GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 99)

22.02.2005
18:38
smile
[1]

Yancy [ Senator ]

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 99)

Wątek poświęcony jest jednej z najwspanialszych gier cRPG - Gothic2. Tutaj rozmawiamy o swoich rozterkach związanych z grą, jak i problemach napotkanych podczas podróży po Korinis, Górniczej Dolinie oraz nowych tajemniczych rejonach Myrthany. Doliny nie osłania już magiczna bariera. Grasują w niej Orkowie a nawet... mityczne Smoki. Musimy sprostać wielu wyzwaniom by pokonać wysłanników boga Beliara, który stoi za cała intrygą. To nasze przeznaczenie a zarazem jedyny sposób na przywrócenie chwilowego spokoju i równowagi w krainie Myrthany.

========================================================================

PORADY FORUMOWICZÓW

Informuję wszystkich o zmianie dotyczącej wstępniaka! Jak widać - został on skrócony. Ale bez obaw. Dzięki uprzejmości SilentOtto, można go w każdej chwili przeczytać online, bądź zrzucić sobie na dysk w postaci archiwum rar. Wielkie dzięki za pomoc w tej sprawie!!!
Cóż, wstępniak rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wszyscy stali bywalcy jednogłośnie podjęli decyzje o takiej reorganizacji.

Gra doczekała się oficjalnego dodatku "NOC KRUKA". Po długim oczekiwaniu i wielokrotnym przekładaniu terminu, można się cieszyć również polską wersją dodatku. W związku z tym - wszelkie informacje dotyczące instalacji niemieckojęzycznej wersji dodatku na polską podstawkę, zostają ze wstępniaka usunięte.

Ważniejsze nowości i zmiany w rozwoju postaci wprowadzone wraz z Nocą Kruka by Yancy

1. Obecnie koszt rozwoju postaci jest identyczny NIEZALEŻNIE od tego do jakiego obozu należymy.
Siła, Zręczność i Mana
od 11-30 koszt 1 punkt nauki za 1 punkt umiejętności
od 31-60 2 punkty nauki za 1 punkty umiejętności
od 61-90 3 punkty nauki za 1 punkt umiejętności
od 91-120 4 punkty nauki za 1 punkt umiejętności
od 120 będziemy płacić 5 punktów nauki za 1 punkt umiejętności

Bronie 1 i 2 ręczne oraz Łuki i Kusze rozwijają się na podobnych zasadach punktowych. Nadal rozwijając jedną broń - zarazem będziemy podciągać drugą.
11-30 koszt 1 punkt nauki za 1% umiejętności
od 31-60 2 punkty nauki za 1% umiejętności
od 61-90 3 punkty nauki za 1% umiejętności
od 91-100 4 punkty nauki za 1% umiejętności

Oczywiście zasada jest podobna jak w Gothic2 - czyli rozwijamy umiejętność np. do 29 a następnie płacąc punkt za punkt rozwijamy do 34 itd. Ważne by o tym pamiętać. Ważne również by wszystkie mikstury dodające statystyki na stałe, kamienne tabliczki (nowość w Nocy Kruka) itp. - pozostawić sobie na sam koniec!

2. Mikstury dodające punkty do statystyk na stałe zmieniły swoją moc - dla przykładu:
Eliskir ducha z 10pkt teraz dodaje 5pkt
Eliksir siły z 5pkt siły tylko 3pkt
Eliksir zręczności z 5pkt 3pkt
Eliksir życia z 15pkt obecnie dodaje 20pkt

3. Odżywianie również uległo zmianie. Obecnie bonus można uzyskać WIELOKROTNIE.
Zjedzenie 25 jabłek dodaje +1 do siły - czyli bez zmian ale bonus można uzyskać wielokrotnie
Zjedzenie 50 mrocznych grzybków dawało +10 do many, obecnie daje +5 ale wielokrotnie

4. Jeżeli rozwiniemy zręczność powyżej 90 punktów - automatycznie uczymy się AKROBATYKI. Uwaga: to tych 90pkt wliczają się również bonusy jakie dają amulety, pierścienie i pasy! Po założeniu ich i podniesieniu zręczności uzyskamy i tak umiejętność akrobatyki, która nie zniknie jeśli zdejmiemy przedmioty i obniżymy zręczność poniżej 90pkt.

5. Obecnie Łuki opierają się na zręczności tak jak w G2, jednak kusze zostały zmienione i wymagają nie zręczności a siły. Występuje tu pewna niejasna sytuacja (być może bug). Zręczność NADAL wpływa na ilość obrażeń kuszy. Zwiększenie siły nic nie zmienia - natomiast podnoszenie zręczności zwiększa obrażenia zadawane przez każdą broń zasięgową wliczając w to oparte na sile kusze.
Podobnie ma się sprawa w przypadku mieczy opartych na zręczności a nie sile (np. Miecz Mistrzowski) - zwiększanie zręczności nie wpływa na zadawane przez nie obrażenia, natomiast zwiększanie siły - owszem.

6. Zmianie uległo punktowanie kradzieży kieszonkowych. Poprzednio co rozdział dostawaliśmy coraz więcej punktów za udane kradzieże. Obecnie zrobione jest to bardziej sensownie. Każda kolejna kradzież stopniowo punktowana jest coraz większą ilością punktów. Mamy więc wrażenie osiągania coraz większej biegłości w złodziejskim fachu.

7. Pojawiły się zestawy przedmiotów, które założone razem dają większe bonusy niż jeśli założymy każdy z osobna. W grze występują trzy takie zestawy, każdy składa się z trzech części - dwóch pierścieni oraz amuletu. Szkoda że zestawów jest tak mało a są to; Wojownik (dodający odporność na bronie), Uzdrowiciel (dodaje punkty życia) i Kapłan (dodaje punkty many). Założenie poszczególnych części zestawu razem - daje 2xwiększy bonus niż wynikałoby to z noszenia poszczególnych części oddzielnie.

8. Zupełną nowością jest nauka starożytnych języków. Posiada 3 stopnie wtajemniczenia. Do czego to potrzebne? Ano, w grze pojawiły się kamienne tabliczki dodające na stałe punkty do wszystkich statystyk oraz umiejętności posługiwania się każdą z broni (również 3 stopnie wtajemniczenia).

9. Obecnie NPC reagują na noszone przez nas zbroje. Jeśli np. założymy zbroję bandyty w klasztorze - zostaniemy wzięci za bandytę i zaatakowani. Odwrotnie - zakładając zbroję bandyty, nie będziemy przez bandytow atakowani.
Kolejną nowością są pasy, które uzupełniają rynsztunek i na zasadzie pierścieni i amuletów dodają punkty do naszych statystyk. Same pierścienie i amulety mają obecnie słabszą moc. Przykładowo - amulet siły dodawał +15 do siły, obecnie dodaje +10.
Dla równowagi - zbroje uległy znacznemu „podrasowaniu” w stosunku do podstawki G2.

10. Statystyki broni uległy sporym zmianom. Zwiększyły się ich obrażenia ale również i wymagania jakie trzeba spełnić by móc ich używać. Do tego broń w większości dostępna jest u kupców od samego początku gry.
Pojawiły się zupełnie nowe egzemplarze. W tym takie ciekawostki jak magiczny łuk i kusza, oraz ognisty łuk (niestety ze znikomą ilością amunicji do nich).
Zupełnie oddzielną sprawą jest Szpon Beliara. To unikatowy magiczny artefakt zamieniający się w rękach Najemnika i Paladyna w potężny miecz zadający oprócz zwykłych obrażeń, również ogromne obrażenia magiczne (jedno lub oburęczny w zależności od tego, którą umiejętność mamy wyżej rozwiniętą). Możemy go stale ulepszać w kapliczkach Beliara (kolejna nowość wniesiona przez dodatek) co dwa poziomy naszego awansu kosztem punktów życia. Szpon w rękach maga przyjmie postać magicznej runy z unikatowymi czarami. Runa jest tylko jedna - ale w kapliczkach możemy ją zmieniać dowolnie na inne, przy czym każdy kolejny krąg magii (do 5 włącznie) przynosi nowe zaklęcia. Z najpotężniejszym zaklęciem w grze włącznie :)

11. W grze znajduje się jeszcze cała masa innych zmian. Nowe sposoby na dostanie się do miasta i do każdego z głównych obozów, tresowany błędny ognik, nowe czary, nowe bronie, nowe potworki, teleporty.... Można by tak wymieniać jeszcze długo - ale o tym niech każdy przekona się już sam.

Poważniejsze błędy jakie wnosi Noc Kruka

- Jeśli poprosimy Laresa by zabrał nas na farmę Onara przed wybraniem linii dialogowej z podróżą do Magów Wody- nie będziemy mogli już potem poprosić go o zabranie do Magów Wody. W takiej sytuacji nie dostaniemy części ornamentu co uniemożliwia ukończenie gry bez uciekania się do konsoli.
- Przed pierwszą rozmową z Vatrasem warto zapisać grę. Niektóre osoby zgłaszają bowiem że po rozmowie nie dostają amuletu z Ognikiem.


LINKI DO STAREGO WSTEPNIAKA PONIŻEJ


https://www.frontline.neostrada.pl/gothic.html <--- Wersja online
www.frontline.neostrada.pl/gothic.rar <--- W postaci archiwum rar
========================================================================

Linki do stron związanych z Gothic'iem 2:
https://gamesweb.com/pc/tipps_tricks/gothic2/ <--- Mapy do Gothica 2 i wiele ciekawych rzeczy związanych z gra GERMAN
https://www.gothic2.glt.pl/ <--- Dużo info o G1 i G2 mapki, solucje, cheaty, itp.
https://www.gothic.g4ce.pl/ <--- Jedna z najciekawszych polskich stron poświęcona G1, G2 i Nocy Kruka
https://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&release_id=81 <--- Baza danych o Gothic2 - w języku niemieckim
https://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&release_id=110 <--- j.w. z tym że zaktualizowana o dane z dodatku
========================================================================

Minimalne Wymagania sprzętowe: PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB
========================================================================

Link do poprzedniej części:

22.02.2005
18:44
[2]

Yancy [ Senator ]

Rutynowy up. I przy okazji - tradycyjnie ktoś pytał o zagadkę Quachodrona. Odpowiedź na jego pytania można znaleźć w bibliotece i słuchając co mają do powiedzenia Magowie Wody.

SPOILER

1. Strażnicy Umarłych
2. Kasta Wojowników
3. Kapłani
4. Kasta Wojowników
5. Uczeni
6. Uzdrowiciele
7. ??? - nie moge tego wiedziec

KONIEC SPOILERA

23.02.2005
02:12
[3]

hugo [ v4 ]

Małe pytanko:
po zniszczeniu oka innosa Vatras mówi ze nie ruszy się z miasta dopuki ktoś go nie zastąpi.... kto to ma być? Z kim trzeba pogadać?

23.02.2005
02:53
[4]

Trollf [ ]

hugo -> dopiero po skonczeniu dodatku (jarkendar) ktos go zastapi...

23.02.2005
02:57
[5]

slayderman [ Legionista ]

hugo: musisz przejsc NK a nastepnie porozmwiac z Myxirem o zastepstwie Vatrasa.

23.02.2005
13:09
smile
[6]

alien75 [ Konsul ]

mam problem
wlasnie kupilem noc kruka i chcialbym dolaczyc do magow wody lecz mam zadanie znalesc zaginionych ludzi ale nie wiem juz gdzie ich szukac trop zgubilem na tym jak pirat zalatwil dextera i co teraz czy ktoś by mi mógł w tej sprawie pomóc
z gory thx

23.02.2005
13:14
[7]

Trollf [ ]

alien75 -> musisz zaczac 2-gi rozdzial (dostarczyc wiadomosc do Hagena) i wtedy porozmawiac z Vatrasem...

23.02.2005
13:17
[8]

Yogi_B [ Konsul ]

alien76 - pomóc w tej sprawie może ci przeczytanie tych wszystkich kartek, które masz w ekwipunku. Na pewno pomoże ci czytanie dialogów i uważne przechodzenie gry. Ale niestety, podejżewam, ze zaraz pomoże Ci albo Trollf, albo Yancy, czyli wyłozą Ci kawę na ławę :)))

23.02.2005
13:54
smile
[9]

Przemek Wardęga [ Junior ]

GOTHIC 2 NOC KRUKA TO ZAJE***** GRA. KTO SIE ZE MNĄ NIE ZGADZA ZAPRASZAM NA ADRES UL. IM. PODBITEGO OKA W MIEŚCIE BO NIE LUBIŁ GOTHICA 2.

