GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Złapały mnie kanary w autobusie - co zrobić ?

01.06.2005
15:46
[1]

weds [ Ocean Soul ]

Złapały mnie kanary w autobusie - co zrobić ?

Złapały mnie kanary bo zapomniałem ze dzisiaj 1 czerwiec i nie kupiłem biletu miesiecznego :/ Co można zrobić sensownego w taki przypadku ? Oczywiście zaraz wiekszość powie że zapłacić ale 70 zł to dla mnie za dużo. Olanie sprawy też raczej nie wchodzi w gre bo mój kumpel niedawno tak zrobił - dostał wezwanie na policje i zamiast 70 zapłacił 270 zł. Czy można sie z nimi jakoś dogadać - np. przyjść do ich siedziby- pokazać stare bilety miesieczne i powiedzieć że boi się powiedzieć rodzicom a samemu nie ma sie kasy ? Help :/

01.06.2005
15:48
smile
[2]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

buahahahhahahahahaha

za kanary wezwanie na policje...z kazdym dniem to forum mnie zaskakuje i bawi do lez:)))

01.06.2005
15:48
[3]

snopek9 [ Legend ]

Nie uda Ci sie...niestety musisz zaplaci ta kase :(
Bylo sie dogadac jak Cie zlapali...

01.06.2005
15:51
[4]

kurtt [ metal up your ass ]

Mój kumpel też kiedyś nie miał biletu i złapały nas kanary. Podchodzi do niego grubas i prosi o okazanie biletu, gość mu trzasnął z liścia i uciekł :)) Później ja jakąś z...kę dostałem od drugiego za to, że się nieodpowiedno zachowuje w autobusie (ogromny śmiech ;-)).

Olej to.

01.06.2005
15:52
smile
[5]

vien [ łowca pip ]

wlasnie, trzeba bylo mowic ze w dzien dziecka ssie nie lapie :P
a nie mozesz zrobic tak, ze pojdzoesz tam z czyims biletem do siedziby, pokazesz i nasciemniasz, ze po prostu wtedy, kiedy cie zlapali zapomniales wziac go z domu. oczywiscie bedziesz musial zmienic imie i nazwisko na tym bilecie

01.06.2005
15:52
[6]

Kompo [ bujaka jamajka ]

Mogłeś powiedzieć w autobusie, że masz kartę ale zapomniałeś - wtedy daliby Ci karę 5zł i byś musiał się zgłosić w "ich siedzibie", zapłacić piątkę i pokazać kartę. Tylko musiałbyś kupić kartę miesięczną od 1 czerwca. :)

Albo uciekać wtedy... albo ściemniać. Teraz to już "po ptakach".

01.06.2005
15:53
[7]

Maff [ Generaďż˝ ]

nic nie zrobisz. zaplac, bo inaczej po pol roku dostaniesz do zaplaty ponad 200 pln od komornika.

01.06.2005
15:53
[8]

grzesiek16 [ Feluś ]

Leć kupić miesięczny na ten miesiąc, a następnie idź (nie musisz dzisiaj) do wydziału komunikacji (w przypadku Katowic jest to KZK GOP) i pokaż bilet miesięczny i mandat. Powiedz,że w chwili kontroli zapomniałeś biletu, bo dopiero co go kupiłeś itd., itp. Powinni Ci anulować to, a w najgorszym przypadku zmniejszyć kwotę do zapłaty. Wychodzi to na to samo jakbyś jechał w połowie miesiąca i nie miał miesięcznego przy sobie ...

01.06.2005
15:54
[9]

EwUnIa_kR [ Legend ]

wezwanie na policję;D:D:D

pisz odwołanie;)

01.06.2005
15:56
[10]

snopek9 [ Legend ]

Czy na mandacie nie ma czasem dokładnej daty? bo jesli jest to co piszecie jest smieszne ...

01.06.2005
15:58
[11]

EwUnIa_kR [ Legend ]

snopek--> to co piszecie jest śmieszne..

czy smieszne jest to że można napisac odwołanie do mpk tłumacząc brak biletu roztargnieniem?..załączając do tego bilety miesięczne np z sześciu ostatnich miesięcy?

nie uważam żeby to było śmieszne:|

01.06.2005
15:59
smile
[12]

foxx [ lisek ]

Złapały mnie kanary w autobusie - co zrobić ?

Nie daj sie zlapac drugi raz :P, ja zawsze jak jezdzilem to kupowalem jeden bilet ale go niekasowalem, dopiero jak wchodzil kanar to skasowalem, a ze rzadko widuje kanarow to moglem nawet z miesiac przejezdzic na tym jednym bilecie :P

01.06.2005
16:00
[13]

snopek9 [ Legend ]

Ewunia --> przeciez to nie bylo do Ciebie...chyba to oczywiste?
przypadek ze post Twoj sie pojawil kolo mojego...mial sie pojawic kolo tego:

Leć kupić miesięczny na ten miesiąc, a następnie idź (nie musisz dzisiaj) do wydziału komunikacji (w przypadku Katowic jest to KZK GOP) i pokaż bilet miesięczny i mandat. Powiedz,że w chwili kontroli zapomniałeś biletu, bo dopiero co go kupiłeś itd., itp. Powinni Ci anulować to, a w najgorszym przypadku zmniejszyć kwotę do zapłaty. Wychodzi to na to samo jakbyś jechał w połowie miesiąca i nie miał miesięcznego przy sobie ...

