
j-bobo [ Pretorianin ]
Co sądzisz o "niezbędności" Service Packa 2
Co sądzisz o "niezbędności" Service Packa 2
1. Jak nic musi być
2. potrzebny
3. może być
4. jak chcesz może być
5. nie , raczej nie
6. NIE INSTALUJ TEGO BADZIEWIA!!!!!!
Co wy o tym sądzicie...???
hopkins [ Wieczny Optymista ]
3
bad_dream [ Pretorianin ]
1. Jak nic musi być
coraz wiecej programow i gier wymagasp2

bartek [ ]
Polecam:
j-bobo [ Pretorianin ]
tyle ze częsc gierek własnie z service pack 2 nie dziala jak powinna (np. 5x dziennie sie pyta czy mna dac dostep do neta...)

Dagger [ Legend ]
6. NIE INSTALUJ TEGO BADZIEWIA!!!!!!
Jeśli masz Win 2000 :)
Regis [ ]
Moim zdaniem SP2 jest w porzadku - jesli zainstaluje sie go na "czystym" systemie, to nie powinno byc zadnych problemow. Ale mozna go zastapic odp. programami (firewall itp.), wiec nie jest niezbedny, ale czasami niektore programy go wymagaja, dlatego daje odp. 2
j-bobo [ Pretorianin ]
Oczywiście mam XP...
nie dziala poprawnie czesc gierek, ktora dziala bez (u brata lagowalo doom 3, a u mnie nie wchodzilo nawet a mam lekko lepszy od brata sprzet czyli okolo 2Giga) i sie pyta co chwile czy udostepnic dostep do neta...
a to drazni...
PS. sory za pisownie...

Mardok_ [ Centurion ]
Kupilem kompa za 2,000 zl i nie wiedzialem czemu on tak wolno chodzi, prawcowalem nad tym pare dni az w koncu odinstalowalem Service Pack 2 i wszsytko o 400% szybciej zaczelo chodzi, wg mnei badziewie do szescianu!!
j-bobo [ Pretorianin ]
takie pytanie lekko offtopic'owe czy dziala wam multiplayer na spellforce? albo na spellforce złota edycja??
jak gram z kolegą to mi sie laduje a potem okienko bledne informacje postaci...
JAk prubuje grac w UT to mi najpierw pa ciezkie problemy sie poloczyc z kolega a potem mam lagi, a nainnych svr nie ma takich problemow (zalezy na jakie sie trafi...)
j-bobo [ Pretorianin ]
Mardok_ - jak ja kupilem kompa to wchodzil system przez okolo 0,5 minuty, a teraz okolo 10 minut sie laduje (pomijając "inne programy")
j-bobo [ Pretorianin ]
PS2. Sory ze tak czesto pisze posty...
Skrz@t [ Młody Gniewny ]
6. NIE INSTALUJ TEGO BADZIEWIA!!!!!!
Jak się ma antivira , ad aware i firewall to nie trza pchać tego szajsu ja mam windows xp pro i sp1 i dzial wszystko gut
Ward [ Generaďż˝ ]
moja opinia- coś między 5 a 6
Vasago [ spamer ]
A jakiez to gry wymagaja SP2? Moze autor tego stwierdzenia podzieli sie swoja wiedza. Skoro takich gier jest coraz wiecej,to pewnie nie bedzie mial problemu z podaniem kilku tytulow.

hugo [ v4 ]
5/6

bad_dream [ Pretorianin ]
Vasago chociazby chronicles of riddick

***Half-Life*** [ Generaďż˝ ]
4/6
I tak cały XP mnie już irytuje :>
Czekam na Longhorna :)
Vasago [ spamer ]
Chyba zartujesz? Przeszedlem Riddicka sto lat temu i daje ci slowo, ze nie mialem SP2.

