GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tabletki Mercilon - pytanie

20.02.2005
12:35
smile
[1]

Cast Away [ Konsul ]

Tabletki Mercilon - pytanie

Czy jest na forum jakaś dziewczyna która bierze te tabletki!? Co o nich sądzicie!? Jak oceniacie!? I najważnieszjsze: czy działają one od razu!? I czy np: przy wziętej 2 tabletce można już powoli zacząć sie kochać bez gumki (ale jeszcze nie z dojściem)!? Mój post może sie wydawać dla nie których śmieszny lub głupi ale ja pytam sie poważnie i bardzo mi zależy na szczerej odpowiedzi!!!! Z góry dziekuje wszystkim za pomoc!!!

20.02.2005
12:42
smile
[2]

Kanon [ Mag Dyżurny ]

Mercilon jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, należy do monofazowych, preparatów antykoncepcyjnych. Oznacza to, że wszystkie tabletki w opakowaniu preparatu zawierają taką samą ilość hormonów. Każda tabletka zawiera małą dawkę dwóch hormonów żeńskich: progestagenu i estrogenu. To sprawia, że Mercilon jest nie tylko wysoce efektywny, ale przede wszystkim niezmiernie rzadko wywołuje niepożądane działania takie jak: wrażliwość i ból piersi, bóle głowy, zmiana masy ciała, złe samopoczucie i zaburzenia libido. Systematyczność premiowana Mercilon przyjmowany zgodnie z zaleceniem lekarza hamuje dojrzewanie komórki jajowej co uniemożliwia zapłodnienie. Ponadto w błonie śluzowej macicy zachodzą zmiany zapobiegające przyjęciu zapłodnionej komórki jajowej, śluz szyjki macicy pozostaje gęsty, co utrudnia przenikanie plemników. Możliwość zajścia w ciążę w trakcie stosowania Mercilonu jest więc bardzo nieznaczna (indeks Pearla wynosi 0,18). Tabletki muszą być jednak przyjmowane systematycznie. Pominięcie jednej tabletki znacznie obniża skuteczność antykoncepcji doustnej, wzrasta tym samym ryzyko niepożądanej ciąży. Tymczasem z badań przeprowadzonych w USA wynika, że aż 47% kobiet stosujących doustną antykoncepcję zapomina zażyć jednej pigułki w cyklu, a 22% dwóch. Stwierdzane ciąże są więc wynikiem błędu pacjentki nie zaś �błędu metody�. Problemem okazała się więc systematyczność kobiet. Mercilon i �niezapominajka�- karta elektroniczna -skutecznie go rozwiązują. W trosce o komfort psychiczny każdej pacjentki, bezpieczeństwo stosowania i wysoką efektywność Mercilonu, stworzona została specjalna karta, która o określonej, wybranej przez kobietę porze, przypomina o zażyciu kolejnej tabletki. Kartę wystarczy aktywować pierwszego dnia zażywania tabletek. W kolejnych dniach cyklu karta będzie sygnalizować dźwiękiem porę zażycia pigułki. I tak przez 21 dni. Potem siedmiodniowa przerwa i...następny cykl. Razem z kartą-niezapominajką. Nieco grubsza od karty kredytowej, �niezapominajka� zapewnia dyskrecję i komfort psychiczny kobietom stosującym Mercilon, pomaga w kształtowaniu nawyku systematycznego przyjmowania pigułki. Niezapominajkę można otrzymać bezpłatnie od lekarza ginekologa, wraz z instrukcją stosowania Mercilonu."

20.02.2005
12:48
smile
[3]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

Ja ... , ja .... nic nie wiem.... Może Alina będzie wiedziała....

20.02.2005
13:15
smile
[4]

Blond_Alex [ Nożowniczka ]

Cast Away --> Kiedyś stosowałam te tabletki. W praktyce, już po zażyciu pierwszej, można się bez obaw kochać :) Czyli tak, jak przy większości. Najwazniejsze, to żeby pamiętać o przyjmowaniu mniej więcej o jednej godzinie :)

20.02.2005
13:58
smile
[5]

yagienka [ pułapka na Misia ]

Wszystko znajdziesz w instrukcji stosowania, a co do skuteczności, to jesli są to Twoje pierwsze tabletki, to nalezy zwykle stosowac dodatkowe zabezpieczenie przez ok. 7 dni, ale ponieważ zaczyna się stosowanie w pierwszym dniu krwawienia, to problem zwykle sam się rozwiązuje:))

20.02.2005
20:51
[6]

nicolea [ Chorąży ]

podobno 100% pewnośc jest od momentu rozpoczęcia zazywania drugiego opakowania mercilonu.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.