GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wczoraj mialem egzamin z chemii... :-((((

02.02.2005
10:02
[1]

Saluteer [ Generaďż˝ ]

Wczoraj mialem egzamin z chemii... :-((((

No wlasnie i sadze ze szelem z mysla ze zalicze... ale teraz to juz sam nie wiem, fatalnie napisalem, umialem to nawet pewne typy zadan sie powtorzyly... tylko nie moglem tam obczaic jednego zadania do konca...

Ile cm3 H2SO4 25% trzeba dolac do 3dm3 wody, zeby otrzymany roztwor mial 1%? I jakie jest pH tego koncowego roztworu...?

Obliczylem najpierw objetosc tego ile dolac... potem mase poczatkowego, ale zeby miec pH musze miec Cm, i wlasnie nie wiem za bardzo jak to zrobic majac te dane... cos tam napisalem ale pH ma podobno wyjsc mniejsze niz 1 a mi wyszlo chyba 4.


Do tego mam pytanie dlaczego AgCl nie reaguje z NH3 (aq) ?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.