GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Sempron 2300+ 1583MHz ???

30.04.2005
16:16
smile
[1]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

Sempron 2300+ 1583MHz ???

Otóz mam pewne pytanie a zarazem problem - kupiłem sobie Semprona 2300+ - myślałem że będzie miał jakieś 2000MHz bo 1.8+ mojego kumpla ma 1.600 MHz no dobra - włączam kompa i wyswietla... 1583 MHz?? Co jest grane? Czy coś jest źle ustawione, czy tak ma być? Proszę o pomoc ludzi znających się na tych sprawach bo ja jestem w tym zielony!

30.04.2005
16:19
[2]

Deead [ Senator ]

Wszystko jest ok. Takie mają taktowanie i nic na to nie poradzisz.

30.04.2005
16:19
[3]

hohner111 [ DragonHeart ]

Tak ma byc, Sempron to stary Athlon z nizszymi zegarami przy takich samych ustawieniach :) Dziwne ze ludzie jak Ty nie sprawdzaja jakie zegary maja procesory :| Oznaczenia w Athlonach sa mylne :) Sorry ale..wyladowales z niewiele mniej niz 1,6Ghz :)

30.04.2005
16:20
[4]

hohner111 [ DragonHeart ]

ustawieniach = oznaczeniach

30.04.2005
16:21
[5]

hohner111 [ DragonHeart ]

Wyszedles na to ze kupiles cos z rodzaju starego 1900+ :) Sorry za 3 posty, przypominalo mi sie ech...

30.04.2005
16:28
[6]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

no wlasnie, najpierw sie sprawdza co sie kupuje, a nie na slepo...

30.04.2005
16:40
smile
[7]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

A nie da sie tego jakoś podkręcić ???

30.04.2005
16:56
[8]

Dalamar [ Konsul ]

pfff oczywiscie ze sie da - ustaw od razu na fsb 200 na 95% nie bedzie problemu na stockowym napieciu

30.04.2005
16:59
[9]

Dalamar [ Konsul ]

hohner111 - to niewiele mniej niz 1.6Ghz liczy niewiele mniej niz Twoje 2.66 :P

30.04.2005
17:35
smile
[10]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

Dalamar - pytanie tylko: gdzie, jak i w czym lub tez jakim prgramem?? ja sie za bardzo na tym nie znam czy to FSB200 jest w BIOSIE czy gdzie

30.04.2005
17:47
[11]

Dalamar [ Konsul ]

w biosie, powiedz jeszcze jaka masz plyte glowna.

30.04.2005
17:54
[12]

The Dragon [ Eternal ]

Powiedz tez jeszcze ile stopni ma Twoj procesor w goracy dzien przy pelnym obciazeniu. Czy wiesz, ze mozesz przetaktowujac procesor go zniszczyc? Ze takich zniszczen gwarancja nie obejmuje, itp, itd... Sciagnij cpu toast i zobacz, co sie dzieje z temperatura procesora po kilku godzinach. Cos Ci na nim zle dziala, ze koniecznie chcesz miec te 100MHz wiecej? W grach tego nie odczujesz, gdy wykonujesz powazne obliczenia, to mozliwosc popelnienia bledu przez procesor, lub pamiec i tak powoduje, ze przetaktowany sprzet sie do tego nie nadaje.

30.04.2005
18:17
[13]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

dalamar----->oj bardzo słabą - barany z serwisu zamontowały mi najgorszą jaka może byc :( ASRock K7VT4A
dragon---->chyba pójdę za twoją rada ale powiedz mi jeszcze jaki taktowanie procesora ma wpływ na (szybsze)działanie systemu i programów jeżeli tak dobrze sie na tym znasz

30.04.2005
18:23
[14]

The Dragon [ Eternal ]

Taktowanie hm... niewielki. Oczywiscie roznica pomiedzy Twoim sempronem, a jakims procesorem 3ghz bedzie spora, ale 100-200mhz w ta, czy druga strone to w zasadzie sprawa drugorzedna. System dziala tak szybko jak jego najwolniejsze ogniwo. Jesli operujesz np duzymi plikami, a masz wolny dysk, to ci athlon fx nic nie pomoze. Jak grasz, to procesor od ok xp 1600-1800, czy taki Twoj sempron w pelni wystarcza. O ile oczywiscie masz dobra karte graficzna. wolniejszy procesor moglby nie byc w stanie wykorzystac jej mocy obliczeniowej. Trudno wiec tu tak jednoznacznie wyrokowac, ale najczesciej te mhz w procesorze nie daja az tak duzo - napewno nie proporcjonalnie do pracy w to wkladanej.

