GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

SILENT HUNTER III (cz.8)

13.03.2005
21:40
[1]

T_bone [ Generalleutnant ]

SILENT HUNTER III (cz.8)

Oto wątek dla wszystkich zainteresowanych nową odsłoną symulatora niemieckiego U-Boota z okresu II Wojny Światowej: SILENT HUNTER III


".... Panowie, wybraliście najpiękniejszy zawod na ziemi. Jesteście Tu po to, aby nauczyć się umierać ..."

z przemówienia powitalnego do nowych ochotników wstepujących do Królewskiego Pruskiego Korpusu Kadetów

"U-booty to tchórzliwi łajdacy zatapiający nasze statki, zaś nasze submarines to dzielne i wspaniałe okręty, zatapiające nieprzyjaciół"

Winston Churchill definiujący róznicę między alianckimi a niemieckimi okrętami podwodnymi

"...Ten skurwiel na górze nie odpuści, wścieka się Bahr. Większośc ludzi nie ma już sił się podnieść. Niektórzy leżą skuleni, pokasłując nieustanie. Inni wymiotują. Inni robia pod siebie. Strumienie wody wdzierają się do wnętrza okrętu przez zawór kuchenny, uszzczelki śrub napędowych, zawory i kolektory wentylacyjne oraz wyrzutnie torpedowe.
- Jeże, Herr Kaleu !
Krzyk Ballmanna odbija się echem w uszach Bahra, kiedy potężny wybuch wstrząsa okrętem gdzies od dziobu. Woda morska z wyciem wdziera się do śmiertelnej rany otwartej w kadłubie przez jedną z bomb. Wciska pozostałe powietrze do nieuszkodzonych przedziałów kadłuba. Błony bębenkowe Bahra pękają. Kiedy ból eksploduje w jego czaszce, przypomina sobie, czego go uczono w szkole U-bootów. Słup wody o wyskości 1 metrów wywiera ciśnienie jednej atmosfery. Na głębokości 30 metrów ciśnienie równa się 30 atmosferom. Ale na jakim poziomie albo przy której atmosferze okręt podwodny staje się zgniecioną metalową puszką ?
Nikt nigdy nie wrócił, żeby objawic tę prawdę ..."

Atlantycka ruletka

"...Kriegsmarine stoi przed tym sądem i przed światem z nienaganna reputacją i podniesioną banderą. Próby umieszczenia wojny U-bootów na tym samym poziomie co potworne okrucieństwa gdzie indziej, nie powiodły się. Zostało dowiedzione, że prowadziliśmy działania zgodne z wymaganiami prawa międzynarodowego i humanitarnego w taim samym stopniu jak i nasi przeciwnicy..."

z wystąpienia wielkiego admirała Raedera w Trybunale Norymberskim przed ogłoszeniem wyroku

Gra w Zachodniej Europie jest już rozsyłana do osób zamawiających.

A w Polsce jak to będzie i kiedy bedzie - nie wie nikt :-))



Link do strony gry ---> https://www.silent-hunteriii.com/uk/home.php

Link do portalu "matki" wirtualnej morskiej braci ---> https://www.subsim.com/

Link do portalu "biblii" o historii U-Bootów ---> https://www.uboat.net/

Link do najlepszej polskiej strony o tematyce Ubootwaffe ---> https://www.ubootwaffe.pl


(link na dole przenosi do poprzedniej części)

13.03.2005
21:42
[2]

Cacek [ Konsul ]

No i bardzo ladnie :)

13.03.2005
21:45
smile
[3]

T_bone [ Generalleutnant ]

Ehehe tak przyznaje tym razem coś mi nie poszło z czcionką italic, poprostu wszystko się udaje kiedy jest pisane od podstaw, jak przychodzi do kopjowania to się zaczynają problemy :P

13.03.2005
21:49
smile
[4]

T_bone [ Generalleutnant ]

Stary Wuju w jakiej opcji zamówiłeś Sh3 ?? :D Zdradz szczegóły jak będziesz gotowy :-DD

13.03.2005
21:50
[5]

Cacek [ Konsul ]

T_bone --> jest bardzo dobrze :)

Wujaszku -> a Ty co za impreze rozkrecasz?

13.03.2005
21:54
[6]

Cacek [ Konsul ]

Ja przepraszam za male [OT], ale.... Wujaszku, nie ma co prawda SH3, ale wlasnie pojawil sie Twoj wyczekiwany Reasonek 3.0 :)

13.03.2005
23:22
smile
[7]

art.pl [ Konsul ]

Witam wszystkich ja pracuje a tutaj balanga:)
Wlasnie ustalam ostatnie szczegoly z >jatzoo<.Spoko gosc ,przesylka darmowa trudno poczekam
A wy na co czekacie???????

13.03.2005
23:33
smile
[8]

Ragn'or [ Konsul ]

Witam.
A kiedy polska premiera?

14.03.2005
00:15
smile
[9]

art.pl [ Konsul ]

Ragn'or --> tego nie wie nikt

14.03.2005
00:25
smile
[10]

Ragn'or [ Konsul ]

Ale jeszcze w tym roku?
Okropecznie bym potorpedował Angoli;)
Dwójka bardzo mi się podobała,a trójka to już zupełnie mnie wciągnie.:D

14.03.2005
00:48
[11]

Pablo1142 [ Pretorianin ]

Heh sledze co sie dzieje z Sh3 i powiem nie jestem zadowolony gra bedzie wygladac pieknie,moze single bedzie ciekawy,natomiast martwi mnie multi ten kto nie gral w Sh2,Dc na multi nie wie co to za rozrywka (mino ze multi sh2,dc orginalnie bylo skopane na max-a) najwieksza gre jaka pamietam to bylo starcie 5sub vs 5 dd gralismy ja z 2-3 godziny a tu ma byc ograniczenie do 4 graczy online:/ i na dodatek nie wiadomo czy wyjdzie Dc2 a znajac zycie DD beda sie zachowywac jak pociag czyli prosto do celu jedyny wskaznik trudnosci to bedzie ilosc atakujacych w jednym czasie A jak ktos chece pograc to zapraszam na stronke https://www.navy.avx.pl/phpbb/index.php narazie dziala tylko forum po wlamie na serwer:/ ale znajac zpal adminow szybko wszytko worci do normy

14.03.2005
08:55
smile
[12]

Cacek [ Konsul ]

Ragn'or --> jest bardzo mala szansa bo niepotwierdzona niczym konkretnym, ze moze wersja PL bedzie koniec kwietnia - poczatek maja.

art.pl --> Dla biednych na wiezy jak to mawiaja ;-) My czekamy na Wasze relacje, zeby dostac juz kompletnie swira, spazmow i wyladowac w pokoju bez klamek :)

Pablo1142 --> nie watpie, ze rozgrywka DC vs SH2 moze byc pasjonujaca, mnie to jednak nigdy nie wyszlo :) Nie jestm jakims doswidczonym graczem DC, ale powiem Ci, ze mimo wielu prob (zaklocanych oczywiscie roznymi Janus'kami i innymi tego typu) nie udalo mi sie zatomic zadnego ubocika :)

14.03.2005
09:22
[13]

dasintra [ Pretorianin ]

TomeG ---czy wiadomo już kiedy Cenega przedstawi termin wydania SH3 PL??

