GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kupno karty graficznej.

02.06.2005
21:33
smile
[1]

Soll [ Senator ]

Kupno karty graficznej.

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna karty graficznej. Niestety moje środki finansowe przeznaczone na ten cel są mocno ograniczone. Potrzebuję fachowej pomocy. Chciałbym kupić kartę graficzną za ~600 zł. Dobrze by miała Pixel Shadery i inne dodatki.
Myślałem o karcie podanej w linku. Czy to dobry wybór? Ew. Czy jest coś lepszego w podobnej cenie? Odrazu zaznaczam że odpada wszelkie allegro i inne aukcje.

02.06.2005
21:38
[2]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

r9800 Pro Sapphire Lite Retail.
www.esc.pl
www.proline.pl

02.06.2005
21:45
[3]

Soll [ Senator ]

Czy ta karta posiada w/w Pixel Shadery? Tak abym mógł uruchomić najnowsze aplikacje? W specyfikacjach nic o tym nie pisało. Przeglądam na /komputronik/.

02.06.2005
21:47
[4]

stanson_ [ sta-N-son ]

bedziesz zadowolony. R9800 Pro to swietna karta.

02.06.2005
22:37
smile
[5]

mati_byku [ Centurion ]

proponuje Ci tą

02.06.2005
22:47
[6]

guzol [ LEXUS ]

mati_byku --> Proponujesz zakup karty ze zblizona wydajnoscia do Radeona 9600XT? 9800PRO jest od tego 6600 o niebo lepszy. 9800PRO mozna spokojnie porownywac do 6600GT, ale nie do 6600!

03.06.2005
16:51
[7]

Soll [ Senator ]

No to się wkońcu zdecydowałem i dzisiaj zamówiłem kartę Radeon 9800 Pro Sapphire (256 bit).. Myślę że spełni moje oczekiwania.. Niemniej mam pytanie a nie chciałem tworzyć nowego wątku.. Otóż dowiedzialem się że tę kartę trzeba jakoś dodatkowo podpiąć i zaopatrzyć w moc.. Niewiem czy mój zasilacz da radę.. Żeby nie było niespodzianek. Po drugie.. Karta o takiej mocy napewno wytwarza dużo więcej ciepła, a ja korzystam ze standardowego wiatraczka amd na procku i nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia.. Czy jest coś o czym powienienem wiedzieć? Czy powinienem dokupic lepszy zasilacz i wiatraczki?

03.06.2005
16:57
[8]

wysiu [ ]

Byloby latwiej odpowiedziec w sprawie zasilacza, gdybys zdradzil jaki masz, i jaki sprzet jest aktualnie zasilany.

Co do wiatraczkow - jak juz zamontujesz karte, to zobaczysz czy cos sie przegrzewa, czy nie. Wtedy pomyslisz o dodatkowym chlodzeniu. Nie ma po co sie spieszyc.

03.06.2005
17:05
[9]

Soll [ Senator ]

Zasilacz to zdaje się standardowy. Konkretnie jest na nim napisane ; Model : MGB 350S ATX.
Na chwilę obecną posiadam Procesor Athlon XP 2200 Mhz, 1024 DDRAM Kingston płytę główną MSI K7N2 Delta-L i Geforce 4 MX 440.

03.06.2005
17:18
[10]

wysiu [ ]

Gigabajt "350W"....

W takim razie teoretycznie powinien wytrzymac, ale ja osobiscie zainwestowalbym w cos porzadniejszego, jakiegos chiefteca przynajmniej...

03.06.2005
17:25
smile
[11]

Soll [ Senator ]

Hmm.. Zobaczymy. Jutro przyślą kartę więc zobacze czy ciepło i zużycie mocy znacznie wzrośnie .. Mam nadzieje że narazie jakoś wszystko wytrzyma.. Dzięki za pomoc Wysiu.

04.06.2005
14:48
smile
[12]

Soll [ Senator ]

No i dostałem swoją kartę .. Tylko mam jeden problem. Dysponuje płytą MSI K7N2 Delta-L ( Zdjęcie obok) .. Okazało się że kartę trzeba podpiąć przewodem zasilającym do płyty .. Ale gdzie u licha jest to gniazdko? Nie chcę niczego spierdzilić albo spalić dlatego najpierw wolałbym się upewnić..

04.06.2005
15:00
[13]

Soll [ Senator ]

Przeczytałem że mam go wpiąć na kabel zasilający z zasilacza.. Czy to oznacza że muszę zczepić kabel odchodzący od zasilacza z tym przy karcie? Tam są dwa kable o różnych wejściach i tylko jeden pasuje.. Czy aby uruchomić kompa muszę podłączyć oba naraz czy wystarczy jeden?

04.06.2005
15:01
[14]

Shaggy23 [ Legionista ]

nie do płyty głównej a do zasilacza. Z tyłu karty masz gniazdko do którego podpinasz pasującą wtyczke od zasilacza.

04.06.2005
15:03
smile
[15]

Soll [ Senator ]

Rozumiem..dzieki wielkie.;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.