GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karczma "Pod Poetyckim Smokiem" cz. 364

06.04.2002
15:51
smile
[1]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Karczma "Pod Poetyckim Smokiem" cz. 364

Witamy w naszych skromnych progach :-)

Bufet jest czynny od 5:00 do 24:00 [dla potrzebujących non-stop, ale po godzinach obsługa we własnym zakresie]. Gościmy zbłąkanych, gdy tylko poczują, że na innych wątkach jest chwilowo podejrzanie cicho albo podejrzanie głośno. Za barem Holgan, Astrea (która okazała się doskonale nadawac do tej pracy i zostala postawiona za barem przez Szamana; należy także nadmienić, ze jest ona jedynym w swoim rodzaju Krysztalowym Duszkiem i zgodzila sie kolaborowac z liczem Szamanem i slużyc mu za krysztalową kule przepowiadajacą przyszłość) i Szaman (uwaga: Szaman ma zawsze racje, nie moze inaczej być!) mieszają magiczne drinki, Magini kręci sie po sali (aczkolwiek mniej energicznie i coraz bardziej majestatycznym krokiem, jak przystało na jej stan), MarCamper pilnuje porzadku, eros w kuchni miesza ... w kotle (na czas jakis, obowiazki jego przejął Mac, czym zaskarbil sobie wdziecznosc tak gosci jak i obslugi, ktora martwic zaczynala sie o fakt przedluzajacego sie urlopu erosa) i rothon - na zapleczu dba o interes oraz dokarmia świnkę, ktorą kiedyś przyniósł w darze.
AnankE wpada wieczorkiem, puka w szybkę i pije soczek pomidorowy, mi5aser - etatowy stały klient, ostatnio rozgląda się nerwowo wyczekując na moment kiedy trzeba zmienić numerację. Adamus płaci za drinki wierszami sam przynosząc najlepsze alkohole świata, a Gambit przynosi ze soba świeczke i koronkową chusteczkę :-). Zajmuje się kominkiem, odkąd nastały jesienne dni i rozgląda się jeszcze bardziej nerwowo niż mi5aser, gdyż ten próbuje go uprzedzić przy zmianie numeracji. Pellaeon dba o czystość, kontrolując z sanepidowską dokladnoscią wszystkie zakamarki i regularnie wyprowadza Ósmego na spacery :-). Kroku dotrzymuje Admiralowi Pellaeonowi niejaki Viti, ktory dzielnie dotrzymuje towarzystwa obsłudze i gosciom oraz dyskutuje o Star Wars i jest generalnie grzeczny, chociaż jego subnick sugeruje potwora... ;) Nick Grzecha natomiast sugeruje rozne grzechy, ale osobnik ten wslawil sie szczegolnym upodobaniem do numeracji rzymskiej ;-)
Odwiedzał nas Alver the Gnom, a po jego uprzejmej propozycji dotyczącej naszej Karczmy "a może to też mam rozpieprzyć?!?" umieściliśmy go w stopce papieru firmowego. Teraz czekamy, aż powróci do nas z wojska na białym koniu. Attyla, mnich pochodzący ponoć od smoka, przechodząc wstępuje na zimny prysznic, poza tym zawsze wie kiedy wstać i wyjść :). Tofu znowu przychodzi na zieloną herbatę, bo już wrócił z Japonii !!! (choć na pewno do niej już tęskni). Można tu też usłyszeć pieśni Wędrownego Barda i gromkie okrzyki imć Dymiona, który broni honoru kobiet i naszej Karczmy. JRK przynosi różne ciekawe rzeczy i pije wapno. Ostatnio mamy nowego dostawcę szmuglowanego piwa - Mr. JackSmitha, który zaczął też parać sie pracą barmana i jest w tym debeściarski :) Wieczorami lub noca przychodzi Kerever cierpiący na bezsenność, odkąd po raz pierwszy odwiedził Sosarię. Śni o tej krainie na jawie. Rankiem zjawia się też krasnolud Kastore, znany Zabójca Trolli, przychodzi opowiadać o swych wyprawach i stoczonych walkach. Nemeda też gdzieś tu się czai w mrocznym kątku, szukasz magii nekromanckiej, wypowiedz jej imię a pojawi sie od razu.
NicK probuje w przybudowce zorganizowac gorzelnie - zamarzylo mu sie piwo własnej produkcji.
Widziano nawet VIPów pijących kakao, ale o tym sza - jesteśmy znani z dyskrecji :-)
W sezonie zimowym zaś podajemy wszystkim zziębniętym grzańce najróżniejszego
sortu i w dowolnych ilościach (bardzo potrzebujacym i bardzo zasluzonym nawet za przyslowiowe "Dziekuje" ;-)
Poza tym na pięterku można spędzić noc - oddano wlaśnie do użytku wyremontowane pokoiki (które, należy dodać, są dobrze dogrzewane) .
"Wiec niech umierają slowa nasze - na to są, przez to są."

[Bar jest ciemny; kilka postaci siedzi przy kontuarze pijąc w milczeniu; nie mowiąc do siebie i nie patrząc na siebie trwaja w cichym porozumieniu ludzi uprawiajacych rozpustę i oddających się nałogowi, a barman o twarzy apostoła rozumiejącego słabosc ludzkiej natury stoi w półcieniu brzecząc kostkami lodu i porusza się bezszelestnie z jednego końca baru na drugi niby bóg niegodziwosci, wyposażony przez naturę w twarz ascety]

Poprzednia część :

06.04.2002
15:51
smile
[2]

Yoghurt [ Senator ]

1?!??!?!?!

