J0lo [ Legendarny Culé ]
Koronacja w Anglii i Niemczech. Piłka Nożna cz.58
REGULAMIN
1. W owym wątku dyskutujemy o wspaniałym sporcie jakim jest piłka nożna.
2. Dyskusja jest toczona o wszystkich możliwych ligach i krajach.
3. Nie zwraca się do drugiego człowieka w sposób obraźliwy tylko ze względu, że ma inne gusta lub zdanie niż Ty.
4. Staramy się unikać zdań w stylu "Legia mistrz i tyle!" bądź "Wisła jest najlepsza!" bo nic nie wnoszą do dyskusji.
5. Swoje wypowiedzi po napisaniu jeszcze raz czytamy i korygujemy wszystie kwiatki w stylu "Łysa pała" ( o Zidane ) czy "Pieprzony szwab" ( o jakimkolwiek Niemcu )
6. Staramy się być mili dla kibiców przeciwnych drużyn.
7. De gustibus non est disputantum - o gustach się nie dyskutuje
8. Problemy typu "A oni są lepsi" zostawiamy do rozstrzygnięcia boisku. To weryfikuje forma, dzień, umiejętności, warunki pogodowe.
9. Nie ubliżamy forumowiczom tylko dlatego, że ich ulubiona drużyna przegrała.
10. Wszelkie łamanie tego regulaminu zostanie zgłoszone do Prefektów/Moderatorów
===========================================================================================
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
pierwszy? :)
hehe, widzę, ze skoro w 1 lidze nic sie nie dzieje i w zasadzie wszystko jasne, to zaczynamy sie fascynowac drugim frontem :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Ja dojrzewam do tej promocji (C)analu +. Premiership kusi.
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Kusi? Niby tak, ale weź pod uwagę, że juz niedlugo się kończy. A z tego co pamiętam, to później opłaty są juz podobne jak bez promocji.
kowal24 [ Widzew Łódź ]
II liga jest ostatnio ciekawsza od I. Przynjamniej dla mnie bo gra w niej Widzew :). Bardzo cieszy mnie, że wkońcu Polsat Sport będzie miał transmisje z II ligi. Na początek mecz Widzew - Arka o 18 we wtorek. Bo to co zrobiła TVP3 to paranoja. Wszystko miało być ok prawa transmisji za free a oni zrezygnowali przed samymi rozgrywkami :(
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Przez cały rok, czyli czas trwania umowy, abonament wynosci 36 zeta brutto. Dwa pierwsze po złotówce. To promocja (C)anal+ do internetu.
hola' [ koniczynka ]
tez sie ciesze ze polsat sport pokaze przynajmiej jakas czesc rozgrywek II - ligowych. emocji pewnie nie zabraknie mimo iz wizualnie to najlepiej to nie wyglada
kowal24 [ Widzew Łódź ]
no zapewne poziom meczu Widzew - Arka bedzie troche odbiegał od poziomu meczu Liverpool - Chelsea który będzie zaraz po ;)
P.S. Jak myslicie czy Liverpool ma szanse na awans?? Bo ja myślę, że ma i to spore. Grają bardzo konsekwentnie i mam nadzieje, że Dudek będzie w finale :)
Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
Ma, bo zaliczyli wlasnie w lidze slabiaka, to teraz w pucharach dla odmiany zagraja dobrze.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Chcę, aby LM wygrał przedstawiciel premiership, dlatego trzymam kciuki za Chelsea. Z całym szacunkiem dla Liverpoolu, ich siła ognia jest zbyt nijaka na obronę Milanu.
kowal24 [ Widzew Łódź ]
Ja chcę żeby zdobył albo Liverpool albo Milan. Byle nie Chelsea bo nie denerwuje Mourinho (sorki jeżeli źle napisałem) i Abramowicz.
Morfeusz_17 [ Chor��y ]
Moim zdaniem Liverpool jeśli będzie grał tak konsekwetnie jak w pierwszym meczu to pokona Chealsea.
hola' [ koniczynka ]
nie chce nic mowic ale liverpool ma bardzo niewielkie szanse na awans do finalu. to moje zdanie, ja osobiscie wole w finale chelsea bo w obrazie calego sezonu na to zasluguja.
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Ja tam jestem za Milanem, ale w sumie chelsea gra ładnie, więc ewentualnego ich zwycięstwa też nie będę żałował bardzo Liverpool gra przecietnie, dobre mecze przeplata słabymi, a jak im się odbierze 2-3 czołowych zawodników to juz słabuja kompletnie.
Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
Paudyn a obrona Juve to nic? Canavarro i spolka imho nie maja sie czego wstydzic przy obronie Milanu.
J0lo [ Legendarny Culé ]
ale obrona Juve kończy się na czwórce obrońców a Milan jeszcze się pochwali 3 defensywnymi pomocnikami którzy są w lepszej formie niż jeden jedyny defensywny pomocnik Juve...

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Mistrz Giętej Riposty :::> Biorąc pod uwage, że odpadli z nijakim Liverpooolem, który jedynie obronę ma miarę solidną ostatnimi czasy, to jednak mają. Resztę wyjaśnił Jolo.

Adamss [ -betting addiction- ]
Bayern tak jak myślałem pokazał kto rządzi w Niemczech i wygrał pewnie z Kaiserslautern na wyjeździe 0 - 4. Chelsea wreszcie zdobyła to mistrzostwo.. nie lubię ich, ale zasłużyli na wygranie premiership w tym sezonie. Ale Liverpool pokaże we wtorek [środe?] na Anfield kto wejdzie do finału LM - go go The Reds!
snopek9 [ Legend ]
W lidze łoskiej strzelono jak narazie wtej kolejce 34 gole... jestem w szoku..to juz druga taka kolejka w ostatnim czasie...

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Zastanawia mnie, dlaczego to zawsze w meczu z MU bramkarze przeciwnika mają dzień konia.

Dagger [ Legend ]
==>Paudyn
Dudi też? ;))))
eJay [ Gladiator ]
Paudyn-------->W MU gra paru zawodnikow, ktorych glownym atutem jest mocny i precyzyjny strzal: Scholes, Ronaldo, Rooney, Keane. Nie dziwota, ze pilki z lap im wypadaja:) Ale to dziala rowniez w druga strone - bledy Carrola i Howarda.

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Dagger :::> Dudi to wyjątek potwierdzający regułę :o))))))
eJay ::::> My chyba zupełnie o czym innym...
PS. No, wreszcie Roo trafil. Należało mu się dzisiaj jak nic.
PPS. K.... Fortune za Roo? Co to za zmiana??!! :o(
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-01 18:33:28]
ALEX2150 [ Visca el Barça ]
no i szykuje sie chyba kolejny transfer do Barcy chociaż wolałbym Torresa widzec w napadzie BArcy
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Po kiego? Przecież Roo i Ruu świetnie się uzupełniają. Niech Ferguson odmładza skład pozbywając się Phila Nevilla.
J0lo [ Legendarny Culé ]
ALEX ---> na tej stronce lecą wszystkie bzdurne newsy :) ten jest jednym z nich :)
hola' [ koniczynka ]
widze ze dzis w bundeslidze nie dzialo sie za duzo. 2 mecze ktore latwo bylo przewidziec i w rezultacie konczy sie 34 kolejka
- dostalem dzis czerwona kartke, za to ze kooles mi rozwalil koszulke a ja u tylko pociagnalem z "orzecha" hmmm, chyba czeka mnie pauza :(
ALEX2150 [ Visca el Barça ]
J0lo ----> jak twierdzisz ze ta stronka kłamie to czemu na www.blaugrana.pl o tym tez pisza. To oni tez kłamią??
J0lo [ Legendarny Culé ]
ALEX ---> kłamie? nie - pisze bzdury :) imo na blaugrana jest mniej bzdurnych newsów... na fcbarca już 5 razy na bank mielismy van Bommela i Ezquerro... a wszystko jeszcze nie tak na pewno.
PS.: jest różnica między "na celowniku" a "blisko Barcy"... blisko Barcelony to jest van Bommel czy leży Gerona :)
hola' [ koniczynka ]
cos widze ze barcelona zlekcewazyla przeciwnika i jak na razie ta gra z ich strony dobrze nie wyglada. :) nawet mnie to cieszy ale chyba zaraz to ulegnie zmianie
eJay [ Gladiator ]
Paudyn------->sorki:)
Barca moze i kupi Ruuda. W sumie potrzebny jest im napastnik bo Etoo to kontuzjogenny gracz, a Maxi Lopez to IMHO drewienko:) No i jeszcze chca kupic Gallasa z Chelsea, i bardzo dobrze bo to bardzo dobry obronca. Zal patrzec co robi Oleguer...
ALEX2150 [ Visca el Barça ]
J0lo ----> troche zle cie zrozumiałem:P
A tak narazie Barca remisuje 0:0
Tristan9 [ Konsul ]
Im blizej końca sezonu tym więcej dziwnych spekulacji transferowych ale na razie to nie ma co tego brać na poważnie.
J0lo [ Legendarny Culé ]
eJay ---> Eto'o miał podejrzenie pęknięcia kości a grał za dwa tygodnie :) kontuzjogenny to on nie jest żadnym prawem :) Maxi owszem zakrawa na drewno ale Ruud specjalnym geniuszem techniki nie jest a zarobki będzie miał kosmiczne...
Dagger [ Legend ]
No i Łęczna dalej straszy - tym razem upolowali Wisłę Płock.

ALEX2150 [ Visca el Barça ]
no i 1:0 dla Barcy niezawodny Eto'o :)

eJay [ Gladiator ]
J0lo------->Pamietaj, ze Ruud w polu karnym = bramka. A takiego napastnika potrzeba Barcelonie.
1:0 dla Barcy:)

ALEX2150 [ Visca el Barça ]
2:0 gol Messiego:)
J0lo [ Legendarny Culé ]
Saviola nie kwalifikuje się ze względu na zarobki - jeśli Ruud będzie chciał takie na poziomie obecnych zarobków wychowanków z pierwszej drużyny to ok... jest idealnym rezerwowym :) ale tak nie będzie...
Adamss [ -betting addiction- ]
Dziś jestem 60 zł do przodu.. a zagrałem z 3 :D. Gdyby nie Feyenord i jego przegrana u siebie byłbym o 265 zł do przodu ;s.

Tristan9 [ Konsul ]
Uff udało się wygrać z Albacete 2:0 ale było ciężko bo przeciwnik bronił się całą drużyną.
Brawo Barca !!!

Tristan9 [ Konsul ]
Dziś jeszcze jedno spotkanie w Primera Division chyba najciekawsze w tej kolejce Sevilla - Deportivo. Obejrzało by się dla relaxu po tych nerwach na Barcelonie ale cóż nie ma C+.
Dagger [ Legend ]
No i doczekaliśmy się pogromu Zagłębia.

