GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

zapraszam do ankiety...!

03.05.2005
11:31
smile
[1]

S1KoR© [ alkoholik ]

zapraszam do ankiety...!

witam. ankieta co prawda dotyczy jednego pytania ale bardzo zalezy mi na duzej ilosci glosow...jako ze spolecznosc gol'a liczy troche czlonkow wiec mam nadzieje ze pomozecie, gdyz potem zlicze glosy i bedzie mi to potrzebne do pewnego projektu...

pytanie brzmi:

czy potrafil/potrafila bys z pamięci powiedziec całą inwokację z Pana Tadeusza ?

nie prosze tu o wklejanie mi owej inwokacji, a jedynie odpowiedzenie TAK, lub NIE, ewentualnie jak ktos nie całą to moze napisac ze mniejwięcej albo cos w tym stylu.

prosze o raczej szczere odpowiedzi...mam tez cicha nadzieje ze to chyba byla podstawa w szkole nauczyc sie tego (chociaz kilka wersów) na pamięć...;]

z góry dziękuje za wszelkie oddane głosy.

03.05.2005
11:33
[2]

dziku86 [ The Cure ]

pierwszy :P

NIE

03.05.2005
11:33
smile
[3]

faloxx [ Konsul ]

A co to jest infokacja z pana tadeusza ???

03.05.2005
11:33
[4]

gregol [ Junior ]

NIE
(a w ktorej klasie sie przerabia PanaTadeusza?)

03.05.2005
11:34
[5]

kamyk_samuraj [ Generaďż˝ ]

TAK (chyba :)

hmm - a jakiż to projekt ?? :D

03.05.2005
11:34
smile
[6]

S1KoR© [ alkoholik ]

faloxx--> inwokacja to kilka pierwszych wersów rozpoczynających powieść Pan Tadeusz. zaczyna sie od slow "litwo, ojczyzno moja..."..slyszales moze o tym ?

03.05.2005
11:35
[7]

Mortan [ ]

mam tez cicha nadzieje ze to chyba byla podstawa w szkole nauczyc sie tego

Oj chyba nie, np Rote pamietam, ale do inwokacji nie przywiazyje zbytniej wagi jak i do cełego pana tadzia, Dziady to jest ksiazka, nie jakies badziewie o braciach moskalach.

Sikor --> Litwa to nie jest moja ojczyzna :-)

ps Sikor --> NA co ci wystukanie na pamiec inwokacji jak nie odrózniasz powiesci od epopei :-)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-03 11:38:30]

03.05.2005
11:35
smile
[8]

S1KoR© [ alkoholik ]

gregol--> wlasnie z tego co pamietam to bedzie chyba jakas 6 czy 7 klasa podstawowki...;] przynajmniej u mnie tak bylo :]

03.05.2005
11:35
smile
[9]

Saluteer [ Generaďż˝ ]

NIE

03.05.2005
11:36
smile
[10]

faloxx [ Konsul ]

sikor --> no slyszalem o tym ale co jełop uczyłby sie tego na pamięć ???

03.05.2005
11:37
[11]

hola' [ koniczynka ]

hahahaa, a na co to komu jak mozna przeczyatc w ksiazce badz w necie :)

03.05.2005
11:37
[12]

dziku86 [ The Cure ]

no wlasnie mi sie przypomnialo o co chodzi :) uczylem sie tego , ale z tego co pamietam to mi nie wyszlo :D [byla 3 - chyba] :D

03.05.2005
11:39
[13]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Tak. Jeszcze tak.

03.05.2005
11:41
[14]

hctkko [ Firestarter ]

Nie.

03.05.2005
11:41
[15]

volvo95 [ Legend ]

Uczyłem sie 5 lat temu i jeszcze pamiętam ;)

TAK

03.05.2005
11:41
smile
[16]

Da5id. [ Snufkin ]

Tak

03.05.2005
11:43
[17]

S1KoR© [ alkoholik ]

mortan--> czepiasz sie szczegolow...masz racje, epopeja, ale co z tego ?
prosze jedynie o udzielenie informalci czy umialbys powiedziec z pamieci czy nie..poprostu potrzebuje to do pewnego projektu jak pisalem we wstepie...

