GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Idea zmienia nazwę na Orange

19.04.2005
13:11
[1]

Dagger [ Legend ]

Idea zmienia nazwę na Orange

Stało sie to co wszyscy przewidywali.
Polecam przy okazji piękny przykład pr'owego pieprzenia - Idea uzyskała prawo - LOL
Kolejny transfer kasy za granicę po opłatach za korzystanie z loga Tepsy.


PTK Centertel, operator sieci Idea, uzyskał prawo do prowadzenia działalności pod marką Orange w wyniku zawartej we wtorek umowy ze spółką Orange Brand Services Limited - poinformowała we wtorek Telekomunikacja Polska SA, współwłaściciel Centertela.

"Zawarcie umowy jest związane z wprowadzeniem przez PTK Centertel marki Orange. Umowa określa zakres wzajemnej współpracy PTK Centertel i Orange w procesie rebrandingu (zmiany marki - PAP). Umożliwia to współpracę z Grupą Orange oraz wprowadzenie międzynarodowej marki na polski rynek" - zaznaczono w komunikacie.

Według komunikatu, opłata licencyjna za korzystanie z marki Orange ma wynosić 1,6 proc. obrotu PTK Centertel (w zeszłym roku obroty wyniosły 5,6 mld zł). Umowa została zawarta na czas 10 lat z możliwością przedłużenia.

Centertel oczekuje, że wprowadzenie nowej marki będzie miało pozytywny wpływ na jego wyniki, bazę klientów i wzrost przychodów oraz rentowność spółki. Jak podkreślono w komunikacie, klienci dzięki zmianie marki mają zyskać dostęp do dodatkowych produktów i usług.

Orange jest jednym z największych na świecie operatorów telefonii komórkowej. Świadczy usługi w 18 krajach 54 milionom klientów. W 2004 r. Orange miała 19,7 mld euro przychodów. Marka Orange pojawiła się po raz pierwszy na rynku brytyjskim 28 kwietnia 1994 r.

Orange jest podmiotem zależnym od France Telecom, który jest większościowym udziałowcem w TP. Telekomunikacja Polska SA ma 66 proc. udziałów w PTK Centertel. Resztę akcji operatora ma podmiot zależny od France Telecom.

19.04.2005
13:12
smile
[2]

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]

Juz to widze... Gdzie masz komorke? W oranzadzie.

19.04.2005
13:13
smile
[3]

d333d333 [ Silber Kreuz ]

szkoda gadac.....

19.04.2005
13:13
[4]

WorldWideWeb [ Konsul ]

Podobnież od jakiegoś czasu "straszą", że Era (nie wiadomo jak z Heyah) ma zmienić nazwę na T-Mobile Polska...

19.04.2005
13:16
smile
[5]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

ale syf :/ co im to da ze zmienia nazwe ?? :/

19.04.2005
13:17
[6]

Garbizaur [ CLS ]

Hmmm myślałem, że jeszcze trochę zanim zmienią...

W sumie, to imo kiepskie posunięcie. Idea jest zajebiście rozpoznawana, a teraz kampania będzie musiała ruszyć od nowa... :-/ ich sprawa. :)

19.04.2005
13:17
[7]

Garbizaur [ CLS ]

A poza tym mam nadzieję, że wreszcie skasują ten napis na wyświetlaczu telefonu: MILEGO DNIA

Strasznie mnie denerwuje.

19.04.2005
13:18
[8]

SirGoldi [ Gladiator ]

Ciekawe czy dalej przed Ekstraklasą będzie słowo Idea?

19.04.2005
13:18
[9]

Dagger [ Legend ]

==>Garbizaur
Nie przesadzajmy - nie ma aż tylu operatorów żeby się wśród nich pogubić - ba może im to nawet wyjść na dobre.

Inna sprawa że sygnał przyszedł z centrali.

19.04.2005
13:19
[10]

grzesiek16 [ Feluś ]

Już dawno o tym się mówiono.

19.04.2005
13:23
smile
[11]

piokos [ 5iN ]

Czy mają coś wspólnego z Orange Country Choppers?