06.04.2002
15:53
smile
[3]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Kamperzy już zadziałali więc mogę się spokojnie dopisać :))))

06.04.2002
15:53
smile
[4]

Yoghurt [ Senator ]

Wof, po raz drugi w swoim życiu jestem pierwszy w karczmie:) Ale mały tłok, to i szanse zwiększone:)

06.04.2002
15:58
smile
[5]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

2!

06.04.2002
16:00
smile
[6]

Yoghurt [ Senator ]

A tak w ogóle...Nowy wstępniak:) A ja muszę odpracować ten miesiąc, to może za rok mnie do niego wcisną:)

06.04.2002
16:03
[7]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Yoghurt -> Ten teledysk jest też chyba na Starwars Junkyard, to sobie zaraz ściągnę. Na razie zasysam jakąś parodię "The Troops" :-))) Na razie idę do "EU 2" podbijać :-)

06.04.2002
16:06
[8]

Yoghurt [ Senator ]

Troops są zabójcze:) Po prostu mnie zabijają:) DObra, ja muszę też spadać, koniec netu....ech, kiedyś tu wrócę..... nie płaczcie...no, no, ósmy, masz, dam ci kawałek swoich spodni do wygryzienia na do widzenia:) To siewka- jeszcze wrócę:)

06.04.2002
16:06
[9]

yosiaczek [ Generał ]

no nieeeeeeeeee, znów przegapiłam początek :(((((((( btw ten wstępniak jest nowy? :) Yogh ---> a ten wątek Tyci to się chyba nazywał "najlepsze teledyski świata" ale nie jestem pewna Admirale ---> jak mnie w tym karbonicie zamrozicie to może wytrzymam, ale jak nie to Yosiaczek będzie death i tym razem to nie mały Yosiaczek powali Admirała tylko na odwrót. no bo mi się te Star Warsy wydają takie kiczowate :)

06.04.2002
16:07
[10]

yosiaczek [ Generał ]

buuu....

06.04.2002
16:08
[11]

Yoghurt [ Senator ]

Najchętniej powiedziałbym, że sama kiczowata jesteś, ale ty to ty, więc nie powiem:) A wstępniak nowy, bo JRK wrócił tam, kilka modyfikacji, bard doszedł doń.... :) Cóż, dobranoc państwu....

06.04.2002
16:13
[12]

AQA [ Pani Jeziora ]

Uszanowanie :) Poproszę kawusię: niech mi się wreszcie trochę ciśnienie podniesie :) Pellaeon --> i jak soda? dojechała ?:))

06.04.2002
16:16
[13]

yosiaczek [ Generał ]

Yogh ---> już jesteś martwy! :)

06.04.2002
16:53
[14]

yosiaczek [ Generał ]

hmmm... czyżby wszyscy na spacerki wybyli? no to znikam i ja na mały "soczek" czy "oranżadkę" :)

06.04.2002
17:15
[15]

Holgan [ amazonka bez głowy ]

yosiaczek ------- cos tu troche groza powialo - pewnie dlatego wszyscy siedza w powchowni po katach :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

06.04.2002
18:12
smile
[16]

NicK [ Smokus Multikillus ]

ruch dzisiaj marny, pewnie wszyscy gdzieś po pubach i imprezkach się rozbiegli :))

06.04.2002
18:55
[17]

Szaman [ Legend ]

Nick: Po zadnych imprezach, ani pubach, tylko czas na Half-Life`a marnuja! ;)))))) A tak w ogole, to witam wszystkich (nadal nie-od-siebie... ;PPPPP) i uciekam! :)

06.04.2002
19:12
[18]

AnankE [ PZ ]

AAAAA!!!! Adamus byl, a mnie nie bylo! Buuuuuuuu... :-(((((( Adamus---> dziekuje slicznie za grzanca i wiersz. Cudny, jak wszystkie, ktore do Karczmy wstukujesz. :-) I juz zaczynam marzyc, od zaraz, natychmiast... :-))))))))))) I protestuje w keswtii marnowania czasu na HL. Jak w ogole mozna pisac, ze lupanie w moja lulubiona gierke FPP to marnowanie czasu?!!! Argh... ;-))))))) Witaj ponownie w Karczmie Yoghurcie. :-)

06.04.2002
19:15
smile
[19]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Yosiaczku -> Kiczowate????? Naprawdę strasznie żadko mi sie to zdaża, ale chyba będę musiał zrobić <ANGRY AND FURIOUS ADMIRAL MODE: ON> ;-p AQA -> Wszystko jest ustawione obok przybudówki, można nalewać i pić do woli :-) Generale -> Witaj. Chyba polecę AnankE dobrą lekturę - archiwum GG z ostatnich dni ;-))))))))

06.04.2002
21:29
smile
[20]

Tofu [ Zrzędołak ]

Uuu, ja tu ciezko pracuje a Karczma na druga strone spadla... Cos slabo sie staracie :PPP

06.04.2002
21:43
smile
[21]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Jestem :-) Admirale - to działa, TO DZIAŁA :-)))))))))))))) Nareszcie mam dzwięk DivX 3.11 Alpha :-) Jednak jest najlepszy. Działo się coś ciekawego pod moją nieobecność ?

