weds [ Ocean Soul ]
Złapały mnie kanary w autobusie - co zrobić ?
Złapały mnie kanary bo zapomniałem ze dzisiaj 1 czerwiec i nie kupiłem biletu miesiecznego :/ Co można zrobić sensownego w taki przypadku ? Oczywiście zaraz wiekszość powie że zapłacić ale 70 zł to dla mnie za dużo. Olanie sprawy też raczej nie wchodzi w gre bo mój kumpel niedawno tak zrobił - dostał wezwanie na policje i zamiast 70 zapłacił 270 zł. Czy można sie z nimi jakoś dogadać - np. przyjść do ich siedziby- pokazać stare bilety miesieczne i powiedzieć że boi się powiedzieć rodzicom a samemu nie ma sie kasy ? Help :/

ILEK [ Plugawy Karzełek ]
buahahahhahahahahaha
za kanary wezwanie na policje...z kazdym dniem to forum mnie zaskakuje i bawi do lez:)))
snopek9 [ Legend ]
Nie uda Ci sie...niestety musisz zaplaci ta kase :(
Bylo sie dogadac jak Cie zlapali...
kurtt [ metal up your ass ]
Mój kumpel też kiedyś nie miał biletu i złapały nas kanary. Podchodzi do niego grubas i prosi o okazanie biletu, gość mu trzasnął z liścia i uciekł :)) Później ja jakąś z...kę dostałem od drugiego za to, że się nieodpowiedno zachowuje w autobusie (ogromny śmiech ;-)).
Olej to.

vien [ łowca pip ]
wlasnie, trzeba bylo mowic ze w dzien dziecka ssie nie lapie :P
a nie mozesz zrobic tak, ze pojdzoesz tam z czyims biletem do siedziby, pokazesz i nasciemniasz, ze po prostu wtedy, kiedy cie zlapali zapomniales wziac go z domu. oczywiscie bedziesz musial zmienic imie i nazwisko na tym bilecie
Kompo [ bujaka jamajka ]
Mogłeś powiedzieć w autobusie, że masz kartę ale zapomniałeś - wtedy daliby Ci karę 5zł i byś musiał się zgłosić w "ich siedzibie", zapłacić piątkę i pokazać kartę. Tylko musiałbyś kupić kartę miesięczną od 1 czerwca. :)
Albo uciekać wtedy... albo ściemniać. Teraz to już "po ptakach".
Maff [ Generaďż˝ ]
nic nie zrobisz. zaplac, bo inaczej po pol roku dostaniesz do zaplaty ponad 200 pln od komornika.
grzesiek16 [ Feluś ]
Leć kupić miesięczny na ten miesiąc, a następnie idź (nie musisz dzisiaj) do wydziału komunikacji (w przypadku Katowic jest to KZK GOP) i pokaż bilet miesięczny i mandat. Powiedz,że w chwili kontroli zapomniałeś biletu, bo dopiero co go kupiłeś itd., itp. Powinni Ci anulować to, a w najgorszym przypadku zmniejszyć kwotę do zapłaty. Wychodzi to na to samo jakbyś jechał w połowie miesiąca i nie miał miesięcznego przy sobie ...
EwUnIa_kR [ Legend ]
wezwanie na policję;D:D:D
pisz odwołanie;)
snopek9 [ Legend ]
Czy na mandacie nie ma czasem dokładnej daty? bo jesli jest to co piszecie jest smieszne ...
EwUnIa_kR [ Legend ]
snopek--> to co piszecie jest śmieszne..
czy smieszne jest to że można napisac odwołanie do mpk tłumacząc brak biletu roztargnieniem?..załączając do tego bilety miesięczne np z sześciu ostatnich miesięcy?
nie uważam żeby to było śmieszne:|

foxx [ lisek ]
Złapały mnie kanary w autobusie - co zrobić ?
Nie daj sie zlapac drugi raz :P, ja zawsze jak jezdzilem to kupowalem jeden bilet ale go niekasowalem, dopiero jak wchodzil kanar to skasowalem, a ze rzadko widuje kanarow to moglem nawet z miesiac przejezdzic na tym jednym bilecie :P
snopek9 [ Legend ]
Ewunia --> przeciez to nie bylo do Ciebie...chyba to oczywiste?
przypadek ze post Twoj sie pojawil kolo mojego...mial sie pojawic kolo tego:
Leć kupić miesięczny na ten miesiąc, a następnie idź (nie musisz dzisiaj) do wydziału komunikacji (w przypadku Katowic jest to KZK GOP) i pokaż bilet miesięczny i mandat. Powiedz,że w chwili kontroli zapomniałeś biletu, bo dopiero co go kupiłeś itd., itp. Powinni Ci anulować to, a w najgorszym przypadku zmniejszyć kwotę do zapłaty. Wychodzi to na to samo jakbyś jechał w połowie miesiąca i nie miał miesięcznego przy sobie ...

Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]
Kumpel miał podobną sytuację, zrobił tak jak pisze grzesiek16, przy czym do siedziby mzk wziął ze sobą stare bilety miesięczne, żeby pokazać, że je regularnie kupuje. W rezultacie zapłacił 10 zł.
ILEK [ Plugawy Karzełek ]
snopek--->nadal nie rozumiem dlaczego cie to smieszy...motyw sprawdzony jak ten z cudzym miesiecznym.
EwUnIa_kR [ Legend ]
dla mnie to nie jest oczywiste..dwie minuty chyba wystarcza żeby przeczytać posta:
ale ok..po sprawie.
snopek9 [ Legend ]
Jesli jednak takie cos przechodzi..to wam powiem, ze zaluje ze placilem 130zł za przejazd 30km...kanary raz na dwa miesiace albo i zadziej, a ja placilem bo chcialem byc uczciwy...nie potrzebnie jak widac...
snopek9 [ Legend ]
Ewunia --> heh dwie minuty to ja pisałem to ( bo na gg pisałem)...a jakos f5 nie bylo pod reka tym razem :)

ILEK [ Plugawy Karzełek ]
snopek--->uczciwy czy glupi??? uczciwy bylbys kupujac bilet:))))
snopek9 [ Legend ]
ILEK --> dlatego poniewaz ja placilem 130zł za przejazd 30km i jesli ktos nie ma biletu to mnie nie interesuje ze zapomial kupic! Rozumiem ze wiekszosc w Wawie nie kupuje, ale tam gdzie ja mieszkam to 95% ma wazne bilety...
.:VeGo:. [ Dragon ]
w dzien diecka cie dok******i ato matoly, wez sie odwolaj i tyle, a tak przy okazji mojego kumpla kedys kanaray tez zlapaly, ale to nie z jegom winy bo nie zdazyl zskasowac biletu bo wracalmz mlodszym bramem i znaim go usadzil to juz sie dowalili, a on wziol brata stanol przed dzrzwiami i takiego jednego grubasa kanarka wypchnol i ucielk :-))))
grzesiek16 [ Feluś ]
snopek ---> jest data, ale jeśli mandat dzisiaj dostał i dziś kupi bilet miesięczny to i tu i tu będzie miał jedną datę - 01.06.2005 i kto mu odowodni, że oszukuje? No chyba, że godziny też wpisują, ale wątpię ...
snopek9 [ Legend ]
Grzesiek ---> Chyba jasne, ze piszac "dokladna date" mialem na mysli godzine rowniez..inaczej moj post bylby bez sesu...

ILEK [ Plugawy Karzełek ]
data to data a czas to czas
Father Michael [ Padre ]
Wystarczy, ze w momencie zakupu biletu okresowego do komputera zapisywana jest data z godzina. Wtedy to juz nic sie nie da zrobic.
Adamss [ -betting addiction- ]
weds --> Heh, 70 dych? Ja wiem, że na początku jest 42 zł, a dopiero po upływie 1 tyg. jest 7 dych. Pozatym, jak nie zapłacisz to sie nic nie stanie, wierz mi.
ILEK [ Plugawy Karzełek ]
Adamss---->no u mnie zaczynaja od 128 zl...

