GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Vandenberg's Legacy® | #293

24.04.2005
09:41
smile
[1]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Vandenberg's Legacy® | #293

Vandenberg's Legacy®
===================
Since: 28.08.2003


     Dawno temu, kiedy nasza tętniąca życiem cywilizacja rosła w siłę, rozwijała się łamiąc wszelkie granice wyobraźni oraz nauki doszło do momentu, w którym ludzkość załamała się. Akty deprawacji, nasilająca się dekadencja, upadek prawa doprowadziły społeczeństwo nad skraj anarchii. Pogłębiający się kryzys, wywołany przez poszerzającą się przepaść pomiędzy bogatymi a biednymi, spowodował gigantyczne zamieszki ludności w największych aglomeracjach na świecie. Nie trzeba było długo czekać, aby ta sytuacja nagminnie zaczęła się powtarzać na całym globie. Wkrótce świat wstrząsnęła fala poważnych anomalii klimatycznych, wywołanych prawdopodobnie przez nieudane eksperymenty kontrolowania pogody. Ta niegdyś Błękitna Planeta, samostabilizująca się od wieków, tym razem ugięła się pod jarzmem człowieka. Nie mogąc poradzić sobie z ogromem zanieczyszczeń ekosystem planety zaczął powoli obumierać. Niemal biblijne katastrofy nawiedzały nasz glob. Wszystko to przyczyniło się jednoznacznie do zbliżającego się nieuchronnie końca. Społeczeństwo przestało istnieć. Rządy nie mogły zapanować nad rozwijającymi się syndykatami, które pragnęły władzy. Wydawało się, iż ogólnoświatowy konflikt to tylko kwestia czasu.

     Cios ostateczny zadała, któraś ze stron chcąc zagarnąć potrzebne do przetrwania surowce... Teraz nikt nie pamięta, kto zaczął - to już nie ma żadnego znaczenia. Nie ważne jest zarówno to skąd nadleciały pierwsze rakiety. Nuklearna pożoga wstrząsnęła światem. Miliony ludzi zginęło podczas jednego dnia, następne setki milionów w ciągu najbliższych lat padając ofiarą to uwolnionych ze składów broni biologicznych wirusów lub utrzymującej się radioaktywności oraz oziębienia klimatu spowodowanego przesłaniającym światło słoneczne nuklearnym pyłem. Przez wiele lat pył utrzymywał się w atmosferze a promieniowanie gamma skutecznie odcięło jakiekolwiek środki łączności między ocalałymi koloniami.

     Teraz żyjemy u schyłku XXI wieku w zrujnowanym świecie, pogrążonym w post-nuklearnym chaosie. Na naszych oczach utworzył się całkiem nowy, zmutowany świat - nowe rasy, stworzenia a nawet roślinność. Krajobraz niegdyś tętniący życiem teraz poorany zgliszczami reliktów wspaniałych ludzkich miast przypominał nam o wyrządzonej tragedii. Pozbieraliśmy to, co zostało z pradawnego świata oraz zebraliśmy tych wszystkich, którzy ocaleli po Nuklearnej Zimie i razem jako kolonia wyruszyliśmy na poszukiwanie wojskowej bazy nazywanej przed wojną "AFB Vandenberg". Znalezione stare wojskowe mapy wskazywały nam drogę...wędrówka była wyczerpująca. Wielu zginęło, lecz nie nadaremnie. Kompleks był dokładnie w tym miejscu, w którym wskazywały mapy. Teraz krok po kroku zasiedlamy go ponownie. Zawartą w bazie wiedzę, którą przyjdzie nam opanować, poszerzamy jednocześnie o nowe dane pochodzące z tego post-apokaliptycznego świata, w którym przyszło nam żyć.

Copyright © by Storm Shadow & Rip Torn.


Dowódcy bazy: Storm Shadow (a.k.a. Scandal), Rip Torn.

VNG Recruits Camp: N/A
Civilians: Natasha

Troopers: Soul Surfer, Voorhees
Task Force:
Ghost Recon: Adamss, Fett
Snipers: Hellcat
Barman Drink Force: Shakka
Engineers: Vania
Medic First Class: KmP
Counter-Intelligence: Brisk., Sulik
Super Secret Service: Wiolax

Law Enforcers: frank.the.tank, Garm Bel Iblis
Elite Troopers: Fett, Hellcat, M'q, Raynor, Shakka, Sulik

Kremacja przeprowadzona pomyślnie. Więcej miejsca na ogródek jest, a przy kominku mamy ładne mauzoleum.

Curriculum Vitae:

Sulik: Za udaną kampanię nocną przeciwko wrogim siłom, mianowany na operatora zaawansowanych systemów obronnych Vandenberg'a. Jak sie tylko coś żywego ruszy, to będzie o tonę ołowiu cięższe.
Vania: Przytargał na swoim dziwnym wehikule z wielką lufą ;), znakomitą kolekcję oręża. Mianowany na funkcję logistyczną, konserwatora powierzchni śmiertelnych... innymi słowy nasz Główny Zbrojmistrz ;).
Shakka: Barman Drink Force w jednoosobowym składzie :D. Poza tym pijak pierwszej klasy. Pierwszej klasy bo więcej nie zdał :D. Został mianowany Barmanem nie ma nic czego by nie umiał przyrządzić, uprzednio oczywiście testując na sobie :D.
Raynor: Dostał awans na Elitę po udanej akcji przywiezienia Vandergriffa, dowódcy. Niestety przez przypadek w wirze walki zgubili Ehh'a... Rest In Pieces hehe :D.
M'q: Mianowany na stanowisko elitarnej przybocznej gwardii dowódcy. Odznaczył się wyjątkową okrutnością w zwalczaniu zastępów wroga, jego skuteczność i duch walki znane są w całej zachodniej strefie. W wolnych chwilach zajmuję się konserwacją powierzchni płaskiej w bazie... i to wychodzi mu najlepiej ;D.
Brisk: Wdaje się w jakieś machlojki z ciemnymi typami... nadal handluje bimbrem.
KmP: Niejednogłośnie :D podjęliśmy decyzję że potrzebny nam lekarz. Padło na Kmp. Na razie szkoli sie w posługiwaniu przecinakiem i młotkiem... Dowódctwo póki co, boi sie powierzyć Mu bardziej zaawansowane narzędzia, żeby nie zrobił krzywdy innym... a tym bardziej samemu sobie :D.
Hellcat: Mianowany na elitarnego przybocznego, commandiera SS'a. Po samotnych wyprawach i tajnych misjach, razem ze swoją snajperką, dobiegł końca jego trening... niewidzialny, małomówny ale zabójczo skuteczny. Jak przystało na Piekielnego Kota :D. Chodzi za dowódcą wszędzie... no prawie wszędzie... prócz kibelka i prysznica :D...
Fett: tajemnicza postać, często prychająca (uczulenie na bunkry?). W wolnych chwilach w zaciszu własnej celi tworzy z tego co znajdzie różne trunki, próbując je później wcisnąć każdemu pod pretekstem, że to znakomite drinki z wykopanej na pustyni starej książki "Domowe Piwa Cydry Wina Nalewki Likiery Kremy". A w komiksach zawsze chowa się za kaktusem, pamiętajcie!
Wiolax: kolejna przedstawicielka PPP w karczmie, sumiennie melduje się rano i odmeldowywuje wieczorem. Partycypowała do roli sanitariuszki, lecz gubi gdzieś srebrne skalpele (na pewno gubi?). Tymi samymi zgubionymi skalpelami potrafi całkiem nieźle władać, toteż zajęła się super tajnym zadaniem wyznaczonym przez szefa T :D.


Zapotrzebowanie na funkcje: N/A - ale pytać, może coś nowego się znajdzie!

Pamiętaj: "Pamiętaj, promieniowanie jest zdrowe na skóre i cerę. Zażywaj kąpieli promiennych żeby się odpowiednio zrelaksować".