06.04.2002
21:45
[22]

NicK [ Smokus Multikillus ]

A ja chodzę i szukam Karczmy, a tu się okazało że na pierwszej stronie nie było bo dawno nie odświeżana, a z drugiej zniknęła bo Tofu zadziałał :))))) To może coś Edka Stachury zapodam: Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć, Tęskność zawrotna przybliża nas. Zbiegną się wreszcie tory sieroce naszych dwu planet, Cudnie spokrewnią się ciała nam. Jest już za późno! Nie jest za późno! Jest już za późno! Nie jest za późno! Jeszcze zdążymy tanio wynająć małą mansardę Z oknem na rzekę lub też na park, Z łożem szerokim, piecem wysokim, ściennym zegarem, Schodzić będziemy codziennie w świat. Jest już za późno! Nie jest za późno! Jest już za późno! Nie jest za późno! Jeszcze zdążymy naszą miłością siebie zachwycić, Siebie zachwycić i wszystko w krąg. Wojna to będzie straszna, bo Bóg nas będzie chciał zniszczyć, Lecz nam się uda zachwycić go. Już jest za późno! Nie jest za późno! Nie jest za późno! Nie jest za późno!

06.04.2002
21:59
smile
[23]

tygrysek [ behemot ]

Szaman & PELLAEON --> lista rośnie, może dopiszecie procentowo panowie ?? AvE

06.04.2002
22:00
smile
[24]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Viti -> No to gutt :-) To teraz poproszę moje siedem miliardów dolarów ;-p Tofu -> No widzisz, czeka na Ciebie żebyś postatsował trochę :-) NicK -> Tak, tak, ciężko ją ostatnio znaleźć na tych drugich stronach :-) Dobra, lecę na Hyperka.

06.04.2002
22:02
smile
[25]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

A co teraz puszczają na Hyperze ?

06.04.2002
22:03
smile
[26]

Tofu [ Zrzędołak ]

Ech, jaka szkoda ze nie mam hyperka... No coz, w takim razie pozostaje mi tylko leciec na kolacje - zawsze to cos :PPP

06.04.2002
22:06
[27]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Tofu - skoro lecisz to przytrzymam Cie na chwile i ponowie prosbe o wyjasnienie tego kawalu (tego z nocy). PS. Ja tez nie mam Hypera :'(((

06.04.2002
22:58
smile
[28]

Tofu [ Zrzędołak ]

Viti --- no i nie przytrzymales :))) Teraz jednak jestem juz po kolacji, wiec mozna znowu pomarnowac troche czasu w Karczmie... :P Jesli chodzi o nocny kawal, to troche trudno go wytlumaczyc - musialbys miec choc blade pojecie o odmianie rzeczownikow po lacinie - masz? :)))

06.04.2002
23:00
smile
[29]

Tofu [ Zrzędołak ]

A, jak juz mowimy o poprzedniej Karczmie - Adamus, wielkie dzieki za wiersz - piekny... Wybacz, ze dopiero teraz ale jakos wylecialo mi z glowy...

06.04.2002
23:09
[30]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Tofu - O rany, ja łacinę miałem 6 lat temu. Nie pamiętam już, a na pewno końcówek. Na dodatek wywaliłem książkę od łaciny.

06.04.2002
23:44
[31]

kastore [ Troll Slayer ]

Witam nocną zmiane Holgi --> poszła torpeda do ciebie :)

06.04.2002
23:45
smile
[32]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Tygrysek -> Emmm... a litlle more time... yes, that's what I need :-))))))) Viti -> Na Hyperku ostatnio leci Cowboy Bebop. Świeeeetne :-))))) Niedawno dali też pełnometrażowy fil "Grobowiec Świetlików" - fabuła ukazuje głównie losy japońskich cywilów pod amerykańskimi bombardowaniami pod koniec II WŚ Viti, oddaj moje 7 miliardów..... Obiecałeś 7 miliardów ja wyraźnie słyszałem I minęło tyle czasu, ja nic nie dostałem Czekam jeszcze 3 dni i ani chwili dłużej Niecierpliwość moja wzrasta, gdy czekanie się wydłuża. :-)

06.04.2002
23:46
[33]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Witaj Kastore Mam ciekawego newsa. Zajrzyj na Info Starwars, a konkretnie pod ten link (zapowiedzi) i przeczytaj zaktualizowane info o 14 części naszego tasiemca (tej z punktem zwrotnym).

06.04.2002
23:46
[34]

kastore [ Troll Slayer ]

Holgi --> aaaa , bardzo mi przykro , ale wszystkie koty trzymam w pracy :(( i tylko w dni pracujące je zapodaje, może na jutro rano coś znajde :)

06.04.2002
23:49
[35]

kastore [ Troll Slayer ]

Pell --> ten link mi cos nie działa

06.04.2002
23:50
[36]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Ups... To spróbuj ze swojego linka do Infostarwars i pod zapowiedzi.

06.04.2002
23:54
[37]

yosiaczek [ Generał ]

Admirałku wybacz, zapewne mój mózg nie jest podatny na takie dzieła sztuki jak Star Wars :) Czy ktoś z was kojarzy, kto nagrał piosenkę, w refrenie której są słowa "i will always love you"? i nie chodzi mi tu bynajmniej o Łitnej Z-chustą :)

06.04.2002
23:56
[38]

kastore [ Troll Slayer ]

Pell --> dobra, lookne jak tylko znajde chwilke, bo na razie lece modemem i musze sie już rozłączyć Dobranoc

06.04.2002
23:58
smile
[39]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Yosiaczku -> Oj, oj, będziemy musieli z Yoghurtem stworzyć dla Ciebie ostry projekt indoktrynacyjny :-)))) A co do piosenki, przykro mi ale nie mam pojęcia. A refrenów z podobnymi słowami jest pewnie dość dużo. Może spróbuj wpisać te słowa w wyszukiwarce i wyskoczy Ci tekst piosenki :-)

06.04.2002
23:59
[40]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Kastore -> Nie jest to żaden rewelacyjny news, ale zawsze warto wiedzieć :-) Dobranoc!

