
Father Michael [ Padre ]
World of Warcraft | odsłona 46
_____________________________________________________________________________________________________
FAQ:
Q: Kiedy odbędzie się premiera World of Warcraft?
A: W USA, Australii i Nowej Zelandii premiera odbyła się 23 listopada 2004.
W EU premiera przypada na 11 lutego 2005.
Q: Gdzie mogę kupić World of Warcraft?
A: Wersję podstawową można kupić np. w sklepie Ultima (https://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2509), lub u oficnalnego polskiego wydawcy - CDProjekt (https://cdprojekt.info). Wersję CE (Collector's Edition - Wersja Kolekcjonerska) można nabyć praktycznie tylko na eBay'u (https://www.ebay.com) i czasami na Allegro (https://www.allegro.pl)
Q: Ile kosztuje WoW?
A: Cena gry to 199 PLN. W koszt gry wliczony jest jeden miesiąc abonamentu.
Abonament wynosi 15$/13€ za miesiąc, 14$/12€ za miesiąc w systemie płacenia z góry za 3 miesiące lub 13$/11€ za miesiąc w systemie płacenia z góry za pół roku.
Q: Jakie są dostępne formy płatności?
A: Abonament można opłacać kartami kredytowymi Visa Classic (lub Electron, ale tylko ta wydawana przez Inteligo), eKarta mBanku, MasterCard (nie Maestro), Discovery i American Express lub tzw. kartami gry, które przedłużają ważność konta o dwa miesiące. Można je zakupić min. w tych sklepach:
- https://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=16023
- https://www.cdromshop.com/cdshop/desc/p.020626723053.html
Q: Czy posiadając wersje US mogę brać udział w EU retail?
A: Tak, choć nie od razu po premierze w EU. Formularz zmiany klucza znajduje się pod adresem https://www.wow-europe.com/en/Wowsegform/webform.aspx
Q: Czy na jednym koncie można posiadać kilka postaci?
A: Tak, choć istnieje ograniczenie - na jednym serwerze można posiadać postaci tylko z Sojuszu bądź tylko z Hordy, nie można mieszać.
Q: Jakie są zalecane wymagania sprzętowe?
A: Procesor 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta 3D 64 MB jak np NVIDIA® Geforce™ FX 5700 lub nowsza, szybkie stałe połączenie z internetem.
Warto również poczytać ten artykuł: https://hardware.gamespot.com/Story-ST-x-1304-x-x-x&tag=gs_hp_topslot_click
_____________________________________________________________________________________________________
GOLasy w grze: (ksywka z forum | imię w grze | Przymierze/Horda | serwer)
USA
Father Michael | Auralyena | Przymierze | Lightning's Blade (PvP)
MadtracK | Vampiria | Przymierze | Arthas (PvP)
_____________________________________________________________________________________________________
Linki:
Oficjalne:
- https://www.worldofwarcraft.com/ - World of Warcraft Community Site (us/eu/fr/de/kr/ch)
Nieoficjalne:
- https://wow.gamepressure.com - strona Gry Online o WoW (en)
- https://wowvault.ign.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://www.worldofwar.net/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://www.wowrankings.com - ranking postaci (en)
- https://warserwis.pl/g4ce_skrypt/wow/ - polska strona o tematyce WoW (pl)
- https://wow.allakhazam.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.gry-online.pl – Podroz przez Azeroth: World of Warcraft Fansite (pl)
- https://wow.stratics.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.warcraftstrategy.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.warcry.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
MMORPG:
- https://mmorpg.pl - najwieksze polskie forum o mmorpg (pl)
- https://www.mmorpg.com - swiatowe centrum mmorpg (en)
Inne:
- https://www.cosmosui.org/ - nieoficjalny mod umożliwiający zarządzanie interface'm w grze (en)
- https://www.thottbot.com/ - World of Warcraft Database (en)
- https://www.kaldorei.com/worldmap/ - świetna mapa świata Azeroth (en)
- https://wow.gry-online.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=692 - FAQ dotyczące profesji w grze (pl)
Terminologia w grze:
- https://www.gry-online.pl/gry/03-01/58.htm - (pl)
- https://wow.warcraftstrategy.com/terminology.php - (en)
- https://www.blizzard.com/support/wowGM/?id=mgm000p&v=45 - (en)
_____________________________________________________________________________________________________
Poprzednia część:
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-08 01:36:51]
Father Michael [ Padre ]
nie bzykac watku
Kto chce zostac dopisany do wstepniaka, niech poda dane ksywka z forum | imię w grze | Przymierze/Horda | serwer (PVP/RP/Normal) | USA/EU
I prosze wyboldowac taki wpis.
Kiedy sie beta konczy?
zarith [ ]
bzzzt

zarith [ ]
ach, prawie:)
beta już się skończyła

xanat0s [ Wind of Change ]
FM --> juz sie skonczyla :)
Kikasek [ Konsul ]

Father Michael [ Padre ]
To patrzcie jak bidnie teraz wyglada lista graczy :)
Kikasek [ Konsul ]
hum4ncry [ Konsul ]
ej spokoj z tymi screenami, chcecie to subie rzuccie na jakies FTP a ni e rozwalacie watek
i skonczcie biadoleniem i glupimi pytaniami bo to juz sie stalo nudne + glupie, wiec end ppl END !!!!
hum4ncry [ Konsul ]
FM
hum4mcry | Sagitarius (prawdopodobnie) | Horda | server PvP | EU

szwejos [ Konsul ]
Kikasek--> załuż wątek: "screeny z WOW" i spadaj stąd statsiarzu :P
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Teraz tylko do piątku:)
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Right - byle do piątku.
Kurdt | Kurdt | Horda | serwer PvP | EU
To by było na tyle, jeżeli chodzi o pierwszą planowaną postać. Jeszcze ciągle myślę nad imieniem dla swojej Pandy. :)
BrachSon [ Konsul ]
poczytajcie sobie komiks WOWa, malo nie spadlem z siedzenia jak to czytałem, chapter 1-8 :)
https://www.worldofwar.net/comics/heroesofwow/
HopkinZ [ Senator ]
Kikasek--->
jakie amsz parametry komputera?
HopkinZ | Tromlen | Przymierze | serwer PVP | EU
Kikasek [ Konsul ]
szwejos @ hum4ncry ---> Ok spoko jak nie chcecie to nie bede juz dawal screenow
HopkinZ----> Athlon 64 3000+ Radek 9800pro 512 ramu i jak wchodzilem do stormwind w czasie sieki to spadaly mi fps do 0.2 na dluga chwile na low detalach ale nie wiem czy to wina mojego kompa czy serva a moze tego i tego
donzoloo---> Spox moge grac na tym servie pod warunkiem ze bedzie to serv z hight populacja
A tak wogole super extra fest podobala mi sie ta beta (wczesniej myslalem ze nic nie przebije us ob) wogole finish klimat i wszystko bylo na maxa zaj.... oby tylko w retailu tez byl tak wielki FUN!!!
Kikasek [ Konsul ]
A no i:
KIKAS | |KIKAS | ALLIANCE | server pvp en
n2n [ Pielgrzym ]
Mie znamy jeszcze nazw serwerow, premiera w piatek a wy juz wyskakujecie dopisywaniem sie do listy? po co? bedziecie wiedziec gdzie gracie to sie dopiszecie, spokojnie, po co sie spieszyc :)
Jezeli jestem juz w tym temacie to mysle ze moglibysmy do niej dodac takze klase osoby grajacej

Father Michael [ Padre ]
eeee... jest juz EU retail, ze podajecie dane? :)
HopkinZ [ Senator ]
Fatehr--->
będzie podobno w piątek. Nazwe postraci własnej mam już ustaloną, będe grać na serverach PvP. Tak więc o co chodzi :)?

Father Michael [ Padre ]
HopkinZ -> no glownie o to po co jest ta lista, czyli o nazwe serwera :)
HopkinZ [ Senator ]
Hmmm, a czy bedzie można zrobić taki myk, że na jednym serwerze grać jedną postacią a na drugim inną? Z tego samego konta oczywiście?
Father Michael [ Padre ]
HopkinZ -> mozna

zarith [ ]
będzie można
HopkinZ [ Senator ]
A na jednym serwerze, z jednego konta, dwie postacie będzie można ;)?

Father Michael [ Padre ]
HopkinZ -> nawet 666 jesli taka Twoja wola :)
zarith -> "mozna" :P

n2n [ Pielgrzym ]
Ok fajnie... to co myslicie o dodaniu informacji o klasie?

HopkinZ [ Senator ]
No to nie mam więcej pytań na dziś. Ale poczekajmy, w końcu to tylko 30 minut ;).
Ech, Rouge, Priest, "przygoda nadchodzi" rany, 4 dni panowie, cztery dni :).

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]
sie nagle mniej golasów w grze zrobiło:) ja dhochodzę za miesiąc bo ja chcę razm z xanat0sem zacząć. a raczje wykupie wtedykiedy będe widzial jakas szanse na dorobienie forsy do kieszonkowego i na abonament:)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-07 23:36:30]

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]
MadtracK | Vampiria | ALLIANCE | PvP | obecnie US-W server Arthas, ale jak dorobia to przerzuce sie na EU jak mi nie bedzie szkoda postaci...

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]
Ano i mam takiego smiesznego screena ;] Rozebralem swoja Warloczke do samej bielizny ( sciagnac wiecej sie nie dalo ;] ), i zaczalem tanczyc ;p Kazdy kto przelazil zatrzymal sie na chwile lol ;p patrzcie na ostatni komentarz w chatlogu ;p

SwenG [ Pretorianin ]
A ja wrzucę, bo nie widziałem takich screenów, efekty pijaństwa

SwenG [ Pretorianin ]
następny

SwenG [ Pretorianin ]
i ostatni, więcej nie robiłem ;)

Sloug [ Pretorianin ]
Zauwazyłem, że durzo osób gra na małych detalach - sprawa wymuszona mozliwosciami sprzetu zapewne, nie upodobaniami ;) - ale sprubujcie kiedyś odpalic cacko na maxymalnych i zobaczcie jak wygląda popękana ziemia Durotaru w świetle księżyca - po prostu arcydzieło. Aż chce się usiąśc, gapic w "łysego", zagrac na harmonijce i zapomniec o mobach :)
Dessloch [ Senator ]
Sloug to zapodaj skrinami :)
ja mam niestety 512 ramu tylkoi to 333mhz...
ale moze kiedys dokupie kolejne 512..
no i karte zmienie [mam teraz 9100] :)
bo teraz jak za duzo osob na ekranie to malo przyjemna gra :>
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
mozna puscic na fuul detalach w jakiejs bardzo wyludnionej zonie, tylko po to zeby poogladac widoczki.
Wyglada to rewelacyjnie i wrecz ocieka klimatem.
Naprawdde ci co mowia ze w WoW jest slaba grafike to nie wiedza co mowia.
Moze nie jest szczytam wykorzystania DX9, ale jest piekna. :D
Polecam dac full detale, wejsc do gry o tej godzinie gdy jest najmniej ludzi i latac na gryfach/wind riderach, widoczki sa przesliczne. :D
-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]
Ja mam 256 sdr ;] Momentami bardzo tnie, zwlaszcza gdy wychodze zza jakiesgos wzgorza a tam... miasto ;] hardkor x_X No a gdy pojawi sie jakis hunter ze swoim petem to nawet nie mam okazji przyjzec sie mu ;p Jest Hunter (5 sekund) nie ma Huntera ;] i to nie dlatego ze szybko biegl... TT
Glenn [ Konsul ]
ja zaczynam grę od 14.II
GLENN l KURGANN l ALLIANCE l PVP EN
dakota12 [ Ponury Milczek ]
Kabraxis ----> dokładnie, nie jest to może HL2 ale ma swój niepowtarzalny baśnowy klimat, dla mnie to jest właśnie IMHO wielkim plusem grafiki w WoW, nie następny shader model smrodel 21 ver 612 bo jak ktoś ne potrafi oddać klimatu gierki (również grafiką) to kupa .... WoW graficznie moim zdaniem jest idealny

