GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows XP - mały problem

02.06.2005
15:27
smile
[1]

kurtt [ metal up your ass ]

Windows XP - mały problem

Taki motyw jest, że wreszcie zainstalowałem sobie XP'ka. Wszystko mam skonfigurowane, ale podczas instalacji nie dałem uaktualniania 98 tylko nową instalację, bo bałem się, że nie poradzę sobie w konfigurowaniu XP.

Teraz gdy włączam kompa pojawia mi się pewna opcja do wyboru: Windows XP czy Windows 98. Wpienia mnie to i chciałbym to usunąć. Niestety 98 wyrzuciłem ręcznie więc reinstall tego systemu odpada. Jak to usunąć?

02.06.2005
15:29
smile
[2]

legrooch [ Legend ]

Na c: masz plik boot.ini.
Wywal z niego linię odpowiadającą za Windows 98.

02.06.2005
15:29
[3]

slowik [ Legend ]

reczna edycja pliku boot.ini

02.06.2005
15:30
[4]

aikikaisensei [ Senator ]

Tylko nie wywal za dużo:)

02.06.2005
15:30
[5]

zoor!n [ Generaďż˝ ]

:)

02.06.2005
15:35
[6]

kurtt [ metal up your ass ]

nie mogę tego nigdzie znaleźć

02.06.2005
15:38
smile
[7]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Pewnie jest ukryty.

02.06.2005
15:38
smile
[8]

MasterDD [ :-D ]

Albo :

Wlasciwosci Systemu ->Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie.

ewentualnie :
Start => Uruchom : msconfig
Zakladka BOOT.INI

Usuwasz wpis dot. win98 i po problemie.

02.06.2005
15:39
[9]

aikikaisensei [ Senator ]

Narzędzia - opcje folderów - widok - pokaż ukryte.

02.06.2005
15:40
[10]

kurtt [ metal up your ass ]

Wyobraźcie sobie, że nie jest ukryty.

02.06.2005
15:43
[11]

legrooch [ Legend ]

To wyobraź sobie, że może XP masz na innej partycji i tam będzie :)
Nie ma opcji żeby go nie było. Przeskanuj dyski.

02.06.2005
15:45
[12]

kurtt [ metal up your ass ]

Wszedłem przez msconfig do tego boot.ini, ale nie mogę usunąć wpisu o windowsie.

02.06.2005
15:47
[13]

aikikaisensei [ Senator ]

kurtt z tego co czytam widzę, że nie znasz się za bardzo na komputerach. Lepiej daj sobie z tym spokój bo dojdzie do tego, że wcale systemu nie uruchomisz.

02.06.2005
15:50
[14]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Zrób nową instalację z formatowaniem dysku i będzie po kłopocie.

02.06.2005
15:50
[15]

aikikaisensei [ Senator ]

format i instalacja systemu z bootowalnej płyty z XP.

02.06.2005
15:52
[16]

MasterDD [ :-D ]

ten boot.ini lezy na partycji ,gdzie masz zainstalowanego win xp, zreszta najpierw sprawdz glowna partycje.
Plik jest ukryty, wiec jak pisali wyzej "Narzędzia - opcje folderów - widok - pokaż ukryte pliki i foldery"

Wtedy edytujesz, usuwasz i po problemie.

02.06.2005
16:02
[17]

kurtt [ metal up your ass ]

Nie mam czasu i ochoty znowu reinstalować systemu. Na razie przy opcjach wyboru systemu ustawiony jest czas na 3 sekundy więc prawie nie widać różnicy :)))

Tego pliku boot.ini nie mogę znaleźć. I nie piszcie mi, że jest ukryty czy to, że leży na tej samej partycji co Windows, bo o tym wiem!

02.06.2005
16:04
[18]

legrooch [ Legend ]

Jak byś go tam nie miał, to by Ci system nie ruszył. W związku z czym nie opowiadaj nam bajek tylko go szukaj!

02.06.2005
16:14
[19]

kurtt [ metal up your ass ]

Ej, ludzie ja naprawdę nie robię sobie jaj. Nie mogę znaleźć tego pliku. NIGDZIE.

02.06.2005
16:17
[20]

kurtt [ metal up your ass ]

No, plik jest, bo mi działa w msconfig, ale tylko przez to mogę uzyskać do niego dostęp.

02.06.2005
16:20
smile
[21]

MasterDD [ :-D ]

Start -> Ustawienia > Panel STer > System (Wlasciwosci Systemu) ->Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie. > EDYTUJ

Jak tego nie pojmiesz, to ja juz nie mam slow.
Good luck.

02.06.2005
16:24
[22]

tygrysek [ behemot ]

a prawym klawiszem na mój komputer i wybierasz właściwości i wchodzisz do edycji tak jak na obrazku i kasujesz linijkę dotyczącą windows'a 98

taka metoda nie działa?

02.06.2005
16:26
[23]

tygrysek [ behemot ]

obrazek

02.06.2005
16:28
[24]

mietek syn mleczarza [ Chor��y ]

Opcje folderow->widok->Pokaz ukryte pliki...
Opcje folderow->widok->Ukryj chronione...(odhaczyc)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.