23.02.2005
14:01
smile
[10]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

eeee? o boze... ;f

23.02.2005
14:35
smile
[11]

Trollf [ ]

to pewnie jakis zielony nowicjusz... =]

23.02.2005
14:49
[12]

Watzap [ Centurion ]

Sorrki ze takie glupie pytanie ale gram w Gothica 2 i poszedlem do klasztoru aby byc magiem i sie na niego szkolic.Mam teraz probe ognia i musze wykonac 3 zadania magow i jedno z nich to zabic prawdopodobmnie golema ale chyba jestem na niego zaslaby.Powiedzcie mi co mam zrobic aby wykonac pozostale zadania tzn to drugie to zrobic rune strzaly ognistej a trzecie wlasnie nie wiem o co mu chodzi moze mi pomozecie w tym oto zadaniu.

23.02.2005
15:32
smile
[13]

alien75 [ Konsul ]

Trollf ---> zeby zacząc drugi rozdzial trzeba byc w jakiejs gildi a ja nie chce byc nikim poza maiem wody bo reszta juz gralem tak wiec utknalem w tym punkcie (UP) i nie wiem co zrobic pomożcie noooooo nie badzcie tacy bo zaczynam juz wszystkich w miscie tluc noooo (za pomoca demonów itp:)

23.02.2005
15:37
[14]

Trollf [ ]

alien75 -> nie da sie ukonczyc gry (nawet z zainstalowanym dodatkiem) nie bedac najemnikiem lub paladynem czy tez magiem... a magiem wody zostac nie mozna, jedynie istnieje mozliwosc dolaczenia do tzw. 'kregu wody', co i tak jest niezalezne od przynaleznosci do jednej z dotychczasoych 3 glownych gildii oraz niezbedne do ukonczenia gry...

23.02.2005
15:52
[15]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Watzap ---> Aby zostac magiem ognia nalezy wykonac 3 próby. Mianowicie:

-wraz z 3 innymi nowicjuszami mamy podążać ściezką Inosa. Polega to na tym aby iśc wdłuż kapliczek w stronę czarnego trola. Jak zbliżamy się do tego regionu należy przed jeziorkiem skręcić na prawo i dojść do kotlinki otoczonej skałam ( ta kotlina za wiszącym, mostem idąc od czarnego trola). Następnie wejśc dio jaskini ( chowane wejście w krzakach) i kierowac się w prawy tunel gdzie jest skrzynia z pierwszą runa maga. Uwaga inni nowicjusze cię zaatakują.

-kolejna próba to zabicie magicznego golema. Nalezy zabrac święty młot z podziemi a pilnującego nowicjusza uśpic czarem sen. Tylko ta broń go pokona magicznego golema.

-ostani czar to wykonanioe runy ognista strzała. Trzeba w bibliotece u maga na prawo nauczyć się za 5 PN tej runy. Dodatkowo należy mieć runę czystą, zwój z zaklęciem tego samego typu i jakies skaładniki. Do tej konkretnej trzeba siarkę. Podchodzimy do stołu runicznego i tworzymy runę.

Potem do Pyrokara po mianowanie na maga ognia:)

23.02.2005
15:58
smile
[16]

zandarus [ Generaďż˝ ]

W kolejnym wątku będzię okrągły jubileusz. Zauważcie, że będzie się on popkrywać z rocznicą istnienia wątku o Gothicu. Czyli 100 wątek na 2lecie istnienia. I tak zrobił sie nam jeden z dłuższych cyklicznych wątków:)

23.02.2005
19:02
[17]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Ano, wiemy :) I jak mnie przez ten rok skleroza nie zjadła - to przypominam sobie że o rocznicy też ty przypominałeś :) Ta setka to oczywiście czysto umowana cyferka - ale jak nie patrzeć i wiekowo i "numerkowo" dołączymy do grona tych najbardziej wytrwałych wątków.


Panie i panowie ---> AVIATOR :P

23.02.2005
19:08
smile
[18]

Arkulus [ Konsul ]

Zapraszam do zabawy https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3392778&N=1.
Już 4 część. Hehe Yancy już wielkimi krokami do 100 się zbliżasz. Dobrze. Będzie jakaś impra Gothica. Polecam szybkie śledzie i gin uszykować. Zielony Nowicjusz też może być.

23.02.2005
22:30
[19]

gwin [ Chor��y ]

no to po pierwsze to mam pytanie, a mianowicie ,dodatek ,miejsce gdzie znajduje sie magiczny luk z magicznymi strzalami, po lewej i prawej stronie sa dwaj kamienni straznicy, miejsce to znajduje sie przy taki zarwanym moscie, obok miejsca gdzie zdobywamy , zdaje sie, filotetowa tablicze dla Saturasa, ekhm, wiem ze przydlugi troche opis, ale chcialem byc pewny ze wiadomo gdzie utknalem:) no i sytuacja przedstawia sie tak: dostac do tego luku to ja sie dostalem, za to mam pewien drobniusienki problem , nie wiem jak sie stamtad wydostac...
jakies pomysly?
na jeden pomysl juz wpadlem a mianowicie : akrobatyka moglaby pomoc, ale czy ejst inne wyjscie, bo do akrobatyki to mi nieco brakuje khem:)
a ciagle picie sledzia szybkiego powoduje tylko tyle ze sleczac tam , codziennie rano zapic musze piwkiem ten watrobozracy napoj, no i hmm konczy mi sie , i piwo i sledz:) i cierpliwosc:)

23.02.2005
22:46
[20]

gwin [ Chor��y ]

co by nie dopuszczac do watku o Gothic`u za wiele innych tematow , nie zwiazanych z nim , postaram sie strescic i podrzuce jeszcze troszke o Vampire: Bloodlines

Naprawde wysmienita gra, i chodz wielkie mialem problemy z nia, a ciagly loading byl naprawde nieznosny to i tak nie zaluje, na kazdym najmniejszym kroczku bylo cos co zaskakiwalo:)
zeby jakos jeszcze dali sobie rade z tym enginem to by byla rewelacja, zeby jeszcze dali rade sobie w pozbyciu se bugow to juz wogle cudenko:)
wiecej mowic nie bede, polecam po prostu wszsytkim , zwlaszcze jesli ktos taki klimacik lubi:)
dla zachety dodam ,ze naprawde ciezko mi bylo , dogrywanie sie ciagle lokacji wchodzenie do domku..loading, wychodzenie...loading..i to wcale nie kilkusekundowy tylko trwajacy przynajmniej mintke a czasem i wiecej, plus oczywiscie wychodzenie ciagle gry do windowsa, za nic mi nie popsuly rozgrywki:)
a dzieki temu ciaglemu dogrywaniu sie przeczytalem sobie w miedzyczasie dwie ksiazeczki;)
tak wiec jak sie chce to mozna;)

23.02.2005
23:42
[21]

hugo [ v4 ]

Kolejne pytanko:

Znajduje w paru miejscach na ziemi krzyże ułożone z desek, jakby ktoś zaznaczył miejsce zakopania skarbu... kiedy na tym klikam dostaję komunikat 'brak odpowiedniego przetmiotu' czego ja do tego potrzebuje? łopaty?

23.02.2005
23:44
[22]

szokbar [ Pretorianin ]

kilofa :)

23.02.2005
23:47
[23]

szokbar [ Pretorianin ]

Gwin ----------> zamiana w cieniostwora (zwój)

24.02.2005
00:06
[24]

gwin [ Chor��y ]

ehhh rozumiem ze bez akrobatyki albo zamiany w cieniostwora , to ja nie mam szans sie stamtad wydostac hmmmm??:)
no tak, a taki bylem z siebie dumny ze znalazlem spsoob jak to doczlapac, a tu sie okazju ze doczlapac to prosze bardzo a wyjsc to juz nie takie proste, ehh zycie:)

hugo -> oczywiscie ze kilof

swoja droga kilof calkiem drogi jest w dodatku...hm hm hm, ciekawe dlaczego, no jakiez to bardzo ciekawe dlaczego;)

24.02.2005
00:12
[25]

Yancy [ Senator ]

offtopic i uwaga na spoiler!

gwin ---> W Bloodlines grałem na patchu 1.2 - gra nie wysypała mi się do windy ani jeden raz. Nie było też bugów, które uniemożliwiały ukończenie gry w nieupatchowanej wersji.
Jakim klanem grałeś i jak odebrałeś zakończenie? :)
spoiler do Bloodlines!!!!!!


Ja zobaczyłem dwa. Jako że grałem klanem Tremere to najpierw wybrałem zakończenie zgodne z postacią jaką grałem - czyli po stronie Camarili. Na całe szczęście potem zobaczyłem jeszcze zakończenie Anarchistów. W końcu "taksówkarz" nieco je sugerował. No i ono stawia wszystko w całkiem innym świetle. Po pierwsze - ośmiesz poprzednie zakończenie bo wychodzi na to że nowy Książe ukrywa sarkofag wypełniony C4 :P Po drugie nie pozostawia już tym razem cienia wątpliwości kim był nasz taksówkarz naprawdę. Bardzo mi się ten pomysł spodobał :)
Niby Jack siedzi z Mumią i można by pomyśleć że nic groźnego w sarkofagu nie było - ale przeczy temu dziennik pokładowy Elizabeth Dane (nawiasem mówiąc - przypomina dziennik szkunera Demeter wiozącego Draculę do Anglii). No i w sumie taksówka pojawia się już po naszej wizycie na statku. Może jednak w sarkofagu był - sam wiesz kto :)


koniec spoilera


Jeśli ktoś lubi takie klimaty - w Bloodlines zagrać wręcz trzeba. Mimo wad - wsysa.

24.02.2005
00:14
[26]

Yancy [ Senator ]

gwin ---> Można się wydostać zamieniając się nawet w wilka. Po prostu skocz i jak będzie już muskał mostu po drugiej stronie (wilk nie doskoczy) - to naciśnij Enter. Ot wsio.

24.02.2005
12:19
smile
[27]

Yogi_B [ Konsul ]

Dla uczczenia jubileuszu i dla rozładowania poważnej atmosfery, która wprowadził swoim genialnym postem Przemek Wardęga mam kilka pytań:

1. Jak myślicie, co robi ork z owieczką w jaskini(pozostałości po budynku), zaciemnionej jaskini po prawej stronie taranu :)))(jeśli stoimy twarzą do zamku)
2. Co robi kupiec stojący po lewej stronie wejścia do Khorinis jak nie zamiata i nie sprzedaje, robi to zazwyczaj wczesnym rankiem, a możemy to zaobserwować ,jak wychodzimy z górnego miasta??
3. jakie najśmieszniejsze hasło usłyszeliście po rzuceniu czaru strach???

i to by było na tyle :)))

24.02.2005
12:24
smile
[28]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Yogi :]
Apropo pierwszego tez sie zastanawialem :p No ale ocalilem ją :]
Z drugiej strony ta owieczke musialoby bolec.... auc

A co do sikania, to sika tez Bullko z farmy Onara ;]

A strachu nigdy nie rzucalem ;f

24.02.2005
12:33
[29]

Yogi_B [ Konsul ]

alexej - jak to mówią - kto ma owce ten ma co chce:))

jak nie grasz magiem(runę strachu mozna znaleźć i to bez problemu) to rzuć strach ze scrolle, ale w zatłoczonym miejscu i posłuchaj komentarzy:)))

ale Bullko nie zstrząsa potem pozostałości, a kupiec robi to z wdziękiem i podskokiem:)))

24.02.2005
12:59
smile
[30]

Mysia [ Szczurek ]

Ah panowie:) musicie podgladac jak Pan robi siusiu?:)))) swoja droga ciekawe dlaczego straz sie nie czepia ze sika na bruk :)

24.02.2005
13:28
[31]

titanium [ Generaďż˝ ]

Witam bywalców wątku :) i mam trochę chyba nietypowe pytanie...
Świat Gothica znam dobrze, to jedna z moich ulubionych gier, niestety przy obecnej rozgrywce spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zniknął kowal z farmy Onara... Bez powodu, poprostu go nie ma... I sytuacja zrobiła się patowa, gdyż bez niego nie da się (chyba?) naprawić oka... Perfidny bug...

Zna może ktoś sposób na "przywrócenie" tej postaci? A może da się naprawić oko inaczej?

