GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ile Komputer Zjada kasy miesięcznie??

01.02.2005
22:21
smile
[1]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

Ile Komputer Zjada kasy miesięcznie??


Dokładnie chodzi mi ile wydajemy kasy za prąd jeżeli komp chodzi np. 24h bez słuchania muzy??
Słyszałem że jeżeli komp chodzi 12h przez 30 dni to wychodzi za to 40 zł. Czy to prawda??

01.02.2005
22:25
smile
[2]

boom_11 [ Konsul ]

u mnie wychodzi okolo 60zl.

01.02.2005
22:26
smile
[3]

boom_11 [ Konsul ]

60zł za mniejwiecej 10h dziennie

01.02.2005
22:28
smile
[4]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

kurde czyli ja wydaję coś koło 100 na miecha (tzn. starzy nie ja ;) )
lol

01.02.2005
22:29
smile
[5]

Ramz [ Konsul ]

Moj chodzi na kase :P

PS. Kto to liczy :D ??

01.02.2005
22:36
[6]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

no jasne na kase
no ale serialnie lepiej napisz a nie jaja robisz
ktoś musi wiedzieć ile komp zjada kasy przez pobór energjijijiji

01.02.2005
22:40
smile
[7]

BEERman [ Pretorianin ]

Mój 3 w tym dwie fiskalne, po tych z wajchą ma jakąś taką niestrawność, cały się niebieski robi i co chwila traci przytomność...

01.02.2005
22:41
[8]

Danielsson [ Centurion ]

ja wydaje okolo 500 zl miesiecznie
- neostrada 150zl
- prad 40zl
- raty za kompa 310 zl :)

01.02.2005
22:44
smile
[9]

.:[upiordliwy]:. [ Ball tongue ]

Danielsson --> ToTy Neo masz 1024. Wydatek który się opłaca;D

01.02.2005
22:48
smile
[10]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

-------------->Danielson zostaniesz moim ziomem i porzyczysz mi neo na 1 rok ;)
Ja też mam Neo ale najtańszą i jestem z tego dumny bo mogę chociaż w Lineage2 popykać ;)

01.02.2005
22:48
smile
[11]

Ramz [ Konsul ]

Potężny Kleszcz - po co to liczyc ?? Musialbys miec licznik do kompa podpiety, a ja (i wiekszosc uzytkownikow) tak nie ma, wiec po co spekulowac ???

01.02.2005
22:52
[12]

Chacal [ ? ]

załóżmy, że mamy kompa z zasilaczem 300W. Niech komp pracuje 24h na dobę przez 30 dni.

24 * 30 = 720 kWh
1 kWh kosztuje 0,37 zł.
to daje około 80 zł za miesiac pracy kompa.

01.02.2005
22:54
smile
[13]

Ramz [ Konsul ]

Ale to nie jest rzeczywisty pobor bo np. moj komp ma power 420W ale tyle njie pociagnie. Twoje liczenie pozwala tylko na podanie maxymalnej ilosci pradu ktora pobierze piec.

01.02.2005
22:55
[14]

BEERman [ Pretorianin ]

Chacal-->

A monitor, głośniki (plus cała reszta mało wymagającago badziewia czyli procek,płyta, coolery, myszka(optic) )

01.02.2005
22:55
smile
[15]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

---->Chacal
Dokładnie wyczerpująca wypowiedź
WIELKIE DZIĘKI
(już nie musicie się męczyć i odpisywać[Ramz :p ;) ]

01.02.2005
22:57
[16]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

no tak ale mniej więcej wychodzi 40zł dla graczy średnio zawansowanych

01.02.2005
22:57
[17]

Chacal [ ? ]

bład. Złe działanie napisałem. Ale wynik dobry.

300 * 24 * 30 daje 216 kWh
co daje około 80 zł.

01.02.2005
22:59
smile
[18]

Wybor [ Battlefield 2 ]

Ej po co to liczyć ?? :>
Mnie komp też kosztuje ok.80 na miesiąć :)

01.02.2005
23:01
[19]

Chacal [ ? ]

BEERman

piec i mysz/klawiatura ciagną prąd z zasilacza. To co ciągnie z innego źródła (monitor, drukarka) mozesz sobie sam policzyć - wzór podałem.

01.02.2005
23:03
smile
[20]

Ramz [ Konsul ]

Ale to nadal pozostaja spekulacje - kto gra 24h na dobe ?? :D
Wtedy przy graniu (w wymagajace gierki ) zasilacz jest pod najwiekszym opciazeniem, mimo to jednak pozostaje pewien zapas na zasilaczu , wiec rowniez nie jest w 100% wykorzystany.

01.02.2005
23:04
[21]

Ramz [ Konsul ]

literowka opciazeniem <lol> - powinno byc obciazeniem :P :P

01.02.2005
23:06
smile
[22]

Potężny Kleszcz [ Pretorianin ]

------>Ramz
przecież wiesz że chodziło o łoł a nie lol :P

01.02.2005
23:36
[23]

Immortal_Daemon [ Konsul ]

szczęśliwi pieniędzy nie liczą!

01.02.2005
23:41
[24]

SiBer [ Legionista ]

Hmmm... lol fajny topic ;)

Mój pieniędzy nie je :)

Za to duuużo prądu :D

02.02.2005
08:07
[25]

smuggler [ Patrycjusz ]

1 kilowatogozina to ok 35-42 gr, w zaleznosci od rejonu kraju. Komputer zre ok 400-500 W na godzine (350 komp + monitor + glosniczki),czyli pol kilowatogodziny. 24hx30 =[720 x 0.5] x.04 =............

Naturalnie nikt tak chyba nie uzytkuje komputera, zatem mozna zalozyc, ze koszt mieszieczny kompa to ok. 30-40-50 zl miesiecznie.

02.02.2005
08:14
[26]

mrEdDi [ ShoguN ]

moj tak w granicach 60 zł :D jak sie siedzi duzo na kompie tyo tak jest i jeszcze 20 zł za SDI czyli razem wychodzi 80 zł :) wiem ze mam cienki internet planuje go zmienic jak sie pojawi Chello u mnie w miescie :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.