Więcej informacji na temat bazy "Vandenberg AFB and 30th Space Wing" znajdziesz tutaj:
https://vandenberg.af.mil/ oraz tu https://www.astronautix.com/sites/vannberg.htm


Do nowopozyskanego mięcha (rekrutów) - radze przeczytać ten akapit:
Przystępując do VL zostajesz rekrutem przez nielimitowany okres czasu, podczas którego zostaniesz poddany względnie surowej ocenie. Wymóg ten jest konieczny aby wybrać odpowiednich rekrutów sposród rzeszy chcących uczestniczyć w naszej Mafii. Nie jest to przejaw elitarności, tylko sposób na w miare rozsądne przyjrzenie się danej osobie i na końcu zdecydowanie o jej losie. :)


Disclaimer: Karczma ta nie traktuje o żadnej konkretnej grze ani filmie ani niczym podobnym. Wydarzenia opisane wyżej są jedynie tłem dla Grupy Wzajemnej Adoracji, która będzie się tu wypowiadać. Wszelkie wątpliwości i pytania/uwagi oraz zakresy tematów kierować do dowódców bądź ich zastępców.


IMPORTANT
[31.12.2003] 13:40 Soulcatcher [ Prefekt ] https://www.encyklopedia.gracza.pl
Można się wygłupiać w kategorii "Karczmy" za zgodą innych stałych czytelników danego wątku. (...)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2848137&N=1NO TRESPASSING. Violators will be shot. Survivors will be SHOT AGAIN!!


POPRZEDNI ZAPIS ZNAJDUJE SIE NA TEJ PARTYCJI:

24.04.2005
09:43
[2]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Poza tym dzis juz o 8 wstałem O_o

Hmm walne pare zdjeć jak je przefiltruje :)

24.04.2005
10:00
[3]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

W ogame otworzyli 14-nasty Uni widzieliście? heh ja sie tam zarejestrowałem co by miec równy start z innymi :)

24.04.2005
10:11
smile
[4]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Ale zakapiory...

24.04.2005
10:11
[5]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Dobra ide coś porobic mondrego :) c'ya in hell :>

24.04.2005
10:34
smile
[6]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Ave :)

24.04.2005
10:46
[7]

Fett [ Avatar ]

aVe! ja ide pomeczyc fallouta z rana :P

24.04.2005
11:05
smile
[8]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Meczenie Falloutów mam już za sobą :>

24.04.2005
11:18
[9]

Fett [ Avatar ]

współczuje ;) ja teraz katuje dwójke

24.04.2005
11:20
smile
[10]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Nom, fakt :P Źle się czuje zyjąc ze świadomoscią ze wszystko w Falach (prawie) już odkrylem :D

24.04.2005
11:26
smile
[11]

Kompo [ bujaka jamajka ]

y0 compadres!

Jestem zmiażdżony jak nigdy dotąd. Nie spałem całą noc, wypiłem chyba sześć-siedem filiżanek kawy, a najlepsze jest to, że cała noc na marne, bo to, nad czym pracowałem okazało się niepotrzebne. :D Ale fajnie, nie zmrużyłem oka od 24 godzin, zobaczymy jak przetrwam dzisiejszy dzień... :›

24.04.2005
12:09
[12]

Torn [ Merces Letifer ]

KmP - padniesz jak kawka po obiadku :P

24.04.2005
12:11
smile
[13]

Kompo [ bujaka jamajka ]

Torn - > jadę dalej na kofeinie, się trzymam i dobrze się czuję. :)
Niestety to jest taki weekend, że nie mogę tracić czasu. :›

24.04.2005
14:21
smile
[14]

Adamss [ -betting addiction- ]

y0ł alles

24.04.2005
15:55
[15]

Fett [ Avatar ]

Boże co to na forum sie dzieje, tyle głupich wątków to jeszcze nie widziałem
benedtykt XVI
zobaczcie jaki mialem transfer
:((

itd. porazka :| Ja nie chce wakacji ;P

24.04.2005
16:41
[16]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Fett ---->> mówisz o takich głupich watkach?

BTW... wakacje na forum? WTF? O_o

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3645976&N=1

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 16:41:52]

24.04.2005
16:51
smile
[17]

M'q [ Schattenjager ]

Chyba chodzi o to, że jak teraz jest tyle bzdur, to w wakacje będzie x5 tyle ;]

24.04.2005
16:55
[18]

Fett [ Avatar ]

Sysuś - mialem nadzieje ze nie zauwazy nikt :P Ale nie jestem jedyny z VLa :D (link) a o te wakacje to zobacz. Jest niedziela i gówniarze juz sie nudza, przyjda wakacje to jak sie zaczna nudzic to ja dezertetuje do wrzesnia :P

24.04.2005
16:56
[19]

Torn [ Merces Letifer ]

Fett - ja to zauważyłem od razu, ale nic nie mówiłem :P
SS - czułem, że to właśnie wkleisz, porównałem tylko 3 ostatnie cyferki ;)

A co do wątku o BXVI i masowym odpowiadaniu szybko, to jakbyś Fett odszedł od kompa na 1-2 dni to by Cie to śmieszyło. Mi to osobiście lata, mogą się nawet wszyscy dopisać "szybko". Whetever...
Trzeba czasem wyłączyć gola :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 16:59:01]

24.04.2005
16:58
smile
[20]

M'q [ Schattenjager ]

Też widziałem, też nic nie mówiłem :D

24.04.2005
17:01
smile
[21]

M'q [ Schattenjager ]

Eksploracja kosmosu przebiega pomyślnie :) Dzisiaj kolejna kolonia dołączyła do mojego imperium ^^ *dumny z się*

24.04.2005
17:03
[22]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Wiem ocb, ale mi biega o to ze marny to sposob spedzania wakacji na forum...

24.04.2005
17:05
smile
[23]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

O Miquś dokładnie taki sam obrazek mam na 14 Uni, na którym to zalozbyłem drugie konto :> Tzn. z tą zielonkowa planeta ;).

A juz widze o jaki wam watek z Benedyktem chodzi :|.. ech no nic ja sem ide c'ya do kiedys tam.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 17:13:07]

24.04.2005
17:12
[24]

M'q [ Schattenjager ]

Ale mi się teraz kolonia trafiła 7488 km (5 /56 pol) o_0

24.04.2005
17:13
[25]

Torn [ Merces Letifer ]

Niech mi ktoś powie jaki widzi w tym wątku ostatni post? datę podajcie...

bo przed chwilą ten wątek był na pierwszej stronie, klikłem, patrzę a tu last post z lutego.. wtf? tak szybko modki działają? ciekawe kto coś wpisał :]

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 17:16:01]

24.04.2005
17:15
[26]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

miqus a tak BTW to z tymi koloniami jak to jest? Trzeba znalesc niezamieszkałą? I gdize takich szukać? Bo w moim układzie w sumie wszytkie sa zamieszkałe a przynajmniej tak to wyglada :> Czy moze jak wynajde satelite szpiegowskiego to odkryję jakies planety nowe? Czy odrazu bym wiedział czy jest taka w moim układzie?

Torn -> tez to zauwazyłem szkoda slów.. dlatego sobie ide z forum, jesttm tu 15 minut i juz mam dosc :>

<papa>

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 17:16:26]

24.04.2005
17:19
[27]

Torn [ Merces Letifer ]

Ale co tam było, bo ja też dopiero się co pojawiłem - patrzę - wątek o waleniu tynków - myslę - kogoś porąbało w kwietniu... Widziałeś treść??
Też chyba idę, przewietrzę się może.

