedy tylko zbiorę w całość ciało i ducha. Mam nadzieję, że do tego czasu prosta zagadka którą zadam znajdzie rozwiązanie.
Oto pytanie :
Kto zwiazany z gwiezdną Sagą miał taki widok za oknem ??

25.06.2005
16:06
[56]

Lim [ Senator ]

i drugie (bardzo łatwe) pytanie :
Co to za scena, czego dotyczy ten projekt i GDZIE się ta scena rozgrywa ??

26.06.2005
13:02
[57]

Solymr [ Komandor ]

Lim------> a te rysunki tycza sie dwoch trylogii czy EU??

26.06.2005
21:04
[58]

Solymr [ Komandor ]

witajcie koledzy senatorowie ;]
dokladnie przed chwila obejrzalem ten program na discovery o SW, wiec pozwole sobie zlozyc drobny raport:
ogolnie mowiac cienizna,to byl raczej program o inspiracjach SW z swiecie wspolczesnym, niz o probach tworzenia wynalazkow na wzor tych lucasowych. nawet ciekawy program, ale dobilo mnie gdy jakis fanatyk zaprezentowal niby to scigasz z endor, ktory byl zwyklym poduszkowcem, ktorym zeby sie poruszac trzeba bylo balansowaci ruszac dzwigniami. reszta nawet w porzadku, szkoda ze nie ma fanatyka pracujacego nad mieczem swietlnym ;]
porownywali tez mistrzow z klasztoru szaolin do jedi, a energie chi to Mocy :D,co bylo bardzo ciekawe i ekm.......szmieszne :D

to tyle, bez odbioru i niech moc bedzie z Wami

27.06.2005
00:47
smile
[59]

Ward [ Generaďż˝ ]

Tysiąc lat temu toczyły się wojny między sithami a jedi - ci pierwsi zdobywali mądrość dzięki potędze a drudzy potęgę dzięki mądrości , a że mądrością znacznie ustępowali sithom to i w potędze dorównać im nie mogli
lata wojen zamieniły sithów w potężnych wojowników po prostej drodze idących od mocy ogromnej do władzy absolutnej, ich przeciwnicy liczni i sprawiedliwi w swojej własnej ocenie , przez tysiace lat prześladowali sithów nie potrafiąc zrozumieć ograniczonymi przez kodeks rozumami że niezmierzoną i absolutną potęgę po to się zdobywa żeby władzę tak samo absolutną zdobyć
Jedi ślepi i głusi na własne pragnienie potęgi i władzy stali się tak słabi że do ich pokonania wystarczyło pragnienie tylko jednego sitha by ich upokorzyć, zniszczyć i od władzy odsunąć
ten Sith nazywany Darthem Sidiousem dzięki swojej sile i sprytowi uwolnił galaktykę od zarazy o imieniu jedi i twardą ręką zaprowadził silne rządy które zastąpiły słabą , rozgadaną i skorumpowaną demokrację

-------------------------------------------------
witajcie w nowych czasach po upadku skorumpowanej i znienawidzonej republiki !
zapoznam się dokładniej z ostatnimi głosami w senacie i jutro rzucę w wir dyskusji :->

27.06.2005
11:34
smile
[60]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRD!!!!!

Ty zyjesz!!! Witaj ponownie!!! Tesknilismy bardzo, bo juz sie zaczynalismy martwic czy Ci sie cos niedobrego nie stalo! :-))) Co Cie na tak dlugo wcielo? W kinie zostales? :-))))))

Ostatnie glosy dotycza m.in. tego, jak bardzo kiczowata jest Zemsta Sithow oraz wstepnych planow mini-zlotu w wakacje na przelomie lipca i sierpnia (waterhouse wtedy bedzie w Warszawie). :-))

Pozdrawiam

27.06.2005
15:28
[61]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

Ok - czas już na mnie. Teraz jadę do babci - w Senacie bede pojawiał sie sporadycznie. Zobaczymy się ponownie w "pełnym wymiarze" we wrześniu.

Ward----> co za niespodzianka :D

Do zobaczenia!

27.06.2005
15:38
smile
[62]

eJay [ Gladiator ]

Panowie, Sithowie gora! Matura zdana:)

27.06.2005
18:19
[63]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Jea, ja tez zdalem, ale nie jestem zadowolony wybitnie z rozszrzonej matmy :-/

27.06.2005
18:56
smile
[64]

Lord Revan [ Pretorianin ]

Po wielkiej niobecności pisania postów w Senacie ,oto jestem...
POZDRO DLA WSZYSTKICH !!!!

