Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
[info] Nowy (lipcowy) Komputer ŚWIAT GRY już w kioskach!
Dziś do kiosków trafiło nowe wydanie pisma Komputer ŚWIAT GRY, w jeszcze niższej niż zwykle cenie - można je kupić za jedyne 6,49 złotych. Celowniki proszę ustawić tym razem na niebieski, bo taki kolor przeważa na okładce. Tym razem (dość niechcący, przyznaję) udało nam się zrobić CD dla miłośników zacnej klasyki w odświeżonym wydaniu. Szczegóły niżej.
Oto, co w numerze:
-------------
ZAWARTOŚĆ CD:
PEŁNE WERSJE
Robin Hood: Defender of the Crown - bardzo dobry (IMO, ale ja w to się zagrywałem :) remake kultowej gry Defender of the Crown. Ni to strategia, ni to zręcznościówka, ale zabawa jest przednia. Uwaga - w tej wersji nie trzeba na Herculesie (i monitorze mono) odpalać emulacji CGA (color6.com... cholera, a może to była EGA? :) Ta wersja nie działa na Herculesach :)) Ale jak na dzisiejsze czasy ma bardzo niskie wymagania sprzętowe
Dinos & Bubbles - dinozaur chodzi i bąbelkuje przeciwników. Brzmi znajomo? Tak, to remake Bubble Bobble ze wszystkimi jego zaletami, czyli przelatywaniem przez podłogę oraz bąbelkami zmywającymi przeciwników z planszy. Bóg jeden wie, ile żetonów (KREDYTÓW!) wydałem na BB w takim jednym przejściu podziemnym...
----------------
ZAWARTOŚĆ PISMA:
Testy: Hit miesiąca - Cold Fear. Można narzekać, że trochę konsolowate i że za duża jatka, a za małe napięcie, ale mnie przestraszył. I zachwycił jednocześnie, ten szalejący ocean jest nie do pobicia.
Testy: Premiery
Playboy: The Mansion
Silent Hunter III
Doom 3: Resurrection of Evil
Trackmania Sunrise
Knight Rider: The Game 2
Guild Wars
Juiced
Safari Kids: Na ratunek zwierzakom
7 Sins
Freedom Force vs The 3rd Reich
Kajko i Kokosz: Szkoła łatania. Latania.
Maluch Racer 2
Testy: Reedycje
Soldiers: Ludzie honoru
Świątynia pierwotnego zła
ToCA Race Driver 2
Harry Potter: Mistrzostwa świata w quidditchu
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i więzień Azkabanu
Unreal II: The Awakening
Unreal Tournament 2004
Baldur's Gate II + Tron Bhaala
Beyond Divinity
Lionheart: Legacy of the Crusader
Nowości: Pierwsze wrażenie
Stronghold 2
Battlefield 2
Codename: Panzers - Phase Two
Nowości: Na horyzoncie
Call of Duty 2
Prince of Persia: Kindred Blades
Xbox 360
Rynek: Przegląd - Najlepsze gry, najniższe ceny
Rynek: Test
Konkurs pierwszej pomocy - Test pomocy technicznej polskich wydawców gier. Wyniki miejscami zaskakujące
Pomoc: Hit miesiąca
Cold Fear - nie tylko pełen opis przejścia, ale też szczegółowe mapy zarówno Ducha Wschodu, jak i Gwiazdy Sachalinu.
Pomoc: Gra na CD
Robin Hood: Defender of the Crown
Dinos & Bubbles
Pomoc: Tajne kody
Pomoc: Rozwiązania problemów
Życzę miłej lektury!
Jakub Kowalski
Komputer ŚWIAT GRY
Redaktor prowadzący/Executive editor
[email protected]
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Kupię ze względów nostalgicznych - dla obu gier :)
piokos [ ]
hmm... szkoda że Robin Hood to nie ten a'la Desperados/Commandos. Ale może się skuszę.
krzynier [ Mów mi Krzynio ]
Nie wiem poco wspominacie o Maluchu Racerze

piokos [ ]
bo kichy też trzeba opisać
Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
O maly wlos bym sie nabral mylac te gre z Legend of Sherwood, na ktora od dawna poluje.
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
krzynier --> po to, że opisujemy wszystkie gry, które trafiają na rynek, nawet te kioskowo-koszowe. Swoją drogą polecam też test Kajka i Kokosza :)
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
Mistrzu --> wyraźnie napisałem, który to Robin Hood :) Nie brzmij, jakbyś miał pretensje :)

piokos [ ]
Sam właściwie miałem napisać to co MGR, tyle że nie z pretensją, co z żalem :).

Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
Wiem wiem, nie mam...