Adamss [ -betting addiction- ]
Hoho, 6 - 0 :).
Dagger [ Legend ]
6 bramek w jednej połowie meczu, z drugiej strony Wisła zapisem w kontrakcie pozbawiła Zagłębie Pawła Strąka.
Ciekawe co stało się z Błaszczykowskim.
White Star [ Soldier ]
moze jakas kontuzje złapał... a nawiasem, szkoda ze niebylo meczu w c+ - beda zalowac, ze puscili jakas durna powtorke;] i skzoda 1 połowy..mógłby pasc wynik dwucyfrowy:D

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Gwiazda Manchesteru United, Wayne Rooney nie będzie gościem honorowym na meczu dwóch czołowych drużyn szkolnych po tym, jak organizatorzy oświadczyli, że Anglik "nie jest odpowiednim wzorem do naśladowania".
hola' [ koniczynka ]
chyba wisla dzis potwierdzila ze tytul nalezy sie jej od dawna. watpliwosci mateusza Borka i innych zostaly rozwiane. wiec koronacja rowniez w polsce. :)
a juz jutro chelsea gromi liverpool i poznamy pierwszego finaliste. predzej jeszcze widzew wygryw z arka i emocje w II lidze beda powoli siegac zenitu. jutro calkiem fajny dzien sie zapowiada
tymczasem dobranoc

Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
Paudyn o co konkretnie chodzi z tym Rooneyem ? Zle sie prowadza? Szlaja sie po burdelach, czy co ?
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Runi zbyt często używa słowa fuck w stosunku do panów w czerni. Co to za przykład dla młodzieży? :o)))
hola' [ koniczynka ]
tak sie zastanawiam czy janas nie powola Juskowiaka do kadry bo w koncu dzis stzrelil swoja 9 bramke w przegranym meczu FC Erzgebirge - Koeln :) w koncu grac w pilke to on jeszcze potrafi :)
snopek9 [ Legend ]
hola --> nie powoła go na bank, mamy w tym momencie 5 lepszych napastnikow conajmniej...choc dla mnie jusko moze grac, bardzo lubie tego typu napastnikow, dlatego jestem za powrotem Stanko...tylko ze Jusko jest juz za stary...
hola' [ koniczynka ]
ja uwazam ze jest doswiadczony i moglby dostac jeszcze jedna szanse :) w koncu baraze i tak sa juz zapewnione

Tristan9 [ Konsul ]
Rooney był swego czasu gościem domów publicznych w słowach też nie przebiera. Ma wygląd takiego boiskowego chuligana.
J0lo [ Legendarny Culé ]
hola' ----> bądź co bądź to druga liga... nei ten poziom..
hola' [ koniczynka ]
Jolo - II liga niemeicka uwierz mi to nie to samo co chociazby polska I. ponadto juskowiak gra w srednim zespole a 9 bramek siwadczy o tym ze sie wyroznia. swoj czas w kadrze jednak on juz mial wiec niech sobie tam kopie w tej II bundeslidze

volvo95 [ Legend ]
Znacie może jakiś adres huba DC z którego można ściągnąć Sport+ z C+ ?
Adamss [ -betting addiction- ]
hola' --> Z tymi barażami to nie do końca tak na 100%.. trzeba gać do końca, bo jak się "oleje" parę meczy to później może być dupa.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Jaki wynik typujecie? :)
Chciałbym 1:0 dla Live. Będzie 3:1 dla Chealse.

eJay [ Gladiator ]
Stawiam na Liverpool. Zreszta mi to obojetne bo obie druzyny lubie, ale The Reds sprawia niespodzianke:) To na tyle chimeryczna druzyna, ze dzisiaj spokojnie ogra Chelsea 2-0, a w lidze przegra z jakims West Bromwich:)
Loiosh [ Generaďż˝ ]
2:0 to bedzie ale dla Chelsea:) Dudek w jednym z wywiadow niezlego kwasa zarzucil, ze Chelsea musi atakowac i sie troche odkryja co da im szanse na kontratak. No ja przepraszam, ale co to za podejscie? Bronic sie chca nawet na Anfield? Dudek Dudkiem, ale dzisiaj Blue>Red:)
snopek9 [ Legend ]
Ja tez bym nie przesadzal nasza grew barazach...moze wyjdziemy bezposrednio :D hehe racje ma Arczens, juz nie raz zawalilismy eliminacje przegrywajac jakis teoretycznie wygrany mecz ( chocby z łotwa w Warszawie )
A Liverpool dzis wygra 2:1...oby...
Tristan9 [ Konsul ]
Mecz coraz bliżej i gorączka przed meczowa coraz większa. Oby tylko był ciekawszy i atrakcyjniejszy od pierwszego. Ja sam nie wiem w końcu komu kibicować za Chelsea nie przepadam tam jedynie lubię Mourinho i dlatego chciałbym by 2 raz z rzędu zdobył Puchar Mistrzów z drugiej strony Polak w finale a moze zdobywca Pucharu to też ciekawa perspektywa ale sposób w jaki gra Liverpool mi sie nie podoba ... no nie wiem oby było kilka bramek bo jutro raczej (niestety) dużych emocji nie będzie.

Gangsta_^ [ Latin Lover ]
Ja się cieszę, że Lech wreszcie się wygrzebał z tego barażowego miejsca. W meczu o sześć punktów pokonali dzisiaj Odrę.
A co do dania wieczoru, to chyba nikt nie wątpi, że The Reds dzisiaj rozjadą Chelsea?

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
1:0 dla Liverpoolu :D:D brawo !!

volvo95 [ Legend ]
1:0 !!!!!! Brawo !!!! Oby tak dalej ;)

Mastyl [ Legend ]
Niedowiarkom mowimy NIE !
eJay [ Gladiator ]
Hehe ale Abramowicz zlapal dola:)
Mastyl [ Legend ]
Cos czuje ze Mourinho postawi teraz wszytsko na jedna karte, doda do ataku Kezmana, i zacznie sie masowka na bramke. Oby oborna Liverpoolu wytrzymala ten najazd, trzymam kciuki.

tomekcz [ Polska ]
Liverpool da radę, jestem co do tego przekonany.
A jutro wygra PSV, i będzie kozacki finał.
Mastyl [ Legend ]
Tez bym chcial PSV, bo zostaloby rozjechane przez Liverpool, a na pewno nic by nie strzelilo. Milanu jednak sie boje.
Ale nie mowmy hop, teraz jeszcze 45 minut, moze jaka kontre sie uda the Reds czy co...
hola' [ koniczynka ]
dopiero wrocilem z meczu i widze ze liverpool sobie niezle radzi, mykam na mecz a dyskusje przesledze pozniej pozdrawiam:)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Liverpool Win !!!!!!
Chelsea dead !!:)

Mastyl [ Legend ]
Moge teraz z satysfakcja napisac "A nie mowilem?" :P
Sluchajcie wujka mastyla jak stawiacie kaske:)
BTW Cainoor pobozne zycznie ci sie sprawdzilo :)

Child of Bodom [ Real Madryt ]
No i dobrze:)
Loiosh [ Generaďż˝ ]
No coz, bylem za Chelsea, ale z przyczyn oczywistych rozpaczac nie bede:) Niezly mecz, szczegolnie ostatnie 15-20 minut, Gudjohnsenowi ostatni strzal chyba sie bedzie snil po nocach, mogl zostac bohaterem...

pizmak [ Pretorianin ]
You'll Never Walk Alone ! ! !
pięknieee : )

kurtt [ metal up your ass ]
NAREEEEEEEEEEEESZCIE!!!!!!!!!!!!! :D
reds23 [ redsov ]
:D swietnie ... :D
chealsa poza finalem ... roman sie ... usmiechal .. LOL xD :DDD

Okruch [ Liverpool FC ]
Ale widowisko, ale nerwy :) Jeszcze do tego wszystkiego pięknie zaśpiewany hymn na koniec...
Zasada mojego kumpla: Jeśli ktoś z kimś wygrywał cały sezon to w europejskich pucharach będzie odwrotnie. Sprawdziło się...
J0lo [ Legendarny Culé ]
bicie głową o mur... to co zniszczyło Barce z Chelsea zniszczyło Blues z Liverpoolem :) znów pokazał klasę Jamie Carragher. ten facet jest jak maszyna - broni wszystko :)

Mastyl [ Legend ]
a moze Abramowicz postawil kupe kasy na Liverpool i stad ten usmeich ? Przebicie nie bylo zle... :)
Misiolo [ Generaďż˝ ]
Cieszę się bo kibicowałem Liverpoolowi i w finale bez względu na to z kim zagrają też będę im kibicował. Meczyk był zajedwabisty a końcówka jak nerwowa...

Gangsta_^ [ Latin Lover ]
Ostatnie minuty to aż przestałem. Wreszcie ktoś utarł nosa Mourinho(bardzo ładne zachowanie po meczu), a do tego zrobił to Liverpool.
forsetii [ Konsul ]
potwierdza sie moja teza że prawdziwą gwiazdą liverpoolu jest carrager a gerard moze mu buty czyścić.

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Postawiłem 50 zł na Chealse i 25 zł na Live :D
Yuhuuuu!!!
hola' [ koniczynka ]
pamietacie te slowa " druzyny ktore prowadzilem zawsze przechodzily dalej" wredy murinhio pokonany :)
hola' [ koniczynka ]
a swoja droga ten caly szwed w tej 96 minucie to to niemilosiernie spierdolil
kurtt [ metal up your ass ]
Chyba Islandczyk :))
pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]
gratulacje dla Liverpulu :D po remisie 0:0 bylo prawie pewne ,ze ta druzyna znajdzie sie w finale
hola' [ koniczynka ]
hehe , no to islandczyk :) po nazwisku sobie pozwolilem stzrelic :)

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
no, no mecz powiedzmy nawet całkiem niezły, choć anglików nie znoszę. Pewnie dlattego, bo chelsea odpadła. Carragher faktycznie świetny gracz. Ale i tak kibicuję milanowi i oby wygrał.
Heh najlepsze było jak Dudek obronił wolnego...geeeez myślałem, że Szpakowski tam zejdzie ze szczęścia:PP

