GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kolejny problem z Ati :/

02.02.2005
15:07
smile
[1]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Kolejny problem z Ati :/

Witam.

Znów coś się dzieje z radkiem 9550.
System świeży, via 4in1 jest...instaluję stery z płytki Ati i... teksańska masakra- monitor się wyłącza i tylko reset pozostaje. Uruchamiam xp w trybie awaryjnym,odinstalowuję sterowniki Ati i jest dobrze, jest na standardowej Vga. Szukam po sieci,i znalazłem stery 4.11, po zainstalowaniu zamiast kursora mam jakiś kwadrat :(

Sterowniki omegi wyczytałem, że może win sie unieruchomić od nich a na stronie omegi niewidziałem pod 9550 jakiś sterowników.

Co robić? Teraz można conajwyżej przeglądać strony.

02.02.2005
15:17
[2]

dzfonek [ Konsul ]

po tych objawach podejzewam ze twoj komp raczej byl na dworze (byles na jakiejs nocce po lanie , przenosiles kompa itp??)
mojemu kolesiowi sie tak zrobilo z karta od noszenia kompa jak bylo dosc zimno na dworze. skonczylo sie to tym ze karta dostala zaciekow na ukladach o po oddaniu do serwisu wyczyscili w niej te zacieki i wszystko jest okej....

02.02.2005
15:21
[3]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Komp od 10 sierpnia zeszłego roku nie przebywał poza moim pokojem.

02.02.2005
15:23
[4]

Markarius [ Pretorianin ]

wina ATi - mówiłem by kupować geforce z nimi nie ma absolutnie żadnych problemów.

02.02.2005
15:26
[5]

wysiu [ ]

Markarius --> Siur, co polecisz w cenie r9550?


kamil --> Takie problemy mieles od poczatku? Miesiac temu miales podobny watek - przez ten miesiac dzialalo ok (przed formatem)? Byles z karta w serwisie?

02.02.2005
15:29
[6]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Właśnie dlatego był format.

Wiem tylko, że w liście dodaj usuń- są jakieś tam 3 programy od Ati ( display itp) i jeden z nich hmm wogóle miejsca nie zajmuje i po jego usunięciu jest ok( karta jest standardowa).
Nie byłem w serwisie bo nie widzę w tym winy karty, choć zobaczę czy nie naruszyła się.

02.02.2005
15:32
[7]

Markarius [ Pretorianin ]

ATI śmierdzi :/

02.02.2005
15:33
[8]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Markarius ---> Jakoś nie czuję.

02.02.2005
15:35
smile
[9]

legrooch [ Legend ]

Dziecko ma pierwszy komputer z Rivą TNTm64?

02.02.2005
15:36
[10]

pasożyt [ amator brzoskwinek ]

Markarius --->spierdalaj :)

kamil210 a nie zainstalowales czasem sterownikow z catalyst control center? bo do tego trzeba zainstalowac dodatkowo programik z microsoftu, i moze dlatego sie wali

02.02.2005
15:41
[11]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Własnie szukam sp2.

Zainstalowalem z nowe.pl

02.02.2005
15:46
smile
[12]

Gambit [ le Diable Blanc ]

Zapytam tutaj...

Zainstalowałem najnowsze stery do ATI. Zainstalował się do nich Control Center (programik z M$ zainstalowałem, SP2 też mam).

Problem leży w Hotkeys'ach Control Center. Jest tam taki myk, że ustawili domyślnie otwieranie CC na Ctrl+Alt+C. No i dzięki temu nie mogę pisać litery "ć", bo system tą kombinację klawiszy odnosi do CC. Wyłaczyłem funkcję Hot Keys. Nie poskutkowało. Wyłączyłem tą konkretną opcję i przyniosło to skutek. Ale po ponownym uruchomieniu kompa opcja była WŁĄCZONA. Edycja klawiszy też jest tylko czasowa, bo po ponownym uruchomieniu wskakuje defaultowa i znowu nie działa "ć".

