GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Obnizenie dotacji dla dzieci słabo widzacych i niewidomych...

31.05.2005
22:54
[1]

OzOr [ Konsul ]

Obnizenie dotacji dla dzieci słabo widzacych i niewidomych...

Ogladam Panorame a tu informacja ze ministerstwo finansow obnizylo dotacje dla dzieci slabo lub niewidzacych z 500tys. zł do 155tys. zł. Z powodu braku pieniedzy... Co wy o tym sadzicie?? Czy nie powinni sie wzac za obnizanie najpierw swoich pensji??

31.05.2005
22:55
smile
[2]

EwUnIa_kR [ Legend ]

jedno słowo mi się ciśnie na usta..
nie napisze bo -1

31.05.2005
22:56
smile
[3]

M'q [ Schattenjager ]

Tak jasne, uważaj, bo ktoś tam u góry poobcina swoje pensje...

31.05.2005
22:56
smile
[4]

Chacal [ ? ]

Sądzimy że w tym kraju juz nic nas nie zdziwi.

31.05.2005
22:57
[5]

blood [ Killing Is My Business ]

ja sie pytam GDZIE TE PIENIADZE IDA ? ... " trzeba zacisnac pasa " - szkoda ze oni nie zacisna .... cholera jasna wszystko obcinaja, dotacje na wszystko co jest mozliwe, emerytom obcinaja, jedyne co podwyzszaja to podatki ... gdzie jest ta cala kasa ?!

31.05.2005
22:59
[6]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

o tak - stać nas na dotowanie polskiej kinematografii, stać nas na diety dla (p)osłów, stać nas na zmianę taboru samochodowego rządu, a nie stać nas na bycie ludźmi
na szczęście niedługo wyjeżdżam...
i tylko pozostającym współczuję

31.05.2005
22:59
smile
[7]

OzOr [ Konsul ]

Moze najpierw by sie wzieli za łapanie sk*&^%$ów ktorzy kradną po kilka milionow albo biora łapowy a nie biora sie za dzieci i jeszcze dzieci ktore sa niewidome. Acha i jeszce jedno pieniadze z tej dotacji przeznaczane byly na ksiazki edukacyjne da tych wlasnie dizeci!! SKANDAL!!!

31.05.2005
23:00
smile
[8]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

oni juz nie wiedza jak maja oszczedzac :/ najlepiej na obywatelach

31.05.2005
23:00
[9]

Azzie [ Senator ]

Wszyscy krzycza ze maja dosc socjalizmu w Polsce i chca kapitalizmu pelna geba.

A jak robia kapitalizm i obcinaja socjal to zaraz wszyscy sie burza :) Ehhh polacy..

31.05.2005
23:01
smile
[10]

Gayardo [ Konsul ]

kheem
mam lepszy pomysł.... niech ludzie powychodza na miasta wsie itp i niech nastapi anarchia:/ kuna trzeba zwalczyc ten rzad:/ na wiejsą bomba! kto jest za?

31.05.2005
23:01
[11]

Gayardo [ Konsul ]

kheem
mam lepszy pomysł.... niech ludzie powychodza na miasta wsie itp i niech nastapi anarchia:/ kuna trzeba zwalczyc ten rzad:/ na wiejsą bomba! kto jest za?

31.05.2005
23:02
[12]

Gayardo [ Konsul ]

kheem
mam lepszy pomysł.... niech ludzie powychodza na miasta wsie itp i niech nastapi anarchia:/ kuna trzeba zwalczyc ten rzad:/ na wiejsą bomba! kto jest za?

31.05.2005
23:02
[13]

Gayardo [ Konsul ]

kheem
mam lepszy pomysł.... niech ludzie powychodza na miasta wsie itp i niech nastapi anarchia:/ kuna trzeba zwalczyc ten rzad:/ na wiejsą bomba! kto jest za?

31.05.2005
23:02
[14]

OzOr [ Konsul ]

Czy 500tys.zl to jest duzo?????????? Gdzie rzad kupuje samochody za ponad 100 tys?? Cholera tak nie moze byc!!!