dakota12 [ Ponury Milczek ]
edit:
"demit' ... może jest "za rano" bo się trzoszkę pamieszało (widzę to dopiero po opublikowaniu posta) ... ale mam nadzię że rozumiecie o co chodzi ;)
dontforget [ Legionista ]
mi tez grafika bardzo sie podoba :) jednak moim zdaniem problem z grafika jest taki, ze nie ma juz pratkycznie zadnej "rezerwy" tzn juz dzis na mocnym kompie mozna grac na max detali bez wiekszych problemow a pamietajmy ze wow jest gra na pare lat i przez ten czas sam engine raczej nie zostanie zmieniony a niestety grafika to nie wino i szybko gnije ;)
Markarius [ Pretorianin ]
Ja gram na full detalach w rozdziałce 1280x1024 i generalnie chodzi OK. Na wyższych levelach są miejsca gdzie FPSy jednak drastycznie spadają. Plaguelands jest tam wioska undeadów, zombie itp. duża część budynków płonie, większość to ruiny, mobów jest od groma - tam mam zamiast normalnych 30-60FPSów około 10 tylko.
Podobnie instance Stratholm - tam jest mob na mobie + płomienie, ruiny itp. - też mnie laguje sprzętowo.
Sprzęt jest taki sobie czyli: AMD 1.7+, 1GB RAM, 9800XT.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
UPIORDLIWY I UPIORDLIWY:) I ALLIANCE I (prawdopodobnie) PVP EN
zaczynam 11. jak coś ;p
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
cholera powstawiałem I qrde....
Markarius [ Pretorianin ]
dontforget - wystarczy dowalić więcej trójkątów i zmienic tekstury na większe. Engine może zostać dokładnie ten sam. Nie wiesz ile zapasu ma engine przecież.
Zresztą podobny zabieg był w AO - wraz z wyjściem dodatku AO:SL gracze dostali całkiem nową grafike.

rxb [ Konsul ]
czy ktos z was pogral moze troche szamanem? jesli tak, to prosze podzielic sie wrazeniami bo wczoraj chcialem jeszcze te postac przetestowac ale mialem takie lagi ze sie poddalem i wylaczylem WoW'a. Jakos mnie ta postac ciekawi i zastanawialem sie czy w retailu nia nie zagrac.
dakota12 [ Ponury Milczek ]
BrachSon ---> co do komikstu to wcześniej widziałem osobiście tylko pierwszą część i jakoś o nim zapomniałem, dzieki za linka. Jak dla mnie część 8-ma jest mistrzowska ... mega wypas :)
BrachSon [ Konsul ]
nieno komiks jest powalajacy...
rxb Recurring mial Shamana na 30lv ja tez probowałem i powiem tak, jeśli jest to twoj pierwszy MMORPG to nie wybieraj Shamana (jest trudny) natomiast jeśli wiesz co i jak i szukasz wyzwania to Shaman jest poprostu zajebisty bez dwoch zdań, pvp, pve, wszystko.
Problemem może być że jesli lubisz solować to Shaman jest dosc powolny ale poza tym to miazga! Granie DOBRZE Shamanem to dosc trudna sprawa zwłaszcza w teamie, ale jako drugą postać (jeśli poczatkujesz) to polecam gorąco!!
Tak w skrócie:
- Moze uzywać Mail od 40 lv
- Wolf form od 20 lv (30% speed)
- Totemy na kazda okazje
- Dobry w close i range combat
Ale jak mowie, ciezko sie gra i powolny jest!
Sloug [ Pretorianin ]
Dessloch -----> niestety, skrina nie dam bo wczoraj był mój ostatni dzionek przygody z wow, chyba, że na chińska bete się załapię :( poza tym nie mozna tu wrzucac durzuch plików, a maly i tak zabiłby wszystkie detale.
Ja cały czas grałem na full detalach i nie cieło się nawet w czasie rajdów, no ale mam nowy sprzet (P4 3.2 LGA 800FSB 1MB CACHE, 1GB DDR2, X600 XT 256)
A propos chinskiej bety, to ma ktos rozeznanie kiedy zaczynaja sie zapisy na nią? I czy bedzie mozna grac w angielskim, czy tylko po chińsku, bo byłem na stronce ale te krzaczki jakos dziwnie nic mi nie mówiły.
Gragar [ Centurion ]
BrachSon -----> to ja czapka z barda odezwij sie na moje gg 7101010 .
Wjednym z twojich postuw na temat teama pisales ze niechetnie biora rouga do teama
mozesz jakos blizej to uzasadnic czemu .
pawel020 [ Carnivale ]
To byl prawdziwy pokaz lagow , raz na 10 minut udalo mi sie uzyc wrath:>
Gragar [ Centurion ]
Dla wszystkich nieciepliwych co zamówili WoW z CDP https://www.cdprojekt.info/forum_show_post.asp?sid=10186&idPost=4411
Markarius [ Pretorianin ]
Gragar
1 rogue w teamie to moim zdaniem podstawa.
Primo najlepszy damage dealer, secundo - crowd control (sap), tercio - niezły puller (ranged weaponsy).
Nie mówiąc o tym, że jak łazimy pierwszy raz po danej instance taki rogue może wejsć w stealth i zobaczyć co się kryje za dalej za korytarzem pełnym mobków.
BrachSon [ Konsul ]
Mark Gragar cytowl mnie a ja cytowalem Rogue'ow na 60lv z US forum. Oczywiscie że sie przydaje, nikt nie mowi ze sie nie przydaje ale raczej teamy nie chcetnie go biora, poczytaj fora Rogue USA to sie dowiesz czemu, tez mnie to troszke dziwi ale to prawda, zreszta kazdy team ma inny sposob grania i dla kazdego inny jest dream team, dla jednego jest w nim Rogue dla innego niema :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Za pare chwil bedzie boski soundtrack na dysku :)
Btw -> Co to za cholerny artefakt u gory ekranu ? Pierwszy raz widze, wystepuje tylko w total commanderze hyh
Markarius [ Pretorianin ]
Brachson - tak samo chętnie jak inne klasy tylko jest pewien problem. Jak sprawdzam wieczorkiem ilu jest graczy na 60lvl to dostaję wyniki ~15 warriorów, 5 priestów, 8 magów i 35 rogue.
Ale każdy team musi mieć rogue, a w każdym raidzie jest ich kilku.
BrachSon [ Konsul ]
hehe to juz inna historia :) i jeszcze paladynow jest 32 :)
Gordek [ Generaďż˝ ]
Odnośnie wstępniaka:
"Q: Czy na jednym koncie można posiadać kilka postaci?
A: Tak, choć istnieje ograniczenie - na jednym serwerze można posiadać postaci tylko z Sojuszu bądź tylko z Hordy, nie można mieszać. "
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem powyższe zdanie, ale nie ma żadnego problemu z posiadaniem na jednym koncie postaci i z Przymierza i z Hordy. Chyba, że na retailu nie będzie można, bo na EU Becie miałem i taurena szamana i gnoma rogue.
rxb[/b[--> Ja grałem szamanem teraz na EU Becie i czasami było ciężko, ale ogólnie nie narzekam. Dobiłem do 27 lvla i oto moje spostrzeżenia. Jeśli nie używasz totemów, to możesz spokojnie ubić stworki 1-2 level niższego, nawet jak dobrze pójdzie na tym samym levelu, ale wtedy z leczeniem. Oczywiście z totemem już jest o wiele łatwiej np. na 26 lvlu dostajesz magma totem, który zdaje 20-22 DMG wszystkim wrogom w promieniu 8 jardów. Jeśli otoczy Cię sporo mobów i masz tarczę priesta na sobie, to praktycznie wszyscy giną :). Z totemami ubijesz nawet moby 2-3 levele wyższe (mój rekord Cave Yeti 31 lvl Ja na 27 :)). Do tego postać wilka, która zwiększa szybkość poruszania do 40% jest bardzo przydatna, zarówno do szybkiego przemieszczania się, jak i do dogonienia uciekających Elfów :). Niestety problem zaczyna się z elitami, ale to chyba trafiłem na wyjątkowo ciężkie. Czasem trudno mi było pokonać pojedynczego elite nawet z 6 leveli niższym levelem (w Wailing Caverns). Oczywiście z użyciem totemów i leczeniem, a i tak zostawało mi mało życia. W ogóle cierpiałem na niedosyt many (na 27 lvlu miałem jej 1060), na szczęście szaman może też walczyć w zwarciu (mój walczył jednoręcznymi maczugami i z tarczą miał 1200 armora [leather]). W party ciężko się walczy, szczególnie jak wróg się porusza, bo totemy działają tylko na określonym obszarze. Jeśli dodatkowo w party jest warrior, to już w ogóle jest nieciekawie, gdyż wtedy on na siebie bierze rolę tanka, a Tobie pozostaje walić skillami i stawiać totemy. Z resztą na totemy trzeba uważać :). Najlepiej wyciągać moby i dopiero przy samym party stawiać totemy, bo te mają niemiłą chęć atakowania wszystkiego w ich zasięgu :) Trzeba też dokładnie przemyśleć jakie totemy się stawia, bo mamy 4 szkoły żywiołów (earth, fire, water, air) i jednocześnie może stać tylko jeden totem z danej szkoły. Postawienie kolejnego totemu z danego żywiołu powoduje zniknięcie poprzedniego. I tak musisz się zastanowić, czy wolisz 6 HP co 2 sekundy przez minutę, czy może 6 MP co 2 sekundy przez minutę. Ochronę przed ataki bronią ręczną czy dystansową, a może jednak dodatkowe 20 punkty dla całej drużyny. Searing Totem zadający 7-11 dmg co 2s przez 30s, czy Ochronę przed atakami lodowymi, albo Fire Nova Totem, czy jednak może magma totem. Jak widzisz jest wiele możliwych rozwiązań i w zależności od sytuacji musisz wybrać odpowiednie totemy np. gdy jest dużo wrogów z małą ilością HP (jaszczurki w Wailing Caverns) używa się fire nova totem, który wybucha zdając obrażenia wszystkiemu w promieniu bodajże 10 jardów. W przypadku, gdy w party jest dużo wariorów można postawić Strength Totem i dodać im trochę siły, jednocześnie lecząc Healing Totemem i atakując Searing Totemem. Nie wiem, co by tu więcej napisać na temat szamana. Był on moją 4 z kolei postacią w świecie WoWa, wcześniej 12 lvl mag na US beta, 16 lvl mag Korean beta, 29 lvl warlock Korean beta. Jak widać głównie wybierałem postacie używające magii, bo mam chyba do nich słabość :). Jednak na retailu wybiorę Rogue.
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Powiedzcie czy mag nie jest za slaby ?
Duelowalem sie z jakims kolesiem wczoraj. Mial Warlocka, poziom 8.. Ja gralem magiem 7. Mialem frostbolt rank 1, firebal rank 2 i jeszcze jakis blast. On mi puscil jednego spella - Jakas czacha zamigotala mi nad postacia i moj gnomek zaczal uciekac od Warlocka, ktory dobil mnie shadow boltami. Nawet go nie drasnolem
A moze sa jakies specjalne taktyki ?
BrachSon [ Konsul ]
ludzie mula servery z realmami, ale to juz nie nasza wina, na jednym realmie nie mozna miec hordy i alliance ale na serverze jaknajbardziej :)
Gordek [ Generaďż˝ ]
Sorrki za wyboldowanie, nie zamknął mi się znacznik.
Delbuthos [ Legionista ]
Maevius : Mag jest jedną z najlepszych klas w grze, jego jedyną wadą jest długi delay po walce. Trafiłeś na Warlocka, który z założenia służy do niszczenia casterów, ten czar to Fear, czyli strach. Powoduje on, że tracisz kontrole nad swoją postacią na jakiś czas.
Markarius [ Pretorianin ]
Maevius - to fear są na to pewne sposoby, np. undead ma will of coś tam i w ogóle jest mało podatny na fear, można się napakować resistancami (fear to bodajże shadow) albo się z tym pogodzić: rogue stunuje, priest przejmuje kontrolę i wbiega w 50 agro mobów, warlock fearuje instant i co kilka sekund.
paladynów już chyba nie będzie tak dużo, te -40% do dps to naprawdę dużo, a sądzę że i tak będą dalsze nerfy.
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Z tego co widzialem ze speli maga -> Same ofensywy. Czy ta klasa naprawde jest tak dobra ? Szczerze, to mam nadzieje ze wybralem wreszcie klase na serwer RP glownie do walki PvE i czasami PvP, dueli czy raidow - jesli takowe beda.
Boje sie, ze gdy wyexpie maga - wiekszosc potworkow bedzie miala albo evade albo resist. Poza tym, nie gralem magiem dlugo - ledwie 7 poziom. Duelowalem sie tez z wariorem 7 poziomu. Zlapal resisty na 2 firebale, potem gdy dobiegl - zakosil jak psa.
Na takich malusienkich lvl'ach rzeczywiscie jest slaby..
Markarius [ Pretorianin ]
Na lvl 60 jak mag wie co robi i nie je pizzy w czasi walki to żaden warrior nie zdąży do niego podbiec bo mu po drodze zabraknie HP. Uciec też nie ucieknie bo mag ma blinka. Jak szale się odwrócą to mag zrobi z warriora sheepa i może uciekać lub poczekać na restore many/HP (w czasie walki też się odnawia, mag ma zazwyczaj spirit na rozsądnym poziomie nawet jak idzie w STA, INT) i w kółko takiego warriora sheepować (mały ubytek many).
W party bardzo przydatny, mag ma insta zaproszenie na wszelkie raidy, instance itp. Jest ich mało, drugi/pierwszy damage dealer, znakomity crowd control - instance są tak zrobione, ze pewnych miejsc bez maga (a lepiej 2 - 3 magów) nie da się przejść.
Generalnie bardzo polecam.
Młotem na magów jest rogue. Z rogue raczej przegra - generalnie ma małe szanse w PvP.
BrachSon [ Konsul ]
w mass pvp ale nie w 1vs1 :)
SwenG [ Pretorianin ]
Mag zaczyna pokazywać pazurki dopiero tak po 20 lvl. Na początku rzeczywiście jest słaby.
BrachSon [ Konsul ]
wogole mag w 1vs1 to raczej niesmiertelny jest, chyba ze go rogue podejdzie ale to juz pisalismy o tym :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Z tego co czytam, nie placa sie ladowanie talentow w Arcane Magic. Lepiej skoncentrowac sie w pelni na Frost / Fire.
Nie bardzo tez czaje ideii talentow. To znaczy, ze moge byc dobry w Fire Magic ale jednoczesnie slaby we Frost ? Skoro ich ilosc jest tak bardzo ograniczona. Nie mozna posiadac wszystkich dostepnych zaklec?