14.03.2005
10:01
[14]

Cacek [ Konsul ]

dasintra --> nie sadze, zeby TomeG napisal jakies konkrety predko. Znaczy chodzi mi o to, ze raczej nie sa wstanie stwierdzic tak na 100% ile zajmie im tlumaczenie wszystkich tekstow a podejrzewam ze screenow i opisow, ze jednak troche tego jest. No chyba, ze sie myle :)

14.03.2005
10:16
smile
[15]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

T-bone --> Jatzoo zna szczegoly, jakis express,
przy odrobinie szczescia w weekend bede gral w Silent Hunter III !!!
A chwilowo zostaje full review, ktore napisal Neal na SUBSIM :

https://www.subsim.com/ssr/sh3_rc1/sh3_review.htm

Wlasnie czytam, o ile mi w pracy pozwola,
dajcie znac co o tym sadzicie !!

Stary Wuj

14.03.2005
11:24
[16]

art.pl [ Konsul ]

Stary Wuj -->ladna punktacja
ja tez za posrednictwem Jatzoo zlozylem zamowienie , ale przesylka darmowa.Moze troszke potrwac

14.03.2005
11:29
smile
[17]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Z review Neala Stevensa wynika, ze to dobra gra,
wrecz swietna, zmartwily go 2 rzeczy jak widze :

Nasz U-boot po staranowaniu przez wrogi niszczyciel
ma uszkodzenia MODERATE, a wrogi niszczyciel tonie :-)

Nie ma zadnych statkow we wrogich i w naszych portach !
(ale mozliwe, ze to poprawia, w patchu, modzie, dodatku ???

POZA TYM SUUUUUPER :-) Janusa nie stwierdzono :-)

Stary Wuj

14.03.2005
11:35
[18]

Robson_26 [ Chor��y ]

JATZOO --> Jeśli mógłbyś, to zdradź koszt zamówienia, czas dostawy no i czy jeszcze ewentualnie przyjmiesz małe zamówionko?:)

14.03.2005
11:38
smile
[19]

art.pl [ Konsul ]


Stary Wuj -->pytanko co to jest Janus

14.03.2005
11:46
smile
[20]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

art.pl --> serio pytasz ???
Hmmm... :-)

JANUS ERROR - slawny blad wystepujacy przy wielu okazjach
w grze Silent Hunter 2, praktycznie do momentu wydania patcha
1.1 nie dalo sie grac w Windows XP, i nie tylko XP.
To bylo okropne, wydalem 99 zl. na gre, ktora nie dzialala............

Acha, Neal ma jeszcze 2 uwagi NA MINUS :

DOP wysyla lakoniczne i niewiele mowiace komunikaty
typu "Badz bardziej agresywny" ....... rzadko.............
Nie ma zadnych wiesci z innych U-bootow (moga poprawic
w patchu, Neal o to zadba :-)

Nie ma WILCZYCH STAD !!!! (tez moga poprawic)

To tyle, jezeli idzie o braki w SH3.
Neal chcialby jeszcze miec mozliwosc napisania
listu do wdowy po zabitym na naszym U-boocie marynarzu,
bardzo mu brakuje tej opcji :-))))

Stary Wuj

14.03.2005
11:47
smile
[21]

Cacek [ Konsul ]

art.pl --> Janus to slawetny szpieg z krainy deszczowcow, ktory w najmniej odpowiednim momencie w SH 2 umil gre na tyle, ze mozna bylo zrobic restart kompa ;-)

Wujaszku --> No recenzja jest superek! Dopiero mi sie ja w spokoju udalo przeczytac. Jestem naprawde pod wrazeniem.
Co ciekawego: "The game's copy protection did not give me any problem running the game on a new Sony DVD RW burner equipped with Nero Smart Start." Nie wiem, byc moze sie myle (bo mam nadzieje), ale jakby finalna wersja byla zabezpieczona SF3 to by to napisali, bo dlaczego mielby sciemniac? A tu dalej zadnego info. tak jakby chcieli pozwodzic, potrzymac w niepewnosci. Zadna gierka UBI do tej pory nie miala SF3 i mam nadzieje, ze tak tez bedzie z SH3. A wszystko po to, zeby poczuc ten dreszczy emocji zanim zbiora sie fundusze!

14.03.2005
11:50
[22]

T_bone [ Generalleutnant ]

Pablo1142---> Grałem DC vs Sh2 i mile wspominam może pare minut z tych pojedynków (uuu wachlaż torped), ciężko się walczyło... Szkoda że nie z wrogiem :P Mnie Coopy SH3 zadowalają, wystarczy dobre AI.

art.pl---> Janus to przyjaciel każdego kapitana z SH2 i DC :PP

14.03.2005
12:04
[23]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Robson_26 --> przy zamówieniu z ubisoftu (a tak bym preferował - bo dostajecie tam 3 funty rabatu który DAJĘ WAM by koszty gry były niższe - znajcie moje dobre serce :-) - wychodzi przy darmowej przesyłce (48/72 h - ale praktycznie to zapewne z 5 dni) w granicach 165-175 zł (w zależności jak stoi złotówka - a to sie lekko zmienia z dnia na dzień).
Sprawa jest prosta - wpłacasz odpowiednią sumę na moje konto, a ja składam zamówienie. ALE jak wspominałem wcześniej, 23 wyjeżdżam i będe pozbawiony netu, więc wszystkie przelewy muszą zostać wykonane do tego czasu - inaczej ktoś musiałby czekać aż wrócę :-)

A co do recenzji na subsimie - to dlaczego nikt nie napisze, że gra jest do d***, do bani, i że to najgorszy badziew...? Wtedy byśmy chociaż spokojnie spali, a tak - każdy zapewne już śni po nocach o tych wszystkich bitwach konwojowych które nas czekają :-D


14.03.2005
12:26
smile
[24]

Expastor [ Konsul ]

hehe panowie, oppatrzcie na oceny w recenzji... wszysko na max poza Stability
/Bugs 8/10 .. moze to jest szanasa dla Janusza?:)

14.03.2005
12:31
[25]

Robson_26 [ Chor��y ]

JATZOO --> A zamówienie idzie na Twój adres czy mój? No bo jak wyjedziesz zanim dojdzie to lipa. i jeszcze jedno....cena expresu jeśli można.

14.03.2005
12:32
smile
[26]

T_bone [ Generalleutnant ]

Robson_26---> Ekspres 24/48h wychodzi gdzieś 250 zł +.