NA co ci wystukanie na pamiec inwokacji

a chocby na to ze ponoc kiedys bylo to obowiazkiem znac na pamiec, dlatego pytam o to tych, ktorzy sie uczyli i czy cos jeszcze pamietaja..o to chodzi :]

03.05.2005
11:44
[18]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Jeszcze tak... ale z roku na rok zajmuje mi to coraz wiecej czasu :|

03.05.2005
11:45
smile
[19]

Chupacabra [ Senator ]

nie, nie wiem, czy kiedys potrafilem:]

03.05.2005
11:46
smile
[20]

volvo95 [ Legend ]

Jedne z niewielu utworów które znam całe na pamięć to właśnie Inwokacja i "Pani Twardowska" Mickiewicza.

03.05.2005
11:46
[21]

_Major_ [ Pretorianin ]

Połowe (czyli nie)
A tak własciwie to do której linijki liczysz inwokacje?

03.05.2005
11:47
smile
[22]

tsunami [ PS3 ]

volvo95 --> pfff

NIE :-) Czesc tak ale cale raczej nie.

03.05.2005
11:47
smile
[23]

(:AllegromańkA:) [ Let's rock! ]

oczywiście, że tak:)

03.05.2005
11:49
[24]

Edziaa [ Generaďż˝ ]

tak

03.05.2005
11:49
[25]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Major - Inwokacja jest do tej o siedzących cichych gruszach, chyba 22.

03.05.2005
11:50
smile
[26]

volvo95 [ Legend ]

tsunami --> Co pfff? Jak Ci kiedyś wiersze Miłosza recytowałem to Cie zatkało ;)

03.05.2005
11:50
smile
[27]

Mortan [ ]

sikor --> Żadnych szczegołow, jedynie faktów :-) Ogolniez mojej nauki jezyka polskiego przez te kilkanascie lat został mi uraz, na te wszystkie kretynskie tematy wypracowan, debilne pytania co poeta mial na mysli itd. Dlatego do wiekszosci rzeczy jestem zrazony.

03.05.2005
11:51
smile
[28]

S1KoR© [ alkoholik ]

Major-->dokladnie konczy sie na wersach

"A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą."

03.05.2005
11:51
[29]

Windi_ [ Generaďż˝ ]

tak

03.05.2005
11:52
[30]

tomekcz [ Polska ]

NIE

kiedyś umiałem ale teraz większość zapomiałem.

03.05.2005
11:53
[31]

_Major_ [ Pretorianin ]

S1KoR© --> no to niestety tylko do połowy.

03.05.2005
11:53
smile
[32]

S1KoR© [ alkoholik ]

mortan--> uraz urazem, ale wiesz, nam wpajano (czemu sam sie sprzeciwialem) zeby uczyc sie wlasnie "litwo, ojczyzno moja"

zreszta na ten temat bylo kilka spekulacji czy dzieciaki powiny sie tego uczyc za mlodu czy nie...w kazdym razie w wiekszosci szkol byl to obowiazek znac...

03.05.2005
11:54
[33]

hannibal2 [ Legia Warszawa ]

jeszcze pare miesięcy temu to tak
ale teraz juz ją wymazałem z pamięci

03.05.2005
11:57
[34]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

NIE

cale szczescie, co by nie mowic o polskim szkolnictwie, powoli zaczyna uczyc MYSLEC a nie wqwac na pamiec jakies glupoty

03.05.2005
11:59
[35]

kami [ malutkie maleństwo ]

NIE

Bo i po co?

03.05.2005
12:01
smile
[36]

tigerkb [ Konsul ]

dzisiaj NIE za dużo

Ale w czasach szkolnych ...... ;P

03.05.2005
12:02
[37]

gromusek [ Piwa dajcie ! ]

NIE

Umiem tylko do pare linijek do slow ,,(...)kto Ciebie stracil''

03.05.2005
12:03
[38]

kami [ malutkie maleństwo ]

A tak wlasciwie to ten fragment byl obowiazkowy w podstawowce chyba. nie wiem jak inni ale ja w liceum musialam nauczyc sie dowolnych 3 stron, a nie tylko kilku linijek.

