GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Społeczeństwo - coś się kończy, coś się zaczyna?

07.05.2005
21:27
smile
[1]

Aristos [ Pretorianin ]

Społeczeństwo - coś się kończy, coś się zaczyna?

Znalezione: "Jeśli politycy naprawdę zaczną realizować pragnienia swoich wyborców, to władza międzynarodowych grup kapitałowych wyląduje na śmietniku historii. Nie pomoże nawet przejecie kontroli na centralą (Bruksela, Waszyngton, Moskwa czy Pekin), dzisiejszego świata nie można kontrolować siłą, kapitałem, demagogią, nachalna propaganda i inne przestarzałe instrumenty władzy straciły siłę oddziaływania. Tak jak niewolnictwo straciło racje bytu jako nieopłacalne, tak jak feudalizm odszedł w mroki dziejów jako mało efektywny, potem burżuazja, tak teraz dziki kapitalizm traci sens. Nierówności społeczne rodzą rewolucje, bunty, strajki, a koszta niepokojów rosną lawinowo, świat doszedł do takiego momentu cywilizacyjnego, że na wojnie nie da się już zarobić, to już nie jest dobry interes.
Dziel i rządź straciło racje bytu, teraz jest łącz i rządź." *Autor niestety mi nieznany..
I pytanie jak w temacie - czy powyższy opis już jest rzeczywistością, czy musimy czekać? A jak oglądam przeciętne wiadomości, to mam wrażenie, że jeszcze dość długo, niestety.

07.05.2005
21:34
[2]

golonka23 [ Pretorianin ]

zawsze cos sie zacznie , cos nowego ,spektakularnego
po jakims ustroju musi byc nastepny , nigdy nie bedzie calkowitej anarchii

07.05.2005
21:37
smile
[3]

Kronk [ Pretorianin ]

Chyba, że lud wywalczy sobie socjalizm. Wtedy pozostanie nam emigracja na księzyc.

07.05.2005
21:57
[4]

Mortan [ ]

Ogolnie ten cytat moim zdaniem to belkot, nawet nie wiem do czego zaczac analize, bo kaze zdanie trzeba by było obalac po kolei :) Wiec tak ktorkto to moim to:

Jeśli politycy naprawdę zaczną realizować pragnienia swoich wyborców, to władza międzynarodowych grup kapitałowych wyląduje na śmietniku historii.


- nie zaczna
- co to jest miedzynarodowa grupa kapitałowa ? i czym rządzi ?

Nie pomoże nawet przejecie kontroli na centralą (Bruksela, Waszyngton, Moskwa czy Pekin), dzisiejszego świata nie można kontrolować siłą, kapitałem, demagogią, nachalna propaganda i inne przestarzałe instrumenty władzy straciły siłę oddziaływania


Odzdiaławyania koncerów, mafii lobbystow widac wszedzie i od wielu lat, wiec teza calkowicie chybiona. Po drugie wlasnie swiatem steryje sie silą, kasa demagodią i propagandą :)

Tak jak niewolnictwo straciło racje bytu jako nieopłacalne, tak jak feudalizm odszedł w mroki dziejów jako mało efektywny, potem burżuazja, tak teraz dziki kapitalizm traci sens.

Niewolnictwo jest oplacalne, bo płacisz bardzo małom ludzom ktorzy odwalją ciezka robote- gdzietu nieoplacalnosc ? Dlaczego kapitalizm traci sens ? wiadomo socjalistyczny człowiek musi miec po równo. ..

Nierówności społeczne rodzą rewolucje, bunty, strajki, a koszta niepokojów rosną lawinowo, świat doszedł do takiego momentu cywilizacyjnego, że na wojnie nie da się już zarobić, to już nie jest dobry interes.

Bzdura, jak wiadomo w komuznimie kazdy był ronwy nie bylo nierownosci ,a bunt solidarnosci był.
W takich stanach sa wielkie nierownosci spoleczne i jakos nie słyszałem zeby lduzie protestowali na ulicach, w Europie zachodniej to norma.

Dziel i rządź straciło racje bytu, teraz jest łącz i rządź.

ke ? :)

07.05.2005
22:02
[5]

waterhouse [ Novus Ordo Seclorum ]

ta wypowiedź to typowa krytyka neoliberalnego porządku społecznego - typowa dlatego że nie przedstawia żadnej sensownej alternatywy....

Aristos-----> dlaczego piszesz "niestety"?

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.