14.03.2005
12:35
smile
[27]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Expastor --> mnie tez to troche zdziwilo, w samej recenzji
Neal chwali techniczna strone gry, zadnych zwiech, problemow
itd. A tu nagle w podsumowaniu daje Stability/Bugs 8/10 !!
Nie wiem co mial na mysli, ale JANUS NIE SPI :-)))))
Moze chodzilo mu o to, ze gra LADUJE SIE 90 sekund,
wspomnial o tym w recenzji ze 2 razy :-)


Co do AI przeciwnika tez zlego slowa nie slyszalem.....

Stary Wuj

14.03.2005
12:36
[28]

hohner111 [ DragonHeart ]

Przepraszam, nie czytalem calego wątku...czy ta gra kosztuje 250zl ?

14.03.2005
12:37
[29]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Być może po tych wszystkich zachwytach mam zbyt wygórowane wymagania - ale wydaje mi się, że na subsimie bardzo mocno przymknęli oko na te wszystkie 'drobne' błędy. Fakt, że okręty, ocean i 99% tego co widzimy jest genialne - ale te fabryki, te kanciaste domy w portach (hehe.. takie badziewia to chyba każdy z nas programował na zajęciach z C++ :)
Nie grafika się liczy... ale skoro ubi tą grafiką tak mydli nam oczy?

Czy nie uważacie zatem, że gra mimo wszystko w pewnych miejscach jest bardzo niedopracowana?


PS. Tak wiem.... czuję się teraz zlinczowany przez wszystkich za powyższe słowa :D

14.03.2005
12:40
[30]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Robson_26 --> Oczywiście, że na Twój adres - po co by mi było blisko 10 kopi SH3 :-)

..no chyba że sprzedam je na allegro :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

14.03.2005
12:41
[31]

art.pl [ Konsul ]

No tak juz sobie przypominam dzieki za wyjasnienie co do Janus,a.Na sh 2 czekalem oj czekalem a potem rozpacz
Expastor --->moglo byc 1/10:)
Robson_26--> ja tak zamowilem jak pisze Jatzoo darmowa paczuszka.Oczywiscie z pomoca w/w osoby:)

14.03.2005
12:45
[32]

art.pl [ Konsul ]

Jatzoo ---> grunt ze lajby sa dopracowane a reszta no coz , moglo wcale nie byc kancaistych domkow i fabryk tylko zielona trawka

14.03.2005
12:45
[33]

Robson_26 [ Chor��y ]

JATZOO --> No teraz to się czepiasz. Ile razy będziesz miał okazje zobaczyć fabryki przez peryskop? Chyba bawimy się w(na) wodzie czyż nie? A co do realizmu do zastanawia mnie czy będą torpedy niewypały?:) Przynajmniej w SH2 tak było(a może to był bug....hihihih) I jeszcze jedno, mam nadzieje że nie każdy trafiony jedną torpedą będzie szedł na dno, no bo to już będzie gra "trafiony zatopiony"

14.03.2005
12:53
[34]

Cacek [ Konsul ]

Robson_26 --> oczywiscie, ze beda DUD, miejmy nadzieje, ze z czasem (gry) bedzie ich jednak coraz mniej :)
Jak dla mnie ocena Stability/Bugs 8/10 oznacza, ze ich PRAWIE nie ma a nie, ze jest ich masa :) Pewnie chodzilo o te zderzenia ze statkami i inne pomniejsze minusiki - taka mam nadzieje :)

Jatzoo --> puscilem Ci mailika :)

14.03.2005
12:55
[35]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Robson_26 --> Staram się jak mogę trzymać tutaj równowagę - wszyscy się zachwycają nad grą, a ja jak tylko potrafię najlepiej, czepiam się jej ile wlezie :-DDDD
Równowaga w przyrodzie musi być :D

art.pl --> zielona trawka nie byłaby taka zła - wychodzisz w rejs i przez kilka(naście) tygodni nie widzisz nic zielonego - zatem: 'Zielonym do góry panowie' :-DDD

14.03.2005
13:01
[36]

art.pl [ Konsul ]

Ciekawie kto dostanie pierwszy SH3
Ale w tym tygodniu posypie sie komentarzy , a cenega milczy.Zreszta teraz to i tak mi wszystko jedno.Pozostaje tylko czekac na paczuszke

14.03.2005
13:02
[37]

Expastor [ Konsul ]

Jatzoo --> chyba kazdy kto przeczytal ta recke ma wrazenie ze gra jest niedopracowana.. brak stad, radio trafiic jakis ubogi etc.. pewnie wydawca naciskal zeby to juz wydac, mysle ze programisci chcieliby jeszcze pare rzeczy zrobic.. zreszta dziwne jest to ze juz mowimy o patch-u/ mission packu przed oficjalna premiera:)

14.03.2005
13:08
smile
[38]

Bahr [ Pretorianin ]

T_bone-->>:DDDD czyżby mój wachlarz z kąta 0 z SH2 śnił ci się jeszcze po nocach? :DDD

a propos niszczycieli, ciekaw jestem czy będą to dla nas jednostki wyjątkowo agresywne i wyślizgujące sie naszym węgorzom, czy też może ich topienie niewiele będzie się rózniło od topienia statków handlowych (jak w SH2) :-)

Pozdro, U-305

14.03.2005
13:14
smile
[39]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

JATZOO i reszta Kaleunow :-)

Fakt, tekstury i ludziki na brzegu wygladaja OBRZYDLIWIE,
jak sprajty z 1997 r. :-) Ale mniejsza o to, Rumuni zrobili
WNETRZE UBOOTA, ZALOGE, COS NA BRZEGU i juz zaden
symulator okretu podwodnego nie obejdzie sie bez tych
elementow, byli pierwsi i mamy mozliwosc uczestniczenia
w tym historycznym momencie :-)

Nadejszla wiekopojmna chwila !!!!

:-)

Stary Wuj

Jeszcze pare lat, a Blitzmadchen w porcie beda nas namawiac
na wyjazd z Lorient do Paryza, i bedziemy mieli Train Simulator,
IL2 Sturmovik (bedzie mozna znalezc sie pod rugiej stronie
i zbombardowac pociag, ktorym jedzie z dziwka nasz Kaleun),
w samym Paryzu grafa lepsza jak w Half Life 2, taksowka spod dworca
a co za tym idzie Grand Thieft Auto i Mafia w jednym,
a pozniej The Sims Balanga i interaktywne porno............
Ale musimy jeszcze poczekac :-))))

14.03.2005
13:14
smile
[40]

Cacek [ Konsul ]

Jatzoo --> Apropos tego co napisales powyzej - w pelni sie z Toba zgadzam!
Po pierwszy, ogolnym zachwycie... trzeba trzezwo spojrzec na SH3 :)

14.03.2005
13:24
smile
[41]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

No dobra. Ja tak poza tematem chciałem o coś zapytać. Może ktoś wie jak się nazywał serial puszczany daaawno (ok. 15 lat temu) chyba na TVP2. Akcja jego rozgrywała się podczas IIWŚ w większości na Pacyfiku ale i w Europie. Z tego co pamiętam to grał tam Robert Mitchum (był chyba jakimś generałem) a jego syn służył na amerykańskim OP.