03.05.2005
12:04
smile
[39]

endrzi [ Pretorianin ]

TAK ;)

03.05.2005
12:04
smile
[40]

@lb@tros [ Horned Reaper ]

buehehhe :D

NIE

03.05.2005
12:05
[41]

nutkaaa [ Żywiołak Ognia ]

TAK

jak raz czegos sie naucze na pamiec to juz pamietam do konca zycia nawte koncert na rogu Wojskiego znam na pamiec :D

03.05.2005
12:06
smile
[42]

Deead [ Senator ]

NIE
kiedyś to umiałem, teraz w ogóle tego nie pamiętam
:)

03.05.2005
12:08
smile
[43]

TelRad [ Generaďż˝ ]

dzisiaj NIE
kiedys tak

03.05.2005
12:08
[44]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

A tam inwokacja, slyszeliscie o tym dziadku co sie calego "Pana Tadeusza" na pamiec nauczyl?:D

03.05.2005
12:09
smile
[45]

S1KoR© [ alkoholik ]

KRIS_007--> nie ? jesli jest taki to kurna chcialbym to zobaczyc, bo az ciezko mi uwiezyc...

03.05.2005
12:10
[46]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

W TV pokazywali, jest w ksiedze rekordow Guinessa

03.05.2005
12:10
smile
[47]

skiper9 [ Skiper ]

NIE
Kiedyś umiałem to całe, teraz tylko parę pierwszych wersów :P

03.05.2005
12:14
smile
[48]

SlaV3k [ Legionista ]

jasne że tak...poczekaj jak to szło...eee...tra-la-la-la-la świat się wiosną zmienia, a ja kwiatek nie mam wam nic do powiedzenia...nie jestem pewien czy tak ale cos w tym guscie... ;p a tak na serio to


NIE

03.05.2005
12:20
[49]

leszo [ Mała Wojna ]

NIE

ale dosłownie brakuje mi kilka słow... kilka sekund nad tekstem i znów bede pamiętał całość :)

03.05.2005
12:22
[50]

la fessée [ je ne taime plus ]

NIE

03.05.2005
12:23
[51]

Kijano [ Konsul ]

TAK

03.05.2005
12:23
[52]

oooololo [ Wierność ]

NIE :[

03.05.2005
12:27
[53]

Jasió [ Centurion ]

Tak.

Chociaż rzut oka na tekst by się przydał, nie powiem...

03.05.2005
12:45
[54]

.:VeGo:. [ Dragon ]

mniejwiecej cos tam pamietam,

03.05.2005
12:46
[55]

matisf [ X ]

tak

03.05.2005
12:46
[56]

SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]

NIE, nie przepadam za tamtym grafomanem, a i tak z zasady nie uczę się niczego na pamięć.

PS Tego dziadka, co umie całego Tadzia na pamięć, spotkałem. Było to parę lat temu, w Dortmundzie i stało się zupełnie przypadkowo. Ciekawy człowiek.

PS2 a.k.a. PPS: jeśli wykorzystasz mój głos do jakiejś akcji typu "młodzież nie zna Micka, trza ich bardziej przymusić", to cię znajdę i zatknę twoją głowę na Ajudahu Skale :D

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-03 13:06:05]

03.05.2005
12:49
[57]

Milka^_^ [ Potępieniec ]

NIE

Ale początek pamiętam

03.05.2005
12:49
smile
[58]

garfield_junior [ Generaďż˝ ]

TAK

03.05.2005
12:49
[59]

QrKo [ Enslaved One ]

1 gora 2 zdania :P
reszty nie znam i jakos nie mam ochoty znac ^^

03.05.2005
12:51
smile
[60]

CHESTER80 [ no legend ]

NIE

03.05.2005
12:51
[61]

kurtt [ metal up your ass ]

TAK

03.05.2005
12:51
smile
[62]

cycu2003 [ Senator ]

NIE

gdy kazano nam sie tego nauczyć ja tego nie zrobiłem i dostałem banie (1)

03.05.2005
12:54
smile
[63]

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]

Dla wlasnej przyjemnosci - Nie wiem.
Gdyby mnie do tego zmuszono - NIE

03.05.2005
12:56
[64]

Khelben [ PointGuard ]

Nie

Ale jeżeli byłbym w stanie, w jakim Mickiewicz pisał swoje "dzieło" to szanse na sukces znacząco by wzrosły

03.05.2005
13:01
[65]

Mask [ Generaďż˝ ]

Jeśli bym się do tego wystarczająco przyłożył, ćwiczył, miał spokój i wystarczająco dużo czasu to całkiem możliwe :)

03.05.2005
13:02
[66]

Syxa [ Connecting people ]

umiełam śpiewająco!! ale kiedy to było!! Teraz myślę, że wystarczyłoby mi tylko przeczytać ją ze dwa razy i wyśpiewałabym ponownie.