27.06.2005
20:06
smile
[65]

Ward [ Generaďż˝ ]

jeśli waterhouse jedzie na dwa miesiące do babci a lim zginął na urodzinach to przez lato całkiem stare republikańskie przeżytki zapomnimy i będziemy żyć w senacie szczęśliwym i sithów pełnym - a od września moze nawet tajna frakcja sithów na tej małej planetce w regionie polską nazywanym władze przejmie i to dopiero będzie sukcess na rozmiar tego kinowego i finansowego zemsty sithów -czyli absolutny i ogromny :->

27.06.2005
20:23
smile
[66]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Ty tam Ward lepiej nie mow zbyt duzo rzeczy... ;-))) Waterhouse wyjechal, zeby odpoczac od sesji, ale bedzie w Warszawce na przelomie lipca i sierpnia, wiec robilismy przymiarke do zrobienia mini-zlotu. Czy bylbys w stanie zorganizowac sobie czas i przybyc na umowione miejsce w Stolicy celem napicia sie z nami piwska i obgadania wielu waznych spraw? :-))) Moze by sie nawet udalo gdzies obejrzec stara i dobra Stara Trylogie w oryginalnej wersji...? :-D

Pozdrawiam

27.06.2005
20:38
smile
[67]

Ward [ Generaďż˝ ]

dobrze a teraz parę spraw -
witam i ja was wszystkich i zaprzeczam ze premiery nie przeżyłem z powody radości po upadku republiki i jedi :->
ogólnie- ''dzięki za to i tamto'' a szczególnie jednej osobie bo wiarę i nie tylko wiarę straciłem na jakiś czas ale jeśli bity znowu zaczną płynąć do i z mojego komputera to w senacie bywać jak zawsze będę
Lim żyje chyba po tych urodzinach na wyjeździe bo mu grzecznie zaawizowałem nawet powrót mój i nie da ani z nudy ani z powodu południowych temperamentów nam zginąć - no zawsze może spróbować (szybka zagadka -kto to powiedział ?)
ale ciekawi mnie na jakich extra hawajach żyje babcia Waterhousa że na całe wakacje tam wyjeżdża -jest tam chyba internet zaglądać tu będzie ?
bo jeśli tak to nadzieja (słaba) ze jakieś wspomnienie po jedi i starej republice jeszcze zostanie;->

27.06.2005
22:24
smile
[68]

Ward [ Generaďż˝ ]

Da_Mastah - spokojna głowa, część jedi już połączona z mocą na zawsze jest a w innych morale jak widać po opisach upada :->
a teraz bez żartów -mini zlot jedną ma wadę (no dla was to zaleta koledzy) - ze jest w warszawie
ale będzie czas jeszcze pomyśleć nad tym
kilka spraw o zemście sithów chcę napisać ale na początek o ulubionych scenach - dla odmiany o tych podobno słabych o których przeczytałęm ostatnio w senacie , jak zrobię scerny to napiszę parę zdań - i oczywiście prawdziwa miód i orzeszki, czyli temat z topica
CZEMU prymitywni wooki byli uczciwsi od zasiedziałych na stołkach senatorów to proste dla dobrych sagi obserwatorów- dorzucę coś od siebie w tym temacie bo haczyk w tym temacie wyraźnie widzę :->

27.06.2005
22:48
[69]

sidney22 [ Generaďż˝ ]

Niech moc bedzie z wami przyjaciele.
PO rade do was udac sie musze.
Jak dla was wypadl film Zemsta Sithow
Bo dla mnie to dobry film do wyjasnienia wielu rzeczy mimo
wielu bledow w rezyserii

Pozdro

27.06.2005
22:59
[70]

Solymr [ Komandor ]

ostatnio zaczela mnie zastanawiac pewna kwestia, otoż, czemu ani Vader, ani Palpatine nie kształcili nowych uczniow, przeciez nikt nie bedzie zyl wiecznie, a imperium musialo trwac, czyz to nie gluie z ich strony???

27.06.2005
23:18
smile
[71]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

sidney22 ----> Jest takie okreslenie w jezyku amerykanskim "rip-off" oznaczajace pokazanie komus srodkowego palca ale nie wprost, tylko np. oszukujac go lub wystawiajac lub w cyniczny sposob obrazajac inteligencje tego kogos... Takim filmem wlasnie jest ROTS w moim i waterhouse'a odczuciu. Czekalismy nie wiem ile, ogladalismy nie wiem ile spoilerow, podniecalismy sie zwrotami akcji w trailerach i co otrzymujemy? Nie musze dalej pisac... Na DVD wyjdzie nowa zmieniona wersja ROTS. Przede wszystkim zmianie ma ulec tytul: "Star Wars Episode III: A Lost Hope".