zuromil [ Człowiek Jazda ]
jak na ironie mnie kiedys zlapali w piatek 13 ;/ i dwa tygodnie pozniej znowu Ci sami mnie drapneli i 150 zl poszlo sie je..c!
grzesiek16 [ Feluś ]
A wystarczyło kupić bilecik :]
volve16 [ Konsul ]
zuromil-->> Mnie kiedyś złapali 1 kwietnia :/
grzesiek16-->> nie wiem, jak w innych miastach, ale w Szczecinie jest godzina na bilecie miesięcznym, więc taki numer by nie przeszedł
weds [ Ocean Soul ]
Dobra, kupiłem właśnie bilet miesieczny z dzisiejszą datą ( bez godziny ). Jutro pojade do zajezdni i spróbuje się dogadać...
Adamss - u mnie na początku jest 70, po tygodniu 100
Artur20 [ Generaďż˝ ]
Mnie kilka lat temu złapali, spisali i nic. Ze dwa tygodnie temu to samo. Chciałem sobie podjechać 1 przystanek, więc stwierdziłem że nie będe kupował biletu, no a tu kontrola, jakieś 2 buraki. Powiedziałem facetowi wprost żeby nie wypisywał sobie długopisu, bo i tak nie zapłacę. Nic mu nie podpisywałem, więc myślę że jakoś przejdzie. Sądzę ze możesz olać sprawę.
Paul12 [ Buja ]
Kup bilet miesięczny, a w wydziale kominkacji (tam gdzie się te &%*@#$ mandaty płaci) pokaż stary i nowy. Mój kumpel tak miał i nie musiał płacić.
Logadin [ Christian Noir Stein ]
1) nie odbieraj poleconych
2) nie daj się przestraszyć widząc odsteki na 500zł
3) nie sugeruj się pieczątką wezwanie sądowe w kopercie od MPK
4) nie daj się złapać po raz drugi
W wielu miastach MPK sprawę do sądu wnosi dopiero wtedy gdy jestes złapany po raz 3ci.
MPK to nie PKP są bardziej "wyrozumiali" :)
(pkt 1-4 z własnego doświadczenia sprzed 5 miesięcy)
Novus [ Generaďż˝ ]
Mozesz napisac odwolanie, jezeli dobrze uargumentujesz to jest szansa.
KraVeN [ Konsul ]
a jak to jest
jak kanar zaprowadzil mnie na psiarnie dalem swoje dane (policji) zeby je zweryfikowali potem policjant przekazal je kanarowi!! (podobno musi byc jakies oficjalne pismo w takiej sparwie a nie ze on mu daje odrazu) kanar dal mi bilet karny i kazal sie podpisac ja sie nie podpisalem i powiedzialem zeby spadal jak ma moje dane!!
tutaj jest pytanie do "prawnikow" czy taka sprawe bym wygral?? (chodzi o to czy sa w stanie mi udowodnic) ze to ja zeczywiscie podawalem policji swoje dane a nie ktos kto poprotu je zna!! (nie pokazywalem swoich dokumentow [mialem ale mowilem ze nie mam] i nic nie podpisywalem)

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
Jest pewnie sposób... zakładam, że jak Cię złapali to podałeś swoje dane i pokazałeś ligitymacje?
Jeśli tak to teraz wystarczy iść do sekretariatu szkolnego i powiedzieć, że zgubiłeś ligitymacje i prosisz o wydanie nowej - powinieneś rownierz dostać papier z poświadczeniem tego, że zgubiłeś ligytke, ale ważne jest aby jakoś poprosić w sekretariacie aby data na tym papierze była np sprzed kilku dni (zanim dostałeś mandat) i wtedy jak dostajesz polecony z nakazem zapłaty - udajesz zdziwionego i mowisz ze pewnie ktos Ci zabral ligytke ja wykozystal, podajac sie za Ciebie.
Mam nadzieje, ze pomoze :)
Pozdrawiam
weds [ Ocean Soul ]
Xaar - niestety - dowodzik osobisty :/
grzesiek16 [ Feluś ]
Xaar --> szprytne :]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
weds -> no z tym już chyba gorzej będzie...
grzesiek16 -> co sprytniejsi mogą już teraz sobie coś takiego załatwić i w razie różnych niespodziewanych wypadków ligitymować się to niby zgubioną - wtedy nie będzie żadnego problemu :)
hctkko [ Firestarter ]
https://www.simset.net/~hctkko/bus.txt
qsc [ Chor��y ]
Hctkko - bardzo fajny tekst :) A te opowiesci o samodzielnym otwieraniu autobusu itp o ktorych wspominasz na dole sa dopiero w przygotowaniu czy po prostu linka znalezc nie moge ? Sorry za byc moze glupie pytanie, ale nie moge sie dopatrzyc ani linka ani daty utworzenia tego tekstu.
hctkko [ Firestarter ]
qsc -->>
1. To nie jest mój tekst
2. Ma już kilka lat
Morbus [ - TRAKER - ]
pokarz stare bilety i tym udowodnisz ze kupowales regularnie to moze Cie puszcza ... mojej kolezance sie udalo ;]

weds [ Ocean Soul ]
Pokazałem nowy i stary bilet miesieczny- przeszło - zapłaciłem tylko 5 zł.