Ward [ Generaďż˝ ]
pisał o programach a nie grach :->
tyle ze zamim mico$oftowy bill załata byki w SP2 to wyjdzie pewnie nowy SP3 (też z dziurami) a potem nowy system a wtedy nasze kompy wywalimy na śmietnik bo będą za słabe - i wariacki młyn się kręci dalej :->
bad_dream [ Pretorianin ]
Vasago no to mamy osmy cud swiata, bo i w txt jest napisane ze wymaga, i na golu bylo napisane chyba kilkadziesiat razy, i ja przeszedlem polowe gry na sp2 zrobilem formata i na czystym winxp sie nie uruchamial
Vasago [ spamer ]
No najwyrazniej mamy.

skiper9 [ Skiper ]
Dla mnie SP2 to niewypał. Czekam na SP3 :)
bad_dream [ Pretorianin ]
jojko999 [ Konsul ]
wogóle się nie instaluje. Powłożeniu płytki wyskaakuje komunikat że program setup.exe nieprawidłowo odwołuje się do pliku user32.dll.
Na szczęście nie ja wydałem pieniąchy na tą grę bo dopiero potem w Readme doczytałem że chodzi tylko pod winXP z SP1 lub SP2. A mam tylko nadzieje że ktoś już ten problem ominął jak w Doomie 3
Vasago [ spamer ]
Jezeli ten cytat mial byc dla mnie, to chyba umknal ci dosc istotny niuans:
"Na szczęście nie ja wydałem pieniąchy na tą grę bo dopiero potem w Readme doczytałem że chodzi tylko pod winXP z SP1 lub SP2."
SP1 mam zintegrowany na plycie,ale my tu rozmawiamy o SP2.
A zeby bylo smieszniej na serwerowym W2003 Riddick tez chodzi bez zajakniecia.
bad_dream [ Pretorianin ]
jesli juz ktos instaluje sp1 to nie widze zadnych przeciwwskazan zeby zainstalowal sp2,no ale lepiej jest napisac ze sp1 jest ok a sp2 be rotfl
no ale z zabobonami sie nie wygra,jak mowi stare porzekadlo
Stinger [ Warrior Of Havoc ]
Heh ja nie mam nawet SP1. Używam firewalla kerio, regularnie skanuje system mks virem i pandą, do tego ad-aware, spybot search & destroy.
W ciągu jakichś 5 lat miałem tylko jednego wirusa. System cały czas stabilny, żadnych problemów.

Nevermind [ Pretorianin ]
4
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Jak dla mnie: 2.

Ward [ Generaďż˝ ]
bad_dream - nie rozumiesz
tu nie chodzi o takie stawienie sprawy między- to jest cacy a to jest bee
poszukaj sobie w necie opinii ludzi co zędy ścierają walcząc z winzgrozą i dowiesz się o SP2
a nie patrz tylko na gola gdzie jeden z drugim napisze coś o systemie między wizytą w strefie komórek a jakaś karczmą :->

milys [ spamer ]
damn... to wy jacys pechowi jestescie... mam sp2 i mi wszystko dziala... na dodatek dziala tak samo jak z sp1 ...

Ward [ Generaďż˝ ]
milys -
a ja kiedyś miałem Win 95
i tam to dopiero wszystko działało :->

bad_dream [ Pretorianin ]
Ward--> no ba, ale przynajmniej zajmowal jakies 35 mega , a nie 1,5 giga...

milys [ spamer ]
ward... oj nie wszystko... wielu rzeczy juz nie odpalisz z win 95 :P

garfield_junior [ Generaďż˝ ]
Eh... pamiętam jak dziś czasy Windozy 95. Mimo wszystkich 'przychylnych' komentarzy na temat niestabilości, wywalania się ciągłego itd. nie uświadczałem zwiech zbyt często... właściwie to prawie wogóle. A najśmieszniejsze, że Win 95 działał o niebo stabilniej niż niejeden ówczesny skierowany do zwyczajnego użytkownika Linux(Tj. w późniejszych latach, gdy Linuxy się powoli 'ugraficzniały'). Żeby nie było że tęsknie za badziewnym starociem - WinXP jest lepszy :)
witpiter [ Centurion ]
mi to nie potrzebne jakos se daje rade bez niego.
moze jak sie na niego gdzies natkne to zainstaluje