31.05.2005
23:02
smile
[15]

Azzie [ Senator ]

Gayardo: masz racje. Jak bedzie anarchia to dotacje na biedne dzieci beda wieksze :D

31.05.2005
23:03
[16]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Eh. Specjalny podatek utworzyli na kinematografie, a dla tych dzieciaków serca nie mają. Ot, łobuzy.

31.05.2005
23:08
[17]

blood [ Killing Is My Business ]

gayardo chcesz anarchie ? teraz jest gorzej niz anarchia :P

31.05.2005
23:08
smile
[18]

OzOr [ Konsul ]

Czy mozna cos zrobic dla tych dzieci?? Czy mozna cos zrobic Dla tego kraju??

31.05.2005
23:09
[19]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

To już dobili wszystkich emerytów i rencistów, że nie mają z kogo zdzierać?

31.05.2005
23:09
[20]

OzOr [ Konsul ]

Bo ja nie wierze we wspanialomyslnosc pani prezydentowej i jej fundacje!!!

31.05.2005
23:09
[21]

Azzie [ Senator ]

Czemu szczur ma 4 nogi? :)

Zeby zdazyl przed emerytem do smietnika :)

31.05.2005
23:12
[22]

OzOr [ Konsul ]

Azzie===> Powiem tak To starszne ale prawdziwe!!:(

31.05.2005
23:12
smile
[23]

Mortan [ ]

Azzie Ty wredny kapitalistyczny wyzyskiwaczu

31.05.2005
23:15
[24]

erton [ Pretorianin ]

Azzie --> To kapitalizm (czy tam liberalizm) polega tylko na obcinaniu socjalu? Pomysl zanim cos napiszesz. A zabieranie tych i tak marnych pieniedzy niewidomym dzieciom to zwykle ... i jak tego nie rozumiesz to przykro mi.

31.05.2005
23:17
smile
[25]

Azzie [ Senator ]

Powiem Wam ze ja sie juz przestalem przejmowac tym co sie w tym kraju dzieje. Za slabe mam nerwy a nie chce przedwczesnie wrzodow zoladka dostac :)

Co mi zostalo? Nabijac sie z naszych kochanych politykow :) Bo czyz oni nie sa pocieszni? :)

31.05.2005
23:19
[26]

Azzie [ Senator ]

erton: od czegos trzeba zaczac nie ? :)

a chyba nie oczekujesz kapitalizmu z tak duza opieka socjalna jaka mamy teraz. Bo nie oszukujmy sie: panstwo placi na rozne sposoby pewnie z polowie obywateli. Co jakas grupa spoleczna podniesie leb to dostaje jakas pomoc, znizke, dofinansowanie itp itd. Nic dziwnego ze robia sie z tego psie pieniadze na jednostke...

31.05.2005
23:21
smile
[27]

OzOr [ Konsul ]

Kude No nie moze tak byc!!! Dlaczego sie wogole tym nie przejmujecie??? Kazdy mowi ze jest zle ale nikt nic nie robi!!!

31.05.2005
23:23
[28]

Azzie [ Senator ]

ozor: a co mamy robic? to ze sie przejmiemy i na forum popomstujemy na wladze to nic nie da... Ja sie do polityki nie wybieram ale jesli Ty chcesz isc to powiedz kiedy, zaglosuje na Ciebie.

31.05.2005
23:26
[29]

OzOr [ Konsul ]

Tak mam zamiar isc na politytka i chcialbym cos zmienic ale wiem ze jest to malo prawdopoldobne!! W cos tzreba wierzyc!!!

31.05.2005
23:28
smile
[30]

Mortan [ ]

To kapitalizm (czy tam liberalizm) polega tylko na obcinaniu socjalu? Pomysl zanim cos napiszesz

Podoab mi sie ten tekst chyba go sobie walne do sygnaturki

31.05.2005
23:36
[31]

sYs|yavor [ Generaďż˝ ]

To skandal, żebyśmy utrzymywali jakiś inwalidów. Niech zaiwaniają jak woły robocze, lenie jedne, i sami się utrzymują, a co! Kapitalizm jest, najlepszy ustrój świata, a Wam się socjalizm marzy? Wstyd!

