abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
Czesc, nowy jestem :)
Chcialbym sie przywitac i zwiedzic inne miejsca kochani
U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
UWAGA PROWOKACJAnie dpisujcie sie :P
Rooneyek [ Konsul ]
przeczytaj regulamin i zmien ksywe... bez przzesady ludzie! 2 raz czlowiek zalozyl taki nick dzisiaj...
Rooneyek [ Konsul ]
nie taki tylko podobny :P czyli dlugi
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
Ja chcialem sie tylko przywitac a wy co :/
Drogie koleżanki i koledzy !
Dwudziesty wiek .Był to okres wzlotów i upadków. Wielkie wojny , cudowne wynalazki .Wielu zginęło , przez niepotrzebne konflikty , wielu zyskało życie dzięki osiągnięciom nauki .Dzisiaj postaram się w krótki sposób przedstawić minione stulecie .
Nasz kraj na początku wieku nie istniał .Zyskaliśmy niepodległość dzięki wojnie .Wiele światowych zbrojnych konfliktów powodowało wiele ofiar .Wojny światowe , Korea , Afganistan ,czy wreszcie Irak podczas operacji „Pustynna burza”. Od razu po wy- mienieniu tych przykładów nasuwają się nazwiska . Są to nazwiska przywódców państw biorących udział w wojnach . Zarówno tych złych jak i dobrych . Stalin, Hitler ,Churchil ,Roosvelt ,Clinton , Gorbaczow .To oni decydowali o życiu milionów ludzi na całym świecie .
Następne zagadnienie które chciałabym poruszyć to nauka . XX wiek zrodził wielu wspaniałych naukowców, wraz z nimi wiele wynalazków .Samochody ,samoloty, internet , leki ,szczepionki .Lecz nie tylko dobro przy- niosło to stulecie .Powstał dynamit ,bomba jądrowa , czołgi, broń biologiczna .Naukowcy którzy odmienili świat to : Einstein , Nobel ,Skłodowska ,Rengen , Diesel a także Gagarin ,Armstrong .
Lecz XX wiek to nie tylko naukowcy ,wojny . To także wielkie sukcesy sportowe , osiągnięcia w muzyce oraz wiele innych dziedzin . Podczas minionego stulecia rozwinęło się wiele subkultur , takich jak : hipisi , punkowie , skini czy nawet blokersi .Były pozytywne i negatywne skutki . Zamieniliśmy garnitury , sukienki na dżinsy i bluzy. Ludzie zmienili tok myślenia , jednak wiele narodów jest zacofanych .Nie wszyscy umieją czytać i pisać . Wciąż na świecie rządzą tacy ludzie jak Castro i Husajn czy prezydent Łukaszenka .
W minionym stuleciu wyginęło setki tysięcy gatunków roślin i zwierząt .Wykarczowano miliony kilometrów lasów .To wszystko z winy człowieka , który podporządkował sobie świat . Wielką plagą XX wieku były choroby i różnego rodzaju epidemie .Niestety nie opuściły nas do dzisiaj .Takie słowa jak aids , białaczka , rak , budzą lęk i przerażenie wśród ludzi całego świata .Nadal w sieją spustoszenie
Moim zdaniem minione stulecie nie spełniło oczekiwań co do siebie . Był to wiek burzliwy ,okrutny, ale także obfitujący w odkrycia osiągnięcia techniki , ułatwiającej ludziom życia .W XXI chcemy żyć jak najlepiej .Jednak w świetle konfliktu w Afganista- nie stoi to pod znakiem zapytania .Bo jak pisała legendarna dziś przywódczyni Pakistanu –Indira Ghandi: „Historia jest najlepszym nauczycielem ”
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
Kocham Was :) *7 Jestem Tomasz z Akwinu
Przyniesione przez was ddzieci to dar ojca Trumana , i sojusznika WuAAZ
bojan997 [ Parówkowy boss ]
jarałeś coś??
viesiek [ hoo-doo ]
LOL
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
No, co. Co z tego, ze wyznaje prawa Avogadra. Trygonometria ludzie to tez nic stasznego. Musicie zapamietac ulozenie bokow w trojkatraach, nie literki.
Mimo iz jestem fanatykiem zjeczalego masla, mowie wam: Naroccie sie i sprojrzcie na ten swiat z zupelnie odmiennej perspektywy. Zycie ciągle trwa, kwiaty rosna.
Wysuwaja sie teksty piosenek np. Moj przyjacielu byles mi naprawde bliski....
