The LasT Child [ GoorkA ]
METAL ROX - cz. 73
W tym wątku rozmawiamy o gatunku muzycznym zwanym Metalem (z naciskiem na słowo METAL ;)
Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]
pierwszy
The LasT Child [ GoorkA ]
aha poprzedni wątek.
Riven [ infamousbutcher ]
nice picture, ale co z linkami?
The LasT Child [ GoorkA ]
Riven --> wywalilem, bo chyba tylko zasmiecaly i nikt z nich nie korzystal. a jak sie ktos zbuntuje to ze je wrzuci w nastepnym watku
Riven [ infamousbutcher ]
w sumie racja ;].
ot, kwestia przyzwyczajenia.
z tego co wiem, to fotka obok jest tego samego autora co poprzednia
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Akurat linki do wortali można było zostawić, nawet dla takich świeżych, którzy będą odwiedzali wątek i ewentualnie mogliby być nimi zainteresowani, ale to faktycznie kwestia przyzwyczajenia.
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
:P
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Pacany... dajecie jakichś obryzganych farbami plakatowymi masakratorów, a prawdziwy kult Szejtana jest w mainstreamie.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Muszę sprawić sobie coś takiego na nadgarstek. Też będę miał atrybu prawdziwego wyznawcy Szatana.
The LasT Child [ GoorkA ]
ja mam taka! i to czarna! tylko logo adidasa musze wypruc i bedzie tru3!!
ej to na fotce to jest avrila lavigne czy Alexi Laiho? ;)
W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
Toi jest avril :] .
Wy takie rezczy pokazujecie . Britney spears byscie dali a nie :P
The LasT Child [ GoorkA ]
W_O_D_Z_U -->zawsze podejrzewalem ze jestes jej fanem
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Proszę. Szatan jest z Britney.
peanut [ kriegsmaschine ]
babunie. siara jest w nich silna.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Cały cholerny świat oddaje pokłony Szatanowi.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Ale w tej familli to akurat tradycja. Jenna Bush.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Gdyby się tak dobrze zastanowic, to cały świat kręci się wokół Szatana.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-15 19:08:37]
buba [ Cuckoo For Caca ]
Pan na zdjeciu to Garm we wlasnej osobie :D

Riven [ infamousbutcher ]
buba --> rotfl ;D
NP - Ulver
W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
The Last Child ---> niestety wole In Flames i Iron Maiden
buba [ Cuckoo For Caca ]
Ten jegomosc to Devin Townsend - lider Strapping Young Lad. Moze nie wyglada zbyt okazale, ale za to muzyke tworzy pierwszorzedna. :)
Slyszal juz ktos nowa plyte Ulver'a? Strasznie ciezko wchodzi do glowy ten album.
tyciu [ Konsul ]
Byl ktos na ISIS w piatek ?
Riven [ infamousbutcher ]
buba --> dokladnie takie samo mam spostrzezenie co do Blood Inside. Ciezki material. Z drugiej strony, poprzednie plyty Ulvera tez nie byly lekkie, wiec moze musze dac tej plycie wiecej czasu. Jak zwykle chora muzyka ;).
buba [ Cuckoo For Caca ]
Lekko nie bylo, ale to jest chyba ich najbardziej awangardowa plyta. Taki miszmasz elektroniki, rocka i jazzu. Ta muzyka mnie jednoczesnie przyciaga i odpycha. Na szczescie sila przyciagania jest duzo wieksza :)

ereth [ Chor��y ]
Cholera chcialem wejsc i wkleic brytnej spears czy jak jej tam ale ktos mnie uprzedzil

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
tyciu :::> Ja się wybierałem, ale generalnie dałem dupy i teraz koszmarnie żałuję.

Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Nio wszędzie!

Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Kropidłem tego antychrysta!
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Ale nie dajmy się zwariować, w końcu...

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Mam wrażenie, że wszyscy ci true i black i w ogóle satan fuckersi się stąd zmyli :P I dobrze.
Reksio wita, bo też powraca, a więc wita i powraca.
Dawno mnie tu nie było i trochę się, jak widzę, pozmieniało.
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
reksio -->a kogo masz dokladnie na mysli :)
A tymczasem Testament powraca w najlepszym skladzie :)
Źródło: https://bozkiller.free.fr/VS/Testament/Testament_Practice.avi
Rozmiar: 20.3 MB (21 237 760 bajtów)
Ciekawe kiedy wydadza plytke :)
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
No siebie, oczywiście, siebie...
peanut [ kriegsmaschine ]
rzeczywiscie ostatnimi czasy gooz'a cos nie widac...
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
peanut ---> Miałem pisać to samo hehehe...
peanut [ kriegsmaschine ]
zaraz sie zacznie;)
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
werter tez zanikł. Bestie szatana, ladacznice, dziwki i szmaty zmieniły orientacje. Dziś znajdziecie ich w wątku - How to be a true britney fan?
Ps. Może nie ten rodzaj muzyki, ale czy ktoś słyszał może genialny utwór kapeli na radiowej Trójce - Lily Marlen czy jakoś tak. Wie ktoś, czy oni w ogóle cokolwiek wydali?
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
reksio --> Kto to jest "satan fucker"?
Werter_ [ Konsul ]
TAAKE po trzech latach wypuszcza nowy materiał - ...Doedskvad, jednocześnie zamykając tym albumem trylogię Nattestid Ser Porten Vid - Over Bjoergvin Graater Himmerik - ...Doedskvad.
na albumie udziela się gościnnie Nattefrost, Nordavind i Taipan.
nie ma sensu opisywać co i jak, kto zna Taake wie czego się spodziewać.
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
blah, a jednak werter jest :)
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Werter -->wybacz ale nie znam TAAKE moze dokladniej przyblizyc mi ich tworczosc :)
a tu masz buziaczka na zachete :*
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
U.V. Impaler ---> Jak to! Nie wiesz? To przecie ten co tegesuje z szatanem... tylko nie mów, że nie wiesz co to znaczy tegesować...
Goozys[DEA] [ Virus ]
Jestem jestem, ale ostatnimy czasy pociskacie takie pierdoły, że aż szkoda pisać...
Riven [ infamousbutcher ]
Zgredek --> Przeczytalem na ich stronie, ze zagrali reunion tour ze Skolnickiem, Tempesta i Christianem, ale tylko kilka wystepow i nic wiecej... wiec raczej nie mamy powrotu starego skladu :( Skolnicka bym zostawil :D Jego solowki w polaczeniu z brutalnoscia takiego The Gathering dalyby na pewno ciekawy efekt. Smiesznie koles wyglada ;)
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Jestem jestem, ale ostatnimy czasy pociskacie takie pierdoły, że aż szkoda pisać...
Martwy sezon. Przyjdzie zima, zawieje i zamiecie, to od razu do konkretów przejdziemy.
NP. Zyklon - World ov Worms
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Goozys[DEA]-> Cześć. Kope lat :))
Ej... a gdzie do cholery jest Globus?! :P