31.05.2005
23:37
[32]

Azzie [ Senator ]

Wlasnie! :) Kapitalizm albo smierc! :)))

31.05.2005
23:38
smile
[33]

gofer [ ]

Balcerowicz musi odejść!

31.05.2005
23:39
[34]

erton [ Pretorianin ]

Mortan --> A walnij go sobie nawet pieczątką z ziemniaka na czoło, ale ostrzegam - chocbys do konca zycia stal przed lustrem i czytal to nie jestes w stanie zglebic intelektualnie tej sentencji :)

31.05.2005
23:41
[35]

Azzie [ Senator ]

erton: nie zrozumialem tego co napisales ale cos czuje ze niezle mu pojechales! Damn! You're good!

31.05.2005
23:43
smile
[36]

erton [ Pretorianin ]

Azzie --> No coz, nie zebym sie chwalil, ale ukonczylem wysylkowy kurs dyskusji i retoryki Wujka-Staszka-Mistrza-Cietej-Riposty

31.05.2005
23:44
smile
[37]

gofer [ ]

erton - > ach, dowcip!


PS
*śmieje się*

31.05.2005
23:44
smile
[38]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

Pomysl poroniony i chory. I mowi sie, ze dozymy do zrownania standardu zycia niepelnosprawnych w roznych dziedzinach. Nawet jest taka ladna akcja "sprawni w pracy". A ty taki zonk. Szkoda slow, oszczedzaja na tu, gdzie nie powinno sie oszczedzac.

31.05.2005
23:44
smile
[39]

Azzie [ Senator ]

liczba rozpierdzielonych watkow +1 :)

31.05.2005
23:47
[40]

Artur20 [ Generaďż˝ ]

No własnie, niektórzy się powinni nad sobą zastanowić. Ten socjalizm taki zły, ale jak komuś chcą odebrać jakieś dopłaty, to odrazu władza jest beeee, a dopłaty muszą zostać utrzymane, bo jak można je komuś odebrać. Studenci podobnie, ale gdy zabrano zniżki do biletów autobusowych (chyba 10gr. od biletu), to zaczęli organizować manifestacje.

31.05.2005
23:52
[41]

erton [ Pretorianin ]

Artur20 --> Wyjasnie to tak, sa dwie drogi - albo nakladamy wysokie podatki i mamy rozbudowana polityke socjalna, albo mamy niskie podatki i uboga polityke socjalna. Dzisiaj przeczytalem dwie ciekawe informacje - podniesiono akcyze na olej opalowy (znacznie) i gaz oraz odebrano dotacje niewidomym dzieciom. Efekt jest taki, ze mamy wysokie podatki i uboga polityke socjalna i jest to sytuacja troche nienormalna.

31.05.2005
23:53
[42]

Azzie [ Senator ]

ZADAMY ZMNIEJSZENIA PODATKOW I ZWIEKSZENIA OSLONY SOCJALNEJ DLA OBYWATELI!!! :)

31.05.2005
23:54
smile
[43]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Ten Azzie nie jest taki głupi ;)

31.05.2005
23:55
[44]

Azzie [ Senator ]

erton: W polsce nie mamy ubogiej oslony spolecznej. Jest ona rozdeta do granic mozliwosci. Dofinansowanie powinno sie odebrac znacznej wiekszosci obywateli a skierowac ja tylko do tych naprawde potrzebujacych. Ale kazda taka proba konczyla sie najazdem na Warszawe i strajkami... Bo kto pozwoli sobie odebrac nalezne mu (w jego mniemaniu) pieniadze?