01.06.2005
16:00
smile
[14]

Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]

Kumpel miał podobną sytuację, zrobił tak jak pisze grzesiek16, przy czym do siedziby mzk wziął ze sobą stare bilety miesięczne, żeby pokazać, że je regularnie kupuje. W rezultacie zapłacił 10 zł.

01.06.2005
16:01
[15]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

snopek--->nadal nie rozumiem dlaczego cie to smieszy...motyw sprawdzony jak ten z cudzym miesiecznym.

01.06.2005
16:02
[16]

EwUnIa_kR [ Legend ]

dla mnie to nie jest oczywiste..dwie minuty chyba wystarcza żeby przeczytać posta:

ale ok..po sprawie.

01.06.2005
16:02
[17]

snopek9 [ Legend ]

Jesli jednak takie cos przechodzi..to wam powiem, ze zaluje ze placilem 130zł za przejazd 30km...kanary raz na dwa miesiace albo i zadziej, a ja placilem bo chcialem byc uczciwy...nie potrzebnie jak widac...

01.06.2005
16:03
[18]

snopek9 [ Legend ]

Ewunia --> heh dwie minuty to ja pisałem to ( bo na gg pisałem)...a jakos f5 nie bylo pod reka tym razem :)

01.06.2005
16:04
smile
[19]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

snopek--->uczciwy czy glupi??? uczciwy bylbys kupujac bilet:))))

01.06.2005
16:05
[20]

snopek9 [ Legend ]

ILEK --> dlatego poniewaz ja placilem 130zł za przejazd 30km i jesli ktos nie ma biletu to mnie nie interesuje ze zapomial kupic! Rozumiem ze wiekszosc w Wawie nie kupuje, ale tam gdzie ja mieszkam to 95% ma wazne bilety...

01.06.2005
16:06
[21]

.:VeGo:. [ Dragon ]

w dzien diecka cie dok******i ato matoly, wez sie odwolaj i tyle, a tak przy okazji mojego kumpla kedys kanaray tez zlapaly, ale to nie z jegom winy bo nie zdazyl zskasowac biletu bo wracalmz mlodszym bramem i znaim go usadzil to juz sie dowalili, a on wziol brata stanol przed dzrzwiami i takiego jednego grubasa kanarka wypchnol i ucielk :-))))

01.06.2005
16:07
[22]

grzesiek16 [ Feluś ]

snopek ---> jest data, ale jeśli mandat dzisiaj dostał i dziś kupi bilet miesięczny to i tu i tu będzie miał jedną datę - 01.06.2005 i kto mu odowodni, że oszukuje? No chyba, że godziny też wpisują, ale wątpię ...

01.06.2005
16:09
[23]

snopek9 [ Legend ]

Grzesiek ---> Chyba jasne, ze piszac "dokladna date" mialem na mysli godzine rowniez..inaczej moj post bylby bez sesu...

01.06.2005
16:11
smile
[24]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

data to data a czas to czas

01.06.2005
16:13
[25]

Father Michael [ Padre ]

Wystarczy, ze w momencie zakupu biletu okresowego do komputera zapisywana jest data z godzina. Wtedy to juz nic sie nie da zrobic.

01.06.2005
16:16
[26]

Adamss [ -betting addiction- ]

weds --> Heh, 70 dych? Ja wiem, że na początku jest 42 zł, a dopiero po upływie 1 tyg. jest 7 dych. Pozatym, jak nie zapłacisz to sie nic nie stanie, wierz mi.

01.06.2005
16:17
[27]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

Adamss---->no u mnie zaczynaja od 128 zl...

01.06.2005
16:19
smile
[28]

zuromil [ Człowiek Jazda ]

jak na ironie mnie kiedys zlapali w piatek 13 ;/ i dwa tygodnie pozniej znowu Ci sami mnie drapneli i 150 zl poszlo sie je..c!

01.06.2005
16:21
[29]

grzesiek16 [ Feluś ]

A wystarczyło kupić bilecik :]

01.06.2005
16:21
[30]

volve16 [ Konsul ]

zuromil-->> Mnie kiedyś złapali 1 kwietnia :/

grzesiek16-->> nie wiem, jak w innych miastach, ale w Szczecinie jest godzina na bilecie miesięcznym, więc taki numer by nie przeszedł

01.06.2005
16:22
[31]

weds [ Ocean Soul ]

Dobra, kupiłem właśnie bilet miesieczny z dzisiejszą datą ( bez godziny ). Jutro pojade do zajezdni i spróbuje się dogadać...
Adamss - u mnie na początku jest 70, po tygodniu 100

01.06.2005
16:24
[32]

Artur20 [ Generaďż˝ ]

Mnie kilka lat temu złapali, spisali i nic. Ze dwa tygodnie temu to samo. Chciałem sobie podjechać 1 przystanek, więc stwierdziłem że nie będe kupował biletu, no a tu kontrola, jakieś 2 buraki. Powiedziałem facetowi wprost żeby nie wypisywał sobie długopisu, bo i tak nie zapłacę. Nic mu nie podpisywałem, więc myślę że jakoś przejdzie. Sądzę ze możesz olać sprawę.

