bone_man [ Powered by ATI ]
Problem ze Scandisk'iem
Dzisiaj, przy starcie XP Professional uruchomił mi się Scandisk, twierdząc, że musi zweryfikować spójność danych. Program sprawdza dyski i wszystko jest w porządku – 0 błędów. Niestety aplikacja uruchamia się konsekwentnie przy każdym kolejnym starcie…
Pod Windows’em uruchamiam polecenie chkdsk /f i zaznaczam, żeby Scandisk nie sprawdzał dysku na starcie, tak abym mógł uruchomić go dopiero z poziomu XP. I to też nic nie daje. Miałem kiedyś podobny problem i po 2 dniach sam zniknął. Co może być powodem?
Mój dysk to WD 80 GB 7200 8 MB cache. Dzięki.
The Dragon [ Eternal ]
System sie najprawdopodobniej zle zamyka. Mi sie cos takiego wlacza, gdy np robie twardy reset, albo prad wylacza.
KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]
zapewne masz bat sectora/y :P u mnie tez sie tak dzialo kiedys
bone_man [ Powered by ATI ]
No tak, ale scandisk niczego nie wykazuje. Żadnych bad sectorów. System zamyka się normalnie.
Możecie polecić jakiś program do analizy powierzchni dysku z poziomu windowsa? :)