Sir klesk [ Sazillon ]
Mag sie robi zajebisty od jakiegos 25 lvl ... w sumie tak jak i reszta pstaci (moim zdaniem) duelowac i porownywac mozesz juz na 12 lvl jak chcesz, ale i tak jest to troche bez sensu.
Miales juz frost nove i owieczke? Bez tego magowi bardzo ciezko w pojedynkach... ale z tym ownuje jak malo kto. Na 27lvl pokonywalem warriorow na 30 :)) Gdyby nie to, ze nie chce mi sie powtarzac wszystkiego w retailu to gralbym magiem... a tak to wybralem rogue :)
Gordek [ Generaďż˝ ]
Zauważcie tylko, że jak taki 60 lvl mag będzie zmieniał ciągle warriora w owcę, to warriorowi się życie regeneruje. Tak, tak to jest minus owcy, a w sumie nie minus, bo owca służy do wyeliminowania jednego z przeciwników na 30s, gdy jest ich kilku. Przydaje się w walkach PVP, ale ponieważ pod postacią owcy HP się od razu regeneruje raczej nie zadziała to na 60 lvlowego warriora. Oczywiście nadal pozostaje fakt, że warrior raczej do maga nie dojdzie :D.

Nazgrel [ Jedi ]
Maevius ---> Dociągnąłem Maga do 21 poziomu, i moim zdaniem jest to świetna postać. Nie wiem, jaki jest sens duelowanie się na poziomach 1-10, skoro nawet talentów nie ma, porządnych skilli, itemów. Z tym, że Mag ma same ofensywy to nie tak do końca :) Jest Bonus do Intelektu, Bonus do Pancerza, Zdjęcie Klątwy, Stworzenie magicznej wody, magicznego jedzenia, Powolne opadanie i jeszcze kilka innych, w tym teleporty i portale, jednak są dostępne dopiero od wysokich poziomów.
Walcząć z mobami jedynym problem to była mana- po dwóch mobach zostawałem bez many, a Mag bez many to jak żołnierz bez karabinu :) Wand miałem za słaby, żeby coś tym zabić, a staff brałem taki, żeby dawał najwięcej bonusów- poza tym Clothy nie pozwalają na przyjmowanie zbyt dużych obrażeń. Więc jeżeli atakowaly dwa moby na moim levelu- bez problemu wygyrwałem. Z trzema już miałem problem, bo nawet jak zamieniłem dwóch w owieczki, to i tak nie starczało mi many żeby ich wszystkich zabić, a czary obszarowe jak na razie miałem za słabe.
W PvP mag wymiata, pokonałem kilka razy kolege z Gildi, Warriora na 23 lvl'u. Z warlockiem już szans za bardzo nie miałem (jego miniona nie można zamienić w owce, więc jedyne co można zrobić to go zamrozić i szybko zabić właściciela), aczkolwiek zdarzyło mi się go pokonać kilka razy. Z Rogue na 22 walczyłem cztery walki, z czego trzy przegrałem- jak za szybko skończy mi się mana to jestem trupem- albo uciekam biegając w kółko i czekając aż mi się odnowi mana na instant cast jakiś. Nawet skuteczna metoda na walczących wręcz :)
Ogólnie to za krótka beta byłą, 21 lvl to jednak troszeczke za mało żeby dobrze poznać postać ;) Ale to chyba Mag będzie postacią którą wybiorę w retailu, no bo kurczę, podobał mi się :)

SwenG [ Pretorianin ]
Brachson, no... chyba się nie zgodzę ;)
w mass pvp rouge jak już mówiłeś, w duelu shaman >> earth shock, grounding totem i po magu :D
Logan [ Bad Medicine ]
Mag (dobry) nie zamienia w owcę non stop na przemian z innymi czarami. Polymorph używa się na początku walki, albo jeśli przeciwnik zregeneruje się do pełnego hp (leczenie/potion/bandaż) - bo wtedy regen "owcy" i tak nie ma znaczenia, ale znaczenie ma zyskany czas na cooldown czarów, podczas gdy przeciwnik biega bezradnie "wcinając trawę".

Solnica [ Prefekt ]
jeżeli moglibyście to podeślijcie znowu swoje pliki wdb (soul opisał dokładnie o co chodzi tutaj: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3211259) na skrzynkę
z góry dzieki :)
Wiadomość została zmieniona przez Moderatora | 2005-02-08 12:12:39
mieszkolp [ Centurion ]
Troche droga ale warcrafty sa wzpas wiec i tak kupie.
Markarius [ Pretorianin ]
w duelu rogue też wygra z magiem, przynajmniej ma dużo większe szanse.
hum4ncry [ Konsul ]
wygra jak nie dostanie frosnovy, bo bez stealth, to jest ciezko, jedynie jakies combo nabic i kidneyem potem, a nastepnie dobic jak jest na stunie, ale dobry mag nie da sie zlapac :)