Ward [ Generaďż˝ ]
no właśnie napisałem ''działało''
a poważnie to kiedyś bill był mniej łasy na $$ i wydawał rzadziej swoje nowinki no i buum komputerowy (sprzęt, programy, internet, wurusy, he-he) dopiero się zaczynał ale to właśnie Win 95 jako najmniej awaryjny wspominam dobrze
QrKo [ Enslaved One ]
to ja krotko i na temat ;]
2
kiedys mialem sp1 balem sie instalowac sp2 bo jakies cyrki sie podobno dzialy ale raz kozie smierc i tak juz zostalo ^^
Kyahn [ Kibic ]
Oczywiście, że 1.
Ja wiem, że wielu ludzi jest tutaj dużo mądrzejszych od ludzi z Microsoftu.
Widocznie pracownikom M$ się nudzi, więc postanowili napisać SP2,
żeby klienci mogli się zastanawiać, instalować czy nie...
Mieszkam w akademiku, mamy sieć w której jest pewnie ok 2000-3000 kompów (dokładnej ilości nie znam), nawet nie zdajecie sobie sprawy, ilu ludzi ma problemy z virusami/trojanami/robakami, ponieważ nie łatają systemu na czas.
Nie gadajcie mi więc głupot, że SP2 jest niepotrzebny.
N2 [ negroz ]
6.

Ward [ Generaďż˝ ]
Kyahn - hee-hee
no własnie nie gadajmy ...
masz sieć w akademiku masz wybór albo i nie
siedzisz sobie w domu możesz zapytać, dowiedzeć się i sprawdzić
Jak jesteś biegły w serfowaniu w necie to w 2 minuty znajdziesz listę problemów długą jak papier toaletowy zwiazaną z SP2, niech z niej odpada coraz więcej pozycji to tylko cieszy
dla leniwych zawsze zostaje ostatnia deska ratunku jaką jest SP2 i jego podobno magicznie-cudowne właściwości dla naszych komputerów - bo skoro komp z SP2 dziła to musi być pewnie wyłączna zasługa SP2 hee-hee ;->
kończąc - popatrzcie na własne potrzeby i ''róbta co chceta'' a nie piszmy jak w powiedzeniu każdy żyd swoje chwali-czyli co jest dobre dla mnie będzie dobre dla ciebie
ani z SP2 lekarstwo dla naszych systemów ani przekleństwo
a to ze ja nie instaluję tego nikomu to inna sprawa i najmniej ważna :->
Kyahn [ Kibic ]
Ward ----> ludzie nie potrafią obsługiwać komputerów to zganiają winę na SP2.
SP2 jest standardem i już, nowe gry MUSZĄ działać na SP2, a starsze no cóż...
Niektóre gry przecież DOSa wymagają i co mam zganiać na windowsa, że mi pod nim nie działa ?
To jest dziwne podejście.
Ja wiem, że jak masz "swoje łącze" (czyli jesteś w jakiejś sieci lokalnej), mało siedzisz w necie na "dziwnych stronkach",
to w sumie SP2 nie jest Ci potrzebny. Jednak nie po to został on zrobiony, żeby było gorzej i nie dlatego że komuś się nudziło,
tylko widocznie był ku temu powód.
SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]
Powiem tyle: pecetami bawię się od 15 lat, od 5 mam stałe łącze. Jeszcze nigdy nie miałem żadnego włamu i żaden wirus nie rozwalił mi systemu. Może jednym z powodów jest to, że nie instaluję kradzionego gówna na kompie, ale robię za to inne rzeczy:
1. Zawsze dobry antywirus
2. Zawsze dobry firewall
3. Zawsze aktualizacja systemu
4. Zawsze zdrowy rozsądek
To naprawdę jest tak proste. SP2 mam od dawna, powyłączałem zbędne badziewie XP-Antispy i nie mam żadnych problemów. Przy okazji polecam Microsoft Antispyware - jest świetny!
PS Żeby było jasne: trafiłem na jedną grę, która marudziła: Lock On. Wszystkie pozostałe (a z zawodowego obowiązku gram choć trochę we wszystko jak leci) działają bez zarzutu, a w najgorszym razie po spatchowaniu.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-02 01:45:38]