Szkoda było by mi tak porzucić mojego najemnika :)

24.02.2005
13:33
[32]

Yogi_B [ Konsul ]

Titanium - nie truj z łaski swojej, grasz w G II po raz pierwszy, inaczej wiedziałbyś, ze kowal siedzi, gdzie powinna się odbywać resocjalizacja:)) No ale on czeka na stryczek. Pewnie masz też wersję niepolskojęzyczną, gdyż zapewne już od pewnego czasu słyszysz głoś grzmiący o tym, że tenże kowal został skazany na smierć za domniemane zabicie palladyna:))

24.02.2005
13:49
[33]

titanium [ Generaďż˝ ]

Yogi_B --> nie truję z łaski mojej... :) tyle, że ostatni raz przechodziłem główny wątek... noo... daawno temu ;) Cóż, widocznie ten element fabuły wyleciał mi przez ten czas z głowy jakimś cudem... coś mi teraz zaczyna się przypominać... no tak, już nawet wiem, którego paladyna :P
Gram w polską wersję, głosów teraz nie słyszałem, może dlatego, że nie zwracam od dawna na nie uwagi... heh, widocznie zaczynam już grać zbyt schematycznie...

nie mniej dzięki za pomoc :)

24.02.2005
16:38
[34]

Yancy [ Senator ]

titanium ---> Gdybyś sobie nie poradził i faktycznie miał jakiegoś buga - daj znać, powiem Ci jak przywolać postać z konsoli. Tyle że nie gwarantuję iż taka postać "będzie na bierząco w temacie"

Grałem trochę w G1 i nie wybrałem tym razem zwykłej drogi - czyli stary obóz i Mag lub Strażnik. Jestem trochę rozczarowany. Wybór od początku nowego obozu nic w zasadzie nie wniósł do rozgrywki nowego a za to trochę odjął.

24.02.2005
16:54
[35]

Trollf [ ]

to dobrze, ze odjal, widze, ze w nowym obozie maczali palce minimalisci... ;-P

24.02.2005
17:08
[36]

gwin [ Chor��y ]

W TEJ WYPOWIEDZI MOGA BYC ZAWARTE SPOILERY (PRZYPADKOWO) DO VAMPIRE :BLOODLINES, JESLI KTOS NIE CHCE PSUC SOBIE ZABAWY ODRADZAM CZYTANIE!

Yancy -> ja gralem Brujah, jakos sie nie moglem powstrzymac i pierwsze co chcialem zrobic
to zobaczyc jak to jest byc silnym wielkim i szybkim jak cholerka wampirem no i sie przekonalem:) pozniej chcialem byc jeszcze wieloma , chcialem byc nosferatu, chcialem sprawdzci tez Gangrela, no ale niestety, nie za szybko to nastapi, tzn mysle ze jeszcze sprobuje podjesc do Vampira, ale nieco pozniej , jak sobie troche upgrajduje komputer:) jak juz grac , to na czyms co naprawde potrafi sprawic przyjemnosc, plus ten patch o ktorym mowisz i powinno byc oki:)

chociaz przyznam ze niestety, mimo ze mnie osobiscie od pcozatku , niemal do konca Vampir zachwycal na kazdym kroku, to niemktorzy moga odniesc wrazenie ze wszsytko to staje sie pozniej bardzo prostoliniowe, tak wiec opcje wydaje sie byc dwie przechodzenia gry:1. sposob silowy 2. albo elekwencja i wiedza
no ale i tak gralo mi sie wysmienicie:)
aaa , a jesli chodzi o zakonczenie, to ja wybralem wersje: wbrew wszsytki mi wszystkiemu, ja sam kontra caly swiat, i z nikim nie chce sie mym zwyciestwem dzielic, itd:)
co oznacza ze mialem wybor:) moglem odejsc, lub samemu otowrzyc sarkofag:)
ja odszedlem i dopiero wtedy zobaczylem co kryje sie w srodku itd itp;)sam wiesz:)
ale pozniej sprawdzilem druga wersje , mianowicie otworzylem sarkofag:)
i ekhem:) i tez wiesz;)
tak po prawdzie wbrew pzora nie ma tak wielu rozwiazan...
z tego co zrozumialem, moje zakocnzenie od anarchistwo rozni sie jedynie tym, ze jako anarchista bym do nich podszedl i wspolnie radowali bysmy sie zwycsiestwem, a jako ze ja wybralem samotna sciazke to rozpechnalem czekajacy na mnie tlum i po prostu odszedlem
:)
ehhh dodatek mogliby do tego wydac:) albo krzanic, niech od razu robia kolejna czesc;)
tqak zeby ejszcze przed G3 sie ukazala:)

24.02.2005
17:13
[37]

gwin [ Chor��y ]

prosze o wybaczenie , ze to tak wiele miejsca zajelo:) ale zauwazmy ze ja sie naprawde staralem krociutko zeby bylo, a o Vampirze moge mowic o wiele wiele wiecej;>

24.02.2005
17:19
[38]

Yancy [ Senator ]

Trollf ---> Po pierwsze żałuję że zachciało mi się eksperymentować - tym bardziej że zgodnie ze ścieżką fabularną i tak przy wyborze Starego Obozu czekałby mnie ponowny wybór. Jest jeszcze kilka innych drobnych spraw, ktróre mnie na początku ominęły.
Po drugie może się bardzo zdziwisz ale do tej pory wydałem tylko 40PN a mam 19poziom. Nauczyłem się broni 1h na 1 poziom, łuków na 1poziom, otwierania zamków na 1poziom i 10 zręczności. Po Nocy Kruka - gra jest zwyczajnie łatwa. Wybierając tradycyjną ścieżkę wstapiłbym do Magów Ognia i wydał wszytko w manę i kręgi - ale do Magów Wody można wstąpić bardzo późno...
Co mi się podoba a o czym nie pamiętałem - tu nie ma szans by szyć z łuku prosto w twarz przeciwnikowi. Cios przerwywa skupienie i na oddanie strzału nie ma szans. GD jest miłym miejscem - to nie ten ponury zakątek z G2. Są Ogary i Kąsacze, które odrodziły się dopiero w NK i ogólnie świetnie się ogląda stare kąty z czasów gdy wyglądały jeszcze normalnie.
Po trzecie - patrzyłem na grę pod kątem minimalizmu. Zapomnij. Tu dostaje się taki ogrom doświadczenia za kluczowe questy że szkoda sie w takie coś bawić.

Samo działanie czarów jest nieco inne. Arsenał też nie do końca się pokrywa. Magiem gra się fajnie - ale wybierając tą drogę - warto dołączyć na wstępie do starego obozu i potem do Magów.

24.02.2005
17:33
[39]

Yancy [ Senator ]

gwin --->

uwaga SPOILERY do Bloodlines!

Nie mam nic przeciw Bruja, ale to jedyny klan jaki na wstępie odrzuciłem. Polecam natomiast Tremere, Ventru (dominacja rządzi a Ventru używają jej również w rozmowach), Malkavianów i Gangreli. To najciekawsze do grania klany. Nie potrafiłbym identyfikować się z Nosferatu więc ten klan odpada. Bardzo lubię Toreadorów ale w grze hmm... w jednej z misji mamy pociąć obrazy w galerii. Jasne, Toreador z pewnością by to zrobił :))) Ktoś chyba nie do końca miał pojęcie o tym klanie.
Ilość zakończeń zależy od tego komu w grze pomagasz - przy czym możliwa jest opcja kiedy dostępne są wszystkie.
1. Jeśli staniesz po stronie Chińczyków - sarkowag zostanie zatopiony
2. Po stronie Księcia obaj otworzycie go i... wiesz co
3. Po stronie Anarchistów - jest wybór albo oddasz klucz Księciu i wyjdziesz a wówczas jest już tylko scena z Jackiem i z Cainem w tle (aż promnieniuje siłą w końcu jego moc musiałaby być niewyobrażalna) albo sam otwiersz sarkofag i też wiesz co.
4. Stajesz po stronie Camarilli. Pojawia sie Maksymilian Strauss przyszły Książe a sarkofag wędruje do archiwum.
5. Ostatnią znaną mi wersję - już sam znasz.

Koniecznie zagraj innym klanem niż Bruja!!!


KONIEC SPOILERA

24.02.2005
17:59
[40]

gwin [ Chor��y ]

hmm prawda, zapomnialem o zakonczeniu jesli stajesz po stronie hmm chinczykow powiedzmy:)
ale masz racje , dokladnie o to mi wlasnie chodzi , bo sa dwa sposoby grania w zasadzie
albo jestes wielki zly wampir i wtedy doslownie wymiatasz niemal wszsytko z powierzchni ziemii
albo mozesz hakowac, podkradac sie cichaczem, i swietnie dyskutowac
tego mi brakowalo, wlasnie , glownie hakowania i dyskusji
z Brujah nie pogadasz:)
chociaz mial pare ladnych odzywek trzeba mu przyznac;)
dlatego wlasnie mam zamiar przejsc jeszcze raz innym klanem, i na pewno to zrobie:)
ale to nie zmiania faktu ze poczekam na lepszy sprzet najpierw:)

swoja droga glownym atutem gry sa naprawde ciekawe questy:) questy w wiekszosci przypadkow mnie rozbrajaly:) naprawde wysmienicie zrobione i przygotowane:)
ze wspomne tu jedynie o przeszukiwaniu nawiedzonego domu;)

kurde w kazdym razie teraz zupelnie bez spoilerow

Gwin i Yancy (no chyba zeby zmienil zdanie)
POLECAJA VAMPIRE :BLOODLINES!!!!!!!!!!

ta muzyka! te questy!
ten klimat! ten swiat!
mniam:)

24.02.2005
19:45
[41]

Yancy [ Senator ]

offtopic - bez spoilerów :)

gwin ---> Wbrew pozorom :) To że nie rozwijasz zbyt mocno broni nie oznacza że nie będziesz wymiatał :) Weź np. dominację. Podkradasz się do grupki kilku ludzi i rzucasz Masowe samobójstwo. Bez wszczęcia alarmu załatwiasz całą grupę. Ba, wcale nie musisz mieć skradania na wysokim poziomie bo inna dyscyplina z dominacji - Trans jest wręcz nieoceniona. No i pamiętaj że żadna dyscyplina z obrębu dominacji nie powoduje alarmu. A więc jeśli zmuszasz do samobójstwa - nadal misję masz zaliczoną jako bezszelestną. Co prawda Tremere mają przydatny na bosów i niezwykle efektowny Blood Boil - ale i tak Traumaturgia to dopiero numer dwa wśród ich dyscyplin.
Skradanie - tak - ale raczej cichy zabójca niż przemykanie się między wrogami. Ma to zaletę - nie nie powinno Ci zwalniać nawet na słabszym kompie. Nie ma bowiem jatek z użyciem wielu dyscyplin i wielu wrogów :) Do tego każda broń z "jakimś ostrzem" ma unikalny sposób odprawienia w zaświaty. Najlepsza jest w tym katana :)
Do dobrego poznania gry - niezbędna jest perswazja na wysokim poziomie, względnie granie Ventru (teksty Malkavianów z wysoką dementacją to insza inszość a ich sposób rozmów zachęca do grania tym klanem zwłaszcza że są całkiem nieźli). Otwieranie zamków to oczywiście podstawa. A Hackowanie przydaje sie bo można przeczytać wiele ciekawych rzeczy w kompach.

No i muza - większości bardzo podpada pod moje klimaty. Wygląd niektórych klubów też robi wrażenie. Ech, no jak się lubi takie klimaty - to trzeba zobaczyć i tyle. Dobra kończę - bo nie umiem chyba krótko pisać :)

24.02.2005
20:43
smile
[42]

titanium [ Generaďż˝ ]

Yancy --> dzięki, ale jednak to ja namieszałem, nie gra - rzeczywiście poprostu zapomniałem, że Bennet w pewnym momencie trafia to paki (ale wstyd :P), ale w sumie może to i lepiej - Gothic, mimo że znam (znałem :P) tu każdy kamień wciąż mnie jeszcze zaskakuje ;)

25.02.2005
01:42
[43]

Dagger [ Legend ]

==>Yancy
W G1 też można być minimalistą i wyśrubować rekord - tylko nie ma co liczyć na skończenie gry na -nastym levelu :)

Ja swoją drogą wolę gdy wieksza ilość ekspa pochodzi z questów a nie z walki - chociaż z drugiej strony w G1 bardzo przegieli ilość otrzymywaną za główny wątek.

25.02.2005
07:03
[44]

Bartas1979 [ Pretorianin ]

Witam! Mam taki oto problem z OKIEM INNOSA GOTHICu 2. Zabiłem trzeciego już smoka (tego w wulkanie), zabrałem jego serce i udalem sie do zamku w celu jego załadowania. I tutaj pojawaia sie problem. Otoż po podejsciu do stolu alchemicznego wyrzuca mi komunikat że "nie ma odpowiedniego przedmiotu". Co sie dzieje? Wszystko dotychczas było ok - oko ładowało sie bez problemów. Gra mi sie kopneła czy co? Plizz o pomoc. Pozdro.