Solmyr ----> Poza mlodym Lukiem Skywalkerem i jeszcze nic nie umiejaca Leja nie bylo w zasadzie z kogo wybierac. Dopiero w EU mamy np. Kypa Durrona czy cala Akademie Jedi w Swiatyni Massasi na Yavinie IV, ale wiemy jak Lucas sie do tego odnosi. Inna sprawa, ze Palp byl idiota i zrobil z Sithow bezmyslnych podwladnych myslacych jedynie o sobie, co bylo przyczyna jego kleski. Niestety, ale wladza uderzyla mu do glowy i dlatego mogl utrzymac tylko jednego ucznia pod soba (przyklady na to mozemy znalezc w komiksach z serii Tales Of The Jedi, gdzie wlasnie z tego powodu Darth Bane wymyslil slawetna zasade: Jeden Mistrz i Jeden Uczen).

Pozdrawiam

P.S.
Cos czuje, ze ta wypowiedzia podpadne Wardowi ;-)))

27.06.2005
23:51
[72]

Ward [ Generaďż˝ ]

nie wierzę chyba w nic co w broszurkach napisano i to się nie zmieni- nie powiem że nie czytam ale jednym okiem tylko , fajnie czasem się oderwać od komputera i poczytać ksiażkę ale jakby ona miała jakioś wpływać na zdanie wyrobione zanim jeszcze zaczeli ten chłam masowo produkować to by był koniec gwiezdnej przygody
ze 100 razy o tym mówiliśmy ale że nie wiem kiedy ostatnio- a jakiś nowy kolega pyta , to powiem i 101 raz - tak mają się broszurki do gwiezdnych wojen jak pioneer z katalogu sprzetu do pioniera(dokladnie taka nazwa podróbek) ze stoiska na bazarze
jasne że są i dobre ksiazki ale większość jest słaba , przykre bo przykre ale fakt ;->
------------------------
teraz sprawa taka - czemu sithowie nie szkolili uczniów tak wielu jak jedi ?
sithowie wybierali uczniów z jedi którzy rokowali nadzieję na uzyskanie świadomości co to władza i moc prawdziwa, PO PROSTU - sith to jedi który zyskał świadomość że nic wiecej jako jedi nie osiagnie, mistrzowie Jedi przygotowywali swoich uczniów na poziomie podstawowym posługiwania się mocą ale jeśli ktoś chciał posiąść władzę i siłę prawdziwą to miedzy jedi tej wiedzy nie mógł się doszukać
jedi wydawało się że rola policjantów nad tymi którzy za sznurki pociągają wystarczy (nad politykami) patrzyli na senat przez 1000 lat jak na przedstawienie w teatrzyku kukiełek
myśleli że to oni pociągają za sznurki te bezwolne pacynki- to samo robili sithowie tylko ze z poziomu jeszcze wyższego - to jedi którzy starali się chronić pozorny i szkodliwy spokój okazali się kukiełkami w wielkim galaktycznym teatrze :->

28.06.2005
17:52
smile
[73]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Ward ---->

"(...)zanim jeszcze zaczeli ten chłam masowo produkować to by był koniec gwiezdnej przygody"

Takie samo zdanie mam o Prequelach, ktorymi Lucas umiejetnie zdolal podzielic fanow :-))

"sithowie wybierali uczniów z jedi którzy rokowali nadzieję na uzyskanie świadomości co to władza i moc prawdziwa, PO PROSTU - sith to jedi który zyskał świadomość że nic wiecej jako jedi nie osiagnie, mistrzowie Jedi przygotowywali swoich uczniów na poziomie podstawowym posługiwania się mocą ale jeśli ktoś chciał posiąść władzę i siłę prawdziwą to miedzy jedi tej wiedzy nie mógł się doszukać

Tyle, ze Jedi przetrwali, a Sithow za kazdym razem gubila glupia zadza wladzy i coraz wiekszej potegi wlasnie :-))

Jedi nie mieli potrzeby uczyc siebie i swoich uczniow piorunow, ani niczego podobnego. Byli Straznikami Pokoju - policjantami, jak sam powiedziales. A wiec biorac pod uwage prosta analogie do zycia codziennego, mozemy wyciagnac nastepujacy wniosek: Jedi, to policjanci, a Sithowie, to zlodzieje. Jedi bronia pokoju, wiec zalezy im na tym by nikt poza Sithami niewinny nie ginal, bo nie jest to w ich intencji oraz zabrania im tego kodeks. Sithowie zupelnie jak przestepcy uzywaja broni masowej zaglady (pioruny i inne), bo oni mysla tylko o sobie i jest im obojetne czy razem z jednym Jedi zginie 100 osob na przyklad (broszurki, ktorych tak nie lubisz opowiadaja o prawdziwej potedze Sithow, ktorzy byli silni, bo tworzyli wspolnote; byli nawet zdolni do niszczenia planet przy uzyciu Mocy). Tak samo jest z policjantami i zlodziejami. Policjanci dysponuja ta sama bronia, ale ograniczaja jej uzycie do minimum. To o czym mowisz nie oznacza, ze Jedi nie wiedzieli o istnieniu potegi Mocy, wrecz przeciwnie. Ta sama potega, inny sposob uzycia.