Ward [ Generaďż˝ ]
Kyahn - siedzę na takich dziwnych stronkach zę czasem aż mam koszmarne sny (hee-hee)
:-> chciał dla nas dobrze to pewne i liczył że utrzyma się tendencja do zapełniania jego kasy naszymi dolarami , euro i złotówkami - no chciał dobrze wyszło jak narazie średnio - żeby nie było że ktoś jest leniwy to wkleję ręcznie parę przykładów na to jak to wyszło ;->
PROGRAMY programów, które nie działają prawidłowo po uruchomieniu na komputerze z systemem Windows XP z dodatkiem SP2.
AOL Toolbar 1.13.2 AOL 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.aol.com Pasek informacji blokuje dostęp do pól edycji narzędzi.
PhotoShop CS 8.0 Adobe 64-bitowy (NX) https://www.adobe.com/products/photoshop/main.html Program jest instalowany, jednak nie jest uruchamiany.
BlackICE 3.6 crj Internet Security Systems 64-bitowy (NX) https://www.iss.net/emea/poland/index.php Podczas korzystania z tego programu może zostać zgłoszony błąd zatrzymania, powodujący zamknięcie programu.
BootSkin Wszystkie Stardock 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.stardock.com W przypadku ponownego uruchomienia komputera podczas działania Instalatora systemu Windows XP z dodatkiem SP2 zgłaszany jest błąd zatrzymania. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz następujący artykuł bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base: https://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;873159.
Command Antivirus 4.9 Authentium 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.authentium.com Ten program nie jest uruchamiany.
Encyclopedia Britannica 2000 Deluxe 1 Encyclopedia Britannica 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.encyclopediabritannica.com Renderowanie Java nie działa po zainstalowaniu tego programu.
eTrust EZ Armor 1 Computer Associates 64-bitowy (NX) https://www.ca.com/offices/poland/ Składnik EZ Firewall tego programu generuje błąd zatrzymania podczas instalacji.
Freedom Force 1 Electronic Arts 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://polska.ea.com/ Podczas uruchamiania programu wyświetlany jest komunikat kierujący użytkownika do następującej witryny firmy EA w sieci Web: https://techsupport.ea.com.
Kaspersky Anti-Virus (wersja w języku niemieckim) 4.5 i 5.0 Kaspersky Labs 64-bitowy (NX) https://www.kaspersky.pl/ Funkcja skanowania w czasie rzeczywistym nie działa w wersji 4.5 ani 5.0. W witrynie dostawcy w sieci Web dostępne są aktualizacje produktów umożliwiające rozwiązanie tego problemu.
Live Motion 1 Adobe 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.adobe.com Ten program wyświetla różne komunikaty o błędach, które uniemożliwiają wykonywanie typowych zadań.
MapSend DirectRoute 1.0 Magellan 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.magellangps.com Podczas uruchamiania programu wyświetlany jest komunikat kierujący użytkownika do następującej witryny sieci Web: https://www.magellangps.com/en/support.
MPEGcraft DVD Wszystkie Canopus 32-bitowy i 64-bitowy (NX) Podczas próby zapisania pliku MPEG zgłaszany jest błąd „Failed to Edit (Próba edycji zakończona niepowodzeniem)” i nie można zapisać pliku.
NBA LIVE 2000 1 Electronic Arts 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://polska.ea.com/ Ten program nie jest uruchamiany w niektórych systemach.
NOD32 for Microsoft Windows 2.000.11 Eset 64-bitowy (NX) https://www.nod32.pl/home/ Uruchomienie tego programu na komputerze z procesorem AMD64 powoduje utratę wszystkich połączeń sieciowych. Aby rozwiązać ten problem, należy uaktualnić program NOD32 do wersji 2.12.2 lub nowszej.
Norman Personal Firewall 1.4 Norman 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.connect.waw.pl/ Składnik Norman Personal Firewall Assistant nie jest uruchamiany.
Norman Personal Firewall 1.4 Norman 64-bitowy (NX) Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu tego programu pulpit nie jest ładowany poprawnie.
Norton AntiVirus 2003 Symantec 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.symantec.com/region/pl/ Podczas uruchamiania systemu składnik Scheduled Tasks w programie Norton AntiVirus 2003 nie wykonuje automatycznie skanowania.
Norton SystemWorks 2003 - GoBack Personal Edition 2003 Symantec 64-bitowy (NX) https://www.symantec.com/region/pl/ Zainstalowanie tego programu powoduje zgłaszanie błędu „DRIVER_OR_IRQ_NOT_EQUAL (Niezgodny sterownik lub IRQ)” zawsze podczas uruchamiania komputera.