31.05.2005
23:56
[45]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

głupota, czyli na polski normalka :/. tylko nie wiem co ma do tego podatek na kinomatografie. jest wiele bezsensownych wydatkow w polsce, ale ten uwazam za dobry i potrzebny

01.06.2005
00:00
[46]

Vader [ Senator ]

Azzie: Skoro jest tak rozdęta, czemu tak wielu zyje w ubóstwie ? Jakikolwiek by nie był, będzie dla Ciebie rozdęty za bardzo. W końcu jakikolwiek by nie był - ktoś zabierze Tobie by dać im. Zatem zawsze będziesz przeciw.
A twierdzenie "skierowac do najbardziej potrzebujących", to czysta demagogia. Próba nadania ludzkiej twarzy swoim poglądom. W końcu wiadomo, że niemozliwym jest ustalenie kryterium "prawdziwego potrzebowania".

01.06.2005
00:02
[47]

erton [ Pretorianin ]

Azzie --> No jest tak rozbudowana, ze wszystkie niewidome dzieci dostaja w sumie na rok tyle ile kosztuje jeden rzadowy samochod ktorym poslowie jezdza po wodke podczas imprez, emerytom nie starcza czesto nawet na podstawowe lekarstwa, a jak zachorujesz to mozesz sie przejechac po kilku szpitalach i jak masz szczescie to trafisz na jakis ktory nie wykorzystal jeszcze limitow kasy na biezacy rok.

01.06.2005
00:09
[48]

Azzie [ Senator ]

Vader: sprawa jest bardzo prosta. Suma wydatkow na opieke socjalna jest stala. Jesli korzystajacych z niej jest duzo to dostaja male kwoty. Jesli jest ich malo to kwoty sa duze. Chyba to jest jasne?

erton: Wiesz akurat te samochody mimo ze to przyklad bardzo medialny to jest to kropla (no moze kilka kropel liczac rowniez inne glupie wydatki) w morzu wydatkow. Inna sprawa ze akurat na te dzieci by wystarczylo...

Ale ogromna kasa jest pompowana w setki innych programow ktore z sensem nie maja wiele wspolnego, ot chocby utrzymywanie latami nierentownych kopalni, wyplaty ogromnej kasy dla gornikow ktorzy zmienia zawod i wiele wiele innych "pomyslow" ktore powstaly w przeciagu ostatnich 10 lat. Z reguly pod naciskiem strajkow...

01.06.2005
00:09
[49]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Ale panowie, jeśli chodzi o system osłony socjalnej to w Polsce jest on bardzo rozbudowany i tu sie zgadzam z Azziem. Oczywiscie jak sie patrzy na libernalne kraje zachodnie to nasza opieka jest śmiechu warta, ale porównajcie sobie budżety państw. Australia ktora ma 2 razy mniej mieszkanców wydaje na opiekę zdrowotną i społeczną prawie tyle ile wynosi cały polski budżet !!! Polska jest krajem opiekunczym...jak na swoje mozliwości. Oczywiscie oszczedzanie 350 tyś zł na niewidomych dzieciach jest niesmaczne i budżetu nie zbawi, ale to chyba jasne.

01.06.2005
00:33
smile
[50]

Tofu [ Zrzędołak ]

A ja dla odmiany podziwiam pomysłowość naszego wspaniałego rządu. Pomyślcie - zabiorą górnikom, to znowu przyjadą i zdemolują Warszawę. Taksówkarzom - znowu korki w całym mieście będą i do sklepu po wódkę trzeba będzie na piechotę zachrzaniać. Studentom zabiorą to znowu demonstracje jakieś, protesty i po co im to. A takie ślepe kaleki to co im tymi białymi laskami zrobią - jak im ktoś rączek nie rozbuja to nawet lakieru na rządowej bryce nie zarysują przecież - plan genialny w swej prostocie. Jako następnych kandydatów do cięć budżetowych proponuję pacjentów hospicjów, ludzi ze stwardnieniem rozsianym, dzieci autystyczne oraz paraplegików.

01.06.2005
00:36
smile
[51]

Azzie [ Senator ]

Tofu: Exactly :)

01.06.2005
00:54
[52]

Vader [ Senator ]

Azzie: Gdyby nagle spadla ilosc bezrobotnych o polowe, zasilki nie wzroslyby o polowe. Gwarantuje Ci. Nie wiem zatem skad bierzesz te rewelacje. :-)

01.06.2005
00:56
[53]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Vader - Gdyby spadła liczba bezrobotnych, to może starczyłoby pieniędzy dla tych dzieci?