07.04.2002
00:00
[41]

kastore [ Troll Slayer ]

yosiaczek --> no jak nie Wypnij Biuston to nie wiem Może Robbie Wiliams "Angel" a nie też nie hmm daj mi chwilke za 15 minut połącze sie jeszcze raz to może znajde Pell --> dalej mi nie działa , możliwe że DNSy z Tepsy ostatnio coś wariują

07.04.2002
00:03
smile
[42]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Witaj krasnalu ;) Pell - Jeśli już to 70 miliardów ; P A tak poza tym to mnie okradli, więc może innym razem ;) Co ja słyszę, zasysasz 'Troopsów' Kevina Rubio ? Przecież to jest genialne. :)

07.04.2002
00:07
[43]

yosiaczek [ Generał ]

Kastore ---> z góry dzięki za starania :) Admirałku ---> co ja słysze, chcecie mi stworzyć program torturniczy? ;)

07.04.2002
00:17
[44]

kastore [ Troll Slayer ]

yasiaczku --> szukałem w swouich zbiorach po tytułach i nic nie znalazłem , co może oznaczać, że tego nie mam albo tytuł jest inny niż refren oo znalazłem na audiogalaxy masz do wyboru Dolly Parton KennyG Bon Jovi Tori Amos Leann Rimes Vanessa Mae ?? Anita Baker wystarczy ??

07.04.2002
00:20
[45]

kastore [ Troll Slayer ]

Viti --> witaj BTW nie krasnalu tylko Krasnoludzie, jak by to było jakby do CIebie mówić Maziaczku :))))

07.04.2002
00:20
smile
[46]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Na mnie już czas. Udaję się do Pani Koszmarów. Tym razem oszczędzę sobie nogi i pojadę na swoim wierzchowcu wspaniałym :-) Dobranoc.

07.04.2002
00:21
[47]

kastore [ Troll Slayer ]

OO to ja już też zmykam Dobranoc

07.04.2002
00:22
smile
[48]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

PS. No jakto. Po Łozińsku są krasnale ;) ...A jeśli już ma być zdrobniale to proszę o Mazoczku :-)))))

07.04.2002
00:26
[49]

yosiaczek [ Generał ]

kastore ---> że też nie wpadłam na pomysł żeby zobaczyć na audiogalaxy :) dzięki i miłych snów :)

07.04.2002
00:27
[50]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Viti -> Nom, zaraz obejrzę :-) A po Łozińsku nie są krasnale, tylko krzaty ;-p Pozdrów Szefową! :-) Yosiaczku -> Nie torturniczy, lecz edukacyjny i rozwijający ;-))))) Kastore -> Hmm, u mnie linek działa. A może spróbuj tak jak wtedy, z tym adresem IP.

07.04.2002
01:51
[51]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

No i czas już na mnie. Jeszcze herbatkę na wynos wezmę :-) Bywajcie!

07.04.2002
02:18
[52]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Macie ochotę na odrobinę poezji?? Nawet jeśli nie, to wykorzystam noc i to że nikogo już nie ma :)) (teksty nie są moje) Jak lekka mgła nad jeziorem, Tak myśli moje najgłębsze Fruną do ciebie z uporem. Jak wszystkie muszki najmniejsze, Jak obłok niebieski na niebie I gwiazdy jasno świecące, Tak mnie spieszno do ciebie, Zobaczyć twe oczy błyszczące. Miła moja, jedyna, kochana, Pozwól, bym wielbił cię szczerze, Codziennie, zawsze od rana, To w miłość twą i swą uwierzę.

07.04.2002
02:19
[53]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Ty przychodzisz jak noc majowa... Biała noc, noc uśpiona w jaśminie... I jaśminem pachną twe słowa... I księżycem sen srebrny płynie... Kocham cię... Nie obiecuję ci wiele... Bo tyle co prawie nic... Najwyżej wiosenną zieleń... I pogodne dni... Najwyżej uśmiech na twarzy... I dłoń w potrzebie... Nie obiecuję ci wiele... Bo tylko po prostu siebie... Kocham cię jak powietrze. Jak dziurę w starym swetrze. Jak drzewo na polanie... Po prostu kocham cię... kochanie. Czy pozwolisz, ze ci powiem... W wielkim skrócie i milczeniu... Że ci oddam i otworzę... W ciszy serc, w potoków lśnieniu... Słowa dwa przez sen porwane... Przez noc ukryte... przez czas schwytane... Słowa dwa, co brzmią jak śpiew, dwa proste słowa....kocham cię.

07.04.2002
02:22
[54]

NicK [ Smokus Multikillus ]

więc jesteś jesteś jesteś daj niech sprawdzę niech cię dotknę raz jeszcze dłonią i ustami niech w oczy spojrzę chociaż najmniej wierzę oślepłym ze zdumienia oczom jeszcze twój głos usłyszeć chcę zapachem się zaciągnąć pojąć cię raz na zawsze wszystkimi zmysłami i nigdy nie zrozumieć i ciągle na nowo dochodzić prawdy pocałunkami

07.04.2002
02:24
[55]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Nikt nie zna ścieżek gwiazd; Wybrańcem kto wśród nas? Zapukał ktoś... To do mnie gość?! Włóczyłem się jak cień, Czekałem na ten dzień; I stoisz w drzwiach... Jak dziwny ptak. Więc bardzo proszę, wejdź, Tu siadaj, rozgość się I zdradź mi, kim tyś jest, Madame? Albo nie zdradzaj mi, Lepiej nie mówmy nic. Nieśmiało sunie brzask, Zatrzymać chciałbym czas. Inaczej jest... Czas musi biec. Gdzieś w dali zapiał kur Niemodny wdziewasz strój, Już stoisz w drzwiach... Jak dziwny ptak. Więc jednak musisz pójść, Posyłasz mi przez próg Ulotny uśmiech twój, Madame? Lecz będę czekać, przyjdź! Gdy tylko zechcesz, przyjdź! Będziemy razem żyć! Ja będę czekać, przyjdź! Gdy tylko zechcesz, przyjdź!