25.02.2005
07:45
[45]

Pyleczek [ Centurion ]

pewnie brakuje ci menzurki:)

25.02.2005
11:25
[46]

Yancy [ Senator ]

Dagger ---> O to właśnie mi chodzi. Można być minimalistą bez kłopotu (zwłaszcza że gra jest prosta)- ale ze względu na furę pkt. za questy główne - to już tak nie cieszy.
Pierwszy raz dołączyłem od początku do Nowego Obozu i okazało się że to jedyny obóz, który uniemożliwił mi zwiedzenie zamku w pierwszym rozdziale (wiem że można wejść "na miecze" ale to nie to samo). Co za tym idzie - nie było okazji by pogadać z magnatami - przy kolejnym spotkaniu przemówią już tylko miecze. Jednak lepiej zacząć od Starego Obozu i wybrać ścieżkę Magii lub Miecza (bractwo dla mnie odpada ze względu na ułomności w magii).
Mam nadzieję że starczy mi chęci by dokończyć :) Po paru latach przerwy miło było wrócić ale jednak wolę dwójkę. G1 jest obecnie za prosty i za liniowy (potęgują to wrażenie loadingi dzięki którym czuję się jakbym zaliczał kolejne etapy). Owszem wątek fabularny jest bardzo dobry ale jak się już go zna...
Warto było zagrać by przypomnieć sobie pewne historie, które maja dalszy ciąg w dówjce. Np. Lee już wówczas opowiada nam historię swego uwięzienia i mówi o zemście (zapewne w trójce ten wątek powróci). Dowiadujemy się również że kiedyś w nie było podziału na Magów Ognia i Wody. Jest też trochę książek opowiadajacych o królu. Jakoś w dwójce tego nie było... No i najwięcej frajdy daje oglądanie starych terenów, które tak zmieniły się w G2.

25.02.2005
14:06
smile
[47]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> moge sie z Toba zgodzic:) co prawda ten podział na magow ognia i wody troche nie w smak patrzac na G2 NK:) ale fakt, ja mialem ta przyjemnosc ze jak skonczylem G1 to przesiadlem saie po paru dniach na G2 wiec mialem Ciaglosc ktora naprawde okazuje sie rewelacyjna i sie przyjemniej gra:) zastanawiam sie tylko co tak ciekawego bedzie w Trojce:) to ze bedzie to mialo zwiazek z Xardasem to prawie pewne :)

25.02.2005
14:27
[48]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Mnie interesuje silnik gry na którym oparty ma być G III. Ponoc będzie o ten z Morka. Ciekawe jak bedzie się prezentowac swit gry na tym własnie silniku. Ma on niesamowita zaletę, mianowicie można tworzyć róznego typu wtyczki do gry. Wyboraźcie sobie jak by na tym Gothic zyskał. Setki różnych pluginów. Aż slinka cieknie na samą myśl. Jak będzie, to poczekamy i zobaczymy, aby nie kilka lat.

25.02.2005
14:57
smile
[49]

Dogon [ Generaďż˝ ]

Niestety gra przednia i zaczęłem się nią bawić na powaznie gdy...pewnego dnia po prostu gra mi się nie wczytuje -nic nie zmieniałem ,nic nie kombinowałem (gra orginalna oczywiście ) . Gra ukazuje mi tylko mały obrazek ze się wczytuje i...wyskakuje zaraz na pulpit bez komunikatu ...uff i sobie pograłem :( szkoda ..jakieś sugestie może Panowie ?

25.02.2005
15:08
[50]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Ja miałem coś podobnego. Jak po raz pierwszy inatlowałem G II a potem NK, to gra normalnie się urochomiła pograłeem troszkę, następnie jak chciałem znowu rozpocząć zbawę to pojawiło sie opisywane przez Ciebie zjawisko. No nie ukrywam, że się wkurzyłem. Grę odinstalowałem i na nowo dokonałem istalacji. Jak do dziś to ok. chodzi.

25.02.2005
16:45
smile
[51]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Dogon -> forum cdprojekt -> jeden z podwieszonych tematow :]
A an przyszlosc odpalaj gre tylko przez skrot na pulpicie, a nie przez autostart.

A plik vdfs.cfg z glownego folderu gothic II powinien wygladac tak :

[VDFS]
DATA\*.vdf
DATA\*.mod
[END]

Wyglada inaczej? to podmien :P
I powinno dzialac

25.02.2005
20:35
[52]

Dagger [ Legend ]

==>Yancy
Co do fabuły to nie spojleruj bo ja ciągle gram w G1 :)))

A możliwość powtórnego wyboru - jestem właśnie na tym etapie - mocno mnie zaskoczyła.
Na mnie w G1 duże wrażenie zrobił obóz sekciarzy - w G2 własciwie nie ma nic porównywalnego, samo Khorinis to za mało.

A przecież aż się prosiło o zrobienie ogromnego miasta - wyobraźcie sobie Khorinis z jeszcze powiększonym podgrodziem.

25.02.2005
20:45
[53]

Trollf [ ]

na mnie tez duze wrazenie zrobil oboz sekciarzy i to jest wlasciwie bardzo dziwne bo przeciez go wcale to, a wcale nie widzialem... =]
coz.. chyba musze kumplowi pomarudzic i pozyczyc od niego w koncu g1, bo kolo przestal juz w to dawno grac, wiec po co ma sie gierka kurzyc... :>

25.02.2005
22:06
smile
[54]

Dogon [ Generaďż˝ ]

alexej ---> Mędrcu wielkie dzieki :) Działa !! Być może z raz uruchomiłem grę z płytki , bo zazwyczaj jednak robię to ze skrótu na pulpicie i dlatego cos sobie zmieniło w uruchamianiu ...Twój sposób działa i na nowo mogę grać oraz dokończyć walkę ze zbójnikami na moście co tego kupca ograbili z tabliczek - a cięzko idzie i wykończyć ..uff ;(

Swoją drogą to bez sensu gdy uruchamianie w inny sposob potrafi robić takie krzaczki ...:((

pozdrawiam Mistrzów :)

25.02.2005
23:02
[55]

Trollf [ ]

ha, jednak czlowiek potrafi czasem niezle kombinowac... =]

na przebycie zwalonego mostu w dolinie sposobow jest kilka, lecz niektore z nich sa dosc niestandardowe, a ten ponizej zdecydowanie sie do nich zalicza...

"golem catapult" (c) trollf
stajemy tylem do przepasci na krawedzi mostu i przywolujemy przed soba golema, ustawiamy sie przed nim odpowiednio, zdejmujemy bron i klepiemy go w maske z golej piesci... po chwili stwor zrewanzuje sie nam tym samym - pac! i... znajdujemy sie po drugiej stronie mostu... :o

25.02.2005
23:19
smile
[56]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

Witam

Mam pytanie, pierwszy raz uruchamiam Gothica 2 i pojawia się mały problem - mianowicie, gra nie uruchamia się. Klikam 2x na ikonkę na pulpicie, komputer chwilkę coś mieli i dalej milczy. W task managerze pojawia się Gothic2.exe lecz nie zajmuje w ogóle procesora. Słyszałem o tym że za pierwszym razem G2 weryfikuje dane czy coś w tym stylu i potrafi to trwać parenaście minut - no nic, czekamy. Minęło sobie zdrowo ponad pół godziny i nadal dupa :/

Gra jest oczywiście oryginalna. Co ciekawe, gdy miałem Gothica 2 (też oryginalnego) jakoś z niecały rok temu to uruchamiał się bez najmniejszych problemów nawet za pierwszym razem.
Co robić? Chciałbym przejść podstawkę bo niedługo wpadnie mi dodatek a ja zbytnio nie pamiętam wątków z podstawowej wersji gry.

Próbowałem sztuczki z modyfikowaniem pliku vdfs.cfg, lecz nic ona nie daje.

25.02.2005
23:39
smile
[57]

gladkicom [ Pretorianin ]

^Piotrek^....... nie wiem jak pomóc w twoim problemie ale mam radę dotyczącą dalszej części postu: Nie przechodź ponownie Gothic 2 bo dodatek jest połączony z fabułą dwójki. Będziesz miał te same misje co w dwójce tylko dojdzie nowy obszar itp. (możesz przeczytać na począku wątku co dojdzie) więc przechodzenie dwójki i branie się za noc kruka jest bezsensowne bo i tak bedziesz mósiał ponownie przejść te misje.

Ja przeszedłem noc kruka paladynem teraz przechodze ponownie magiem

25.02.2005
23:41
[58]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

Ale widzisz, muszę napisać recenzję NK dla pewnego serwisu i zwyczajnie nie zauważę różnicy między dodatkiem a podstawką. Trudno się mówi że będę musiał przechodzić to samo ponownie - takie życie recenzenta ;)

25.02.2005
23:48
smile
[59]

gladkicom [ Pretorianin ]

oo to chyba że....

a więc jesteś recenzantem...:D Wielki ukłon w twoją stronę, RECENZANT zawsze marzyłem by nim zostać a szczególnie w Japoni tam gdzie ten zawód jest bardzo poważany i bardzo dobrze płatny.

A więc życze miłej gry!

25.02.2005
23:49
smile
[60]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

gladkicom ---> wyczuwam ironię, słusznie? :)

25.02.2005
23:52
[61]

gladkicom [ Pretorianin ]

Nie !!! oczywiście że nie !!

Jestem można to nazwać maniakiem gier komputerowych a recenzant łączy w sobie przyjemne z pożytecznym.

Czyli jak widzisz może to się właśnie wydac dziwne ale w Polsce nie ma zbyt wiele kierunków na studia o tej tematyce a np. w Japonii z grami komputerowymi wiąże się wiele dobrze płatnych zawodów jak: recenzant, tester itp. Nie pozostaje nic innego niż czekac aż zawita to i w Polsce

25.02.2005
23:53
[62]

Dagger [ Legend ]

==>Trollf
I po co ja te screeny wklejałem, którymś z poprzednich wątków ;)))

Ciekawe jakby wyglądał G1 minimalistyczny w twoim wydaniu - połowe gry spacerowałbyś jako meatbug? ;))

25.02.2005
23:56
smile
[63]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

gladkicom ---> No to ucz się krzaczków, podobno wcale nie są takie trudne ;)

26.02.2005
00:01
[64]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Piotrek - powinienes tam na 100% znalesc rozwiazanie

26.02.2005
00:07
smile
[65]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

alexej --> Taaak, już wpadłem na pomysł przeglądnięcia forum cd-projektu - niestety, wątek o problemach z Gothic'iem 2 ma bite 80 stron i coś czuje że dziś tam nie znajdę rozwiązania :/

Poza tym wskazałeś na wątek o dodatku, ja mam ten problem z podstawową wersją gry.

26.02.2005
00:51
[66]

Trollf [ ]

Dagger - najlepiej caly czas jak robal... sek w tym, ze z nikim sie nie pogada, no moze jedynie z innym robalem... =]

26.02.2005
01:48
[67]

Yancy [ Senator ]

Garrrr. Człowiek wraca z piątkowej wizytu u przyjaciół - a tu proszę, wątek jeszcze jest podnoszony :))))
Dagger ---> A to nie miałem pojęcia że nie znasz G1 :) Ścieżka przez Stary Obóz jest wręcz zalecana. Jeśli nie preferujesz wstąpienia do magów ognia - to już na pewno strażnicy to dobry początek.
Sekta ma unikatowe zbroje i jest fajna - ale magia to TYLKO poziom kręgu czwartego. Co za tym idzie - ta ścieżka dla maga jest bezsensowana. Zamykamy sobie drogę do dwóch ostatnich kręgów. Sam klimat zaś? Wybór obozu ma nikłe znaczenie. Już bardziej wybór Mag/Strażnik.

Trollf ---> Na pomysł z Golemem też wpadłem. Nawet mam wrażenie że on po to tam jest. Ale ponieważ Ty pierwszy opisałeś go na forum - nie uzurpuję sobie praw do pierwszeństwa :)

26.02.2005
02:22
[68]

Trollf [ ]

Yancy -> golem to tylko taka ciekawostka... bo przeciez istnieje najprostrzy ze wszystkich sposobow na przeskoczenie mostu bez zadnego uszczerbku na zdrowiu, kombinowania z przemiana w zwierzaki czy tym podobne wynalazki (ba! nawet akrobatyki nie potrzeba)...

26.02.2005
02:25
smile
[69]

^Piotrek^ [ Toilet Tantalizer ]

Haha! Mam cie ty wstrętny Gothicu! Starych sterowników sie zachciało, taaak? Ja ci dam stare sterowniki cholero ty jedna...


No, problem rozwiązany :)

26.02.2005
11:48
[70]

Yancy [ Senator ]

Piotrek ---> To prawda Gothic może grymasić z najnowyszymi sterami. Chodzi o karty nVidii.

