
kurtt [ metal up your ass ]
Windows XP - mały problem
Taki motyw jest, że wreszcie zainstalowałem sobie XP'ka. Wszystko mam skonfigurowane, ale podczas instalacji nie dałem uaktualniania 98 tylko nową instalację, bo bałem się, że nie poradzę sobie w konfigurowaniu XP.
Teraz gdy włączam kompa pojawia mi się pewna opcja do wyboru: Windows XP czy Windows 98. Wpienia mnie to i chciałbym to usunąć. Niestety 98 wyrzuciłem ręcznie więc reinstall tego systemu odpada. Jak to usunąć?

legrooch [ Legend ]
Na c: masz plik boot.ini.
Wywal z niego linię odpowiadającą za Windows 98.
slowik [ Legend ]
reczna edycja pliku boot.ini
aikikaisensei [ Senator ]
Tylko nie wywal za dużo:)
zoor!n [ Generaďż˝ ]
:)
kurtt [ metal up your ass ]
nie mogę tego nigdzie znaleźć

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Pewnie jest ukryty.

MasterDD [ :-D ]
Albo :
Wlasciwosci Systemu ->Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie.
ewentualnie :
Start => Uruchom : msconfig
Zakladka BOOT.INI
Usuwasz wpis dot. win98 i po problemie.
aikikaisensei [ Senator ]
Narzędzia - opcje folderów - widok - pokaż ukryte.
kurtt [ metal up your ass ]
Wyobraźcie sobie, że nie jest ukryty.
legrooch [ Legend ]
To wyobraź sobie, że może XP masz na innej partycji i tam będzie :)
Nie ma opcji żeby go nie było. Przeskanuj dyski.
kurtt [ metal up your ass ]
Wszedłem przez msconfig do tego boot.ini, ale nie mogę usunąć wpisu o windowsie.
aikikaisensei [ Senator ]
kurtt z tego co czytam widzę, że nie znasz się za bardzo na komputerach. Lepiej daj sobie z tym spokój bo dojdzie do tego, że wcale systemu nie uruchomisz.
Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Zrób nową instalację z formatowaniem dysku i będzie po kłopocie.
aikikaisensei [ Senator ]
format i instalacja systemu z bootowalnej płyty z XP.
MasterDD [ :-D ]
ten boot.ini lezy na partycji ,gdzie masz zainstalowanego win xp, zreszta najpierw sprawdz glowna partycje.
Plik jest ukryty, wiec jak pisali wyzej "Narzędzia - opcje folderów - widok - pokaż ukryte pliki i foldery"
Wtedy edytujesz, usuwasz i po problemie.
kurtt [ metal up your ass ]
Nie mam czasu i ochoty znowu reinstalować systemu. Na razie przy opcjach wyboru systemu ustawiony jest czas na 3 sekundy więc prawie nie widać różnicy :)))
Tego pliku boot.ini nie mogę znaleźć. I nie piszcie mi, że jest ukryty czy to, że leży na tej samej partycji co Windows, bo o tym wiem!
legrooch [ Legend ]
Jak byś go tam nie miał, to by Ci system nie ruszył. W związku z czym nie opowiadaj nam bajek tylko go szukaj!
kurtt [ metal up your ass ]
Ej, ludzie ja naprawdę nie robię sobie jaj. Nie mogę znaleźć tego pliku. NIGDZIE.
kurtt [ metal up your ass ]
No, plik jest, bo mi działa w msconfig, ale tylko przez to mogę uzyskać do niego dostęp.

MasterDD [ :-D ]
Start -> Ustawienia > Panel STer > System (Wlasciwosci Systemu) ->Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie. > EDYTUJ
Jak tego nie pojmiesz, to ja juz nie mam slow.
Good luck.
tygrysek [ behemot ]
a prawym klawiszem na mój komputer i wybierasz właściwości i wchodzisz do edycji tak jak na obrazku i kasujesz linijkę dotyczącą windows'a 98
taka metoda nie działa?
tygrysek [ behemot ]
obrazek
mietek syn mleczarza [ Chor��y ]
Opcje folderow->widok->Pokaz ukryte pliki...
Opcje folderow->widok->Ukryj chronione...(odhaczyc)