24.04.2005
17:22
[28]

M'q [ Schattenjager ]

14.02.2005 | 20:42, też widziałem późniejszy, ale chyba poleciał w otchłań :)

A co do kolonii, to każdy system słoneczny ma planety 1-15... wystarczy, że zbudujesz statek kolonizacyjny, wskażesz niezamieszkałą planetę i wybierzesz opcję kolonizuj :) Nie ładuj do tego statku wtedy żadnych surowców! :)

24.04.2005
17:24
smile
[29]

M'q [ Schattenjager ]

Na przykładzie :)

W moim systemie mogę jeszcze zasiedlić planety 1, 2, 14, 15 :)

24.04.2005
17:25
[30]

Torn [ Merces Letifer ]

Właśnie mówili na 1 o "Machaniku". Chyba sobie dziś obejrze. Ponoć niezły. Christian Bale ładnie zrzucił masy - wygląda jak kościotrup. Ciekawe jak on to pogodził z rolą w Batmanie.

24.04.2005
17:29
smile
[31]

Fett [ Avatar ]

taak nik nic nie mówił, ale wszyscy mówią:D

własnie oglądam ten program i teraz oprócz Mechanika sępie sie na tą muzyke powstańcza, pamietasz jak to sie nazywało ?

24.04.2005
17:30
[32]

Torn [ Merces Letifer ]

Nie, zasurfowałem się na o2.pl i straciłem słuchowy kontakt z TV :PP

24.04.2005
17:34
[33]

Fett [ Avatar ]

uu szkoda

24.04.2005
19:22
smile
[34]

Adamss [ -betting addiction- ]

Mógłby mi ktoś podać GG Hellcata?

24.04.2005
19:25
smile
[35]

Kompo [ bujaka jamajka ]

A ja żyję! :D

24.04.2005
20:26
[36]

Fett [ Avatar ]

Ave, Komporator, morituri te salutant!

Adamss - niestety po hellcacie w niewyjasnionych okoliczosciach zostala mi tylko nazwa bezn umeru :) Ale moge Ci dac jego selfon

Desperado 2 - warto ?

24.04.2005
20:29
[37]

Torn [ Merces Letifer ]

Fett - mi się podobał, głównie ze względu na udział Depp'a. Ale tak ogólnie to już nie robi takiego "wrażenia" jak poprzednia część. Ale zły nie jest. No i jest Salma ;) eee, wróć.. Salma i Eva. ;]

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 20:31:08]

24.04.2005
20:32
[38]

Fett [ Avatar ]

Torn - ale ja nie pamietam pierwszej czesci :P chyba tylko moment jak jakis gosc nozem rzucał, i strzelajaca gitarrrre :P

24.04.2005
20:40
[39]

Torn [ Merces Letifer ]

Strzelającą gitarrrrę to ja bym wolał raczej zapomnieć bo to było dziecinne, za to kozak z nożem byl niezły.
Poza tym to nie było de facto pierwsza część, bo już kiedyś Rodriguez nakręcił El Mariachi i tam było dokładnie to samo co w Desperado, tylko nakręcone za kasę, ja wiem, 5 skrzynek tequilli ;)
Desperado to była taka jego wersja de luxe.

Jeszcze co masz na myśli warto? Bulić kase i do kina czy siąść w domu i stracić 2h? jak to pierwsze to nie warto, jak to drugie to warto :)

24.04.2005
20:44
[40]

Fett [ Avatar ]

zza 15 minut na HBO jest. problem w tym ze ja pamietam ta gitarrre bo dzieckiem byłem :P i na polsacie ile razy byla zapowiedz to ta gitarrre pokazywali... ogolnie to filmu nie trzeba ogladac zeby widziec ta gitarrre... a ten kolo z nozami to pozniej byl chyba w "Mali Agenci" :P

24.04.2005
21:07
[41]

SULIK [ olewam zasady ]

Wlasnie sobie obaczylem trailera xXx 2
i neistety jak dla mnei zmienili z Van Diesla na Ice Cube aktora :(
jedynie na co licze w tej czesci to na ostre granie (bo jakos zawsze jak jest Ice w glownej roli to muzyczka ostro przygrywa :D )

24.04.2005
21:20
[42]

Torn [ Merces Letifer ]

Widziałem jakiś czas temu ten trailer to prawie zaplułem monitor jak ujrzałem tego "wybitnego aktora" :D
Nie rozumiem ile dali kasy Samuelowi, że wystąpi w tej kaszanie..

To ja oglądam "Machinist" z Bale'm.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-24 21:25:39]

24.04.2005
22:05
[43]

Torn [ Merces Letifer ]

Musze poszukać jak on schudł 30kg.. przeciez te szmatławce kobiece to powinny opisywać a nie jakieś bzdury ... >

24.04.2005
22:19
[44]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Acha czyli tam gdzie sa puste miejsca w układach jest tez i miejsce na osiedlenie :> hmm własnie podejrzałem układ w Uni 14 :> to jakies leszcze tam sa :P.

A Migus a jezeli jestem w unnym Uni bo moge zawiazac sojusz z jakims sojuszem z innego Uni?

24.04.2005
22:20
smile
[45]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

OMG a co to kurwa Oswiecim ksiakis czy co?

24.04.2005
22:41
smile
[46]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

no fuckin comments...

24.04.2005
23:01
[47]

SULIK [ olewam zasady ]

SS - "OMG a co to kurwa Oswiecim ksiakis czy co?"
nie aktor po prostu miala schiudnac okolo 30kg w dosc krotkim czasie do tej roli :)
i ponoc mu toniezle wyszlo :)

24.04.2005
23:41
[48]

Torn [ Merces Letifer ]

Sulik - no widać jak wyszło na zał. obrazku. Zresztą jest też moment, w którym jest Bale "grubokościsty" - tzn. normalny, w stosunku do tego co widać powyżej.
Spoko film. Nie jakiś super, ale fajny.. Chociaż w sumie tak go oglądałem na pół gwizdka, co innego chodzi mi po głowie.

25.04.2005
07:20
[49]

Hellcat [ Legend ]

Adamss
W czym rzecz?

25.04.2005
07:43
smile
[50]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Szeregowy Serafin melduje się i czeka na polecenia!

25.04.2005
08:44
[51]

Brisk. [ Chomik ]

Hej!

Telefony? Wiadomosci? Zdjęcia? Filmy? :>

Fett??? napisze Ci na maila albo jak Cie złapie na gygy to wtedy pogadamy :|

siem zbieram do pracy, a potem albo BB albo KrK ale chyba zwyczajowo KrK :> dostalem pod opieke "nowego" i mam i zaznajomić go ze wszystkim i sie dowiedziec ile potrafi, jak mało to pewnie papapa :> < wrednie sie usmiechnął > :>

SySuś grasz ciagle na U2? jak tak to Ci wysle cóś surowców :>

Typowa fińska vódka smakuje obrzydliwie, ale przy butelce tego alkoholu są jedyne chwile prawdziwej szczerości.

25.04.2005
09:26
smile
[52]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Briś ----->> jestem nadal na Uni 2 :) tak łatwo sie nie dam :). Juz sie calkiem niezle jak na moje obecne mozliwosci rozbudowałem ;). Ale jak mozesz mi dac jakies surowce to bede bardzo wdzieczny bo własnie postawiłem kolejny lvl elektrowni to starczy mi jeszcze na 3 lvl stacji badawczej i tyle na dzis zabawy :).

BTW.. alkoholu ja wczoraj jak byłem w markecie to mialem srubę zeby kupic Jacka Danielsa (czyli teoretycznie Whiskey a praktycznie burbona :). Była za 94 zł + 2 oryginalne sklaneczki do Whiskey z legiem JD :> ale ta cena hmm trochę zaporowa :>

25.04.2005
09:32
[53]

M'q [ Schattenjager ]

Joa.

SySuś, tak możesz, z dowolnym sojuszem na innym uni.

25.04.2005
11:55
smile
[54]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

To powinno najpewniej zaintreresowac Torna i Sulika :>

pamietasz Torna jak szukalismy WTC i Pentagonu w tym World Windzie? To na torrencie znalazłem kolorowe fotografie ground zero wtc i pentagonu :> jest pare zdjec w wysokich rozdziałkach ponad 3000 pixeli. I jedno zajebiscie wielkie ponad 9700x9700 pixeli ukazujące Manhattan i prace wokół WTC.