01.06.2005
01:09
[54]

Vader [ Senator ]

Cainoor--> Pieniędzy dla tych dzieci starczyłoby i dzis. Ale do tego trzeba ekipy rządzącej, która używa mózgu do czegoś więcej niż tylko zapuszczania korzeni w stołek.

01.06.2005
01:11
[55]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Vader - Co do tego nie ma wątpliwości, że ekipa rządząca to...
Jednak prawda jest taka, że mniej bezrobotnych = więcej pieniędzy na inne cele, racja?

01.06.2005
01:35
[56]

KaPuhY [ Bury Osioł ]

opieka socjalna ??

tak, ale nie dla tych ktorzy powinni ja miec...

dzisiajszy przyklad... przyszedl do szpitala koles - a moze lepiej, przywiozlo go pogotowie. W sumie ubezpieczony bo dostaje jakistam zasilek, ale pijany jak swinia. robil burde, zostal zszyty i bez skrupulow odeslalismy go do izby wytrzezwien... dlaczego? bo zamiast zyc z zasilku to chlal i to w godzinach gdzie mogl szukac pracy - ot taki degenerat spoleczny zyjace na koszt panstwa i nasz oczywiscie..

Takim gnojom zabrac a oddac potrzebujacych - to tak chyba powinno wygladac

01.06.2005
01:42
smile
[57]

FoXXXMagda [ Pellamerethiel ]

Diety poselskie są tak wysokie, by posłowie nie szukali innych źródeł zarobku...
I co z tego? I tak szukają. Najlepiej zabrać policjantom, nauczycielom, rencistom, osobom ciężko chorym i dzieciom... bydlaki.

01.06.2005
09:35
smile
[58]

Tofu [ Zrzędołak ]

Ależ oni nie dla siebie szukają pieniędzy - oni to dla narodu wszystko, dla Polski, dla nas! To oni ciężko pracując wdowom i sierotom od ust odejmują, żeby się Tobie lepiej żyło, a Ty taka niewdzięczna... Wstydziłabyś się.

01.06.2005
09:50
[59]

graf_0 [ Nożownik ]

Jeśli te kwoty są poprawne to to jest jakiś żart. 5000 tyś? w skali kraju? to pewnie z 10zł na dziecko a pewnie i tak część tej kwoty pożera przesyłąnie i mechanizm rozdziału.

Ja uważam że jeśli na poziomie rządowym ustala się takie drobne kwoty to jest jakaś pomyłka. Przecież to powinno być (i w przypadku dzieci niewidzacych na szczęście jest, nie martwicie się oni nie są pozbawieni pomocy) rozwiązywane na poziomie lokalnym - gminy, a może nawet szkoły.

01.06.2005
09:59
smile
[60]

Guderianka [ Konsul ]

Polska krajem opiekuńczym?śmiechu warte -więcej nie dodam. Polski system opieki społecznej robi z ludzi kaleki społeczne nieprzystosowane do życia. Choćby przykład zasiłku dla bezrobotnych. Z tego co wiem w innych krajach nie istnieją one w tak rozbudowanej formie bo większość pieniedzy przeznacza sie tam na aktywną walkę z bezrobociem- czyli szkolenia, organizowanie prac, przekwalifikowywanie. Dalej. Polski emeryt wymagajacy opieki może liczyc na 144 zł zasiłku pielegnacyjnego-w Danii ma on swego typu domy opieki, gdzie poziom medyczny, podejscie do takiego pacjenta jest lepsze niz w polskich "dobrych" szpitalach. Dalej-niepełnosprawni maja pełny dostep do kstzałcenia, nauki i leczenia, ulgowe przejazdy, wejścia na wystawy itp. W Polsce do niedawna kazde miasto miało odrebne przepisy odnosnie przejazdów komunikacja miejska a pkp? Otóz moi kochanie chcac pojechac z dzieckiem niepełnosprawnym pociagiem do lekarza trzeba miec skierowanie, zaswiadczenie aby móc kupic bilet dla dziecka i opiekuna ze znizka 78%. ale gdy to samo dziecko chce zobaczyc np. zoo i pojechac tam pociagiem to juz jest uznane za zdrowe bo płaci za przejazd tak jak kazdy inny. rzecz jasna opiekun nie ma zadnej zniżki. przykłady mogę mnozyc.