01.06.2005
16:36
[33]

Paul12 [ Buja ]

Kup bilet miesięczny, a w wydziale kominkacji (tam gdzie się te &%*@#$ mandaty płaci) pokaż stary i nowy. Mój kumpel tak miał i nie musiał płacić.

01.06.2005
16:43
[34]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

1) nie odbieraj poleconych
2) nie daj się przestraszyć widząc odsteki na 500zł
3) nie sugeruj się pieczątką wezwanie sądowe w kopercie od MPK
4) nie daj się złapać po raz drugi

W wielu miastach MPK sprawę do sądu wnosi dopiero wtedy gdy jestes złapany po raz 3ci.
MPK to nie PKP są bardziej "wyrozumiali" :)

(pkt 1-4 z własnego doświadczenia sprzed 5 miesięcy)

01.06.2005
17:10
[35]

Novus [ Generaďż˝ ]

Mozesz napisac odwolanie, jezeli dobrze uargumentujesz to jest szansa.

01.06.2005
17:12
[36]

KraVeN [ Konsul ]

a jak to jest
jak kanar zaprowadzil mnie na psiarnie dalem swoje dane (policji) zeby je zweryfikowali potem policjant przekazal je kanarowi!! (podobno musi byc jakies oficjalne pismo w takiej sparwie a nie ze on mu daje odrazu) kanar dal mi bilet karny i kazal sie podpisac ja sie nie podpisalem i powiedzialem zeby spadal jak ma moje dane!!

tutaj jest pytanie do "prawnikow" czy taka sprawe bym wygral?? (chodzi o to czy sa w stanie mi udowodnic) ze to ja zeczywiscie podawalem policji swoje dane a nie ktos kto poprotu je zna!! (nie pokazywalem swoich dokumentow [mialem ale mowilem ze nie mam] i nic nie podpisywalem)

01.06.2005
17:14
smile
[37]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Jest pewnie sposób... zakładam, że jak Cię złapali to podałeś swoje dane i pokazałeś ligitymacje?
Jeśli tak to teraz wystarczy iść do sekretariatu szkolnego i powiedzieć, że zgubiłeś ligitymacje i prosisz o wydanie nowej - powinieneś rownierz dostać papier z poświadczeniem tego, że zgubiłeś ligytke, ale ważne jest aby jakoś poprosić w sekretariacie aby data na tym papierze była np sprzed kilku dni (zanim dostałeś mandat) i wtedy jak dostajesz polecony z nakazem zapłaty - udajesz zdziwionego i mowisz ze pewnie ktos Ci zabral ligytke ja wykozystal, podajac sie za Ciebie.
Mam nadzieje, ze pomoze :)
Pozdrawiam

01.06.2005
17:20
[38]

weds [ Ocean Soul ]

Xaar - niestety - dowodzik osobisty :/

01.06.2005
17:21
[39]

grzesiek16 [ Feluś ]

Xaar --> szprytne :]

01.06.2005
17:25
smile
[40]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

weds -> no z tym już chyba gorzej będzie...

grzesiek16 -> co sprytniejsi mogą już teraz sobie coś takiego załatwić i w razie różnych niespodziewanych wypadków ligitymować się to niby zgubioną - wtedy nie będzie żadnego problemu :)

01.06.2005
17:25
[41]

hctkko [ Firestarter ]

https://www.simset.net/~hctkko/bus.txt

02.06.2005
01:11
[42]

qsc [ Chor��y ]

Hctkko - bardzo fajny tekst :) A te opowiesci o samodzielnym otwieraniu autobusu itp o ktorych wspominasz na dole sa dopiero w przygotowaniu czy po prostu linka znalezc nie moge ? Sorry za byc moze glupie pytanie, ale nie moge sie dopatrzyc ani linka ani daty utworzenia tego tekstu.

02.06.2005
07:35
[43]

hctkko [ Firestarter ]

qsc -->>
1. To nie jest mój tekst
2. Ma już kilka lat

02.06.2005
09:54
[44]

Morbus [ - TRAKER - ]

pokarz stare bilety i tym udowodnisz ze kupowales regularnie to moze Cie puszcza ... mojej kolezance sie udalo ;]

02.06.2005
15:06
smile
[45]

weds [ Ocean Soul ]

Pokazałem nowy i stary bilet miesieczny- przeszło - zapłaciłem tylko 5 zł.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.