07.04.2002
02:25
[56]

NicK [ Smokus Multikillus ]

I jeżeli spontaniczna to rzecz I jeżeli oczywista to rzecz I jeżeli naturalna to rzecz Weź To co się tu daje W imię słońca I jego gońca: Skowronka gwiżdżącego: amen

07.04.2002
02:27
[57]

NicK [ Smokus Multikillus ]

W zachwycie dziewiczym Dzień przebywszy ten To teraz wędrowcze Żeń się z nocką Żeń Przy nagim ognisku Weź wyciągnij się I miłuj się z ogniem Dokładając drew Już woda w kociołku Durli durli wrze Ach święta wieczerza Też cudowna rzecz Nad głową wiatr szumi Wiecznie nową pieśń A w tobie cichutko I dlatego wiesz Żeś jej źródłem jest Ona twoim też

07.04.2002
02:28
[58]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Jak długo pisana mi jeszcze włóczęga? Ech, gwiazdo - ogniku ty błędny mych dni. Spraw, by skończyła się wreszcie ta męka. I zapędź, do czułych zakulaj mnie drzwi! Lecz gdzie jest ten dom, jak tam idzie się doń? Gdzie jest ta stanica, gdzie progi te są? Tam most jest na rzece, za rzeką jest sad; Tam próżnia się kończy, zaczyna się świat. Lecz gdzie rzeka ta, gdzie rzucony jest most? Gdzie sad ten jest biały, jabłonki gdzie są? Na drzewach owoce i strąca je wiatr, Do kosza je zbiera ta ręka jak kwiat. Te strony gdzieś są, gdzieś daleko za mgłą, Więc idę i dalej przedzieram się wciąż. Zbierają się ptaki, ruszają na szlak, Już lecą, wprost lecą, nie błądzą jak ja. Jak długa pisana mi jeszcze włóczęga? Ech, gwiazdo - ogniku ty błędny mych dni. Spraw, by skończyła się wreszcie ta męka, I zapędź, do czułych zakulaj mnie drzwi!

07.04.2002
02:32
[59]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Jest jeszcze jeden wiersz którego nie opublikuję, chyba że los sprawi inaczej. Oby nigdy nie..... Dobranoc...

07.04.2002
08:20
smile
[60]

Adamus [ Gladiator ]

DZIEŃ DOBRY Znów mi przyszło wrota Karczmy rozewrzeć i do kominka dorzucić. Pogoda zimowa, brrrry. Ale już kociołek nastawiam i na grańca zapraszam ?:-))). NicK ---> :-)))))))))) AnankE --> A tak czekałem :-) Holgan --> Cieszę się :-))) Magini --> Proszę mi grzecznie spać do dziesiątej i dbać o siebie :-) Tofu --> Ładny, prawda? I w klimacie bliskim Twemu sercu :-))) Rothon --> taki wiersz wczoraj wygrzebałem dla Ciebie ;-)), a ty sie nie zjawiłeś.

07.04.2002
09:19
smile
[61]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Witam wszystkich :-) I jak zwykle wybywam już. Tofu - zajarzyłem te kawał o martinusie ;) Admirale - Pozdrowienia od Pani Koszmarów :) I jak, podobały się Troops ? Do zobaczenia wieczorem.

07.04.2002
09:39
smile
[62]

NicK [ Smokus Multikillus ]

I ja się przywitam z rana, dzień dobry :)))

07.04.2002
10:39
smile
[63]

Tofu [ Zrzędołak ]

Wczoraj sie nie pozegnalem bo &#*$^@%# z Chello znowu zaczeli cos kombinowac i jak mi sie modem zresetowal to nie wstal az do teraz.... Adamus --- pewnie, ze ladny :) I rzeczywiscie w bardzo bliskich mi klimatach - czyj to? Viti --- hehe, w koncu lacina do czegos sie przydala, nie? ;)

07.04.2002
10:40
smile
[64]

Tofu [ Zrzędołak ]

Eech, wczoraj sie nie pozegnalem a dzis nie przywitalem - gdzie ja mam glowe... :) Dzien dobry wszystkim !

07.04.2002
10:52
[65]

Magini [ Legend ]

No jestem :-) Adamus - wstałam o 9.00 ... Nie będziesz zły? ;-)) A co do rothona, to nie mógł przeczytać wiersza wygrzebanego przez Ciebie, bo nie ma sieci w nowej chacie. Ma dostęp tylko w robocie. Niestety ...

