
Masterful [ Pretorianin ]
oszustwo na ebay.pl
witam,
zostalem oszukany na ebayu na niecale 200 zl
czy moge jakos odzyskac kase? koles na bank podal falszywe dane i telefon, jedyne co mnie z nim "łaczy" to nr konta, czy bank poda mi jego dane? a moze zglosic na policje?

jasiek12 [ Konsul ]
A na co czekasz?? Biegiem na policje.
BTW powinni zamknąc ten burdel jak najszybciej.
artrak [ Konsul ]
kupuj tylko u pani w sklepiku za rogiem...
poltar [ Konsul ]
Przykro mi to pisac Masterful, ale oszukales sie przede wszystkim sam. Nie od dzis wiadomo jaki poziom wiarygodnosci kontrahentow zapewnia e-bay. I nie chodzi tylko o naciagaczy.

Mogur [ Konsul ]
A GOL jeszcze reklamuje tych.... ;D ale rozumie ze to tylko dla kasy ;]

gacek [ Litzmannstadt ]
Zobaczcie tutaj, nawet piszą że komórka jest kradziona !!!
nawet w salonie sie nia nie nacieszyli (moj koles byl szybki;)

jasiek12 [ Konsul ]
lol
masterr [ Centurion ]
mało prawdopodobne wydaje mi się to odzyskanie kasy przez Ciebie , nastepnym razem kupuj tylko za pobrnaiem :D
hola' [ koniczynka ]
masterr - a co z tego ze kupisz za pobraniem jak w paczce moga byc cytryny....

CHESTER80 [ no legend ]
Żal mi autora wątku, ale przecież wiadomo że na ebay.pl się nie kupuje.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
CHESTER80 ma racje. Na eBay można co najwyżej wystawić przedmiot. Darmowe ogłoszenie :)
masterr [ Centurion ]
wiesz , jeżeli nie chcesz żeby w paczce byly cytryny to kupuj na bardziej wiarygodnych aukcjach np allegro , i tylkko i sprzedawców z dużą ilościa pozytywnych komentarzy :D

stanson_ [ sta-N-son ]
nie potrafię zrozumieć po co kupować na e-bay.pl, skoro więcej, lepiej i bezpieczniej jest na allegro...

piokos [ ]
przecież to oaza uczciwości
jasiek12 [ Konsul ]
Pewnie marka działa i przyciąga.. :D
A propo allegro,IMO już pojawili się pierwsi naciągacze na San Andreas xD
2447426
2606042
I znowu zacznie się płacz jakie to allegro niebezpieczne.
graf_0 [ Nożownik ]
ja jak robiłęm przelew z mojego banku, to kobieta w okienku zarządała kompletnych danych właściciela konta na które przelewałem - więc jak fałszywe poda to nie wpłacisz i będziesz wiedział że to oszust :)
poltar [ Konsul ]
graf_0 : ale jesli przelal elektronicznie to te informacje sa tylko informacyjnie. W banku faktycznie kobieta widzi czy sa prawdziwe.
Jesli komorka jest faktycznie kradziona (a propo tej aukcji) to przestepstwo popelnia zarowno sprzedajacy jak i kupujacy majacy o tym swiadomosc. O zlodzieju nie wspomne.

kiewka [ Pretorianin ]
marsz na policje

Masterful [ Pretorianin ]
zastanawiam sie, co policja pomoze, koles mogl uzywac proxy, mogl pisac zza granicy, na bank podal falszywe dane, jego dane mozna odzyskac tylko za pomoca konta, ale myslicie ze mbank ujawni cos takiego za niecale 200 zl? imho to nierealne...
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Realne.

cycu2003 [ Senator ]
nie rozumiem ludzi którzy kypują na eBay
poltar [ Konsul ]
Masterful : to jeszcze nie wiesz ze w naszym kraju bardziej sciga się kradzież 200 zl niz defraudacje np 2 milionow? :)
Pozatym nie jestes odosobnionym przypadkiem, jak na moje to policja (czy tez to cale cbś) powinno sie wziac za ten burdel zwany szumnie "ebay pl" i przetrzepac im tylki za udzial w zorganizowanej grupie przestepczej. Bo coraz bardziej do takowej caly ten cyrk jest podobny. Cala rzesza roznej masci kretaczy korzystajac z magicznego dzialania slowa EBAY ma cale pole do popisu w ramach naciagania, oszukiwania czy tez paserstwa.
Zamknac ten cyrk i bedzie spokoj.
Maxblack [ Konsul ]
A ja nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek kupił cokolwiek na ebay.... i tam kupować... to czysta głupota.... bo przecież nie ma tam wartościowych komentarzy.... co z tego, że ktoś ma 200 komentarzy za komórki po 1000 zł... jak one są nic nie warte... bo za sprzedaż nic nie trzeba płacić ebay'owi....
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Masterful --> Bank Ci niczego nie poda, bo to robi jedynie na prośbę prokuratora. Prokurator natomiast się tym nie zajmie, bo to poniżej 250zł, a więc nie przestępstwo, a jedynie wykroczenie. Policja zapewne sprawę umorzy i tyle zobaczysz kasę. W naszym kraju tak właśnie się to robi.
Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]
Neo_zion --> to jest oszustwo a nie kradzież, więc kwota nie ma znaczenia.
Maxblack [ Konsul ]
a widzisz... gdyby na allegro cię oszukali inaczej by to wyglądało....