W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
no dzisiaj się zaopatrzyłem w kilka płyt Iron Maiden zaraz lece na prezsłuchanie
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Wodzu --> bezsensu zrobiles po pierwszej plycie zasniesz :P
peanut [ kriegsmaschine ]
taake czyli mgla albo jesien. niewazne. norweski bm w dosc nietypowym wydaniu z wyrozniajacym sie wplywem viking. klimatyczne granie zwlaszcza dla osob, ktore przedkladaja zlozonosc muzyki nad kopa z nia sie wiazacego. ogolnie muzyka utrzymana w dosc specyficznym, mrocznym klimacie bez klasycznych blastow i niezbyt skrzekliwymi wokalami. przynajmniej ja tak zapamietalem taake.
jedyny zespol, ktory kojarzy mi sie stylem z taake to emperor. jednak nie postawilbym pomeidzy tymi zespolami znaku rownosci bo choc szkola ta sama to idee i styl odmienny. warto posluchac.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
klimatyczne granie zwlaszcza dla osob, ktore przedkladaja zlozonosc muzyki nad kopa
To chyba i ja się zapoznam, thx.
W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
po kilku piosenkach stwierdzam ze ma według mnie taki przytłumiony wokal ale cóż słucham dalej
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Iron Maiden? Przesłuchasz jedną płytę i będzie tak, jakbyś przesłuchał wszystkie. Generalnie najlepiej zrobić sobie składankę. Ja mam jedną w samochodzie, od jej słuchania noga sama robi się cięższa ;o)

W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
przepraszam ale nei rozumiem
peanut [ kriegsmaschine ]
six six six - number of the beast i juz. od razu mozesz zaczac zglebiac mroczna metalike, schizowego korna albo szerzacego zniszczenie rammsteina.
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Polska trasa Blitzkrieg 3 -------------------->
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Co teraz gra Rotting Christ?
The LasT Child [ GoorkA ]
Paudyn --> nie jestem juz takim maniakiem Maiden jak kiedys, ale sie nie zgodze. dyskografie Maiden mozna podzielic na kilka okresow
1. IM i Killers --> dosyc surowe granie (Prowler, RUnning Free, Transylvania, Killers), i to nie tylko ze wzgledu na jakosc produkcji, grak rozbudowanych kompozycji (oprocz Drifter)
2. TNOTB, PoM, P --> rozszerzenie tego co bylo w 1 okresie, inne brzmienie
3. SiT, SSOSS --> dodanie klawiszy, lubowanie sie w rozbudowanych kompozycjach (Alexander, SSOASS)
4. NPFD, FOTD --> jakby zwrot ku 2 okresowi
5. XF -> plyta inna niz wszystkie, obecnie ciezko jest mi ja opisac
6. VXI --> ponownie zwrot ku 2 okresowi
8. BNW --> rozbudowanie 2 okresu
9. DOD --> rozbudowanie 8 okresu i jakby polaczenie go z 3
dobra, dosyc pisania glupot (pisalem tak "na szybko"). wiem ze to co napisalem powyzej moze byc troszke smieszne, ale nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze kazda piosenka jest taka sama. chlopaki wypracowali swoj wlasny styli widac dobrze im z tym, co nie znaczy ze nie eksperymentuja
Peanut --> no tak norweski bm to nie jest mainstream. kuwa ludzie kiedy przestaniecie obrzucac blotem znane zespolu, ktorym udalo sie cos osiagnac. takie to Polskie...
Werter_ [ Konsul ]
Co teraz gra Rotting Christ?
to co wcześniej - pitu pitu i bałałajka.
jedyne dobre, co ma związek z RCh, to Iron Youth;-)
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
TLC :::> Twoje "modyfikacje", "usprawnienia" i "rozbudowywanie" są, jak na mój gust rzecz jasna" tak znikome, że stworzenie mieszanki stało się dla mnie koniecznością. Oczywiście, że widać jakąś różnicę, ale nie zmienia to faktu, iż odsłuchując kolejne płyty coraz częsciej po prostu przewijałem do przodu z miną "gdzieś to już chyba słyszałem" ;o)
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Werter_ --> Ale to dalej są te smęty co z dziesięć lat temu, czy coś szybszego? Mieli wracać do korzeni, tak słyszałem.
The LasT Child [ GoorkA ]
Paudyn --> nie zgodze sie, ale to moje zdanie
W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
A ja mam pytanie .Czy na wszystkich płytach wokalista Iron Maiden ma taki głoś bo na utowrze No more Lies własnie był takki stłumiony nie wiem jak to nazwać
The LasT Child [ GoorkA ]
W_O_D_Z_U --> na czym to stlumienie ma polegac?
W_O_D_Z_U [ Makaveli ]
no nie wiem . Poporstu nie brzmi on jak większość . WIEM !! nie jest taki wyraźny jak inne :D
Werter_ [ Konsul ]
nie pamiętam pierwszych dokonań RCh (tych przez Dead Poem), niemniej "do korzeni", to ponoć wrócili już na "Khronos", a dla mnie to takie samo pitu pitu jak na Dead Poem, może kapkę szybciej.
jak lubisz Mroczne (przez duże M) klawisze, jakieś chórki itd, to ci się pewnie spodoba.
peanut [ kriegsmaschine ]
tlc, he? bynajmniej nie obrzucam ich blotem. ale skoro nie mozna obrzucac zespolow, ktore cos osiagnely to dlaczego ludzie z takim uwielbieniem gnebia ich troje i nikt sie nie oburza?;P
natomiast po tym, co odpierdalaja kolesie z dimmu borgir. definicja mainstream'u pewnikiem sie rozszerzy troche. albo wiecej niz troche;)