Mastyl [ Legend ]
pao13(grecja) - skoro bylo takie pewne to sobie poczytaj posty z datami przedmeczowymi, ludzie nie wierzyli w Liverpool i przed meczme z milanem dalej nie wierza. Ja wierze, chociaz latwo nie bedzie.
BTW rozwala mnie to twoje Grecja przy nicku :) Siedzisz na stale tam ? Jak tak to pewnie wszyscy Grecy pytaja Cie o Warzyche ? :)
MaZZeo [ Centurion ]
Co jak co, ale mi aż serce waliło pod koniec. A jak Gudjonhsen stzrelał, to myślałem że fiknę
btw. Był taki transparent "Tego Chealsea nie kupisz". Doskonale się odnosi do sytuacji. Abram ukradł z złoto z pociągów to myślał że wszystkich pojedzie :P
Ale tak naprawdę to nie trawię takich drużyn... jak Real i Chelsea... wszystko opierają na kasie... przyjdzie taki ruski i zrobi z takiej Pogoń Hajnówki super drużynę...
Tristan9 [ Konsul ]
Szkoda mi Mourinho ale cieszę się że Polak zagra w finale.
J0lo --> Zgadzam się z Tobą bicie głową w mur. Barcelona "przegrała" 1 mecz bo wynik 2:1 to było za mało. Ale szkoda że w rewanżu nie zagraliśmy w obronie chociaż ciut tego co dziś zagrał Liverpool.
Chelsea nie mogła zagrać tego co lubi najbardziej szybkiego ataku tak w ogóle to dobrze powidzieli że Kezman był 12 zawodnikiem Liverpoolu choć mało grał to będzie miał wymówkę :)
Mastyl [ Legend ]
Ja mialem szacun do Mourinho, wciaz uwazam go za dobrego trenera, ale trafila kosa na kamien, benitez ma pomysly i tym razem wygral.
Szkoda ze obie druzyny nie spotkaly sie w finale tylko tu, bo w drugiej parze PSV troche niezasluzenie sie znalazlo, i zostanie przez Milan jutro obsztorcowane.
Tristan9 [ Konsul ]
Mastyl ------> Zasłuzenie czy nie poprostu PSV miało w miarę łatwych rywali: Monaco i Lyon który chyba po wysokim zwycięstwie z Werderem trochę zlekceważył Holendrów.

Yari [ Juventino ]
Brawo Liverpool !!!!.
Taką gre kocham . Piękną w obronie , chelsea nic nie mogła zrobić:).
Jednak w ataku liverpool zagral tragicznie nie licząc gola. Masa strat.
Ale ważne ze chelsea odpadła:).
Teraz to niech sie dzieje co chce. Ale lepiej jakby puchar zdobyl milan ( liczy sie honor calcio :)).
hola' [ koniczynka ]
a nikt tutaj nie gada o bramce dla liverpoolu, jak dla mnie sedzia sie pospiesyl uznajac tego gola. wiecej szczecia nie nie powiem czego mial liverpool

Mastyl [ Legend ]
Przyszly sezon: ( Morientes + drugi dobry napastnik ) * atak pozycyjny + obrona taka jak teraz = klub idealny
Mastyl [ Legend ]
hola nawet ten ktory wybil pilke, czyli bodajze Makelele nie prostestowal, czyli z tamtego meijsca bylo widac ze wpadlo, tylko ta kamera tak to nieszczesliwie ujela.
pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]
Mastyl nie mialem netu przez miesiac wiec nie czytalem postow... ale zgadzam sie z Toba ,ze Liverpool nie byl faworytem i napewno nie mowilo sie na poczatku LM ,ze Liverpool zagra w finale.Nie zapomni ,ze Olympiakos gral z nimi i przegral 3-1 ,zeby nie wygrali to by odpadli i by nie grali w finale itd. (nie kibicuje olimpiakosowi).Co do Grecji: tak mieszkam na stale.Warzycha juz nie gra ale na poczatku byly texty w stylu "o polak znasz Warzyche super pilkarz itd." ale juz nie gra wiec juz troche ucichlo ale najwazniejsze ,ze wszyszcy kibice go lubia :D
ps.wole zeby Milan odpadl i PSV zagral w finale
Cainoor [ Mów mi wuju ]
hola - Bramka chyba padła, ale wg mnie wcześniej powinien być karny.
Poza tym, sędzie liniowy raz nie zauważył ręki, bardzo widocznej. Z tego też mogła być dobra okazja.
hola' [ koniczynka ]
fakt faktem ze liverpool gra dalej i ja sie ciesze. nie lubie ani chelsea ani liverpool ale dudek i reszta chyba mimo kryzysu sobie na to zasluzyli. na milan to jednak chyba im umiejetnosci nie starczy :) zobaczymy

Mastyl [ Legend ]
No, jak bylem w Grecji to nawet dostalismy kilka razy znizke w knajpie jak sie powoallismy na Warzyche ;) Ale tez obiecalismy ze Kuzba bedzie jeszcze lepszy od Warzychy, wiec chyba jzu wiecje nie dostaniemy :)

ganek [ Konsul ]
No i fajnie, nareszcie ktos pokazal bucowi Mourinho, ze jednak nie jest taki dobry. Tak sobie mysle, ze w nastepnym sezonie Liverpool moze miec niezla ekipe, jezeli wroca wszyscy kontuzjowani, do tego atak Morientes-Cisse, obrona taka jak teraz, moze Benitez jeszcze jakis hiszpanow wynajdzie, bedzie ciekawie.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Ciekawi mnie tylko, czy Dudek zostanie w bramce Live. Podobno już jakiegoś zmiennika ściągneli :/

Arczens [ Legend ]
Ale mam radoche, ze awansowal Liverpool, jak padła bramka to darłem sie jak debil, a w koncowce jak zobaczylem, ze jest doliczone 6 minut to mnie mało nerwy nie zjadły :D
Tristan9 [ Konsul ]
Ponoć Liverpool podpisał już kontrakt z Jose Reiną z Villareal (wychowankiem Barcelony). Kwota transferu 8 mln funtów.
hola' [ koniczynka ]
jak dzis wstalem i sobie pomyslalem ze jakis czas temu ten kretyn z chelsea mowil ze na 99,9 % chelsea zagra w finalne LM to mi sie smiac chce.
TzymischePL [ Senator ]
hola' ===> Hmm wg mnie powinien byc karniak i czerwona dla P.Czecha...
Ja za to odnosilem przez caly mecz wrazenie ze sedzia to 12 zawodnik Chelsea... ale
moge sie mylic ;) bo fanatycznie kibicowalem Liverpoolowi i po meczu poszedlem do najblizszego
pubu sie napic :D
Loiosh [ Generaďż˝ ]
Gdyby sedzia byl za Chelsea to by nie uznal bramki Nie ma co szukac podtekstow, tym bardziej, ze Liverpool wygral. Teraz jeszcze tylko musi wygrac w finale i bedzie dobrze:)

Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Brawa dla Liverpoolu. NIe dali pograć chelsea i nawet pusty przelot Dudka w doliczonym czasie gry nie odebrał im zwycięstwa - szczęścia też mieć troche trzeba.

cycu2003 [ Senator ]
Byłem za Liverpoolem
Gratulacje, Chelsea nie kupiła sobie finału :P
J0lo [ Legendarny Culé ]
Tzymische---> też miałem takie wrażenie. pare fauli gwizdał pod Chelsea, rękę Terryiemu puścił ewidentną, dobrze przynajmniej że nie dawał żółtych graczom Liverpoolu. pewnie karnego by też nie odgwizdał tylko nogę za wysoko Barosa.... pare żółtych też darował graczom Chelsea ( choćby to jak Carvalho przejechał korkami Cisse po achillesach... )
ale wygrał Liverpool i nie ma co narzekać :)
Kyahn [ Kibic ]
Też się cieszę, że Liverpool wygrał.
Jakoś nie bardzo widzę, jak on ze swoim mizernym atakiem pokona "mój" Milan w finale :)
Lekko się obawiam o dzisiejszy mecz z PSV, ale jak ich przejdą to o finał będę spokojny.
Pozdr.

eJay [ Gladiator ]
No i jednak Liverpool:) Moj typ sie sprawdzil:) Chcialbym jeszcze zeby PSV zloilo team Ancelottiego i bedzie komplet:)
Mastyl [ Legend ]
Co tu zrobic z tym atakiem Liverpoolu? To ma zagwozdke Benitez. Ale moze po prostu oleje atakowanie, i zagra obronnie. Ja mysle ze ich wlasna taktyka moze wyprowadzic Wlochow z rownowagi, jesli poszcerbia sobie przez 70 minut zeby na obornie Liverpoolu to zaczna tracic koncentracje.
No ale jedna na pewnoe bedzie mial przewage Milan nad swymi poprzednikami w starciu z Liverpoolem - tym razem nie zlekcewazy przeciwnika. Jak dla mnei to byla przycyzna porazki Chelsea. Mourinho juz dwa razy w tym sezonie pokonal Liverpool, wiec tym razem chyba myslal ze zwyciestwo przjdzie samo. Chelsea gralo niemal do konca jakos tak slamazarnie. A jak sie pod koniec zerwali to jzu bylo za pozno.
eJay [ Gladiator ]
Mastyl----->O atak Liverpoolu najmniej sie boje. Maja Morientesa, Barosa, Cisse i Le Talleca. Musza tylko dojsc do pelni formy co w przypadku chocby Cisse jest dosyc trudne, ale mozliwe. Moro musi zaaklimatyzowac si e w Anglii i poczuc styl gry wyspiarzy. Baros musi swoje przebolec - wylapuje kosy co mecz, jes kryty przez 2-3 obroncow. Le Tallec to swietny mlokos, gdy tylko nabierze doswiadczenia to bedzie z niego pozytek. Ja na miejscu Beniteza popracowalbym nad skrzydlami bo Kewell zostawil forme 5 lat temu, a Nunez to jakies nieporozumienie.
J0lo [ Legendarny Culé ]
Morietnes ładował bramki Wiśle w LM w barwach Realu i nie może grać już w LM...
eJay [ Gladiator ]
J0lo-------->Liverpoolowi zostal jeden mecz w LM wiec to praktycznie zadna strata. Poza tym wywalczyli sobie awans bez niego, wiec praktycznie mozna uznac Moro za nieobecnego:)
Sizalus [ Generaďż˝ ]
Prasa angielska pewnie zjedzie Dudka za akcje w 96. minucie.
W sumie oprocz dobrej obrony strzalu z wolnego nic wiecej nie pokazal ale i nie bylo okazji. Chelsea w ataku zagrala chimerycznie i bez pomyslu.
Zobaczymy jak wyjdzie z pojedynku z Szewa.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
eJay - Morientes nie zagra w finale.
Ja myślę, że z Milanem nie wygrają. Nie mają jak podejść tej drużyny. Ma ona chyba najlepszą defensywe teraz. Maldini mimo wieku nadal gra na najwyższym poziomie. Szewczenko z Kaką załatwią atak. Liverpool będzie miał ciężką przeprawe. Jak zamurują bramke - Milan pewnie coś trafi. Kontrataki będzie rozbijał Stam z Maldinim. Jak się otworzą....
Mastyl [ Legend ]
Mimo wszystko mysle ze ta swoja obrzydliwa taktyka obronna maja szanse pojechac i Milan. Grecja tez pokonala Czechy ;)

volvo95 [ Legend ]
Cainoor --> Nie uważam żeby Milan pod jakimkolwiek względem był lepszy od Chelsea. A jednak Liverpoolowi się udało z The Blues wygrać ...
BTW. Ja nadal mam nadzieje że w finale zagra PSV :)
Mastyl [ Legend ]
A co do Milanu, tak 100% rowny tez nie jest. Pamietacie dwa lata temu dwumecz z Deportivo la Coruna ? :) A i w lidze dali sie Juve dogonic, poza tym to oni beda grali pod presja, bo maja cos do udowodnienia, a Liverpool zagra na luzie, i tak odszedl o wiele dalej niz mu wszyscy pisali, czyli norme juz odwalil.