03.05.2005
13:04
[67]

katrin20 [ Kati ]

TAK

03.05.2005
13:06
[68]

InsicT [ Pretorianin ]

TAK

03.05.2005
13:30
[69]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

Nie

03.05.2005
13:42
[70]

Zymek_1 [ Oficer ]

TAK (chyba ;))

03.05.2005
13:42
[71]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Tak.

03.05.2005
13:43
[72]

mrEdDi [ ShoguN ]

moze i cos bym wysapal ale niewiem czy cala :P
NIE

03.05.2005
13:45
smile
[73]

_zielak_ [ Łowca Predatorów ]

dobre pytanie :)

kiedyś umiałem, ale teraz ?? hmmmmm chyba raczej może napewno tak ?? Nie chyba raczej nie... chociaż ? No dobra, koniec tego NIE UMIEM :P

03.05.2005
13:45
[74]

Ayertienna [ Konsul ]

tak
przynajmniej do "na pagórku niewielkim we brzozowym gaju" mi się kazali księgi pierwszej uczyć... chyba w 5 lub 6 klasie podstawowki... po 6 latach jescze pamiętam..

03.05.2005
13:48
smile
[75]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Oczywiście, że tak.

Nauczycielka od polskiego nam mówiła, jacy to ludzie kiedyś mądrzy byli. "Większość profesorów znała conajmniej połowę Pana Tadeusza na pamięć!" Taaa... :).

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-03 13:48:52]

03.05.2005
13:58
[76]

Gonsiur [ Angel of Death ]

Oczywiscie ze NIE :P

03.05.2005
14:07
[77]

Kronk [ Pretorianin ]

Kiedyś umiałem. Teraz już tylko kilka pierwszych wersów.

03.05.2005
14:10
smile
[78]

Piotrek.K [ Cyberdine Systems ]

Kiedys umialem cala, teraz recytuje tak z 3/4, ale mysle, ze gora 10 min i znow bym ja znal :)

03.05.2005
14:12
[79]

DeVitoo [ Konsul ]

Nie, nie wiem co to jest :D

03.05.2005
14:38
[80]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Ja umiem dalej az do "Ze goscinna i wszytskich w goscine zaprasza" :)

03.05.2005
14:38
[81]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

sorry, za doubla :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-03 14:39:21]

03.05.2005
14:39
[82]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

ke? Cos mi sie sypie :(

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-03 14:39:53]

03.05.2005
14:53
smile
[83]

arthe[16] [ breakdance ]

TAK :D

03.05.2005
14:59
smile
[84]

doniczka [ thomson ]

bez problemu ...TAK!! każdy polak powinien potrafić wykrztusić te pare zdań...pozdro.

03.05.2005
15:03
[85]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

Chyba dałbym radę. Uczyłem się tego w drugiej klasie gim.

03.05.2005
15:16
smile
[86]

S1KoR© [ alkoholik ]

przede wszystkim dziekuje wszystkim ktorzy zechcieli odpowiedziec :]

a narazie wyniki wygladaja nastepujaco:

ogółem głosów - 64
Tych co twierdza ze umieja powiedziec mamy - 28
natomiast tych, ktorzy jednak nie specjalnie pamietaja, czesciowo, lub wcale jest - 36

jak widac wiecej osob raczej nie pamieta, jesli natomiast chodzi o mnie to potrafie powiedziec calosc...;] (choc z malymi zająknięciami, ale wyrecytowac wyrecytuje :])

oczywiscie to nie koniec, czekam caly czas na jeszcze wieksza liczbe glosow, gdyz bardzo zalezy mi na jak najwiekszej ilosci osob.

jeszcze raz wszystkim dzieki i czekam na dalsze :]

03.05.2005
15:34
smile
[87]

maroo_1 [ Pretorianin ]

TAK-> proste ja to w szkole musialem koniecznie na pamiec sie nauczyc i zaliczyc...:)