Trollf ---> Ja znam tylko te sposoby, o których raz rozmawialiśmy. Mój ze skokiem ze skały i Twój z przejściem po skałach.
Golemy już kilka razy mnie wrzucały w bardzo dziwaczne miejsca. Trafiło mi się również że w 6 rozdzaile spadłem w otchłań za mostem. Hero się nie zabił i można było tam sobie spacerować :)

26.02.2005
11:54
[71]

Trollf [ ]

Yancy -> owszem, ale te sposoby, o ktorych napisales dotycza dostania sie za most... natomiast ja napisalem o sposobach z WYDOSTANIEM sie stamtad... ;-]

26.02.2005
12:03
smile
[72]

Mr_Slip [ True Maggot ]

Mam problem ze skarbami Grega, nie umiem znaleźć tego ostatniego, któryr jest w jarze pod schdami. gdzie wogóle jest ta jara??

26.02.2005
12:16
[73]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

hmm 4-5 watkow temu dalem dokladna mape z zaznaczonymi miejscami skarbow grega, poszukaj :]

Chwile pozniej
o znalazlem w moich dokumentach :], lapaj

26.02.2005
12:20
smile
[74]

Mr_Slip [ True Maggot ]

alexej--->dzięki

26.02.2005
14:04
[75]

Yancy [ Senator ]

Trollf ---> Ano, racja. Nie przeczytałem uważnie. W takim razie - nie znam Twojego sposobu :)

26.02.2005
14:11
smile
[76]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

a Mr_slip jeszcze jedno, jar jest rodzaju meskiego, wiec jak juz to gdzie jest ten jar ;f

26.02.2005
16:32
smile
[77]

Mr_Slip [ True Maggot ]

Na początku myślałem że jar to jakaś jaskina albo coś w tym stylu więc napisałem "ta",tylko potem, jak tam wszedłem zorientowałem sie, że to cos jakby kotlina heh, ale i tak to był głupi błąd. przyznaje sie

26.02.2005
17:03
[78]

gwin [ Chor��y ]

Trollf - chodzi moze o ten sposob na skok przez most , tzn z tej skarpy gdzie jest magiczny luk spowrotem, w taki sposob co by nie uzyc przemiany, nie uzyc golema, i bez akrobatyki?
a moze byc uzyty napoj przespieszajcy? np. szybki sledz?
bo jesli tak, to ja wlasnie zamiast przeskakiwac w miejscu gdzie jest most , to polazlem troszke w prawo i tam przy samej krawiedz jak wyskoczysz to po drugiej stronie jest taki niewielki ustep na ktory wkakuje sie bez problemow, no chyba ze to nie to:)

a tak btw. mam problemik, jestem w strazy tak jakos przypadkiem, i chodzi o gildie zlodziei
tzn hmmm Rengaru zlapalem alem go nie wsadzil do wiezienia
zlecenia od Andre o gildii zlodziei nie dostalem, troche poplatem:/
mozna to jakos odkrecic? co by chociaz doprowadzic do momentu kiedy bedzie ktosik, nie pamietam imienia, czekal na mnie za tym skklepikiem z rybami w porcie, co by mu kostki pokiereszowac i klucz zdobyc?
bo wlasnie nabralem ochoty do wstapienia do gildii :) jakos mnie tak naszlo, akurat na chwile z obszaru nocy kruka udalem sie do Khorinis i mam choelrna ochote nauczyc sie kradziezy no i ten, no i hmmm help?

26.02.2005
17:16
smile
[79]

Mr_Slip [ True Maggot ]

Jak nie wsypałeś Rengaru to musisz zabić bandytów którzy obrabowali Hakona, przy jednym z nich znajdziesz pustą ryba, pokaż ja Halvorowi i nie wsypuj go u Andre potem chyba należy sie udac do Kardifa on ci powie,ze czeka na ciebie Atilla i ten zkolei za to, że nie wsypałeś jego kolegów da ci klucz do kanałów. Nie jestem pewien czy to dokładnie tak trzeba zrobić,ale spróbuj może sie uda

26.02.2005
17:23
[80]

gwin [ Chor��y ]

ano wlasnie narazie tak zrobilem, rybe oddalem, nic nie wygadalem, Rengaru nie wsypalem
mmm sie poszlajam troche jeszcze i zobacze co mi z tego wyjdzie:)

26.02.2005
17:29
smile
[81]

gladkicom [ Pretorianin ]

gwin.... jak bedziesz szedł w kierunku gospody, zaraz za miastem po lewej będą schody prowadzące (w prawo do gospodarstwa- w lewo do latarni) idź w kieunku latarni zaraz po lewej będzie skała w niej natkniesz się na jaskinie w której bedzie 3 czy 4 bandziorów, zabij ich a w jaskini znajdziesz rybe która będzie miała w środku notatke, otwórz ją i przeczytaj notatke. okarze się że to notatka od Halvora udaj się do niego i powiedz że wydasz go straży, idź do lorda Andre wydaj go a następnie pójdź do gospody porozmawiac z Kardifem on powie ci o tym człowieku za sklepem rybnym po którego pokonaniu dostaniesz klucz do gildii złodzieji.

Oto drugi sposób na dostanie się tam :D

26.02.2005
17:41
[82]

Kumavan [ child of KoRn ]

gwin ---->

żeby dostać klucz drogą pokojową musisz chyba wykonać wszystkie 3 zadania:
-- nie wsadzić Rengaru
-- wykonać zadanie dla Nagura
-- oddać rybę Halvorowi :)

26.02.2005
18:49
[83]

gwin [ Chor��y ]

nie no ogolnie to nie jest tak, zasady dostanie sie mniej wiecej znam, mam tylko wrazenie ze cos gdzies skrzanilem po drodze i nie dostane sie juz do gildii zlodziei...

damn it hmmmm

to moze ja to ujme inaczej i precyzyjniej:)

1.Rengaru - zlapaplem i go nie wydalem
2.Jora - w nagrode za przyniesienie kasy za zlapanie zlodzieja nic mi o gildii nie powiedzial bo poprosilem go o miecz dla mm Alrika? dla tego co walczy za pieniadze
3.badytow wymordowalem , rybe zanioslem ale nie wydalem sprzedawcy ryb straznika
4. Kardiff nic mi nie mowi madrego, ten tam za Kardifem co siedzi zostal pobity (to miala byc taka prowokacja:) mialem nadzieje ze uda mi sie zdenerwowac Gildie;) i nic...
(niezly ze mnie straznik cholerka;)
nic nie robie:)

hmmm
no i teraz moje pytanie brzmi: czy da sie jakos dostac do gildii zlodziei w takiej sytuacji?
mozna jakos sprowokowac jeszcze jakos ten pojedynek za sklepem rybnym? i zakosic klucz?

innymi slowy, sa dwa wejscia do gildii , od morza i od gospody
da sie jakos inaczej zdobyc jeden z tyc dwoc kluczy?

jesli jednak skopaplem to trudno, zupelnie zapomnialem o gildii i raczej mialem na uwadze to by jak najszybciej zobaczyc co jest w dodatku, i teraz troce zaluje , no ale jesli skrzanilem to poprosze o krotkie: nie , nie dostaniesz sie juz do gildii! i tyle:)
dzieki z gory:)

da sie jakos wymusic

26.02.2005
18:57
[84]

Trollf [ ]

gwin -> szybki sledz moze byc... jednak rozpatrzmy taka sytuacje gdy osoba, ktora wskoczy za most nie zabrala NICZEGO ze soba co pozwalo by jej pozniej wrocic z powrotem (zadnych przemian, rzeczy przyspieszajacych itp.)...

Yancy -> istnieje prosty sposob na opuszczenie tego miejsca przez most, nawet w sytuacji, ktora opisalem powyzej... ;-] tak naprawde to wystarczy tylko sobie zadac jedno 'zajebiscie wazne pytanie': "jakie ziele z checia bym wciagnal, przed powrotem do znanego swiata?" - wtedy wystarczy sie tylko rozejrzec, odpowiedz znajduje sie na ziemi... ;-P

gwin -> jesli jestes straznikiem i wykonales pokojowo zadanie z rengaru i halvorem, to teraz nalezy odpowiedziec na pytanie: czy wziales zadanie z paczka od nagura?
jesli tak, to wystarczy je tylko dokonczyc i porozmwiac z barmanem...
lecz jesli tago zadania wczesniej nie wziales, to niestety jako straznik go nie otrzymasz, wiec gildii zlodziei mozesz pomachac juz na pozegnanie... ;-]
na pocieszenie dodam, ze kradziezy uczy tez pirat bill w krainie dodatku... ;-]

26.02.2005
20:47
[85]

Dagger [ Legend ]

==>Yancy
Ja tam akurat magiem nie gram wiec wyboru pomiędzy Nowym obozem a sekciarzami nie bede od tego uzależniał

Co do G1 to mam jedno pytanie - Diego zleca nam zawiadomienie o spotkaniu w wiadomym miejscu Lestera i Gorna.
Nie pamietam czy zawiadomiłem Lestera - gram po sporej przerwie akurat w tym momencie - a nie moge go znaleźć w obozie - gdzieś zniknął?

A jeśli zawiadomiłem to gdzie ich potem znaleźć?

26.02.2005
22:01
[86]

Yancy [ Senator ]

Dagger ---> No, nie tylko o magię chodzi. W grze jest tylko jeden nauczyciek kusznictwa. I tylko przystąpienie do Starego Obozu pozwala nauczyć się kuszy na początku gry.
Lester jest w fortecy tu gdzie go zostawiłeś. Dokładniej to jest w bibliotece. Natomiast nie mam pojęcia czy da się miejsce spotkania chłopaków odnaleźć - nie pamiętam - ale chyba nie. Ja obecnie jestem w Świątyni Śniącego. Końcówka piatego rozdziału. Nadal jestem Magiem Wody - cóż. Aby zostać Nekromantą trzeba jeszcze trochę poziomów uzbierać... No niestety - to nie G2. Na samo dojście do szóstego kręgu magii trzeba wydać 140PN! Kolejne kilkadziesiąt na manę. Ale za to rzucenie czaru nie jest kosztowne. Zaś z kolei najlepsza kusza w grze to tylko 55zręczności :) Da sie przeżyć.

27.02.2005
00:31
smile
[87]

Dagger [ Legend ]

==>Yancy
Faktycznie zapomniałem że Lester też był do pomocy przy focus stones.
A że Gorn sam wrócił to myślałem że on też z czasem wróci.

Tak to jest jak sie zasiada do gry po 2 tyg przerwy.

A co do spotkania - znalazłem Miltena i to mi pozwoliło odfajkować quest.27.02.2005
02:10
[88]

gwin [ Chor��y ]

Trollf - no tak wlasnie cos mi sie tez wydawalo ze mam droga odcieta od gildii, no ale nic to:)
hmmm co do przeskoczenia tego mostu, bez przemiany, bez akrobatyki i bez przyspieszajacyh napojow i roslin, to sie poddaje, nie mam niestety zadnego save`a poprzedniego i nie moge sprawdzic co sie tam pierwotnie znajdowalo na samym pcozatku z rzeczy z ktoryc mozna by skorzystac:/
aha
a co do obozu piratow , to wlasnie sie czuje baaardzo zaskoczony:)
Bill?? uczy kradziezy?? jak ? gdzie kiedy??

27.02.2005
11:27
[89]

Trollf [ ]

tak, tak, normalnie, na plazy, od zawsze

27.02.2005
12:48
[90]

zandarus [ Generaďż˝ ]

gwin ---> Z Billem należy porozmawiać o jego pochodzeniu. Jak nam powie, że pochodzi z Khorinis, pytamy co tam poriabiał. Bill odpowie, że pomagał pozbyć się zbędnego balastu mieszkańcom miasta i może nas nauczyć kradzieży, ale trzeba przynajmniej średniej zręczności.

27.02.2005
13:06
[91]

gwin [ Chor��y ]

Trollf - nie nie, nie chodzi mi o to gdzie on jest, tylko o ile mnie pamiec nie myli to on wpierw marudzil, pozniej sie znalezli jego hm , zaginieni koledzy,a pozniej sie dowiedzial ode mnie kto ic zabil, a teraz sobie grzecznie siedzi odpoczywa i nic nie chce robic za bardzo;)

niah , wysmienicie, tak wiec wycodzi na to ze skrzanilem obydwie mozliwosci nauczenia sie kradziezy:)

27.02.2005
13:17
smile
[92]

Mr_Slip [ True Maggot ]

Znowu mam pytanie... Po wyjsciu bramą z targowiska i skręceniu w prawo można wejsc do jaskini,w której jest ork wojownik i wilk,a więc zarżnołem orka i zanlazłem portal. moje pytanie brzmi:do czego służy ten portal??