Werter_ [ Konsul ]
no i proszę, nowy materiał wypuścił również łotewski Skyforger.
album zatytułowany jest Semigalls' Warchant.
ze strony oficjalnej zespołu można ściągnąć jeden utwór.
zapowiada się znakomicie, jak zwykle zresztą.
Priest [ Generaďż˝ ]
Pare dni temu dorwalem pare kawalkow nieznanej mi kapeli The Duskfall ?
Czy moze mi ktos powiedziec co wlasciwie oni graja ? Death, heavy ? Niestety, ale taka juz mam nature, ze lubie szufladkowac ;-)
ereth [ Chor��y ]
Co prawda Maiden jest troche monotoniczny ale to jest wlasnie w nich fajne a do tej skladanki to jestem za czyms takim bo sam mam dodalbym do nie pobowiazkowo be quick or be dead fear of the dark i ran to the hills oraz bring me your dauther to the slother i jeszcze troche
ereth [ Chor��y ]
zaby nie bylo to run pomijajac braki liter a co do dimmu to tylko raz jakas ich plyte sluchalem chyba dto najnowsza moze z 5 utworow i tego nie zaliczylbym do bm moze predzej do jakiegos szatanisztycznego hardcoru

Riven [ infamousbutcher ]
szatanistyczny hardkor, yeah ;)
U.V. Impaler --> fajne to EP Anaal "When Fire Rains Down From the Sky..." ?
NP - Morbid Angel - The Ancient Ones
Minas Morgul [ Senator ]
ereth - co do burgerow, to jak chcesz posluchac ich w wersji BM, to polecam plytke For All TId i Stormblast.
Swoja droga... ile lat juz slucham metalu, to nigdy prawie jeszcze nie sluchalem Iron Maiden :) Bede musial cos poszukac. Swoja przygode zaczalem od Summoninga ;]
A jesli chodzi o moje preferencje muzyczne, to screen:
Ale tak naprawde porzadnie to podoba mi sie tylko kilkanascie zespolow z tej listy :]
Wciaz szukam czegos w tematach Pagan BM
Wlasnie wrocilem z odwolanego koncertu Christ Agony... a zapowiadal sie spoko koncert :/
Minas Morgul [ Senator ]
A z Iron Maiden mam tylko najnowsza plyte no i kilka starych kawalkow.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Riven ---> Fajne.
The LasT Child [ GoorkA ]
Minas Morgul --> Dub Buk? to ukrainskie rżnięcie?
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Minas --> slowianski black obok Sonaty Arctici? pozostawie to bez komentarza ;P
ereth [ Chor��y ]
wole juz ich nie sluchac, minas to twoja liste tak bym przeselekcjonowal ze zostaloby z 10 kapel moze nawen nie a najnowsze kawalki maiden to nie to samo chlopaki sie juz wypalili
The LasT Child [ GoorkA ]
ereth -> ojoj...
ludzie kuwa, kiedy zrozumiecie ze kazdy czlowiek jest inny i nie kazdy musi lubic to co Wy?
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
TLC ---> No właśnie o to chodzi. Gdyby było inaczej, nie mielibyśmy tutaj o czym rozmawiać.
Minas Morgul [ Senator ]
Zgredek - czytaj ze zrozumieniem :P To, ze sa tam zespoly grajace muzyke pop (jak Sonata Arctica), to nie znaczy, ze jestem fanem i slucham ;] Ale nie ukrywam, ze mam raczej otwarty umysl i wsrod kolegow jest wielu milosnikow lzejszych klimatow i skoro pozyczaja mi plytki, to nie bede sie "buraczyl" haslami typu "nie chce, bo to pozerskie i gejowskie" :> Zanim skomentuje jakis zespol, to wole go posluchac. Tak i bylo z kredkami, z ktorych kazdy sie smieje.... i slusznie, ale mimo wszystko, zanim ja zaczalem komentowac kredki, to rowniez sciagnalem z tego wszystko, co sie dalo. I nie powiem... gdzies do Dusk and her embrace nawet mi sie podobalo. Pozniejsza tworczosc pozostawie bez komentarza.
ereth - yup, zgadzam sie. Ponad polowa tych zespolow to niewypaly, ale wciaz szukam dobrej muzyczki
TLC - nom, Dub Buk to takie ukrainskie nawalanko. Swoja droga bardzo ich lubie, ostatnio zaczeli sie wybijac nawet ponad Nokturnal Mortum. Podoba mi sie stary styl Nokturnal Mortum... np z Goat Horns, Nechrista, To The gates of blasphemous fires... Sciagnalem sobie nowsze plyty i jakos srednio.
A obecnie jestem w fazie testowania Munruthela i Temnozora... pierwszy to pauker nokturnala... uwazam, ze bardzo sensownie gra... i o dziwo podoba mi sie ich ambient
A co do Iron Maiden, to po przesluchaniu dzis w szkole kilku piosenek z pierwszych plyt uwazam, ze ich popularnosc jest sluszna :> Zaden inny zespol Heavy Metalowy (czy tam power... dla mnie to to samo) go nie podrobi. Pod wieczor sprobuje wreszcie przesluchac tego Hammerfalla.

