
lukas_lukas [ Pretorianin ]
Zadanie z fizyki, gimnazjum, PORATUJCIE PROSZE WAS
pewnie jest banalne, a ja potzrebuje na klasowke:
Samochod o masie 1000kg poruszajacy sie z szybkoscia 2m/s uderza w stojacy samochod o masie 1200kg.
Z jaka szybkoscia poruszaja sie oda auta tuz po udedzeniu?
Prosze Was o pomoc:)

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
nie pamietam wzorow, najpierw musisz obliczyc sile m1 F=m*v - chyba
lukas_lukas [ Pretorianin ]
mialem tez drugie zadanie i nie wiem czy dobrze rozwiazalem, moze ktos z Was je sprawdzi:
na jadącym po poziomej szosie samochod dzialaja sily ciągu o wartosci F1 4000N i sila oporów ruchu o wartosci F2 1000 N
Oblicz przyspieszenie auta jesli ma ono mase 1000kg
Moje rozwiazanie:
F wypadkowa=4000-3000=1000 N
F=m*a
m=100 kg
z tego wychodzi:
a=3 m/s
Dobrze?

lukas_lukas [ Pretorianin ]
czy nikt na prawde nie wie:(((((

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
a jakie sa dane ??
lukas_lukas [ Pretorianin ]
wszyskie dane podalem w tresci zadania, nic wiecej nie ma

slowik [ Legend ]
zasada zachowania pedu ...
m1v1=(m1+m2)v2 ... ot cala filozofia ... zastanow sie czasami ..

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
ah nie chcialo mi sie czytac, rzeczywiscie
slowik - respekt, ja o tym zapomnialem :)

lukas_lukas [ Pretorianin ]
dzieki:)
a to drugie zadanko, ktore napisalem jest wporzadku rozwiazane:)??
blood [ Killing Is My Business ]
oblicz to z zasady zachowania pędu
m1=1000kg
V1=2m/s
m2=1200kg
m1,v1......................... m1v2+m2v2
O ---> O = OO---->
Pp = Pk
m1v1 = m1v2 + m2v2
m1v1 = v2(m1+m2) / (m1+m2)
v2= m1v1 / m1+m2
nie dam reki uciac, dawno temu to mialem
blood [ Killing Is My Business ]
o, slowik mnie wyprzedzil :)

lukas_lukas [ Pretorianin ]
a drugie zadanie, ktore rozwiazalem jest wporzadku????
blood [ Killing Is My Business ]
tak tylko Fw= 4000n - 1000n = 3000n a tak to ok
lukas_lukas [ Pretorianin ]
dzieki blood:)
blood [ Killing Is My Business ]
noł prablam
swoja droga dziwie sie ze nikt nie wszedl i nie nabluzgal na ciebie ze ci sie nie chce uczyc itp. jak to zwykle ma miejsce :)

slowik [ Legend ]
U_N===>sie zdawalo mature z fizy to tutaj nie bylo mowy o czyms takim jak "niewiem" ...