GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

[ GOLWB ] NBA : Wątek Bukmacherski ™ część 13

02.02.2005
10:34
[1]

Kumavan [ child of KoRn ]

[ GOLWB ] NBA : Wątek Bukmacherski ™ część 13

REGULAMIN GOLWB NBA:

Witam wszystkich serdecznie w wątku bukmacherskim poświęconemu NBA. Proszę o przestudiowanie regulaminu i wzięcie udziału w zabawie :
- Typowanie meczów -
1. Kopiujemy podaną listę spotkań i przedstawiamy swoje typy:
-Liczba '1' przy meczu oznacza wytypowanie zwycięstwa gospodarzy
-Liczba '2' przy meczu oznacza wytypowanie zwycięstwa gości
2. W zabawie biorą udział mecze zarówno drużyn klubowych jak i mecze gwiazd czy play off. Wybierane są najciekawsze spotkania danego dnia.
3. Mecze do typowania są podawane w nieokreślonych godzinach i nieokreślonym czasie.
4. Listę z wynikami, punktacją i nową kolejką przedstawia ten kto po zakończeniu wszystkich spotkań zglosi do tego chęć, robiąc to według określonego schematu.
- Zabrania się -
1. Przedstawiania wyników cząstkowych oraz wyników meczy niezakończonych.
2. Typowania meczów, które już się rozpoczeły
3. Zakładania nowych części nieupoważnionym do tego osobom
4. Przekleństw, wyzwisk, a także propagandy na temat swojego ukochanego klubu
Miłej zabawy!

[GOLWB ] NBA : Wątek Bukmacherski ™ -------- I edition[preseason] winners --Kumavan , White Star
[GOLWB ] NBA : Wątek Bukmacherski ™ -------- II edition, winner -- hola'
[GOLWB ] NBA : Wątek Bukmacherski ™----------III edition, winner--Kumavan


IV edycja 29 kolejka 01 02 2005
23:55 Dallas - Miami 1
23:55 Denver - New York 1
23:55 LA Lakers - Portland 1
23:55 Memphis - Phoenix 1
23:55 Milwaukee - Minnesota 1
23:55 New Jersey - Chicago 1
23:55 Orlando - Cleveland 1
23:55 Sacramento - Seattle 2
23:55 Utah - Charlotte 2
23:55 Washington - Detroit 2

aktualny ranking
146 pkt Kumavan 6/10
142 pkt hola 5/10
137 pkt dudka 4/10
-------------------------------
136 pkt jedrasss 3/10
134 pkt Patriota 6/10
134 pkt Gangsta 6/10
134 pkt MasterP 6/10
133 pkt TheAnswer 4/10
132 pkt Vejt 4/10
128 pkt Khelben 5/10
127 pkt Hitmanio 3/6
124 pkt greenday 6/10
115 pkt White Star 3/10
98 pkt crontotrigger 5/10
88 pkt Zebro 4/10
72 pkt Snopek
69 pkt HuntERjf 5/10
67 pkt Korgan
51 pkt rammzes 5/10
47 pkt sergi 6/10
45 pkt Raziel
31 pkt Świstak 2/10
26 pkt marco
19 pkt p@v3l
17 pkt degenerate
8 pkt xKx
8 pkt indios_bravos
6 pkt konradulek
4 pkt nawciarz
4 pkt maroll
2 pkt Bakster 2/10
1 pkt DeVitoo

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey
23:55 Philadelphia - Houston
23:55 Indiana - Toronto
23:55 Detroit - Atlanta
23:55 New Orleans - Dallas
23:55 Minnesota - Phoenix
23:55 Portland - Denver
23:55 Golden State - Sacramento

Link do poprzedniej części:

02.02.2005
14:48
[2]

rammzes1 [ Generaďż˝ ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 1
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
14:53
[3]

hola' [ koniczynka ]

albo te wyniki sa tragiczne albo to ja jestem tragiczny!sam juz nie wiem
pozdrawaim

02.02.2005
14:56
[4]

hola' [ koniczynka ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 1
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
15:02
smile
[5]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2
hola---> nic mi nie mów !to co ja zrobiłem w ostaniej kolejce to bylo dopiero g**no :)

02.02.2005
15:06
[6]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
15:43
smile
[7]

Hitmanio [ KG 21 ]

ZARAZ ! Przecież ja głosowałem na tamte typy, dlaczego 3/6 a nie na /10 ?

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 1
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
15:45
[8]

Kumavan [ child of KoRn ]

jedrasss -- i tak dobrze że zmieniłeś typy bo byś miał 2/10. Jeszcze masz szansę :)

Następna edycja będzie już beze mnie. Rozumiem że jutro ostatnia kolejka.

02.02.2005
15:48
[9]

Kumavan [ child of KoRn ]

Hitmanio -- rzeczywiście błąd, nie zmieniłem mianownika. Ale punkty się zgadzają :)

02.02.2005
16:04
smile
[10]

Patriota23 [ Pretorianin ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
16:29
[11]

hola' [ koniczynka ]

kumavan- dlaczego bez ciebie?
przykro mi sie troche zrobilo?