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Minas Morgul-> Lista świetna. Dub Buk na przykład, albo Luna ad Noctum - miodzio. Brakuje tylko neurotycznej anoreksji :)))
Minas Morgul [ Senator ]
Ps. jak TLC zauwazyl, kazdy lubi cos innego. Mi podobaja sie najbardziej klimaty w stylu Gorgorotha czy Nokturnal Mortum, to nie znaczy, ze wszystko inne musze traktowac jako smieci. Najpierw slucham, potem oceniam. Za 2-3 dni skoncze przesluchiwac mp3 od znajomych (to jest okolo 30 katalogow) i znowu z 28 poleci do kosza, zwalniajac miejsce na inne.
A co do wczesniejszego Dimmu Borgir, to nie mam kompletnie zadnych zastrzezen.
Wciaz uwazam, ze For all Tid i Stormblast to jedne z lepszych plyt. A szczegolnie stormblast (te plyty nie maja raczej nic wspolnego z nowymi napuszonymi Burgerami grajacymi wraz z orkiestra symfoniczna).
Minas Morgul [ Senator ]
reksio - na Lune Ad Noctum rowniez trafilem przypadkowo :] Okazalo sie, ze Nefarios (ich zalozyciel), pisal na naszym forum terrarystycznym w sprawie swojego legwana. Oczywiscie szybko zlapalem namiary na strone zespolu (hehe ma nawet gg). Uwazam, ze to jedna z lepszych kapelek.
A co do Anorexii, to mam... Nervose :D
Minas Morgul [ Senator ]
Kurcze, pisze trzeciego posta pod rzad, no ale wybaczcie :]
Reksio - polecam jeszcze bardzo Graveworma. Jest to zespol o wokalu dosc podobnym do Luny.. dosc histetyczny, symfoniczny black. Moim zdaniem naprawde dobry. Sciagnij sobie koniecznie piosenke Graveworm - Fear of The Dark.. moim zdaniem piekne.. najpierw gitarowe wejscie, pozniej skrzypce i rzeznia. Moglbym non stop tego coverka sluchac. Polecam go z czystym sumieniem kazdemu :]
Zrobili jeszcze Cover REM - Losing My Religion... niesamowite po prostu.
Jeszcze raz przepraszam, ze "sie statsze i spamuje", ale tak to jest jak sie nie ma abonamentu i nie mozna postow edytowac ;]
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Minas Morgul-> Dwa razy byłem na koncercie Luna ad Noctum :] Mieszkam niedaleko Wałbrzycha.
No właśnie o tę Anorexię mi chodziło :) Czad.
Minas Morgul [ Senator ]
Kurde, zazdroszcze i to bardzo :]
Ja mam z kolei problem, bo daleko mam od wszelkich wiekszych "koncertowni"...a na paliwko i bileciki nie zawsze jest kasa.
A ostatnio czytajac starszy watek dowiedzialem sie w poscie Wertera, ze Nokturnal Mortum koncertowalo w Polsce... a mnie nie bylo :( ... taka okazja moze sie szybko nie powtorzyc...
Swoja droga dosc malo ludzi zna Lune Ad Noctum, a to w sumie jeden z lepszych polskich zespolow tego typu. Udalo im sie "wybrnac", tworzac po prostu cos oryginalnego :]
Swoja droga, wlasnie sciagnalem sobie starego Convenanta i Borknagara (rowniez starsze produkcje). Przyznam, ze klimacik jak najbardziej mi odpowiada :] Chociaz w nowszym Borknagarze juz widze duzo akcentow typowo Heavy Metalowych.
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Ooo było czego. Bo Luna na koncercie naprawdę daje czadu. Czekałem na nich 2 godziny, aż się tak nawaliłem, że każdy rytm zdawał się być piękny :]]] Ale Ancient splendore (coś mogłem przekręcić) genialne zagrali. Mrauuuuuu
Riven [ infamousbutcher ]
U.V. --> czy tej EPce blizej do Domine Non Es Dignus czy raczej Codex Necro? Jak sie sprawil Attila?
NP - To Err Is Human, To dream futile
DNED jest imo calkiem niezle - ale bez rewelacji. Chociaz nie do konca - sa tam dwa wgniatajace numery - wyzej wymieniony i Oblivion gene. Refren w "To err..." jest genialny ;)
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Riven ---> To coś pomiędzy. Tytułowy numer posiada np. czyste wokale, które już w zdwojonej dawce są na ostatniej płycie. Attila to klasa sama dla siebie, ale akurat ten numer uważam za najsłabszy na płycie (chociaż nie oznacza, że tak jest w istocie). Po prostu, AN był wspaniały bez "wspomagania" ze strony osób trzecich i tak powinno zostać. Generalnie świetna EP-ka, gdy wyszła, zniszczyła mnie dokumentnie, nawet bardziej niż ostatni krążek.
NP. Gluecifer - Tender is a Savage
\m/
Riven [ infamousbutcher ]
Thx za rekomendacje. Moj kumpel spotkal Micka Kenneya w Londynie ;).
Znowu slucham "When Humanity is Cancer" i po raz kolejny zaluje, ze nie koncertuja. Te riffy po prostu urywaja leb, mosh bylby przy tym morderczy :). To jeden z tych utworow, przy ktorych headbanging jest odruchem bezwarunkowym.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Riven ---> A ja się cieszę, że nie koncertują. Chociaż, gdy usłyszałem "Do not Speak" z Barkerem na perkli...
Riven [ infamousbutcher ]
a to kiedy oni razem grali?
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Oj, synu niewierny. Jesteś niefanem...

