GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

pytanie prawne........

02.05.2005
13:12
[1]

Foriss [ Centurion ]

pytanie prawne........

jak w polskim prawie wyglada udowadnianie piractwa??
czy to ze zlapali kogos na piractwie w sieci i namierzyli jego IP jest jakims dowodem???
ew. czy cos takiego jest podstawa do wydania jakiegokolwiek nakazu.................

02.05.2005
13:19
[2]

Saluteer [ Generaďż˝ ]

Zawsze mozesz powiedziec ze kumpel u Ciebie siedzial i on korzystal... jezeli net jest na Ciebie to chyba bedziesz Ty mial klopoty, slyszalem osobiscie o przypadkach ze Aster wysylal upomnienia o p2p ale to nic z Policja nie ma wspolnego.

02.05.2005
13:23
[3]

SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]

Jeśli powiesz, że korzystał kolega, to musisz go zakablować i musisz uprawdopodobnić, że był u ciebie i ściągał pirackie pliki. Ja bym nie chciał tego robić...

Logi serwera mogą być podstawą do wydania nakazu rewizji, ale ostatecznie, by kogoś skazać, muszą zostać znalezione nielegalne treści (filmy, mp3, programy, gry) na twardym dysku lub na innych nośnikach. Same logi absolutnie nie wystarczą.

02.05.2005
13:24
[4]

Foriss [ Centurion ]

ale czy wypowiedz na forum lub gg ze jestes piratem moze byc podstawa do wydania nakazu????

02.05.2005
13:27
[5]

tygrysek [ behemot ]

logi na serwerach czy u providera nie mają znaczenia, jeśli dysk jest czysty

ale logi mogą być podstawą do przeszukania twojego dysku twardego. jeżeli na dysku "coś" posiadasz, to tłumaczenie się że to kogoś innego nie ma znaczenia

02.05.2005
13:29
[6]

tygrysek [ behemot ]

każde podejrzenie jest podstawą do wydania nakazu

ale w taki sposób policja jedynie co by robiła, to przeszukiwała dyski twarde zostawiając cały świadek przestęczy zupełnie wolnym i bez konkurencji

02.05.2005
13:29
[7]

Foriss [ Centurion ]

czyli jesli ktos pokaze na policji wypowiedzi w ktorych ktos mowi ze jest piratam i dolaczy do tego IP to moze to zostac uznane jako dowod.......jesli dobrze zrozumialem

02.05.2005
13:32
[8]

wysiu [ ]

"dolaczy do tego IP" - Jakie IP? Skad je wezmie??

PS. Jestem Wilkiem, zjadlem Czerwonego Kapturka.

02.05.2005
13:33
[9]

Foriss [ Centurion ]

wysiu --> heh no w sumie tak......... nie jestem zbyt dobry w tych sprawach...........
Wlasnie skad moge wziac IP kolesia ktory nawrzocal mi przez gg lub na forum??

02.05.2005
13:35
[10]

tygrysek [ behemot ]

nikt nie pokarze, więc nie musisz się przejmować

to policja prosi o udostępnienie danych pirata, co nieraz kończy się odmową i dopiero prokuratura może zmusić providera do udostępnienia danych o użytkowniku. a biorąc pod uwagę opieszałość prokuratury, to można liczyć się z tym, że nie zdążą wydać nakazu udostępniania logów zanim zostaną usunięte z backupów

02.05.2005
13:36
[11]

Foriss [ Centurion ]

a jesli ja chcem kogos takiego zglosic to skad moge wziac jego IP???
i czy policja przyjmie cos takiego??

02.05.2005
13:42
smile
[12]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Foriss --> To puknij się mocno w głowę kapusiu jeden, jeśli w ten sposób chcesz załatwiać osobiste porachunki to szkoda na ciebie słów.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.