19.04.2005
13:24
[12]

Fett [ Avatar ]

a niech sie nawet pink staff nazywają, byle żeby tanio było :D

19.04.2005
13:24
smile
[13]

Weakando [ Senator ]

Moge szpanować, że jestem w europejskiej sieci Orange :))))

19.04.2005
13:25
smile
[14]

WorldWideWeb [ Konsul ]

Tak, podobnie jak Plus (bez GSM) to marka wykupiona przez Polkomtel od Wydziału Matematyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu :P

19.04.2005
13:27
[15]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

już rok temu wszystko było przygotowane, wydrukowane itd. swoją drogę Francuzi znaleźli fajną pompkę do wyciągania kasy

19.04.2005
13:50
smile
[16]

elessar89 [ Pretorianin ]

To tylko kwestia czasu:

-Idea -> Orange
-Era -> T-Mobile
-Plus -> Vodafone

19.04.2005
13:53
smile
[17]

oksza [ Senator ]

Zauważcie, że nigdzie nie jest napisane że marka Idea nie bedzie wykorzystywana.
Może po prostu uruchomią dodatkową markę?

19.04.2005
13:56
smile
[18]

elessar89 [ Pretorianin ]

oksza -> Myślę, że na pocątku marka Idea może być nadal obecna na rynku, ale z czasem pozostanie tylko Orange.

19.04.2005
14:00
[19]

Rooneyek [ Konsul ]

elessar89 - popieram go :)) hehe

19.04.2005
14:00
smile
[20]

Roko [ Generał ]

jak by nie było to ekstra sposób na robienie kosztów i transfer kasy
5,6 mld zł za korzystanie ze znaczka Orange :p

20.04.2005
12:03
[21]

Dagger [ Legend ]

==>Roko
Czytaj ze zrozumieniem :P

Pojawił się też kolejny sposób na transfer kasy, TP SA odkupi od FT akcje Centertela.
BTW bardzo mi się podoba nazwisko prezesa Orange :)))Idea zmienia nazwę na Orange

Paweł Rożyński 20-04-2005 , ostatnia aktualizacja 19-04-2005 18:49

Sieć telefonii komórkowej Idea zmieni nazwę na Orange. Cała operacja ma pomóc firmie w walce o najcenniejszych klientów biznesowych i pierwsze miejsce na rynku. Nie ma jednak nic za darmo

Marka Orange należy do France Telecom. Francuska spółka jest inwestorem strategicznym TP SA (47,5 proc. udziałów) i jej komórkowego Centertela, operatora sieci Idea. We wtorek szefowie Orange (Sanjiv Ahuja), TP SA (Marek Józefiak) i Idei (Jean-Marc Vignolles) poinformowali o porozumieniu w sprawie zmiany marki Idea na Orange. Kosztu operacji nie podano, a czas potrzebny na jej przeprowadzenie określa się na 6-12 miesięcy. Najpewniej Idea zmieni się w Orange jeszcze w tym roku, wraz z wprowadzeniem przez Centertela trzeciej generacji telefonii komórkowej.

Zmiana marki będzie się wiązać ze zmianą wystroju tysięcy punktów Idei, wymianą papieru firmowego czy strony internetowej. Do tego trzeba dodać spory koszt kampanii wizerunkowej - np. wypromowanie konkurencyjnego Heyah kosztowało około 50 mln zł. Największy koszt dla grupy TP SA to jednak opłaty licencyjne - w myśl umowy polski operator przez dziesięć lat będzie płacić co roku równowartość 1,6 proc. obrotów Centertela, a umowa może zostać przedłużona.

Łapanie biznesmenów

Główni europejscy operatorzy, np. wywodzący się z Wielkiej Brytanii Vodafone i niemiecki T-Mobile (komórkowe ramię Deutsche Telekom), ujednolicają nazwy sieci, w których mają kontrolne udziały. Po części chodzi o "mocarstwowe ambicje", ale też przyciąganie klientów biznesowych dzięki unifikacji cen i usług oraz o obniżenie kosztów reklamy i marketingu. Po zmianie marki klienci Idei zyskaliby dostęp do nowych telefonów i innych urządzeń projektowanych specjalnie dla sieci Orange. W przyszłości mogliby też liczyć na lepsze stawki za granicą (roaming międzynarodowy).