Father Michael [ Padre ]
Wczoraj zaatakowal mnie tauren szaman o wyzszym levelu. Od razu rzucil jakies unieruchomienie, potem atakowal. Ale jak do niego doskoczylem to w dwoch ciocach zeszlo mu 1/3 HP i zaczal spieprzac.
Po chwili wrocil :). Znowu unieruchomienie, znowu doskoczylem, dwa ciosy, on zaczal spieprzac :)
Rogue RULES! :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-08 12:22:29]
flame [ Generaďż˝ ]
Jak jest dobry rogue i dobry build to mag nawet się nie ruszy.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
A ja słyszałem że jednak warto pakowac w arcane głównie ze względu na teleporty i owce. Więc jak to jest??
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Aha i od razu jak już pytam to:
1. Czemu ma być mniej paladynów? Nerfneli go czy co??(akurat planowałem go wziąść)
2. Która klasa jest lepsza warlock czy mag??
3. Czemu wszyscy maja zamiar wziąść rogue ;p ??
dontforget [ Legionista ]
Solnica ----------------> od jakiego lewelu ci wysylac ? bo nie chce wysylac nie potrzebnych rzeczy.
Logan [ Bad Medicine ]
Pakowanie w arcane nie ma tu akurat znaczenia bo "teleporty" i owce ma się niezależnie od specjalizacji.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
A arcane missle??
Markarius [ Pretorianin ]
1. paladyn jest teraz mocno overpowered do tego imho jest mocno nudną i monotonną klasą - nerfneli go już raz usuwają niby buga, nerfną jeszcze, lepiej na pewno nie będzie
2. zależy co lubisz
3. bo to taka klasa łotrzyka, widocznie ludziom się podoba że mozna komuś nóż w plecy wsadzić i schować się z powrotem - tworzy to pewien klimacik
Sir klesk [ Sazillon ]
ej... nie wiem czy ktos juz zwrocil uwage Nazgrelowi.
"Z trzema już miałem problem, bo nawet jak zamieniłem dwóch w owieczki, to i tak nie starczało mi many żeby ich wszystkich zabić, a czary obszarowe jak na razie miałem za słabe."
Nie chce nic mowi, ale tylko jeden mob/player moze byc owca... :) nie wierze, z tego nie wiedziales Nazgrel...
Logan [ Bad Medicine ]
upiordliwy -> też, talenty mogą najwyżej zmniejszyć szansę przewania rzucania arcane missile, szansę na resist i threat/taunt.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Markarius -->
1. A która klasa jest najlepsza żeby dobrać do niej Górnictwo i Kowalstwo (właśnie dlatego chciałem wziąśc pala bo te profesje plus aury bardzo mi się podobały). na dodatek mialem wziąśc krasnala ( wykrywanie skarbów) i chciałem zrobić klasę "zarabiającą"
2. Lubię mieć skutecznego wymiatacza plus dobra postać do gry w party ( teleporty maga, Area Effect Spells, sheep...- maga, ale z kolei słyszałem że warlock lepiej wymiata)
3. Nie jestem przekonany do rogue ja jednak nie za bardzo lubię się podkradać w pojedynkę jednak rajd z rogue z tyłu ( nie mówię o kilku tylko kilkunastu naturalnie) byłby niezmiernie ciekawy ( zwłaszcza dla oponenta:)
hum4ncry [ Konsul ]
3. moze lubia stealth, bo grac to niewiele bedzie umialo niestety, na EN 7 spotkalem tylko kilkunastu rogue ktorzy mieli pojecie o grze, reszta na 40 lvl chodzila naprzyklad z broniami extra bo niebieskimi, szkoda tylko ze dps tych broni siegal max 19 a intelect i spirit w helmie to przeciez idealna rzecz u rogue w polaczeniu z chestem ktory dodaje do intelectu takze, a build talentow: " a co to daje, a po co to ?" , sorki moze troche uproscilem, ale wiekszosc rogue to wlasnie tacy gracze, jak kogos zapraszalem na kampienie pod astranaar, to zazwyczaj musialem opuszczac goscia, bo uzywanie stealth bylo zbedne wg niego .... Na szczescie bylo tez paru ktorzy byli i beda w retailu wiec party 5 rogue pod astranaarem bedzie bardzo czesto ^^ :)
flame [ Generaďż˝ ]
upiordliwy zobacz pod ten link jeśli chcesz grać magiem, tam wszystko jest ładnie opisane wraz z optymalnymi buildami:
Markarius [ Pretorianin ]
1. paladyn jest i pozostanie support klasą, czyli już gra i będzie grał drugorzędne skrzypce raczej jako zastępczy tank i zastępczy healer. Shaman zresztą bardzo podobnie.
Co tradeskilli zarabiających to imho mining/herbalism i sprzedajesz to co wykopiesz zbierzesz - ale to się trochę kłóci bo nie możesz jednocześnie szukać i skał i kwiatków (podobnie nie wiem, czy możesz jednocześnie włączyć szukanie skarbów i któryś z tych trade skilli).
2. nigdy nie będzie klasy najlepszej to mmorpg będą dziesiątki patchy nerfująco-poprawiających balance gry
3. rogue będzie od groma i ciut ciut i generalnie nie polecałbym
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
flame--> jeszcze nie wiem właśnie się zastanawiam czy wziąśc maga czy warlocka bo chcę mieć jednego castera i zastanawiam się jeszcze nad jakąś postacią dobrze walczącą ( jeszcze nie wiem czy będę tanka robił...) i ew. priest ( fajna gra w party - nie da się zasnąć).
4. jeszcze jedno czy jest możliwe przekazanie kasy innemu kolesiowi? Np. Tak żeby mówgł przekazać ją mojej drugiej postaci??
flame [ Generaďż˝ ]
Możesz wysłać kase,przedmioty do innej postaci, ale musi ona się znajdować na tym samym serwerze .
Markarius [ Pretorianin ]
generalnie polecałbym w takiej kolejności:
priest
mag
druid
warlock
warrior
Te klasy są bardzo chętne brane do party/raidów, jest ich dosyć mało i wszystkie one (może oprócz warriora i druida) są bardzo dobre w PvP i PvE.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Markarius--> ale jakbym wziął Mining i Blacksmithing ( wykopuje i ew. sprzedaje + robię i wykorzystuje/sprzedaje)?? A uważasz że do tych profesji lepszy jest warrior czy pal??

Sir klesk [ Sazillon ]
Markarius kiedy zmieniles zdanie o Warriorze ?
flame [ Generaďż˝ ]
od groma to będzie palladynów i shamanów jak nie wypuszczą patcha :)
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
flame--> wysłać?? pytam bo nie miałem okazji pogierować w betę a wolę być przygotowany na piątek;)
Nazgrel [ Jedi ]
Sir Klesk ---> Trochę źle to napisałem. Nie chodziło mi o zamienianie w tym samym czasie. Jest sytuacja- latają trzy harpie w grupce w Dry Hills. Zamieniam jedną w owce, drugą strzelam Frost Boltem i rzucam w nią klejem :) (był kiedyś taki quest w Sen Jin village chyba). To jedną co dolatuje zabijam bez problemu, klej puszcza, zamieniam tą sklejoną w owieczke, ta pierwsza owieczka przylatuje no to ją zabijam i tutaj prawdopobonie koniec many, a jedna harpia wciąż lata... Jak starczy many to jeszcze Nove i w nogi, ew. Mana Shielda :P

Markarius [ Pretorianin ]
mozna wysyłać nawet listy za zaliczeniem pocztowym :)
Gość aby odebrać musi pozbyc się swojej kasy - fajna rzecz. Dogadujesz się na chacie z gosciem co do itemka i ceny, po czym wysyłasz mu paczkę za zaliczniem pocztowym i jak gość odbierze to przychodzą do ciebie na skrzynkę pieniążki :P

Sir klesk [ Sazillon ]
upiordliwy --> Nie ma znaczenia jaka jestes klasa... bedziesz rownie dobrym kowalem/gornikiem jako Mag i jako Warrior czy Pal :))
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Father Michael ---> ty masz zdaje się CE z USA, nie? Te zwierzątka, które są do wyboru (Panda, Zergling, Diabo) są tylko ozdobnikami jak kotki czy węże, czy mają jakieś zdolności??

Zodiac [ ex-gladiator ]
Ktoś chce za darmo karte pre-paid?
Wirzę, że tak. Niebawem dowiecie się więcej :)
Sir klesk [ Sazillon ]
tylko ozdobniki.
Ps.
Hmm one rosna z czasem jak sie zdobywa lvl czy nie? :) bo gdzies tak slyszalem, ze maja zdolnosc rosniecia... ze na jakims 20lvl siegaja juz do pasa...
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Sir Klesk --> Ale np. dla maga przydatniejszy byłby Enchanting i Herbalism albo Leatherworking myslę więc bez sensu byłoby wzięcie dla niego Kowalstwa;) Ale nadal nie rozumiem o co chodzi z tą wysyłką pieniędzy.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Zodiac--> A od kiedy to rozdają pre-paidy za darmo?? Ja tam wolę wykupić abonament na pół roku. Zwłaszcza że kurs Euro się obniżył:)
Markarius [ Pretorianin ]
nic nie zmieniłem - dalej jest gimpnięty cholernie. Ale w party/raidach gra pierwsze skrzypce jako tank. Nie widziałem raidu bez conajmniej 2-3 warriorów. Zresztą codziennie mam 2-3 zaproszenia na raidy highlvl instance i robienie bossów.
A takie klasy jak shaman, rogue mogą pomażyć o invite bo jest ich zawsze od cholery i trochę na serwerze.
A ztego co wiem w highlvl instancach potrzebnych jest jeszcze więcej tanków z prawdziwego zdarzenia (tylko warrior lub druid pod postacią niedzwiedzia) czyli zdolnych do insta zdjęcia agro z healerów magów. Powód jest dosyć prozaiczny. Boss w instancach które teraz robię kładzie rogue/maga/priesta - 2-3 ciosami. Zwykły mob w Molten Core robi dokładnie to samo a często walczy się z 5-6 mobami naraz.

Zodiac [ ex-gladiator ]
.:[upiordliwy]:. --> od dzisiaj, będzie mały konkursik. Nie bądź upierdliwy :P
Gragar [ Centurion ]
.:[upiordliwy]:. --- 1 Paladynów bedzie mnie bo sie okazaloze po 40 lvl DPS Spda w porównaniu z innymi klasami tzn nie spada w dolownym tego znaczeniu ale po prostu nie rosnie z tak zybko w porównaniu i innymi kalsami nic wiecej nie moge powiediec na ten temat ale opisanie to jest napewno na Forum US WoWa pozatym Paladyn jest zawieszon pomiedzy Support klassami a Tankami , Damage dealerami ale nie jest zadna z tych drup ma pokawalku z kazdej wiec nie specializuje sie w zadnej znich i wporównaniu z klasami stworonymi do wyzej wymienonych rul w teamie jest gorszy ja bym osobiscie sklasifikowala paladyna blizej support class ze wzgledu na leczenie i aury. Pozatym Paladyn do tego skoku w DPS jest pul bogiem o ile moge sie tak wyrazic.
2. Mag a Warlock hmm ja bym wybral maga poniewasz Warlock ma po torchu kazdej magi ale zdna nie jest taka dobra jak u maga priest czy innych np Dot Warlocka jest slaprzy od Dota Priesta , Direct dmg jest slapszy od direct dmg maga . A co do petów Warlocka Moze i dobre nie wiem nie zaglebialem sie w nie (bez skojazen prosze) ale pet na 20 lvl ma 300 albo 500 hp wiec dosc szybko ginie a zeby go zrobic musisz zabrac dusze stworkowi minimum zielonego dla cie za kazdym razem jak chcesz go skastowac chyba ze wczesnie zrobiles zapas w inventory tych kryształków.
3 Rouge czemu bo jak kolega napisal wczesnie ma klimat ktury mi sie podoba ja sam bede gral rougem se wzgledu na walke 2 broniami na 10 lvl talentami do crita i Sinestri stikiem no i poison skillem który na 28 lvl mozesz nadac wlasciwosc zadaania dodatkowych obrazen (30% na zadanie 30-50 dmg na hit o ile sie nie myle) bez problemówch szukania broni z taka opcja wbudowana w superrior items (niebieskich) które czeba jeszcze zdobyc i miec lvl na ich uzywanie.
PS sorry za bledy ortograficzne.
i oczywiscie so to tylko moje opinie.
Sir klesk [ Sazillon ]
No masz racje, ze bylby bardziej przydatny, ale zarabiac moglby na kowalstwie i gornictwie tak samo jak paladyn czy warrior. Klasa postaci nie ma znaczenia przy trade skillach (co innego rasa). Wiec nie staraj sie dostosowac postaci do trade skilli.
Ps.
Leatherworking nie przydalby sie magowi, bo Mag nie moze nosic leather :)

.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Zodiac--> A tak będąc upiordliwym zapytam jakiż to konkurs;P
Gragar [ Centurion ]
flame ----> od groma moze byc paladynów i szamanów
ale palladyni zaczna plakac od 40 lvl a szamani moga miec problem jak ich poprawia i usunah ich buga zwiazanego z zadawaniem 15k dmg w pare sekund ale moge sie mylic.