Tutaj jest próbka z tego zdjacia oczywiscie z fatalnego ograniczenia na GOlu z zdjaciach musialem poteznie wyciąc kawałeczek i zmniejszyć.. ale i tak wyglada ciekawie :-)

25.04.2005
11:57
[55]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

wrrr... jeszcze był za duzy :|

25.04.2005
12:02
[56]

SULIK [ olewam zasady ]

SS - co do wts mam ten obrazek w rozmiarze 15 MB w jpg

cod o pentagonu - wystarczy pentagon wpisac w google w wyszukiwarce grafiki i sa obrazki okolo 9kx9k px :)

mam tez z netu sciagniety pack z obrazkami ze swiata typu piramidy w Gizie itp :)

25.04.2005
12:11
smile
[57]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

No to wlasnie to :). Ja tam nigdy nie szukałem takich rzeczy a tu sie trafiło wszytko w jednym zipie dlatego sciagnąłem :P

25.04.2005
12:39
smile
[58]

Brisk. [ Chomik ]

ja sie musze napić dzisiaj zeby odżyć :|

SySuś za jakas 1h wysle Ci cos jak floty wroca.

25.04.2005
12:48
smile
[59]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Bris spoko ja i tak do pozniego wieczora juz nic wiecej nie zrobię, bo nie mam za co. Wiec sobie poczekam i przyjme co tam mi podeslesz :). Tylko nie wysyłaj bombki jakiejś :P

25.04.2005
12:53
[60]

Brisk. [ Chomik ]

SySuś za atak na czlonka sojuszu, wylecialbym z sojuszu i został Waszą farma. a przypadki f-fire juz byly :>

ide sie pokrecić ot tak sobie a potem chyba wybiore sie do KrK, cosik ważnego zostawiłem tam chyba w sobote :|

25.04.2005
12:55
[61]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

mhm rozumiem

w takim razie miłej podrozy.

nic ja sie tez zbieram. Do wieczora zapewne. <papa>

25.04.2005
13:01
[62]

Brisk. [ Chomik ]

SySuś tak to zabrzmiało jakbym miał jechać w jedną strone :> :P

ok pewnikiem do wieczora :]

25.04.2005
15:37
smile
[63]

Adamss [ -betting addiction- ]

Heh, jutro test humanistyczny piszę.. lekko się boję :).

25.04.2005
18:07
[64]

Hellcat [ Legend ]

Thx za odpowiedź.

25.04.2005
22:22
[65]

Fett [ Avatar ]

Brisk - czekam wszelka forma komunikacji :)

hmm tak se patrze po postach... no nic fajne zdjecie :P

25.04.2005
22:24
[66]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Briś no kurcze nie dosc ze mu miłej podrózy zyczę to ten jeszcze marudzi :> pfff nastapnym razem nawet jednego klawisza nie wcisnę pffff :P

25.04.2005
22:49
[67]

Fett [ Avatar ]

Sulik - Wkurza mnie w Dieselu to że nie wystepuje w kontynuacjach. Pozniej trza ogladac akie gnitoy jak za szybcy za wsciekli :) i zamiast zagrac w xXx2 to kurna w jakiejs bajce Disneya <Sciana> ... no i Rammsteina juz raczej nie uslyszysz :)

25.04.2005
23:01
smile
[68]

Fett [ Avatar ]

co to kurna niektorym sie w .... poprzewracało ? 8\

25.04.2005
23:10
[69]

SULIK [ olewam zasady ]

Fett - nie no w 2 czesciach o Riddricku byl :)

25.04.2005
23:54
smile
[70]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miguś, Brisiu udało mi sie wynaleść i zbudowac satelite szpiegowskiego i tak wyglada raport:

Surowce na Sol [5:396:6] o 04-26 00:49:14
Metal: 6046 Kryształ: 3526
Deuter: 681 Energia: 897
Floty
Obrona
Wyrzutnia rakiet 5
Budynki
Kopalnia metali 12 Kopalnia kryształów 10
Syntezator deuterium (ciężkiej wody) 5 Elektrownia słoneczna 13
Fabryka robotów 2 Stocznia orbitalna 1
Laboratorium badawcze 2

Szanse na kontrwywiad:0%

I powiedzcie mi co to sa te szanse na kontrwywiad???
Poza tym sondy szpiegowskie to sa jak mniemam jednorazowego uzytku tak?
Acha i czy oni bede wiedziec ze ich sledziłem? :>

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-26 00:12:20]

26.04.2005
09:11
[71]

M'q [ Schattenjager ]

Aye, aye :)

SySuś więc tak, satelita szpiegowski jest to wynalek, który wraca do domku po szpiegowaniu :) Więc nie musisz się martwić tym, że będziesz musiał budować co chwilkę nowe sondy (na szczęście to nie homeworld:) . Oni będą wiedzieć, że ich śledziłeś, a szanse na kontrwywiad, to szansa na zniszczenie sondy (zależy, zdaje się, od wysokości technologii szpiegowskiej przeciwnika). Widzę, że nalazłeś Sobie na początek niezłą farmę :) Jak masz transportery i jakąś minimalną flotę to złóż mu wizytę (nie ma obrony i floty) i odciąż go z nadmiaru surowców (Metal: 6046 Kryształ: 3526 <-- ja się swego czasu na takich rzucałem xD ). Dobrym pomysłem też jest na początku skan i atak na planety oznaczone (i), ewentualnie (iI), są to konta nieużywane od 2 (4) tygodni, więc za wiele tam nie będzie, ale wystarczy na początek (o ile nie będzie floty, ani obrony:)

Jeżeli byś atakował, to przelicz ile masz tranposterów wysłać. Zawsze po wygranym ataku zbierasz połowę danego surowca, czyli od niego byś wyciągnął 3kmetalu, 1,7kkryształu, 350deuteru.
A co do sondowania, to możesz wysyłać większą liczbę sond. Minimalnie wyższa szansa na uzyskanie więcej danych (chociaż generalnie bardziej bym polecał rozwinąć technologię szpiegowską).

26.04.2005
09:36
[72]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Ave :>

Miguś no w tym sek ze nie mam narazie zadnej floty :P. Ale powiedz mi ino ano czy moge wysłac tez mysliwce? czy to musza byc tylko statki flagowe jak niszczyciele?

A te surowce co to mi Bris podesłał, dzieki wczoraj poczynionym inwestycją z 20 paru punktow przez noc podskoczyłem do 116 punktów w rankingu. Ja wiem ze to niewiele dla Was, ale nie dla mnie :)

26.04.2005
09:37
[73]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Yo :D

Diesel nie występuje w XXX2, bo sam uznał, ze jedynka była wielkim niewypałem, a on sam nie pokazał tam nic :] cos mniej wiecej w tych klimatach stary już jestem to pamięc nie ta :D

26.04.2005
09:42
[74]

M'q [ Schattenjager ]

Flota może się składać z dowolnych okrętów. Takie małe info:
mały transporter: wysyłasz z flotą na obcą planetę z opcją napadaj, lub na swoją planetę: stacjonuj, transportuj
duży transporter: j.w.
stetek kolonizacyjny: wysyłasz na niezamieszkałą planetę z opcją kolonizuj
recykler: wysyłasz do "Pola Zniszczeń". Jeżeli przy numerze planety pojawia się litera T, to znaczy, że na orbicie odbyła się bitwa i dryfuje tam jakaś ilość surowców (przytrzymując kursor na T dowiesz się ile). Wysyłasz recykler na koordynaty tej planety, tylko w celu podróży zamiast "planeta", wybierasz "pola zniszczeń" i ten stetek odzyskuje materiały.
sonda szpiegowska: wysyłasz na obcą planetę z opcją szpieguj
satelita: badziew
lekki myśliwiec, ciężki myśliwiec, krążownik, okręt wojenny: dołączasz do nich konwój transporterów i wysyłasz ofierze z opcją napadaj :]

26.04.2005
09:45
smile
[75]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miquś zerknij ino jeszcze na to co zakresliłem na tym obrazku --->

Widzisz przy tym jedneym jest literka T i wyswietla taką informację "obszar zniszczeń xxxx xxxx"
To znaczy ze ktoś go zaatakował? I ze sa surowce wokół jego orbity tak? I tylko tym Recyklerem moge je sciagnąć?