"jedi wydawało się że rola policjantów nad tymi którzy za sznurki pociągają wystarczy (nad politykami) patrzyli na senat przez 1000 lat jak na przedstawienie w teatrzyku kukiełek
myśleli że to oni pociągają za sznurki te bezwolne pacynki- to samo robili sithowie tylko ze z poziomu jeszcze wyższego - to jedi którzy starali się chronić pozorny i szkodliwy spokój okazali się kukiełkami w wielkim galaktycznym teatrze :->
"

Tego nie rozumiem kompletnie :-))) Gadasz, jak Palp :-) Jedi zalezalo na tym, zeby kierowac Senatem i Republika? Zeby ja obalic moze jeszcze? :-)) Po co?

I teraz wkleje Wam cos, po czym zwatpilem, ale radze nie traktowac tego jako absolutna prawde, bo zrodlo jest nieznane. Dostalem dzisiaj od kolegi:

"Lucas WILL release all the films in a special boxset in November this year. He will also release a Prequel boxset seperatly for those who already have the original trilogy boxset. The biggest news is however that many more changes HAVE been made to the films (mainly episodes IV-VI).

Below is the details for every disc being released in the boxset containing all the films.

THE PHANTOM MENACE:
New Digital and Audio transfer
The Changes:-
1. Some of Jar Jar Binks's lines have been removed and changed

2. Improved CGI backgrounds in certain scenes

3. Yoda's facial expressions are now mostly CGI

Features:-
Slightly altered audio commentary
Deleted Scenes
Original Theatrical Trailers
TV Spots
Duel Of The Fates Music Video Featuring John Williams
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production


ATTACK OF THE CLONES:
New Digital and Audio transfer
The Changes:-
1. The Jedi Raid on the Droid Control ship has been completed and added to the film (completed footage filmed during episode III)

2. The noises Yoda makes while fighting Dooko have been changed

3. One of C-3PO's lines has been changed and another one has been removed

Features:-
Slightly longer audio commentary (beacuse film will be slighly longer)
Deleted Scenes
Theatrical Teasers
Launch Trailer
TV Spots
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production


REVENGE OF THE SITH:
The Additions:
1. A scene has been added where Yoda explains to Obi-Wan who erased Kamino from the Jedi files and that he is going to await contact on the planet Dagabah (filmed during episode III)

2. An extended battle on Kashyyk

Features:-
Audio commentary
Deleted Scenes
Theatrical Trailers
TV Spots
John Williams Music Video
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production

EPISODES I-III BONUS DISK:
'From Dreams to Reality' (in depth making of the Prequel Trilogy including interviews with George Lucas, Rick Macallum, John Williams, Ewan Mc Gregor, Natalie Portman, Hayden Christiensen, Samuel L. Jackson, Frank Oz, Anthony Daniels & Christopher Lee) It runs at about 2hrs 40mins

Preview of 'Clone Wars 3D' television series

Blooper Reel (over 6 & a half mins)

'Extending the Saga' (an in-depth look at how the Lucas's orginal plot for Star Wars has changed)

'CGI'ing the Movies' (an in-depth look at how CGI has had a dramatic effect on the Prequel Trilogy)

'Saber Fights' (A documentary regarding all the lightsaber fights in the Prequel Trilogy. Presented by Nick Gillard)

Exclusive DVD-ROM Content


A NEW HOPE:
New Digital and Audio transfer
The Changes:-
1. The 'Imperial March' music has been added to Vader's first appearence

2. When Obi-Wan is talking to Luke about his father Anakin’s theme music can heard in the background and when Obi-Wan starts talking about Vader it changes to the Imperial March

3. Luke’s lightasber is blue throughout the film

4. In several scenes where creatures are seen (e.g. The Cantina) some have been replaced by creatures seen in the prequels

5. The bleeding arm Obi-Wan slices off a creature in the Cantina does not have blood seen on it

6. Just before the Death Star destroys Alderaan there is a new scene added where different places on the planet can be seen along with Bail Organa & his wife. Shots include Bail being warned of the Death Star, the destrution on the planet which includes massive earthquakes, fire and peopele frantically trying to escape, you see Bail looking up into the blackend sky before the planet totally blows up (filmed during episode III)

7. The Death Star’s computers and screens have been improved

8. The opening text crawl has changed (details unknown)

9. Luke looks upset when Biggs dies and he sheds a tear (all CGI & PRT)

10. The duel between Vader & Obi-Wan is roughly a minute longer as there are more shots of the lightsabers clashing and them moving about (done using CGI, PRT & Stuntmen playing Vader & Obi-Wan). Music has been added to the scene as well (deatails unknown yet)