Prezes Orange Sanjiv Ahuja przekonywał we wtorek, że zmiana marki (tzw. rebranding) w innych krajach dobrze wpłynęła na przychody i pozycję rynkową operatorów. Np. w Rumunii sieć Orange w trzy lata po rebrandingu wskoczyła z drugiego miejsca na pierwsze i notuje 30 proc. wzrostu przychodów rocznie. - Podobnie powinno być w Polsce - uważa Ahuja.

Orange to drugi operator komórkowy pod względem wielkości w Europie z 20 mld euro przychodów. Ma udziały w 18 sieciach, które obsługują 54 mln klientów. 12 z nich posługuje się już jego marką. Firma działa 11 lat, ale dopiero od 2000 r. jest własnością France Telecom, który z Orange uczynił swoją globalną markę komórkową.

- Wątpię, czy mamy dobry czas na zmianę, w sytuacji gdy walka konkurencyjna się zaostrza, a firmy wciąż szybko zwiększają liczbę swych klientów - uważa z kolei analityk DI BRE Banku Michał Marczak. - Idea jest bardzo dobrze rozpoznawalną marką. W krótszej perspektywie może to nawet zaszkodzić operatorowi.

Analityk Deutsche Banku Krzysztof Kaczmarczyk uważa, że zmiana nazwy nie niesie ze sobą specjalnych korzyści dla Idei. - Wszystkie wymieniane korzyści można osiągnąć i bez tego, zacieśniając po prostu współpracę wewnątrz całej grupy spółek France Telecom. Jednak jeśli ma dojść do rebrandingu, to jest na to ostatni dzwonek. Jest jeszcze czas na wylansowanie nowej marki przed wejściem na rynek czwartego operatora komórkowego - mówi Kaczmarczyk.

Ile odzyska France Telecom

W myśl umowy grupa TP SA będzie płacić za korzystanie z marki Orange 1,6 proc. obrotów Idei rocznie. To stawka dla wszystkich sieci komórkowych z rodziny Orange. Czy to dużo? Na pewno zdarzają się wyższe opłaty za markę, np. Orbis płaci swemu właścicielowi, francuskiej firmie Accor, aż 3 proc. przychodów z działalności hotelowej.

W ubiegłym roku do kasy Idei wpłynęło 5,6 mld zł, a więc FT dostałby około 90 mln zł. Jednak przychody firmy szybko rosną, choć tempo powyżej 20 proc. rocznie jest już nie do utrzymania (w ubiegłym roku było to 28 proc.). Według Krzysztofa Kaczmarczyka w ciągu dziesięciu lat France Telecom uzyska z opłat za markę Orange 1,1 mld zł, nie licząc znacznie mniejszych wpłat za wykorzystanie elementów jego logo w TP SA (0,06 proc. obrotów rocznie).

Ale to nie wszystko. Prezes TP SA Marek Józefiak poinformował we wtorek, że spółka przygotowuje się do odkupienia od France Telecom 34 proc. Centertela i wybrała już doradcę przy sprzedaży - Citigroup. Polski telekom w całości kontrolowałby wtedy swoją komórkową spółkę. Szefowie spółki tłumaczą, że to krok w kierunku budowy operatora zintegrowanego, który będzie łączył coraz bardziej usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej i internetu. Z kolei FT udziały w Centertelu nie są potrzebne, bo i tak kontroluje go poprzez TP SA.

Zdaniem Kaczmarczyka wartość pakietu Centertela znajdującego się bezpośrednio w rękach FT wynosi 3,5-4 mld zł, ale wycena ta nie uwzględnia możliwości pojawienia się na rynku czwartego operatora komórkowego (może zacząć działać już w przyszłym roku i może nim być hongkoński gigant Hutchison Whampoa, który bierze udział w przetargu).

Gdyby zsumować wszystkie opłaty na rzecz France Telecom (około 5 mld zł) i dodać obecną wycenę jego akcji TP SA (około 13 mld zł), to francuski operator nadal jest na minusie. Zainwestował bowiem w akcje TP SA ponad 20 mld zł, kupując ich najwięcej w okresie telekomunikacyjnej gorączki.

Kiedy Vodafone i T-Mobile?