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Mastyl - na to licze ;)
Milan jest akurat jedyną włoską drużynę, którą lubie. Pamiętam jak przegrali z Ajaxem swego czasu w finale LM. Od tamtego czasu nie lubie holendrów :P
Milan może i nie jest lepszy od Chealse, ale gorszy też nie. Bramki na fuksie Live tym razem nie strzeli i to właśnie Mediolańczycy będą przeważali. Nieważne. I tak postawie na nich 50 zł, a na Live 25 zł :D
snopek9 [ Legend ]
Ja licze ze dzis bedzie GIGA sensacja i PSV wygra, niestety nic na to nie wskazuje...
Sizalus [ Generaďż˝ ]
Cainoor --> To sie oplaca?

Arczens [ Legend ]
Cainoor => Chelsea tez miala wygrac 3:1 ;P Obrona Milanu to z pewnoscie wielka przewaga doswiadczenia, ale jednak czesto brakuje juz im szybkosci. Cisse i Baros sa bardzo dynamiczni, a szczegolnie Czech nie boji sie isc na piłke to głownie dlatego ciagle go wycinaja. Liverpool potrafi sie koncentrowac na najwazniejsze mecze, poza tym to moze byc jedyny sposob zeby zagrali w LM w przyszłym roku. Mysle, ze ich szanse z Milanem sa 50-50
snopek9 [ Legend ]
Że awansuje a nie wygra, bo że wygra to pewne :P

volvo95 [ Legend ]
Sizalus --> Nie opłaca sie bo Milan przegra :)
Sizalus [ Generaďż˝ ]
volvo95 <--
Ale jak na LFC bedzie kurs powyzej 2 to sie oplaci.

Mastyl [ Legend ]
Arczens Cisse dynamiczny moze i tak, ale raczej był... ;)

Mastyl [ Legend ]
A w ogole to angielska federacja juz narobila niedawno niezlego zamieszania,powiedziali, ze niewykluczone, ze nawet gdyby Liverpool wygral, moga go nie zglosic do przyszlorocznej LM.
Byl taki przypadek z Realem, ktory tez byl piaty w tym samym sezonei wygrywajac LM, ale hiszpanska federacja zadecydowala ze czwarta druzyna ligowa Primera Division zagra w UEFA, ustepujac miejsca Realowi.
W kazdym razie mam nadzieje ze takie pogloski nie oslabia morale Liverpoolu przed meczem z Milanem... albo z PSV ;)
Ja licze tak w ogole, ze dzis wieczorem kluczowi gracze Milanu nalapia kartek, i na final wyjdzie Milan 2. ;)

Arczens [ Legend ]
Mastyl => Mysle ze Cisse szybko dojdzie do siebie i w przyszłym sezonie bedzie juz pełnowartościowym zawodnikiem.
Kyahn [ Kibic ]
Mastyl ----> w Milanie zagrożonym pauzowaniem z kartki jest tylko Ambrosini, więc na bank nie będzie Milanu 2, no chyba że ich kontuzje złapią.
Jedynym problemem Milanu jest bardzo duża częstotliwość meczy.
Liverpool sobie może odpuścić Premiership, natomiast Milan już w niedzielę gra mecz z Juve, poza tym nie może sobie pozwalać na stratę punktów ze słabeuszami (Serie A).
Co do samej Chelsea, to prawdę mówiąc grali beznadziejnie w obu tych meczach.
W ogóle nie potrafili zagrozić bramce Dudka. Dawno nie grali tak słabo.
Nie wierzę, żeby Liverpool mógł ograć Milan.
Nie ma też co porównywać Milan i Chelsea, bo The Blues znają się na pamięc z The Reds z ligi.
Na razie jest jednak mecz z PSV, żeby tylko nie powtórzył się koszmar z El Riazor :)
Ja liczę na szybką bramkę Milanu i błyskawiczne wyjaśnienie dwumeczu, wtedy Ancelotti pooszczędza najlpeszych na mecz z Juve, które swoją drogą bez Zlatana dostanie na San Siro :)
Pozdr.
Arczens [ Legend ]
Kyahn => Czemu Zlatan nie zagra ? Kontuzja czy kartki ?
Kyahn [ Kibic ]
Został zawieszony na trzy mecze przez fererację bodajże za niesportowe zachowanie (już nie pamiętam dokładnie).
W każdym razie mecz z Milanem jest tym trzecim meczem :)
ganek [ Konsul ]
Ja po poprzednim sezonie uwazam, ze nie mozna byc niczego na 100% pewnym. Nawet tego, ze Milan zagra w finale, bo PSV gralo niezle na San Siro i kto wie jak sie mecz potoczy jezeli uda im sie szybko strzelic bramke.
hola' [ koniczynka ]
ciekawe jaki jest kurs na PSV e awansuje dalej, dla jaj se postawie 20 zl a nuz sie uda:) zaraz zobacze

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Sizalus - Proste, że się opłaca. Obstaw np. wynik meczu PSV vs Milan. 50 zł na Milan ( do wyjęcia 122 zł) i postawiłem 25 zł na PSV ( do wyjęcia 71 zł).
Jak PSV wygra - tracisz tylko 4 zł i masz kupe satysfakcji. Jak wygra Milan - jesteś do przodu 50 zł :)
Jak będzie remis to się powiesze :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-04 13:59:21]
eJay [ Gladiator ]
Nie wiem dlaczego niektorzy pisza, ze Liverpool bedzie oslabiony brakiem Morientesa:) Przeciez przez cala LM The Reds grali bez niego, a w lidze wcale nie widac jego wielkiej formy:) A w buka stawiam naturalnie na Czerwonych + dzisiaj na PSV.

Arczens [ Legend ]
Cainoor => Jak będzie remis to się powiesze :D Jest spore prawdopodobienstwo, ze bedzie :)
Adamss [ -betting addiction- ]
Hm, Liverpool pokazał kto tu rządzi i wygrał :). Jakoś nie byłem przekonany co do tej bramki Luis'a Garci'i, ale jakoś obrońcy Chelsea nie kłócili sie, więc chyba ta bramka padła :).
Co więcej, mój kolega powiedział ciekawe zdanie: "Możesz kupić mistrzostwo Anglii, ale nie możesz kupić LM!" :))). Tak, tak samo jak ja nienawidzi Chelsea ;].
Co do Cisse, moim zdaniem to świetny i obiecujący piłkarz, ale teraz zupełnie nie ma formy i gra kiepsko :(. Przed kontuzją wymiatał, a teraz dupa.. no, ale mam nadzieję, że sie obudzi ;).
Szanse PSV są znikome na dzisiejszy mecz z AC Milanem, ale nie można na nich kreski stawiać.. w końcu grają u siebie!

Arczens [ Legend ]
Dla mnie jedyna szansa jaka ma PSV to to, ze Milan ich zlekcewazy, tylko ze wiekszosc składu Milanu pamieta jeszcze porazke z Deportivo i nie ma raczej co na to liczyć.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Skandal, o którym już kiedyś wspominałem. Czy to tylko w naszym polskim grajdole dzieją się zawsze takie żałosne rzeczy...?

Mastyl [ Legend ]
Kyahn - "...koszmar na el Riazor..." - ja to nazywam "cudem na el Riazor". :P
Arczens [ Legend ]
Paudyn => Ja sie zastanawiam kto to wogle jest całe SportFive, czemu oni maja prawa to sprzedazy itd. Dla mnie to jest jeden wielki wałek.

J0lo [ Legendarny Culé ]
Mastyl ---> ja jeszcze inaczej to nazywam - "niezapomniana impreza" :)
forsetii [ Konsul ]
widzę wszyscy się zachwycają liverpoolem, a popatrzecie na jego miejsce w lidze. Jeszcze wiele pracy przed benitezem, do dojdzie do tego że wygrają ligę mistrzów a w przyszłym sezonie zagrają w pucharze uefa. nie wystarczy się mobilizować na ważne mecze. Trzeba jeszcze stabilnej formy w lidze a tego narazie benitez nie osiągnął. Swoją drogą benitez kupił następnego hiszpana wtf? to premiership czy la liga?
hola' [ koniczynka ]
forsetti - masz racje, liverpool oprocz LM nic szczegolnego nie osianal , no moze jak wygra LM zdobedzie jeszcze super puhar europy, zobazymy.
kto dzis daje PSV jakiekolwiek szanse na awans do finalu ?