Riven [ infamousbutcher ]
woww, mocny numer! niezle, niezle...
masz jakies inne nagrania live Anaali?
Werter_ [ Konsul ]
według mnie Dub Buk nie dorasta NM do pięt.
muza gorsza, a przekaz antypolski.
i jakie "ostatnio", skoro ostatni album wydali 2 lata temu?
najnowszy album Nokturnal Mortum jest jednocześnie najlepszym. mimo początkowego rozczarowania, po przesłuchaniu wersji z Oriana zmieniłem zdanie. jest to najbardziej złożony i przemyślany materiał jak nagrała ta kapela. jednak trzeba parę razy go przesłuchać. no i nie jest to już BM, chociaż to żadna strata. oczywiście wersja z No Colours to inna bajka.
NP: Nokturnal Mortum - Slava Gieroiam!
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Riven ---> Ja nie mam żadnych. Ten numer był na stronie Season of Mist.
Werter ---> Kiedyś mnie zniechęciłeś do NM ostatniego, ale skoro się przekonałeś to i ja spróbuję.
Werter_ [ Konsul ]
jak widać jest to materiał, który trafia dopiero po n-krotnym przesłuchaniu, ale jak już trafi, to na dobre. przynajmniej w moim przypadku.
dorwij koniecznie wersję Oriana (ukraińskojęzyczną), wersja ang to według mnie pomyłka.
profilaktycznie jednak radziłbym wysłuchać najpierw jakichś próbek w mp3.
jakkolwiek uważam, że gust mam nienajgorszy, to wolę byś nie wydawał pieniędzy polegając jedynie na nim, hehe.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Werter ---> A masz linka może do jakichś sampli?
qweks [ Generaďż˝ ]
Co do tej otwartosci to musze to troszke zakwestionowac bo trzeba sie szanowac i nie sluchac byle czego.
Werter_ [ Konsul ]
U.V. Impaler --->
wysłałem conieco na adres mailowy, który widnieje w twoim profilu.
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Mi się bardzo podoba nowa płyta NM, chociaż miałeś Werter rację, że dziwnie przechodzi klimat pogański w jakąś 2 Wojnę Światową. Bardziej słuchałem wersji ang., ukr. jest troche inna... Z tego co patrzyłem to ukr. nigdzie nie można dostać - nie wiem czy to tylko spekulacje, ale ta wersja podobno rozeszła się jak ciepłe bułeczki...
Slava Gieroiam czyli Hailed Be The Heroes... chyba najbardziej mi się podoba mimo, że cała płyta w sumie równa i 'spokens-zajefajna'...
Minas Morgul [ Senator ]
Wiesz Werter.... jakby nie patrzec, to musze przyznac, ze ewolucja NM przebiega w dobrym kierunku :] Nawet teraz, gdy ich materialu nie mozna porownac w zadnym wypadku do To The Gates, to jest to muzyka gleboka i przemyslana. Ta kapela bedzie zawsze dla mnie czyms, do czego powinni dazyc inni... a moze i nie powinni, bo i tak nie uda im sie stworzyc czegos tak monumentalnego.
To tyle okiem fana...
Minas Morgul [ Senator ]
Werter - jeszcze moja prosba. Opowiedz jak tam na koncerciku NM bylo. Chyba, ze juz to wczesniej gdzies opisales, to sorry, poszukam i poczytam :]
Werter_ [ Konsul ]
Minas Morgul --->
napisałem już jak było. szukajcie a znajdziecie.
prawdopodobnie będę miał fotki, ale jeszcze nie wiem kiedy.
jak będą jakieś ciekawe, to wrzucę.
Hellraiser --->
pogadaj z tym gościem, być może jeszcze będzie miał, albo będzie wiedział gdzie szukać.
namiar na dole.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Werter ---> Ta płyta jest fenomenalna! Przyjąłem jak na razie dwa utwory bez zgrzytu i już wiem, że koniecznie będę musiał się zaopatrzyć. Drugi kawałek mnie zmiażdżył.
Minas Morgul [ Senator ]
Werter - czy chodzi Wam moze o plytke Weltanschauung ?
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Minas Morgul ---> Owszem.
peanut [ kriegsmaschine ]
ta, weltanschauung tylko w jedynym slusznym jezyku. w ogole zastanawia mnie to, ze wszystkim sie ten krazek nm podoba, a mi wcale. co robie nie tak? albo co wy w nim widzicie takiego ubergeil?;)
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
peanut ---> U mnie sprawa jest prosta. Nasłuchałem się w swoim krótkim życiu zbyt wiele siary, żeby kolejna mogła wywrzeć już na mnie jakiekolwiek wrażenie. Nechrist z folkowymi wstawkami był dla mnie wybawieniem od nudy. Może dlatego ostatnie dokonania Nokturnal Mortum wchodzą mi tak łatwo.
Minas Morgul [ Senator ]
Slucham sobie wlasnie Weltanschaung... jestem naprawde pod ogromnym wrazeniem.
Obawialem sie, ze z NM stanie sie to, co stalo sie z wieloma dobrymi zespolami "lagodzacymi ton grania", a jednak oni potrafili pokazac klase.
Teraz to juz w ogole rozpaczam, ze nie udalo mi sie dotrzec na koncert ;[ No coz... moze innym razem.
Slava.
Werter_ [ Konsul ]
uściślając, to nie "Weltanschauung", tylko "Mirovozrienie",-)
Minas Morgul [ Senator ]
Werter - jezeli znajdziesz gdzies wersje z oriana...chocby i do kupienia, to daj znac gdzies na forum :]
Moja mamuska chcialaby ta wersje tez uslyszec, bo uczy jezykow wschodnich ;) I mi niektore teksty z ukrainskiego tlumaczyla do NM ;)
peanut [ kriegsmaschine ]
uvi, a juz zaczalem sie obawiac, ze nie dostrzegam, jakiejs na pozor ukrytej, zajebistosci tej muzyki. nm jako odskocznia od nudy suto zakrapianej siara, w sumie czemu nie? sam sobie czasami puszczam moonsorrow;)
Minas Morgul [ Senator ]
No i mam wersje z Oriana... az sie lezka w oku kreci jak sie tego slucha :]
Eh... slowianski to slowianski :]]

