bhima [ Pretorianin ]
wasza ulubiona polska muzyka filmowa
słucham właśnie polskiej muzyki filmowej i tak pomyslałe by założyć wątek na ten temat.
polska muzyka filmowa moim zdaniem jest wysokiej klasy i ma duże walory dla filmów i seriali.
nasi kompozytorzy są naprawdę dobrzy a ich muzki można słuchać nie tylko oglądając film.
jacy są wasi ulubieni polscy kompozytorzy filmowi i jaka muzyka, z jakich seriali i filmów
ja bardzo cenie wojciecha kilara, waldemara kazaneckiego, jerzego matuszkiewicza.
podobają mi się wątki z seriali lalka, stawka większa niż życie, czarne chmury, kolumbowie, dom i wiele innych.
a jakie watki muzyczne czy nawet piosenki z filmów polskich wy cenicie?
bhima [ Pretorianin ]
w tej chwili słucham walca z ziemi obiecanej kilara

bhima [ Pretorianin ]
nikt się nie zgłasza, czy wobec tego nikt nie lubi polskiej muzyki filmowej?
czy z wami ludzie aż tak źle?

Snorty [ Raszyński Wariat ]
Heh mi się podoba ścieżka dzwiękowa z "Blokersów" i "Klatki" :)

darek_dragon [ 42 ]
Ja tam nie jestem jakimś szczególnym fanem polskiej muzyki filmowej, aczkolwiek muszę przyznać, że ostatnio bardzo spodobał mi się soundtrack Jana Kaczmarka do "Finding Neverland". Ten kompozytor rzeczywiście ma potencjał ;)

Ragn'or [ Konsul ]
"Deszcze niespokojne potargały sad
a my na tej wojnie ładnych parę lat..."

Goozys[DEA] [ Virus ]
Wojciech Kilar i "Dziecko Rosemary"... rewelacyjna muzyka.
viesiek [ hoo-doo ]
ja raczej wcale nie slucham muzy flmowej a jak juz to napewno nie polskiej :p
Mask [ Generaďż˝ ]
Last Of The Mohicans - Theme Full Instrumental tego slucham w tej chwili ale lubie takze Lotr'a.
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Wojciech Kilar - Dziewiate Wrota
Michal Lorenc - Symetria
kastore [ Troll Slayer ]
John Williams czyli
"Star Wars", "Jurassic Park", "Otchłań", "Harry Potter" i wiele innych
Howard Shore
"Władca Pierścieni"
Hans Zimmer
"Gladiator"
Alan Silvestri
"Kontakt"
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Widzę że pogłoski o postępującym analfabetyźmie wtórnym nie są przesadzone :|
Michał Lorenc - Bandyta (choć film mało polski, ale jakoś dobrej muzyki w polskim filmie nie kojarze no może Ogniem i Mieczem)
smuggler [ Patrycjusz ]
Gozys
Dziecko Rosemary to Komeda, nie Kilar. No i nie wiem czy to "polski" film. Polanski. Komeda - tak ale film jednak amerykanski.
A moim faworytem sa dwie klasyki
1. Motyw ze Stawki - kazdy rozpozna :)
2. W steeeeeeeeeeeepieeeeeeeeee szeeeeeeeeeeeeerooooooookim..... - ma ten rozmach...
McClanesHungOver [ Konsul ]
Z polskich filmów to pamiętam że "Dług" miał zajebistą ścieżkę dźwiękową.
bhima [ Pretorianin ]
dziś ściągałem motywy z seriali polskich i udało mi się ściągnąc ponad 30, z czego jestem bardzo zadowolony.