30.04.2005
18:48
[15]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Akurat podnosząc FSB na 200 na tym procku zyska się zauwazlanie dużo w grach, bo takie taktowanie jakie on ma to już zbyt mało.
PRzedwszystkim idzie o przepustowość pamięci, najpewniej ma on DDR 400 które mu się teraz marnują gdy chodza jako DDR 333 na FSB 166... Druga sprawa to taktowanie, 1,6ghz na t-bredzie to za malo na dzisiejsze gry. Zresztą 1,9gh które się uzyskuje po ustawieniu FSB 200 na tym procku (mnożnik 9,5x) to również niewiele, raczej za minimum powinno się uważać 2ghz.
(FSB 210 na tym procku)

Wszystko zależy od tego jaką masz płyte głowną, ramki i chłodzenie. Jeśli procesor będzie osiągał ok. 56C w stresie to już powinno się powstrzymać z dalszym OC.


A co do skutków - jasne, że jak masz Rive TNT 2, 256mb ramu czy co innego blokującego wydajność, to w grach skutek kręcenie będzie żaden.

30.04.2005
18:50
smile
[16]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Nie dotczytałem wcześniej jaka to płyta :)
No to by było na tyle OC, skończyłeś zanim zaczołeś, bo na takiej płycie to nie ma sensu :)

30.04.2005
19:02
[17]

hohner111 [ DragonHeart ]

Dalamar ---> bys sie zdziwil :) Po 1 ja prawie nie gram na kompie, po 2 mialem A2500+ (Barton) i predkosc porownywalna z + na Celerona (aplikacje w windowsie) w grach bardzo baaardzoo podobnie z tym plusem ze Celeron mi idzie na 3,40Ghz i wtedy w testach wychodzi ponad P3 3.0 HT :) A dalem 340zl za procka :)

30.04.2005
19:08
[18]

[-]HardStyleInstructor[-] [ Pretorianin ]

Hamil_Hamster - ja mam takego zonka :

Mam semprona 2500+

Dalem FSB na 200 MHz (mnoznik 10,5) to kom psie wlaczam ,

dalem fsp 198mhz wlaczyl sie ale widnwos nie walczam sie bo reseetowal, dalem na mnoznik 11 i fsb 190 mhz i smiga , , i pisze ze mma 2ghz semprona, czyli 2ghz to wydajnsoc 3200 + ?

30.04.2005
19:30
smile
[19]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Nie można zmienić mnożnika w Sempronie.
Opowiesz nam jeszcze jakąś bajeczke na dobranoc?

30.04.2005
19:40
[20]

guzol [ LEXUS ]

dalem na mnoznik 11

Ciekawe... Sempron z odblokowanym mnoznikiem

30.04.2005
19:42
[21]

Tańczący na Zgliszczach [ Anioł Czeluści ]

Ustawić w biosie to się raczej zawsze da. Nawet jak jest zablokowany. Po prostu nie będzie różnicy w MHZ mimo ustawionego wyższego mnożnika, jeśli ten będzie zablokowany.

30.04.2005
20:27
[22]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

No to jakbym chciał sobie kupić płytę główną na której możnaby podkręcić procka to jakąbyscie polecili (do 300zeta lub niewiele ponad) apropos mojego sprzetu (bo moze ktoś się będzie pytał) to:256 DDR RAM 400, 512 KINGSTON DDR RAM 400, Sempron 2300+, ASRock K7VT4A i ATI Radeon 9200 SE

30.04.2005
20:35
[23]

mrEdDi [ ShoguN ]

leontheproffesional ---> mam podobny sprzet do twojego tyle ze mniej ramu i tez zamierzam kupic lepsza pkyte bo na tej nie da sie podkrecic wogule sempronka

01.05.2005
23:39
[24]

Dalamar [ Konsul ]

abit nf-7 lub nf7-s(l)

02.05.2005
00:32
[25]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

Dla tych co mowia, ze nie da sie odblokowac mnoznika w sempronie--> jest taka mozliwosc, ale jedynie na chipsecie SIS i bodaj niekotrych Via, nie da sie natomiast tego zrobic na nforce2. Niestety, modowanie sempa na mobilnego jest dosc skomplikowane i trzeba by naprawde fakirem sprzetowny ;), a ja ntakim kims nie jestem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.