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-27 13:17:54]

27.02.2005
13:28
smile
[93]

ChronosTheBlack [ Centurion ]

Mr_Slip ---> ten "portal" który znalazłeś służy do teleportowania się... magowie wody powiedzą Ci więcej na ten temat... pójdź do magów wody i pogadaj z nimi... nie pamietam dokładnie, który mag wody powie Ci o tym... popytaj każdego maga wody czym się zajmuje to wkońcu trafisz na tego od "portali" :) Dzięki tym "portalom" będziesz mógł się szybciej poruszać po świecie gry.

27.02.2005
13:47
[94]

zandarus [ Generaďż˝ ]

gwin---> Mi wydaje się, że aby Bill chciał nauczyć kradziezy trzeba miec już rozwiniętą zręczność . Tak ok. 40. Ale nie jestem pewien. A jaką masz zręczność bo z niską to nikogo nie okradniesz.

27.02.2005
14:14
smile
[95]

ChronosTheBlack [ Centurion ]

Mr_Slip --> jeszcze jedna sprawa aby nie było niedomówień... dzięki tym "portalom" będziesz mógł się szybciej poruszać po świecie gry w tym sensie że będziesz mógł się teleportować w kilka miejsc w świecie gry a nie że np. zwiększy się szybkość kierowanej przez Ciebie postaci :) Generalnie zamiast podróżować po świecie gry na piechote będziesz mógł się teleportować w kilka miesc w świecie gry i w ten sposób szybciej dotrzesz w różne miejsca...
Napisałem to aby nie było niedomówień :)

27.02.2005
14:22
smile
[96]

Ths [ Konsul ]

Instalował ktoś mody do Gothic 1 ? .Może wiecie jak zrobić żeby po zainstalowaniu np. gothmoth można było mieć nadal polskie dialogi . Ten niemiecki doprowadza mnie do szału .

27.02.2005
15:51
[97]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Może i faktycznie po powrocie Grega i po tym jak dowiedział się o śmierci swoich kompanionów - Bill już nie ma ochoty nas niczego uczyć...
Trzeba zerknąć do dziennika i zobaczyć co pisze o nauczycielach w obozie piratów.

27.02.2005
17:27
smile
[98]

alien75 [ Konsul ]

znowu mam problem a mianowice chodzi o pomoc dla vatrasa mam znalesc dla niego zastepstwo problem tkwi w tym ze zaden z magów wody na wykopaliskach nic w tej sprawie nie chce powiedziec a pozostali mowia zebym poszedl do vatrasa w sprawie oka innosa
no i jeszce jest problem ze znkajacymi ludzmi
bym byl bardzo wdzieczny za wszelka pomoc bo zalezy mi aby pojsc dalej
z gory THX

27.02.2005
17:50
[99]

gladkicom [ Pretorianin ]

alien75>>>>>>>> musisz ukończyć dodatek (pokonać kruka) dopiero wtedy jeden z magów wody zastąpi Vatrasa

27.02.2005
17:52
smile
[100]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Musisz przejsc dodatek. Ech juz dzisiaj na tym forum odpowiadalem na identyczne pytanie

27.02.2005
18:07
[101]

alien75 [ Konsul ]

alexej --> no tak przejsc dodatek ale czy mogłbys mi powiedziec jak przejsc ten dodatek a mianowicie chodzi zaginionych ludzi urwal mi sie trop na zabitym dexterze czy ktos moglby mi powiedziec co dalej plizzzzz?

27.02.2005
18:18
[102]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Przeczytaj karteczke jaka z niego wypadla, rozpocznij drugi rozdzial i na przyszlosc czytaj co sie da :f

Ta dzisiejsza mlodziez strasznie leniwa jest

27.02.2005
19:17
smile
[103]

alien75 [ Konsul ]

alexej ---> yyy jest taki proble ten pirat chyba greg ja zabral a ja jej nie przeczytalem i nie ma jak jej od niego wziac :( co teraz rozwalic go ale chyba on jest niesmiertelny

27.02.2005
19:35
[104]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

przeczytaj wszystkie karteczki jakie amsz w inventory. Jedna z nich MUSI byc ta co wypadla z dextera. Po przeczytaniu jej powinienes miec w dzienniku zapisane, iz powinienes o tym porozmawiac z Vatrasem - i porozmawiaj z nim ( mozna bodajze od 2 rozdzialu ). A jesli nigdzie tej kartki nie ma to uzyj marvin mode i wyciagnij ja z pirata, skoro sadzisz ze on ja ma ( co imho jest niemozliwe)

27.02.2005
20:40
[105]

gzegzolka [ Legionista ]

Mam problem:
gram sobie w Gothic 1 i w 2. rodziale mam pokonac krolowa pelzaczy. Wale z nia z morgesterna (bodajze 35 obrazen), a ta nic - jak niesmiertelna. Czy mam za slaba bron czy moze malo sily (25 pkt) (bo bron jednoreczna mam na 2 poziomie)? Czy jest moze jakis sposob walki (uderzanie z boku/tylu/bliska), ktory pozwala na jej pokonanie...

27.02.2005
20:48
[106]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

podszkol sie i zabij ja pozniej, nie musisz wszystkeigo robic na raz :]

27.02.2005
20:54
smile
[107]

Arkulus [ Konsul ]

Ja tam zawsze w nią z łuku nawalałem sporo kupiłem tych strzał ,żeby ją pokonać..

27.02.2005
23:44
[108]

gwin [ Chor��y ]

hmmm ale Greg nam niczego nie zabiera, on tylko zerka i nam spowrotem oddaje wszsytko:) wiec niemozliwe zeby cos zatrzymal:)

27.02.2005
23:45
[109]

gwin [ Chor��y ]

a co do Billa to niestety, po tym jak wraca Greg , Bill nas juz niczego nie nauczy , szczesliwy chlopak siedzi sobie przy ognisku i niczego juz od zycia nie chce

28.02.2005
07:17
[110]

Bartas1979 [ Pretorianin ]

Witam - Gdzie moge dostac wode świecona (potrzebna mi jest do zaladowania runy teleportacyjnej z biblioteki). Dzieki za odpowiedz. Pozdro

28.02.2005
08:38
smile
[111]

Mysia [ Szczurek ]

Bartas ---> jest ich mnustwo w roznych miejscach khorinis oraz do kupienia u kupcow:)

a ja mam ZONKa czy jest jais wymog czasowy by Vatrasowi oddac kamienne tabliczki? skonczylem dodatek w drugim akcie a w trzecim po powrocie z GD Vatras juz nie ma tej opcji dialogowej, szlag mnie trafia gdyz w GD sa jeszcze 2 tabliczki:) i sie zastanawiam jak to zrobic, jak konczylem dodatek w trzecim akcie kiedys to moglem wymieniac kiedy chcialem :((((

28.02.2005
11:19
[112]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> O ile pamiętam - tabliczki można było oddać w każdym momencie. Widać odnalazłeś jakiegoś paskudnego buga. Kolejnego zresztą.

28.02.2005
14:00
smile
[113]

MichUUUs [ Pretorianin ]

Mam pytanie odnośnie misji w Khorinis "Eksperyment" >>> tzn. Igrantz prosi nas o wyprubowanie czaru "niepamięc" z tego co pamiętam w g2 bez problemu wykonałem tą misje a teraz w NK nie moge tego zrobic za cholele prosze o pomoc...

28.02.2005
14:04
[114]

MichUUUs [ Pretorianin ]

Bartas1979 >>> mozesz kupic w Khorinis u jednego z handlarzy w górnym miescie

28.02.2005
14:35
[115]

Mysia [ Szczurek ]

MichUUUs ---> wykonanie eksperymentu na kilka sposobow:)

preferowany przeze mnie:)

- bierzemy czar, czekamy do 4 rano az Valentino wyjdzie nawalony z knajpy, tluczemy go zabieramy kase i klucz, uzywamy czaru wracamy do Ignaza i idziemy do knajpy dodatkowo wykonac innego questa z pobiciem Valentino

- inna opcja, idziemy do Constantino tluczemy go i koradamy ze wszystkiego co ma, dodatkowo obrabiamy jego skrzynie, uzywamy czaru i idizemy do ignaza:) mamy takze rozwiazany od razu quest z przystapieniem do gildi zlodziei:)

co wazne, trzeba byc na tyle silnym i zrecznym by dołozyc Valentino (chiba 200XP) jak i Constantino (chuba 300XP)

28.02.2005
15:52
[116]

zandarus [ Generaďż˝ ]

A ja mam pytanie. Czy to jest bug czy nie? Mianowicie chiałem nauczyć się III poziomu języka, ale dopiero w IV akcie. No i Myxir nie ma opcji dialogowej. Czy po zakończeniu NK nie uczy juz on języków??? Eremita uczy jedynie do II poziomu.
A tak przy okazji. Ile to potworków jest w dolinie budowniczych w IV akcie (może i wczesniej). Prawie same smocze zębacze, w kanionie kilka troli (tylko przy obozie orków sa 3) a świątyniach sporo szkieletów. Mam 42 poziom i dopiero zaczełem tłuc smoki.
Ktoś nie wierzył, ze można smoka załatwic z łuku. Sam wątpiłem i z ciekawości sprawdziłem. Mój mag zabił w ten sposób kamiennego smoka a sam stracił ok. 300 punktów zdrowia.

28.02.2005
15:57
[117]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Najwyraźniej kolejny bug. Bo jeśli nie nauczysz się języków w dodatku - o mag między innymi po to siedzi w Khorinis by kto tego nie zrobił - mógł się nauczyć języków. Ja najpóźniej uczyłem sie w trzecim rozdziale.
Co do Smoków - wystarczy zerknąć do tableki (np. linki we wstępniaku) by wiedzieć jakie odporności na co mają stworki czym je najlepiej załatwiać i kiedy można mając ile czego :)

28.02.2005
16:16
[118]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Yancy ---> Teraz wiem juz jak najoptymalnij rozwijac postać. Np w przypadu maga najlepiej modlic się do kapliczek przed przystapieniem do klasztoru. Można 10 razy podnieść siłę lub zręczność ( oczywiście wykonując zapis przed modlitwą). Zawsze to 10 punktów nauki "do przodu". Oczywiscie jak się ma te 34 w sile lub zręczności. Jak zostaje się magiem to i tak tylko 20 razy doda do many po 1 punkcie a potem jedynie do życia po 3 punkty. U pala jest tak ze po 10 daje do siły, zręczności i many. Nie wiem jak u najemnika.

28.02.2005
16:32
[119]

chaber van dall [ Pretorianin ]

mam pytanko: czy dodawanie siły albo walki bronią jedno-/duręczną daje dodatkowe obrażenia do szponu beliara czy to zależy tylko od poziomu??

28.02.2005
16:43
smile
[120]

slowik [ Legend ]

po ilu postach bedzie 100 czesc ?? ;-)

28.02.2005
16:50
[121]

Trollf [ ]

chaber van dall -> daje... szpon dziala na takich samych zasadach jak inne bronie z tym wyjatkiem, ze nie posiada wymagan i dodaje obraznia magiczne...


slowik -> zalezy od Yancy'ego... ale mysle, ze gdzies po 666 postach dopiero... =]

28.02.2005
16:58
[122]

slowik [ Legend ]

a moze ja zalorzy ?? ;-)
tez spory kawalek tutaj sie udzielalem ale teraz neistety maturka niema keidy grac :P a sobie psuc zabawy nie chce ...

01.03.2005
08:06
smile
[123]

Mysia [ Szczurek ]

zandarus - 100% bug:( mialem podobny w IIIakcie z kamiennymi tabliczkami:)

01.03.2005
10:40
[124]

Yancy [ Senator ]

trollf ---> Może nie po 666 ale palił się nie będę - tym bardziej że tym razem może już warto zmienić wstępniak. Tzn. wyciać to o czym mówiliśmy i może coś tam z grubsza odświeżyć.

Mysia ---> Jak idą prace nad szlifowaniem poradnika?

zandarus ---> Ja do samego końca nie rozszyfrowałem działania kapliczek tak aby móc z całą pewnością i bez wątpliwości napisać jednoznacznie jak działają. Nie mam jakoś motywacji do takiego działania. Trzeba by użyć w tym celu pana o imieniu
"ch" i kapliczki w klasztorze. Potem godzina kombinacji i mamy sprawdzone wszystkie postacie :) Nie jest to jednak aż tak istotne by się w to bawić.