07.04.2002
10:57
smile
[66]

Tofu [ Zrzędołak ]

Witaj slonce nasze piekne! :) Podac cos? :))

07.04.2002
11:07
[67]

Magini [ Legend ]

Tofu - nie, dziękuję. Już śniadałam, a za dużo teraz nie mogę jeść. Już wystarczy tego tycia ;-)))

07.04.2002
11:25
smile
[68]

Tofu [ Zrzędołak ]

Hmm... no to moze w takim razie podam Ci... bukiecik - prosze :)

07.04.2002
12:01
smile
[69]

Adamus [ Gladiator ]

Magini --> Nie będę, pod warunkiem, że będziesz dbać o Was oboje :-))). Tofu --> Chyba byś nigdy nie zgadł ;-))). Jacek Kaczmarski. Zreszta bardzo lubie tego pana i jego ballady i piosenki (jestem tak stary, że w czasch ciemności i niepewności podnosiły nas one na duchu). Kto w twierdzy wyrósł po co mu ogrody Kto krew ma w oczach nie zniesie błękitu Sytość zabije nawykłych do głodu Myśl upodlona nie dźwignie zaszczytów Kto się ukrywał szczuty i tropiony Nigdy nie będzie umiał stanąć prosto Zawsze pod murem będzie pochylony Chyba że nagle uwierzy w swą boskość Kto w życiu oparł się wszelkim pokusom Tu po tygodniu jest ostoją grzechu Dawniej jedyną uciśnioną duszą A teraz jednym z tysięcy uśmiechów Z ran zadawanych kto krzyczał w agonii Na męki dając ciało by myśl pieścić Nie widzi sensu w nauce harmonii Ani nie umie śpiewać o tym pieśni Kto świat opuścił w zastanej postaci Ten nie zaśpiewa hymnu dziękczynienia Choćby i przez to miał zbawienie stracić Nie ma o nie ma zadośćuczynienia Nie dla wiwatów człowiekowi dłonie Nie dla nagrody przykazania boże Bo każdy oddech w walce ma swój koniec Walka o duszę Końca mieć nie może Skulony w jakiejś ciemnej jamie smaczniem sobie spał I spały małe wilczki dwa - zupełnie ślepe jeszcze Wtem stary wilk przewodnik, co życie dobrze znał Łeb podniósł, warknął groźnie, aż mną szarpnęły dreszcze Poczułem nagle wokół siebie nienawistną woń Woń, która tłumi wszelki spokój, zrywa wszystkie sny Z daleka ktoś gdzieś krzyknął nagle krótki rozkaz - goń! I z czterech stron wypadły na nas cztery gończe psy! Obława! Obława! Na młode wilki obława! Te dzikie, zapalczywe, w gęstym lesie wychowane! Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa! Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane! Ten, który na mnie rzucił się, niewiele szczęścia miał Bo wpadł prosto mi na kły i krew trysnęła z rany Gdym teraz - ile w łapach sił - przed siebie prosto gnał Ujrzałem małe wilczki dwa na strzępy rozszarpane! Zginęły ślepe, ufne tak, puszyste kłębki dwa Bezradne na tym świecie złym, nie wiedząc kto je zdławił I zginie także stary wilk, choć życie dobrze zna Bo z trzema na raz walczy psami i trzech ran na raz krwawi. Obława! Obława! Na młode wilki... Wypadłem na otwartą przestrzeń, pianę z pyska tocząc, Lecz tutaj także ze wszech stron - zła mnie otacza woń! A myśliwemu co mnie dojrzał już się śmieją oczy O ręka pewna, niezawodna podnosi w górę broń! Rzucam się w bok, na oślep gnam, aż ziemia spod łap tryska I wtedy pada pierwszy strzał, co kark mi rozszarpuje Wciąż pędzę słyszę jak on klnie i krew mi płynie z pyska On strzela po raz drugi! Lecz teraz już pudłuje! Obława! Obława! Na młode wilki... Wyrwałem się z obławy tej, schowałem w jakiś las, Lecz ile szczęścia miałem w tym to każdy chyba przyzna Leżałem w śniegu, jak nieżywy długi, długi czas Po strzale zaś na zawsze mi została krwawa blizna! Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy I giną ciągle wilki młode na całym wielkim świecie Nie dajcie z siebie zedrzeć skór! Brońcie się i wy! O bracia wilcy! Brońcie się nim wszyscy wyginiecie! Obława! Obława! Na młode wilki...

07.04.2002
12:09
[70]

Adamus [ Gladiator ]

Albo to: On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt On im dodawał pieśnią sil, śpiewał, że blisko już świt Świec tysiące palili mu, znad głów unosił się dym Śpiewał, że czas, by runął mur, oni śpiewali wraz z nim Wyrwij murom zęby krat Zerwij kajdany, połam bat A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat! Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał Wyrwij murom zęby krat Zerwij kajdany, połam bat A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat! Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam! Kto sam, ten nasz największy wróg! A śpiewak także był sam Patrzył na równy tłumów marsz Milczał wsłuchany w kroków huk A mury rosły, rosły, rosły Łańcuch kołysał się u nóg. Czy to: Dlaczego wszyscy ludzie mają zimne twarze? Dlaczego drążą w świetle ciemne korytarze? Dlaczego ciągle muszę biec nad samym skrajem? Dlaczego z mego głosu mało tak zostaje? Krzyczę, krzyczę, krzyczę, krzyczę wniebogłosy! A! Zatykam uszy swe! Smugi w powietrzu i mój bieg Jak prądy niewidzialnych rzek Mój własny krzyk, mój własny krzyk ogłusza mnie! A! Zatykam uszy swe! Mój własny krzyk, mój własny krzyk ogłusza mnie! Kim jest ten człowiek, który ciągle za mną idzie? Zamknięte oczy ma i wszystko nimi widzi! Wiem, że on wie, że ja sięstrasznie jego boję, Wiem, że coś mówi, lecz zatkałam uszy swoje! Krzyczę, krzyczę, krzyczę, krzyczę wniebogłosy! A! czy ktoś zrozumie to? Nie kończy się ten straszny most I nic się nie tłumaczy wprost Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno! A! czy ktoś zrozumie to? Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno! Mowicie o mnie, że szalona, że szalona! Mówicie o mnie, ja to samo krzyczę o nas! I swoim krzykiem przez powietrze drążę drogę, Po ktorej wszyscy inni iść w milczeniu mogą... Krzyczę, krzyczę, krzyczę, krzyczę wniebogłosy! A! Ktoś chwyta, woła - stój! Lecz wiem, że już nadchodzi czas Gdy będzie musiał każdy z nas Uznać ten krzyk, ten krzyk, ten krzyk z mych niemych ust Za swój!!!