Norton SystemWorks 2004 - GoBack32 2004 Symantec 64-bitowy (NX) https://www.symantec.com/region/pl/ Zainstalowanie tego programu powoduje zgłaszanie błędu „DRIVER_OR_IRQ_NOT_EQUAL (Niezgodny sterownik lub IRQ)” zawsze podczas uruchamiania komputera.
OmniPage Pro 11 ScanSoft 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.scansoft.pl/ Podczas usuwania tego programu program dezinstalacyjny nie jest zamykany.
Outpost Firewall 2.1 Agnitum 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.dagma.pl/new/oprogramowanie.php?idn=opf_pro_funkcje Podczas korzystania z tego programu może zostać zgłoszony błąd zatrzymania i konieczne jest ponowne uruchomienie komputera.
PaperPort Deluxe 8 ScanSoft 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.scansoft.pl/ Program instalacyjny lub dezinstalacyjny nie jest zamykany.
Pinnacle Studio 9 Pinnacle Systems 64-bitowy (NX) https://www.pinnaclesys.com Zainstalowanie tego programu powoduje zgłaszanie błędu „Data Execution Prevention (Zapobieganie wykonywaniu danych)” zawsze podczas próby uzyskania dostępu do pliku MPEG.
Rational ClearCase 2003 IBM 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.ibm.com/pl/ W przypadku ponownego uruchomienia komputera podczas działania Instalatora systemu Windows XP z dodatkiem SP2 zgłaszany jest błąd zatrzymania.
Roboword Pro (wersja w języku japońskim) 6 TechnoCraft 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.technocraft.co.jp/english/pagehelp.html Podczas korzystania z narzędzia Search Station ten program jest zamykany przedwcześnie.
Semagic 1.3.9.6 Live Journal 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.livejournal.com Ten program jest zamykany po wprowadzeniu informacji związanych z logowaniem.
Style XP 2 TGTSoft 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.tgtsoft.com/prod_sxp_ss.php?lang=pl Zaktualizowana wersja tego programu jest dostępna w witrynie firmy TGTSoft w sieci Web.
Virtual PC 2004 Microsoft 32-bitowy https://www.microsoft.com/poland/ Maszyna wirtualna uruchomiona w systemie Windows XP z dodatkiem SP2 działa z mniejszą wydajnością niż maszyna wirtualna uruchomiona w systemie Windows XP z dodatkiem SP1.
VirusSecurity 2004 (wersja dla języka japońskiego) 2004 Sourcenext 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.sourcenext.com Składnik Real Time Monitor nie jest uruchamiany.
Window-Eyes Professional 4.2 GW Micro 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.gwmicro.com Podczas instalowania programu wyświetlanych jest wiele komunikatów o błędach. Należy odwiedzić witrynę firmy GW Micro w sieci Web w celu uzyskania informacji dotyczących uaktualnionej wersji programu.
WinRoute Pro 4.25 Kerio 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.kerio.com.pl Podczas uruchamiania tego programu wyświetlany jest komunikat kierujący użytkownika do następującej witryny sieci Web: https://www.kerio.com.pl.
WordPerfect Office 11 Corel 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.corel.com Składnik WordPerfect Office Update nie może zaktualizować tego programu. Użytkownicy mogą pobierać dodatek Service Pack 2 dla programu WordPerfect Office 11, umożliwiający rozwiązanie tego problemu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź następującą witrynę firmy Corel w sieci Web: https://www.corel.com/support.
ZoneAlarm 3.7 Zone Labs 64-bitowy (NX) https://www.zonelabs.com Zainstalowanie tego programu powoduje zgłaszanie błędu „PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA” (Błąd strony w obszarze niestronicowanym) zawsze podczas uruchamiania komputera.
ZoneAlarm 4 Zone Labs 64-bitowy (NX) https://www.zonelabs.com Zainstalowanie tego programu powoduje zgłaszanie błędu zatrzymania zawsze podczas uruchamiania komputera.
ZoneAlarm 4.5x Zone Labs 64-bitowy (NX) https://www.zonelabs.com Ten program nie jest instalowany. Próba instalacji tego programu powoduje zgłaszanie błędu zatrzymania „8e” zawsze podczas uruchamiania komputera.
ZoneAlarm 5.0.590 Zone Labs 32-bitowy i 64-bitowy (NX) https://www.zonelabs.com
PROGRAMY w przypadku których może być wymagane ręczne otwarcie portu lub portów w celu umożliwienia poprawnego działania programów.
Visual Studio .NET Microsoft Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji Wymagany tylko w przypadku zdalnego debugowania modelu DCOM