14.03.2005
13:38
[42]

dasintra [ Pretorianin ]

viti ---> nie jestem pewien co do tych pietnastu lat. Pamiętam coś w tym stylu ale to było jakieś 8 lat temu i nie na TVP2 tylko na Polsacie (w niedziele o 20:50, zaraz po serialu "Space: Above and beyond"). Ale póki co tytułu sobie nie przypomnę.

14.03.2005
13:38
[43]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Expastor --> sprawa patchy które mają się ukazać w dniu światowej premiery przypomina mi jak nic, polskie wydanie SH2 z dodatkową płytą na której takowy się znajdował :-)

PS. Swoją drogą, nie warto kupować gier w pierwszym dniu ich premiery - musiałem tego patcha do SH2 samemu zassać :-(

14.03.2005
13:41
[44]

Runnersan [ Konsul ]

Viti--> Ja pamiętam. Pewnie chodzi o "Wichry wojny" ... Serial kończył się (zresztą książka też) w momencie gdy z romansidła z wojną w tle musiałby się przerodzić w serial wojenny.

14.03.2005
13:44
[45]

T_bone [ Generalleutnant ]

Bahr----> To bardzo żywe i bolesne wspomnienie:D Pamiętam tą bezsilność, nieuniknione przeznaczenie :P Ty napewno mile wspominasz to że pół gry przesiedziałeś pod wodą naprawiając peryskop ihihihi To były czasy... Może wkrótce powrócą bez dawnych problemów.

14.03.2005
14:01
[46]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Runnersan - Ooo! to właśnie ten serial, dzięki. Ale wstawki wojenne były i z tego co pamiętam całkiem sporo. Była też kontynuacja serialu w której wojny na morzu bylo jak na lekarstwo. Chyba będę musiał zajść do znajomej wypożyczalni wideo ;)

dasintra - 8 lat to bym pamiętał. Gdy był ten serial puszczany to ja w niższych klasach podstawówki byłem. :D

14.03.2005
14:03
smile
[47]

dasintra [ Pretorianin ]

viti, runnersan --> Tak! To się nazywało "wichry wojny" na 100%. I ponadto jestem pewien że był tak jak pisałem na Polsacie (oj, te czasy szkoły podstawowej)

14.03.2005
14:08
[48]

U-boot [ Karl Dönitz ]

Witam Kaleu

W dalszym ciągu w oczekwianiu na gierkę ? - ale to już ostatnie chwile
Już w oddali widać gońca z paczuszką :-))

dla odpręzenia mały dowcip:

Jest niedziela, czas wypłaty kieszonkowego...
Ojciec wyciąga portfel i mówi do syna:
- Możesz jak zwykle dostać 100... albo możesz dostać 1000 i wpierdol od matki, jeżeli powiesz jej, że te czarne stringi, które znalazła w naszym samochodzie, należą do twojej dziewczyny.

Pozdrowionka

14.03.2005
14:35
smile
[49]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

U-boot --> LOL :-))))))

Stary Wuj

14.03.2005
14:43
[50]

pitchblack [ Legionista ]

Panowie gdzie wy pozamawialiscie tego silent huntera .jest mozliwe zamowic gdzies bez karty kredytowej??

14.03.2005
14:49
smile
[51]

T_bone [ Generalleutnant ]

Pierwszy przeciętny gracz otrzymał dziś przesyłkę ---->

Mam nadzieję że przesyłka free będzie szła tylko 5 dni....

14.03.2005
14:50
[52]

T_bone [ Generalleutnant ]

Obrazek był za duży....

14.03.2005
15:09
[53]

Jatzoo [ Pretorianin ]

No nie wiem czy chciałbym być na miejscu tego kolesia (to tak a'propos wcześniejszego wątku na subsimie, gdzie napisał że już grę ma... i gdzie nie pozostawili na nim suchej nitki za kłamstwa :-)


14.03.2005
15:17
[54]

art.pl [ Konsul ]

Nie orientujecie sie jak bedzie wygladac odpalanie torped w trybie realistycznym.Czy bedzie jakis kalkulator to przeliczania kata wystrzelenia torped.

14.03.2005
15:18
[55]

Cacek [ Konsul ]

Jatzoo --> A co mu tak, zakladajac, ze ma gre, to nie siedzi na forum i nie przeglada postow "zazdrosnikow" tylko plywa na szerokich wodach :)

Maly [OT] - kto pamieta cos z matmy, bo ja juz niewiele, przyznac sie? :) Chodzi mi o uklad wspolzednych i wyliczanie czy dany punkt zawiera sie np w kwadracie, znajac wspolzedne tych punktow (wierzcholkow figury i punktu).

14.03.2005
15:35
smile
[56]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

CACEK --> ty ustalasz odleglosc od wrogiego statku,
jego predkosc i kat w stosunku do Twojej lodki,
reszta sie "sama" liczy, nawet na VERY HARD tak
to dziala o ile pamietam :-)
W koncu ten TDC po cos byl :-)

Stary Wuj

Az zajrze na subsim......

14.03.2005
15:48
[57]

art.pl [ Konsul ]

Stary Wuj -->a jak okreslisz predkosc lajby , odleglosc i kat.Na oko :):)

14.03.2005
16:01
[58]

U-boot [ Karl Dönitz ]

art.pl --> wielkości te były oceniane na podstawie obserwacji, peryskop podnoszono wiele razy zanim wystrzelono torpedę (większość frachtowców można było znaleźć w spisie, a co za tym poznać ich prędkośc i zanuszenie) i doświadczenia (nie rozbił tego nikt poza kapitanem, w większości przypadków)


Pozdrowionka

14.03.2005
16:03
[59]

art.pl [ Konsul ]

Ciezki kawalek chleba a predkosci pzreciez byly rozne
A kat wyprzedzenia jak to obliczyc

14.03.2005
16:19
smile
[60]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

art.pl -->

Odleglosc od statku --> masz podzialke na peryskopie,
punktem orientacyjnym jest wysokosc masztu.
Cos a'la STADIMETER.

Predkosc --> a to juz pewien problem, gosc
od hydrofonow moze byc pomocny.

Kat --> korzystasz z Recognition Manual, zreszta
przy ustalaniu odleglosci rowniez.