rzecz jasna odebranie dotacji dzieciom,-brak słów na komentarz:(

03.06.2005
02:11
smile
[61]

FoXXXMagda [ Pellamerethiel ]

Tofu---->Wybacz, że zwątpiłam w nasze wspaniałe, dbające o najbardziej bezbronnych państwo;D

03.06.2005
08:26
[62]

mikmac [ Senator ]

Guderianka -->
pierdzielisz glupoty. Porownujesz Polske do Danii oraz innych krajow baardzo bogatych, co jest z samego zalozenia chore. Polska jest krajem BIEDNYM. Z tego zalozenia nalezy wysjc do dalszych dyskusji !!!!.
Dalej, w naszym kraju 27% spoleczenstwa zapiernicza na caly kraj - i nie jest to wina bezrobocia tylko. Nasze bezrobocie to jedna wielka fikcja. Ze 30% bezrobotnych ma sie calkiem niezle pracujac na czarno, kolejne 30% nie chce sie pracowac bo z oslon socajjnych maja raptem troszke mniej niz z machania lopata, jestem sklonny przyznac ze 30% bezrobotnych (czyli jakies 6% w wieku produkcyjnym) pracy znalezc nie moze.
Kazda wieksza grupa zawodowa w tym kraju ma prawo do wczesniejszej emerytury, z czego kazdy skrzetnie korzysta, potem dorabiajac na carno jako ciec lub sprzataczka. Panstwo na tym traci ogromne miliony.
Oslony socjalne sa rozdete do granic mozliwosci, jednoczescnie bedac rozdrobnione na malenkie czesci przez sama ilosc tych oslon. Wydatki stale przez to sa wyzsze o jakies 10% budzetu niz w innych krajach. I znow - trzeba podawac w % bo liczby rzecziste falszuja obraz - JESTESMY KRAJEM BIEDNYM.
Dlaczego mamy tak makabrycznie wielka ilosc firm w Polsce? Bo pracodawcy bandyci wymuszaja na pracownikach zakldanie wlasnych dzialalnosci gospodarczych aby zejsc z kosztow. A na czym to polega? Taki pracownik odprowadza podatki socjalne (ZUS) od najnizszej mozliwej stawki, placac podatki dochodowe od czesto kilkukrotnie wyzszej pensji. Na tym budzet Panstwa traci miliardy.

Prawda jest taka, ze aby cokolwiek zaczelo sie dziac musimy baardzo zacisnac pasa. Jestesmy biedni, i aby wyjsc z biedy nalezy przestac wydawac. I nie patrzcie na zarobki rzadzacych bo to jest smieszne. To korpla w morzu, a ja wole na tyle dobrze zarabiajacego polityka aby nie musial krasc.

03.06.2005
08:53
[63]

twostupiddogs [ Generaďż˝ ]

Cainoor

"Jednak prawda jest taka, że mniej bezrobotnych = więcej pieniędzy na inne cele, racja?"

Niekoniecznie. Większości bezrobotnych nie przysługuje przecież zasiłek. Poza tym okres stażu pracy wymagany do otrzymania zasiłku to w tej chwili bodajże 1 rok. Spytaj Looza to ci powie chłopak zapewne.

All

Natomiast dziwi mnie, gdzie są nasi kochani zwolennicy odchudzonego państwa. Przecież dawanie kasy tym dzieciom to czysty socjal. Nieefektywna redystrybucja!. Państwo powinno utrzymywać jedynie wojsko, policję i sądy!

03.06.2005
09:20
[64]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

twustuppiddogs --> Nawet nie chodzi o kasę z ich zasiłków. Ale jeśli będą pracować (legalnie) będą również płacić podatki, pozatym zarobioną kasę muszą jakoś wydać, a teraz przecież wszystko jest obłożone jakimiś podatkami czyli dodatkowa kasa wpada do budżetu.