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Arczens :::> Czy w tym całym Sportfive nie macza "przypadkiem" palców Boniek?
Arczens [ Legend ]
Paudyn => Nie mam pojecia co to wogle za "organizacja" jest i czemu to oni przeprowadzaja wszystkie przetargi i sprzedaja prawa to transmisji. Bardzo mozliwe ze siedzi w tym Boniek, ja bym jeszcze jakis spory udział Listkiewicza obstawiał.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Tak mi się skojarzyło, bo ilekroć czytam o Sportfive, gdzieś tam się przewija pan Zbigniew. Generalnie już sama opcja prawa ostatniej oferty dla C+ to szopka.
Tristan9 [ Konsul ]
Liverpool awansował wczoraj po dość szczęśliwie zdobytej bramce były watpliwości czy prawidłowo ale chyba tak i dzięki dobrej obronie bo w ataku juz nie było tak różowo. gdyby The reds szybko nie strzelili szybko gola to mogło być różnie. Szczęście też trzeba mieć w futbolu.
Za chwilę 2 półfinał oby PSV było w stanie nawiązać walkę.

volvo95 [ Legend ]
O kurna Maldini nieźle zerwał ...

volvo95 [ Legend ]
1:0 !!!! Park !!!!!!
Trollf [ ]
swietny gol koreanczyka... 1:0 dla PSV =]

Arczens [ Legend ]
1:0 dobry mecz :)

volvo95 [ Legend ]
Milan chciał grać na stojąco ... Mają nauczke ... Oby PSV powiększyło przewage :)
Skrz@t [ Młody Gniewny ]
i goll!!
No ac milan do domu ;)
A Maldini ma mocną głowę O_o

War [ dance of death ]
wooohooo! :)
Coś słabo Stam zaczął ten mecz - najpierw przegrany pojedynek główkowy, przy bramce dał się wykiwać... :)
Loiosh [ Generaďż˝ ]
Jak na moje to dzisiaj bedzie dogrywka. Przynajmniej chcialbym,zeby tak bylo:) Ale meczyk naprawde niezly, spodziewalem sie gorszego.
Arczens [ Legend ]
Poprzeczka ! No no pod wrazeniem jestem teraz gry PSV
White Star [ Soldier ]
o co z maldinim chodziło?? bo nieogladalem, co z jego głowa jest??:D niech kts napisze
volvo95 [ Legend ]
Górna piłka... Van Bommel składał się do strzału z nożyc i kopnął w głowe Maldiniego które minimalnie go uprzedził i wybił piłke głową ...
White Star [ Soldier ]
to ide ogladac:D napewno powtorza w przerwie:D

Arczens [ Legend ]
To nie był Bomel tylko Jan Venegor of Hesselink :)

volvo95 [ Legend ]
1:0 do przerwy. W drugiej połowie ze 2 brameczki PSV i będzie elegancko ;)

volvo95 [ Legend ]
AAA to sorki ... Byłem przekonany że to Van Bommel :)
Kyahn [ Kibic ]
Ja pier***e co ten Milan gra !!!
W zasadzie to nic nie gra, jak tak dalej pójdzie to znowu będzie 4:0.
Jak się nie obudzą w drugiej połowie to mamy finał PSV:Liverpool.
Mam nadzieję, że to będzie jak w ostatnim meczu ligowym z Fiorentiną :)
Dagger [ Legend ]
PSV pięknie zamknęło Milan, którego gra nie zasługuje na finał :P
Mam nadzieję że w drugiej połowie okaże się że dziadki z włoskiej drużyny zostawiły zdrowie na boisku w pierwszej części gry.
Mastyl [ Legend ]
Milan gra kakę :)
hola' [ koniczynka ]
milan gra slabo ale PSV gra jakos tak statycznie chocby im nie zalezalo
Dagger [ Legend ]
Grunt, że Jaap "Suwenir" Stam jest na miejscu :)
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Pomijając fakt, że kilka razy miał fuksa, fakt, dobrze, że jest, kto inny mógł go nie mieć ;>
Mastyl [ Legend ]
Dagger a czemu suwenir ? bo ja nie w temacie...

Dagger [ Legend ]
==>Mastyl
Czyżbyś potrzebował korepetycji z futbolowej polszczyzny u Franca?
Dobra mam nadzieję że Milan dalej będzie grał swoje :)

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Nietrafił w piłkę szkoda :/ mogło być 2:0 ;)

Mastyl [ Legend ]
Przyznam ze tej zlotej mysli Smudy to nie znalem :) ale juz naprawilem.
forsetii [ Konsul ]
zastanawia mnie skąd sie wzięła ta niechec do makaroniarzy? Ja jestem za milanem. Nie chce żeby lige mistrzów wygrał liverpool bo wedgług mnie wcale na to nie zasługują
Skrz@t [ Młody Gniewny ]
2:0 cocu !!!! gol!!!!
Trollf [ ]
jest! 2:0 dla PSV! =D

Arczens [ Legend ]
o kurwa !

volvo95 [ Legend ]
2:0 !!!!!!!!!!!!!!!!

ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
kurwa... Milan..nie....
Mastyl [ Legend ]
KAKA!

Macu [ Santiago Bernabeu ]
hahah
jebać catenachio !
Loiosh [ Generaďż˝ ]
Jeeee, jeszcze jeden, jeszcze jeden:)

ronn [ moralizator ]
Zaraz bedzie 'czy' :-)
dziku86 [ The Cure ]
PSV "czy" Milan ? :)

ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
skrzat --> wow..ale masz średnia..nawet nie wiedziałem :PP

dziku86 [ The Cure ]
jak dla mnie to Milan dzis nie da rady :)
chyba ze beda karniaki to moze.....

Macu [ Santiago Bernabeu ]
ExistoR ---> Bez wątpienia jest się czym chwalić...

Kyahn [ Kibic ]
Nie ma gry :(
Ręce mi opadają jak patrzę na Milan, boję się że to się źle skończy :(

guzol [ LEXUS ]
dziku--> Jezeli Milan bedzie strzelal karne tak samo jak w finale z Juventusem, to raczej ich nie wygra...
Arczens [ Legend ]
Przyznam ze taki Milan to widzialem ostatnio w Meczu z Deportivo, chociaz fakt ze wystarczy im jedna bramka tylko i PSV bedzie musiało strzelic dwie. Nie wiecie co bedzie jesli bedzie dogrywka ? Chodzi mi o to czy to tez sa gole liczone jak na wyjezdzie czy licza sie normalnie ?
Kyahn [ Kibic ]
Hmm jak na mój gust to podwójnie, ale nie jestem pewien
guzol [ LEXUS ]
Ja sadze, ze licza sie normalnie. Ale przekonany do konca to ja nie jestem.
Kyahn [ Kibic ]
Właśnie powiedział, że liczą się podwójnie :P
ronn [ moralizator ]
Bramki wyjazdowe nigdy nie liczyly sie podwojnie. Maja dokladnie taka sama wartosc w wypadku gdy obie druzyny zdobyly rozna liczbe goli i nieznacznie wieksza niz bramki u siebie, w wypadku remisu bramkowego w dwumeczu.
Arczens [ Legend ]
No wlasnie nie wiem jak to jest na 100% to troche niesprawiedliwe jesli licza sie podwojnie. W Polsce w pucharze nie licza sie podwojnie, ale nie wiem wlasnie jak jest w LM.
ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
najpierw liczą sie punkty, jak bedzie po równo to gole a jak i tych tyle samo to dogr. i karne ;)

ronn [ moralizator ]
O kurwa... :/
Arczens [ Legend ]
Juz niewazne :)

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
nieeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1
ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
ronn ---> ale żeś namącił :)
do końca nie jestem przekonany
dziku86 [ The Cure ]
ale walek :)
Trollf [ ]
szkoda :/ milan fuksiarsko... 2:1

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
hehee 3:1 :D:DD

dziku86 [ The Cure ]
normalnie LOL
Trollf [ ]
3:1 :o
forsetii [ Konsul ]
cóż nie sądziłem kiedyś ze będę kibicował milanowi ale z trójki milan liverpool psv.... cóż
forsetii [ Konsul ]
to ci dopiero 3:1
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Tzw. niesprawiedliwość piłki...
RESPECT 4 PSV
Kyahn [ Kibic ]
JEEEEST !!!!
JEEEEST !!!!
JEEEEST !!!!
JEEEEST !!!!
A bramki liczą się "podwójnie".
P.S. Szczęśliwe zwycięstwo :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Szkoda...
ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
skrzat --> a myślałem że mamy podobne poglądy :P
btw. JEST!!!!
Mastyl [ Legend ]
rewelacyjna koncowka, dramat prawdziwy :) i jak to wlosi

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Hieh ale mecz bardzo ekscytujący PSV powinien zagrać w finale , trudno Liverpool skarci milan za kare !!

Arczens [ Legend ]
Trzeba przyznac ze meczyk swietny, szkoda troche PSV bo walczyli dzielnie i dzis mimo ze wiekszosc nie dawala im szansy byli lepsi, a pokonanie Milanu 3:1 to nie jest byle co.

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Existor--> Ja jestem Fanem interu :D !!! A milanu nienawidze !!
Mastyl [ Legend ]
strzelenie bramki w ostatniej chwili jak sie nie umialo przez caly mecz to tez jest cos
Dagger [ Legend ]
Lepszy w dwumeczu zespół odpadł :(

ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
matko...nie odświeżyłem
btw. buuu :(((

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
heh...kibicowałem Milanowi, więc się cieszę.
Takie mecze mogą być pod warunkiem, że wygra mój klub:)
Nie cierpię holenderskiej piłki, więc mi to na rękę.
Ale i tak najlepsza bramka Ambrosiniego:)

Macu [ Santiago Bernabeu ]
Dagger ----> Użyłbym mocniejszego przymiotnika: o niebo lepszy...

ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
qrde...już mi sie pomąciło...
czyli MILAN przeszedł???
hola' [ koniczynka ]
no i sie nie udalo, niestety a koncowka nieprawdopodobna :)
Adamss [ -betting addiction- ]
Nie panie i panowie, piłka nożna NIE jest sprawiedliwa :)).
Szacunek duży dla PSV za świetną gre.. i tyle mozna rzec, zasapli w końcówce, tak długo trzymali i zaspali :(. Szczerze to miałem jeszcze nadzieje na 4 - 1 :))).

ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
hola ---> co sie nie udało??? przeciez Milan przeszedł :)))

cycu2003 [ Senator ]
ehhh...... to miał być półfinał Ligi Mistrzów ?

Parker [ Pretorianin ]
Niestety...
Dzisiaj nie miałbym nic przeciwko temu, by sędzia doliczył 6 minut.
ExistoR [ Prince Of UnderWorld ]
panowie...ale żeśmy sie zapędzili..juz z 240 postów..zróbcie nowu wątek
Kyahn [ Kibic ]
Skrz@t ----> w piłce nie ma czegoś takiego jak powinien być w finale.
Do finałów dochodzą lepsi i już...
eLJot [ Konsul ]
A co znaczy lepszy? Lepszy zespół po prostu wygrywa! Skuteczność PSV w obu meczach była przerażająca.

Macu [ Santiago Bernabeu ]
Kyahn ---> No i PSV bylo lepsze...
PS. Kuźwa, Gomes miał tę piłkę na palcach :(
Dagger [ Legend ]
Straciliśmy szansę na bardzo ciekawie zapowiadający się finał. Też miałem nadzieję na 4-1 :)
Swoją drogą Farfan ładnie się rozszalał jak zszedł Maldini. Świetny mecz Luciusa i oczywiście obu Koreańców. Za to w AC Milan trudno kogoś wyróżnić.
Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Kyahn --> to był fuks ;P nie oszukujmy się .
hola' [ koniczynka ]
milan nie zasluzyl na ten final. dobranoc
Kyahn [ Kibic ]
Macu ----> jak powiedział eLJot, lepszy to ten co przechodzi dalej.
Dajmy na to, że drużyna A oddaje 100 strzałów na bramkę, a drużyna B 1strzał.
Mecz kończy się wynikiem 0:1 to i tak drużyna B jest lepsza.
Rozumiesz ?
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Wiesz, jest jeszcze coś takiego jak ocena obiektywna i subiektywna.
Kyahn [ Kibic ]
Macu ----> ale to jest bez sensu.
W piłce idzie o strzelanie goli, kto ich więcej strzela ten wygrywa i w ten sposób jest lepszy.
Proste nie ?