02.02.2005
17:37
[12]

Bakster [ Junior ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
17:41
smile
[13]

Kumavan [ child of KoRn ]

hola -- don't worry. Jest dużo nowych graczy.

02.02.2005
18:11
[14]

sergi__ [ Underworld ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
18:47
[15]

dudka [ ! szypon ! ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
19:23
[16]

cronotrigger [ Rape Me ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 1
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
19:27
[17]

MasterP [ Pretorianin ]

23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
20:29
[18]

greenday17 [ Konsul ]

23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
20:54
[19]

‹Raziel› [ Centurion ]

23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
20:59
smile
[20]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

Decomoreno, decomoreno...

Pyszne kakao.

02.02.2005
21:01
smile
[21]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

Decomoreno, decomoreno...

Pyszne kakao!

02.02.2005
21:01
[22]

TheAnswer [ Quetzal ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
21:25
smile
[23]

Świstak19 [ Konsul ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 2
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 1
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento2

02.02.2005
22:23
[24]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

02.02.2005
23:10
[25]

Kumavan [ child of KoRn ]

23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 1
23:55 Indiana - Toronto 1
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 2
23:55 Golden State - Sacramento 2

tadaaaam post nr 1000! :D

02.02.2005
23:11
[26]

hola' [ koniczynka ]

kumavan - a czemu to niby odchodzisz bo nie odpowiedziales.....

03.02.2005
09:47
[27]

hola' [ koniczynka ]

IV edycja 30 kolejka 02 02 2005
23:55 Boston - New Jersey 1
23:55 Philadelphia - Houston 2
23:55 Indiana - Toronto 2
23:55 Detroit - Atlanta 1
23:55 New Orleans - Dallas 2
23:55 Minnesota - Phoenix 2
23:55 Portland - Denver 1
23:55 Golden State - Sacramento 2

aktualny ranking
151 pkt Kumavan 5/8
146 pkt hola 4/8
143 pkt dudka 6/8
-------------------------------
141 pkt jedrasss 5/8
140 pkt Patriota 6/8
140 pkt MasterP 6/8
139 pkt Gangsta 5/8
137 pkt TheAnswer 4/8
137 pkt Vejt 5/8
131 pkt Hitmanio 4/8
129 pkt greenday 5/8
128 pkt Khelben
115 pkt White Star
102 pkt crontotrigger 4/8
88 pkt Zebro
72 pkt Snopek
69 pkt HuntERjf
67 pkt Korgan
53 pkt sergi 6/8
51 pkt rammzes 4/8
49 pkt Raziel 4/8
36 pkt Świstak 5/8
26 pkt marco
19 pkt p@v3l
17 pkt degenerate
8 pkt xKx
8 pkt indios_bravos
7 pkt Bakster 5/8
6 pkt konradulek
4 pkt nawciarz
4 pkt maroll
1 pkt DeVitoo

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio
23:55 Memphis - LA Clippers
23:55 Miami - Cleveland

03.02.2005
09:47
[28]

hola' [ koniczynka ]

kumavan - gratuluje zwycietswa w IV edycji

03.02.2005
10:15
smile
[29]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

Gratulacje dla Kumavana.

03.02.2005
10:18
[30]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

brawo Kumavan!

03.02.2005
10:19
[31]

hola' [ koniczynka ]

musze sie zadowolic II miejscem

03.02.2005
11:03
[32]

Kumavan [ child of KoRn ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

dzięki, bardzo fajnie się grało :)

03.02.2005
11:17
[33]

hola' [ koniczynka ]

a ja dalej nie wiem czemu odchodzi?
serdecznie pozdrawim kumavan

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
11:19
[34]

Gangsta_^ [ Latin Lover ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
11:25
smile
[35]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
11:26
[36]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

tez was chyba opuszcze od nastepnej edycji...

03.02.2005
11:34
[37]

hola' [ koniczynka ]

dobra ale jesli macie zamiar opuscic to moze podajcie powod
bo to z leksza chamskie jest.

03.02.2005
12:05
[38]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

gratulacje Kumavan

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
12:28
smile
[39]

Świstak19 [ Konsul ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
12:29
smile
[40]

Zbyszek1946 [ Centurion ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
13:02
[41]

rammzes1 [ Generaďż˝ ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1


Kumavan===> GRATULACJE!!!

03.02.2005
13:12
smile
[42]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

Ja odchodze (chcoc to jeszcze nie przesadzone) ,bo nie bede mial zbyt wiele czasu bo w tym roku ide do liceum i bede mial egzaminy wiec trzeba sie troche przylozyc .Oceny mam dobre ,ale chce miec lepsze wiec nie wiem czy znajde czas.A to chyba bez sensu grac np. co druga kolejke. Super sie z wami grało!