Riven [ infamousbutcher ]
Wlasnie wrocilem z teatru wielkiego - "Carmina Burana"
Wspaniale, "O fortuna" jest piekne.
NP - Emperor - A Fine Day To Die <worship> Tego utworu slowami opisac sie nie da i juz :)
Minas Morgul [ Senator ]
Ja rowniez uwielbiam ten utwor, szczegolnie w wykonaniu Choru Alexandrova... no i Theriona.
Marzylbym o wersji wykonanej przez Limbonic Art ;]
Riven [ infamousbutcher ]
eee, mi sie wersja Theriona wcale nie podoba. Moze dlatego, ze raczej nie da sie "O fortuny" fajnie zagrac w aranzacji metalowej. Chociaz byloby milo gdybym sie mylil :)
NP - Vader - Black Sabbath
Vadera lubie srednio (pierwsze dwie plyty bardzo dobre, reszta nuuudda, a Beast to juz totalna porazka...), ale covery graja swietne. Szczegolnie ten. Klimat chyba jeszcze mroczniejszy niz w oryginale.
Minas Morgul [ Senator ]
Jesli chodzi o Wiadra, to srednio lubie... a nawet i srednio znam, ale podoba mi sie ich Freezing Moon.
Minas Morgul [ Senator ]
Oczywiscie wiem, ze to cover ;]
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Minas Morgul ---> Podoba Ci się? Jak dla mnie: "Od syfa".
Riven [ infamousbutcher ]
e tam, nie taki zle. lepsze niz Fera of Napalm w ich wykonaniu.
oczywiscie nie ma co porownywac z oryginalem
blood [ Killing Is My Business ]
vader fajnie gra silent scream
blood [ Killing Is My Business ]
sorki za 2 post ale co dotego silent scream to jeszcze children of bodom go graja i wyszedl im beznadziejnie
Riven [ infamousbutcher ]
co do children of boredom to sie zgadza, te organki to po prostu profanacja tego genialnego utworu.
A Vader gra to tak sobie, wokal Petera w ogole tam nie pasuje.
zupelnie nie podoba mi sie ich wykonanie Immortal Rites - tylko perkusja jest w tym coverze naprawde dobra. Riffy zagrane nieco inaczej, nietrafiony wokal i do tego skopany najbardziej charakterystyczny riff...
Ale Death Metal Possessed zagrali przyzwoicie :)
blood [ Killing Is My Business ]
o zaraz wylukam :) a slayer tez do (_(_) nagral jesli chodzi o jakosc