Dagger [ Legend ]
==>Kyahn
W piłce idzie o strzelanie goli, kto ich więcej strzela ten wygrywa i w ten sposób jest lepszy.
Proste nie ?
Milan nie strzelił więcej goli :P
pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]
a tak chcialem ,zeby PSV zagral finale ...
Kyahn [ Kibic ]
Dagger -----> w sumie racja :), ale to już jest czepianie się słówek, bo doskonale rozumiesz o co mi chodziło.
Mastyl [ Legend ]
Ale mniej tez nie ;)
mam nadzieje ze juventus ich pojedzie za kare, chociaz z drugiej strone pewnie bedzie 0 : 0 ;)
Mastyl [ Legend ]
mowie oczywiscie o najblizszym meczu ligowym
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Możemy tak do jutra gadać. IMHO wygrać mecz, a być w nim lepszym to zupełnie dwa inne pojęcia. Wygrywasz, tak jak mówi regulamin, poprzez strzelenie większej ilości bramek. Jesteś lepszy, bo przeważasz, masz więcej sytuacji, słupków, poprzeczek itd.
Aby poprzeć moją teorię przedstawie pewien dość infantylny przykład, ale dobrze obrazujący sytuacje. Zespół A przeważa, stwarza sytuacje, nie ma szczęście, ponieważ trafia w poprzeczkę i słupki. Zespół B ma jedną okazję: rożny - wrzutka, piłka odbija się od pięty napastnika, zupełnie przypadkowo. Gol.
Czy wtedy również można powiedzieć, że zespół B jest lepszy na przestrzeni całego meczu?
Przecieć to idiotyzm
Ps. Idę pod prysznic...
Dagger [ Legend ]
==>Mastyl
Mniej strzelił dzisiaj :)
I był wyraźnie gorszym zespołem.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Heh. Najgorszy scenariusz. PSV wygrało, ale nie weszło. Nie dość, że nie ma radości z finału, to jeszcze nic nie wygrałem.
btw. Amica i Legia - kopie Was w dupe! :P
Kyahn [ Kibic ]
Macu ---> tak powiem.
Wiesz, żeby piłka się odbiła to musi najpierw pójść wrzutka, później zawodnik musi wbiec w pole karne, znaleźć się we właściwym miejscu/czasie itp itd
Skoro doszło do takiej sytuacji to obrona przeciwnika była na tyle słaba, że do niej dopuściła.
Natomiast do strzałów w poprzeczkę/słupek to tak, po pierwsze są to strzały niecelne, a po drugie skoro nie wpadły do bramki to albo strzelający nie miał czasu przymierzyć, ze względu na pressing obrońców, albo mu zabrakło umiejętności.
Tak czy siak wychodzi, że wygrali lepsi.

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Co Ty gadasz?? Wynik nie zawsze mówi o tym, która drużyna była lepsza. Weź się chłopcze zastanów.
Kyahn [ Kibic ]
Dagger ----> ale to się rozpatruje w dwumeczu, przecież jakby w pierwszym było 0:0 to dzisiaj byłby inny Milan. Chłopaki grają teraz co 3/4 dni, w niedzielę Juve, więc chcą się oszczędzać.
Moim zdaniem to oni na 0:0 grali, skończyło się troszkę inaczej :)
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor ----> dlaczego nie ?
Dlaczego ilość strzałów, styl gry, wszystkie te inne gówniane statystyki mają decydować o tym,
która drużyna jest lepsza ?
Piłka jest prosta, trzeba więcej strzelić, a jak to już nie ma znaczenia.
Wygrywa lepszy i już.
Mistrz Giętej Riposty [ Kozioł Antyfaszysta ]
Ja tez juz nie mam zadnej pretensji. Nie lubie milanu, lepiej dzis gralo psv, ale jest jak jest. Tylko po takim meczu milanu mniej sie boje o Liverpool. Jak Milanówek z taka siermięga w ataku chce forsowac taka obrone to daj mu Boze szczescia po trzykroc tyle co dzis.
Kyahn [ Kibic ]
Jeszcze dokończę :)
Skoro ktoś więcej strzelił to znaczy że lepiej wywiązał się (jakby to nazwać) z "zasad" grania,
one mówią wyraźnie, że kto ma więcej bramek na koncie po 90min wygrywa, proste nie ?
Mastyl [ Legend ]
pora na nowego wątala
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Mylisz pojęcia. Tak jak w boksie. Koleś może być gorszy, ale wygrał. Bo miał przychylne sędziowanie. Mało takich akcji? To tylko przykład. Nie mów, że tego nie rozumiesz.
Czy Ty udajesz? To nie jest proste. Takie to nie jest w ogóle!
Napisz mi jeszcze, czy wg Ciebie istnieje coś takiego jak szczęście lub pech... czizas...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-04 23:13:20]
Dagger [ Legend ]
==>Kyahn
Umówmy się - kto obiektywnie był lepszy w dwumeczu to widać na pierwszy rzut oka - i nie był to Milan :)
Faktem jest że PSV przegrało przez mecz w Mediolanie a dokładnie przez drugą bramkę - wcześnie j powinna paść bramka dla PSV - zamiast niej była kontra. Dzisiaj za to Milan praktycznie nie istniał a PSV kontrolowało grę.
Nie przypadkiem zresztą napisałem że Milan nie strzelił więcej goli - wygrał poprostu dzięki zasadom pucharowym - ale to nie znaczy że był lepszy.
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor----> doskonale wiem o co Ci chodzi, jednak nie lubię takiego podejścia do sprawy, dlatego jak mam okazję to z nim walczę :)
Hmmm co do boksu to ja powiem tak, że jak ktoś jest lepszy to niech nokautuje, a nie liczy na werdykt sędziów.
Oni oceniają, bo takie są zasady, a nie kibice, dlatego też skoro ktoś wygrywa tzn, że dostał więcej punktów właśnie od sędziów,
a to oznacza, że był lepszy :)
Mam taki pogląd na lepszy gorszy i nic tego nie zmieni.

Tristan9 [ Konsul ]
Szkoda szkoda i jeszcze raz szkoda. PSV było lepszym zespołem w dwumeczu i zasłużyło na awans ale niestety jesden błąd w obronie sporo kosztował. Co tu dużo mówić tak po frajersku PSV żegna się z LM.
Świetne 2 bramki Phillipa Cocu jednego z moich ulubionych piłkarzy mimo wieku 35 lat cały czas gra na wysokim poziomie i tu kamyczek do ogródka działaczy Barcelony którzy się go pozbyli przed sezonem czego nie mogę przeboleć do dziś szkoda bo mógł grać w Barcelonie i nie byłby gorszy na przykład od takiego Gerarda który głównie się leczy i bierze grubą kasę a nawet bez problemu by grał w podstawowym składzie.
Ale w tych Włoszech grają brzydko aż się nie chce patrzeć.
Kyahn [ Kibic ]
Dobra kończę tę dyskusję, bo widzę że nie rozumiecie mojego podejścia.
Dagger spójrz na to tak.
Było losowanie, Milan grał pierwszy mecz u siebie.
Wygrał 2:0, PSV coś tam próbowało, ale nie mogło strzelić (czyli było gorsze).
Teraz jest mecz w Eindhoven, piłkarze Milanu znają zasady i wiedzą,
że ich gole liczą się "podwójnie", starają się to wykorzystać.
Udaje im się to i przechodzą dalej, czyli lepiej się wywiązali z rozegrania dwumeczu,
wg zasad piłki nożnej, czyli byli drużyną lepszą.
Ja doskonale rozumiem wasze podejście, teraz wy spróbujcie zrozumieć moje :P
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - To zły masz ten pogląd i powie Ci to każdy w tym wątku. Z czasem pewnie zrozumiesz :)
Nie ma czego tu rozumieć. Mylisz dwa pojęcia. Wygranie i bycie lepszym. Stawiasz między nie znak równości, a one nie bez kozery istnieją osobno.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-04 23:24:19]
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor----> jak byłem mały to miałem takie podejście jak wy, teraz jestem starszy
i patrzę na to inaczej, może na starość wróci mi ten wasz, chociaż wątpię.
Znam ludzi co mają taki sam pogląd jak ja.
Piłka jak każdy sport opiera się na prostych zasadach, a wygrywa lepszy.
Właśnie ludzie podobni do Ciebie nie lubią piłki defensywnej.
Przecież dobra drużyna musi atakować, najlepiej jeszcze bramki z samych przewrotek strzelać,
a w piłce nie o to chodzi, tylko o bramki.
Nie wiem jak ktoś gorszy może strzelić, więcej bramek niż lepszy,
bo skoro to zrobił, tzn że był w jakimś elemencie lepszy, np w ataku/obronie.
Natomiast to, że ten gol był samobójczy, a nie zdobyty z 25m strzałem w okno nie ma żadnego znaczenia.
Trollf [ ]
Kyahn ->
nie lepiej uzyc tutaj innego slowa: skuteczniejszy?
w dwumeczu to PSV byl lepszy od Milanu zarowno w posiadaniu pilki, strzalach na bramke jak i 'widowiskowosci' gry, natomiast zabraklo tej 'skutecznosci' w strzeleniu bramki na wyjezdzie...
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Zrozum, że istnieje coś takiego jak szczęście i pech! Ktoś miał fuksa i udało mu się, ale raz na 100. Statystycznie nie istnieje. Można być lepszym i przegrać. Można być gorszym i wygrać. Naprawdę teog nie rozumiesz?
ps. Piłka właśnie powinna być widowiskowa...
Kyahn [ Kibic ]
Trollf -----> a co do bramek ma posiadanie piłki, strzały, czy widowiskowość ?
Masz z tego jakiś profit ? Ja jakoś tego nie widzę. Kto więcej strzela ten wygrywa, ten jest lepszy,
a może oddać 1 strzał, być przy piłce 10% czasu i strzelić go przypadkowo - to też jest sposób na grę
i w tym wypadku okazał się on lepszym.
forsetii [ Konsul ]
dobrze że hiddink przegrał ja mu do końca życia nie zapomnę tego drukowania meczów na rzecz koreanców.
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor
Jest takie powiedzenie "szczęście jest po stronie lepszych".
Poza tym co do samego szczęścia to dla mnie nie ma czegoś takiego, to jest po prostu niepotrzebne słowo w sporcie.
Masz sytuację, że ktoś strzela od dwóch słupków gola, jeden powie, że to szczęście, a ja że błąd obrony
bo mu pozwolili strzelić. Dośrodkowanie i gol strzelony ręką - podwójne szczęście, bo błąd sędziego i bramka.
Ja powiem, że nie powinni pozwolić na to dośrodkowanie, albo na dojście do piłki (błąd obrony),
błędy sędziów też są wliczone w tę grę.
Szczęście u sportowców jest wtedy jak wygrają i się cieszą (są szczęśliwi).
Dagger [ Legend ]
==>Kyahn
Tu cię zaskoczę bo właśnie doceniam grę obronną - ba nawet jestem w stanie pochwalić Greków za grę na ME. Jestem również przeciwny "porzucaniu" skuteczności dla widowiskowości ale to nie przeszkadza mi obiektywnie ocenić zakończonego dzisiaj półfinału.
Z drugiej strony po finale możesz diametralnie zmienić zdanie bo założę się że Liverpool zagra "po włosku".
Swoją drogą to ciekawe ile jeszcze AC Milan pociągnie ze swoimi emerytami.