.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Sir Klesk --> no w sumie to o tym nie pomyślałem ;D
flame [ Generaďż˝ ]
15k dmg? grałeś shamanem?
Sir klesk [ Sazillon ]
flame --> Spokojnie pewnie mowa o shamanie na jakims wysokim lvl...
kehu [ Legionista ]
na pvp z filmikow i "live" co widzialem ciekawe postacie to: shadow priest (talenty na atak nie healing glownie) i warlock. btw jak wyglada walka 2 rogue gry w stealthu sa? jeszcze tego nie widzialem moglby ktos opisac? :D

.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Pewnie się leją na oślep... Albo używają łuków ...w końcu któryś by dostał nie?...
Gragar [ Centurion ]
flame ----> nie ale slyszalem o tym bagu
flame [ Generaďż˝ ]
żadna postać nie zadaje 15k dmg :) nawet mag tyle nie zdąży zadać z blizzarda na grupke przeciwników :))

Sir klesk [ Sazillon ]
nie da sie atakowac w powietrze :D

Sir klesk [ Sazillon ]
flame --> Mowa tutaj o bugu :) z bugami wszystko jest mozliwe :D
kehu [ Legionista ]
mozna byc inzynierem i z armaty przygrzac ^^ moze ktos opisac jak sie gra na wyzszych lvlach shadow priestem albo warlockiem?
flame [ Generaďż˝ ]
był kiedyś taki bug u Warriora w wczesnej becie, ale już go daaaaaaaaaaaaaaawno nie ma.
Gragar [ Centurion ]
flame --- >przeciesz chyba napisalem ze tylko slyszalem o tym i ze jest to bug i nie wime dokladnie na czym polega musial bys sie Recurringa zapytac
Tr0lL [ Konsul ]
Markarius-->
A takie klasy jak shaman, rogue mogą pomażyć o invite bo jest ich zawsze od cholery i trochę na serwerze.
Interesujacy jest Twoj tok rozumowania...
A co do reszty Twojego posta to chyba troche przesadzasz. Piszesz o raid grupach a nie o teamach. W tych drugich jestem sobie w stanie wyobrazic ze moze nie byc potrzeby brania shamana, ale rogue? No a w radiach shamana? A kto ci zdejmie te moby ktore masz na sobie. W sensie zabije? Przeciez nie warrior ktory z zalozenia jest tankiem a nie DD. Pewnie odpowiesz ze Mag, ale z doswiadczenia wiem ze wystarczy ze Mag "cos pusci" to zaraz ma aggro na sobie.
Zreszta widze ze masz wrodzona niechec do klas chybrydowych, IMHO przewaznie nieuzasadniona.
Gragar [ Centurion ]
Markarius ---> moje dream team do +40lvl dungeonów jest 2x priest 1 warlock 1 warrior i jakis Damage dealer
Logan [ Bad Medicine ]
Rogue/shamanów/paladynów będzie mnóstwo, chociaż pewnie mniej niż w betach. Granie tymi profesjami będzie miało minus tego rodzaju, że szanse na zdobycie dobrego itemu dla danej profesji będą po prostu mniejsze (więcej chętnych do losowania). A jeżeli item będzie "zbywalny" to można się spodziewać kosmicznych cen na najlepsze rzeczy. Poza tym trudniej znaleźć team jeżeli wokół jest 123 przedstawicieli takiej samej profesji. Z kolei plus jest taki, że łatwiej znaleźć pomoc w kwestiach typowo klasowych (chociażby porady/buildy innych graczy, pomoc w klasowych questach itp.).
W przypadku grania klasami rzadkimi (np. druid) jest odwrotnie - łatwiej o dobry item dla danej klasy, łatwiej o miejsce w teamie, a trudniej czasami znaleźć kogoś do pomocy w questach klasowych, z buildami też trzeba czasami eksperymentować.
Markarius [ Pretorianin ]
troll
poczytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to (tłumaczę jak dziecku), że shamanów czy rogue jest 2-3 razy tyle co warriorów, i 5-6 razy tyle co priestów czy magów a zapotrzebowanie dokładnie to samo. Zresztą to o czym piszę nie jest wyssane z palca tylko na naszym serwerze w godzinach w których ja gram jest za dużo shamanów/rogue bo połowa graczy z horde gra albo tym albo tym.
Mów co powtórzyć.
hum4ncry [ Konsul ]
2 rogue w stealth: 1. robi CS, SS SS, wchodzi 2. CS i SS-ami , 1. miedzy czasie wali evisa na cold blood ,2 robi kidney jesli jeszcze wrog zyje i spokojenie go dobijaja, jak jest na stunie albo 2 evisami, mowie o wyzszym lvlu. Extra kombinacja jest tez z kolesiem co idzie w stun i 2. ambush/backstam, po prostu cudo. ale nie chce mi sie pisac, bo o technikach mozna duzo mowic.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Logan--> Ale za to ciekawsza rozgrywka klasą w której nie ma dużej ilkości przedstawicieli... I prawie zapewnione miejsce w party:)
Markarius [ Pretorianin ]
nikt nie weźmie piątego czy szóstego shamana/rogue do grupy:
1. bo są niepotrzebni
2. shamani/rogue którzy już są w takiej grupie mocno naciskają że wolą iść w takim składzie jak jest niż dokoptywać ludzi którzy będą rollowali to samo co oni - dla nich raid traci sens w tym momencie.
flame [ Generaďż˝ ]
upiordliwy - nie patrz jakie jest zapotrzebowanie tylko graj tym kim lubisz.

Zodiac [ ex-gladiator ]
Już się pojawiło info. Co miesiąc karta do wygrania :)
Link poniżej:
Tr0lL [ Konsul ]
Logan-->No tego tez nie kumam. Co z tego ze druidow jest mniej - podstawowy gear druida to Leather armor + dobry staff. A Leather uzywa rowniez rogue (ktorych IMHO bedzie najwiecej), shaman do 40-stki, hunter do 40-stki a staffow wszyscy casterzy. Nie ma na szczescie w WoW itemow tylko dla druida czy tylko dla rogue wiec zapotrzebowanie na itemy jest moim zdaniem rowne. A warrior to Ci powie ze on wszystkiego uzywa oprocz wandow i bedzie rollowal i bedziesz musial sie z tym pogodzic...
Gragar [ Centurion ]
Logan ------> co do zatkich profesji i znajdowania teamów latwiej moga wcale nie mie latwiej bo kazdy woli wzasc do teama profesie po kórej wie czego ma oczekiwac i co soba reprezentuje a jak wejdzie ci koles co robi teama i jest to jego pierwsze massiw to mojim zdaniem bedzie przychylny do profesji kture zna.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Zodiac --> lol no to będzie niezła konkurencja i tylko jedna osoba będzie miała farta...
Tr0lL [ Konsul ]
Markarius-->Rogue i shamani nie potrzebni. Jasne. Oczywiscie nikt ci nie kaze isc raidgrupa ktora ma 20 shamanow i 2 warriorow. Ale w takim wypadku co robisz? Raid grupa nie powstanie bo nie ma tego jednego brakujacego warriora/priesta czy raidgrupa wezmie w takim razie 2 shamanow gdzie kazdy z nich bedzie robil i jedno i drugie w razie potrzeby? Sytuacja czysto hipotetyczna...
Wycieczki w stylu "tlumaczenia jak dziecku" sobie zachowaj na de_struktora_2.
Markarius [ Pretorianin ]
troll - interesujący jest twój tok rozumowania i twoja niewiedza.
Highlvl instance cechuje to że bossy dropują sety armorka przewidziane pod każdą klasę. Więc paladyn ma lightforge (plate), warrior valor (plate), rogue shadowcraft, hunter ma beaststalker, priest devout itp. itd.
I praktycznie nikt nie rolluje itemów nie ze swojego setu. Co do broni to trzeba się dzielić, ale highlvl gracze są już bardzo wyspecjalizowani i nikomu się nie chce skillować sworda (bo na codzień używa axe) od 0 do 300 bo raptem dodaje 1str więcej niż stary.
Gragar [ Centurion ]
Markarius ----> szmana bycmoze nie nie wime nie gralem alre gouga dak bo zadaj duze dmg
i nie wmawial ludza ze nie sa potrzebni bo to poprostu nie prawda . A co do naciskania np Rouga w teamie który uzywa daggerów zeby nie brali innego rouga ze bedzie mu rolowal na to samo wiez pod uwage ze w WoWie bedzie duza buraków ktury rollója na wszystko jak jest ustawiony loot common bo chca miec jak najwiecej kasy a jak jest 2 rougów jest tak samo a jak jest ustawienie "need Before Greed czyli mozesz rolowac itemy kture mozesz uzywac tylko to i tak na wszystkie armory ci inni bede rollowali bo chca kase a co wieksi cwaniacy np warrior na 2 he wytrenuje se daggery i inne i tez wsystemie Need Before Greed bedzie ci rollowal zeby dostac kase za item . Oczywiscie co innego jak idziesz z Ziomkami ktury bede rolowali dany item jak jest osoba nie znana w treamie i ci go dadza oczywiscie muwie ci tu o Teamie a nie raid bo nie znam systemó lootowania w raidach.
kehu [ Legionista ]
pytanie do warlockow: fajnie sie gra na wysokich levelach w insstancach? tak mysle kim w retailu grac albo warl albo priest
Gragar [ Centurion ]
"granie Rougeim " zory za szypko pisze ka klawiatuze.

