Azorsky [ Konsul ]
Problem: DC; firewall, DSL i nie działąjacy search
No więc tak.
Zacząłem używać DSL 2 Mb, mam router dzielący DSLA na 4-ry (jednoczęsnie sprzętowy firewall przypisujący inny adres IP); Norton Internet Security. No i zainstalowałem DC i funkcja search nic nie zwraca. Ponieważ czas jakiś nie używałem DC nie wiem czy to wina routera? Any help? Co z tym zrobić?
Deead [ Senator ]
Zmień na passive
Azorsky [ Konsul ]
nie pomaga niestety
Azorsky [ Konsul ]
up
moneo [ Nikon Sevast ]
ja na ogol przy problemach z searchem robie w DC "active", wpisujac aktualny ip (sprawdzam np. na whatismyip.com). nie wiem jak to sie ma do routera, ale moze warto sprobowac..

MasterDD [ :-D ]
Wchodzisz w ustawienia routera. Szukasz PortForwarding (przekierowanie portow).
Dajesz nazwe "DC++" Twoje IP wew. w sieci np. 192.168.x.x , port 1412 ,zarowno dla TCP i UDP.
Teraz nagle stajesz sie aktywnym, wiec dajesz w DC active i wpisujesz swoje zew. IP (np 213.... 85... itp) i obok port 1412. Dziala search, jestes aktywny i jest zaje...fajnie :D
Z innej bajki - wchodzisz w ustawienia, dajesz pasywny i jestes pasywny :D
Mozesz szukac/sciagac tylko od pasywnych, czyli jest tego o milion mniej.
Powodzenia :D