O ile pamietam, ale to dawno bylo :-)

Stary Wuj

14.03.2005
16:22
[61]

Cacek [ Konsul ]

Wujaszku --> Ale ja pytam powaznie i to nie pod katem SH3 :) Kochana pracka :)

14.03.2005
16:41
smile
[62]

Bahr [ Pretorianin ]

art.pl-->> kąt wyprzedzenia? heh kiedy na U-99 u Herr Kretschmera przelicznik torpedowy miał zły dzień, Kapitan kazał Pierwaszemu strzelac w momencie gdy jego pięśc "zejdzie się" ze statkiem - czyli na oko heh. Ale wątpię żeby żeby ta metoda wymagająca przecież wynurzenia była skuteczna w grze (nie wierzę w tak rozbudowaną inteligencję Angoli, ekhm, tzn komputera.....)

Pozdro, U-305

14.03.2005
16:52
smile
[63]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Cacek --> aaaaaaaaaaaaa, to nie wiem :-)
Zasrana praca..... :-)
Spadam do domu za chwile.

Stary Wuj

14.03.2005
16:54
[64]

art.pl [ Konsul ]

Ciekawi mnie jak to bedzie zobrazowane w grze

14.03.2005
17:04
smile
[65]

TomeG [ Cenega Poland ]

Witam Panowie,
W koncu sie odzywam, ale ja tez spadam do domu. Wiec pare faktow:
Dostalem zezwolenie na podanie informacji, ze Silent Hunter 3 PL prawdopodobnie bedzie wydany ma przelomie kwietnia i maja. Oczywiscie sa to bardzo ogolnikowe i nie najmilsze informacje, ale zauwazcie, ze NAPRAWDE (wiem to bo osobiscie maczam w tym palce :) nacisk polozony jest i bedzie na jakosc tlumaczenia - nie bedziemy sie wiec na sile spieszyc, raczej wole by wszystko bylo dokladnie sprawdzone, a przedluzone o te kilka dni. No i niestety jest jeszcze jeden 'przedluzac' - wersja zrobiona przez nas musi isc do akceptacji do Ubi i dopiero wtedy wraca do nas :((( - i to moze nam najwiecej przesunac termin.
Ale nie badzmy nihilistami, nie caly swiat sklada sie z samolotow, istnieja tez okrety podwodne :) Salute.

14.03.2005
17:13
smile
[66]

art.pl [ Konsul ]

kwiecen ,maj????
Dobrze ze JATZOO wyciagnol pomocna dlon

14.03.2005
17:20
[67]

art.pl [ Konsul ]

UWAGA jatzoo ma dla nas nowine w kwesti ceny SH3 (podobno rewelacja)

14.03.2005
17:23
smile
[68]

Cacek [ Konsul ]

Ja nie wiem, ale chce wiedziec jaka :) Moze bede musial krocej zebrac ;-)

14.03.2005
17:32
[69]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Dzisiaj przeprowadziliśmy z art.pl transakcję zakupu SH3 :-)

Normalnie szok na każdym kroku :-)
1. Art.pl zrobił przelew z samego rana w banku xxx (na wszelki wypadek nie podaję bez zgody art.pl) - i kaska na moim koncie była już koło 3 (nie wiem jak art, ale ja spadłem z krzesła za taki ekspress... dodam, że nie pierwszy raz dzisiejszego dnia ;)
2. Zamówiłem dla art.pl (zgodnie z tym co sobie życzył) SH3 za 29.99Ł (z rabatem na 3Ł) oraz przesyłką FAST/FREE (48/72 hłe, hłe - ciekawe co na to nasza poczta :) - czyli ogólna suma zamówienia wyniosła: 26,99Ł - w przeliczeniu (korzystając z www.waluty.onet.pl) wychodzi na nasze: 153.8376 zł.
3. Złożyłem zamówienie, podałem wszystko co i jak by kaska z konta odpłynęła :(
4. No i wszedłem na stan mojego konta by, sprawdzić ile zagarnęli piraci :-)
5. Wchodzę... i po raz drugi dziś spadam z krzesła (aż 4 litery mnie rozbolały :) z konta zostało pobrane TYLKO: 105,08 zł !!!!

I teraz za cholerę nie wiem czy ktoś się machnął (bank+VISA), czy tak kurs złotówki poszedł w górę (w sobotę jak kupowałem wychodziło 165 razem z przesyłką ekspresową - czyli koło 80 zł rozłożone na 3 osoby). Potwierdzenie zakupu spadnie dopiero za kilka dni, i wtedy będzie wszystko wiadome na 100%.


PS. Dodam tylko, że ja na koncie miałem tylko 9,32 zł - więc ja nie mogłem się machnąć, bo dziwne by było, gdyby mi się kaska nagle namnożyła :-)

14.03.2005
17:52
[70]

art.pl [ Konsul ]

jezeli komus to pomoze to wplaty dokonalem w PKO S.A
Ale mam farta co tak tani ze az glupio

14.03.2005
20:08
smile
[71]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Jatzoo --> a może Ty już masz
w tym sklepie online status GOLD MEMBER :-)))
Jeszcze troche, a założysz sklep, oby w Galerii Mokotów,
będę miał blisko :-))))
A TomeG i Cenega nie zginą, i tak robimy grze niezłą
reklamę, a co gorsza, wierzymy (przynajmniej niektórzy :-)
że jest tego warta !!!
A ja po raz pierwszy (przyznam bez bicia) będę SAM osobiście
podawał do TDC potrzebne do odpalenia parametry, Neal pod koniec
swojej recenzji napisał, że koniec z misjami typu "zatopiłem właśnie
200.000 BRT..... " :-) Oby miał rację...

Stary Wuj

14.03.2005
20:25
smile
[72]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Dla zainteresowanych
Jak się mierzy prędkość wrogiego statku :

https://207.44.164.159/phpBB/viewtopic.php?t=29365

Rysunek poglądowy :-)

Stary Wuj

14.03.2005
20:27
smile
[73]

Jatzoo [ Pretorianin ]

A ja narzekam że są kwadratowe domy ;-)


PS. Ciekawe czy skrypt tego kolesia przewiduje złowienie czegokolwiek na wędkę :-)

14.03.2005
20:30
smile
[74]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

No mam nadzieję, ale może dodadzą
w patchu :-)

Stary Wuj

14.03.2005
20:35
[75]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Czytam sobie te wątki w zasadzie od początku, do gry podchodziłem dość spokojnie (kiedyś grałem w sh1 jeszcze wczesniej jakieś bliżej nieokreślone gry na moim 286 o tej tematyce, potem króciutko, nie zagłębiając sie zbytnio, w sh2), nie można więc powiedzieć żebym był wielkim fanem tej seri. Jednak gdy obejżałem sobie Tutoriale z nawigacji, strzelania działkiem, oraz trailery (trzy), to w jednej chwili zapragnąłem mieć tą grę :) Poprostu czad (szczególnie moment określania przypuszczalnej pozycji celu). SH3 obecnie zajmuje dośyć wysokie miejsce na mojej liście "Must Have". Ja bede czekał na wersje PL, licze na dobrą instrukcję w ojczystym języku, mam nadzieje ze Cenega mnie nie zawiedzie. Tym postem, chciałem zakomunikować, że dołanczam oficjalnie do grona czekąjacych (nie mogących sie doczekać) na SH3 :D Pozdrawiam serdecznie.