Oooo ubiegłes mnie jak widze z moim zapytanień :) Juz wszytko wiem dzięki :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-26 09:47:09]

26.04.2005
09:47
[76]

M'q [ Schattenjager ]

Joa Shakkuś :)

SySuś, aha, najważniejsze: jeden lot składający się z dowolnej liczby statków jest liczony jako jedna flota. Czyli jak będziesz wysyłał jeden transporter na Swoją kolonię z surowcami to będzie jedna flota, oraz jak będziesz atakował wroga 50 okrętami wojennymi to też będzie jedna flota. Nie wiem czy wyraziłem się dosyć jasno :) No ale do czego zmierzam. Ilość flot jest ograniczona od rozwinięcia technologii komputerowej (każdy kolejny lvl, to możliwość posłania +1 floty więcej). To jest bardzo ważne :) Czyli jeżeli będziesz miał technologię kompową na lvl2, to jak poślesz 2 osobne transporty na dwie różne kolonie, to nic więcej nie będzie mogło lecieć, dopóki jeden transporter nie doleci do celu (stacjonuj), lub nie wróci na homeworlda (transportuj).

26.04.2005
09:51
smile
[77]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miqus wiem wiem ocb :)

Yo Shakkuś :>

Brisiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! choć no tu.. masz moze pozyczyc jednego Recyklera czy nie? :-)

26.04.2005
09:54
[78]

M'q [ Schattenjager ]

Wiesz, generalnie to taka super atrakcja ten recykler to nie jest, bo jest cholernie wolny i zanim na jakiś odległy system dolecisz, to ktoś Cię ubiegnie :) Jedynie w swoim systemie można zbierać, ewentualnie 1-2 obok. Natomiast co jest dobre: jeszcze tego nie próbowałem, ale można z recyklerem zrobić dobrego fleet save.

26.04.2005
09:57
smile
[79]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Tego sie obawiałem ze to wolne jakies sie okaze :>

fleet save? to znaczy?

26.04.2005
10:00
[80]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Zeskanowałem raz jeszcze tamtego gościa i sie zastanawiam dlaczego tylko mam takie informacje?

Raport szpiegowski z mars [5:396:7]
Surowce na mars [5:396:7] o 04-26 10:48:42
Metal: 3676 Kryształ: 3451
Deuter: 4210 Energia: 518
Floty

Szanse na kontrwywiad:0%

W innych skanach mam levele poszczegolnych budowli itp. a tu tylko ilosc surowców? jak myslisz ocb?. Ma lepszy poziom niz technologi szpiegowskiej niz ja?

26.04.2005
10:04
[81]

M'q [ Schattenjager ]

Niach, niach :) >>>>>

Fleet save to ochrona floty. Przykładowo: robisz logouta wieczorem, będziesz grał dopiero rano. Wysyłasz całą flotę w jakieś miejsce, z taką szybkością, żeby wróciła rano. Z tym recyklerem to będzie można ją posłać do pól zniszczeń (co normalnie, bez niego, powinno być niedostępne), a w przestrzeni i na polach zniszczeń na 100% nic się nie może stać (obcy atak na flotę itd.).

A sam fleet save jest po to: masz np 20 krążowników, ale boisz się, że ktoś, kto ma 20 okrętów wojennych przyleci w nocy i rozdupcy całą flotę :) Więc posyłasz to w kosmos, tak, żeby wróciło, jak będziesz następnym razem grał. Oczywiście w tym także transportery z ewentualnym ładunkiem Twoich magazynujących się surowców.

26.04.2005
10:07
[82]

M'q [ Schattenjager ]

Tak, dokładnie. To ile się dowiesz z wywiadu sondy, zależy nie tylko od Twojej technologii szpiegowskiej, ale także od jego.

Btw surowce możesz też tak ratować przed atakiem (to co napisałem w poscie powyżej). Widzisz, że ktoś na Ciebie leci, to posyłasz mu notkę, żeby zawrócił, bo i tak zdążysz wszystko wydać/wysłać :) Jak nie zawróci to (a wiesz, że wygra atak) to wydajesz wszystko, a jak na coś zbierasz, to w transportery i lot taki, żeby wróciły po ataku :]

Btw masz speedsima?

26.04.2005
10:15
[83]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

rozumiem :)

a co to jest speedsim? o_O

26.04.2005
10:19
smile
[84]

M'q [ Schattenjager ]

Symulator ataku.

Posłałem na deangelo7, może się kiedyś przydać :)

26.04.2005
10:27
[85]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

O dobre dobre :> bo chciałem sie zapytac jakie zagrozenie stanowią wyrzutnie rakiet :-)

26.04.2005
10:28
smile
[86]

M'q [ Schattenjager ]

A btw skok z 20 pktów na 120 to sporo! :)

26.04.2005
10:31
[87]

M'q [ Schattenjager ]

Wyrzutnia rakiet to dosyć beznadziejna broń. Takie mięso armatnie. Generalnie ja mam takie coś >>

Ale to też za wiele nie będzie dla przeciętnej floty. Dopiero działo Gaussa, do którego właśnie się próbuję dokopać w badaniach jest czymś konkretnym.

26.04.2005
10:32
smile
[88]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

oo hmm teraz wyciągnąłem wiecej info. Ale i wysłałem wszytkie (3) sondy jakie mam :)

Surowce na Skavenblight [5:396:9] o 04-26 11:28:33
Metal: 6173 Kryształ: 5342
Deuter: 4792 Energia: 1102
Floty
Mały transporter 1 Lekki my¶liwiec 3
Satelita słoneczny 2
Obrona
Budynki
Kopalnia metali 11 Kopalnia kryształów 12
Syntezator deuterium (ciężkiej wody) 9 Elektrownia słoneczna 12
Elektrownia fuzyjna 4 Fabryka robotów 4
Stocznia orbitalna 4 Laboratorium badawcze 2
Badania
Technologia komputerowa 1 Opancerzenie statków powietrznych 3
Technologia energetyczna 3 Napęd spalinowy 3
Napęd impulsowy 2 Technologia laserowa 3

Szanse na kontrwywiad:0%

26.04.2005
10:35
smile
[89]

M'q [ Schattenjager ]

Zobacz to :) Ja tam więcej nie potrzebuje, bo zawsze po jednej posyłam :)

26.04.2005
10:35
smile
[90]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miqus wez zagadaj do mnie na GG :)

26.04.2005
10:36
smile
[91]

M'q [ Schattenjager ]

Postaw szybko na nogi kilka małych transporterów+1 lekki myśliwiec i zbieraj plony z takich farm :)

26.04.2005
10:37
smile
[92]

M'q [ Schattenjager ]

Już ^^

26.04.2005
10:52
smile
[93]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Dziś wyjątkowo z rana się nie zameldowałem gdyż bylem na testach gimnazjalnych :)

Ale nadrobie zaległosci :)

26.04.2005
11:38
smile
[94]

Adamss [ -betting addiction- ]

Ja także byłem na testach.. human łatwy :).