01.03.2005
12:21
[125]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Hi, hi. Troszkę rozśmieszyła mnie ta liczba 666. Jak okradłem kapitana Grega to dostałem właśnie 666 sztuk złota. No i lament umarłych zadaje 666 punktów obrażeń.
A z tym językiem budowniczych III poziomu to chyba za bardzo nie będę się martwić, bo na dobra sprawę to juz nie mam do czego dodawać punktów nauki. Chyba, że do run. Troszkę śmieszne ale mam obecnie 4 krag magii i nie wybrałem zaklęcia z 3 i 4 poziomu. Wystarczy mi łuk na orki oraz lodowa lańca na smocze zębacze i ognista kula (z 2 poziomu) na szkielety. Many mam 250 i chyba wystarczy, choć jestem w stanie ją podnieść.

01.03.2005
12:33
[126]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Na 666 postów nie będziemy czekać to byłaby przesada. Zabrałem się wlaśnie za przebudowywanie wstępniaka - czas go zmienić. Nie rewolucyjnie bo nic tu niesamowitego wymyśleć nie można ale zawsze coś... Miałem już gotowego - niestety brakło prądu godzinę temu i ponownie już mi nie idzie robota :/
Nie warto brać więcej niże 300 many. Na tym poprzestań. Już mówię dlaczego. Te 300 wystarczy na dwa deszcze ognia. czyli nic już Ci nie podskoczy. Lamęt Potępionych z kolei kosztuje minimum 250 many ale zabiera cały jej zapas. czyli mając 400pkt many i rzucając Lamęt i tak stracisz cały zapas :)

01.03.2005
15:14
[127]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Deszcz ognia to bardzo fajny czar. Dzieki niemu wyczyściłem Górniczą dolinę w II akcie dość szybko. Wystarczyły 2 zwoje i miksturki szybkości. Trzeba tak pobiegać aby orkowie byli w kupie i podprowadzic ich pod taran :) Rzucić czar, a pozostałych orków elitę z łuku wybić. Przyznam, że w II akcie to sporo strzał trzeba aby ten pozostały cm zycia orka elity zniwelować.

01.03.2005
15:29
smile
[128]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---. niedlugo bede konczyc :)

zandarus ---. zabawa z taranem to CHEATOWANIE a gra z cheatami to nie jest zadna gra... wiec w tym wypadku nie ma sie co szczycic....

01.03.2005
15:46
[129]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Ale tylko w przypadku maga tak sie bawię:) Potem tylko łuk, lodowa lanca i ewentualnie kula ognia. Z dobrym łukiem i smoczy zębcz za bardzo nie straszny.
Ostanio mniej gram a więcej czytam i nadrabiam zaległosci w fantasy. Bierząco czytam pozycje z malezjańskiej ksiegi poległych.

01.03.2005
19:21
[130]

ElvesBrew [ Centurion ]

dla wszystkich ktorym w gothica jest za latwo albo za trudno zalaczam NOTR customizer...programik przy pomocy ktorego moznba zmodyfikowac parametry gry...nie wiem czy bedzie dzialac z polska wersja ale zachecam do testowania

01.03.2005
19:34
[131]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Zawsze nawet wersję alfa można by zadekować na jakimś serwerku i linkę już dodać do nowego wstępniaka, który będzie się składał glównie z linków + troszkę zmienionego wstępu. Pierwotnie mi wyszedł lepiej ale niestety musiałem robić od nowa. Nigdy się nie nauczę bezpieczeństwa :) Za drugim razem miałem już mniejszy zapał ;)

W sprawie Kruka... No to dodatku już nie będzie :)

01.03.2005
19:37
[132]

Yancy [ Senator ]

Ups... Nie ten screen :)

01.03.2005
19:39
smile
[133]

slowik [ Legend ]

Yancy===>a w czym pisales tego wstepniaka ??
czasami warto wcisnac ctr+s ;-)

znowu zmiana tytulu :D stara propozycja u mnie pod spodem :-)

01.03.2005
21:49
[134]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> Pisałem normalnie w Wordzie - tyle że nie zapisałem na wstępie dokumentu i po braku prądu nic nie zostało. Nie był zbyt obszerny ten wstępniak - bo moim zamiarem było go skrócić i zapisać tylko to co się może przydać + parę linków.
Tytuł wątku się nie zmieni. Od pierwszego posta to wątek o Gothic2. Wrócimy do sprawy kiedy będzie część trzecia. Wtedy się zobaczy. Albo zaistnieje nowy wątek cykliczny tylko o G3 (wówczas ten czeka spadek) albo będzie jeden traktujący o cyklu Gothic - czego osobiście jestem zwolennikiem. Ale to dzielenie skóry na niedźwiedziu bo za prędko to my G3 nie zobaczymy.
Zwolniłem od kilku ostatnich wątków tempo zakładania nowych części. Coraz więcej ludzi ma stałki i nie ma się co spieszyć. Tym bardziej że po ukazaniu się NK PL wątek bardzo się ożywił. Dawniej wątki zakładało się czasami celowo wcześniej bo informacje o kolejnych premierach zmieniały się tak często... ;) Gdyby nadal zakładać z taką jak kiedyś częstotliwością to już dawno byłoby sto. A tak - niemal jednocześnie będzie 100 i dwa lata. Nie ma co przyspieszać - do tej setki jakoś dobrniemy - a dalej to już zależy od odwiedzających.

01.03.2005
22:05
smile
[135]

slowik [ Legend ]

Yancy===>no fakt tak predko :D ale za to przez prawie rok :D
wg mnie nazwa powinna wygladac cos jak w przypadku watka o fallout'ie tam nazwa jest satysfakcjonujaca w kazdym wypadku i nie wprowaddza niepotrzebnego zamieszanie podzialu na kolejne czesci
masz w wordzie wylaczone automatyczne zapisywanie dokumentu ?? jesli masz to powinien go zapisac (o ile pisales dluzej nzieli jakies 5 min w kazdym razie ja mam tak ustawione)

hehe przypomina mi sie oczekiwanie na dodatek i te dobijanie do "magicznych" numerow watka :D dluugo to sie ciagnelo :-) zanim ta 50 osiagnelismy

01.03.2005
22:36
[136]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> Aby się robiło autosave trzeba najpierw pierwszy raz dokument ręcznie zapisać :) Co do nazywy wątku - nie ma żadnego zamieszania przecież. To wątek o G2 i NK i tak jest w tytule. Nawet jak sie kiedyś go zmieni zawsze w tytule będzie Gothic bo od tego słowa zaczyna się wyszukiwanie.

I jeszcze screen. Widać na nim kamień szlifierski.

01.03.2005
22:40
smile
[137]

slowik [ Legend ]

Yancy===>hehe slowo gothic musi wystepowac bez jakichkolwiek watpliwosci :-)

niezly ten kamyczek szlifierrski :D

ps zdecydowales sie na jakiegos cyfrzaka ?? ;-)

01.03.2005
23:12
[138]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> He, he - o ułamek sekundy za późno złapałem tego screena bo byłby jeszcze lepszy.

Na cyfraka owszem - zdecydowałem się dawno na Canona G6 - tyle że moje możliwości finansowe kończą się na A75 :) Co zrobić. Oglądałem też ta nową 510-siątkę. Ale tradycyjnie jak coś poprawią to i coś spieprzą. Ten model byłby naprawdę niegłupi gdyby nie zasilanie. Tylko dwa paluszki to za mało a szkoda bo gdyby nie to...
Powiem Ci że bawiłem się kilkoma aparatami w tym przedziale cenowym i nic lepszego nie znalazłem.

01.03.2005
23:23
smile
[139]

gladkicom [ Pretorianin ]

Nie wiem czy to juz było, ale jeżeli tak to sorry.

Znalazłem niezły pomysł na zarobienie kasy. Uczymy się kowalstwa, idziemy na farme Onara i od kowala kupujemy stal którą przerobimy na nieźle ceniące się miecze...Tylko normalnie zapasy surowej stali u kupców szybko sie wyczerpują zaś u kowala na farmie są nieograniczone. Jak zagadamy z kowalem kiedy jest przy piecu to ma na sprzedaż 2 X surowa stal, jak będzie przy kowadle to ma 2X rozgrzana stal a przy wiadrze 2Xrozgrzane ostrze. Ja sam stanołem przy nim kilkadziesiąt razy pod rząd zagadałem i kupiłem stal, przerobiłem na miecze- i tak oto w szybkim czasie zarobiłem 10 000$ (CZYNNOŚĆ MOŻNA POWTARZAĆ)

co o tym sądzicie ? :>

01.03.2005
23:29
[140]

Immortal_Daemon [ Konsul ]

zarobiliście tyle za jednym razem--->

01.03.2005
23:32
[141]

Yancy [ Senator ]

gladkicom ---> Tak, to jeden z wielu zabugowanych sposobów na zarobek. Jako że podpada pod "czitowanie" - nie używam. Znamy go od początku i niestety Noc Kruka nie naprawiła tego.

01.03.2005
23:36
smile
[142]

gladkicom [ Pretorianin ]

Ludziska pochwalcie się swoimi postaciami. Wklejacie screenshoty z postaciami i statsami, zobaczymy kto jest najlepiej rozbudowany
ALE TYLKO POSTACIE WYPRACOWANE UCZCIWIE BEZ TIPSÓW

(sam nie pokarze bo dopiero zaczynam Noc Kruka i mam dopiero 6 lv. czyli nie ma się czym chwalić :(((

02.03.2005
08:12
smile
[143]

Mysia [ Szczurek ]

gladkicom ---> a czym tu sie chwalic?:) jakby nie bylo sciezka rozwoju przebiega bardzo podobnie, co najwyzej cecha dominujaca jest zrecznosc, mana lub sila:) a i tak mozna od razu przyjac jaki jest jej maksymalny poziom i tego sie juz nie da za bardzo zmienic :) Jedyne co mnie jeszcze moze w postaciach zaskoczyc to pobicie Trollfa w minimalizmie postaci:)

02.03.2005
09:05
smile
[144]

Trollf [ ]

Mysia -> na co wiec czekasz? u can do it! =]

02.03.2005
09:16
[145]

Yancy [ Senator ]

Nie ma się czym chwalić w postaciach. Ilość expa i lev końcowy jest mniej więcej podobny. Problem tylko w tym czy komuś chce się mordować z nabijaniem max lev. Mój Najemnik jest w szóstym rozdziale mając ponad 50 lev i jeszcze będzie 1 lub 2 ale wątpię bym kiedykolwiek dokończył ta partię. Zwyczajnie mi się nie chce. Już wolałbym zacząc od zera (czego oczywiście nie zrobię - dość G2 na dłuższy czas - teraz to już tylko czekać na G3).
Czytając liczne pochlebne opinie o G1 postanowilem odpalić go po latach. Początkowo i owszem - grało się sympatycznie. Szybko jednak gra zrobiła się bardzo liniowa, przypomina zaliczanie kolejnych etapów co jeszcze potęgują loadingi w lokacjach. Jedyne co mnie trzymało to frajada z oglądania kolejnych lokacji i porównywanie stanu doliny z czasu bariery do tego z G2.
Jestem już po słożeniu Uriziel więc końcówka to tylko formalność.

02.03.2005
11:14
smile
[146]

Mysia [ Szczurek ]

Trollf ---> Na minimaliste to ja sie chyba nie nadaje :) Zostawiam to Tobie:) ale moze sam ktoregos razu jak czas pozowli sproboje:)

Yancy ---? z tym konczeniem dobrze Cie rozumiem:) sam mam ze 2 niedokonczone rozgrywki:) teraz gram magiem maksymalista:) zobacze ile MAX mozna wyciagnac XP z gry:) a gram i tak tylko dla tego by zobaczyc wszystkie czary w grze:) jak na razie mam 31 poziom a zaczynam dopiero czyszczenie GD:) idzie prosto jak sie ma 240 many 75 sily i zrecznosci i miecze 1H na 60%:)

02.03.2005
13:28
smile
[147]

slowik [ Legend ]

Yancy===>dzisiaj widziale tergo a510 ale mikrus cos jak 2x pudel;ko od zapalek :-)

heh extremalne rozgrywki :-) nie zapomnijcie o wybiciu wszystkiego :D nawet miast itd ;-)

02.03.2005
13:59
smile
[148]

Mysia [ Szczurek ]

wlasnie o takim extremum mowilem:) Jarhandar z tego ze juz nie bedzie mi specjalnie potrzebny jest wybity w 100 %:) razem ze 20000XP :) bo sa twardziele po 600XP:) ale szkoda ze piraci po walce wstaja natomiast bandyci juz nie :/

02.03.2005
17:23
[149]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> No ja nie wiem - może jakiś dziwny jestem ale na dokończenie rozpoczętych partii jakoś nie mogę się zebrać. Jeśli zdecydujesz się zrobić max lev to może mnie zdopinguje do dokończenia gry. Ale jak znam życie - zrobisz lepszy wynik :) Choć bardzo się starałem by zebrać każdy punkt expa jaki się da.

slowik ---> No ten Canon 510 jest maleńki ale to jeszcze nic. Jest do tego bardzo lekki. No i problemem jeszcze jest wspomniane już zasilanie. tylko 2xAA. Resztę zmian - ja odebrałem dość pozytywnie (nie bawiłem się lampą). Obecnie można po... hmm... no powiedzmy w miarę rozsądnej cenie kupić G5. Ten aparacik ma jasny objektyw i ogólnie to był bardzo udany model.