03.02.2005
13:14
smile
[43]

dudka [ ! szypon ! ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
13:15
smile
[44]

TheAnswer [ Quetzal ]

Kumavan congratulations

03.02.2005
13:18
smile
[45]

dudka [ ! szypon ! ]

Wróciłem.
Kumavan ----- Gratuluję III zwycięstwa!

No to ja mam 3 miejsce. Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej.
jedrasss===> fajnie się grało. W końcówce napędziłeś mi stracha. (Zwłaszcza wtedy jak nie mialem dostępu do internetu.)

03.02.2005
13:20
smile
[46]

dudka [ ! szypon ! ]

hola'===> Może zmienić typy i postawić na zwycięstwa gości? Może zdarzy się cud, trafię 3/3, a ty 0/3 i wskoczę na II miejsce? Co ty na to?

03.02.2005
14:23
[47]

sergi__ [ Underworld ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 1
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
14:39
smile
[48]

Hitmanio [ KG 21 ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

NOTE: Kobe Bryant dalej kontuzjowany

Kumavan - GRATZ :D

03.02.2005
14:39
smile
[49]

cronotrigger [ Rape Me ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
14:56
smile
[50]

Patriota23 [ Pretorianin ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1


Gratulacje dla kumawana i dla pozostalych na podium

03.02.2005
15:13
[51]

hola' [ koniczynka ]

dudka - hehe
gra,my do konca fair i nie zamierzam w zadnym przypadku ustepowac
jedrasss - a nie znajdziesz przerwy miedzy obiadem a nauka na oddanie typow
caly dzien sie bedziesz uczyl, nic tylko pogratulowac ambicji

03.02.2005
15:13
[52]

White Star [ Soldier ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
15:15
[53]

Bakster [ Junior ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
15:40
[54]

HuntERjf [ Konsul ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
15:43
smile
[55]

W_O_D_Z_U [ Makaveli ]

przylacze się

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 2

03.02.2005
16:21
[56]

Khelben [ PointGuard ]

23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
18:26
[57]

MasterP [ Pretorianin ]

23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 2
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
18:53
[58]

TheAnswer [ Quetzal ]

23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
19:08
smile
[59]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

hola---> co ty mi tu a ambicji gadasz ,ze nie bede gral w ty watku?!Moze bede uczestniczyl ,ale jeszcze nie wiem .

03.02.2005
19:13
smile
[60]

jedrasss [ WKP Lech Poznań ]

UPDATE
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 1
23:55 Miami - Cleveland 1

03.02.2005
19:17
[61]

hola' [ koniczynka ]

nie wchodze na zadna ambicje
po prostu uwazam ze ktos kto nie ma czasu zeby na 5 minut wejsc na neta bo sie uczy przesadza
nie lubie ludzi ktorzy mowia ze nie maja czasu zadzwonic bo musza sie uczyc ale to ich sprawa
powyzej podalem przyklad a pisze to bo mi po prostu zalezy zebys gral
pozdrawiam

03.02.2005
23:18
smile
[62]

Kumavan [ child of KoRn ]

Dzięki za gratulacje i ogólnie za grę! Ciekawe komu uda się w V edycji :)

hola -- pilnuj ich żeby grzeczni byli. Szczególnie Gangstera :P

Adios.

04.02.2005
07:49
[63]

hola' [ koniczynka ]

IV edycja 31 kolejka 03 02 205
23:55 LA Lakers - San Antonio 2
23:55 Memphis - LA Clippers 2
23:55 Miami - Cleveland 1


aktualny ranking
153 pkt Kumavan 2/3
147 pkt hola 1/3
144 pkt dudka 1/3
-------------------------------
143 pkt jedrasss 2/3
143 pkt MasterP 3/3
142 pkt Patriota 2/3
140 pkt Gangsta 1/3
139 pkt TheAnswer 2/3
139 pkt Vejt 2/3
133 pkt Hitmanio 2/3
130 pkt Khelben 2/3
129 pkt greenday
117 pkt White Star 2/3
104 pkt crontotrigger 2/3
88 pkt Zebro
72 pkt Snopek
71 pkt HuntERjf 2/3
67 pkt Korgan
54 pkt sergi 1/3
52 pkt rammzes 1/3
49 pkt Raziel
37 pkt Świstak 1/3
26 pkt marco
19 pkt p@v3l
17 pkt degenerate
8 pkt xKx
8 pkt indios_bravos
7 pkt Bakster
6 pkt konradulek
4 pkt nawciarz
4 pkt maroll
2 pkt bakster 2/3
1 pkt DeVitoo
1 pkt zbyszek 1/3
1 pkt wodzu 1/3

gratulacje kumavan - zostales zwyciezca IV edycji

04.02.2005
07:58
[64]

hola' [ koniczynka ]

KONIEC CZESCI 13

04.02.2005
08:37
smile
[65]

Kumavan [ child of KoRn ]

hola -- jeszcze raz mnie napisz z małej litery to.....

next część:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.