03.06.2005
09:26
[65]

Vader [ Senator ]

mikmac -->

03.06.2005
09:29
[66]

Vader [ Senator ]

mikmac -->
I nie patrzcie na zarobki rzadzacych bo to jest smieszne. To korpla w morzu, a ja wole na tyle dobrze zarabiajacego polityka aby nie musial krasc.

Takie myślenie jest niebezpieczne. Zacząć trzeba od tego, że morze składa się z wielu kropel. Kropla do kropli i zbiera się morze. Nie można zatem nikomu popuszczać, szczególnie rządzącym.
A dwa: Oni mają obowiązek moralny i prawny, by nie kraść. Gdybyśmy każdą grupę zawodową chcieli zbaezpieczyć przed korupcją, dając im niebotyczne wypłaty, to chyba nie musze mówić co by się stało.

03.06.2005
09:33
[67]

Vader [ Senator ]

Twostupiddogs--> Zwolennicy siedzą cicho. Powód ?

- gdyby wypowiedzieli sprzeciw- wyszliby na niekonsekwentnych
- gdyby poparli obnizenie tych dotacji - wyszliby na moralnych degeneratow i nieprzyjaciol dzieci chorych. A tu przeciez chodzi o to, by swej chciwosci nadac filozoficzna i etyczna twarz a jednoczesnie nie stracic ani zlotowki. Dlatego w tej sytuacji najwygoniej jest im siedziec cicho.

03.06.2005
09:37
[68]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Vader - Czytałem ostatnio newsa na Onecie, że Polska jest na szarym końcu jeśli chodzi o zarobki premiera i ministrów. To tak btw.

twostupiddogs - Buczo ma racja. Jak ktoś ma robote to bedzie płacił podatki = więcej kasy, right?

Poza tym, tylko najgorsze zdegenerowane szuje mają te dzieci w kokosie. I Ci zwolennicy odchudzonego państwa może mają jeszcze jakieś ludzkie odczucia. Wszystko z umiarem ;)

03.06.2005
09:41
smile
[69]

Illiridian [ Chor��y ]

A ja powiem inaczej, wolę, żeby w kraju mieli z czego obcinać, niż żebyśmy żyli w takiej Afryce gdzie PKB wynosi 0 na mieszkańca...

A tak poza tym to chyba już każdy wie że nasze władze to...

03.06.2005
09:43
[70]

Vader [ Senator ]

Cainoor --> na szaym końcu :-) ? Przynajmniej tyle dobrze.

I Ci zwolennicy odchudzonego państwa może mają jeszcze jakieś ludzkie odczucia. Wszystko z umiarem ;)

Pewnie że mają uczucia. Ale tylko w stosunku do swoich dzieci i samych siebie. Nie przeceniach ich :-)

03.06.2005
09:45
[71]

Mortan [ ]

No jak nie ma jak są :-) Wiec tak w tym momencie jestem przeciwko obnizaniu tych dotacjji i to nie jest zadna niekonsekwencja, bo reszta systemu to nie kapitalizm wiec i tak te kilkaset tysiecy nic nie da. Zawsze powtarzalem ze albo całkowita zmiana systemu albo prawie wcale, bo inaczej to padnie. Nie da sie powiedzmy wprowadzic prywatnej słuzby zdrowia bez preywatyzacji reszty panstwa. I chyba myslisz pojecia ja nie jestem chciwy, ja chce zeby kazdy płacił za siebie, chiwi to sa Ci ktorzy okradają swoich obywateli.

03.06.2005
11:22
[72]

twostupiddogs [ Generaďż˝ ]

cainoor

Ja to doskonale wiem. Dlatego napisałem "niekoniecznie", a nie "mylisz się".

A co do wpływów z podatków to jest jeszcze jedna sprawa. Niektórym się tutaj marzy państwo bez żadnych podatków, a wtedy twoje twierdzenie jest calkowicie fałszywe.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.