11. Just before the medal ceremony at the end, a scene has been added where Vader lands his damaged ship on Coruscant to meet Palpatine. They discuss the destruction of the Death Star, Obi-Wan, Luke & finding the Rebels. This is the first time Vader relises his children are alive and that Luke destroyed the Death Star (filmed during Episode III)

12. Vader's mask eyes remain black throughout the film

13. John Williams has rescored the music for some of the scenes (details unknown yet apart from changes 1 & 2 in this list)

Features:-
Alterd Audio Commentary (because of changes)
'A Completed Saga' (interview with George Lucas about the new changes to A New Hope, why he made them and comparing them to the previous versions)
Deleted Scenes
Theatrical Trailer
TV Spots
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production


THE EMPIRE STRIKES BACK:
New Digital and Audio transfer
The Changes:-
1. Some shots where Taun-taun’s can be seen have been changed so the Taun-taun’s have more movement and look more realistic

2. While the battle of Hoth is going on Imperial ships land near the Rebel base and a few more shots of ships flying and being destroyed have been added

3. Some of the views of Bespin (for example the background where Luke is holding on to the metal poles beneath a building) have been improved to look more realistic and ships can be seen flying around in the distance

4. A scene has been added where Yoda is teaching Luke how to fight with a lightasber made possible by Luke wearing a helmet while training (a stunt double plays him)

5. The Wampa scenes have been edited and restored into the film as well as new scenes added. We see a Wampa being brought into the Rebel base and locked into a room with other Wampa’s. Later C-3PO knocks the sign off the door the Wampa’s are behind stating their there and when the Stormtroopers enter the base they open the door only to be attacked by the Wampa’s who then can be seen escaping as the Millennium Falcon blasts off out of Hoth

6. Lightsaber effects improved

7. The sound of Luke’s lightasber turning off as he exits cave has been removed

8. Some of Yoda's facial expressions have been improved beacuse of CGI

9. (John Williams has rescored the music for some of the scenes (details unknown yet)

Features:-
Alterd Audio Commentary (because of changes)
'A Completed Saga' (interview with George Lucas about the new changes to The Empire Strikes Back, why he made them and comparing them to the previous versions)
Theatrical Trailers
TV Spots
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production


RETURN OF THE JEDI:
New Digital and Audio transfer
The Changes:
1. In the battle on Endor more Ewoks and Stormtroopers can be seen fighting and dying and some parts of the battle have been edited out, members of Han’s team can be seen fighting as well (these scenes were shot during the production of Episode I, 7 years ago)

2. Vader uses the force to reclaim his lightasber after he throws it at Luke and the sound of him turning it on again has been removed

3. The lightasber duel between Luke and Vader is slightly longer (just more shots of clashing lightsabers)

4. The lightsaber effects have been improved

5. Vader has a flashback of Padme after his talk with Luke when he first meets him on Endor (filmed during Episode III)

6. Kashyyk & Utapau have been added to the end celebration scenes

7. Some of Yoda's facial expressions have been improved beacuse of CGI

8. Boba Fett's scream has been changed

9. Chewbacca's Tarzan call has been removed

10. John Williams has rescored the music for some of the scenes (details unknown yet)

Features:-
Altered Audio Commentary (because of changes)
'A Completed Saga' (interview with George Lucas about the new changes to Return of the Jedi, why he made them and comparing them to the previous versions)
Theatrical Trailers
TV Spots
Deleted Scenes
Collection of Photographs of Cast,Crew & Production


EPISODES IV-VI BONUS DISK:
'Empire of Dreams' (in depth making of the Orginal Trilogy documentary that traces the evolution of Star Wars from a low-budget, labour-of-love space saga to a movie phenomenon that defied the odds and reinvented the rules. At its core, Empire of Dreams tells the story of an independent filmmaker who had to innovate and invent an entirely new way of creating motion pictures. Featuring all-new interviews with George Lucas and more than 40 members of the cast and crew from all three films, Empire of Dreams also includes appearances by a host of filmmakers and media personalities, along with never-before-seen behind-the-scenes footage from the making of the three films. This new documentary brings viewers the most comprehensive look at a pioneer who triumphed against the odds to create an enduring modern fairy tale that has captivated the world) It runs at about 2hrs 30mins

Blooper Reel (over 7 mins)

'The Birth of the Lightsaber' (Its unforgettable hum and scintillating glow are instantly recognizable around the world, and now viewers will discover the origins of this elegant weapon from a more civilized age. This documentary, devoted to the lightsaber, features insight from George Lucas, cast and crew into the history of the iconic laser sword. It showcases the genesis of the lightsaber stunt and special-effects work and illustrates how each film in the Star Wars saga has surpassed the previous one with spectacular action set pieces featuring the Jedi's most trusted weapon)