03.05.2005
15:39
smile
[88]

dudka [ ! szypon ! ]

mniej więcej

03.05.2005
15:46
[89]

Iverson#3 [ Konsul ]

TAK

03.05.2005
16:37
[90]

Hakim [ Konsul ]

tak

03.05.2005
16:39
[91]

golonka23 [ Pretorianin ]

chodzi o to ze w kazdej chwili ??
jak nie to kazdy moglby ja powiedziec

03.05.2005
16:41
[92]

Arxel [ SperMan ]

tak... nawet nauczylem sie wiecej niz trza bylo...
zamiast ok.22 to ja sie nauczylem 32 :]

03.05.2005
16:41
smile
[93]

-=chudy=- [ ]

NIE, ale miałem umieć :)

03.05.2005
16:42
smile
[94]

Kurdt [ Kocham Olkę ]

W większości umiem. :P Czyli chyba TAK.

03.05.2005
16:45
[95]

Majcyk [ Legionista ]

NIE , nie kazdy lubi uczyc sie bezsensownie wierszy na pamiec

03.05.2005
17:07
smile
[96]

-=]o[=- [ Generaďż˝ ]

ja umiem pierwsze cztery wersy ....

03.05.2005
17:11
[97]

Sudzione [ The Legacy ]

tak.

03.05.2005
17:15
[98]

Ptosio [ Legionista ]

Tylko pierwszą "część" do "dzięcielina pała".
A obowiązek nauczenia się inwokacji na pamięć, (przynajmniej u mnie w szkole) to teraźniejszość a nie przeszłość :/

03.05.2005
17:30
smile
[99]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Nie ma bata :]

kiedyś musiałem i sie nauczyłem, teraz mam inne zajęcia jako studencina... np. chlanie :) znacznie lepsze niż jakastam prowokac..... tfu! inwokacja :>

03.05.2005
17:49
[100]

pinkowski [ Pretorianin ]

tylko przez to chlanie dzisiaj nie moge stanac na lewej nodze

03.05.2005
17:56
[101]

Ralion [ Centurion ]

Pierwsze 4 wersy.

Podpada pod NIE

03.05.2005
18:05
smile
[102]

©®© [ Konsul ]

Nie, i nigdy nie potrafiłem, za bezsens uwazałem i nadal uwazam nauke wierszy na pamiec, wiec nigdy sie ich nie uczyłem, nawet jesli konczyło sie to ocena ndst w liceum :)

Czyli:

NIE

03.05.2005
18:07
smile
[103]

Skrz@t [ Młody Gniewny ]

Trochę wstyd ale NIE , tylko 2 wersy ;p , ale Hynmn państwowy znam cały Bogurodzicę te Pierwsze Ważne zwrotki i inne Patriotyczne pieśni tęz w sumie znam ;)

03.05.2005
18:18
[104]

Deepdelver [ Wielki Prestidigitator ]

Niestety nie, chociaż uczyłem się tego i w podstawówce i w liceum (widać, że młodzi nie zdają sobie sprawy, że był to kiedyś obowiązkowy punkt w edukacji polskiego). Na upartego przypomniałbym sobie jakieś 10 wersów. :/

03.05.2005
18:22
[105]

Hitmanio [ KG 21 ]

NIE

Co wygrałem ?

03.05.2005
18:24
smile
[106]

techi [ Legend ]

Z 4 wersy powiem:P

Czyli Nie

"Rota" to obowiązek;]

03.05.2005
18:30
smile
[107]

OzOr [ Konsul ]

TAK i JESTEM Z TEGO DUMNY!!!

03.05.2005
18:34
[108]

Be free [ just do it ]

raczej nie...

03.05.2005
18:40
[109]

balllicker [ Konsul ]

teraz? Tak ale z błędami

03.05.2005
19:06
[110]

golmann [ Generaďż˝ ]

nie

03.05.2005
19:06
[111]

^_^czacha^_^ [ skateboarding is my life ]

Sikor------------->
uczyłem się tego do szkoły jakieś 3 miesiące temu. teraz pewnie bym powiedział ale z drobnymi błędami :P

03.05.2005
19:07
[112]

EwUnIa_kR [ Legend ]

tak

bez zająknięcia

03.05.2005
19:10
[113]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

NIE

03.05.2005
19:12
[114]

SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]

>>> ©®©

Nie, i nigdy nie potrafiłem, za bezsens uwazałem i nadal uwazam nauke wierszy na pamiec, wiec nigdy sie ich nie uczyłem, nawet jesli konczyło sie to ocena ndst w liceum :)

Zgadzam się całkowicie. Ja też przez całe liceum się buntowałem przeciw temu idiotyzmowi i te pały za recytację były moimi jedynymi złymi ocenami z języka polskiego. Nie żałuję ani przez chwilę.