Czy ktoś się spotkał z tym upierdliwym problemem?

02.02.2005
15:52
[13]

goldenSo [ AnomaliA ]

@kamil210
Karta niejest zakurzona? zainstaluj oficjalne stery z www.ati.com

02.02.2005
15:53
[14]

SirDawid [ Pretorianin ]

Hmm chesz sterownik to wejdz sobie an ----------------------------------> powinno zadziaac

02.02.2005
15:55
[15]

pasożyt [ amator brzoskwinek ]

Gambit bylo juz kilka/nascie watkow na ten temat, i z tego co pamietam to wszystkim pomagalo wylaczenie tego i nie mieli takich kwiatkow. Nie wiem jak jest w tym control center, a probowales raz czy wiecej razy ? Moze po prostu zamiast zastosuj dales tylko ok, i pamietal to tylko do kolejnego uruchomienia komputera?

02.02.2005
15:57
[16]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Gambit --> nie mozesz odinstalowac badziewia i zainstalowac sterownikow Omegi? One maja stary Control Center i nie wymagaja nawet M$'go "gie"

02.02.2005
16:00
smile
[17]

Gambit [ le Diable Blanc ]

pasożyt --> Numer polega na tym, że w okienkach gdzie zmieniam to ustawienie Hot Keys mam do wyboru albo Done, albo Cancel (wybieram więc Done). A kiedy wraca do okna głównego CC, to jest tam przycisk Apply, tylko nieaktywny i klikanie go nic nie daje. I zostaje mi znowu jakieś Done, czy Finish, które zamyka CC (a właściwie minimalizuje do Tray'a)

02.02.2005
16:01
[18]

Gambit [ le Diable Blanc ]

_Luke_ --> Na Omegach się kiedyś przejechałem (strasznie mi pochrzaniły z wydajnością w grach) i nie tykam ich już.

02.02.2005
16:06
[19]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Gambit ---> moze daj im druga szanse, wiele osob ich uzywa (wlaczajac mnie) i nigdy nie zauwazylem takich objawow

02.02.2005
16:06
[20]

pasożyt [ amator brzoskwinek ]

Gambit omegi raczej same nie chrzanią troszke im chyba musiales pomóc;), zreszta to wszystko zalezy czy sie instalowalo na czysty system czy na stare catalysty itd zawsze rozne kwiatki sie mogla dziac.jesli Ci nie jest potrzebny ten Control Center to po prostu zainstaluj sterowniki do karty bez niego i juz.

02.02.2005
16:42
smile
[21]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]

Kamil210 --> Masz, jak widze VIA ??? :-)
Twoj system nie jest juz 'swiezy".
Nie instaluj sterownikow ATI z CCC,
to straszna kupa. Przed ponowna
reinstalka systemu, co bedzie konieczne,
poeksperymentuj z VIA 4 IN 1 - DOKLADNIE
przeczytaj do jakich chipsetow jest jaka versja,
moze lepiej sciagnac starsza ??? Albo nie instalowac
wszystkich komponentow.....
Stawialem WinXP z SP1 u goscia, ktory ma chipset
VIA, nie bylo lekko, dlatego zwrocilem teraz na to uwage....
Sciagnij ATI bez CCC, nawet 5.1 (najnowsze)......
Kolejnosc instalacji na swiezym systemie tez moze miec znaczenie,
ale to pewnie wiesz.........

Zycze powodzenia, spadam do domku......

Stary Wuj

02.02.2005
16:55
[22]

mrEdDi [ ShoguN ]

albo instalujesz nie te sterowniki z plyty ja mam ATI radka 9250 i mam n ajednej plytce sterowniki do radka 9250 i radka 9550 i jeszcze do 9100 i jakiegos jeszcze tam mam wiec moze nie te co trzeba bo sa chyba dwa rodzaje sterownikow do 9550 na tej plytce a jak nie to scignij sterowniki z stronki jakiejs np.www.programs.pl powinny tam byc :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.