'The Characters of Star Wars' (An in-depth look at how favourite characters came to be, featuring rare concept art, behind-the-scenes footage and interviews with George Lucas and the cast and crew who shaped the screen's favorite heroes--Luke Skywalker, Princess Leia, Han Solo, Chewbacca, R2-D2 and C-3PO--and the greatest villain of all, Darth Vader)

'The Force Is With Them: 'The Legacy of Star Wars' (Star Wars opened up a galaxy of possibilities to a generation of filmmakers and creative talents. Viewers will hear first-hand from some of the most notable filmmakers of our time about how influential the Star Wars movies have been to their lives)

‘Inspiration to an epic' (A look at the many inspirations George Lucas had to create the world of 'Star Wars')

Saga Trailer (A Trailer for the entire whole Saga)

Exclusive DVD-ROM Content
"

Jak juz powiedzialem, nie traktowac tego powaznie. Podobne cos zobaczylem na forum TFN, ale to byla raczej opinia fanboy'ow. I PROSZE NIE PODSUWAC LUCASOWI WIECEJ POMYSLOW, BO ON NAPRAWDE JE MOZE ZREALIZOWAC!!! :-))))

Pozdrawiam

28.06.2005
18:05
[74]

eJay [ Gladiator ]

Wymieklem przy opisie zmian w ANH:) Walka Obiego i Vadera o minute dluzsza przy uzyciu CGI?? Nein!


5. Vader has a flashback of Padme after his talk with Luke when he first meets him on Endor (filmed during Episode III)

Za przeproszeniem...Czy George musi wpieprzyc ta szmate w kazdy epizod?? :)


Martwi mnie oszczednosc dodanych scen przy EIII:(

Zestaw i tak pewnie kupie, ale widze co GL zrobil z Saga:)

28.06.2005
18:11
[75]

sidney22 [ Generaďż˝ ]

Da_Mastah ---> wiem. To film nienajwyzszych lotow ale w ogladaniu podoba mi sie. WIele bym pozmienial ale coz czasu sie nie cofnie
Wiem ze to calkowite olanie widza przez Lucasa ale co mamy zrobic
Niech moc bedzie z wami

28.06.2005
22:39
[76]

Solymr [ Komandor ]

a co to jest CGI???????????:D

28.06.2005
22:50
smile
[77]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Solmyr ---> Computer Generated Image :-)

Oto, co przed chwila przeczytalem:

"George Lucas told ShoWest that he is planning to remaster all of the Star Wars films for rerelease in 3-D as a way to promote the technology, according to The Hollywood Reporter. Appearing as part of a panel of high-profile directors promoting 3-D and digital cinema at ShoWest, Lucas said he hadn't yet committed to a precise schedule, but hoped to have the first film ready for the 30th anniversary of the original Star Wars movie in 2007 and that he would then rerelease one Star Wars film per year in 3-D, the trade paper reported.

Lucas was joined by James Cameron, Robert Zemeckis, Robert Rodriguez and Randal Kleiser. Peter Jackson joined the group via a pretaped 3-D segment. They all implored theater owners to invest in digital projectors, which would allow theaters to show their upcoming movies in 3-D.

Cameron is in preproduction on the 3-D film Battle Angel, planned for a 2007 release. Zemeckis has two 3-D features in production, and Rodriguez is readying The Adventures of Shark Boy & Lava Girl in 3-D for release in the summer, the trade paper reported.
"

Ile mozna!?

Pozdrawiam

28.06.2005
22:58
[78]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Ok, na yahoo.com napisali takie cos:

"Filmmakers Hawk New 3-D Technology
By DAVID GERMAIN, AP Movie Writer

LAS VEGAS - After a brief incarnation in the early 1950s and a short-lived revival in the 1980s, 3-D movies are now getting serious consideration among filmmakers who want to send images leaping off the movie screen and into the audience.

"Star Wars" creator George Lucas and "Titanic" director James Cameron were among those promoting a new digital alteration that converts two-dimensional movies into 3-D.

Theatergoers still have to wear those familiar cardboard glasses with red-and-blue cellophane, although backers of the new technology say it doesn't cause the eyestrain common with past 3-D efforts.

Lucas said he hopes eventually to release all six of his "Star Wars" movies in 3-D format that can be shown in regular moviehouses, not specialty theaters such as IMAX.

"It looks better than the original, to be honest with you," Lucas told theater owners Thursday at their annual ShoWest convention.

Developed by In-Three Inc. of Agoura Hills, Calif., the new technology involves converting a movie into two slightly offset images, one for each eye. The special glasses trick the brain into perceiving the picture as a single image.

Unlike some 3-D systems that require two side-by-side film projectors, In-Three's system operates with a single digital projector, the filmmakers said.

