GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zadanie z fizyki, gimnazjum, PORATUJCIE PROSZE WAS

02.06.2005
18:41
smile
[1]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

Zadanie z fizyki, gimnazjum, PORATUJCIE PROSZE WAS

pewnie jest banalne, a ja potzrebuje na klasowke:

Samochod o masie 1000kg poruszajacy sie z szybkoscia 2m/s uderza w stojacy samochod o masie 1200kg.
Z jaka szybkoscia poruszaja sie oda auta tuz po udedzeniu?

Prosze Was o pomoc:)

02.06.2005
18:43
smile
[2]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

nie pamietam wzorow, najpierw musisz obliczyc sile m1 F=m*v - chyba

02.06.2005
18:44
[3]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

mialem tez drugie zadanie i nie wiem czy dobrze rozwiazalem, moze ktos z Was je sprawdzi:


na jadącym po poziomej szosie samochod dzialaja sily ciągu o wartosci F1 4000N i sila oporów ruchu o wartosci F2 1000 N
Oblicz przyspieszenie auta jesli ma ono mase 1000kg

Moje rozwiazanie:
F wypadkowa=4000-3000=1000 N
F=m*a
m=100 kg

z tego wychodzi:
a=3 m/s

Dobrze?

02.06.2005
18:48
smile
[4]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

czy nikt na prawde nie wie:(((((

02.06.2005
18:48
smile
[5]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

a jakie sa dane ??

02.06.2005
18:50
[6]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

wszyskie dane podalem w tresci zadania, nic wiecej nie ma

02.06.2005
18:51
smile
[7]

slowik [ Legend ]

zasada zachowania pedu ...

m1v1=(m1+m2)v2 ... ot cala filozofia ... zastanow sie czasami ..

02.06.2005
18:52
smile
[8]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

ah nie chcialo mi sie czytac, rzeczywiscie
slowik - respekt, ja o tym zapomnialem :)

02.06.2005
18:53
smile
[9]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

dzieki:)

a to drugie zadanko, ktore napisalem jest wporzadku rozwiazane:)??

02.06.2005
18:53
[10]

blood [ Killing Is My Business ]

oblicz to z zasady zachowania pędu

m1=1000kg
V1=2m/s
m2=1200kg


m1,v1......................... m1v2+m2v2
O ---> O = OO---->

Pp = Pk

m1v1 = m1v2 + m2v2
m1v1 = v2(m1+m2) / (m1+m2)
v2= m1v1 / m1+m2

nie dam reki uciac, dawno temu to mialem

02.06.2005
18:54
[11]

blood [ Killing Is My Business ]

o, slowik mnie wyprzedzil :)

02.06.2005
18:57
smile
[12]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

a drugie zadanie, ktore rozwiazalem jest wporzadku????

02.06.2005
18:58
[13]

blood [ Killing Is My Business ]

tak tylko Fw= 4000n - 1000n = 3000n a tak to ok

02.06.2005
19:00
[14]

lukas_lukas [ Pretorianin ]

dzieki blood:)

02.06.2005
19:01
[15]

blood [ Killing Is My Business ]

noł prablam

swoja droga dziwie sie ze nikt nie wszedl i nie nabluzgal na ciebie ze ci sie nie chce uczyc itp. jak to zwykle ma miejsce :)

02.06.2005
19:02
smile
[16]

slowik [ Legend ]

U_N===>sie zdawalo mature z fizy to tutaj nie bylo mowy o czyms takim jak "niewiem" ...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.