GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem ze Scandisk'iem

02.05.2005
11:59
[1]

bone_man [ Powered by ATI ]

Problem ze Scandisk'iem

Dzisiaj, przy starcie XP Professional uruchomił mi się Scandisk, twierdząc, że musi zweryfikować spójność danych. Program sprawdza dyski i wszystko jest w porządku – 0 błędów. Niestety aplikacja uruchamia się konsekwentnie przy każdym kolejnym starcie…
Pod Windows’em uruchamiam polecenie chkdsk /f i zaznaczam, żeby Scandisk nie sprawdzał dysku na starcie, tak abym mógł uruchomić go dopiero z poziomu XP. I to też nic nie daje. Miałem kiedyś podobny problem i po 2 dniach sam zniknął. Co może być powodem?
Mój dysk to WD 80 GB 7200 8 MB cache. Dzięki.

02.05.2005
12:10
[2]

The Dragon [ Eternal ]

System sie najprawdopodobniej zle zamyka. Mi sie cos takiego wlacza, gdy np robie twardy reset, albo prad wylacza.

02.05.2005
12:16
[3]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

zapewne masz bat sectora/y :P u mnie tez sie tak dzialo kiedys

02.05.2005
12:19
[4]

bone_man [ Powered by ATI ]

No tak, ale scandisk niczego nie wykazuje. Żadnych bad sectorów. System zamyka się normalnie.
Możecie polecić jakiś program do analizy powierzchni dysku z poziomu windowsa? :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.