A snippet of "Star Wars: Episode II — Attack of the Clones" converted to 3-D was screened, and the images showed remarkable depth in a scene where Anakin Skywalker and Obi-Wan Kenobi pursue an assassin in a flying vehicle.
(Coruscant Speeder Chase...I suppose that would be a decent scene to do. I'd rather see a 3D Battle of Geonosis or Battle of Yavin)

While the filmmakers all have an interest in releasing old movies in 3-D and shooting new ones in the format, they also tried to sell theater owners on digital systems to replace film-reel projectors that have been the standard for a century.

The digital projectors can be inexpensively modified to handle 3-D, they said.

"I can't shoot in a lesser format," said Cameron, who is filming the science-fiction adventure "Battle Angel," in 3-D. "I believe that 3-D is absolutely the future. ... They'll have to pry my glasses out of my cold, dead fingers."


Pozdrawiam

29.06.2005
00:01
smile
[79]

Lim [ Senator ]

Jestem wstrząśnięty ;)
Dogmatami wygłoszonymi przez Warda ale bardziej tym, że moja prosta zagadka nie znalazła odpowiedzi .
Tak więc... te dwa klimatyczne obrazki to COURSANT z pierwszych, staaarych szkiców koncepcyjnych . Czyli to scena spotkania Luke i Vadera z Imperatorem, oraz miły i klimatyczny widok jaki miał z okna Darth Vader - okazuje się że Coursant miał być planetą wulkaniczną jak Mustafar z Epizodu III
Ward ---> cieszę się ze humor i łącze dopisuje, czekam niecierpliwie na wywód o wyższości prymitywnych Wookie nad tysiącletnią demokracją , ciekawe jaka z tego korzyść wyniknie dla sithów ;)
Odpowiedź na zagadkę warda jest prosta ale morał z niej interesujący wynika. Słowa : możesz próbować , wypowiada oczywiście Anakin do Obi-Wana . Warto pamiętać że niedługo po tych słowach anakin stracił, kończyny, przyjaciela, żonę i miejsce po jasnej stronie...więc lepiej by było gdyby ich nie wypowiadał :)

Kilka słów o moim ostatnim weekendzie. Imprezka na świeżym powietrzu przeciągnęła się na całe 3 dni . Trudno było się zdecydować na wcześniejszy wyjazd skoro na grilu piekły się kiełbaski i mięsiwa...

29.06.2005
00:10
[80]

Lim [ Senator ]

stół uginał się od jadła i napojów ...

29.06.2005
00:18
smile
[81]

Lim [ Senator ]

...a ciasta i nie tylko, serwowały panny o takiej urodzie . -------------->
(nasłuchuję czy żona śpi snem spokojnym i głębokim, heh)
Zachęcam panów do publikowania sporadycznych choćby raportów z wakacyjnych wojaży senatorów - to w ramach szeroko pojętych okolic z nazwy naszego wątku ;)

Da_Mastah, panowie ---> to niezmiernie interesująca i dobra wiadomość na temat planowanych nowości wydawniczych, powoli zaczynam robić miejsce na półce na poszczególne wydania i wersje sagi .

29.06.2005
14:08
[82]

Solymr [ Komandor ]

3. Luke’s lightasber is blue throughout the film

tegp unktu nie rozumiem, przeciez w calym ANH miecz Luka jest niebieski, albo ja jestem jakims je*anym daltonistą.

29.06.2005
14:25
smile
[83]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Solmyr ----> A ogladales wersje DVD? :-)))

29.06.2005
14:38
[84]

Solymr [ Komandor ]

da mastah---------->nie widzialem wersji dvd, a co tam jego miecz jest innego koloru??jakiego?? :D

29.06.2005
14:43
[85]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

W wersji DVD jest blad, bo kiedy Luke trenuje na pokladzie Sokola Millenium, w jednym ujeciu ma zielony miecz, a w drugim i juz przez reszte filmu ma niebieski, jak w Starej Trylogii. Dlatego tam jest napisane 'throughout the film' :-D

Pozdrawiam

29.06.2005
14:59
[86]

Solymr [ Komandor ]

aha, to wszystko wyjasnia ;]
pozdro nawzajem

29.06.2005
15:51
smile
[87]

Lim [ Senator ]

Da_Mastach ---> dobre wyjaśnienie, oto dowód Star Wars Special Edition - miecz błękitny
choć do ,,pomyłek'' tego bym nie zaliczył ;)


- jako ciekawostkę z daaawnych czasów przytoczę wspomnienie, że z pierwszych
projekcji SW zapadło mi w pamięć to iż miecz Luke był nieomal...biały, wewntualnie biały z lekką błękitną poświatą ;)

29.06.2005
16:08
smile
[88]

Lim [ Senator ]

