GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Za co szacunek?

02.06.2005
00:57
smile
[1]

ronn [ moralizator ]

Za co szacunek?

-> madrosc
-> wiedza
-> inteligencja
-> charakter

Co charakteryzuje wartosciowego czlowieka (tylko jedna cecha!)?
[i dlaczego akurat to?]

02.06.2005
00:57
[2]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Szacunek?
Mądrość/Wiedza/Inteligencja + kultura osobista.

Dlaczego?
Musze tłumaczyć? :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-02 00:57:29]

02.06.2005
00:58
[3]

EwUnIa_kR [ Legend ]

za co szacunek?
chyba za podejście do życia..za to że ktoś ma swoje zdanie,że potrafi je wyrażac..że nie daje się zaszufladkowac..

ale pewnie za każdy punkt który wymieniłes też..

02.06.2005
01:01
[4]

Zyklon [ Centurion ]

Madrosc - moim rozumieniu tego slowa :-) Posiadajac prawdziwa madrosc pozostale wymienione cechy czlowiek juz posiada...

02.06.2005
01:01
smile
[5]

ronn [ moralizator ]

'Miksy' sa latwe do wyboru. Mialem na mysli tylko jedna ceche.

Mozna skoncentrowac sie jedynie na aspektach umyslowych. Generalnie mozna wyroznic 3 wspomniane w pierwszym poscie. Zastanawialem sie, ktora jest najbardziej nobilitujaca.

madrosc/inteligencja/wiedza?

02.06.2005
01:01
smile
[6]

la fessée [ je ne taime plus ]

... za to, że w ogóle jest, a jak nam ktoś nie pasuję, unikamy go ... ;)

02.06.2005
01:02
[7]

Bushido [ Generaďż˝ ]

Za czyny, nie za słowa, charakter ani za kulture osobistą... ( chociaż to też ważne :P)

02.06.2005
01:03
[8]

ronn [ moralizator ]

Chyba troche zle napisalem pierwszego posta. Mialem na mysli te konkretne cechy. Ktora z nich jest najwazniejsza?

Mozna wyrzucic charakter / osobowosc bo to zbyt oczywiste.

02.06.2005
01:03
[9]

la fessée [ je ne taime plus ]

... a na powagę, to za charakter ... to on kształtuje osobowości, i on decyduje o większości ... ;)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-02 01:03:02]

02.06.2005
01:04
[10]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Bushido - Szanujesz osobę, która pomoże przeprowadzić staruszkę przez jezdnie, mówiąc przy tym do niej "Idź szybciej ty stara k..."? Nie tylko czyny, słowa także...

02.06.2005
01:05
smile
[11]

ronn [ moralizator ]

Ok, widze ze 'spalilem'. Niepotrzebnie dodalem charakter. Skupmy sie na trzech pierwszych :-)

02.06.2005
01:06
[12]

Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]

Darze szacunkiem ludzi, ktorzy maja odwage mowic rzeczy, w ktore wierza, choc wiedza ze nie przysporzy im to popularnosci.

Nie nazwalbym tego charaktertem, to cos blizszego sile, odwadze. Charakter mozna miec bedac jednoczesnie podatnym na opinie innych.

02.06.2005
01:06
[13]

Mortan [ ]

Moim zdaniem tylko za charakter, za wiedzie inteligencje moze byc podziw, ale nie szacunek, choc mądrosc tez sie po czesci wiaze z charakterem

02.06.2005
01:07
[14]

Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]

Acha, szanuje tez za wiedzę, jesli ktos ma imponujaca i szczegolowa w jakiejs dziedzinie.

02.06.2005
01:10
[15]

ronn [ moralizator ]

Madrosc wedlug mnie nie ma zwiazku z charakterem. To cecha pojawiajaca sie wraz z wiekiem (wolniej badz szybciej), doswiadczeniem. Rozsadek, uczenie sie na bledach.

02.06.2005
01:47
smile
[16]

Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]

IMO taką cechą jest złoty duet: umiar i otwartość. Pozostałe wymienione przez was cnoty w moim przekonaniu wynikają z powyższych. Nieprzypadkowo wymieniłem dwie cechy, bowiem otwartość też powinna mieć swoje granice (umiar), inaczej cieżko zachować własną tożsamość.

02.06.2005
08:43
smile
[17]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Deepdelver - O co chodzi z tym umiaremi otwartością?

02.06.2005
08:46
smile
[18]

Szenk [ Master of Blaster ]

Umiar w piciu i otwartość na propozycje kolegów dotyczące wypadu do knajpy :)

02.06.2005
08:47
smile
[19]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

EwUnIa_kR
za co szacunek?
chyba za podejście do życia..za to że ktoś ma swoje zdanie,że potrafi je wyrażac..że nie daje się zaszufladkowac..


Hitler i Stalin tez mieli podejscie do zycia. I swoje zdanie. I potrafili je wyrazac. I nie dali sie saszufladkowac.

02.06.2005
08:50
smile
[20]

Szenk [ Master of Blaster ]

rothon ---> I są tacy, którzy do dzisiaj żywią do nich m.in. szacunek, choć muszą się z tym raczej mniej lub bardziej ukrywać :)

02.06.2005
08:52
[21]

Vader [ Senator ]

Mądrość.

Rothon --> Do Hitlera i Stalina można każdego jakoś dopasowac. Np Stalin był gatunku ludzkiego, Ty też jesteś. Możesz zatem mieć podobne zapędy; patrząc z tej perspektywy jesteś potencjalnym ludobójcą :-)

02.06.2005
08:55
[22]

wielebny_666 [ Pretorianin ]

każdą osobę można szanować za coś innego, także nie wiem czy można zgeneralzować nasz szacunek do kogoś za jakąś konkretną cechę jego charakteru

02.06.2005
08:56
[23]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

wielebny - Niby racja, ale mi trudno byłoby szanować kompletnego chama. Nie ważne, jak wielką wiedze by posiadał, albo ile dobrego by zrobił "niechcący" dla świata. Cham zawsze pozostanie chamem :)

02.06.2005
08:57
[24]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Ludzie zanuje sie za caloksztal :) Nie musze spaciac konkretnych kryteriow. Np. zwykly dres szanuje swjego szefa z paczki, bo jest dla mnie osoba tego godna.
Dla nas chyba nie :)

02.06.2005
09:02
[25]

wielebny_666 [ Pretorianin ]

Cainoor --> ale jakby ten cham odkrył remedium na wszelakie zło całego świata itp. to należy mu się szacuneczek pomimo tego że jest chamem

02.06.2005
09:03
[26]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

wielebny - Nie myl wdzięczności z szacunkiem.

02.06.2005
09:03
[27]

Vader [ Senator ]

Wielebny --> Nie należy.

02.06.2005
09:03
smile
[28]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Vader--> Zgoda, ale podajac odpowiedz na pytanie w taki sposob, jak cytowana przez mnie, brzmi ona (ta odpowiedz) tak jak brzmi. Czyli malo precyzyjnie. I mocno naiwnie :-)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.