Nazgrel [ Jedi ]
Gragar ---> Słowniki całkiem niedrogie ostatnio.... ja też nie znam SYSTEMÓ lootowania...
Gragar [ Centurion ]
kehu -----> hmm pewnie i fajnie ale priest znajdzie szybciej team in dungeonu nisz warlock .Warlocka biora co mądrzejsi ze wzgledu na zucanie Reinkarnacji co jest moim zdanie bardzo dobre
Yogi_B [ Konsul ]
tak sobie czytam o roli poszczególnych profesji w drużynie i zastanawia mnie jedno - dlaczego palladyn jest złą postacią blokująca(dla nieznających języka polskiego - tankiem:) ). ma przeciez czar/aurę/specjalność powodującą całkowitę jego nienaruszalność przez kilka/kilkanaście sekund, więc wydawąłoby się, że idelanie nadaje się na takiego blokującego.
Pamiętem, jak na początku nikt nie chciał grac palladynem w D2, potem owszem do drużyny go brano, ale panowała opinia, że jest beznadziejny w pvp, dopóki nie odkryto śmiertelnego połączenia pięsci niebios z aura redukująca odporności(nie pamiętam nazwy).
Markarius [ Pretorianin ]
pokaz mi drogi gragarze gdzie do kurwy nędzy napisałem że są niepotrzebni. Napisałem kilka postów wyżej że są nizbędni w każdym teamie. CZy tak ciężko do chuja zrozumieć, że jak wpisujesz w grze /who rogue 60 to ci wywala 100 osób, jak wpisujesz /who shaman 60 to też masz 100 osób, a jak wpiszesz /who priest 60 to zobaczysz 4 osoby w tym 4 zajęte - a żaden raid nie wyjdzie bez priesta lub maga. Dlatego napisałem, ze grając rogue czy shamanem możesz tydzien czekać na invite, a mag lub priest ma invite instant po zalogowaniu się do gry bo kilka grup raidowych tylko na to czeka.
Załapał czy powtórzyć?
Tr0lL [ Konsul ]
Markarius-->Alez zostaw te itemy w spokoju, bo nie o to chodzi. Ja was troche nie rozumiem - jeden gada jaka wziac klase zeby wyszarpnac jak najwiecej golda, ty widze strasznie na te itemy sie napaliles. Ale mi bardziej chodzi o przydatnosc w party/raid i dostepnosc klas na serwerach.
Jeszcze niedawno pisales jak to jest na raidach - ze warrior tankuje, mag i rogue klepie moby, shaman trzyma druga linie itp. A za chwile piszesze ze rogue i shaman sa niepotrzebni. Ale powiedz mi kto ci te moby w instance bedzie zabijal? Kto bedzie buffowal i debuffowal? Kto w razie czego bedzie tankiem albo healerem? High lvl instance jest dla high lvl party. Skoro mob zadaje tyle dmg ze kladzie maga 2 ciosami to zrobisz party oparte na magach i priestach? Oczywisce sa NIEZBEDNI w party ale zrozum ze kazda klasa jest inna i ma swoje wady i zalety. A z tego co mowisz to zalety ma tylko ta trojka a instnce sa zaprojektowane dla tych klas. Wogole warrior jest the best bo ty nim grasz... Gralbys rogue to spiewka byla by inna.
hum4ncry [ Konsul ]
Gragar
Prosze napisz sobie ze jestes dyslektykiem w opisie bo bedzie mi lzej czytac twoje posty, to nie jest moja zlosliwosc, tylko poprostu bedzie mi lzej, jesli mozesz zrob to :). Btw ja nawet do low lvl instance juz nie pojde z random, bo to w ogole porazka.
A co do rogue to wydaje mi sie ze jest on ogolnie potrzebny w party, czy stun na 9s albo sap jednego moba nie jest czyms jakze bardzo potrzebnym ?
Logan [ Bad Medicine ]
Troll -> druida podałem tylko jako przykłąd rzadkiej profesji. Co do leather armor to mają one rózne bonusy i inne będą istotne dla druida, inne dla rogue, ale nie o to chodzi. Co do itemów klasowych to owszem są, może ich jeszcze nie spotkałeś. Wyobraź sobie sytuację 60-osobowego raidu na pewnego smoka... ilu w takiej grupie będzie rogue? A ilu druidów? Powiedzmy że smok wyrzuca jedną część armora dla druida:
https://wow.allakhazam.com/db/itemset.html?setid=205
i jedną część armora dla rogue:
https://wow.allakhazam.com/db/itemset.html?setid=204
Teraz pytanie: kto ma więszką szansę na zdobycie jednego z nich? jeden z 2 druidów na raidzie czy jeden z 20 rogue? To tyle jeśli chodzi o itemy. Jednak mi chodziło głównie o to że grupa któa ma już jednego rogue, na kolejne wolne miejsce weźmie inna klasę, niezależnie jak bardzo setki rogue będą przeświadczeni o swoejej użyteczności. Tak jest w każdym mmo, nie widzę powodu dla którego tu miałoby być inaczej.
Gragar [ Centurion ]
Nazgrel---- hhihiih na ortografie mam papiery a co do systemó lootów to moge wam opisac jak chcecie ale mozna je obejsc prosto zalezy poprostu czy idziesz z Ziomkami czy z przpatkowymi osobami , a co do ortografi zjadania liter lub ich zamiany jest to spowodowanie ze usiluje pisac za szybko za co was przepraszam
Nazgrel [ Jedi ]
Yogi_B ---> Jeżeli paladyn użyje Shielda to traci wtedy agro.
Gragar ---> Prosze Cię, nie pisz tu nic bo się czytać nie da...
Markarius [ Pretorianin ]
Yogi - a znasz zasady agro? wiesz co to taunt? wiesz jak się trzyma na sobie agro? No więc paladyn ma te możliwości mocno ograniczone. A shield immune o którym piszesz powoduje, że natychmiast traci agro i mobek/mobki biegną zabić najczęściej priesta. Dlatego tankiem to on zbyt dobrym nie jest.
tankiem jest dobrym ta klasa która potrafi zdjąć agro z maga lub priesta natychmiast. A potrafią to tylko warrior i drugi w formie niedzwiedzia.
Sir klesk [ Sazillon ]
Grangar --> Boze jestes jedna z nielicznych osob, po ktorych sie nie moge rozczytac, mimo, ze piszesz drukowanymi literami... patrz na jakie klawisze naciskasz.
Gragar [ Centurion ]
"Markarius [ Pretorianin ]
nikt nie weźmie piątego czy szóstego shamana/rogue do grupy:
1. bo są niepotrzebni
2. shamani/rogue którzy już są w takiej grupie mocno naciskają że wolą iść w takim składzie jak jest niż dokoptywać ludzi którzy będą rollowali to samo co oni - dla nich raid traci sens w tym momencie."
Nawiazalem do tego
Gragar [ Centurion ]
Sir klesk, hum4ncry , Nazgrel ----> sorry ale posty ida tu wtakim tepie ze chce aby tekst ktury napisalem nie znajdowal sie juz w innym temacie .=[
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Ja tam nie polubię chyba rogue. Moze to dlatego że wolę otwarte "natarcie" na wroga. Dla mnie ciekawa w MMO jest współpraca. Zwłaszcza jesli współracuje rozwalając przeciwnika:P
Yogi_B [ Konsul ]
hmm - więc jak zrozumiałem z tego popstac blokująca musi na sobie skupiac uwagę wkurzonego potwora, który wkurzył się na maga, podsycając i kierując to wkurzenie na siebie??
dalej - jesli w najpier mag rzucił potezny czar, a PO TYM palladyn zdzielił potwora, to złośc(pozwólcie, że będę operował polskimi wyrazami) potwora będzie w takiej sytuacji skupiona na magu(zadał większe obrazenia) cz na palladynie(zrobił to ostatni)??? bo jesli na palladynie - to o to chodzi chyba. Dalej - jeśli palladyn otoczy się tarczą, to monentalnie potwór traci nim zainteresowanie(a szkoda, bo myślałem, że to jest tak jak ze sferą Otiluka) to czy na powrót kieruję zainteresowanie na magu??
To ważnie, bo jeśli nie to jednak palladyn jest lepszym obrońca maga/kapłana, moze nie jako blokujący, ale skutecznie odwracający uwage:)

Sir klesk [ Sazillon ]
Ja z kilkoma rogue robilismy fajne akcje w barrens.
np. ja jako mag na 20lvl (gnom) sobie czekalem na srodku Barrens :) nisko lvl przebiegaly obok mnie.... a jak lecial ktos, kto wiedzial, ze moze mnie rozwalic to mnie atakowal. A wtedy 4 rogue na 31-35lvl wychodzilo ze stealtha i huzia na juzia :D
Markarius [ Pretorianin ]
Gragar wytłuszczę ci to co ma znaczenie bo widzę, że z myśleniem ciężko
nikt nie weźmie piątego czy szóstego shamana/rogue do grupy:
1. bo są niepotrzebni
Załapał? jak nie czytaj do skutku - zauważ, że dwa wytłuszczone słowa to tak naprawdę cyfry.
Nazgrel [ Jedi ]
Gragar ---> Już się nie będe czepiał, bo widzę, że nie jesteś jakimś gówniarzem który piszę tak bo mu się nie chce.
Ja za rogue nigdy nie przepadałem. Nie rozumiem w ogóle o co chodzi z tymi Aciotn Points, kombosami itp. Jedyny kombos jaki znam to Frost Bolt, Fire Ball, Fire Blast, Frost Nova i Arcane Misissles :P
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
Gragar ---> geeez nawet "dyslektyk" nie potrafisz napisac.
IMHO postacie supportowe/hybrydy (takie jak paladyn, shaman a nawet rogue) duzo traca na znaczeniu w tych high lvl instancea'ch.
Bardziej sie przydadza "pure klasy", czyli priest, magus czy warrior.
Boleje nad tym bo gram shamanem a alta chcialem robic druida (ciagnie mnie do natury chyba). :-(
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Takie rzeczy mi się podobają Sir Klesk ale sam nie wiem czy chciałbym być przynętą :P
dontforget [ Legionista ]
gragar ----------> jak nie potrafisz pisac szybko to pisz wolno, a jesli robisz tyle bledow i nie potrafisz ich wylapac przy przeczytaniu posta to uzywaj jakiegos worda czy cos podobnego.
Tr0lL [ Konsul ]
Kabraxis_Lord_Of_Pain-->Powiedz mi prosze z czego wynika spadek przydatnosci rogue i shamana? Na jakim lvlu masz shamana? To mnie w tej chwili interesuje bo gralem nim duzo i bede gral w EU.
Nazgrel [ Jedi ]
Yogi_B ---> Jeżeli nawet tank walczy z potworem, to jak Mag zdzieli go jakimś fire ballem który zadaje olbrzymie obrażenia (w porównaniu do Warriora) to i tak przejmie agro- obowiązkiem tanka jest to agro utrzymać, aby Mag mógł dalej napieprzać tym swoim wielkim dmg'em. Jeżeli Paladyn podczas walki zarzuci Shielda, to mob albo zaatakuje tego na kim miał ostatnie agro (o ile miał), tego kto ma mu zadaje największy dmg (czyli mag) albo tego kto jest najbliżej (jeżeli nie było wcześniej agro i nikt oprócz tanka z nim nie walczył)
Markarius [ Pretorianin ]
yogi
po pierwsze WoW to mmorpg a nie diablo
po drugie tu nie ma jakichś blokujących, są tanki
po trzecie tak jak w każdym mmorpg zasady agro są proste ale nie az tak jak w tibii, diablo czy innych jumping jackach:
jest tzw. hate list u mobka
mobek atakuje tą osobę która jest na pierwszym miejscu tej listy
aby spowodować jak najwięcej hate trzeba lac mobka, tauntować, uzywać na nim skilli
załóżmy, że paladyn cudem (bo słaby z niego damage dealer, skilli ofensywnych to on też ma mało, no ale ma tam coś czym zwiększa hate) jest na pierwszym miejscu
każdy mocniejszy czar maga, heal priesta powoduje przesuwania się maga/priesta na pierwszą pozycję i mobek walczy z nimi zamiast z paladynem
co może zrobić paladyn? niewiele lac mobka i modlić się do swoich bogów
co może zrobić warrior/druid - uzyc taunt i mobek jest na nim
użycie tarczy na sobie powoduje autoamtycznie spadek paladyna z pierwszej pozycji na ostatnią
Gragar [ Centurion ]
Markarius -- nie wiem czy zauwazyles ale puj post byl skierowany to teaj wypowiedzi ale do puktu 2 czy i rouge bedzie naciskal zeby nie brac nastepnego rouga
Sir klesk [ Sazillon ]
upiordliwy --> No bycie przyneta to nie taka zabawa jak bycie roguem w cieniu... i wlasnie dla takich akcji bede rogue. Jak ktoregos dnia byl raid na XR to nawet nie zauwazylem kiedy rogue mnie zabil od tylu... i wcale nie dlatego, ze zrobil to szybko... ale dlatego, ze w wirze walki ciezko zobaczyc, ze ktos Cie bije w plecy :)
Gragar [ Centurion ]
"Twuj" =p
Gragar [ Centurion ]
dobra siedze cicho zanim znajde jakis program ktury porawia bledy
Nazgrel [ Jedi ]
Tr0lL ---> Podstawa to:
Warrior - Tank
Mage - Damage Dealer
Priest - Healer
Shaman - 1/3 tank, 1/3 dd, 1/3 healer
Rogue - dd?
Pal - 1/2 tank, 1/2 healer
Przydatność spada, bo Shaman nie jest nawet w połowie tak dobry jak Warr, Mag albo Priest w którejś z tych trzech ról. Nie utrzyma agro tak jak War, nie uleczy tak dobrze jak Priest, i nie zada tyle dmg co Mag.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Sir Klesk --> A kto wg. Ciebie jest młotem na rogue?? Chętnie se ich troche pozabiajm skoro tak ich dużo :P
Kikasek [ Konsul ]
Markarius ----> Spytam sie ciebie:
Jaka umiejetnosc (lub 2) Rogue (oprucz stealth) jest najbardziej przydatna do gry w teamie na pve?
A tak wogole widzialktos kiedys pojedynek pal vs pal OO BOSHE
Ja niestety mialem taka przyjemnosc. Patrze dwoch pali sie dobralo do duela w goldshire jeden lvl 26 drugi lvl 35 i bylem wrecz pewnien ze ta walka skonczy sie na samym starcie a tu sie zaczelo jeden dup drugiego ten mu oddal i tak w kolko tylko co chwile jeszcze heal i ewentualnie takie umiejetnosci ja poszedlem do knajpy do questy wychodze a oni dalej w siebie wala. Serio duel trwal chyba 7 min no i oczywiscie wygral pal na wyzszym lvl ale az strach pomyslec ile by duel trwal jakby sie spotkalo dwoch pali ten sam lvl........................
Lookash [ Generaďż˝ ]
O fu, widzę, że ktoś zaczął się tutaj bawić w marketing... Nagroda zacna, ale pierwszy konkurs to dla mnie czysty wyzysk ;) No i coś malutkie to forum, jak na taką domenę.
Sir klesk [ Sazillon ]
Moim zdaniem Hunter jest mlotem na wszystkich... to jest troche... kontrowersyjna opinia, ale moja. Nie widzialem walk na lvl40+ ale do 30lvl czuje, ze moglbym wygrac z kazdym na swoim lvl ...
dontforget [ Legionista ]
Gragnar ---------> bledy sa wkurzajace ale jeszcze bardziej wkurzajace jest to ze nawet nie przeczytasz postu przed wyslaniem, co odbieram sie jako olewanie innych, a co do sprawdzania bledow to zainstaluj sobie open office https://www.ux.pl/openoffice/?page=download
Yogi_B [ Konsul ]
markarius - nie po raz pierwszy piszesz coś o Tibii, jak rozumiem namietnie w to coś grałeś, zanim przerzuciłeś się na WoW i teraz w akulturalny sposób głosisz wszem i wobec jaki to z Ciebie geniusz. Jeśli jeszcze do Ciebie nie dotarło, to to forum nie służy podwyższaniu Twojego ego kosztem innych uzytkownków. Zadałem pytanie i prosze o odpowiedź, lub nie, ale nie mam najmniejszego zamiaru wysłuchiowac wypocin nabuzowanego hormonami nastolatka, który uważa się za co najmniej ósmy cud swiata.
Przykoro mi, że to napisałem, ale mam naprawde już dosyc Ciebie w tym topicu. Albo odpowiadaj na pytania(jak ktos pyta to nie wie - jasne??) albo zamknij się z łąski swojej i nie zwracaj uwagi na takie durnowate posty poruszajace do głębi Twoją inteligencję.
Nazgarel - dziękuję za wyjasnienie. No faktycznie palladyn jawi się jako postać raczej nieciekawa, a szkoda, po gdzie tylko mogłem tam palladynem grałem :))) Czyli do gry w drużynie raczej się nie nadaje??
Tr0lL [ Konsul ]
Wychodzi wiec na to ze end game to gra dla maga, priesta i warriora. A granie w instancach do tauntowania i tankowania mobow. Reszta nie ma wiekszego znaczenia.
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Ale która klasa oprócz rogue ma szansę z rogue??
Nazgrel [ Jedi ]
Klesk ---> Popieram. Hunterem wygrywałem ze wszystkim i wszędzie :) Czy to był ten sam poziom, czy miał 5 lvl wyżej, czy był Magiem, czy Warriorem- wszystko lałem równo :D
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Ale wracając do mojego wcześniejszego pytania... jak to jest z tym przekazywaniem kasy?? Jest taka możliwość?
Kikasek [ Konsul ]
A tak wogole ja tez bede gral rogue (jednak oni rzadza) i waleto ze tyle graczy juz nimi gra....Jak gralem w warcraft 3 najbardziej podobal mi sie Mistrz Ostrzy i pomyslalem ze postacia na jego wzor bede gral w wow. Bylem pewny ze mistrz ostrzy to bedzie orc warrior w WoW ale niestety te 2 postacie nie maja ze soba nic wspolnego....Mistrz Ostrzy to Orc Rogue w swiecie WoW i kropka!
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
A i o co chodzi z tymi combo dla rogue bo się w tym temacie nie orientuję a zaczyna mi się rogue lekko podobać:P