Do zmiany marki przymierzają się również konkurenci Grupy TP SA na komórkowym rynku - PTC (Era) i Polkomtel (Plus GSM). Udziałowcami obu operatorów są paneuropejscy giganci T-Mobile i Vodafone. Chcą oni zwiększyć swoje zaangażowanie kapitałowe, a potem również nazwę - na swoją. Jednak najpierw muszą uzyskać pakiety kontrolne. T-Mobile ma 49 proc. udziałów PTC i stara się przejąć resztę od Elektrimu i Vivendi. Z kolei Vodafone dysponuje niespełna 20 proc. akcji Polkomtela i negocjuje z polskimi partnerami - KGHM, PKN Orlen, PSE i Węglokoksem. W przypadku PTC transakcję komplikuje zacięta wojna między udziałowcami, a w Polkomtelu problemem są rozbieżne stanowiska polskich przedsiębiorstw odnośnie sprzedaży akcji. Na razie przymierzają się oni do wprowadzenia operatora na giełdę.

20.04.2005
12:13
[22]

Indoctrine [ Konsul ]

Jak dla mnie mało mądre zagranie. Choć z drugiej strony, jeśli to klienci biznesowi nakręcają najwięcej kasy to nie ma co się dziwić...
Na pewno Orange nie przyciągnie młodzieży ani Kowalskiego, ale jeśli przyciągnie prezesa jakiejś firmy co wygada za 20 ziomali i 10 Kowalskich miesięcznie to oczywiste, że warto się zmienić.

Martwi mnie tylko, że Era zmieni nazwę na T-mobile. Brzmi to durnie i niewygodnie się wymawia. "Mam komórkę w temobilu" :D

20.04.2005
12:14
smile
[23]

bekas86 [ Blaugranczyk ]

Jak dla mnie to moga nazwy zmieniać, tylko żeby tańsze rozmowy był itp

20.04.2005
12:17
[24]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Nihil novi. W wielu krajach działają już nazwy głownych udziałowców, czyli Vodafone i Orange.

20.04.2005
12:19
smile
[25]

ganek [ Konsul ]

To teraz nasza liga bedzie sie nazywala Orange Ekstraklasa, albo cos w tym stylu, bleeh :/

20.04.2005
12:20
[26]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Szkoda tylko, że kasa nie zostaje w Polsce :/

Ogólnie wolałbym chyba, by wprowadzono te trzy sieci do Polski: Orange, T-Mobile, Vodafone. Przynajmniej z czasem stawki połączeń międzynarodowych może by były jak za lokalne ;)

20.04.2005
12:37
smile
[27]

negroz [ ]

a miałem taką nadzieje, że Idea będzie w przyszłości Vodafone'em

20.04.2005
12:39
smile
[28]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

negroz :::> Vodafonem, o ile mnie pamięć nie myli, ma szansę zostać Plus.

Swoją drogą, dobrze, że Idea się tak nie nazywa, bo Vodafone kojarzy mi się z koszmarnymi cenami, Orange zaś wprost przeciwnie ;o)

Ja chciałbym u nas zobaczyć O2, czyli stary BT Cellnet.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-20 12:39:06]

20.04.2005
12:42
smile
[29]

negroz [ ]

Paudyn ---> tak wiem, szkoda, a wiec to bedzie wygladało tak: (?)

idea-oragne
era-tmobile
plus-vodafone

ale zauważcie, że dobieraja się troche kolorystycznie :)

20.04.2005
12:48
smile
[30]

Psycho_Mantis [ MGS Fan ]

Biora loga z zagranicy za grube pieniadze bo tamte maja prestiz. Dla mnie wieksze znaczenie ma logo ery czy plus niz ktoregos zachodniego operatora.
Ci z zachodu powinni placic naszym dlatego ze zmiana loga zawsze moze spowodowac jakis strach wsrod klientow ze cos sie dzieje i ludzie moga odchodzic od firmy :P

20.04.2005
13:42
[31]

Indoctrine [ Konsul ]

Aha, słyszałem też, że wtedy znikną oferty typu telefon za złotówkę. Ponoć to się jednak za bardzo nie opłaca, ale Polacy tak się przyzwyczaili i ciężko to zmienić.

20.04.2005
14:00
smile
[32]

twostupiddogs [ Generał ]

I kto za to zapłaci? Abonenci.

