
N2 [ negroz ]
Mikrofon+MIC, Mikrofon+in-line
Witam,
Mam pytanie, czy jak podłącze mikrofon zewnetrzny pod urzadzenie z wyjściem in-line, w tym przypadku odtwarzacza mp3 i ustawie w nim, aby nagrywał z in-line to zadziała to? bedzie "zbierał" dźwięki z mikrofonu? - bo mi się nie wydaje
Postanowiłem zrobić krótki test:
Podłaczyłem mikrofon pod wyjście in-line w kompie, włączyłem rejestrator dźwięku i ustawiłem źródło "zbierania"- nagrywania na in-line mówiłem do mikrofonu i nici, nic nie nagrało.
Stwierdziłem, że urzadzenia nagrywające z wyjściem in-line mogą przechwytywać tylko sygnał od urzadzeń podłączonych pod to wyjście, które mają własne zasilanie. Takie jak radio-magnetofony, cd-player'y i inne, a mikrofony jak wspomniałem NIE :/ i chcąc przechwytywać dźwięk z mikrofonu zewnętrznego trzeba go poprostu podłączyć pod MIC
A moze jest na to jakiś sposób?

N2 [ negroz ]
UP DOWN
xywex [ mlask mlask! ]
Linie-in jest przystosowane do "mocnejszych" źrodeł sygnału, potrzebował być między mikrofonem a urządzeniem czegoś w rodzaju wzmacniacza. Chyba :)
hugo [ v4 ]
1. mylisz wyjścia z wejściami :)
2. po co podłączac mic pod line-in skoro działa tak sam na wejściu mic?
N2 [ negroz ]
hugo ---> możliwe, że sie trochę zamotałem, ale wiem co myśle :)
gdy kupię odtwarzacz mp3 (creative N200) , chcę podłączyć zewnętrzny mikrofon pod niego, ale on nie ma wyjścia MIC, tylko in-line...i w tym problem czy jak ustawie źródło nagrywania na in-line czy mikrofon bedzie zbierał dźwięki... o_0
hugo [ v4 ]
N2 -=> hmm... ale te odtwarzacze mają wbudowane włane mikrofony... te ci nie wystarczają?
i może czepiam się szczegółów ale to są wejścia nie wyjścia... wyjściem jest gniazdko głośników, a line-in i mic to wejścia. Decyduje o tym "kierunek" przepływu sygnału.
akhkharu [ Konsul ]
jeżeli będziesz chciał podłączyć mikrofon do MuVo potrzebny będzie mikrofon ze wzmacniaczem... jeżeli angielski Ci nie straszny możesz znaleźć jakieś informacje na forum creativa https://forums.creative.com/creativelabs/board?board.id=dap
znalazłem taki temat: https://forums.creative.com/creativelabs/board/message?board.id=dap&message.id=55850&query.id=80897#M55850
z tego co jest napisane wnioskuję, że raczej kiepsko będzie (chyba, że następny firmware coś naprawi)...

N2 [ negroz ]
hugo --> tak, sory, sygnał decyduje, ale ja o tym nie myślałem, pisałem siurkiem...
co do mikrofonu który jest wbudowany w N200 jest delikatnie mówiąc bardzo słaby, żeby jakikolwiek dźwięk był nagrany źródło dźwięku musi sie znajdować ok. 25cm od mikrofonu :/
akhkharu --> ale on zadał pytanie co jest, że gdy podłączy pod wyjście mikrofon z własnym zasilaniem i na dodatek stereo a nadal dźwięk przechwytywany jest bardzo słabej jakości.... i ktoś mu polecił bezpłatne oprogramowanie do edycji.... :/
ponownie pytam jest jakis sposób ?