14.03.2005
20:45
smile
[76]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

PS. Ciekawe czy skrypt tego kolesia przewiduje złowienie czegokolwiek na wędkę :-)

Hahahahaha.... :DD Na takiego drąga to może się nawet pokusić o złowienie Mako czyli Isurus oxyrinchus*


* - dla tych którzy nie wiedzą o czym plotę: use google Luke ;)

14.03.2005
20:45
smile
[77]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Off-topic od razu ostrzegam :-)

Nie wiem jak Wy, ale ja SH2 przekreśliłem bardzo dawno temu (przegrałem w starciu z nieobliczalnym Janusem :) - gierka miała swoje kolejne 5 minut jak dorobiłem się stałego netu, i razem z U-bootem i Matchausem męczyliśmy konwoje na morzu Śródziemnym - dopóki nam się nie znudziło :-)

Ale właśnie szukając na googlach Hard Moda v4 (inaczej w SH2 nie grałem - jak realizm to tylko na 100% z modami kręcącymi na poziom 102% :) gdzie był doskonały tutorial ukazujący jak operować TDC i wynaczać wszystkie potrzebne kąty i namiary (parę osób o to pytało powyżej) trafiłem znów na stronę 9flotylli (https://www.9teuflottille.de/index2.html) i to co zobaczyłem sprawiło, że moje stare dupsko dziś po raz trzeci znalazło się na ziemi :-)

Modzik waży lekko ponad 260MB - ale obok macie próbkę (czuć się można na prawdę jak na U-995, i tutaj to SH3 wypada słabiutko :) - ale na grafice się nie kończy - więc zanim do mojej stoczni trafi nowiutki SH3 - zabieram się za SH2 :-)


PS. Pewnie już dawno o tym modzie wiece, ale ja w SH2 nie grałem ola boga jak dawno :D

14.03.2005
21:16
smile
[78]

Jatzoo [ Pretorianin ]

OK, nawet udało mi się znaleźć (link na dole) - tekst jest po hiszpańsku i po angielsku - ale proponuję się z nim zaznajomić. Zapaleńcy z 'El Diablo Rojo' odwalili naprawdę kawał dobrej roboty - miejmy nadzieję, że przy SH3 nie będzie potrzeby aż takich modyfikacji gry by poczuć w niej.... odrobinę realizmu.

Oto mała próbka tego co tam znajdziecie - Kaleu, proponuję wziąć się do nauki, bo to nie łatwy kawałek chleba ----------------------------------------------------------------------------------------->

14.03.2005
21:36
[79]

art.pl [ Konsul ]

Jatzoo --> mam pytanko co do tego modu
Instaluje sie go na golego SH2 czy trzeba zainstalowac patha 1.1 , albo cos jeszcze
Co do tych katow za duzo matematyki:):)

14.03.2005
22:12
[80]

Jatzoo [ Pretorianin ]

art.pl --> trochę z tym modem poległem, bo instalator mówi do mnie jakąś łamaną niemszczyzną :-\

14.03.2005
22:26
[81]

Jatzoo [ Pretorianin ]

art.pl --> mi się już odechciało SH2 - objaw po zainstalowaniu gierki bez żadnych modów -->

No i jeszcze to:
"Thu Aug 9 11:31:08 2001
Error -2005532222 [(d3dErr!=DD_OK)]
DirectX code: "DDERR_SURFACELOST"
C:\Devel\Janus2\Windows\Sources\BD3DVertexList.cpp
Line 117"

Aż ciśnie się na usta: "Jaki kur*****na Janus...?" :P

Dobranoc - dla mnie to za dużo wrażeń jak na jeden dzień :(

14.03.2005
22:29
smile
[82]

Jatzoo [ Pretorianin ]

AAAAAAAAAAA - oni mają gorzej ode mnie - jest zatem sprawiedliwość na tym świecie :-)

"..i just got off the phone with EB games. they told me some very horrible news!!! i called them to ask when my preorder sh3 game will be shipped and they said this "

" We are deeply sorry but unfortunatly our distribution center for the east coast has had made a severe mistake with processing we regret to inform you but all those that preordered SH3 may receive their copy of SH3 up to 2 weeks after the official release date of march 15 05 but no later than april 21 05"

14.03.2005
22:58
smile
[83]

Cacek [ Konsul ]

Z ta wedka to jest czad! W patchu 1.1 dodadza zylke a w 2.0 bedzie kolowrotek ;-)
Ale jak patrze na te tekstury... chyba naprawde koncowke to juz robili na szybko, bo szef stal i pakowal w pudelka.

art.pl ->> No obys mial szczescie! :) Ale tak swoja droga to bez roznicy w jakim banku robiles przelew, bo i tak wychodzila kaska z konta Jatzoo - chyba, ze zle zrozumialem, ale przyjalem juz dzisiaj troche zubrowieczki wiec wybaczcie :)

Jatzoo ->> a bylo instalowac wersje PL ;-) Rozne rzeczy sie dzialy z SH2, ale takiego fajnego menu to jeszcze nie widzialem. Swoja droga wersje PL zainstalowalem RAZ, bo w to sie nie dalo grac.

Wujaszku ->> No na manual TDC to moze byc ciezko zatopic 200.000 B, ale zawsze mozna postrzelac do mew - nie wiem ile wazy jedna, ale jak by sie tak zebralo troche, to mozna miec niezly tonaz ;-)

14.03.2005
23:08
smile
[84]

T_bone [ Generalleutnant ]

Uff całkiem sporo nowych screenów (bo teksty po niemiecku odpuszczam :P) przyćmionych recenzją z subsim.

Na początek dalszy ciąg "analizy" clanu AoD:

https://www.aotd-clan.com/phpkit/include.php?path=content/content.php&contentid=85&PHPKITSID=8e6d5349e19870bc19352029ddaf4e39

Obowiązkowo trzeba zerknąć na działy: Dynamische Kampagne, Spieleindrücke.

Na stronie: https://www.9teuflottille.de/index2.html
w dziale review 3 część zapowiedzi: realistic 76%

14.03.2005
23:28
smile
[85]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Jatzoo --> Twoja "nowa" przygoda z SH2 ubawiła mnie do łez :-)))
................stary, dobry JANUS jak żywy :-)

Problem obliczeń do TDC został w SH3 bardzo mądrze rozwiązany,
my podajemy 3 parametry, a TDC liczy, chyba nikt nie sądzi, że
jakiś Kaleun zajmował się trygonometrią przed wystrzeleniem torpedy :-)

Cacek --> no taka wypasiona mewa to pewnie z pół kilo waży,
zestrzelenie kilkuset tysięcy mew nie powinno być problemem
w czasie nudnego rejsu, a na VERY HARD będzie nudnawo, bo
wykryjesz wrogi okręt z odległości ok 20 km, jak masz fart,
(a na VERY HARD nie ma konwojów na mapce, nic tam nie ma :-)
więc to może potrwać :-)

T_bone --> fajne screeny !!!