20.04.2005
14:05
[33]

gofer [ ]

ganek - > wydaje mi się, że nazwa austriackiej czy niemieckiej 1 ligi zaczyna się od "T-Mobile"

20.04.2005
14:09
[34]

Chejron [ Rammstein and Tool ]

Orange (Sanjiv Ahuja) - fajnego mają prezesa :]

20.04.2005
14:17
[35]

Mask [ Generał ]

Ale i tak ludzie będą mówić IDEA.. o kartach do IDEI itp.. Za bardzo się już przyzwyczaili .. Pozatym Orange wogóle nie wpada w ucho..

20.04.2005
14:47
smile
[36]

Golem6 [ 2D Murdoc Noddle Russel ]

Niestety, kolejna duża firma polska która padła łupem zagranicznych inwestorów :/ Szkoda... Jak tak dalej pójdzie to nic w Polsce nie będzie polskie :/

20.04.2005
14:55
[37]

eJay [ Gladiator ]

Golem6------->Teraz w Polsce i tak malo jest elementow polskich:) Nawet Biedronka to siec portugalska pod zmieniona nazwą:) Mam nadzieje, ze zachodnie koncerny nie wykupia naszych gorzelni, bo zachodnie przetwor z ziemniakow to cos strasznego:)

20.04.2005
15:08
[38]

Roland [GOL] [ Gladiator ]

Jak będą niższe ceny, to może być i Orange. W sumie nawet ładnie brzmi. :-)

20.04.2005
15:11
smile
[39]

Golem6 [ 2D Murdoc Noddle Russel ]

eJay ---> No niestety to prawda. Nawet język się zmienia na bardziej zagraniczny, dokładnie na amerykański :P
Ale wiesz, to no problem jest i będzie OK :P

20.04.2005
15:19
smile
[40]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

"
Według nieoficjalnych informacji, operator sieci Orange na zakup domeny orange.pl może wydać nawet 150 tys. euro. Jej aktualnym właścicielem jest Agencja Reklamowa Orange, należąca do Migut Media. - Rozmowy prowadzone są z kilkoma zainteresowanymi podmiotami - informuje Mariusz Pasznik z Migut Media. NASK potwierdza: Nie nastąpiła żadna zmiana dotycząca własności domeny orange.pl. Centertel 'obkupił się' już natomiast w inne warianty domeny - orange.net.pl ; orange.org.pl , a brytyjski oddział Orange zaklepał adres orange.com.pl.
Andrzej Maciejewski.

Właściciel domeny orange.pl zapytany o plany z nią związane komentuje: Migut Media SA jest zainteresowana sprzedażą domeny orange.pl. Rozmowy prowadzone są z kilkoma zainteresowanymi podmiotami. Migut Media S.A. jest otwarta na ewentualne propozycje.

Informacja uzyskana w NASK-u potwierdza, że jak dotąd nic się nie zmieniło: - Nie nastapiła żadna zmiana dotycząca własności domeny orange.pl. Jej właścicielem jest w dalszym ciągu Migut Media SA. - poinformowała nas Anna Rywczyńska z działu public relations NASK.

Zdaniem Piotra Kapcio, dyrektora marketingu spółki home.pl, cena za domenę jest sprawą pomiędzy sprzedającym i kupującym raczej nie podawaną do publicznej wiadomości- Domeny nie są zastrzeżonymi znakami towarowymi. W Polsce istnieje przynajmniej 28 firm, które mają w nazwie słowo Orange - podkreśla. Domena www.orange.pl została zarejestrowana w styczniu 1999 roku.

Odkupieniem praw do domeny orange.pl będzie zapewne zainteresowany Centertel, po tym jak marka "Orange" zastąpi "Ideę". (wiecej na temat w naszym wczorajszym materiale - Idea już prawie pomarańczowa ). Wiadomość o sprzedaży domeny za kwotę 150 tys. euro podała środowa Rzeczpospolita. - Bez komentarza - ucina Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy PTK Centertel, zapytany o zamiary spółki wobec domeny.