03.05.2005
19:14
[115]

J0lo [ Legendarny Culé ]

NIE

nawet jak miałem uczyć się fragmentu z PT to nie uczyłem się tego fragmentu...

03.05.2005
19:19
smile
[116]

Herr Pietrus [ 404! Rank not found ]

raczej tak, choć nigdy sie uczyć tego ne musialem ( byla recytacja na polskim, ale ja wybralem bardzije ambitny fragment ;-))

03.05.2005
20:40
smile
[117]

S1KoR© [ alkoholik ]

ok, czas na pierwszy up'ik...

caly czas czekam na kolejne glosy :]

tym co oddali ostatnio, dzieki wielkie..niedlugo podlicze co wyszlo...

03.05.2005
20:42
[118]

Maximus1 [ Konsul ]

NIE

03.05.2005
20:42
[119]

steward [ Legia Warszawa ]

TAK

03.05.2005
20:54
[120]

mineral [ Guild Wars Maniak ]

Czy mogą odpowiadać niepełnoletni?
Jeśli tak to:
TAK
No niektóre wyrazy przekręcam.

03.05.2005
21:00
smile
[121]

Mistrz Ciętej Riposty [ Pretorianin ]

mineral --> wiek nie ma tu nic do rzeczy...odpowiadaja Ci, ktorzy sie tego uczyli :] ale nie sadze by np. 5'cio latek umial juz cos takiego..choc nic nie wykluczam ;]

kazdy glos sie liczy :]

03.05.2005
21:01
smile
[122]

Amadeoosh [ po prostu Ama ]

Nie xO W ogóle, co to jest i z czym to się je :P?

03.05.2005
21:02
[123]

Amadeoosh [ po prostu Ama ]

Sorry, już wiem co to jest... Nie czytałem wątku od początku, teraz dopiero zauważyłem.

03.05.2005
22:16
[124]

Cangoor_K [ Legionista ]

TAK :)



03.05.2005
22:29
[125]

Staniol89 [ Generaďż˝ ]

poryło was...heheh jasne ze nie...:P

03.05.2005
23:30
smile
[126]

Mistrz Ciętej Riposty [ Pretorianin ]

ostatni up' przed snem...jak jutro nic nie bedzie to zliczam glosy i zamykamy interes ;p

anyway dzieki wszystkim :]

04.05.2005
02:35
[127]

bea [ Chor��y ]

2 TAK - Córka też zna, niedawno uczyła się na pamięć.

04.05.2005
06:26
smile
[128]

karollus [ parek v rohliku ]

Nie wiedziałem, że Mistrz Ciętej Riposty = Sikor :))

lol :P

04.05.2005
10:44
smile
[129]

Mistrz Ciętej Riposty [ Pretorianin ]

karollus --> a co w tym takiego szokującego ? ;] pozatym mam jeszcze jedno oblicze :P

04.05.2005
10:47
smile
[130]

Regis [ ]

Inwokacje Pana Tadeusza? Na pamiec? Bez zartow - a na ch** mi to potrzebne ? :D Pan Tadeusz jako ksiazka mi sie bardzo podobal, ale zeby uczyc sie ksiazek na pamiec? Ksiazki sa do czytania, a nie do uczenia sie na pamiec... Ja pamietam tylko pierwsze pare linijek, prawie do "ostrej bramy", czy czegos takiego... :P

04.05.2005
11:54
smile
[131]

Loonatyk [ ]

Pierwsze 10 wersow nawet zaraz, dalej "dla odswiezenia" z raz musialbym przeczytac :-).

07.05.2005
08:30
[132]

Kultek1 [ Centurion ]

Po pierwsze nie wiem co to jest a po drugie NIE !!!!!!!!!!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.