02.03.2005
18:53
[150]

titanium [ Generaďż˝ ]

Yancy --> właśnie, niestety g5 jest modelem niebardzo udanym... Po g3 naprawdę udanym jest dopiero g6.
Przy czym niezbyt udany, nie znaczy zły :)

02.03.2005
18:59
[151]

titanium [ Generaďż˝ ]

A tak btw, właśnie po raz kolejny ukończyłem Gothica, a po raz pierwszy wraz z Nocą Kruka :) Fajny błąd miałem na końcu - mimo, że napój ze zmoczych jaj dodający +15 do sily wypiłem normalnie (bez znanych wszem i wobec sztuczek) - wciąż pozostawał w ekwipunku :) Dopiero po dodaniu 45 punktów zniknął :) Heh, fajny błędzik ;)

02.03.2005
19:06
[152]

snopek9 [ Legend ]

Ja natomiast Gothica po ukonczeniu dodatku jakos nie moge ukonczyc ... znudzil sie chyba mi

02.03.2005
19:09
[153]

snopek9 [ Legend ]

Jeszcze jedno czy w nastepnym watku nie mozna wspomiec ze jest on rowzniez o Gothic 1 ? nie wiem moim zdaniem to kosmetyka ale przeciez chyba tak jest ze rozmawiacie tu czasem i o tej grze.

02.03.2005
22:27
[154]

Yancy [ Senator ]

Snopek ---> Można, tyle że to nie jest wątek o Gothicu :) Sporadycznie coś się tu o nim pojawia. Ostatnio częściej bo ja grałem i podrzucam raz na jakiś czas jakiegoś screena. Dziś właśnie zakończyłem.
G2 po ukończeniu dodatku raz do końca dobiłem - ale ponownie ta sztuka mi się nie udała. Zresztą końcówkę G1 bardziej zmęczyłem niż zagrałem dla przyjemności. Po łebkach aby szybciej do końca.


titanium ---> No, to więcej jest takich bugów w G2. W sumie - niestety :/
Co do Canonka G5 - prawdę mówiąc z tych nielicznych Canonów jakimi miałem się okazję pobawić ten mi najbardziej przypadł do gustu (nie licząc lustrzanek). No ale tak jak mówię - wiele to ja nie widziałem. G6 znam jedynie z testów zapewne jest lepszy ale i droższy - z wielką przyjemnością bym go kupił ale cena za wysoka. Sprawa dyskusyjna i wysoce indywidualna ile warto na cyfraka przeznaczyć oczywiście :)


Mistrz i uczeń :) W G1 można było tą szatę zdobyć legalnie. Dostawaliśmy ją po zostaniu Nekromantą. I ja taką drogę wybieram.

03.03.2005
00:17
[155]

cotopaxi [ Junior ]

Witajcie;

Mam pytanie do weteranów Gothic, Gothic 2 + Noc Kruka.
Zbliżam się do ukończenia pierwszej części i ponieważ gra bardzo mi się podoba zakupiłem już "ciąg dalszy". Zastanawiam się jednak czy rozpocząć drugą część od razu z zainstalowanym dodatkiem czy bez niego? Z tego co przeczytałem w Waszych postach to dla samej fabuły chyba lepiej od razu z Nocą Kruka, jednak mam wątpliwosci z powodu poziomu trudności. Gothic nie był (nie jest) dla mnie specjalnie trudny, ale też nie mogę nazwac go zbyt łatwym i obawiam się, że wysróbowany poziom trudności w dodatku do drugiej części zabije mi nieco przyjemność z grania.
Będę wdzęczny za wszelkie opinie w twej sprawie.

03.03.2005
00:28
smile
[156]

MichUUUs [ Pretorianin ]

mam pytanko (a nawet kilka) :
czy z krwi smoka można wykuć miecz/miecze?
jeśli tak to :
jakie to są miecze 1-czy2-ręczne? <a może oba typy?>
jakie obrażenie / wymagania mają te miecze?

czy ze smoczych łusek mozna wykuć zbroję?
jesli tak to :
jakie statystyki ma taka zbroja i ew. jak ona wyglada?

<gram najemniekiem>

z góry dzięki za rzetelną odpowiedz :D

03.03.2005
01:26
smile
[157]

kreon [ Centurion ]

Witam
pewnie bylo juz wiele razy zadawane to pytanie- jak sie dostac w to miejsce z bronią?Jest to niedaleko jednej z kamiennych tablic,tam gdzie jest urwany most.Skok sie konczy,jak sie konczy czyli smiercią

03.03.2005
01:46
smile
[158]

MichUUUs [ Pretorianin ]

zamien sie w jakiegos stworka ,wtedy nie zginiesz :D

03.03.2005
09:36
smile
[159]

Mysia [ Szczurek ]

kreon ---> od strony mostu mozesz przeskoczyc albo z akrobatyka albo zamieniajac sie w cieniostwora a z gory zamieniajac sie w stworka ale by wrocic i tak jest potrzebna przemiana w cieniostwora lub akrobatyka:)

MichUUUs --->

miecze - nie pamietam ale chyba tak 2H
zbroje - tak nazywa sie ona zbroja lowcy smokow (lekka srednia i ciezka o ile dobrze pamietam)

- lekka - dostajesz gratis za uratowanie kowala w obozie najemnikow od smierci w korinis
- srednia - mozna kupic od kowala w gorniczej dolinie za krew smocze luski i 12000 zlota
- ciezka - chyba od kogos tez mozna kupic:) jezeli biedziesz gral (oczywiscie tylko najemnikiem) to z fabula wpadniesz na te zbroje:)

03.03.2005
09:38
smile
[160]

Mysia [ Szczurek ]

MichUUS ---> aby obejrzec sobe te zbroje miecze i zobaczyc ich statystyki proponuje zajrzec do linkow we wstepniaku...

03.03.2005
09:45
smile
[161]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> juz ja Cie zdopinguje:) tym razem przechodze gre magiem i zabijam wszystko co sie pod rece napatoczy co rodzial (nie liczac Kchorinis ale potworki jak wiadomo sie nie odradzaja nie liczac pewnych przypadkow:) jak na razie jestem w drugim rozdziale level 35 wyczyszczony cale korinis caly jarkhendar(lacznie z NPC;) i teraz czyszcze GD ale z 210 many (jak na razie zabawa przebiega czysto prosto i bezproblemowo:) problemem bedzie jedynie to ze nie zdobede XP za okradanie NPC na prawie niemozliwym poziomie, bo moja 80 pkt zrecznosci na to nie pozwala:) ale i tak mysle ze wynik bedzie imponujacy :)

03.03.2005
12:06
smile
[162]

MichUUUs [ Pretorianin ]

kk juz wszystko wiem thx za odpowiedz :D

03.03.2005
13:42
[163]

titanium [ Generaďż˝ ]

Yancy --> Właśnie w tym rzecz, że Cena g6 wacha się do skrajnych wartości :) Często można było złapać okazję na nówkę znacznie tańśzą od g5 :)
A wydaje mi się, że przy tym pułapie cenowym jak już kupować, to naprawdę dobrze :) Potem można żałować tych pozornych oszczędności... Mówię to z doświadczenia. A G6 to już satysfakcjonujący zakup na lata :)

cotopaxi --> Imho z dodatkiem lepiej :) Jest trudniej, ale nie jest tak źle, a przyjemność z gry raczej się zwiększa :)

MichUUUs --> Można wykuć oba typy. Całkiem niezłe to mieczyki nawet :) Obrażeń nie jestem już pewien, ale sam machałem jednorecznym zadającym zdaje się 140 obrażeń + 10p do broni jednoręcznych.

Co do zbroi - można ja kupić u Benneta - jest to najlepsza zbroja w grze i jest Niezbędna by grać dalej.

03.03.2005
17:01
[164]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Zobaczymy na jakim lev skończysz. Mam zapis przed wypłynięciem (więc mogę jeszcze wyciąć w pień Khorinis itp.) jak i w szóstym rozdziale ale w początkowej fazie. Wybiłem co rozdział co tylko można było zrobiłem wszsytkie możliwe questy. W zależności od tego jaki osiągniesz wynik będę widział czy warto dokończyć w tym stylu ostatni rozdział czy już nie. Zasada jest tylko jedna. Wszystkie chwyty dozwolone oprócz bugów z nielimitowanym expem. No ale to chyba jasne.

titanium ---> Zaciekawiło mnie to co piszesz o cenach G6. G5 spotkałem w cenie około 1600zł za nowy i wydała mi się dobra. Natomiast nie widziałem taniej G6 niż 2200zł. Jeśli wiesz gdzie można się załapać na jakąś ekstra cenkę - daj cynk. Za taką cenę jak napisałem za G5 - kupuję G6 od ręki. Jego ceny faktycznie mocno się obniżyły w ciągu kilku miesięcy - a popularność wzrasta :)Średnią zbroję łowcy kupuje się w GD trzeba dostarczyć łuski smoków - krew jest zbędna
Ciężką zbroję sprzeda nam w piatym rozdziale Benett za 20000

Mieczy można nauczyć się u Benetta tylko najsilniejszych (nie trzeba stopniowo poznawać) - całą szopkę z dozbrajaniem się zakończymy po poznaniu tajemnicy biblioteki.

Samodzielnie wykute miecze potrzebują krwi smoka i magicznej rudy. Mają bonusy 10% do broni i są w wersji 1 i oburęcznej. To najfajniej wyglądające miecze w grze. Ale cóż - po targu walają się lepsze sztuku tyle że bez bonusu do broni. Ja jednak sobie taki Ciężki miecz Łowcy Smoków wykułem i miałem go do końca.

03.03.2005
17:24
[165]

ElvesBrew [ Centurion ]

hej..czy ktos probowal korzystac z customizera do NK...? czy dziala z polska wersja?

03.03.2005
19:29
smile
[166]

titanium [ Generaďż˝ ]

Yancy --> 1600 za g5 to dobra cena :) Tyle, że jakiś czas temu (gdy kurs dolara był najniższy) g6 można było dostać u tip'ów za tylko 100zł więcej :) Ale niestety teraz cynku nie mam - trzeba obserwować :)

03.03.2005
19:35
[167]

Yancy [ Senator ]

titanium ---> Za 1700zł też bym go kupił od ręki. Mnie się niestety nie trafiła taka oferta :)

03.03.2005
19:35
smile
[168]

davhend [ Garrett ]

Skąd ściągne jakąś tapete z Nigh of the Reven?

03.03.2005
19:53
[169]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Yancy --- Ja przebiję twoja ofertę i za G5 oraz G6 dam 2000 za kazda część czyli moja wypłatę. razem 4000 zł.

03.03.2005
20:24
[170]

titanium [ Generaďż˝ ]

zandarus --> jeszcze kilka wypłat musiałbyś zachować na kompa który by G 5 i G 6 udźwignął ;)

03.03.2005
20:32
[171]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> No to ja pasuję

03.03.2005
20:32
smile
[172]

Mr_Slip [ True Maggot ]

Pochwalcie sie, na którym poziomie zabiliscie czarnego trolla, ja dzisiaj go zachlastałem mieczem na 12 poziomie choć nigdy mi ise go nie udało pokonać

03.03.2005
20:35
smile
[173]

Arkulus [ Konsul ]

Serdecznie zapraszam was....


Jest to wątek poświęcony jednej z najwspanialszych gier cRPG- Gothic 2: NK.
Zabawa teraz dotyczy już tylko GOTHICA 2 i ostatnio dodanego dodatku
NK- Noc Kruka.
Już staramy się nie zadawać pytań ,które dotyczą Gothica 1.

->https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3392778&N=1

03.03.2005
20:40
smile
[174]

Arkulus [ Konsul ]

davhend-----> Polecam... tutaj napewno coś znajdziesz https://www.gothic.phx.pl/

03.03.2005
22:16
[175]

cotopaxi [ Junior ]

titanium ---> Wielkie dzięki; spróbuje więc od razu z dodatkiem

03.03.2005
22:20
[176]

Parker [ Pretorianin ]

Opłaca się oddawać kamienne tabliczki Vatrasowi bądź Erolowi, czy może lepiej zostawić je dla siebie?

03.03.2005
22:23
smile
[177]

Yancy [ Senator ]

Link do kolejnego wątku - PROSZĘ się już tu NIE DOPISYWAĆ

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.