07.04.2002
12:18
smile
[71]

AnankE [ PZ ]

Dzien dobry braci karczmiana. Adamus---> jestem, ha... dzisiaj sie przyczailam i namierzylam. ;-))) Viti---> czy ja dobrze widze, czy "Mazoczek" sie spodobalo. :-))))))))) NicK---> jakie poetyckie zakonczenie dnia. Mniam, palce lizac. :-))))) No dobra juz musze znikac, bo mi Szaman wszystkie talerze w kuchni potlucze. ;-)

07.04.2002
13:22
[72]

Tarotka [ Legionista ]

witajcie Karczmiarze troszke mnie tu nie było lecz był to bardzo srtesowo-rozmowny tydzień a wtedy człowiek ma tylko chęć schowac się w mysią dziurkę ale optymizm powrócił i oby na dłużej :-)))))))))) poza tym z wielką przyjemnością pocztałam Stachurę i Kaczmarskiego Nick---> edek zawsze dobry , uwielbiam go i marzę by kiedyś potrafić stać się człowiekiem nikt Adamus ---> krzyczeć najlepiej samotnie na plaży podczas sztormu - wierz mi to działa :-)))))) AnankE ---> u mnie też by się znalazło parę talerzy :-))))))))) hihi a poza tym to co dzień słyszę inną wersję on darka czas pokaże jest teraz milczenie , opłata w sądzie uiszczona dowalili maximum , przeżyję a wiadomokto wspaniale , buziaczki , zajrze jeszcze dziś , buziaki dla oli od marlenki papatki

07.04.2002
14:29
[73]

Holgan [ amazonka bez głowy ]

Dzien dobry wowo.... ale w tej czesci tu muzyczno poetycko.... ech.... :-))))))))) bajer... same niesamowite texty Adamus ----> no a jakze mialby mi sie nie podobac? :-)))))))))))))) Kastore ---------> jesli chodzi o kota: ... hlip.... ale jakos przezyje. :-))))))) Co do torpedy to odebralam i chyba zrozumialam :-)))))))))))))))))))))))))) AnankE -----> zyjesz jeszcze? Nie zameczyl Cie Szaman? Nie marudzi za bardzo? :-))))))))))

07.04.2002
14:29
[74]

yosiaczek [ Generał ]

dzień dobry państwu :)

07.04.2002
15:11
[75]

Astrea [ Genius Loci ]

Dzien dobry Yosiaczku :-)) Dzien dobry Nick :-)) Dzien dobry Adamus :-)) Dzien dobry Viti :-)) Dzien dobry Przyjacielu ;)) Dzien dobry Magini :-)) Dzien dobry Maginko :-)))))) Dzien dobry AnankE :-)) Dzien dobry Tarotko :-)) Czesc HOLGI :-)))))))

07.04.2002
15:13
[76]

Holgan [ amazonka bez głowy ]

Astus -------> hyyymmm....... nie wiem jak to rozumiec.... czyzbys na mnie za cos krzyczala? :-ppppp

07.04.2002
15:30
[77]

Astrea [ Genius Loci ]

Holguś ---> oczywiscie ze tak, chcialam Cie wyrwac spod koldry wreszcie - ileż mozna sie gimnastykowac zeby zasnąć???? ;)))))))))) Wiesz co? Powiem Ci na ucho... schyl sie... przyszła wiosna! :-))))))))))))))

07.04.2002
15:45
[78]

Astrea [ Genius Loci ]

No gdzie jestescie...? Zaraz musze sobie isc :-( Chyba pogadam z obrazem ;)))

07.04.2002
15:47
[79]

Holgan [ amazonka bez głowy ]

Astus ------> ja nie spie tylko szaleje samochodem :-))))0 Znowu powoz zabralam Piotrowi :-))) Teraz jadne szukac pomocy zniespodzianka Zjazdowa :-pppppppppppppppppppppppp POzniej chetnie pogadam :-)

07.04.2002
15:51
smile
[80]

Astrea [ Genius Loci ]

Pozniej, pozniej... Pozniej to bede stała przy zelazku :-| I do wieczora nie bedzie mnie widac zza sterty szmat i szmatek. Porozstawialas w Toruniu i okolicach znaki drogowe: >> UWAGA!! HOLGAN! << ???????????????????????????

07.04.2002
16:05
[81]

Tarotka [ Legionista ]

rewitam :-)))))))) może komuś budyń smietankowy ? pychotka hihi Astrea--->witam również AnankE ---> ileż można pilnować mycia naczyń !!!! hihi

07.04.2002
16:11
[82]

Astrea [ Genius Loci ]

Poprosze budyn :-)) Co ja wygaduje???? 100 budyniów!!! Tysiąc!!! Dziesięc tysięcy...!!! Mniam... ;))

07.04.2002
16:24
[83]

yosiaczek [ Generał ]

łaaaaaa nie pokazujcie mi budyniu! po ostatnim budyniowym obżarstwie niego moge na nie patrzeć :)

07.04.2002
16:49
[84]

Tarotka [ Legionista ]

nie ma problema może kiedyś w ramach jakiegoś spotkanka dostarczę wszystkim tooooooooooooony budyniu hihhi ale robię też wiele dobrych jedzonek hihi