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Ok....
Przykład:
Zawodnik gości fauluje najlepszego bramkarza ligi. Sędzie był zasłonięty, kartki nie ma. Bramkarz zostaje zniesiony, a jego miejsce zajmuje nieopierzony amator. Sytuacja tak powtarza się z każdym z pola.
Trwa mecz. Goście ani razu nie mają piłki. Zero strzałów vs 100 poprzeczek i słupków. Padły nawet 2 bramki. Bramkarz amator wrzuca sobie piłkę jak Jojko. Trzykrotnie.
Gospodarze przegrali. Byli gorsi??
Haha :D
Widzisz... Ty nadal nie rozumiesz. Nie zawsze wygrywa lepszy. Czasem się zdarzy, że to kwestia przypadku, przekupionych osób... itp.
Ile masz lat? Tylko szczerze.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-04 23:46:10]
Dagger [ Legend ]
==>forsetii
Wracając do MŚ to z drugiej strony Koreańcom z PSV to nasi internacjonałowie mogliby buty czyścić :)))
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor ----> jasne że byli. Bramkarz popełnił 3 błędy i dlatego przegrali...
Nie martw się nie mam nastu lat, tylko 22.
Kyahn [ Kibic ]
Jeszcze inaczej Ci to ujmę w słowa, cała drużyna popełniła więcej błędów, niż drużyna przeciwna, więc była gorsza.
Bramkarz to część drużyny no nie ?

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
Cainoor -> hehee fajne tłumaczenie ale niektórzy są uparci ;)
Kyahn [ Kibic ]
A i żeby nie było, drużyna to nie 11 piłkarzy, tylko cały skład...
Trollf [ ]
Kyahn ->
'lepszy' to pojecie zbyt ogolne i takoz subiektywne, jak widac na przykladzie kilkunastu postow w tym watku kilka osob ma zupelnie odmienne zdanie od Twojego na ten temat...
>> a co do bramek ma posiadanie piłki, strzały, czy widowiskowość ?
to, ze czasem liczba bramek nie odzwierciedla tego co sie dzialo na boisku... nie zaprzeczysz, ze czasem sie zdarza, ze sedziowie potrafia przechylic szale zwyciestwa na korzysc jednej z druzyn i wcale nie z powodu tego, ze kupiono mecz - wtedy druzyna, ktora wygrala wcale nie musi byc 'lepsza', a zwyciestwo moze odniesc z powodu nawet jednej 'drobnej' pomylki sedziowskiej i zdobyc gola z podyktowanego karnego... takie przyklady mozna mnozyc: wyrwany i nierowny kawalek murawy i pilka skreca obok bramki - uderzony kamieniem rzuconym z trybun najlepszy bramkarz druzyny, a rezerwowy nie broni juz tak dobrze... itp.
pilka nozna to nie walki robotow, gdzie patrzac na wynik mozna z cala pewnoscia stwierdzic, ze wygraly 'egzemplarze' bardziej zaawansowane technicznie czyli po prostu 'lepsze'...

Arczens [ Legend ]
Mam wrazenie ze sie nie przekonacie, bo macie troche inne definicje słowa lepszy. Ja sie zastanawiam czy powiedzenie dzis graczom PSV, ze byli lepsi by ich pocieszyło, szczerze watpie :)

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn -
Poczekaj... mówisz, że drużyna była lepsza, bo bramkarz strzelił sobie samobója więc był gorszy? A jeśli wtedy akurat oślepił go promień słońca, który wydawać by się mogło nie miał prawa przedrzeć się ze 99,9% zachmurzonego nieba?? :D Też to usprawiedliwisz?
To spróbuj jeszcze to (przykładów mam mnóstwo jakby co;):
Sędzia został kupiony.
(poczekaj, spróbuje to rozgryźć Twoim tokiem rozumowania: ci nie przekupili pierwszi, wiec byli gorsi, wiec tamci wygrali, bo byli lepsi??:)
22 lata? Człowieku. W tym wieku już coś powinieneś ogarniać. A tu widzę bryndza.
Kyahn [ Kibic ]
Trollf ----> ale kto powiedział, że Ci co więcej strzelili mają mieć przewagę we wszystkich elementach (odzwierciedlanie przebiegu meczu przez wynik). Poza tym, żeby sędzia popełnił błąd to trzeba mu dać szansę, czyli wypracować sytuacje, to samo odnośnie krzywej murawy itp itd...

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Chcesz mi powiedzieć, że jeśli zawodnik się po prostu przewrócił bez niczyjej pomocy, a sędzia gwizdnął karnego, to ten zawodnik wypracował tego karnego i jest on lepszy????
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor----> mówimy o uczciwym meczu, gdy sędzia jest przekupiony to nikt nie jest lepszy
i nie ma tu co się nad tym rozwodzić.
Co do bramkarza to mógł sobie wziąć czapeczkę, wszystko jedno,
on ma taką pracę żeby pamiętać o słońcu i niezależnie od niego wszystko łapać.
U mnie z ogarnianiem wszystko w porządku, o mnie się nie martw...
Kyahn [ Kibic ]
Cainoor-----> ehhh nie rozumiesz. Zawodnik się nie przewróci w polu karnym jak piłka będzie po drugiej stronie boiska, tylko wtedy jeżeli będzie jakaś akcja...
Kyahn [ Kibic ]
Poza tym jak to zawodnik jest lepszy ???
Rozmawiamy o lepszych drużynach, a nie zawodnikach. Przewracać też się trzeba umieć...
Cainoor [ Mów mi wuju ]
"... lepszy od tego, który został brutalnie sfaulowany tak, że go znieśli, ale sędzia nie dopatrzył się niczego".
Ok, może się teraz czegoś zaczepie:
"Zawodnik się nie przewróci w polu karnym jak piłka będzie po drugiej stronie boiska, tylko wtedy jeżeli będzie jakaś akcja..."
Jak myślisz. Jeśli drużyna miała dużo akcji podbramkowych (dużo sytuacji do odgwizdania karnego), ale sędzia nie odgwizdał zadnej... to jest ona gorsza od takiej, która miała jedną akcje w narozniku pola karnego, gdzie zawodnik poślizgnął się na mokrej trawie, a sędzie dopatrzył się karnego??
btw. Lepszy zawodnik to ten z lepszymi umiejętnościami piłkarskimi, a nie aktorskimi. Czy nie?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-05 00:12:46]
eLJot [ Konsul ]
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - To zły masz ten pogląd i powie Ci to każdy w tym wątku. Z czasem pewnie zrozumiesz :)
I tu się mylisz :D Psv grało efektowniej, ale drużyna lepszą w dwumeczu był Milan
forsetii ---> do dojdzie do tego że wygrają ligę mistrzów a w przyszłym sezonie zagrają w pucharze uefa - my tu rozmawiamy o piłce nożnej?
Cainoor [ Mów mi wuju ]
eLJot - przeczytaj cały wątek. Chodziło o taki pogląd: Nie zawsze wygrywa drużyna lepsza.
Poza tym w dwumeczu byłremis...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-05 00:15:15]
Trollf [ ]
Arczens -> nie trzeba im tego mowic, przeciez to, ze byli dzisiaj zdecydowanie lepsi to fakt... bardziej moga sie czuc rozgoryczeni tym, ze zabraklo im skutecznosci w poprzednim meczu i dzisiejszy wysilek poszedl na marne... przynajmniej nie sprzedali swej skory latwo i odpadli z rozgrywek z 'honorem'... zwlaszcza, ze spotkanie bylo naprawde ladne... teraz wszystko zalezy od finalu, bo gdy bedzie on po prostu malo widowiskowy, malo-bramkowy i nudny to niewykluczone, ze za klika lat wiele osob bedzie bardziej pamietalo ten dramatyczny polfinal niz ostatnie spotkanie w stambule...
Kyahn [ Kibic ]
Zastanawiam się czemu ja się bronię, a nie atakuję :)
Tak Cainoor będzie gorsza, oczywiście o ile ten mecz przegra, karnego trzeba jeszcze strzelić, można to nadrobić itp itd.
Czemu ma być lepsza ? Przecież nic nie strzeliła, nie ma znaczenia, że powinna mieć karne (to zresztą zależy od sędziego), liczą się bramki.
Pamiętaj, że to sędzia jest od podejmowania decyzji, to wg jego interpretacji zależy czy jest karny czy nie, takie są zasady i już...
Skoro ten się przewrócił tzn że karny się należał - decyzja sędziego i już.
Kibice kochają piłkę, taką jaka jest, czyli z człowiekiem, który jest od roztrzygania sporów, takie są zasady,
a to że zdarza mu się popełnić błąd (wg kibiców) nie ma znaczenia, wynik jest uznawany, a wygrywa lepszy.
eLJot [ Konsul ]
Cainoor ---> Czytam (patrz post z 22:45). Był remis, ale to Milan awansował. Po pierwszym meczu mógł sobie pozwolić na taką grę jaką zaprezentowali. I to chyba ty nie wiesz o co się kłócisz.
ronn [ moralizator ]
Kyahn --> Zwroc uwage jak czesto sedziowie myla sie przy ocenie spalonych. Chyba nie musze dodawac, ze takie decyzje sa zazwyczaj kluczowe odnosnie strzelenia, badz nie bramki (ktore to decyduja o wyniku)
Nie zapomnij tez, ze liniowi czesto sie myla, gdy podajacy i wybiegajacy na pozycje zawodnik sa tak perfekcyjnie zgrani iz, graja na granicy tegoz spalonego. W takim wypadku ich umiejetnosci moga im nawet przeszkadzac.
Tylko teraz nie pisz, ze zawodnicy powinni tak wybiegac, aby sedziowie nie mieli watpliowsci co do oceny :-)
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Aahahaha... teraz to leżę. Kibice kochają sędziów złamasów??? Normalnie nie wytrzymam :)
Słuchaj. Kibicem piłkarskim jestem od czasu, gdy byłem jeszcze w brzuszku mamy. I nigdy, przenigdy nie pokocham słabych sędziów, głupich zasad i przepisów.
Mecz to wypadkowa tak wielu czynników niezależnych od samej dyspozycji danej drużyny w danym dniu, że twierdzenie Twoje jest po prostu nieprawdziwe.
eLJot - już Ty mi nie mów o czym dyskutuje...

ronn [ moralizator ]
Aha, zapomnialbym o najwazniejszym. Malysz zawsze mial wiatr w plecy :-)
eLJot [ Konsul ]
Dyskusja nie jest na temat: "Nie zawsze wygrywa drużyna lepsza." Dla mnie i Kyahn'a zwycięzca zawsze jest drużyną lepszą. I oto jest cały spór. Dzisiaj lepszą drużyną było PSV (3:1), w dwumeczu zaś Milan - gra w finale. Dla was lepszy był PSV w obu meczach - i oto ten spór.
04.05.2005 | 23:05
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Kyahn - Co Ty gadasz?? Wynik nie zawsze mówi o tym, która drużyna była lepsza. Weź się chłopcze zastanów.
Według nas to wynik jest jedynym miernikiem tego, która drużyna jest lepsza.
Jeżeli nie pamiętasz, co piszesz i nie potrafisz przeczytać daruj sobie komentarze w stylu eLJot - już Ty mi nie mów o czym dyskutuje...

ronn [ moralizator ]
eLJot -->
.. a ten kto wygral sprawe sadowa zawsze jest niewinny, nie?