SQL Microsoft Dynamicznie przypisywane porty dla protokołu RPC i modelu DCOM Wymagany tylko w przypadku zdalnego debugowania
Backup Exec 9 Veritas 10000 C:\Program Files\Veritas\Backup Exec\RANT32\beremote.exe Wymagany tylko do wykonywania kopii zapasowej oprogramowania klienckiego z serwera
Ghost Server Corporate Edition 7.5 Symantec Usługa obsługi sesji 139-TCP-NetBIOS; 445-TCP-SMB przez TCP; Usługa nazw 137-UDP-NetBIOS; Usługa datagramów 138-UDP-NetBIOS Sprawdź w dokumentacji Wymagany do wypychania klienta programu ghost
Symantec AntiVirus Corporate Edition 8.0 Symantec Udostępnianie plików i drukarek Zaznaczenie pola wyboru „Zezwalaj na udostępnianie plików i drukarek” powoduje otwarcie następujących portów: UDP 137 i 138 oraz TCP 139 i 445. Wymagany do instalacji klienta
SMS 2003 Server Microsoft Włączanie portów udostępniania plików i drukarek Sprawdź w dokumentacji Wymagany do wyświetlania Podglądu zdarzeń klienta systemu Windows XP z dodatkiem SP2
Cute FTP 5.0 XP GlobalSCAPE 21 lub serwer FTP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do obsługi protokołu FTP na komputerze z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Exceed 7.0, 8.0 Hummingbird 21 lub serwer FTP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do łączenia się programu Windows Explorer z komputerami zdalnymi przy użyciu protokołu FTP
KEA! 340 5.1 Attachmate 23 lub „serwer Telnet” Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
WRQ Reflection X w wersji 10 i 11 WRQ 23 lub „serwer Telnet” Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Reflection for IBM w wersji 9, 9.03 i 10 oraz Reflection X w wersji 10 i 11 WRQ 21 lub serwer FTP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do łączenia się klienta FTP z komputerami zdalnymi
Smarterm Office 10 i Smarterm 11 Esker Software 23 lub „serwer Telnet” Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Smarterm Office 10 i Smarterm 11 Esker Software 21 lub serwer FTP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do łączenia się narzędzia FTP z komputerami zdalnymi
ViewNow 1.05 Netmanage serwer FTP lub 21 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do łączenia się narzędzia FTP z komputerami zdalnymi
ViewNow w wersji 1.0 i 1.05 Netmanage 6000 (TCP/IP) i 177 (UDP) Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji X-Windows
ViewNow w wersji 1 lub 1.05 Netmanage Serwer Telnet lub 23 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Microsoft Operations Manager 2000 z dodatkiem SP1 Microsoft Włączanie obsługi żądań echa protokołu ICMP, Udostępnianie plików i drukarek oraz obsługa protokołu UDP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do wypychania Agenta MOM na komputerze klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2, na którym włączono Zaporę systemu Windows
AutoCAD w wersji 2000, 2002 i 2004 Autodesk 21 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do przeglądania projektów przy użyciu przeglądarki FTP (okno dialogowe Otwieranie pliku) wówczas, gdy na zdalnym hoście FTP włączono Zaporę systemu Windows.
Backup Exec 9.1.4691 Veritas Sprawdź w dokumentacji %Program Files%\Veritas\Backup Exec\RANT\beremote.exe Wymagany do wykonywania kopii zapasowej komputera klienckiego z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Kreator skanera i aparatu fotograficznego systemu Windows Xerox Network Scanners 21 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do uruchomienia Kreatora skanera i aparatu fotograficznego oraz udostępniania skanowanych obrazów użytkownikom
Symantec Corporate AntiVirus 9.0 Symantec Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji Wymagany do uzyskania zgody na akceptację aktualizacji i skanowanie komputera klienckiego, do którego wypychana jest definicja antywirusowa
ColdFusion MX Server Edition 6 Macromedia TCP (domyślnie 8500) Sprawdź w dokumentacji Wymagany do zezwolenia serwerowi sieci Web na dostęp zdalny
CA ARCserve Computer Associates Usługa nazw 137-UDP-NetBIOS, Usługa obsługi datagramów 138-UDP-NetBIOS, Usługa obsługi sesji 139-TCP-NetBIOS, 704-UDP, 1478-UDP-MS-sna-base, 1900-UDP-SSDP, Usługa 6050-TCP-ARCserve, Usługa 6051-TCP-ARCserve Sprawdź w dokumentacji Wymagany do obsługi instalacji zdalnych, licencjonowania i komunikacji klienckiej
EDM File System Agent 4.0 EMC 3895 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do instalacji z serwera klienta EDM w systemie Windows XP z dodatkiem SP2