07.04.2002
17:01
[85]

Astrea [ Genius Loci ]

Żegnaj karczmo... chlip... Witaj żelazko <wrrrrr....> :-(((((((

07.04.2002
18:00
[86]

Szaman [ Legend ]

Holgi: JA???? ZAMECZYC?????????????? A KTO stal przy zlewie i zmywal naczynia? I to jeszcze pod nadzorem??? No nieeee... ja sie ide pociac!!! To jest jawny spisek!!! Ja chce zadoscuczynienia!!! ;PPPPPPPPPPPPPPPPPPP I ja nie marudze, ja jedynie konstruktywnie wytykam wszelkie niescislosci! ;)))))))))) Tarotka: Talerze to moja specjalnosc (AnankE pozniej narzeka, ze nie moze sie przestawic na samodzielene zmywanie... ;))))))) A z budyniow to ja wole galaretke! :PPPP Astrea: Buuu... A ze mna sie nie przywitasz?

07.04.2002
18:02
[87]

Astrea [ Genius Loci ]

<czesc Szamanku :-)))>

07.04.2002
18:43
smile
[88]

AnankE [ PZ ]

Holgi---> czy zyje?! Eeeeeee... pomyslmy...cos ledwo, ledwo. Ten moj gosc to prawie male trzesienie ziemi, a w kwestii marudzenia to poczytaj posta z 18.00. ;-)))))))))) Tarotka---> wiesz, w czasie owego "pilnowania" to ja jeszcze zdazylam ugotowac obiad, zjesc go, pochlonac porcje lodow <nie sama oczywiscie :-)))>itp. itd. No, a teraz jeszcze musialam, z moim malym pomocnikiem, rzucic na podlege pewna oporna jednostke, ktora mi przeszkadzala w swobodnym wklepaniu posta do Karczmy. :-)))))))))))) < jestem zdryzgotany, ja chce wstac - to mniej wiecej aktualne hasla owej jednostki> :-)))))) I jesli mozna prosic to ja tez chce galaretke, malinowa np. :-)

07.04.2002
18:49
[89]

Szaman [ Legend ]

No wiec musze zadac klam tym podlym pomowieniom pod moim adresem!!! Ja w niczym nie przeszkadzam, a jedynie domagam sie wgladu w to, co sie o mnie pisze! To moje prawo wiedziec o co mnie oskarzaja i dlaczego! ;)))) Zostalem brutalnie powalony na podloge przez przewazajace sily przeciwnika i przytrzymany w parterze, przez co nie moglem dokonac, jakze koniecznych, poprawek w powyzszym poscie!!! Ja oficjalnie protestuje!!! ; PPPPPPPPP Duszku: No... :)))) Witaj! ; PPPP

07.04.2002
18:56
[90]

Iarwain Ben-Adar [ Generał ]

Cześć Spróchnialce!!!

07.04.2002
19:01
[91]

Iarwain Ben-Adar [ Generał ]

No co jest, ledwo człowiek zajrzy, to już wszyscy uciekają. Szamankq, AnankE, Duszku... Hu huuuu A idę się czegoś napić.

07.04.2002
19:59
[92]

Astrea [ Genius Loci ]

Iarwain---> musisz wypominac mi moj wiek???? :-))) Witaj i nie... polewaj ;)))

07.04.2002
20:04
smile
[93]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Witam Dopadłem wreszcie soundtracka z "Attack of the Clones". Na razie wygląda całkiem imponująco :-) Viti -> Dziękuję bardzo za pozdrowienia :-) A "Troopsy" po prostu świetne :-D Świetne wykonanie i ten styl a'la reality TV albo programy w rodzaju "Granice" :-) Generale -> No widzisz, nie trzeba było tłuc talerzy w kuchni ;-)))))

07.04.2002
20:13
[94]

NicK [ Smokus Multikillus ]

AnankE & Tarotka ---> jeszcze nie raz coś z poezji wkleję :)) Astrea ---> Witaj :))

07.04.2002
20:41
[95]

NicK [ Smokus Multikillus ]

No przeczytałem wszystkie zaległości karczmiane po długiej nieobecności ;))) Ale jak to mówią człek sam w domu kota może dostać, więc wybrałem się na mały rekonesans na miasto, zobaczyć co w trawie piszczy :)) Najpierw szwędałem się sam, ale potem przyjaciel zadzwonił i ganialiśmy już razem. Nawet dobry uczynek spełniliśmy robiąc zakupy pewnej staruszce i dostarczając je do domu :)) Także czas nie był spędzony zupełnie bezproduktywnie, choć mógłoby być znacznie przyjemniej ... :))

07.04.2002
21:45
smile
[96]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

NicK -> Gratuluję uczynku! Oto postawa Prawdziwego Pretorianina ;-)))))

07.04.2002
21:49
[97]

yosiaczek [ Generał ]

ua jestem spowrotem, właśnie skończyłam seans z jakże pasjonującym programem jakim jest Big Brawer :)

07.04.2002
21:56
smile
[98]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Yosiaczku -> Witaj. A nie lepszy by był maraton Star Warsowy? :-)

07.04.2002
21:59
[99]

PELLAEON [ Wielki Admirał ]

Oj, już 22:00! Lecę na Hyperka :-)

07.04.2002
22:01
[100]

tygrysek [ behemot ]

no to nowa część AvE

07.04.2002
22:02
[101]

yosiaczek [ Generał ]

a co na Hyperku? a co do maratonu to sama nie wiem, pewnie lepszy ale niedostępny :)

07.04.2002
22:03
smile
[102]

tygrysek [ behemot ]

następna część AvE

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.