- Jej wartość dla operatora jest bezdyskusyjna. Cena zaś wydaje się niewygórowana, w porównaniu do łącznych kosztów rebrandingu. Nie wyobrażam sobie by spółka mogła odstąpić od zamiaru odkupienia adresu orange.pl. Internet staje się podstawowym narzędziem komunikacji z klientami - zaznacza Bartek Majewski z domu mediowego OMD.

Właściciel marki Orange mógłby także wystąpić o rozstrzygnięcie praw do domeny przez sąd polubowny działający przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji - twierdzi Ireneusz Matusiak, Przewodniczący Podkomisji ds. Domen Internetowych w PIIT. Przedstawiciel Izby nie ujawnił jednak czy taki wniosek pojawił się, zasłaniając się poufnością prowadzonych sporów.

Główni udziałowcy dwóch pozostałych działających w Polsce operatorów komórkowych, zawczasu zaopatrzyli się w domeny serwisów internetowych z końcówką ".pl". Deutsche Telekom, mający przejąć pełną kontrolę nad PTC (sieć Era), wykupił już domeny T-mobile.pl ; com.pl ; org.pl oraz net.pl. Na razie nie są one aktywne. Główny adres www.t-mobile.pl przekierowuje na macierzystą, niemiecką witrynę sieci T-Mobile. Podobnie zrobił brytyjski Vodafone, którego markę być może już wkrótce przejmie Polkomtel, czyli sieć Plus GSM.
"
Kurcze to jest interes ;-) Może są jeszcze jakieś domenki, na które ktoś będzie chciał wejść....

20.04.2005
15:20
[41]

Psycho_Mantis [ MGS Fan ]

eJay ---> Gorzelnie? No chyba za późno to stwierdziłeś. Niektóre już sprzedali! LOL

20.04.2005
15:22
[42]

eJay [ Gladiator ]

Psycho_Mantis------->Ja swojej piwnicy nie oddam:) tam wytwarzam najlepszy alkohol na osiedlu:)

A tak an serio, sa jeszcze takie ktorych nie sprzedano, choc predzej czy pozniej rynek bedzie juz tak otwarty, ze my bedziemy kupowali wodke z Niemiec, a Niemcy wodke z Polski. I nie mowie o wyprawach promowych, ktore zreszta zlikwidowano:)

20.04.2005
15:29
[43]

Ptosio [ Legionista ]

T-Mobile Bundesliga i tak przmi lepiej od Orange Ekstralkasa :P
A taka zmiana loga za opłatą to imo chybiony pomysł. W Polsce przecież marka IDEAjest dużo bardziej popularna niż orange, znów beda musieli wydawac kase na akcje w stylu heyah.

20.04.2005
17:39
smile
[44]

kiowas [ Legend ]

Mam juz komore w Orange'u wiec teraz tylko czekam na te bonusy :)

20.04.2005
17:59
[45]

Michlos [ ! - C - O - O - L - ! ]

w sumie to nie jest zle tylko wolalem nazwe "idea"

20.04.2005
19:31
smile
[46]

MatteoDA [ Konsul ]

Nareszcie coś się ruszy ;-)
Szczególnie ceny - przydałby się spad w dół ...

Zresztą, sporo rzeczy po rebrandingu się pozmienia, i o to chodzi!

20.04.2005
19:33
[47]

mrEdDi [ ShoguN ]

pozostaje tylko dodac LOL
mam komore w orandzie :P

20.04.2005
19:59
smile
[48]

MrXX [ Pretorianin ]

No i git!

MAM NADZIEJE ŻE WYKĄŃCZĄ PLUSA! NIENAWIDZE TEJ ZASRANEJ FIRMY!

20.04.2005
20:05
[49]

Tristan9 [ Konsul ]

Jak patrzę jak te firmy się bogacą to żałuję że nigdy nie miałem głowy do biznesu ani szczęścia

20.04.2005
20:09
[50]

Dagger [ Legend ]

Ciekawe czy już zaczeli kampanię bo dzisiaj widziałem billboard z kredkami, z których tylko jedna wystawała z szeregu i byłą ostra - oczywiście pomarańczowa

20.04.2005
20:12
[51]

Tristan9 [ Konsul ]

Raczej wolałem nazwę Idea.

