GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

oszustwo na ebay.pl

01.06.2005
07:46
smile
[1]

Masterful [ Pretorianin ]

oszustwo na ebay.pl

witam,
zostalem oszukany na ebayu na niecale 200 zl
czy moge jakos odzyskac kase? koles na bank podal falszywe dane i telefon, jedyne co mnie z nim "łaczy" to nr konta, czy bank poda mi jego dane? a moze zglosic na policje?

01.06.2005
07:47
smile
[2]

jasiek12 [ Konsul ]

A na co czekasz?? Biegiem na policje.
BTW powinni zamknąc ten burdel jak najszybciej.

01.06.2005
07:51
[3]

artrak [ Konsul ]

kupuj tylko u pani w sklepiku za rogiem...

01.06.2005
07:55
[4]

poltar [ Konsul ]

Przykro mi to pisac Masterful, ale oszukales sie przede wszystkim sam. Nie od dzis wiadomo jaki poziom wiarygodnosci kontrahentow zapewnia e-bay. I nie chodzi tylko o naciagaczy.

01.06.2005
07:59
smile
[5]

Mogur [ Konsul ]

A GOL jeszcze reklamuje tych.... ;D ale rozumie ze to tylko dla kasy ;]

01.06.2005
08:39
smile
[6]

gacek [ Litzmannstadt ]

Zobaczcie tutaj, nawet piszą że komórka jest kradziona !!!
nawet w salonie sie nia nie nacieszyli (moj koles byl szybki;)

01.06.2005
08:42
smile
[7]

jasiek12 [ Konsul ]

lol

01.06.2005
08:45
[8]

masterr [ Centurion ]

mało prawdopodobne wydaje mi się to odzyskanie kasy przez Ciebie , nastepnym razem kupuj tylko za pobrnaiem :D

01.06.2005
08:47
[9]

hola' [ koniczynka ]

masterr - a co z tego ze kupisz za pobraniem jak w paczce moga byc cytryny....

01.06.2005
09:12
smile
[10]

CHESTER80 [ no legend ]

Żal mi autora wątku, ale przecież wiadomo że na ebay.pl się nie kupuje.

01.06.2005
09:14
[11]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

CHESTER80 ma racje. Na eBay można co najwyżej wystawić przedmiot. Darmowe ogłoszenie :)

01.06.2005
09:16
[12]

masterr [ Centurion ]

wiesz , jeżeli nie chcesz żeby w paczce byly cytryny to kupuj na bardziej wiarygodnych aukcjach np allegro , i tylkko i sprzedawców z dużą ilościa pozytywnych komentarzy :D

01.06.2005
09:17
smile
[13]

stanson_ [ sta-N-son ]

nie potrafię zrozumieć po co kupować na e-bay.pl, skoro więcej, lepiej i bezpieczniej jest na allegro...

01.06.2005
09:20
smile
[14]

piokos [ ]

przecież to oaza uczciwości

01.06.2005
09:22
[15]

jasiek12 [ Konsul ]

Pewnie marka działa i przyciąga.. :D
A propo allegro,IMO już pojawili się pierwsi naciągacze na San Andreas xD
2447426
2606042
I znowu zacznie się płacz jakie to allegro niebezpieczne.

01.06.2005
09:30
[16]

graf_0 [ Nożownik ]

ja jak robiłęm przelew z mojego banku, to kobieta w okienku zarządała kompletnych danych właściciela konta na które przelewałem - więc jak fałszywe poda to nie wpłacisz i będziesz wiedział że to oszust :)

01.06.2005
12:17
[17]

poltar [ Konsul ]

graf_0 : ale jesli przelal elektronicznie to te informacje sa tylko informacyjnie. W banku faktycznie kobieta widzi czy sa prawdziwe.

Jesli komorka jest faktycznie kradziona (a propo tej aukcji) to przestepstwo popelnia zarowno sprzedajacy jak i kupujacy majacy o tym swiadomosc. O zlodzieju nie wspomne.

01.06.2005
13:49
smile
[18]

kiewka [ Pretorianin ]

marsz na policje

01.06.2005
13:52
smile
[19]

Masterful [ Pretorianin ]

zastanawiam sie, co policja pomoze, koles mogl uzywac proxy, mogl pisac zza granicy, na bank podal falszywe dane, jego dane mozna odzyskac tylko za pomoca konta, ale myslicie ze mbank ujawni cos takiego za niecale 200 zl? imho to nierealne...

01.06.2005
15:31
[20]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Realne.

01.06.2005
15:56
smile
[21]

cycu2003 [ Senator ]

nie rozumiem ludzi którzy kypują na eBay

02.06.2005
07:40
[22]

poltar [ Konsul ]

Masterful : to jeszcze nie wiesz ze w naszym kraju bardziej sciga się kradzież 200 zl niz defraudacje np 2 milionow? :)

Pozatym nie jestes odosobnionym przypadkiem, jak na moje to policja (czy tez to cale cbś) powinno sie wziac za ten burdel zwany szumnie "ebay pl" i przetrzepac im tylki za udzial w zorganizowanej grupie przestepczej. Bo coraz bardziej do takowej caly ten cyrk jest podobny. Cala rzesza roznej masci kretaczy korzystajac z magicznego dzialania slowa EBAY ma cale pole do popisu w ramach naciagania, oszukiwania czy tez paserstwa.

Zamknac ten cyrk i bedzie spokoj.

02.06.2005
08:49
[23]

Maxblack [ Konsul ]

A ja nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek kupił cokolwiek na ebay.... i tam kupować... to czysta głupota.... bo przecież nie ma tam wartościowych komentarzy.... co z tego, że ktoś ma 200 komentarzy za komórki po 1000 zł... jak one są nic nie warte... bo za sprzedaż nic nie trzeba płacić ebay'owi....

02.06.2005
09:48
[24]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Masterful --> Bank Ci niczego nie poda, bo to robi jedynie na prośbę prokuratora. Prokurator natomiast się tym nie zajmie, bo to poniżej 250zł, a więc nie przestępstwo, a jedynie wykroczenie. Policja zapewne sprawę umorzy i tyle zobaczysz kasę. W naszym kraju tak właśnie się to robi.

02.06.2005
12:03
[25]

Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]

Neo_zion --> to jest oszustwo a nie kradzież, więc kwota nie ma znaczenia.

02.06.2005
12:09
[26]

Maxblack [ Konsul ]

a widzisz... gdyby na allegro cię oszukali inaczej by to wyglądało....

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.