Microsoft Systems Management Server 2003 Microsoft TCP:2701 %WINDIR%\System32\CCM\CLICOMP\RemCtrl\Wuser32.exe Wymagany do zdalnego sterowania komputerem klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2 przez narzędzie zdalne
Aelita ERdisk for Active Directory 6.7 Quest Software Sprawdź w dokumentacji Udostępnianie plików i drukarek Wymagany do kontaktowania się z komputerem zdalnym
Hummingbird Host Explorer 8 Hummingbird TCP 23 i TCP 21 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do komunikacji przy użyciu protokołu Telnet z komputerem klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
BV-Admin Mobile Bind View Sprawdź w dokumentacji Udostępnianie plików i drukarek Wymagany do kontaktowania się z komputerem zdalnym
SQL 2000a Microsoft 1433 i 1434 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do łączenia się z komputerem zdalnym
Backup Exec 8.6.1 Wymagany do wypychania przez serwer agenta zdalnego do komputera klienckiego z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Microsoft SNA 4.0 SP3 Microsoft Sprawdź w dokumentacji Udostępnianie plików i drukarek Wymagany do rozpoznawania komputera klienckiego z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Extra! Personal Client w wersji 6.5 i 6.7 Attachmate Serwer Telnet lub port 23 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Extra! Enterprise 2000 Attachmate Serwer Telnet lub port 23 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Extra! Bundle for TCP/IP 6.6 Attachmate Serwer Telnet lub port 23 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do ustanawiania sesji usługi Telnet z hostem zdalnym
Volume Manager 3.1 Veritas 2148 c:\Progam Files\Veritas\Veritas Object Bus\Bin\vxsvc.exe Wymagany do łączenia się z komputerem klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
BMC Patrol for Windows 2000 BMC Software Na komputerze z systemem Windows XP z dodatkiem SP2 (klient): porty TCP 3181, 10128 i 25 oraz porty UDP 3181, 10128 i 25 \\<Nazwa serwera>\BMC Software\Patrol 3-4\Best1\6.5.00\bgs\bin\Best1CollectGroup.exe Wymagany do zezwolenia na połączenie serwera z komputerem klienckim. Należy upewnić się, że plik BMC Patrol został udostępniony na serwerze przed próbą przeniesienia do domyślnej ścieżki wyjątków na komputerze klienckim.
eTrust 6.0.100 Computer Associates Porty udostępniania plików i drukarek oraz obsługi żądań echa protokołu ICMP i port protokołu TCP 42510 Sprawdź w dokumentacji Wymagany do zdalnej instalacji w systemie Windows XP z dodatkiem SP2
NetShield 4.5 McAfee Security Sprawdź w dokumentacji Udostępnianie plików i drukarek Wymagany do zdalnego łączenia się z komputerem klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Computer Associates eTrust 7.0 Computer Associates Dodawanie portów udostępniania plików i drukarek oraz obsługa żądań echa protokołu ICMP Sprawdź w dokumentacji Wymagany do zdalnego testowego logowania serwera eTrust 7.0 z systemem Windows Server 2003 na komputerze klienckim z systemem Windows XP z dodatkiem SP2
Computer Associates eTrust 7.0 Wymagany do zdalnego instalowania oprogramowania klienckiego eTrust przez serwer eTrust 7.0 z systemem Windows Server 2003 na komputerach z systemem Windows XP z dodatkiem SP2. Ten problem jest rozwiązywany przez ustawienie wartości 0 następującego klucza, a następnie wykonanie ponownego rozruchu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\RPC\RestrictRemoteClients (wartość DWORD).
Gry
Chess Advantage III: Lego Chess Encore Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
Need for Speed Hot Pursuit 2 EA Games Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
Unreal Tournament 2003 Atari Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
Unreal Tournament Game of the Year Edition Atari Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
Midnight Outlaw: Illegal Street Drag 1.0 VALUSoft Sprawdź w dokumentacji Defwatch.exe
Scrabble 3.0 Atari Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
Star Trek StarFleet Command III 1.0 Activision Sprawdź w dokumentacji Sprawdź w dokumentacji
.....
starczy chyba bo powstał post gigant - ciekwi jesteście skad ta lista ?
jakiś spisek przeciwników windy i samego SP2 pewnie??
Nie - to część z przepastnych uwag micro$oftu na temat ich PRODUKTU ;->
zapradzam do (nudnej) lektury na innych witrynach