Kikasek [ Konsul ]
.:[upiordliwy]:. ---> Ogolnie rogue to szajs i naprawde niepolecam go....
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
Troll ---> chodzi mi o to ze w lov lvl instance (WC,RFK,itp.) mozna zrobic w skladzie 3 shamanow, rogue, druid - bez tanka, bez healera. (sam w takim zrobilem RFK bez ani jednego zejscia).
Sproboj w takim skladzie zrobic instance na lvl 50+ jest to niemozliwe. Dlatego na highlvl trudniej bedzie znalezc grupe rogue/shamanowi niz warriorowi/priestowi.
Mam shama na 35lvl ale opisuje tu to co widze na chacie w Ogrimmar np. w godzinach 20-24.
Nikt nie wola: "Looking for rogue to Stratholme", ale raczej "looking for tank to Stratholme".
Markarius [ Pretorianin ]
Yogi
oczywiście, ze grałem w Tibię - kiedyś zainstalowałem tą grę w pracy i rozkoszowałem się nią jakieś 10minut.
Rogue to pure class, to jest najzwyklejszy damage dealer. Walcząc z jednym mobem robi większy dps niż mag, do tego ma leather czyli więcej AC, oraz wysokie prawdopodobieństwo na dodge (w sumie moze potankować jakieś 5s). Jest jak najbardziej potrzebny w party/raidzie, ale nikt nie weźmie do party kilku rogue, a do raidu kilkunastu. A rogue jest od groma - i tu jest problem.
Teraz jasno i przejrzyście?
troll każdy mmorpg to zasada świętej trójcy:
1. tank
2. healer
3. cc - crowd control
reszta to dodatki, ta trójca musi się znaleźć w każdym dobrym party. Nie od dzisiaj takie coś istnieje.
Nazgrel [ Jedi ]
Yogi_B --> Nazgrel gwoli ścisłości ;) Palek to support class, więc znajdzie miejsce w party, ponieważ zawsze może pomoć każdej klasie w danej czynności tak samo jak i Shaman.
Tr0lL ---> No co ty pleciesz, nie pamiętasz jak w Ragfire albo w WC biegaliśmy? :) Ja- Hunter i ty Shaman: Tank, Thunder- Druid i ty Shaman: Healer, a Nagash coś tam się pałętał i agrował wszystkie mobki których nie chcieliśmy :D
Gragar [ Centurion ]
Kikasek ----> Jeseli brales pod uwage Mistrza ostrzy z wirujacym attakiem to jest nim orc warrior ale jak jestes w stanie zrezygnowac z tego skilla i duze ilosci armora to jest nim rouge ze wzgledu na talenty kture redukuja utrate celnosci i w dmg z broni off-hand w uzywaniu dwuch broni to fakt jest to orc rouge.
Kikasek [ Konsul ]
Kabraxis_Lord_Of_Pain -----> Moze i tak jest ale gra healerem albo tankiem jest zabujczo nudna! Zero improwizacji zero funu robisz to co ci kaza czyli heal albo bierz aggro. Ja duzo gralem shamanem i powiem ze granie postaciami uniwersalnymi daje najwieksza frajde!
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
Pls wytłumaczcie mi czy da się jakkolwiek przekazać kasę swoją jedną postacią dla swojej drugiej postaci a jeśli już to jak??
Markarius [ Pretorianin ]
upiordliwy - wysyłasz maila z załącznikiem odpowiadam ci po raz 50-ty.
Kikasek [ Konsul ]
Ponawiam pytanie
Markarius ----> Spytam sie ciebie:
Jaka umiejetnosc (lub 2) Rogue (oprucz stealth) jest najbardziej przydatna do gry w teamie na pve?
I zgadzam sie rogue moze robic za tanka (oczywiscie raz na jakis czas) z lepszymi predyspozycjami niz sam warrior ale nie przez 5 sec a przez 38 sec.
Nazgrel [ Jedi ]
upiordliwy ---> Podchodzisz do skrzynki, wysyłasz list, w pole adresta wpisujesz nick swojej drugiej postaci, wybierasz item który chcesz wysłać (1 na list) oraz/lub pieniądze, klikasz "send mail" i za jakąś godzinke dojdzie. Oczywiście musisz mieć obie postacie na tym samym serwerze i w tej samej frakcji (nie możesz wysłać listu od orka do gnoma)
Kikasek [ Konsul ]
Ponawiam pytanie
Markarius ----> Spytam sie ciebie:
Jaka umiejetnosc (lub 2) Rogue (oprucz stealth) jest najbardziej przydatna do gry w teamie na pve?
I zgadzam sie rogue moze robic za tanka (oczywiscie raz na jakies czas) z lepszymi predyspozycjami niz warrior ale nie przez 5 sec a nawet przez 38sec
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
thanks Nazgrel--> a tak poza tym to jak ta poczta działa?? Nie słyszałem jeszcze o niej szczerze mówiąc...