Cainoor [ Mów mi wuju ]
eLJot - Udajesz, prawda?? :)
Zacytowałeś moje słowa:
"Wynik nie zawsze mówi o tym, która drużyna była lepsza."
I właśnie o tym dyskutuje.
Ty napisałeś:
"Dla mnie i Kyahn'a zwycięzca zawsze jest drużyną lepszą."
I to do kurczaka oznacza dokładnie stwierdzenie przeciwstawne! O tym dyskutujemy.
Pijany jesteś? :)
Jeszcze tylko zacytuj gdzie napisałem, że dla mnie lepszy był PSV w obu meczach.
Zacytuje Ciebie: "Dla was lepszy był PSV w obu meczach".

Trollf [ ]
Kyahn -> wybacz, nie moglem sie powstrzymac przed malym zartem ;-]
>> Kibice kochają piłkę, taką jaka jest, czyli z człowiekiem, który jest od roztrzygania sporów, takie są zasady.
spoko, szczegolnie kibice interu dali wyraz swojej plomiennej milosci do tego sportu po decyzji 'czlowieka od rostrzygania sporow', w taki sposob, az ich uczucie zaczelo wylewac sie potokiem rac na boisko... =]

eLJot [ Konsul ]
ronn ---> Próbujesz być zabawny?

Trollf [ ]
hmm... dochodze do wniosku, ze ten temat to taka 'akademicka dyskusja', gdyz patrzac z perspektywy lat to 'zwyciezcow nikt nie sadzi'... =]
Kyahn [ Kibic ]
Qrwa mać napisałem takiego posta i nie dodało, sorki ale nie chce mi się go jeszcze raz tworzyć.
Trollf ----> co do Interu to był to wynik frustracji z powodu ogólnej postawy drużyny, akcja była ponoć od dawna zaplanowana...
Idę spać, zmęczyłem się tą dyskusją.
Dzięki za wymianę zdań, może jeszcze kiedyś podyskutujemy...
Pozdr.
P.S. Mówicie że nie lubicie sędziów, to przestańcie oglądać mecze skoro powodują że wygrywa "gorszy" cokolwiek tzn :P

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Trollf - no nie wiem... mimo upływu lat ja nadal nie uważam, by pewnego miłego roku pańskiego Widzew Łódź był lepszy od Legii ;)
Kyahn - Miłej nocki :) I raczej nie skorzystam z rady, by nie oglądać piłk z powodu złych sędziów :P
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-05 00:44:34]

eLJot [ Konsul ]
Ale się zaplątaliśmy :) Albo ja się zaplątałem :)
Dla was - Chodziło mi o wszystkich oponentów Kyahn'a, wydaje mi się, że myślisz podobnie, chociaż tego nie napisałeś.
P.S. Jestem abstynentem, ale niewyspany jestem :D

Trollf [ ]
Kyahn -> nie wnikam w to, czym byla akcja kibicow interu, po prostu cala ta sytuacja dosc groteskowo kontrastuje z Twoim fragmentem postu ;-] keep smile! =]
Cainoor [ Mów mi wuju ]
eLJot - Spoko. Przeczytaj proszę całą dyskusje i powiedz, czy nadal uważasz, że zawsze zwycięża lepszy.

eLJot [ Konsul ]
P.S.2. Już wiem o co mi chodziło :D
O godz. 23:05 napisałeś: Wynik nie zawsze mówi o tym, która drużyna była lepsza
Natomiast o 00:14 - Chodziło o taki pogląd: Nie zawsze wygrywa drużyna lepsza
Dla mnie to są różne zdania - ale wyszło w tym moje czepialstwo :D
Jeśli chodzi o mnie, to EOT, bo i tak żaden z nas nie da się przekonać, a rano trzeba wstać ;P

Trollf [ ]
Cainoor ->
"spolecznosc obecna przy danych wydarzeniach w koncu umiera, cala prawde zabierajac ze soba do grobu, natomiast w podrecznikach od historii zwykle pozostaja tylko same wyniki..." =]
ps. dobranoc :D

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Trollf - W takim razie muszę napisać książkę.
Ja też już idę spać.
ps. I błagam, niech ktoś zrobi wątek :)
eLJot [ Konsul ]
eLJot - Spoko. Przeczytaj proszę całą dyskusje i powiedz, czy nadal uważasz, że zawsze zwycięża lepszy.
Ja uważam, że drużyna zwyciężyła, więc jest lepsza. I nie ma to nic wspólnego ze stylem w jakim wygrała. Taki jest mój pogląd. I raczej nic go nie zmieni, bo ja z natury jestem bardzo uparty :D

Cainoor [ Mów mi wuju ]
eLJot - pomyłki nieodłącznych sędziów Ciebie nie ruszają? :P

eLJot [ Konsul ]
Trollf ---> Czyj to jest cytat, bo mi się bardzo podoba ?
Trollf [ ]
tak, cytat... tak wlasnie pomyslala kilkanascie minut temu jedna z tozsamosci w moim umysle... =]

eLJot [ Konsul ]
Ruszają i to bardzo. No cóż - życie jest niesprawiedliwe ;P
ronn [ moralizator ]
Ahh napisalem takiego posta. Drobiazgowo obalilem wszystkie wasze argumenty, ale mi go wcielo :-)
Tak wiec w skrocie..
Kyahn --> Nie masz racji. Mam rowniez rozumiec, ze argument o 'spalonych' nie byl godny odpowiedzi?
eLJot --> Gdzie zabawny? Mozna powiedziec, ze sedzia pilkarski ocenia ktory zespol jest lepszy. Interpretuje zagrania jako zgodne z przepisami. Jak zaden czlowiek nie jest nieomylny. Analogiczna sytuacja to sedzia, ale w.. sadzie.
volvo95 [ Legend ]
Nic tak mnie nie wkurza w piłce nożnej jak to gdy jakaś drużyna wygrywa fartem. Tak właśnie przeszedł dalej Milan - grali fatalnie, kibice powinni się wstydzić za ich postawę. Ale Milan jak to Milan oczywiście ma tyle farta że jakimś cudem udało im sie strzelić bramkę. Żal mi PSV bo im o wiele bardziej należał się awans - pokazali włochom jak sie gra w piłke i jestem przekonany że jeszcze nie raz pokażą, a Milanowi fart sie kiedyś skończy. Mam nadzieje że karta się odwróci i np. Milan przegra w finale po ogromnych błędach sędziego i bramce samobójczej ...
BTW. Swego czasu była dyskusja odnośnie szczęśliwych zwycięstw Milanu w lidze i kilka osób mówiło, że skoro strzelają bramki w 90+ to byli drużyną lepszą. Sport niestety jest niesprawiedliwy i wynik nie odzwierciedla która drużyna jest lepsza. Lepsza jest drużyna która lepiej gra w piłke - a niewątpliwie w dwumeczu lepszą drużyną było PSV. W pierwszym meczu zagrali lepiej od Milanu ale niestety wynik był fatalny i kompletnie nie odzwierciedlał przebiegu meczu. W rewanżu ciężko coś powiedzieć o grze Milanu bo Milan nie grał - piłke to mieli tylko jak PSV postanowiło strzelić na bramke ...

megaabol [ Generaďż˝ ]
Milan - Liverpool 1:2
Bramki : Kaka , Gerard i Baros
Szkoda PSV ale niestety zabrakło im koncentracji i wygrał lepszy. Mam nadzieje że finał będzie dla Liverpoolu bo nie lubie Milanu szczególnie Didy.
twostupiddogs [ Generaďż˝ ]
No to najgorszy możliwy wynik. Chyba przed finałem 3 kawy walnę, bo Liverpool znowu będzie uprawiał szachy w stylu dwumeczu z Juve, a Milan wiadomo jak będzie grał. Całkowita poracha.
forsetii [ Konsul ]
podobno zrobili jakąś symulację i bramki nie było - w meczu liverpoolu. I tak wygląda klasa tej drużyny - albo fuks albo życzliwy sędzia.
Arczens [ Legend ]
forsetii => Sedzia powinien wywalic bramkarza z boiska i podyktowac karnego. Moim zdaniem takie rozwiazanie nie było lepsze dla Chelsea. Tym bardziej, ze dalej mogli grac w 11, a jeden gol wystarczał im do awansu.
snopek9 [ Legend ]
Arczens ---> jak to nadal w 11? przeciez by grali w 10 jakby wywalili Czecha

Arczens [ Legend ]
snopek => No wlasnie o to mi chodzi, ze go sedzia nie wywalil i mogli kontynuowac gre w 11 :)

snopek9 [ Legend ]
Arczens --> hehe ja to zdanie jakos inaczej przeczytałem :D
Arczens [ Legend ]
snopek =>Troche zle sie wyrazilem, za duzy skrot myślowy :)
btw. Jak masz chwile to moze nowa czesc, bo nas zaraz ktos opieprzy ?
snopek9 [ Legend ]
Arczens --> ok a JOlo nic nie powie? jesli napiszesz ze nie to robie...
jakas propozycja tytulu?
snopek9 [ Legend ]
dobra zrobilem juz :D

Arczens [ Legend ]
Chyba sie nie obrazi, a tytul to wazne zby było "Piłka Nożna cz.59" i kombinuj moze cos o Finale LM w Stambule :)