Ward [ Generaďż˝ ]
a więc komu działa dobrze SP2 to świetnie, komu komp śmiga bez problemów i bez SP2 - też dobrze a niekiedy nawet lepiej ;->
SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]
Większość pozycji z listy, to nieaktualne programy, pudełkowe, nieupdate'owane wersje. Kilku z nich używam (po update, który powinien dla każdego być nawykiem) i nie mam kłopotów.

Ward [ Generaďż˝ ]
SamFisher - no to wszyscy posiadasze SP2 odetcheli teraz z ulgą ;->
a teraz na koniec opinia od praktyków ''zabloduję''
Podsumowanie
Zatem czy warto instalować najnowszy Windows XP Service Pack 2? Na te pytania padają różne odpowiedzi. "Wiele programów nie jest jeszcze przygotowanych na SP2. Dla przykładu można podać program CRM, który jest produktem Microsoftu, a po instalacji SP2 program ten odmawia współpracy. Zatem własne aplikacje Microsoftu nie chcą działać z SP2, a co dopiero mówić o programach niezależnych producentów?" - stwierdza Preston Gralla. Odmiene i krótkie zdanie ma Mikko Hyppönen z F-Secure: "Mam wielką nadzieję, że użytkownicy będą pobierać SP2".
a czy my go mamy i jak się spisuje to calkiem inna bajka tak samo jak sprawa czy jest on niezbędny -niech każdy sam oceni
dobranoc :->
Iverson#3 [ Konsul ]
ja SP2 usunąłem po dniu uzytkowania teraz mam XP z "wbudowanym" SP1 i nie narzekam :)
adamis [ Generaďż˝ ]
Miałem przed formatem SP2 - nie narzekałem
Po formacie nie mam SP2 - nie narzekam
Tak wiec: 4
Jak chcesz instaluj, jak nie to nie instaluj.
Orlando [ Reservoir Dog ]
Krótko: 4