26.04.2005
12:04
smile
[95]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Briś ja widze ze masz miłe towarzycho wokół :>

26.04.2005
12:31
smile
[96]

M'q [ Schattenjager ]

Nie no, widze, że ten m0nk to jakiś pozer i kopiuje moje nazwy planet :D

26.04.2005
12:35
[97]

Fett [ Avatar ]

yyy te posty o ogame mnie dobijają :P

26.04.2005
12:36
smile
[98]

Aerwin [ Centurion ]

aaa właśnie testy, Serafin, Adamss są gdzieś pytania juz dostępne ? Chciałem sobie zrobić :D

26.04.2005
12:51
smile
[99]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

No Miquś chyba nie myslisz ze tylko Ty wpadłes na pomysł z nazwami z SW? :)

Jeszcze 25 minut do mojego pierwszego ataku :) i juz znalazłem 2 kolejne ofiary :D

26.04.2005
12:53
[100]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Adamss>>>>tak, tak łatwy :P Ale 2 ostatnie zadania _beznadziejne_ :P

Fett>>>>nie wiem, napewno w necie niedługo się pojawią :P

26.04.2005
13:00
smile
[101]

M'q [ Schattenjager ]

Hiehie :) No tak, ostantnio na ircu, na kanale mojego sojuszu wrzucałem jakieś raporty, to też padały hasła, że "o_0 ... kolejne Tatooine" :D

26.04.2005
13:02
smile
[102]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

No własnie: Gdzie nie spojrzysz to Tatooine lub Hoth... Żygać się chce :P

26.04.2005
13:06
smile
[103]

M'q [ Schattenjager ]

No, no, no :>

26.04.2005
13:06
[104]

Fett [ Avatar ]

zacieram raczki na tesciki :)

26.04.2005
13:07
smile
[105]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Ej no powaga, ludzska nie macie kszty wyobrazni???:D

26.04.2005
13:08
smile
[106]

M'q [ Schattenjager ]

Kszta wyobraźni to jest właśnie to. A niby jak mam nazywać moje planetki? Miqusiowo1, 2, 3, jak niektórzy mają takie chore pomysły, to wszyscy muszą tak mieć?

26.04.2005
13:09
smile
[107]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Surowce na Tazzmania [5:397:11] o 04-26 14:05:22
Metal: 26703 Kryształ: 15971
Deuter: 6206 Energia: 753
Floty
Obrona
Budynki
Kopalnia metali 12 Kopalnia kryształów 10
Syntezator deuterium (ciężkiej wody) 7 Elektrownia słoneczna 12
Fabryka robotów 2 Stocznia orbitalna 1
Laboratorium badawcze 1
Badania

Szanse na kontrwywiad:0%

Patrzaj Miquś gosc nie zrobił nic... choć wiem ze był zalogowany po tym jak wydałem rozkaz do napaści o_O dobrze mówiłes. To go złoje pozniej jeszcze raz :P

26.04.2005
13:11
[108]

Fett [ Avatar ]

błagam, dajcie spokoj juz z ttym ogame. Nie moge juz tego słuchac aaaargh

26.04.2005
13:11
smile
[109]

M'q [ Schattenjager ]

Wyciśnij z niego surowce jak z cytryny ]:->

26.04.2005
13:11
[110]

Torn [ Merces Letifer ]

Naboo to bym od razu zbombardował :P

Weźcie bo sam zaczne w to grać i co będzie ;)

PS. puszczamy pawia przez rz :]

26.04.2005
13:12
smile
[111]

M'q [ Schattenjager ]

Fett, jeśli wpadniesz między wrony, zacznij krakać, jak i one :D Wiesz, o czym mówię?:D

26.04.2005
13:13
smile
[112]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Torn --->> jak co bedzie? Zloimi Ci skóre i tyle to bedzie :)

Miquś ---->> poczekam tylko do wieczorka i wysle wiecej transporterów co by go doszczetnie wycyckać :)

26.04.2005
13:15
[113]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

M'q>>>>eee tam :P Tyle jest genratorów wszelakich nazw (chociazby imion Drowów, Krasnoludów, Elfów) Bierzesz kilka liter z jednego kilka z drugiego i tak wychodzi nazwa planety. mozesz ew. uzyc głowki i pozlepiac kilka liter w jedna calosc :P A ja wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat: za duzo jest Hothów, Darth Vaderów itp... :|

Torn>>>eheh racja, zasugerowałem się emotą z gg :P ;)

26.04.2005
13:15
smile
[114]

M'q [ Schattenjager ]

Aaaa i na dobę, na jednego gracza możesz posłać max 3 ataki. Tzn możesz więcej, ale jak on to zgłosi adminowi, to dostaniesz czasowego bana :P

26.04.2005
13:16
[115]

Torn [ Merces Letifer ]

M'q - ok, to ja wysyłam Battlecruiser'a z Yamato Gun na Naboo, w celu rozwalenia floty i zakoszenia ciężkiego wodoru, fosforu i kiści rzodkiewek. Beware.. :)

A tak na serio, jakbym dajmy na to założył sobie planetkę to ktoś by mi na początek podesłał? (nie mówię o inwazji:P), albo dałoby się zrobić symbioze? coś za coś żeby było łatwiej?

26.04.2005
13:17
smile
[116]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Juuupiiiii :D

Następuj±ce floty s± przeciw sobie 04-26 14:14:19 były przeciw sobie:


Agresor Storm Shadow (5:396:11)
Broń: 0% Tarcza: 0% Osłona: 20% Typ M.transp.
Il. 1
Uzbrojenie: 5
Tarcza 10
Osłona 480Obrońca Szopen (5:397:11)
Broń: 0% Tarcza: 0% Osłona: 0%
Zniszcz


Flota agresora strzeliła w sumie razy z całkowit± sił± w obrońcę. Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła punktów strat
Flota obrońcy strzeliła w sumie razy z całkowit± sił± w agresora. Tarcza ochronna agresora pochłonęła punktów strat


Agresor Storm Shadow (5:396:11)Typ M.transp.
Il. 1
Uzbrojenie: 5
Tarcza 10
Osłona 480Obrońca Szopen (5:397:11)
Zniszcz

Agresor wygrał bitwę!
Przej±ł
1666 metalu, 1666 kryształu i 1666 deuteruAgresor stracił ł±cznie 0 jednostek.
Obrońca stracił ł±cznie 0 jednostek.
Na tych współrzędnych leża teraz 0 metalu i 0 kryształu.

26.04.2005
13:18
smile
[117]

M'q [ Schattenjager ]

Noooo tak... zapomniałem, że jak wymyślam nazwę planety, to nie moge sobie jej dać nazwy z mojej ulubionej sagi. Musze szukać 15 min na necie 3 różnych generatorów, potem w każdym z nich po 5 min generować różne nazwy, a na koniec 10 min sprawdzać kombinacje wszystkich sylab, aż trafię na jakąś kozacką nazwę.....

26.04.2005
13:19
smile
[118]

Fett [ Avatar ]

www.ogame.pl ?

26.04.2005
13:21
[119]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Moment. Ja Ci nie bronię nazywac swoje planetki jak chcesz. Dla mnie to ona moze nawet się nazywać Kupa. Po prostu wyraziłem swoje zdanie i tyle. Mozesz sie z nim zgadzac możesz nie. EOT

26.04.2005
13:21
smile
[120]

M'q [ Schattenjager ]

ciężkiego wodoru, fosforu i kiści rzodkiewek muehehehe.... rzodkiewki wysyłam na import! nie dostaniesz ani kilograma :D

A jeżeli wystartujesz na uni7 to możesz liczyć na jakiś transport ode mnie :)

26.04.2005
13:23
[121]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miquś ---->> i tak musi wrócic transport z łupem i musze poczekac az zbuduję z dwa dodatkowe transportery. Bo jeszcze mu sporo zostało a po co ma sie zmarnowac :D. Wiec nastepny atak ok. 20-21 wczesniej nie da rady.