Riven [ infamousbutcher ]
chrzanisz. SOH ma niezle brzmienie.
qweks [ Generaďż˝ ]
childreni sa lipni tak jakos mi kiczem od nich leci nie ciekawie graja
blood [ Killing Is My Business ]
nie wiem, mi nie pasuje
nie moge znalesc na dc tego Death metal possessed, masz to na dysku abo jakiegos linka ?
blood [ Killing Is My Business ]
qweks - grzeszysz
blood [ Killing Is My Business ]
kur** co ja pisze ..... zle cie zrozumialem riven nie smiej sie :P
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
blood-> Ale covery CoB w ogóle są beznadziejne. Jak usłyszałem Ironów w ich wykonaniu to śmiałem się przez piętnaście minut. Sam zespół ma wprawdzie parę fajnych utworów, gdybym miał przesłuchać całą płytę, to musiałbym się naćpać, żeby się nie nudziło... Takie to sobie jest... Przynajmniej w mojej opinii.
Minas Morgul [ Senator ]
Co do COB, to zawsze mi sie oni kojarzyli bardziej z jakims rockiem, ... neo blackiem, czy innym tego typu ustrojstwem, ktore niewiele mialo wspolnego z prawdziwa muzyka.
I nawet jak uslyszalem pierwsza piosenke, to mi sie spodobala... ale pozniej zauwazylem, ze wszystko leci na jedno kopyto
Impaller - Jak dla mnie, jest to jedyna piosenka Wiader, ktora potrafie sluchac bez wylaczania winampa w polowie :]
Mam jakies tam albumy COB na dysku... i nawet jak teraz wertuje te wszystkie piosenki, to slucham raczej z degustacja. Do skasowania
Minas Morgul [ Senator ]
ps :D
Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
oj grzeszycie, grzeszycie..jako pokute proponuje pielgrzymke do torunia i modły za CoB pod Św. Maybahem
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Na drugim Mystiku grał Children of Bodom a obok zespołu tańczyła jakaś totalnie nawalona laska. To był jedyny pozytywny akcent tego koncertu.
Minas Morgul ---> Z Petera drugi Attila nie będzie.
NP. Burzum - Hvis Lyset Tar Oss
Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
oj przesadzasz cunt :) ja naprawde nie wiem co w tej muzyce moze sie ni podobac. graja wszystko podobnie ale i tak świetnie sie to slucha :) (IM tez gra monotonnie i nikt nie marudzi)
Riven [ infamousbutcher ]
ja marudze :)
a COB jest nudne i ma cholernie wkurzajacy - przynajmniej mnie - sposob grania. Skoczne, wesolutkie i z tymi kiczowatymi klawiszami... chociaz przyznaje, ze gitarzyste solowego maja bardzo dobrego technicznie.
Polecam plyte Jamesa Murphy'ego (byly gitarzysta Death, Obituary, Testament) "Feeding The Machine". Koles jest niesamowity. Najbardziej podoba mi sie jego cover Al Di Meoli - Race with the devil on a spanish highway. Idealne do szybkiej jazdy, takze na rowerze ;)
Minas Morgul [ Senator ]
Impaler - wiem, a moje zdanie o Wiadrach jest niezmienne :] Nie podoba mi sie... ani troche.
Z polskich zespolow najbardziej lubie starego Behemotha, Gontyne Kry, Graveland. Ta trojka jest naprawde dobra.
A biorac pod uwage troche inne klimaty, to bardzo wysoko oceniam tez dokonania Nefariousa :]
The LasT Child [ GoorkA ]
qweks --> chcesz sie dowiedziec kto jest lipny i zalatuje kiczem?
Reksio --> co kto lubi, mi sie bardzo podoba Aces High, Shot In The Dark, Hellion, Dont Stop At The Top
SS, Mass Hypnosis, tej piosenki Alice Coopera nie znam z oryginalu. a She Is Beautifull wyszlo im podobnie do oryginalu wiec nie oceniemia. co do skocznosci i wesolosci to nie wiem o co Ci biega. a jesli juz to czy to wada?
Soldamn --> kto nie marudzi, masa ludzi marudzi. w zasadzie wszyscy co nie lubiaIronow. o ile u nich mozna sie jeszcze zgodzic, to CoB nie gra na jedno kopyto
np. Painmuseum - Bloody WIngs
Minas Morgul [ Senator ]
Ja jeszcze polece Graveworm - fear of the dark :]
Cover wyszedl im naprawde udanie. Powinien sie spodobac nawet milosnikom troche lzejszych klimatow. Chociaz zalezy od gustu, sami sprawdzcie ;]
The LasT Child [ GoorkA ]
Minas Morgul -> Losing My Religion w wykonaniu Graveworm to klasyka ;)