Dobrej nocy Kameraden :-)


Stary Wuj

14.03.2005
23:29
[86]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

DIPLO --> witaj na pokładzie !!!!!!!

14.03.2005
23:30
smile
[87]

Eversor [ Chor��y ]

Ja chce sh3, juz czuje te fale orgazmu gdy bede ogladal intro ...

14.03.2005
23:34
smile
[88]

Cacek [ Konsul ]

Wujaszku ->> No wlasnie tez mi sie tak wydaje z tym i mewami, wiec nie powinno byc nudo w czasie rejsu a zawsze sobie mozna troche statystke podbic ;-)
Ten Kaleun to sie zajmowal trygonometria pare lat wczesniej zanim zobaczyl torpede :-)
Ale miejmy nadzieje, ze przy odrobinie wprawy da sie pograc z wylaczonym TDC, ale external view to sobie jednak chyba nie odpuszcze :)

14.03.2005
23:34
[89]

Cacek [ Konsul ]

Eversor ->> to tak niewiele Ci do szczescia potrzeba? ;-)

14.03.2005
23:46
[90]

Eversor [ Chor��y ]

Cacek -> sa takie chwile w zyciu ze niewiele do szczescia potrzeba, chyba kazdy z was to przerabial. Kiedys wystarczyla mi ciuchcia, a teraz sh3. oczywiscie inne potrzeby tez mam :P

splukalem sie pare dni temu a chetnie dolaczylbym sie do waszego zamowienia z ubikacji :(

14.03.2005
23:53
smile
[91]

Cacek [ Konsul ]

Eversor ->> Oj wiem co czujesz na temat tego splukania, bo ja tez niestety naleze do grona osob, ktore nie zalapaly sie na zamowienie :-( Narazie :-)
A jezeli teraz wystarczy Ci SH3 to bardzo dobrze... bo predko nic lepszego nie bedzie ;-)
Pozdrawiam i zycze milej nocy, bo sam udaje sie w kraine snu... trzeba wypoczac zanim wyplymiemy w patrol, bo pozniej moze juz nie byc okazji :-)

15.03.2005
00:10
smile
[92]

Robson_26 [ Chor��y ]

Wracam z roboty.....czytam....i o mało nie posikałem się ze śmiechu:D
Jesteście najlepsi:)

15.03.2005
00:46
[93]

Robson_26 [ Chor��y ]

JATZOO --> dzięki za wszystko ale odważyłem się zakupić na własną rękę z Gameplay, expresem, ceny podobne.

To będzie długi tydzień..................

15.03.2005
05:20
[94]

art.pl [ Konsul ]

Jatzoo- o co chodzi z tym tekstem ze wschodnie wybrzeze 2tygodnie pozniej:(:(:(
To jest mowa o Polsce.Spadam ide do roboty

15.03.2005
06:19
[95]

U-boot [ Karl Dönitz ]

Witam

Wątek żyje, ludzie się niecierpliwią - Ci, którzy zamówli, cala reszta zazdrości i z ustęsknieniem czeka na cud :-))

Oby zabawa nie skońcyzła się dla nas zbyt szybko -->

Tyle nadzieji na wyskoim poziomie - łatwo spaść wielce rozczarowanym

Pozdrowionka

15.03.2005
07:58
smile
[96]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Hihi..........

Robson_26 wrócił z roboty o godz. 00.10
art.pl idzie do roboty o godz. 05.20
U-boot jest optymistą o godz. 06.19

Powiedzcie prawdę, pływacie na U-bootach ???

:-)

Miłego dnia

Stary Wuj

15.03.2005
08:35
[97]

Cacek [ Konsul ]

Ahoj Panowie :)
Rozpoczynamy, kolejny, dluuuuuuuugi dzien oczekiwania :)

Wujaszku ->> Masz zupelna racje, cos tu nie gra ;-)

15.03.2005
08:43
[98]

Jatzoo [ Pretorianin ]

art.pl --> mniej więcej chodzi o to:

"ble, ble, ble.... pomyliliśmy się... ble, ble, ble... gra zostanie wysłana z dwutygodniowym opóźnieniem.. ble, ble, ble..." :-)

Zupełnie jak w Polsce - dlaczego od razu nie napiszą - "Bardzo nam przykro, ale zaczęliśmy sprzedaż czegoś, czego jeszcze nie mamy w magazynach" :-)

art.pl - to dotyczy gier zamawianych w EB Games, więc my (póki co :-\ ) możemy spać spokojnie :-)

15.03.2005
08:57
[99]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Chyba wszyscy o czymś zapomnieliśmy :-)

DZIŚ PREMIERA W USA - jak się obudzą po drugiej stronie - tej gorszej :) - i łaskawie zawleką swe ciała do sklepów, jest szansa że już dziś będzie dostępna wersja 'demo' :-)

Choć ja liczę na masę relacji, recenzji, wrażeń... itp. - zatem wstawać śpiochy nieroby :-D

15.03.2005
09:06
smile
[100]

Jatzoo [ Pretorianin ]

No ładnie się zaczyna....... Ubi przesunęło termin (przynajmniej zamówienień złożonych poprzez sklep www UBI w USA) z 15 na 16 marca :-(

Na amazon.com nadal jest 15.03.2005 - żeby tylko tam nie zmienili terminu :-\

15.03.2005
10:07
smile
[101]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Jatzoo --> a powiedz, ta czesc przesylki,
w ktorej idzie "moj" SH3 jest nadal terminowa ???
Pytam z ciekawosci, z rosnacym niepokojem......
Hehehe, nagle sie okaze, ze SH3 to wiekszy hicior
niz Half Life 2 :-))))

Stary Wuj

15.03.2005
10:45
[102]

Eversor [ Chor��y ]

Ja podobnie jak pare innych osob tutaj czekam na to nieszczesne 'DEMO', moze sie hamburgery rusza i cos sie znajdzie. trzeba sobie umilic czas oczekiwania na polska premiere :D
Na zaostrzenie apetytu dwa videa, torpedowy tutorial i atak na konwoj

https://dl1.rapidshare.de/files/876401/76/Convoy_Attack.wmv
https://dl1.rapidshare.de/files/876910/76/Torpedoes.exe

15.03.2005
12:06
[103]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Shit, w pracy nawet nie mam jak tego
obejrzec, musze czekac do wieczora :-(

Stary Wuj

15.03.2005
12:10
[104]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Ten Convoy_Attack ma jakas tragiczna jakosc (chyba ze to tylko u mnie). A torpedoes sciagac nie bede, bo to exe'c ;).

15.03.2005
12:10
[105]

Jagdtiger [ Pretorianin ]

Nie ma WILCZYCH STAD !!!! - tak napisał Neal.

Chyba coś mu się jednak pomyliło. Przypuszczam, że grał w początkowym okresie wojny, kiedy Doenitz jeszcze nie organizował wilczych stad. Poza tym były one organizowane tylko w określonych miejscach oceanów. Jeśli grał w późniejszym okresie wojny to być może pływał po jakichś mało uczęszczanych szlakach. Nie wierzę że twórcy gry nie dodali tego ważnego aspektu wojny podwodnej szczególnie że wcześniej się zarzekali że wilcze stada jak najbardziej będą.

15.03.2005
12:22
smile
[106]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Hmmm. wszyscy, ktorze juz mieli okazje grac
potwierdzaja, ze NIE MA WILCZYCH STAD, i przywoluja
rozmowe z tworcami SH3, ktorzy obiecywali, ze beda.
Nie ma jeszcze paru rzeczy, ale spokojnie moga to
naprawic, nie stresowalbym sie zbytnio, i tak nie lubie
konkurencji :-)

Poza tym zrobimy sobie stado w multiplayer :-)

Stary Wuj

15.03.2005
12:44
[107]

Eversor [ Chor��y ]

u mnie Convoy Attack ma dobra jakosc, a co do torpedy to rzeczywiscie to .exe nawet nie kuknalem :/

15.03.2005
12:47
smile
[108]

Expastor [ Konsul ]

Co do dalszych rzeczy ktore powinny byc w w patchu/addonie to moze by uwzglednic niemieckie lamacze blokady (ups, np przygody mojego U-333 i Spreewalda :P ) oraz neutralne lajby...
No i przydala by sie mozliwosc topienia jakichs malych jednostek przez taranowanie :P A nie akcje jak w SH I kiedy staranowalem saipana 70 ton i uszkodzilem sie powaznie:) Ciekawe co bedziemy robic posiadajac XXI i trafiajac na jakies mala jednostke.. w C:AoD puszczalem takie wolno:P a W SH III? zatapiac z dzialek 20 mm?

15.03.2005
12:48
smile
[109]

Cacek [ Konsul ]

Rany, dlaczego w kazdej robocie trafia sie jakas menda, ktora potrafi czlowiekowi zepsuc humor na caly dzien??? Tylko miec taki maly karabinek i pare granatow i zrobic z tym chlamem porzadek...

15.03.2005
12:51
[110]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Na amazonie (USA) już sprzedają SH3 :-DDDDD
Na godzinę 12:39 dostepność wynosiła..... 1 sztukę - kolejne będą wysyłane w ciągu 1-2 tygodnia :-( Tak wiele osób zakupiło przez amazona, czy też Ubisoft maczał w tym ręce...? :-
Chyba wychodzi nam jakaś teoria spiskowa z tym przesuniętym terminem premiery :-D

Jagdtiger --> widzę, że trafiłeś bez problemów :-D

Stary Wuju --> status jest 'shipped' - tyle wiem (pewnie przesyłka jest przetrzymywana u kuriera bo nadali z podaniem terminu jej dostarczenia) - ale napisałem maila by powiedzieli dokładniej co się dzieje.. no ba je nie rozumić po angielsku i nie wim co tam do mnie mówić na www :-D

15.03.2005
12:54
[111]

Jagdtiger [ Pretorianin ]

Ano trafiłem :) Pół dnia mi zajęło czytanie wszystkiego co tu napisaliście o SH3.

Z wilczymi stadami to trochę się zdenerwowałem. Ale mam nadzieję, że twórcy już zaczynają prace nad dodatkiem, w którym te wilcze stada dodadzą.

15.03.2005
12:55
smile
[112]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Jatzoo --> :-)

Stary Wuj

15.03.2005
12:58
smile
[113]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

UBISOFT pewnie do pudelek z SH3
dorzuca opcjonalne dyskietki z JANUS ERROR.exe ,
zeby gracze mieli ciekawsze problemy niz brak Wilczych Stad :-)))
Dlatego wszystko sie przesunelo w czasie...

Hihihi

Stary Wuj

15.03.2005
13:38
[114]

Jatzoo [ Pretorianin ]

Kolejny szczęśliwiec :-)

Tym razem z naszej zachodniej granicy - jak nic wypada, by następna osoba która otrzyma SH3 była z Polski :-DDDD


PS. Swoją drogą, koleś jest podwójnych szczęściarzem - bo dostał jeszcze BiA przed czasem :-)

15.03.2005
13:43
[115]

Jagdtiger [ Pretorianin ]

Mam pewnę teorię na temat daty wydania wersji PL przez Cenegę. TomekG powiedział, że najpierw Cenego robi lokalizację, następnie grę w wersji z naszym rodzimym językiem wysyłają do Ubi. Oni to aprobują i dopiero Cenega może wydawać grę w Polsce.
Dzieje się tak dlatego że:
W Polsce jak wiadomo bida jest aż piszczy. Nikogo nie stać, żeby kupować gry w tej samej cenie co na zachodzie. Natomiast zachodnich firm nie stać, żeby sprzedawać w Polsce gry w tej samej wersji co na zachodzie jednak po cenie odpowiadającej naszym kieszeniom. Wtedy każdy gracz z zachodu kupowałby wysyłkowo w naszym kraju po cenie dużo niższej niż u nich. Dlatego Ubi nałożyło warunek, że Cenega będzie mogła wydać grę taniej ale musi ona zostać przetłumaczona. Natomiast warunek, że Cenega musi najpierw im wysłać zlokalizowaną grę do testów wziął się z tego, że jakiś koleś w Ubi dostanie w swoje łapy wersję PL i jak sobie nie poradzi z wybrnięciem z dema, które będzie napisane w tym słowiańskim barbarzyńskim języku, to wtedy Ubi zaaprobuję lokalizację. Uznają, że jak temu gościowi się nie udało to i 95% innych graczy z zachodu sobie nie pogra w naszą wersję...

15.03.2005
13:46
[116]

Jagdtiger [ Pretorianin ]

Co do tego szczęśliwca to ja mogę zaraz wstawić taki sam obrazek z moją facjatą na tle pudełka z SH3. Wydrukuję sobie okładkę, którą można znaleźć w niejednym miejscu na sieci i włożę ją w pudełko DVD po jakimś niemieckim erotyku...Będzie wyglądało identycznie.

15.03.2005
13:51
[117]

U-boot [ Karl Dönitz ]

Zapraszam na dalszą część naszych rozmow do nowego wątku

Nie prorokuje czy to ostatni bez gry :-))

Oto linka --->

15.03.2005
13:52
smile
[118]

Expastor [ Konsul ]

Jagdtiger ---. heh bedzie wygladalo dobrze i dzialalo na wielu bardziej niz ten niemiecki erotyk:P

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.