Miłujcie sie, nie zawsze musimy myc najgorski. To czlowiek jest rozumny i zmusza naz sdo bledow ludzkich
Tfu, mucha nie siada poki anoioł z nieba spada
xmajorx [ Paper Master ]
Chłopak nudzi się w domu i nie ma co robić więc pisze tu głupoty, proste nie ?
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
Wcale się nie nudzi chlopcze, bladzisz.
Życie to nie tylko kwintesencja dobrego smaku. To rowniez pasmo nieprzyjemnosci, staran, strachu i obrazy dla drugiego.
Chialbym to jakos inaczej ujac, mysl: Nie tak, nie owak a na znak pojdziesz jezeli.... swiat Cie nie zauwazy, zostaniesz roztrwoniony.
Na zawsze.
OzOr [ Konsul ]
POWIADAM WAM:
Czlowiek To Zaprawde Dziwny, Aczkolwiek Dobrze Mowi!!! :D:D
qaq [ Konkwistador ]
chyba trzeba będzie cię uświadomić. nie bój się . zrobimy z ciebie człowieka:-)
Sir klesk [ Sazillon ]
NIE KARMINC TROLLA
Prosze, nie odpowiadajcie juz w tym watku, PROSZE!
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
A kto to jest TROLL kolego?
Domyslam, sie ze to jakas cudownie stopajaca po ziemii osoba majaca za zadanie wypedzac niedobrych panow z lasu.
Jezeli tak to suwiadomcie sobie: To juz bylo, nie mam zamiaru wracac do tego, chodz nie ukrywam, życie to sztuka wyboru bez biocenozy w populacji Mendla i Darvina
CHESTER80 [ no legend ]
TROLL to forumowy debil a nie żadna istota z lasu
OzOr [ Konsul ]
Ach te psychotropy:]:D
Gayardo [ Konsul ]
wiesz że takie gadanie wskazuje z lekka że coś paliłeś?
wiesz, że za takie coś łapioł
maroo_1 [ Pretorianin ]
ty nowy niechce mi sie twojej ksywki przepisywac...widze ze twoj jezyk jest bardzo bogaty w slownictwo ale niemusisz tego pokazywac w taki sposob bo robisz z siebie jak to koledzy nazwali TROLLA
Souldriver [ Jason Bourne ]
Ej nie dopisujmy się już tutaj ten abcdefghijklmnoprstw... chyba się zlamił a ja i inni czekamy na wykasowanie tego wątku :)
alien75 [ Konsul ]
ten gościu abccośtam coraz bardziej mi sie podoba ( co brałeś ?)
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
życie bralem, zecie
Obscure [ ExcalibuR ]
Witam cię
Simsalbimbamba Saladu Saladim [ Centurion ]
witka "panie przypominajacy alfabet" :)
Zymek_1 [ Oficer ]
witaj Alfabetyczny chłopcze.
Novus [ Generaďż˝ ]
czy to jakis nowy posepny Brdacz Monachijski?
tomekcz [ Polska ]
Autor tego wątku chyba naprawdę się czegoś najarał
slot5 [ Generaďż˝ ]
:asd
Śrubek [ Generaďż˝ ]
Kim ty jesteś kolego ?????!!!!!!
Świstak19 [ Konsul ]
Czym si esugerowałałes przy wyborze swojego nicka Koleszko <hahaha> Lol
zuromil [ Człowiek Jazda ]
lol co za wyszukany nick ;p (autor watku) a tak to jestes pierdolcem
foxx [ lisek ]
Czesc, nowy jestem :)
Chcialbym sie przywitac i zwiedzic inne miejsca kochani
Juz sie przywitales, teraz idz zwiedzic inne fora w internecie :P
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]
To nie tak jak myslicie. Ja jestem naprawde ulozony. Wczoraj widzialem posag królowej Peru
Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]
Porada Strangera: Juniorzy nie zakladaja raczej powitalnych watkow. :P
xmajorx [ Paper Master ]
Światak----> Chyba tylko i wyłącznie głupotą, a tak w ogóle to jestem za tym żeby przestać dopisywać się tu, ten temat jest tylko po to aby nabijać sobie posty. Proszę was drodzy koledzy nie wpisujcie się tu.
Mobii [ Tuningowiec ]
Zymek_1 --> chyba analfabetyczny :P nie ma q, za to jest 2 razy e, nie ma x jeszcze :P ja dziekuje za taka sciage z alfabetu :PPP