Torn ---->> wszytko sie da tylko musisz sie zapisac albo na Uni 2 gdzie jestam ja i Bris, albo na Uni 7 gdzie jest Miquś. Ja jestem jeszcze na Uni 14, ale zanim tam sie rozbuduje to sporo czasu minie. Poza tym mowo przybyli mają ochronę az do czasu rozbudowy im nic nie mozna zrobic :).

26.04.2005
13:23
smile
[122]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Łeeee kupa tez juz jest zajęta :DDD

26.04.2005
13:23
smile
[123]

Torn [ Merces Letifer ]

SySuś uważaj, lecę po Twoją rzodkiewkę.
*warp 5, mr. worf*

Fett - nieee, trzymaj się, nie daj się wciągnąć w to bagno :P

26.04.2005
13:23
[124]

M'q [ Schattenjager ]

Ziomek91 ( cygus91 )
lol34536236 ( asdnfwuhbqr(i) )
Sebikowo ( Seba )
[SQr] Nie Dotykaj ( Kositrzoda )

Tak to są naprawde dobre nazwy. Jednak pozostanę przy StarWarsowych.

26.04.2005
13:24
[125]

Fett [ Avatar ]

kurna miałem byc asertywny :P w ktorym tym gracie ? eee jak to sie nazywa eeee nooo tam sie nuemrek wybeira w jakim chce grac :D

26.04.2005
13:25
[126]

M'q [ Schattenjager ]

SySuś, z tą obroną to nie jest tak... kolor jasnozielony w moim przypadku dostaje każdy gracz, który ma 3x mniej pktów ode mnie. Tak więc np jak ja mam 2k pktów, a gość 600, to u mnie jest zaznaczony jako noob, ale dla kogoś, kto ma 1k pktów już jest normalnym graczem.

26.04.2005
13:26
smile
[127]

M'q [ Schattenjager ]

7- Miqś

26.04.2005
13:26
[128]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Przynajmniej są oryginalne :P

26.04.2005
13:27
[129]

Fett [ Avatar ]

niewazne... gram na universum 14... teraz eee nazwa na planete eee

26.04.2005
13:28
[130]

M'q [ Schattenjager ]

Oryginalne... ale jak to wygląda... dobra eot, bo mnie słabi taka rozmowa....

26.04.2005
13:31
smile
[131]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

M'q>>>>no wyluzuj, przeciez ja powiedziałem co o tych wszytskich Tatooinach mysle, to wszytsko :P Nie złosc sie :)))

26.04.2005
13:33
smile
[132]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Miquś ---->> acha oo to widze ze sporo Cieniasów wokól mnie jest. Ale i tak ich nie moge zaatakowac :(

:)

A temu gosciowi jeszcze sporo zostało:
Surowce na Tazzmania [5:397:11] o 04-26 14:18:14
Metal: 25163 Kryształ: 14419
Deuter: 4573 Energia:

:D

ale juz niedługo, skutecznie o to zadbam :D

26.04.2005
13:35
smile
[133]

M'q [ Schattenjager ]

Pospiesz się, coby ktoś Ci tego spod nosa nie zgarnął :D Bo to smakowity kąsek :D

26.04.2005
13:37
smile
[134]

M'q [ Schattenjager ]

A jak ja bym miał coś do powiedzenia w tej grze, to takie konta jak kupa mamuta, czy kupa na klatę by nie przetrwały 10 min.

26.04.2005
13:37
[135]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Szczerze to mam wrazenie ze jakos nikt sie tym nie interesuje :| albo nie szpiegują tak jak ja nie wiem. Gosc kompletnie goły, ale oczywiscie ja sie tam ciesze :).
Zreszta mam dwa dodatkowe cele juz na mojej liscie, ale niestety sa dwa układy dalej ode mnie.

No dobra to ja narazie spadam :).

26.04.2005
13:48
smile
[136]

Fett [ Avatar ]

ok gram, podoba mi sie :D

Fett
Universum 17
planeta - kolankopodzlewem

26.04.2005
14:24
smile
[137]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Hahahaha zassałem dwa sety, które zajmowały 400MB blahahaha jak na moje super hiper łącze to sukces *doomny z sie* :D

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-26 14:25:27]

26.04.2005
14:34
smile
[138]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Fett>>>na 17 powiadasz... ;)

26.04.2005
14:44
smile
[139]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Fett ---->> heh 17 Uni.. hmm to gdzies na lewo ode mnie :> i na prawo od czarnej dziury :>

Z mojego systemu jakis gosc dorobił sie sondy szpiegowskiej i mnie skanował dwa razy :-) ale sprawdzałem go przed chwilą ma 3 mysliwce lekki i jeden transporter... pfff. Moze mi podskoczyć :). A ja czekam na swojego transportera z łupami :). To wtedy wysle raz jeszcze, na tego goscia co mu zrobiłem wjazd :) Jak sie zaloguje tym razem to juz mu nic nie zostanie :D

26.04.2005
15:03
[140]

Fett [ Avatar ]

yyy skońcyzło mi sie wszystko :P

ale mam kopalnie, kpalnie i elektrownie na drugim poziomie :D

26.04.2005
15:04
smile
[141]

M'q [ Schattenjager ]

Ktoś potrafi to wytłumaczyć? :D

26.04.2005
15:14
smile
[142]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Może to jest bardzo wielki deuter i nie zmieści sie na pake ? :D:D

26.04.2005
15:14
smile
[143]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Moze jakieś resztki krążyły po kosmosie xD

26.04.2005
15:17
smile
[144]

M'q [ Schattenjager ]

Shakkuś, eee, raczej jesteśmy za teorią, że to Oni to przysłali :> Znaczy się Obcy jacyś, czy co :D

26.04.2005
15:26
[145]

Brisk. [ Chomik ]

hej ej hej ejjejej :>

nie bede czytal wszystkiego bop czasu nie mam, wiec najlepiej pytania o ogame na gygy.

SySuś btw obrony to potem opisze ale obrone budowac TYLKO na glownej, na koloniach nie.

cy'a bede pozniej

26.04.2005
15:29
smile
[146]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Mikuś no tak to zawsze wina Onych :D dziady jedne :D

26.04.2005
15:31
[147]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Briś spoko ja i tak nie mam koloni zadnej i jeszcze troche miec nie bede :)

26.04.2005
15:32
smile
[148]

M'q [ Schattenjager ]

obrone budowac TYLKO na glownej

Ooo, to właśnie tak mam :D

26.04.2005
15:33
smile
[149]

M'q [ Schattenjager ]

No ba :D Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Onych :D

26.04.2005
16:54
[150]

Fett [ Avatar ]

podoba mi sie to :D

co najlepoej na poczatku budowac? :D Jak buduje mi sie cos to moge zamkanc strone ?

26.04.2005
17:49
smile
[151]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Następuj±ce floty s± przeciw sobie 04-26 18:40:48 były przeciw sobie:

Agresor Storm Shadow (5:396:11)
Broń: 0% Tarcza: 0% Osłona: 20% Typ M.transp.
Il. 3
Uzbrojenie: 5
Tarcza 10
Osłona 480

Obrońca Szopen (5:397:11)
Broń: 0% Tarcza: 0% Osłona: 0%
Zniszcz

Agresor wygrał bitwę!
Przej±ł
6189 metalu, 6189 kryształu i 2621 deuteru

hehehehehehe :D

Skosiłem goscia 2x w ciagu jednego dnia :D

26.04.2005
20:47
[152]

M'q [ Schattenjager ]

Fett, możesz. Wszystko będzie dalej działało/budowało się/badało się po wylogowaniu.

26.04.2005
21:03
smile
[153]

M'q [ Schattenjager ]

Miałem dzisiaj znowu inspirację i stworzyłem takie cosik :-)

26.04.2005
22:41
[154]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

A ja znalzalem kolejna farmę :> no dziś juz kompletnie nic nie wykombinuje wydam tylko rozkazy i tyle :-)

Zresztą za niedlugo ide spac wiec GN.

26.04.2005
22:43
smile
[155]

M'q [ Schattenjager ]

Ciao.