Kikasek [ Konsul ]
Cholewcia sorry za dwa te same posty explorer mi sie wali.......
hum4ncry [ Konsul ]
Wg mnie od robienia instancji, nawet high lvl jest pomoca gildia, lista friend i gildie z ktorymi jest blizszy sojusz, ja na 31 lvl zrobilem 3 razy cale scarlet, bo chcialem miec hypnotici, podkreslam ze cale, chodzilem potem dalej z party, i wcale mnie nie wyrzucali, bo moje skille spkojnie wchodzily na mobki, zwykly dmg byl koszmarem ale z ss robilem okolo 70 a evisa na kricie jechalem za 300 ponad, uzywalem evis tylko jesli nie siadl kidney, po kazdym z trzech razy mowino do mnie ze mam zajebsty dmg jak na moj lvl, a stunem uratowalem ich kilkanascie razy, bo zostawialem 5 pkt zawsze na koniec wiec jeszce jakby co moglem trafic evisem :), jedyny bol to to ze bardzo latwo lapalem agro, dlatego potem caly czas chodzilem w stealth i zawsze jak juz warrior mial na sobie moba to szedl CS i chlopaki juz mieli loozik. Btw zginelismy tylko raz, jak priest nacisnal przez przypadek zly klawisz i zrobil mass fear ;D ale byl ubaw :)
Nazgrel [ Jedi ]
upiordliwy ---> Jeśli o to Ci chodzi, to nie biegają tam żadne Gobliny i nie przynoszą listów do rąk własnych :) Po prostu wysyłasz przy skrzynce (w każdym mieście jest) i przy skrzynce odbierasz- w obojętnie której.
Kikasek [ Konsul ]
hum4ncry>>>> Oplaca sie uzywac w teamie umiejetnosci armor expose czy niebardzo?
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
thanks one more Nazgrel:)
dontforget [ Legionista ]
.:[upiordliwy]:. ---------> bosz naprawde nie mozna poszukac w jakims helpie blizza napewno takie rzeczy sa bo to podstawowe informacje. masz specjalnie dla ciebie znalazlem
https://www.blizzard.com/support/wowGM/?id=agm01096p
https://www.blizzard.com/support/wowGM/?id=agm01516p
i nie zadawaj takich pytan bo to sa podstawy i takie strony sa wlasnie dlatego zeby fora nie byly spamowane przez takich jak ty.
Markarius [ Pretorianin ]
kikasek
rogue:
1. sapuje (oszałamia jednego przeciwnika) - czyli crowd control
2. najlepszy damage dealer
3. zwiadowca jak nie zna się terenu
.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]
dontforget--> myślisz że nie czytałem na blizzie, jednak wg. mnie fora są też po to by uzyskać informacje których poszukujemy... poza tym chciałbym uzyskać też odpowiedzi od ludzi, którzy grali
Nazgrel [ Jedi ]
dontforget ---> Nie wiem po co te nerwy, zapytał grzecznie i otrzymał odpowiedź.
Gragar [ Centurion ]
Markarius mojim zdanie Rouge tez jest najpeszym DD vs 1 enemy dlaczego ?? A to dlatego jak bisz rouga na SS =Sinestry strike o ile sie nie myle to uzywasz dwuch mieczy kture defakto zadaja 2 razy wiecej dmg+ss(dodatkowy atak +dodatkowy dmg to tego ataku) + zwiekszenie crita+szybkosc i ilosc ataków ktura jeszcze bardziej zwieksza dmg = masakra a co do tankowania rougiem to jest dodge parry skill co zwiekasz dodga o 50% na 30 tylko ze 5m sie regeneruje oraz itemy co daja agility ktory zwieksza dodge i crita no i oczywiscie priesci ktuzy cie lecza wkoncu po cos sa w party.
z tego co wiem to 30 agility zwieksza crita o 1%
Mojim zdaniem najlepszym rougiem jest Night elf .
Na daggery to inna sprawea w main hand masz daggera a w drugiej rece miecz jak warriory czyma agro ustawiasz sie za mobem i nawalasz Back staba a jak masz aggro to zamiast daggera wzucasz miesz i nawalasz SS .
Jak grajac rougem przyjmowalem taktyke na jak najszybsze zabijanie przeciwnika co sie odbija na obronie .
A co do ukrywania sie rougiem fajne na pvp i solowaniu pve ale w team beznadziejne mojim zdaniem ze wzgledu na to ze jak masz niszy lvl od moba to cie wykryje a jak masz talenty do ukrywania sie to masymalnie mozesz sie chowac wmiare dobze przed mobami 3 lvl wiekszymi od ciebie a pozatym watpie zeby team chcial czekac przy kazdym mobie na to zebys sie ukry i sprzedal kolesiowy garrote czy ambusha.
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
Kikasek ---> Nie zgodze sie kazda klasa robisz to samo (leczysz albo klepiesz moby) ale w inny po prostu sposob.
A w instance warriorem/priestem to chwila dekoncentracji i zgon calego party, wiec nudno napewno nie jest. Co z tego ze mozesz robic wszystko jesli niczego nie robisz dobrze ?
Ja wiem ze jak pojde do Molten Core kiedys to se bede mogl totemy stawiac pewnie co najwyzej.
Kurde, jak sie zastanowie to zaluje ze sie napalilem na shamana w sumie.
Gragar [ Centurion ]
"robisz"
Kikasek [ Konsul ]
Markarius===> Mowilem oprucz stealth i chodzilo mi o konkretne umiejetnosci :)
a oplaca sie rzucac wogole Expose Armor jak sie ma ulep[szone w talentach odejmuje nawet 2500 armoru
dontforget [ Legionista ]
nom a pozniej watek wyglada jak wyglada 90% powtarzajacych sie lub kompletnie nie przydatnych informacji. nie wiem czy wiecie ale faq i strony z pomoca sa sa wlsnie poto aby weliminowac nadmiarowe/powtarzajace sie banalne pytania na forach. to moje wkurzenie kumulowalo sie przez pare innych podobnych pytan ;) jak komus sie nie chce zajrzec do faq to nie widze powodu dla ktorego komus mialoby sie chciec odpowiadac na jego pytania.
hum4ncry [ Konsul ]
Kikasek, jeden z najlepszych skilli, jesli masz jeszcze jakiegos shamana melee, uwielbiam go robic w instance, wspanaila rzecz. Acha i uzywaj Feint, tez bardzo fajne jak jest ciezko
Tr0lL [ Konsul ]
Nazgrel-->Wogole sorry ze nie zagadalem wtedy w AH ale bylem zajety waznym dealem :D
WC to marny instance ale i dla charow na 20 lev to nie popierdolka. No bo co chary na 18-20 lev potrafia - lup lup lup. Ale sie spoko da takie zrobic :)
Zreszta z moja gildia na FB zrobiloismy wszystkie questy za pierwszym razem. Ja rozumiem ze instance 50+ to wieksze wyzwanie ale i postacie sa bardziej wypasione i maja od groma skili. Jesli gra w high lvl instance jest przeznaczona dla priesta, wara i maga i bedzie sie sprowadzala 3 skili heal, taunt i owca to ja mam zamiar zrobic uber shamana ktory pokaze jak uzywa sie skili na kazda okazje i ktorego beda zapraszac do party. Hands down. Mozna zaczac sie smiac...
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
Gragar ---> rogue to nie jest tank a dlaczego ?
Zalozmy sytuacje masz wlaczone Evansion (50% szansa na unik), masz duza szanse na unik/parry oprocz tego. Mob cie hituje rzadko. OK
Ale teraz nastepuje zdjecie agro z ciebie przez priesta (leczyl cie) i mobek pedzi na niego.
Zeby odbudowac agro musisz pare razy tego mobka trafic, w higllvl instance priest jest juz martwy.
Prawdziwy tank zdejmuje agro od razu, Tauntem naprzyklad.
"pozatym watpie zeby team chcial czekac przy kazdym mobie na to zebys sie ukry i sprzedal kolesiowy garrote czy ambusha" - bedzie czekal, wlasnie po to jest rogue w grupie. :-) Ale nie na garote czy ambusha ale na Sap. Zobaczysz jak bedziecie miec bossa + 4 miniony, wtedy bossa unieruchamiasz Sapem (rogue), mag robi jednego w owce, priest moze ostatecznie rzucic fear 9jesli pomieszczenie jest zamkniete/oklica dokladnie wyczyszczona z mobow.
To jest wlasnie crowd control.
Kabraxis_Lord_Of_Pain [ Pretorianin ]
Pozatym bossowie maja zabojczy hit rate.
Ja gralem rogue w becie i w Gnomegeran na koncu jest taki nieprzyjemny elite boss (35lvl).
Na 33-34lvl ze sprzetem w agility i wlaczonym Evansion i tak hitowal mnie dosc czesto i co najwazniejsze mocno.
hum4ncry [ Konsul ]
No Kabra byles szybszy w odp. :) dzieki.
Gragar
Skocz .... qrwa bo gowno wiesz o rogue, zagraj, do chociaz 26 lvl to pogadamy.
Kikasek [ Konsul ]
hum>>> ile trwa okolo nabicie mobkowi 5 combo pointow?
hum4ncry [ Konsul ]
Btw. wszyscy mamy zostac elfami bo ma ten bonus ? Gralem orkiem rogue i elf rogue mnie mogl calowac w dupe, zginalem raz z reki rogue elfa, ja mialem 34 lvl on 45 i pierwszy mnie zauwazyl, a pech chcial ze dalem mu gouga w tym momencie co on mi dokladnie, tylko ze on mial w talentach timing zwiekszony, tak to bym uciekl :)
Lookash [ Generaďż˝ ]
Kolega Gargar zapomniał jeszcze o zredukowanym dmg z broni w off-hand i 24% szansie na miss'a zamiast 5% z każdej ręki. Należałoby też i o tym pamiętać.
Gragar [ Centurion ]
Kabraxis_Lord_Of_Pain ---> przy bossie zgadzam sie wtedy ok .
W tej kombinacji co napisalem czy SS=2 miecze +crit talenty +szybkosc ataków x3 co zwiesza dmg i czestotliwosc crita buduje niezle aggro z DMG niestety rouge nie ma nic ze skili budujace mase aggro poniewasz jest przeznaczony do roli DD odnoscie tanka nawiazalem to takowanie rougiem 5s jak napisal Markarius a co do priesta ma aure z absorbami + czary kture zdejmuja aggro czy tam ilosc generowanego aggro przez heale pozatym sam sie tez moze uleczyc ale do tego momentu mob powinien byc martwy uzaleznione jes to takze jakiego heala uzywa duzego czy malego mam tu ma mysli linie healów bo ma bodajze 2 linie healów jedne lecza duza i generuja duzo aggo a drugi mniej i generuja mniej aggro . Takie jest moje zdanie przynajmniej
hum4ncry [ Konsul ]
Kikas
Jak zaczynasz CS to masz juz 2, potem SS i SS (okolo 3-4s ) 2s i ci sie odanawia 20 energi i walisz 3 SS i juz masz 5 point :) . Mowie o przypadku kiedy SS koszyuje 40 energy, w talentach mozna zredukowac, jesli nie masz zredukowane to wg mnie blad, SS za 40 e to duuuuzy + u rogue.
Lookash [ Generaďż˝ ]
Co za bełkot. Używaj kropek i przecinków, co?
Gragar [ Centurion ]
Kolega Lookash zapomnial o talentach kture redukuje to straty nie w 100% alre redukuja.
hum4ncry -----> nie podoba mi sie twuj ton pod mojim adresem jak niezauwazyles sa to jedynie moje opinie a rouga zrobilem 20lvl w 21 h i akurat 90% questów zrobilem sam uzywajac i robiac to co wyzej napisalem jezeli moje opinie ci nie odpowiadaja to ich nie czytaj.
Markarius [ Pretorianin ]
lol troll a co ty pokazesz shamanem? Healing rate? Najgorszy priest 20lvl niżej lepiej healuje. Potankujesz? Warrior 20lvl niżej ma więcej AC + taunt. Totemy poustawiasz? Jesteś od tego jak dupa od srania - spróbuj nie postawiać. Mobki będziesz hitował? Rogue i mag cię zoverdamaguje kilkakrotnie.
Shamana się bierze dla totem (buff dla party), dla healingu (support dla priesta), i dla jego ankhów (jak całe party pad to shaman wstaje i wskrzesza). Nie wiem czym ty chcesz ludzi zaskoczyć. Do tego shaman jest chętnie brany do teamu/raidu podobnie jak rogue tylko, że ty nadal nie rozumiesz, ze rogue i shamanów jest po prostu za dużo.
Kikasek [ Konsul ]
hum4ncry > Dzieki
A tak wogole jak chce miec rogue do teamu to mam dawac w talenty nastawiajac sie na to ze w hight lvl instance bede dostawal dmg czy raczej nie? Bo nie wiem czy mam dawac w dodge talenty i w evasion

n2n [ Pielgrzym ]
no coz, nie ma co ukrywac, wybor klasy to ciezka decyzja ;)
a skoro napialem juz cos o klasach to zapytam sie po raz trzeci :)
co uwazacie o dodaniu do listy graczy informacji jaka klasa gra dana osoba?
rxb [ Konsul ]
BrachSon -----------> dzieki za odpowiedz dotyczaca szamana. WoW to co prawda moj pierwszy mmorpg ale i tak niezle mi idzie wiec podejrzewam ze poradzilbym sobie z ta postacia. do tej pory pogralem magiem (12), warlockiem (18) i hunterem (17). z tego co opisujesz zniechecajace moze byc to ze szaman jest dosc wolny.
hum4ncry [ Konsul ]
Gragar
Mowic szczerze g**** mnie to obchodzi czy ci sie podoba czy nie, mi sie nie podoba to ze jestes analfabeta i nie umisz pisac oraz ze jestes mastah i pewnie solujesz onyxie bo jestes gnom inzynier na 30 lvl ? co ? Piszesz bzdury, wiec je trzeba niwelowac, proste, nie bede cierpial na tym watku tak jak wtedy gdy byl tu destruktor, i wogole co maja solowane questy do tego co mowisz, skoro tyle solowales nie nadajesz sie do grupy, proste, wiec po co sie wypowiadasz ?
Markarius [ Pretorianin ]
rxb - zagraj paladynem ten to jest szybki, albo warriorem - też ma niższy dps.

Father Michael [ Padre ]
Nowa czesc -> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3341814&N=1
hum4ncry [ Konsul ]
Kikas
Podobno taktyka 31/20 czy jakos tak jest najlepsza dla pve rogue, ja nie korzystalem to nie wiem.