Da_Mastah, panowie ---> mam drobną prośbę - aby uniknąć nadmiernego scrolowania oddzielajmy tylko niezbędne akapity z cytowanych wypowiedzi ;)
Popieram i rozumiem ten ,,nawyk'' który sam często stosuję ale jeśli z 20 opuszczonych linijek w długiej i ciekawej wypowiedzi uda się zaoszczędzić 5 to będzie OK. Chodzi mi bardziej o przeglądanie wklejanych tekstów gdzie często spotyka się puste linijki, niż o to byśmy ze szkodą dla przejrzystości wypowiedzi sklejali nieomal w jedną kolumnę długie i różnorodne wątki w naszych postach ...ot taki drobiazg ;)

OK.
a oto druga fotka: Star Wars Nowa Nadzieja, edycja DVD - miecz o klindze otoczonej zieloną poświatą
w lineczku kapitalna parodia rozmowy miedzy Benem, Anakinem i Padme - jeśli ktoś nie ma tego to polecam !

29.06.2005
16:51
smile
[89]

cycu2003 [ Senator ]

lim---> świetna parodia, zwłaszcza końcówka

29.06.2005
16:53
smile
[90]

eJay [ Gladiator ]

Lim------->Ten filmik jest sredni:/ Nie lubie Fallona. Polecam natomiast DJ Vadera z linku ponizej. Kliknijcie na Free i czekajcie, az wam sie zaladuje:)

Ja od zawsze myslalem, ze miecz Luke'a jest zielony:) Gdy obejrzalem EIII to jakos nie moglem zrozumiec, ze Lucas zrobil "taki" prosty blad:) A jednak mial niebieski:)

30.06.2005
16:34
[91]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

jestem - ale trochę potrwa zanim regularnie bede mógł korzystac z i-netu. Jednak raz na dzien/dwa bede mogl tu zajrzeć :D

30.06.2005
20:29
[92]

Ward [ Generaďż˝ ]

Waterhouse - raz na dwa dni ?
dobrze, tyle powinno wystarczyć żeby spróbować obronić republikańskie sentymenty po demokracji która się nie sprawdziła - możesz próbować :->
a filmik jest czadowy, anakin wpadający do lawy zaje....
aha- ta panna z ciastem ponoć nie ma zobowiązań -a ma moze telefon komórkowy ?
chciałem o przepis na to ciasto zapytać ;->

30.06.2005
20:57
[93]

Solymr [ Komandor ]

a ja i tak pozostane wierny demokracji ;]
i bede sie sprzeciwial wladzy tego starego czopa i astmatyka
jasna strona mozcy zwyciezy, zobaczycie ;]

30.06.2005
22:37
smile
[94]

Da_Mastah [ Generaďż˝ ]

Imperium za to sie sprawdzilo :-> 30 lat w porownaniu do kilku tysiacleci, to w sumie.... brak porownania :-> Ward chyba jako jedyny oglada Sage od tylu :-))) Stary, wbijaj do Wawki w wakacje, to sie napijemy z waterhousem i sie omowi sprawy :-)))

Pozdrawiam

01.07.2005
16:38
smile
[95]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

szczerze mówiąc mam teraz nieco lepsze zajęcia niż siedzenie przed komputerem :D

01.07.2005
16:42
smile
[96]

Lim [ Senator ]

Ward wywołany do odpowiedź , zapewne nie pozwoli nam długo czekać na rzeczowe argumenty :)

Jeśli ktoś pamięta Laka i jego miecz o zielonej klindze powinien wiedzieć że również Anakin miał taki miecz...a raczej podobny, bo sporo krótszy ;)

01.07.2005
16:45
smile
[97]

Lim [ Senator ]

senacki edit ;)
Luka, oczywiście, heh

Waterhouse --> bądź całkiem szczery - co (kogo) masz na myśli, jakaś Amidala przechadza się pod oknem ?

01.07.2005
17:44
smile
[98]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

aż tak dobrze nie ma..... wręcz przeciwnie niestety :-( Na szczęście na drugą połowę lipca planujemy z kolegami i koleżankami wyjazd w bieszczady (mam niedaleko) :D

01.07.2005
18:01
[99]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

gwoli ścisłości - jestem teraz w okolicach rzeszowa

01.07.2005
18:02
smile
[100]

Lim [ Senator ]

i pomyśleć , że kieeedyś w bieszczady jechało się ,,za karę'' ;)
Poważnie(j) o mieczach. Skywalkerzy z początku swej burzliwej i krętej drobi ku zrozumieniu mocy preferowali zdecydowanie błękitne klingi - ciekawe jakie wnioski o właścicielu można wysnuć z ,,koloru'' jego miecza.
Do zobaczenia w nowej części obrad senatu ;)

01.07.2005
18:26
smile
[101]

Lim [ Senator ]

Nowa część obrad senatu (przypadkowo i wyjatkowo uboga, hehe) pod lineczkiem ;)

09.07.2005
13:36
smile
[102]

Lord Revan [ Pretorianin ]

Jakaś podruba senatu republiki... :P

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.