20.04.2005
20:40
[52]

dawidowe [ Generał ]

mnie nazwa jest obojetna byle były tansze połaczenia bo teraz porownujac telefony na karte to idea pop jest najdrozszy

20.04.2005
21:04
smile
[53]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

To kolejny dowód na spisek masonów i iluminatów .

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-04-20 21:03:18]

21.04.2005
00:13
smile
[54]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

Ale pomarańczowy już jest zaklepany przez Plusa.

Pomarańczowy jest alegorią tanich rozmów , a zielony parafrazą kosztowania złotówkę .

21.04.2005
00:24
smile
[55]

Arcy Hp [ Legend ]

Era rox :P

21.04.2005
00:30
smile
[56]

Chupacabra [ Senator ]

chociaz sie technologicznie podciagnia, bo teraz idea ma najslabsza infrastrukture i sprzet

21.04.2005
18:41
smile
[57]

suavek [ Centurion ]

nareszcie

21.04.2005
19:04
[58]

gromusek [ Piwa dajcie ! ]

,,chłyt martekingowy'' ten sam produkt w innym opakowaniu...

18.07.2005
21:06
[59]

Dagger [ Legend ]

Tak w temacie

18.07.2005
21:09
[60]

Silveria [ Konsul ]

mogliby obniżyc ceny połączeń za minute w sieci z 80 groszy do 30 bez zadnych zasranych pakietów...

18.07.2005
21:21
[61]

Adam9870 [ Steady - Habitue ]

jakby obniżyli ceny to możnaby było dłużej gadać

18.07.2005
21:48
[62]

Icm [ Konsul ]

Ceny za połączenia i tak spadną ale mam nadzieje że orange zrobi coś z cenami telefonów bo u nas telefony sa strasznie drogie nawet droższe od zachodnich sąsiadów a porównując jeszcze z ich zarobkami to w Polsce nie jest za ciekawie :/

18.07.2005
23:24
[63]

Auxarius [ Pretorianin ]

Wejdzcie na strone w linku, wejdzcie w glab strony i z listy krajow wybierzcie Polske - otwiera sie www.era.pl.. Tak jest juz od pewnego czasu, zmiana nazwy Ery to tylko kwestia formalna T-Mobile i tak ma ja juz w kieszeni (telefony oferty itd wszystko mamy to samo.. Era MDA 3 to tylko SCV #skomplikowany numer TMobilu itd)

18.07.2005
23:28
[64]

Fett [ Avatar ]

a w międyz czasie PLUS GSM podpisal umowe z Vodafone...

18.07.2005
23:28
smile
[65]

@[email protected] [ Generał ]

Icm - masz racje, i beda doplacac jeszcze do kazdego sprzedanego telefonu :P to producent dyktuje ceny, a ze niektore sieci maja 200 zl drozsze od innych to inna sprawa

19.07.2005
00:20
[66]

Chacal [ ? ]

No no, powiało zachodem.

Chrzanic wielomiliardowe kontrakty. Mój portfel i tak nie jest kompatybilny z takimi sumami. Jedno co ważne, to że bedzie mozna dzwonic do cywilizacji w ramach jednej sieci.

19.07.2005
00:40
smile
[67]

legrooch [ Legend ]

Sprawdzone właśnie - Orange UK, Sony Ericsson K750i przy abonamencie 150zł miesięcznie - aparat i słuchawka BT free :)

Motorola Razor (V3) też free, tyle że bez zestawu.

19.07.2005
00:42
smile
[68]

reds23 [ redsov ]

bardzo dawno juz o tym slyszalem,

chyba pisali w nesweeku, jakis duzy francuski operator ... moze i dobrze jak wejda z tanszymi ofertami ...

19.07.2005
01:35
[69]

b166er [ Konsul ]

ceny mogly by troche sposc (tak o polowe)

19.07.2005
02:07
[70]

dacar [ Cult ]

o tym, ze sie nazwy zmieniaja to juz bylo wiadomo jak IDEA podpisywala kontrakt z PZPNem... jest punkt, ze w tym roku nazywa sie IDEA Ekstraklasa, a za rok bedzie sie nazywac ORANGE Ekstraklasa...

19.07.2005
02:15
[71]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

Mi tam sie idea podoba (jako nazwa), ale w sumie wszystko jedno - byle ceny byly nizsze

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.