Minas Morgul [ Senator ]
TLC - o Losing My Religion w wykonaniu Gravewowma nawet nie mowie, bo ten cover powalil mnie totalnie na kolana. Wielki + i uznanie dla chlopakow. :] A nawet It's a sin ladnie im wyszlo.
The LasT Child [ GoorkA ]
Minas Morgul --> prawda. szczegolnie ze kiedys bylem fanem PSB :) ale ich solowe dokonania jakos mnie nie powalily
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Najlepszy cover Ironów to Lord Belial - The Trooper.
NP. Hermano - Dare I Say...
Riven [ infamousbutcher ]
TLC --> a jak inaczej nazwac te organki rodem z horrorow? :)
Minas Morgul [ Senator ]
O o :] A myslalem, ze juz nikt nie poda tego tytulu. Belial w tym coverze wymiata.
blood [ Killing Is My Business ]
a ja lubie CoB w przerwie miedzy jedna thrash metalowa kapela a druga :) Kalmah tez jest fajny ale juz mniej skoczny :) bardzo fajnie graja
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Minas Morgul ---> Na szczególną uwagę zasługuje podobieństwo vokillu Backelina do wokalu Kutasińskiego.
NP. Hermano - Dare I Say...
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Vader też z dużą dawką dokładności wykonał Raining Blood i Flag Of Hate. Drugi utwór z pewnością ciekawszy od oryginału (wokal wyraźniejszy i lepszy, gitary i technika wypracowana do perfekcji i szybkie tempo - chyba nawet troszkę szybciej zagrali). Oprócz tego jeszcze ponownie nagrane zostały utwory: Angel Of Death... (cover Thin Lizzy :-) i Rapid Fire (Judas Priest).
COB to faktycznie ma piosenki jak na imprezę, nie wiadomo czy przy tym się tańczy czy co, bo w większości przez klawisze brzmi to jak disko-metal.
Minas Morgul ---> Graveland najbardziej mi się podoba jak dotąd In The Glare Of Burning Churches - a dokładniej początek: palenie chyba tytułowych kościołów i (najlepsze) piszczące baby... ;)
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Wybiera się ktoś na Non-Mystic Festival?
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
Jeśli chodzi o najlepszy cover Iron Maiden to bezsprzecznie jest nim zwan - number of the beast. Nic tego nie przebije... ta ekspresja i zaangażowanie...
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Can people expect you to release any more music after you are released?
Probably. The future albums, if I ever record anything, will as far as I can tell sound much like the old albums, whether I like it or not, because I am incapable of making music that doesn't sound rather "burzumic". :) I fear it might not be too original or different from old Burzum, as I wanted it to be, but I guess there are people who think that is just fine too. And on the other hand it is not very surprising that I still make music that sounds much like my own music...
Pan Kristian Vikernes sezonowo zmienia poglądy. Może być ciekawie...
Werter_ [ Konsul ]
e, za dużo czytania, tutaj mniej:
MEGADETH mainman Dave Mustaine has posted the following message in the
"Forums" section of the band's official web site:
"It has come to my attention that there was a show in Greece where an
allegedly 'full-on' Satanic band [ROTTING CHRIST] was going to be playing,
as well as one in Israel too [referring to DISSECTION Ed.]. No one knows
for sure what their intent or content is, so I am not going to say they
are.
"Yes, I said that I was not really interested in playing with Satanic
[bands], and that is because I changed my outlook on life and my spritual
beliefs over three years ago. I became a Christian, yes, and I have made
even more mistakes now that I have, because there are things I do that I
know I should not do, and things I do not do that I know I should.
"Plus I have helpful people like the guy in this thread who is quick to
point out my failings, and volunteering as my self-appointed judge to
remind me of everything that I am doing wrong.
"Yes, I did say I would prefer not to play on concerts with Satanic bands.
That doesn't mean I won't, it doesn't mean I would not talk with the bands
either, (sometimes it is just for fun anyway with these bands). But to
make a life-altering change and then not have some kind of affect would
not have been a change at all, would it? It's not much different from
staying away from booze if you have made a decision to be sober.
"The concerts that I headline or I put together is usually my choice who I
want to play with; festivals are different. If I don't feel it is right
for me to do something, then like I said in this post here I would just
respectfully decline. I would not ask that anyone be taken off if they
were already confirmed.
"I have to draw the line and stand for my beliefs or they aren't beliefs
at all, are they? I don't expect anyone to fully understand this, but I
know many of you do, and I thank you for your support.
"To the Droogie that is set on insulting me about my beliefs, I
understand. It is easy for a person with no beliefs to mock someone who
does. I don't know if you do (I hope so), but it appears not. Because if
you did, you would say, 'Well, those are Dave's beliefs, they are not like
mine, but if mine are to be respected, than so should his.'
"I doubt you will think things through like this before you come on here
and attack me for my beliefs again, but here's to hoping. And ya might
want to check the guidelines of this site too; we are pretty friendly
here, but personal attacks don't sit well here.
"And if not, I imagine someone will prolly buy your ticket and I will
dedicate a song to your abscence at the concert
"The moral to the story is this . . . I don't like certain bands and that
will never change that in me."
apage satanas!
weds [ Ocean Soul ]
Mam pytanie do tych co byli już na konercie na stadionie w Chorzowie- czy są tam jakieś szatnie żeby zostawić plecaki ? Czy na stadionie sprzedają coś zjadliwego ?
The LasT Child [ GoorkA ]
szatni nie ma (na Mecie nie bylo, tzn nie widzialem ich). bedziesz mial kupe zarcia z grilla, pewnie pizza hut bedzie, panienki latajace z coca cola.
Minas Morgul [ Senator ]
U.V.Impaller - no ten fragment mnie troche zaskoczyl.
Jakis czas temu na oficjalnym forum burzum byl list Varga, w ktorym pisze on o jego powrocie w rodzinne strony i o wstrzymaniu sie od dalszych produkcji, poniewaz "to juz bylo" i wiele osob robilo to (wedlug niego) lepiej, niz on, wiec po co sie powtarzac.
Swoja droga.... co tu duzo gadac. Tworczosc Burzum jest potezna. Malo kto umie przelac swoje mysli i odczucia w muzyke. Jestem ciekaw, jak moglaby wygladac dalsza tworczosc Varga

Werter_ [ Konsul ]
3 czerwca, piątek, godz: 20.00, Zabrze ck wiatrak
KONCERT: DEATH/ BLACK METAL
BESATT
IPERYT
FURIA
ULCER UTERUS
wstęp 12 pln
hm, Iperyt i Furia warte uwagi, ale za dwie kapele 12zł to za dużo.
niemniej może kogoś zainteresuje.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Słyszeli?
Werter_ [ Konsul ]
nie działa ten link.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
U mnie chodzi normalnie. Musisz poczekać, aż załaduje się kawałek. Leci w tle.

Werter_ [ Konsul ]
nowa częśc: