19:55
smile
[1]

barteqq [ Konsul ]

Piłkarze Pogoni prowadzili 1:0. W 36. min. meczu kibice zarówno z Poznania, jak i ze Szczecina zaczęli krzyczeć "Minuta ciszy!". Piłkarze jeszcze przez chwilę podawali do siebie piłkę, nerwowo spoglądając na sędziego Krzysztofa Zdunka. "Przerwać mecz!" domagała się publiczność.

Wreszcie, po czterech minutach na murawę wbiegł kibic i poinformował sędziego o śmierci papieża. Informację tę otrzymał od dziennikarzy TVN 24. Watykan zaprzeczył jednak tej informacji.

Przy linii bocznej zebrali się sędziowie, delegat PZPN, przedstawiciele Canal+ i władz Lecha. Po chwili arbiter przerwał mecz. Na środku boiska piłkarze i trenerzy utworzyli krąg i pogrążyli się w ciszy. Kilku płakało. Kibice zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Na razie nie wiadomo, czy mecz zostanie dokończony, czy też rozegrany od początku. - Jeśli dostaniemy informacje o śmierci Papieża, to wszystkie mecze zostaną odwołane - powiedział Marcin Stefański z Wydziału Gier PZPN.