Silver Fox [ spamer ]
Hahahaha, jesteście do dupy teraz sie o tym naprawde przekonalem
Taką macie podniete grając w WoWa ze osoba, która grala w GW spędziła przy niej tylko kilka godzin. Jesteście żałośni. To wasze pismo to nie pismo tylko śmiec i tyle ! Uważacie ze znacie sie na grach / gowno sie znacie !! W dodatku 3 kiczowate gry zamiast jednej lepszej
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-01 20:27:55]

DeLordeyan [ The Edge ]
Postarajcie się, dajcie jakieś naprawdę mocne gry... nie bąbelkujące smoki ;)

TurboHenryk [ Junior ]
Witam bardzo ciepło po raz pierwszy na forum. Pozwolę sobie napisać parę słow o najnowszym KŚG. Kupiłem i muszę przyznać że już dawno nie było tak marnych recenzji i tak kiepskiej treści. Panowie litości - ta gazeta to minimalnie zmodyfikowany PLAY (równeż cieki). Wracam do CDA i więcej już nie sięgnę po to "coś" - wolę kupić sobie kilo kitu do okna (6,50 i bez CD) :-)

Nazgrel [ Jedi ]
Słuchajcie SliverFoxa/Mentora on wam prawde powie. To znawca gier jest przecież. Od jutra zaczynam krucjate, ide palić kioski w których zobacze KŚG w imie naszego mistrza i papa bossa SilverFoxa vel Mentora12!!
(...)
Troche szacunku i kultury Cie rodzice nie nauczyli?
Silver Fox [ spamer ]
Hahahaha
Znalazl sie mistrzunio / lol
Wracaj ssac cyca od mamusi
Father Michael [ Padre ]
Silver?

SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]
Heh, Cubituss, obiecywałeś "szczękopad" ze względu na pełne wersje jeszcze w tym roku... Nie oznacza to chyba wyłącznie nuemru grudniowego? Na razie jest tylko gorzej...
eJay [ Gladiator ]
Silver Fox aka Mentor12------->Zbastuj troche. To, ze ty grasz od GW od tygodnia nie oznacza, ze jestes mastahem, czy jak to sie zwie. Jesli myslisz, ze prowadzenie takiego czasopisma jest latwe to sie grubo mylisz. I nie besztaj full wersji bo to klasyka - o tej o ktorej nie masz pojecia.

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]
Silver Fox mysli, ze fajnie zaszpanuje zmieniajac co 5 minut status na gg odnosnie tego gdzie jest w GW. :P

eJay [ Gladiator ]
Ja niestety juz sie nie dowiem:) Zablokowal mnie:)))) Zaraz bede plakac, czuje odplyw Mocy i w ogole smutek:) mentor odblokuj mnie prosze muahahaha:D:D

Silver Fox [ spamer ]
eJay --> Jeżeli myślisz ze gram dopiero od tygodnia to cie zdrowo pop.........
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
Fisher --> podtrzymuję cały czas to, co mówiłem. Na razie masz w rękach numer lipcowy, wiele jeszcze do końca roku zostało.
Silver --> osoba grała w GW wystarczająco długo, żeby napisać to, co napisała. Czemu nie polemizujesz z żadnym z jej - dość poważnych - zarzutów? Czemu nie przekonujesz na przykład mnie, że instancyjność miast i terenów questowych to zaleta, nie wada?
TurboHenryk --> argumenty by się przydały, samo "marne recenzje" oraz "kiepska treść" to zbyt mało, żeby Cię traktować jak kogoś, z kim warto rozmawiać. Jesteś tutaj nowy, więc robię wyjątek.
Silver Fox [ spamer ]
Cubituss ---> Questy w WoWie sa klasyczne jak w GW. Ale wy jak wszyscy podniecacie sie WoWem :D
eJay [ Gladiator ]
Silver Fox------->Szczerze mowiac, mnie to G obchodzi czy grasz od tygodnia czy od miesiaca. Mysle, ze jak dorosniesz i przestaniesz pyskowac to przeanalizujesz swoje dotychczasowe zachowanie i odpokutujesz za grzechy....
Grzechoo00 [ Centurion ]
Sam Fisher ----> Obiecywał, więc poczekaj... Jak na razie, po fullach, donoszę wrażenie, że AS przeniósł swój budżet na czasopisma "z misją społeczną"...
Grzechoo00 [ Centurion ]
[edit ubogich]
donoszę = odnoszę:)
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
Silver --> wskaż w tekście o GW miejsce, gdzie krytykujemy questy.
Grzechoo00 --> błagam Cię, nie pisz takich bzdur jak to z przenoszeniem budżetu, bo aż ściska, gdy się coś takiego czyta.
Silver Fox [ spamer ]
Cubituss ---> Rozumiem że gracie mneij więcej do połowy gry i już ja osadzacie ?
edit:
Sorry, za quest zwracam honor
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-06-02 11:28:30]

piokos [ ]
WoWa całego przeszli a w GW saw 14 misji
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
Silver --> jeśli sądzisz, że MMOGa da się skończyć, to ja nie mam więcej pytań :)

eJay [ Gladiator ]
Silver Fox--------->
Cubituss ---> Rozumiem że gracie mneij więcej do połowy gry i już ja osadzacie ?
ROTFL:)

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]
Silver Fox --> No widzisz, grali w tego GW i nie mogli sie doczekac napisow koncowych. :P

piokos [ ]
Kiedyś usłyszałem od pirata na Wolumenie, że w Simsach jest 30 misji
Grzechoo00 [ Centurion ]
Cubituss ----> A tak pije do tego, co pisałeś ostatnio. Bardziej bym się na Twoim miejscu czepiał tej "misji społecznej" niż ruchomego budżetu;)

(pseudo)Gracz [ Chor��y ]
Jak zwykle nędza...
Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]
Grzehoo00 --> czepiłem się tego, co było bzdurą.