Btw na Cartoonie nowe epizody Clone Wars.

*szuka nowych farm*

27.04.2005
08:05
[156]

Brisk. [ Chomik ]

hej!

jeeezzz musze zmienic system życia albo sie wykoncze :>

Ogame:
obrona:
1) tylko na głównej planecie
2) jezeli używamy dobrze fleetsave to jest niepotrzebna
3) jeżeli chcemy miec księżyc to jest baaarrrrdzo potrzebna

Sondy:
służą min. do robienia zasłon dla okretów wojennych w czasie ataków, po prostu sciągaja na siebie ogień obrony [ tę funkcje pełnią też małemyśliwce] - takkilka sond lub mysliwców na jeden okręt wojenny.

"Ciekawostki budowlane:"
Kopalnia metali (Poziom 20)
Wymagania: Metal:199.515 Kryształ:49.878
Czas budowy: 14h 15m 03s

Elektrownia słoneczna (Poziom 19)
Wymagania: Metal:166.262 Kryształ:66.505
Czas budowy: 13h 18m 03s


ps. Ładny mecz wczoraj, tylko te ciołki z PSV sami są sobie winni, no sorry ale walili ciągle dokładnie w środek bramki.

ok ja znikam, chce wczesniej dzis prace skonczyc by móc sie poszwedac gdzies po oddalonych i duzych miejscach, wiec pewnie do jutra rana :> ciacho

[lit]

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-27 08:08:47]

27.04.2005
08:09
[157]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Kadet Serafin melduje sie! :]

BTW: Co oznacza ładowność w okinku surowców???

27.04.2005
08:50
smile
[158]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Kolejny sfarmowany :D -->

Jedna z twoich flot ( Mały transporter:4 ) wraca z powrotem z 5:394:6 do Demios [5:396:11] . Flota dostarcza 7736 Metalu,7736 Kryształu i 4527 Deuteru

:P

Serafin ---->> ile mozesz wziąść surowców i dostarczyć je na inna planetę.

27.04.2005
09:15
smile
[159]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

To mi sie cos w ogole nie podoba...

Wczoraj robiłem scan temu gosciowi i miał 20k wszystkiego pozniej zrobiłem raz jeszcze i juz miał ponad 100k metalu i kryształów. Zreszta Miqus chyba Tobie tego goscia pokazywałem bo uwazałem wtedy ze to fajna farma. Pamietasz jak mówiłem ze gosc jest w jednoosobowym sojuszu który sam stworzył? No własnie to on.

A dziś tak wyglada jego scan:

Raport szpiegowski z Nirvana [5:395:9]
Surowce na Nirvana [5:395:9] o 04-27 10:05:57
Metal: 20975 Kryształ: 106395
Deuter: 5783 Energia: 1253
Floty
Mały transporter 6 Lekki my¶liwiec 10
Ciężki my¶liwiec 5 Sonda szpiegowska 3
Obrona
Lekkie działo laserowe 10

Szanse na kontrwywiad:4%

A wczoraj nie miał nic...

27.04.2005
10:07
[160]

M'q [ Schattenjager ]

Joa :D

SySuś, to znaczy, że jak go skanowałeś to jego flota była "w terenie". Lub część była w terenie, a część dobudował.

A ja w końcu po 3 dniach ukulałem na 18lvl elektrowni o_0

Co do teorii Brisia, to już wiem dlaczego w tych starciach tytanów (to co Ci podsyłałem w linku SySuś) oprócz jednostek bojowych latało ~200 sond.

27.04.2005
11:21
[161]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

hehehe :) juz kolejnego potencjalnego wroga sobie narobiłem :)

Agresor wygrał bitwę!
Przej±ł
8635 metalu, 5612 kryształu i 2690 deuteru

Hmm.. szkoda ze tylko 50 % mozna za jednym zamachem sprzątnąc surowców :>

Miqus no tak, ale mnie chodzi o to ze gosc tak sie rozbudował w jeden dzien a jest mniej wiecej na moim poziomie wiec to całkowiecie niemozliwe :>

BTW.. ten gosc co go wczoraj dwukrotnie zrabowałem nie zrobił nic ze swoją obroną :|. Rozbudował tylko fabryki... dziwny jakis.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-27 11:24:47]

27.04.2005
11:24
smile
[162]

M'q [ Schattenjager ]

Możesz posłać 3 ataki... więc możesz je posłać falami, jeden pół minuty po drugim :) W takim wypadku zbierasz 50% przy pierwszym, z kolejnego znowu 50%, no i z tego co zostało też 50% :D

Czyli z 8k metalu zostawisz mu 1k.

27.04.2005
11:30
smile
[163]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

No własnie zaraz go jeszcze raz zeskanuje czy mi sie bedie opłacać tam w ogole leciec :). Chociaz tym razem wszytkie moje statki transportowe brały udział w ataku.

Metal: 8832 Kryształ: 5743
Deuter: 2714 Energia: 627

niewiele mu zostało :). Choc zawsze to lepiej zeby było u mnie niz u niego :D

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-27 11:33:54]

27.04.2005
16:18
smile
[164]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Moja pierwsza wygrana bitwa :]

Agresor wygrał bitwę!
Przej±ł
1125 metalu, 2016 kryształu i 262 deuteru

Agresor stracił ł±cznie 0 jednostek.
Obrońca stracił ł±cznie 0 jednostek.
Na tych współrzędnych leża teraz 0 metalu i 0 kryształu.

27.04.2005
18:22
[165]

Fett [ Avatar ]

a ja se kopalnie buduje u buduje i mnie to zaczyna nudzic :P

Ps. jakie jest zdrobinienie od imienia Ewelina ? ;)

27.04.2005
18:24
smile
[166]

Kompo [ bujaka jamajka ]

Fett - > eee... Ewelinka? :P

A tak poza tym to y0 compadres!

27.04.2005
18:27
smile
[167]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Yo KmP ;)

Fett>>>>Może Ewelcia??:>

27.04.2005
20:10
smile
[168]

Adamss [ -betting addiction- ]

Yeeeehaw, już po testach :))).

elo VL :).

27.04.2005
20:56
[169]

Fett [ Avatar ]

kurde ja to mam problemy:P

Adamss - jaki był przyrodniczo-matematyczny? bo humanistyczny w miare prosty

27.04.2005
21:55
smile
[170]

Kompo [ bujaka jamajka ]

No to ja Wam powiem dobranoc, palls. :)

27.04.2005
22:11
[171]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Fett>>>IMHO mat-przyr był trudniejszy od humanistycznego :| Sporo było z Chemii. Nie spodziewałem sie az tyle :|

27.04.2005
22:23
smile
[172]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

Nie no zaraz sie zesikam ze smiechu :)

Flota agresora strzeliła w sumie 22 razy z całkowit± sił± 110 w obrońcę. Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 1 punktów strat
Flota obrońcy strzeliła w sumie 1 razy z całkowit± sił± 1 w agresora. Tarcza ochronna agresora pochłonęła 1 punktów strat

Agresor wygrał bitwę!
Przej±ł
4451 metalu, 2724 kryształu i 583 deuteru

Agresor stracił ł±cznie 0 jednostek.
Obrońca stracił ł±cznie 2000 jednostek.
Na tych współrzędnych leża teraz 0 metalu i 600 kryształu.

Jednak ten jeden gosc cos tam postawił zaraz zobacze co, ale i tak nic sie mi nie stało :D i splondrowałem go po raz 3 :D

27.04.2005
22:25
smile
[173]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

Widzę że SS uzależnił się od Ogame :>

27.04.2005
22:28
[174]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

jeszcze nie. ale coraz bardziej mi sie podoba :)

27.04.2005
22:29
smile
[175]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

da się zauważyc :)))

27.04.2005
22:35
smile
[176]

Storm Shadow [ Semper Fidelis ]

NP:

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.